Зробити стартовою  |  Додати до улюбленного
офіційний веб-сайт
Департамент освіти і науки Закарпатської обласної державної адміністрації
Департамент освіти і науки
Закарпатської обласної державної адміністрації
Сторінки

Архів новин
«    Листопад 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Погода
Керування
 • Войти
 • Регистрация


 • Успіх навчального закладу – спільна праця педагогів, батьків та учнів
  7-09-2017, 11:26
  Успіх навчального закладу – спільна праця педагогів, батьків та учнів
  З початком нового навчального року у засобах масової інформації, соціальних мережах питання організації навчально-виховного процесу закономірно набувають широкого розголосу. При цьому публікації носять різносторонній характер: якщо одні висловлюють захоплення змінами, що відбуваються в організації навчально-виховного процесу, то інші розповідають різні історії, наводять приклади, що не в кращому ракурсі висвітлюють будні освітянського життя. До департаменту освіти і науки облдержадміністрації останнім часом надходять численні скарги щодо збору коштів в окремих навчальних закладах на проведення різного роду заходів.
  Одна з таких ситуацій на днях сколихнула широкі кола громадськості м. Ужгород та й області загалом. Йдеться про випадок, що стався у навчально-виховному комплексі „Загальноосвітня школа І ступеня – дошкільний навчальний заклад” „Престиж” Ужгородської міської ради між батьками учнів одного з перших класів. Причиною сутичок став невиправданий збір коштів для організації навчально-виховного процесу, а результатом (через відмову батьків дівчинки-переселенки здавати кошти) – звинувачення у сепаратизмі, пропозиції щодо переводу дитини на навчання в інший навчальний заклад та підготовка заяви про кримінальне правопорушення.
  Наразі нагадуємо, що відповідно до частини шостої статті 29 Закону України „Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту” органи влади, що реалізують державну політику в сфері освіти, сприяють забезпеченню освітніх потреб осіб зазначеної категорії.
  Вважаємо, що наявність таких фактів свідчить про зниження персональної відповідальності керівників місцевих органів управління освітою і навчальних закладів, недостатній контроль з їхнього боку за виконанням функціональних обов’язків.
  Відсутність гласності, брак об'єктивної та достовірної інформації, низька поінформованість населення, слабкі зв'язки з громадськістю створюють передумови для виникнення негативних явищ в системі освіти.
  Наголошуємо: це породжує звернення батьків, повідомлення засобів масової інформації стосовно порушень працівниками освітньої галузі нормативно-правових документів, які регламентують діяльність навчальних закладів. Департамент освіти і науки облдержадміністрації, застерігаючи від подібних випадків, у черговий раз доручає керівникам органів управління освітою, вищих, загальноосвітніх, професійно-технічних, позашкільних, дошкільних навчальних закладів забезпечити належні умови для проведення навчально-виховної роботи у навчальних закладах.
  З урахуванням зазначеного зобов’язуємо:
  управління освіти Ужгородської міської ради провести службове розслідування інциденту, що стався у вказаному вище закладі, та вжити заходи для уникнення подібних ситуацій у майбутньому; про результати роботи повідомити департамент у визначені законодавством строки;
  місцевим органам управління освітою, керівникам навчальних закладів суворо дотримуватися норм чинного законодавства щодо забезпечення безперешкодного доступу до здобуття освіти громадянами України, у тому числі і тими, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції;
  на нарадах керівників навчальних закладів, у педагогічних колективах за участю батьківської громадськості розглянути питання про підготовку та проведення заходів, пов'язаних із життєдіяльністю дітей, учнів і студентів.
  Враховуючи суспільну ситуацію, рекомендуємо посилити контроль за навчально-виховним процесом у навчальних закладах та здійснити заходи щодо неприпустимості виникнення конфліктних ситуацій на ґрунті створення належних умов для навчання та виховання учнів; зусилля керівників навчальних закладів спрямувати на підтримку, регулювання і формування здорового соціально-психологічного клімату у педагогічному колективі і закладі в цілому, виховання емоційної культури та конструктивної співпраці батьків, педагогічного та учнівського колективів як одного із ключових пунктів виховного процесу сучасного навчального закладу.
  Крім того, зауважуємо, що на виконання Закону України „Про запобігання корупції”, відповідних постанов і розпоряджень Кабінету Міністрів України, спрямованих на докорінне поліпшення роботи з попередження зловживань посадовими особами та працівниками навчальних закладів, вжиття заходів щодо викриття службових зловживань і хабарництва в системі освіти, департамент зобов’язує посилити персональну відповідальність кожної посадової особи за дотримання норм чинного законодавства.
  Звертаємо Вашу увагу, що фінансові операції у кожному випадку проводяться в порядку, передбаченому нормативно-правовими актами України. Недопустимим є збір коштів на організацію заходів працівниками навчальних закладів та використання їх без відповідного бухгалтерського обліку.
  Відповідальність за незаконне збирання коштів, незалежно від того, хто збирає і для якої мети вони призначаються, за дотримання громадського порядку під час проведення заходів, поведінки та безпеки учасників навчального процесу, незалежно від місця проведення, покладається на керівників навчальних закладів.


  | Роздрукувати |

   
    Інші новини по темі:


   

  Офіційні сайти

  Педагогічна преса

  » ЗНО з іноземних мов у 2018: аудіювання та рівні складності
  Найчастіше ми згадуємо Український центр ...

  » Учні ЛККЕіП дізнавалися про студентське життя у Львівському торгово-економічному університеті
  Студенти Львівського кооперативного коледжу ...

  » МОН шукає державних експертів на зарплату близько 35 тисяч гривень
  Міністерство освіти  і науки України оголошує ...

  » Відтепер усі національні ВНЗ підтверджуватимуть свій статус кожні 7 років
  Уряд визначив критерії надання вишам статусу ...

  » Створено конкурсну комісію, що обиратиме членів НАЗЯВО
  Уряд створив Конкурсну комісію з відбору членів ...
  Управління освіти і науки Закарпатської 
         обласної державної адміністрації Головна   |  Новини департаменту  | Зворотній зв'язок
  Департамент освіти і науки Закарпатської обласної державної адміністрації © 2017. Усі права захищено
  Використання матерiалiв веб-сайту deponms.carpathia.gov.ua дозволяється за умови гiперпосилання на deponms.carpathia.gov.ua. E-mail:
  Поштова адреса: пл. Народна 4, м. Ужгород, Закарпатська область, Україна, 88008


  Реалізація: XL-studio