Зробити стартовою  |  Додати до улюбленного
офіційний веб-сайт
Департамент освіти і науки Закарпатської обласної державної адміністрації
Департамент освіти і науки
Закарпатської обласної державної адміністрації
Сторінки

Архів новин
«    Травень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Погода
Керування
 • Войти
 • Регистрация


 • Обласний семінар-практикум „Інклюзивний простір. Практичні кроки”
  7-05-2018, 09:14
  Обласний семінар-практикум „Інклюзивний простір. Практичні кроки”
  З метою системного запровадження інклюзивного освітнього середовища та для реалізації державної політики щодо забезпечення права на освіту дітей з особливими освітніми потребами за місцем їх проживання облдержадміністрацією та Благодійним Фондом Порошенка 14 лютого 2018 року підписано Меморандум про співпрацю щодо створення мережі інклюзивно-ресурсних центрів та про приєднання області до проекту „Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації”.
  У рамках цієї соціальної програми педагоги нашої області 28 лютого − 2 березня 2018 року брали участь у спеціалізованому освітньому тренінгу, який проходив у м. Запоріжжя. Одинадцять фахівців отримали відповідний сертифікат і стали наставниками для освітян області із питань інклюзивного навчання.
  А 4 травня 2018 року в приміщенні Комунальної установи „Інклюзивно-ресурсний центр №1 Ужгородської міської ради” відбувся семінар-практикум „Інклюзивний простір. Практичні кроки”, в ході якого сертифіковані фахівці ділились своїми знаннями. До участі були запрошені директори інклюзивно-ресурсних центрів.
  Директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Сопкова Ганна Іванівна, звертаючись до учасників семінару-практикуму, відзначила, що інклюзивна освіта в Україні стала невід’ємною частиною державної програми зі створення умов для якісного навчання дітей з особливими освітніми потребами. Для вдалої реалізації цієї реформи Україна потребує кваліфікованих та професійних фахівців для роботи з дітьми цієї категорії. Сьогодні перед нами стоїть надзвичайно важливе і відповідальне завдання – виховати нове покоління українців, для якого інклюзія стане частиною світогляду, інклюзія як новий погляд на місце „особливої” дитини в суспільстві.
  Про нормативно-правове забезпечення реалізації інклюзивного навчання в Україні та практичне забезпечення розвитку інклюзивного освітнього середовища в області розповіла Гаяш О.В., завідувач обласного ресурсного центру з підтримки інклюзивної освіти при Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти.
  Черговим кроком у системному реформуванні інклюзивної освіти стало створення сучасних інклюзивно-ресурсних центрів. З 1 вересня 2018 року ІРЦ повністю замінять застарілу мережу психолого-медико-педагогічних консультацій, а їх послуги будуть наближені до дітей на місцях.
  Бокоч Н.М., методист обласного методичного центру при департаменті освіти і науки облдержадміністрації розкрила організаційно-правові аспекти створення та функціонування таких центрів.
  Педагоги Ужгородської загальноосвітньої школи І − ІІІ ступенів № 20 – ліцею „Лідер” Ужгородської міської ради Закарпатської області, Гричка Л.Й., заступник директора з навчально-виховної роботи, та Воротинцева О.О., вчитель-дефектолог, з власного досвіду поділилися практичними кроками зі створення команди супроводу дитини в закладі загальної середньої освіти та організації корекційно-розвиткової роботи.
  Роль асистента вчителя та аспекти його професійної діяльності в інклюзивному класі у своїй презентації розкрила Олос М.Ю., методист обласного ресурсного центру з підтримки інклюзивної освіти при Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти.
  У другій половині семінару-практикуму Герзанич М.А., логопед Комунальної установи „Інклюзивно-ресурсний центр Ужгородської районної ради” детальніше зупинилася на питанні організації комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини фахівцями ІРЦ, в ході дискусії було обговорено вимоги до оформлення Висновку про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини. Питання про складання та реалізацію індивідуальної програми розвитку дитини з особливими освітніми потребами висвітлила Кремінська І.М., директор Комунальної установи „Інклюзивно-ресурсний центр №1 Ужгородської міської ради”.
  Усім учасникам семінару-практикуму було роздано методичні матеріали та пам’ятка-рекомендації для впровадження інклюзивного освітнього середовища та організації роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.

  Обласний семінар-практикум „Інклюзивний простір. Практичні кроки”Обласний семінар-практикум „Інклюзивний простір. Практичні кроки”Обласний семінар-практикум „Інклюзивний простір. Практичні кроки”Обласний семінар-практикум „Інклюзивний простір. Практичні кроки”Обласний семінар-практикум „Інклюзивний простір. Практичні кроки”Обласний семінар-практикум „Інклюзивний простір. Практичні кроки”Обласний семінар-практикум „Інклюзивний простір. Практичні кроки”Обласний семінар-практикум „Інклюзивний простір. Практичні кроки”Обласний семінар-практикум „Інклюзивний простір. Практичні кроки”Обласний семінар-практикум „Інклюзивний простір. Практичні кроки”Обласний семінар-практикум „Інклюзивний простір. Практичні кроки”Обласний семінар-практикум „Інклюзивний простір. Практичні кроки”
  | Роздрукувати |

   
    Інші новини по темі:


   

  Офіційні сайти

  Педагогічна преса

  » Українські учні здобули 11 медалей на Міжнародному конкурсі комп’ютерних проектів Infomatrix
  Українська команда, яку представляли 13 учнів ...

  » У Хмельницькому встановили рекорд до Дня вишиванки
  У Хмельницькому політехнічному коледжі НУ ...

  » Ми підвищили вчительську зарплату на 75 %. Але цього не достатньо, – Володимир Гройсман
  Зарплату українського вчителя, яка за останні два ...

  » Стартує освітній онлайн-курс для вчителів початкових інклюзивних класів
  Сьогодні, 18 травня 2018 року, стартує реєстрація ...

  » На успішне впровадження НУШ столична влада додала до держфінансування 126 % з міського бюджету
  На успішне впровадження Нової української школи у ...
  Управління освіти і науки Закарпатської 
         обласної державної адміністрації Головна   |  Новини департаменту  | Зворотній зв'язок
  Департамент освіти і науки Закарпатської обласної державної адміністрації © 2018. Усі права захищено
  Використання матерiалiв веб-сайту deponms.carpathia.gov.ua дозволяється за умови гiперпосилання на deponms.carpathia.gov.ua. E-mail:
  Поштова адреса: пл. Народна 4, м. Ужгород, Закарпатська область, Україна, 88008


  Реалізація: XL-studio