Зробити стартовою  |  Додати до улюбленного
офіційний веб-сайт
Департамент освіти і науки Закарпатської обласної державної адміністрації
Департамент освіти і науки
Закарпатської обласної державної адміністрації
Сторінки

Архів новин
«    Вересень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Погода
Керування
 • Войти
 • Регистрация


 • Вчитися по-новому: цікаво, складно, реально: Нова українська школа в дії
  4-12-2017, 11:25
  Вчитися по-новому: цікаво, складно, реально: Нова українська школа в дії
  Як відомо, з метою підготовки до реалізації з 1 вересня 2018 року Концепції «Нова українська школа» чотири заклади загальної середньої освіти Закарпаття беруть участь у проекті з упровадження нового державного стандарту початкової освіти. Навчання за тематичними тижнями, нові форми і прийоми роботи, підходи і вимоги до організації освітнього процесу – далеко не повний перелік змін, що доводиться апробувати як учням експериментальних 1 класів, так і їхнім педагогам.

  Щоб пояснити, якою буде Нова українська школа, як будуть навчатися наші діти, і при цьому розвіяти скептизм тих, хто не вірить в успіх реформ в освітній галузі, департамент освіти і науки облдержадміністрації разом із Закарпатським інститутом післядипломної педагогічної освіти розпочинає публікувати матеріали про шкільні будні учасників експерименту.
  Зокрема, останній тиждень, з 27 листопада по 1 грудня, пілотні класи працювали за модельною програмою «Пригоди крапельки». Щоденно проводилися ранкові зустрічі з різноманітними вправами: «Знайомство з краплиною води», «Комплімент краплинці», «Пояснення змісту прислів'я – Вода камінь точить», «Вода і твоє здоров'я».
  Вчитися по-новому: цікаво, складно, реально: Нова українська школа в діїВчитися по-новому: цікаво, складно, реально: Нова українська школа в діїВчитися по-новому: цікаво, складно, реально: Нова українська школа в діїВчитися по-новому: цікаво, складно, реально: Нова українська школа в діїВчитися по-новому: цікаво, складно, реально: Нова українська школа в дії
  Вчитися по-новому: цікаво, складно, реально: Нова українська школа в дії
  Вчитися по-новому: цікаво, складно, реально: Нова українська школа в дії
  Вчитися по-новому: цікаво, складно, реально: Нова українська школа в дії  Актуальність теми тижня в тому, що діти мали зрозуміти необхідність збереження води. Для реалізації зазначеного учнів вчили розпізнавати і називати водойми та стани води, знайомили з процесом колообігу води в природі тощо. Набуті знання вони систематизували, виконуючи вправу «Де живе вода», відгадуючи загадки та граючи в гру «Де сховалась краплинка?», представляючи інформацію графічно та письмово.

  Упродовж тижня в математичному блоці розглядали склад числа 9, обчислювали математичні вирази та порівнювали числа в межах 9.
  На розвиток комунікативного мовлення спрямовано було виконання таких форм роботи як сприймання на слух художніх текстів, обговорення їх змісту в кріслі автора та складання казки про мандрівку крапельки. При цьому першокласники передавали своє уявлення про почуте через ілюстрації (легенда «Дністер») і в такий спосіб збагачувалися естетично. Виробленню навичок усного мовлення сприяло й обговорення принесених учнями фотографій, що ілюстрували їхні подорожі до водойм. У такий спосіб під час занять учні засвоїли тему «Колообіг води в природі». Урізноманітнив засвоєння теми колективний перегляд мультфільму «Вода-непосида» (Леся Вознюк). Тоді як у групах обговорювали і малювали місця нашої планети, де відсутня вода.
  Вчитися по-новому: цікаво, складно, реально: Нова українська школа в діїВчитися по-новому: цікаво, складно, реально: Нова українська школа в діїВчитися по-новому: цікаво, складно, реально: Нова українська школа в діїВчитися по-новому: цікаво, складно, реально: Нова українська школа в діїВчитися по-новому: цікаво, складно, реально: Нова українська школа в дії  При опрацюванні теми «Як берегти воду?» учням було запропоновано переглянули мультфільм «Склянка води» і, об’єднавшись в групи, створити пам’ятку «Збережімо воду!».

  Школярі працювали в групах в «Чарівній лабораторії», досліджуючи властивості води. Систематизували свої знання, створюючи плакат «Властивості води». Сприймали та обговорювали публіцистичний текст «Вода і твоє здоров'я» Дарії Біди із журналу «Колосок». Пояснювали важливість впливу питної води на живий організм. Під час вивчення теми «Якою буває вода в природі? Як вона мандрує?» учні досліджували деякі властивості води, в групах проводили досліди; пояснювали, що таке «колообіг води в природі». При цьому переглянули і обговорили мультфільм «Корисні підказки. Вода» (Студія ПЛЮС ПЛЮС). Розв'язували сюжетні задачі, що доводили необхідність для дитини випивати норму води. Складали схеми до задач, вимірювали довжину шлангів для поливу. Розігрували сюжетно-рольову гру «Уявна подорож пустелею», співвідносячи зображення об'єктів природи із відомими в довкіллі, встановлювали відношення порядку розміщення об'єктів на площині, використовуючи математичну лексику, виконували графічний диктант «Корабель пустелі – верблюд».
  Вчитися по-новому: цікаво, складно, реально: Нова українська школа в діїВчитися по-новому: цікаво, складно, реально: Нова українська школа в діїВчитися по-новому: цікаво, складно, реально: Нова українська школа в діїВчитися по-новому: цікаво, складно, реально: Нова українська школа в дії
  Працюючи з глобусом, пояснювали «Чому Землю називають «блакитною» планетою?»; визначали, де і в яких станах може перебувати Вчитися по-новому: цікаво, складно, реально: Нова українська школа в діївода. Екологічна тематика була висвітлена у вправі «Природа просить допомоги». Виконували графічний диктант, шукаючи дорогу до екологічно чистого джерельця. Діти визначали причини забруднення води, прогнозували наслідки недбайливого ставлення до неї. У групах аналізували за ілюстраціями, як правильно використовувати воду в господарстві, вчилися бути економними, створили знаки-емблеми «Я бережу воду».
  Вчитися по-новому: цікаво, складно, реально: Нова українська школа в діїВчитися по-новому: цікаво, складно, реально: Нова українська школа в діїВчитися по-новому: цікаво, складно, реально: Нова українська школа в дії


  Систематично впродовж уроків проводилися динамічні паузи, руханки, тематичними були й уроки фізкультури, адже використовувалися рухливі ігри «Струмочок», «Хмаринки і краплинки».

  Підсумковим результатом спільної роботи був лепбук «Пригоди крапельки». Кожен день занять завершувався обміном вражень від почутого та побаченого, під час якого, як це передбачено програмою експерименту, діти ділилися не лише здобутими знаннями і навичками, а й своїми переживаннями та емоціями від колективної та групової роботи.
  | Роздрукувати |

   
    Інші новини по темі:


   

  Офіційні сайти

  Педагогічна преса

  » Першокласники НУШ не вивчатимуть християнську етику
  У концепції нової української школи немає ...

  » У 2019 році запрацює механізм «гроші ходять за вчителем» для підвищення кваліфікації педагогів
  Мета Міністерства освіти і науки України – ...

  » Школярі почали частіше скаржитися на булінг зі сторони вчителів
  Кількість скарг дітей на булінг з боку вчителів ...

  » Як вчителі зі всієї України за три дні розробили гендерночутливі проекти для впровадження у школах
  13-15 вересня 2018 року, у м. Дніпро проходив ...

  » Викладач СумНАУ представив біопакети та стаканчики та на міжнародному конкурсі стартапів Packbridge
  Днями у місті Мальме (Швеція) зібралися 10 ...
  Управління освіти і науки Закарпатської 
         обласної державної адміністрації Головна   |  Новини департаменту  | Зворотній зв'язок
  Департамент освіти і науки Закарпатської обласної державної адміністрації © 2018. Усі права захищено
  Використання матерiалiв веб-сайту deponms.carpathia.gov.ua дозволяється за умови гiперпосилання на deponms.carpathia.gov.ua. E-mail:
  Поштова адреса: пл. Народна 4, м. Ужгород, Закарпатська область, Україна, 88008


  Реалізація: XL-studio