Семінар керівників районних (міських) філій Закарпатського територіального відділення МАН

Семінар керівників районних (міських) філій Закарпатського територіального відділення МАН

6 грудня 2019 року на базі Закарпатського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді відбувся обласний семінар керівників районних (міських) філій Закарпатського територіального відділення МАН на тему „Мала академія наук як науково-освітній ресурс підтримки обдарованої молоді в регіоні”.    

У семінарі-практикумі взяли участь керівники районних (міських) філій Закарпатського територіального відділення Малої академії наук України та наукових товариств учнів об’єднаних територіальних громад.

Завідувач відділу ЗОЦНТТУМ Лукач Магдалина Юріївна проаналізувала діяльність Закарпатського територіального відділення МАН України у 2018/2019 н.р. та окреслила напрямки роботи у 2019/2020 н.р.

Велике пожвавлення та активність учасників семінару викликав виступ практичного психолога Закарпатського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Орос Оксани Богданівни про особливості поведінки обдарованих підлітків.

Одним із складних питань, які виникають в учнів-членів МАН є вибір тематики та предмету дослідження науково-дослідницьких робіт. Як побороти ці труднощі у відділенні фізики та астрономії, в своєму виступі висвітлив Карбованець Мирослав Іванович, кандидат фізико-математичних наук, доцент, заступник декана фізичного факультету ДВНЗ „УжНУ”, голова журі секції теоретичної фізики.

Про методи та форми активізації навчально-пізнавальної діяльності учнів під час занять в секціях МАН, з власного досвіду, розповіла Стойка Марія Петрівна, викладач-методист комунального вищого навчального закладу освіти „Ужгородський інститут культури і мистецтв” Закарпатської обласної ради.

Кустрьо Марія Михайлівна, вчитель фізики Ужгородської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 7 Ужгородської міської ради, в своєму виступі зазначила про сучасні підходи в організації роботи з обдарованими учнями в умовах школи.

Методичними порадами щодо підготовки юних науковців до захисту своїх науково-дослідницьких робіт у відділенні комп’ютерних наук поділився Горват Петро Петрович, кандидат фізико-математичних наук доцент, завідувач кафедри комп’ютерних систем та мереж ДВНЗ „Ужгородський національний університет.

Про свій досвід роботи з юними дослідниками в секції астрономії розповів Ганус Віктор Михайлович, учитель фізики та астрономії Ужгородської лінгвістичної гімназії Ужгородської міської ради. Також Віктор Михайлович поділився з присутніми своїми враженнями від стажування у науковій школі для педагогічних працівників малих академій наук на базі Європейської організації ядерних досліджень «ЦЕРН» у Швейцарії.

Методист Закарпатського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Лібак Оксана Андріївна ознайомила присутніх із підсумками участі учнів області у Всеукраїнському конкурсі „МАН-Юніор” та  Всеукраїнському конкурсі юних дослідників „Кристали” імені Євгена Гладишевського .

За матеріалами ЗОЦНТТУМ