пл. Народна, 4, м. Ужгород, Закарпатська обл., 88008
depon@carpathia.gov.ua

2018 рік запам’ятається вихованцям Воловецької філії ЗОЕНЦ ,,Арніка” змістовним відпочинком

2018 рік запам’ятається вихованцям Воловецької філії ЗОЕНЦ ,,Арніка” змістовним відпочинком

23 грудня 2018 року завершилася сімнадцята відпочинкова зміна у Воловецькій філії Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, а з нею завершився і ще один рік організації змістовного, цікавого та корисного відпочинку дітей. Під час сімнадцятої зміни на базі Воловецької філії ЗОЕНЦ ,,Арніка” відпочивали шістдесят  дітей – учнів закладів загальної середньої освіти Іршавського та Мукачівського районів.
Програмою перебування дітей на відпочинку передбачено проведення заходів з організації освітнього процесу, а також інформаційних, творчо-розвивальних, фізкультурно-оздоровчих та культурно-масових розважальних заходів, що забезпечували навчання, виховання та дозвілля дітей. Було багато цікавого, але найбільше зацікавлення у вихованців ,,Арніки” викликали майстер-класи з різноманітних напрямів дитячої творчості, проведених Закарпатським обласним палацом дитячої та юнацької творчості ,,ПАДІЮН”, Закарпатським обласним центром науково-технічної творчості учнівської молоді та Закарпатським обласним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді.
Виготовлення святкових сувенірів напередодні новорічних та різдвяних свят, знання і навички, здобуті вихованцями у декоративно-прикладному мистецтві, стануть їм в пригоді.
Керівники гуртків ЗОЦНТТУМ Бригіта Ярошинська, Олена Лазаренко виготовляли з дітьми тематичну аплікацію у вигляді симпатичного рожевого поросяти та ялинкову прикрасу „Янгол” у техніці паперопластики. Майстрині підготували для дітей необхідний матеріал та обладнання, а вихованці під час майстер-класів уважно слухали настанови керівників, старанно виконували завдання. У результаті з користю провели час, отримали задоволення від процесу створення індивідуального креативного та унікального подарунка.
Схожі сувеніри вчилися виготовляти своїми руками вихованці ,,Арніки” і під час майстер-класу, організованого керівником гуртка Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості ,,ПАДІЮН” Жолтані Христиною,  де кожен мав змогу виготовити свинку із глини.
Не менш цікавими і пізнавальними для вихованців були майстер-класи, проведені іншими педагогами ,,ПАДІЮНу”, вони викликали захоплення у дітей, надихали їх на створення власних маленьких шедеврів, підіймали настрій, а також допомагали реалізувати свої творчі здібності.
Педагогічні працівники Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Ольга Величканич та Олександра Токарєва у відпочинковому таборі провели масово-виховний захід, присвячений домашнім тваринкам та їх захисту.
Любові, співчуттю, милосердю людина вчиться з дитинства. Лише спілкуючись  з твариною, в дитячу душу приходить повага до іншого життя та неприйняття насильства.
Вихованці ,,Арніки”, серед яких багато захисників природи, переглянули мультимедійну презентацію, з якої дізнались, що перша організація захисту тварин з’явилась в Англії у 1824 році, а в 1978 році в Парижі, в будівлі ЮНЕСКО, урочисто проголосили Декларацію прав тварини.
Під час презентації педагоги навели приклади відданості котів і собак своїм господарям, розповідали про службових собак, а також видатних тварин, яким в різних куточках Землі встановлено пам’ятники.
Захід продовжився квестом, під час якого діти виконували різноманітні завдання: розшифровували вислови, розгадували породи собак у сканворді, складали приказки про тварин тощо. Всі команди-учасниці та активних учасників заходу нагороджено грамотами за успіхи.
Усі знання та навички, здобуті вихованцями ,,Арніки” з художньо-естетичного, науково-естетичного, декоративно-прикладного та еколого-натуралістичного напрямів, творчо доповнили програму перебування та відпочинку дітей, надали усім додаткових можливостей для самореалізації, успішної творчої діяльності.

27-12-2018
2018 рік запам’ятається вихованцям Воловецької філії ЗОЕНЦ ,,Арніка” змістовним відпочинком 2018 рік запам’ятається вихованцям Воловецької філії ЗОЕНЦ ,,Арніка” змістовним відпочинком 2018 рік запам’ятається вихованцям Воловецької філії ЗОЕНЦ ,,Арніка” змістовним відпочинком 2018 рік запам’ятається вихованцям Воловецької філії ЗОЕНЦ ,,Арніка” змістовним відпочинком 2018 рік запам’ятається вихованцям Воловецької філії ЗОЕНЦ ,,Арніка” змістовним відпочинком 2018 рік запам’ятається вихованцям Воловецької філії ЗОЕНЦ ,,Арніка” змістовним відпочинком 2018 рік запам’ятається вихованцям Воловецької філії ЗОЕНЦ ,,Арніка” змістовним відпочинком 2018 рік запам’ятається вихованцям Воловецької філії ЗОЕНЦ ,,Арніка” змістовним відпочинком 2018 рік запам’ятається вихованцям Воловецької філії ЗОЕНЦ ,,Арніка” змістовним відпочинком 2018 рік запам’ятається вихованцям Воловецької філії ЗОЕНЦ ,,Арніка” змістовним відпочинком 2018 рік запам’ятається вихованцям Воловецької філії ЗОЕНЦ ,,Арніка” змістовним відпочинком