пл. Народна, 4, м. Ужгород, Закарпатська обл., 88008
depon@carpathia.gov.ua

„Арніка”– місце зустрічей, нових ідей та відпочинку лідерів обласного учнівського парламенту „Нове покоління”

„Арніка”– місце зустрічей, нових ідей та відпочинку лідерів обласного учнівського парламенту „Нове покоління”

Початок року для лідерів учнівського самоврядування – це завжди початок нових справ та втілення нових ідей.  У цьому році традиційний  збір досвідчених лідерів учнівського парламенту „Нове покоління” та тих, хто прагне стати їх частиною, тобто свідомими, талановитими та дієвими особистостями, проводиться на базі Воловецької філії Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді ,,Арніка” під час першої відпочинкової зміни.
17 січня координатор учнівського самоврядування „Нове покоління” Марія Рущак та його віце-президент Діана Юрчук приїхали у відпочинковий табір „Арніка”, щоб познайомитись з лідерами-початківцями та розповісти їм, як працює обласний парламент, а також ознайомити з всеукраїнськими заходами для активів обласних рад старшокласників та розповісти про діяльність Національної дитячої ради при Уповноваженому при Президентові України з прав дитини.
Зокрема, Марія Олександрівна ознайомила учасників зібрання з новими соціальними та благодійними проектами, що реалізовуватимуться в нашій області та на всеукраїнському рівні: „Дихаючий світ”, „Поговори зі мною”, „Міняй лідера” та інші. Мотивувала молодих людей до активної та плідної співпраці.  Розмова у формі діалогу часто переростала в активні дебати, адже, не дивлячись на юний вік, молоді люди впевнено відстоювали свою точку зору, а також пропонували нові ідеї щодо активізації шкільних парламентів.
Координатором для лідерів було проведено тренінг-навчання з написання проектів, щоб кожен з них зміг втілити свої задуми, реалізував свої ідеї через грамотно створений проект, а також міг запалити своєю ідеєю інших.
Діана Юрчук презентувала започаткований очільниками обласного парламенту „Нове покоління” масштабний соціальний проект „Teenagers”, який буде реалізовуватись з лютого до червня 2019 року в Закарпатській області. Завдання проекту – надання допомоги підліткам у важкий період їх формування, підтримка фаховими порадами, допомога у набутті ними важливих життєвих компетенцій. Програма передбачає зустрічі, розмови, тренінги, навчання, ігри, консультації та спілкування з успішними людьми, фахівцями різних галузей. Тут молоді люди навчаться, як протидіяти та попереджувати булінг, отримають знання про медіацію, впевнено відстоюватимуть свої права та знатимуть про обов’язки, вмітимуть надавати первинну медичну допомогу, дізнаються про волонтерство та благодійність, успішну самопрезентацію, фінансову грамотність та роботу владних структур, сформують корисні навички та навчаться відповідальності.
Цікава та жива презентація проекту викликала жваве обговорення та обмін досвідом між молодими людьми, представниками Іршавського, Мукачівського, Ужгородського, Воловецького, Берегівського шкільних парламентів.  У результаті було сформовано творчі групи однодумців, які готові втілювати нові проекти  у своїх районах, містах, ОТГ після повернення з відпочинку.
Зазначимо, що діяльність органів учнівського самоврядування відіграє важливу роль у формуванні громадянської активності підростаючого покоління. Формування національної свідомості дітей та молоді є питанням національної безпеки, від ефективності втілення якого залежить успішність розвитку всіх інших сфер держави та українського суспільства.

За матеріалами ПАДІЮН - у

18-01-2019