пл. Народна, 4, м. Ужгород, Закарпатська обл., 88008
depon@carpathia.gov.ua

„Арніка” – це цікаво, змістовно і корисно

„Арніка” – це цікаво, змістовно і корисно

Час, проведений весело і змістовно, минає дуже швидко, залишаючи позитивні емоції і незабутні враження.

Таким видалося перебування 49 дітей Перечинської загальноосвітньої школи-інтернату I – II ступенів Закарпатської обласної ради упродовж 21 дня у Воловецькій філії Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді „Арнікаˮ.

Оздоровлення на свіжому повітрі, якісне харчування, змістовне дозвілля – усе це разом із увагою, терпінням з боку колективу „Арніки” зробили перебування вихованців, а це здебільшого діти соціально незахищеної категорії, у гірському краї корисним і цікавим. 

Тематичні заходи, запропоновані педагогами, допомогли дітям не тільки поглибити свої знання  за напрямами  національно-патріотичного, художньо-естетичного, екологічного виховання, а й розкрити їхні організаторські, комунікативні здібності та емоційно-вольові якості.

Інформаційно-просвітницькі заходи до Дня вшанування пам’яті жертв Голокосту, Міжнародного дня людей похилого віку і Міжнародного дня музики, Всесвітнього дня захисту тварин і Всеукраїнського дня бібліотек, Міжнародного дня боротьби проти насилля спрямовані були на розширення кругозору учнів з кожного порушеного питання, на активізацію їхньої уваги до проблем суспільного життя і використання набутого ними досвіду, навичок у повсякденному житті.

А з урахуванням того, що програма відпочинку учнів щоразу педагогами планується в такий спосіб, щоб пізнання навколишнього світу відбувалося також і в інтерактивній формі, долаючи гірські стежки і відкриваючи для себе неповторний світ природи Міжгірщини, а також відвідуючи такі місця як, наприклад, цілюще джерело Святого Пантелеймона, таємничі підземелля бункеру Лінії Арпада у Верхній Грабівниці на Воловеччині, учні мали можливість проявити себе, виробити власну громадянську позицію, долучитися до світу незвіданого і захопливого.   

Для  розкриття творчих здібностей, налагодження комунікації між собою, кращого пізнання один одного з учнями організовано конкурс юних талантів „Кожен має знати, де свої таланти показати…”, розважально-конкурсну програму „Міс та містер „Арніка”, розважальний конкурс „Караоке в таборі”, конкурс на кращу інсценізацію казки на сучасний лад тощо.

Водночас чимало часу учні провели на спортивних майданчиках, вправляючись у швидкості, спритності, проявляючи витримку і жагу до перемоги.

Отже, комплексний підхід до організації оздоровлення і відпочинку з дотриманням усіх протиепідемічних заходів, створення доброзичливої атмосфери для спілкування і співпраці, налагодження взаєморозуміння і взаємодопомоги – чинники, завдяки яким діти ще і ще раз захочуть повернутися в „Арніку”. І, повірте: тут їх чекають, їм запропонують не менш цікаві заняття для душі, а  діти, як ніхто, це відчувають.