пл. Народна, 4, м. Ужгород, Закарпатська обл., 88008
depon@carpathia.gov.ua

До 100-річчя Національної академії наук України

Цьогоріч  Національна  академія  наук   України   святкує  столітній   ювілей.

На Закарпатті працює наукова установа, що є підрозділом Національної академії наук України. Інститут електронної фізики НАН України (м. Ужгород, вул. Університетська, 21). Це провідна наукова установа де проводяться наукові дослідження з актуальних проблем фізики фотонних, електронних, іонних і атомних зіткнень, низькоенергетичної ядерної фізики, радіаційної і техногенно-екологічної безпеки, фізики лазерів на парах металів, оптичного приладобудування, фізико-хімічних основ і технології отримання, оброблення та застосування макроскопічних і мезоскопічних кристалів, плівок та склоподібних матеріалів.

27 листопада в Інституті електронної фізики НАН України відбулися урочисті збори наукової громадськості з нагоди 100-річчя Національної академії наук України. Почесними грамотами Закарпатської облдержадміністрації за вагомі досягнення у науковій та науково-організаційній роботі було відзначено кращих науковців: Генерала Андрія Андрійовича – кандидата фізико-математичних наук, молодшого наукового співробітника відділу квантової та плазмової електроніки ІАФ НАН України, Славу Світлану Степанівну – кандидата економічних наук, доцента, заступника директора з наукової роботи Закарпатського регіонального центру соціально-економічних і гуманітарних досліджень НАН України.

Перше установче, спільне зібрання Академії, що відбулося 27 листопада 1918 року в приміщенні Наукового товариства у Києві, обрало Президентом УАН В.І. Вернадського. Тоді до складу найвищої наукової установи України входили 15 інститутів, 14 постійних комісій, 6 музеїв, 2 кабінети, 2 лабораторії, Ботанічний та Акліматизаційний сади, Астрономічна обсерваторія, Біологічна станція, бібліотека, друкарня та архів.

Слід зауважити, що саме  сьогодні, 27 листопада,  Президенту Національної академії наук України  Борису Патону, виповнилось 100 років. З 1962 року до 1991 року він був президентом Академії наук УРСР, а після здобуття Україною незалежності став на чолі НАНУ – і знаходиться на цій посаді до цих пір.

27-11-2018