До Дня пам’яті жертв голодоморів

До Дня пам’яті жертв голодоморів

До Дня пам’яті жертв голодоморів, який у 2021 році відзначали 27 листопада, у закладах освіти області відбулися різноманітні меморіальні, виховні, освітні та інформаційно-просвітницькі заходи, спрямовані на збереження та відновлення національної пам’яті Українського народу, єднання суспільства, вшанування пам’яті жертв масових штучних голодів 1921 – 1923 і 1946 – 1947 років.

Під час проведення меморіальних заходів акцент зроблено на тезі про те, що Голодомор 1932 – 1933 років став результатом чітко спланованої політики Кремля, спрямованої на знищення української національної групи, внаслідок якої було не лише фізично знищено мільйони українців, а й завдано страшного удару по нашій ментальності та культурі, перервано зв’язок поколінь. Сталінський геноцид убив і духовно скалічив цілу генерацію українських дітей, які були найбільш беззахисними і найуразливішими жертвами цього злочину.

Щоб вшанувати загиблих від голодомору співвітчизників, керівники гуртків разом з вихованцями 27 листопада о 16.00. долучилися до загальнонаціональної хвилини мовчання та акції ,,Запали свічку”, засвітивши свічки  на підвіконнях у своїх  домівках.

У Закарпатському обласному палаці дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН” відбулися години спілкування „Правда про ті роки”, бесіди „Гірка сповідь пшеничного колоска”, „Україна пам’ятає, світ визнає”, тематичні інформаційні хвилинки, під час яких педагоги ознайомили вихованців з трагічним минулим нашого народу, щоб пам’ятати про мільйони безневинно загублених життів співвітчизників, знати історію України. Вихованці переглянули документальні фільми „Великий голод”, „Живі”, відеоролики з сюжетом тих моторошних подій.

У Закарпатському центрі туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді проведено тематичні заходи під гаслом ,,Зроніть сльозу за тими, хто не зріс, Що мали зватись гордо – українці!”.

Під час уроку національної пам’яті вихованцям розповіли про історичні аспекти виникнення Голодомору, нелюдською метою якого було винищення саме українців – волелюбної, працьовитої, життєрадісної нації. Організовано перегляд документальної відеохроніки, а також практичні заняття з оформлення тематичної стінгазети на знак пам’яті і шани за загиблими від голоду, проведено майстер-клас з виготовили незабудки – символу пам’яті про жертв голодоморів.

Вихованці гуртків ,,Пішохідний туризм”, ,,Етнографічне краєзнавство” та ,,Історичне краєзнавство” (керівники Юліанна Малик та Віктор Мазур) вшанували пам’яті жертв голодоморів в Україні покладанням памятних лампадок до меморіального знаку ,,Свіча пам’яті” в м. Ужгород.

Крім того, проведено інтегроване заняття зі спортивного орієнтування, приурочене до вшанування пам’яті жертв Голодоморів 1921 – 1923, 1932 – 1933, 1946 – 1947 років. Меморіальний спортивно-масовий захід відбувся на території спортивного комплексу „Юність” у м. Ужгород, учасники долали спринтерські дистанції у заданому напрямку. У заході взяли участь понад 40 учасників, серед яких були гуртківці ЗЦТКЕСУМ та всі охочі, яких зацікавив цей вид спорту.

 

 

29-11-2021