Дуальна форма здобуття освіти у Свалявському професійному будівельному ліцеї

Дуальна форма здобуття освіти  у Свалявському професійному будівельному ліцеї

Дуальна форма – це спосіб здобуття освіти, що передбачає поєднання навчання осіб у закладах освіти з навчанням на робочих місцях на підприємствах, в установах та організаціях для набуття певної кваліфікації, як правило, на основі договору між закладом і підприємством. В основу цієї системи покладено принцип взаємного зв’язку теорії з практикою, що дозволяє здобувачам освіти не лише ознайомитися з виробництвом, але й засвоїти прийоми та навички на робочих місцях підприємства. Перспективність цієї системи полягає в тому, що вона відповідає інтересам усіх учасників цього процесу: держави, закладу освіти, підприємств чи організацій, а також здобувачів освіти.  

У 2019/2020 навчальному році у Свалявському професійному будівельному ліцеї  за дуальною  формою навчання здійснюється підготовка кваліфікованих робітників за професією „Електрогазозварник” (на базі повної загальної середньої освіти). Згідно з робочими навчальними планами з 03.02.2020 на базі Товариства з додатковою відповідальністю „Мукачівський машинобудівний завод” розпочалося виробниче навчання 28 учнів. У перший день представник керівництва Тютюнник Сергій Іванович провів учням короткий історичний екскурс підприємством. Він зазначив, що після занепаду повільне повернення до життя з неминучим перепрофілюванням виробництва розпочалося з 2007 року, який можна вважати другою датою народження заводу. Наразі підприємство займає свою нішу в галузі машинобудування та випускає конструкції для спеціальних причепів, які транспортують легкові авто. Масштаби заводу вражають: промислове підприємство розташоване на території понад вісім гектарів, загальна площа виробничих цехів – 39600 м², збереглися навіть будівлі часів становлення заводу – доби графів Шенборнів.

І нині завод вдало поєднує здобутий досвід і сучасні технології виробництва, щоб іти в ногу з часом. Тому прагне виховувати майбутніх кваліфікованих працівників ще під час навчання. Виробниче навчання за дуальною формою буде проводитися за погодженим планом під керівництвом наставників та майстра виробничого навчання Дарчі Олександра Івановича. Для навчання підготовлена аудиторія та робочі місця. Учнів ознайомили з обладнанням та видами діяльності, надали можливість оглянули виробничі потужності та поспілкувалися з робітниками, начальниками цехів.

Зазначена форма здобуття освіти спрямовується, зокрема, на адаптацію учнів до першого робочого місця, що відповідає їх кваліфікації, та набуття ними компетентностей, які дадуть змогу адаптуватися до різноманітних економіко-технологічних змін.

05-02-2020