пл. Народна, 4, м. Ужгород, Закарпатська обл., 88008
depon@carpathia.gov.ua

Якими будуть підручники у 2019 році?

Якими будуть підручники у 2019 році?

14 лютого 2019 року в Державній науковій установі „Інститут модернізації змісту освіти” відбулася нарада з питань здійснення вибору закладами загальної середньої освіти проектів підручників для 2 класу за фрагментами їх електронних версій і оформлення результатів вибору.
Зокрема, йшлося про те, що 13 лютого 2019 року оголошено висновки конкурсних комісій та відбулося дешифрування комплектів конкурсних матеріалів, поданих на конкурсний відбір проектів підручників для 2 класу закладів загальної середньої освіти. На сьогодні це 72 підручники. 25 лютого на сайті Міністерства освіти і науки України та ДНУ „Інститут модернізації змісту освіти” всі бажаючі зможуть ознайомитися з фрагментами електронних версій, а це 60 сторінок тексту кожної назви підручника.
Акцентовано було увагу на особливостях підручників для 2 класу „Українська мова та читання” і „Я досліджую світ”, які необхідно врахувати під час вибору проектів згідно із Державним стандартом початкової освіти, в якому реалізуються дві типові освітні програми: авторського колективу під керівництвом Романа Шияна і авторського колективу під керівництвом Олександри Савченко.
До присутніх довели  Порядок забезпечення підручниками та посібниками здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 23 січня 2019 року № 41.
На нараді наголошено, що безпосередній вибір проектів підручників за електронними версіями здійснюють вчителі ЗЗСО, який схвалюється на засіданні педагогічної ради закладу, протокол якого підписують члени педагогічного колективу, які здійснили безпосередній вибір проектів підручників. В обов’язковому порядку всі ЗЗСО повинні оприлюднити цей протокол педагогічної ради на своєму веб-сайті. Ще раз підкреслено, що керівники ЗЗСО несуть персональну відповідальність за достовірність результатів вибору підручників та своєчасність їх оформлення. Форму вибору електронних версій підручників для учнів 2 класу заповнюють ЗЗСО всіх форм власності, які здійснюють освітню діяльність на І рівні освіти і будуть забезпечуватися цими підручниками.
Учасники наради обговорили і ситуацію щодо ненадрукованих у 2018 році підручників для учнів 5 класу („Інформатика”, „Зарубіжна література”) і 10 класу („Інформатика”, „Мистецтво” і „Технології”), які все ж таки будуть надрукованими у 2019 році, разом із запланованими для 2, 6 і 11 класів.
Що стосується замовлення підручників для учнів 6 класів – то це будуть тільки дві назви, а саме „Історія” та „Інформатика”. Решта перевидаватися не будуть. Учні та вчителі повинні користуватися підручниками попередніх років видання.

15-02-2019