пл. Народна, 4, м. Ужгород, Закарпатська обл., 88008
depon@carpathia.gov.ua

Надання послуги раннього втручання дітям з інвалідністю та міжвідомча співпраця сьогодні обговорювались за круглим столом

Надання послуги раннього втручання дітям з інвалідністю та міжвідомча співпраця сьогодні обговорювались за круглим столом

        Щороку 3 грудня у світі відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю, який проголошено Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році. Відзначення цієї дати спрямовано на посилення уваги до проблем осіб з інвалідністю,  захисту їх гідності, прав і благополуччя.
        Сьогодні в м. Ужгород, в малому залі облдержадміністрації відбулося засідання за круглим столом на тему „Співпраця між реабілітаційними установами  системи соціального захисту населення та освітніми закладами у напрямку надання послуги  раннього втручання та реабілітації дітям з інвалідністю та дітям групи  ризику”.
        У заході, який було організовано департаментом соціального захисту облдержадміністрації, брали участь представники департаменту освіти і науки облдержадміністрації, ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти та працівники  інклюзивно-ресурсних центрів.
        Ганна Сопкова, директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації, відмітила, що в питанні розвитку інклюзивного навчання в області зроблено потужний крок уперед. Основні положення навчання дітей з особливими освітніми потребами закладено в Законі України „Про освіту”. Для забезпечення кваліфікованого супроводу таких дітей віком від 2 до 18 років в області функціонує 18 інклюзивно-ресурсних центрів, в яких створено відповідні умови  та  працюють кваліфіковані педагоги.
       У ході зустрічі, зокрема, було наголошено на ролі  інклюзивно-ресурсних центрів у забезпеченні освітніх послуг дітям з раннього віку та на необхідності об’єднання зусиль закладів освіти,  соціального захисту для надання ефективної допомоги особам з особливими освітніми потребами, в тому числі з інвалідністю.
       Ірина Кремінська, директор комунальної установи  „Інклюзивно-ресурсний центр №1” Ужгородської міської ради, презентуючи роботу центру, звернула увагу на тісну співпрацю ІРЦ з медико-соціально-реабілітаційним центром „Дорога життя” з питань надання послуг раннього втручання дітям з інвалідністю та їх сім’ям.
      Саме міжвідомча співпраця та доступність освітніх послуг з раннього віку  і є тими  принципами, що лежать в основі  діяльності ІРЦ, зауважила Наталія Бокоч, методист обласного методичного центру при департаменті освіти і науки облдержадміністрації.
      Підсумком  роботи  круглого столу  стало підписання резолюції про подальші кроки співпраці.

03-12-2018
Надання послуги раннього втручання дітям з інвалідністю та міжвідомча співпраця сьогодні обговорювались за круглим столом Надання послуги раннього втручання дітям з інвалідністю та міжвідомча співпраця сьогодні обговорювались за круглим столом Надання послуги раннього втручання дітям з інвалідністю та міжвідомча співпраця сьогодні обговорювались за круглим столом Надання послуги раннього втручання дітям з інвалідністю та міжвідомча співпраця сьогодні обговорювались за круглим столом Надання послуги раннього втручання дітям з інвалідністю та міжвідомча співпраця сьогодні обговорювались за круглим столом