пл. Народна, 4, м. Ужгород, Закарпатська обл., 88008
depon@carpathia.gov.ua

Національне-патріотичне виховання дітей та молоді – серед пріоритетів нашої держави

Національне-патріотичне виховання дітей та молоді – серед пріоритетів нашої держави

16 листопада 2018 року під головуванням Віце-прем’єр-міністра України В’ячеслава Кириленка відбулася регіональна нарада-семінар керівників структурних підрозділів обласних державних адміністрацій, відповідальних за національно-патріотичне та військово-патріотичне виховання серед дітей та учнівської молоді, організацію та проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри ,,Сокіл” (,,Джура”) у 2018/2019 роках.

 Участь у зазначеній нараді взяли представники Міністерства освіти і науки України, Міністерства молоді та спорту України, Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді, керівники структурних підрозділів обласних державних адміністрацій та обласних центрів туризму і краєзнавства учнівської молоді з Волинської, Закарпатської, Івано-Франківської, Рівненської, Тернопільської, Львівської, Хмельницької, Чернівецької областей.

Віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко розповів про ті кроки, які з боку Уряду вживаються для здійснення заходів національно-патріотичного, військово-патріотичного виховання дітей та молоді, акцентував увагу учасників наради на тому, що практична реалізація нормативних та інструктивних документів залежить від сумлінного ставлення до їх виконання з боку педагогічних працівників на місцях. В’ячеслав Анатолійович висловив побажання щодо необхідності створення у центрах туризму, краєзнавства учнівської молоді структурних підрозділів, які будуть організаційно та практично відати питаннями організації національно-патріотичного виховання дітей та молоді. 

Даючи аналіз стану національно-патріотичного виховання, директор  Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді повідомив, що заходи з національно-патріотичного виховання проводяться за різноманітними напрямками позашкільної освіти, але їх якість і результативність є недостатньою. Зокрема, потребує поліпшення організація та проведення початкового та І етапів Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри ,,Сокіл” (,,Джура”). Керівником було окреслено питання належного фінансування зазначених заходів за рахунок бюджетних коштів. 

У нараді також взяв участь Герой України Володимир Жемчугов, який в рамках програми Міністерства інформаційної політики України ,,Бранці Кремля” організовують зустрічі у закладах вищої освіти та демонструють стрічку з одноіменною назвою ,,Бранці Кремля”. 

Учасники обговорили практичні аспекти впровадження національно-патріотичного виховання в системі освіти.

За результатами наради заплановано напрацювати комплекс організаційних та нормативно-правових рішень, спрямованих на подальший розвиток системи національно-патріотичного виховання безпосередньо в закладах середньої освіти та в рамках позашкільного виховання.

19-11-2018
Національне-патріотичне виховання дітей та молоді – серед пріоритетів нашої держави Національне-патріотичне виховання дітей та молоді – серед пріоритетів нашої держави Національне-патріотичне виховання дітей та молоді – серед пріоритетів нашої держави Національне-патріотичне виховання дітей та молоді – серед пріоритетів нашої держави