пл. Народна, 4, м. Ужгород, Закарпатська обл., 88008
depon@carpathia.gov.ua

Проведено засідання регіональної ради професійної освіти обласної державної адміністрації

Проведено засідання регіональної ради професійної освіти обласної державної адміністрації

18 січня 2019 року відбулося засідання регіональної ради професійної освіти обласної державної адміністрації. У  заході взяли участь представники департаментів облдержадміністрації, служби зайнятості, роботодавців, підприємств області.
На засіданні розглянуто проект регіонального плану розвитку професійної (професійно-технічної) освіти області на 2019 – 2021 роки, проектні обсяги регіонального замовлення на підготовку кадрів у закладах професійної (професійно-технічної) освіти області у 2019 році. Йшлося також про  середньостроковий прогноз потреби у кадрах та перелік найбільш актуальних та затребуваних на регіональному ринку праці професій.
Директор департаменту освіти і науки  облдержадміністрації Ганна Сопкова звернула увагу присутніх, що в області функціонують чотири сучасні навчально-практичні центри за галузевим спрямуванням, упродовж 2019 року заплановано  створити ще чотири такі центри. Впроваджуються елементи дуальної форми навчання у професійну підготовку кваліфікованих робітників, що дає можливість усувати розрив між теорією та практикою, враховувати вимоги підприємств та підвищити якість підготовки  майбутніх спеціалістів з урахуванням вимог сучасного виробництва.
Володимир Панов, голова обласного об’єднання організацій роботодавців „Закарпаття”, звернув увагу на актуальності проведення профорієнтаційних заходів серед дітей та молоді. Його підтримав і Юрій Фущич, директор Закарпатського обласного центру зайнятості, зауваживши, що найбільше вакансій на ринку праці – це робітничі професії, для фахівців вищою освітою –  тільки близько 16 %, однак молодь найчастіше віддає перевагу навчанню у закладах вищої освіти.
  У ході дискусії присутні обговорили також перспективні напрямки підготовки кваліфікованих кадрів, динаміку замовлення на підготовку фахівців у розрізі професій, співпраці з роботодавцями, популяризації робітничих професій, заохочення учнів до навчання в закладах профтехосвіти.

18-01-2019