пл. Народна, 4, м. Ужгород, Закарпатська обл., 88008
depon@carpathia.gov.ua

Разом за найкращий Інтернет!

Разом за найкращий Інтернет!

5 лютого 2019 року мільйони людей в усьому світі відзначають День безпечного Інтернету під гаслом „Разом за найкращий Інтернет!”. У зв’язку з цим та з метою підвищення освіченості учнів з питань безпечного використання цифрових технологій у ДНЗ „Мукачівський центр професійно-технічної освіти” викладачі інформатики разом з учнями долучились до он-лайн уроку, що транслювався на You-Tube каналі Спільноти Програми Академій Cisco в Україні.
Учасники заходу мали можливість ознайомитися з виступами експертів за темами: „Кібер-атаки та Інтернет-шахрайство”, „Соціальна інженерія: як хакери використовують вразливості людей”.
Крім того, у закладі освіти проведено інформаційну лінійку, на якій методист центру ознайомила учнів з основними правилами безпечної роботи в Інтернеті, виховні години на тему: „Безпека дитини в Інтернеті: про що необхідно говорити”. Класні керівники розповіли учням про основні типи загроз у мережі Інтернет: особиста безпека, безпека інших, загрози витоку персональної інформації, бесіду на тему „Кібербулінг: загроза XXI століття”. Психолог надала  поради учням з виявлення та нейтралізації негативного впливу кібербулінгу на підлітка. Учасники заходу ознайомились з видами кібербулінгу, що входять до складу новітніх інтернет-небезпек, їх поширення серед українських школярів.
Під керівництвом викладача інформатики Сороки Л.М. учні виконали практичну роботу з використанням сервісу Learningapps.org., опрацювавши невеликі інтерактивні модулі (вікторину, вправу на відповідність, складання пазлів), що сприяло ознайомленню з небезпеками, що можуть виникати під час користування Інтернетом. Також, у рамках заходу, проведено урок на тему „Інтимне селфі в Інтернеті – жарт чи небезпечний ризик?”. Викладач інформатики Петрушева О.Г. залучила учнів до жвавої дискусії з питань використання Інтернету як джерела сучасної небезпеки для дітей, наслідки якої не обмежуються втратою грошей чи особистих паролів у соціальних мережах, а можуть коштувати дитині здоров’я та майбутнього.
Долучилися до Дня безпечного Інтернету і учні Ужгородського вищого комерційного училища Київського національного торговельно-економічного університету. Цей день пройшов під гаслом „Разом до кращого Інтернету” і мав на меті пропаганду більш безпечного і відповідального використання он-лайн-технологій і мобільних телефонів. Викладач інформаційних технологій Кереканич О.П. провела з учнями позакласний захід „Я – за безпечний Інтернет”, під час якого були обговорені позитивні і негативні аспекти використання Інтернету, питання інтернет-етики, загроз протизаконного контенту, переглянуті соціальні ролики про безпечний Інтернет та правила роботи в мережі. Учні виконували інтерактивні вправи та проходили он-лайн тестування.
Захід сприяв формуванню безпечної поведінки користувачів Інтернету використовуючи позитивні можливості створення, залучення та поширення контенту он-лайн.

 

За матеріалами ДНЗ „Мукачівський центр професійно-технічної освіти”, Ужгородського вищого комерційного училища Київського національного торговельно-економічного університету

06-02-2019