пл. Народна, 4, м. Ужгород, Закарпатська обл., 88008
depon@carpathia.gov.ua

Школа – велика сила , яка веде нас уперед, у новий світ, в нове життя!

Школа – велика сила , яка веде нас уперед, у новий світ, в нове життя!

Такими словами почала читання своєї поезії закарпатська поетеса Софія Сорока перед працівниками департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА. Зустріч відбулася 30 листопада 2018 року. На зустрічі авторка представила свою нову  поетичну збірку „Рідна школо моя…..”. У літературно-художньому видані йдеться про рідну школу, вчителів, звернення до майбутніх поколінь із закликом вчитися, не забувати свою школу, вчителів та свій рідний край.

Якщо говорити про саму авторку, то життєвий шлях поетеси був стрімким, важким і тернистим, але вона, незважаючи на обставини, ніколи не припиняла боротися, по філософськи, з гумором ставилася до важких випробувань, які випали на її долю.

Її творчість отримала гідну оцінку літературознавців, журналістів, шанувальників поезії. Софія Сорока – член Закарпатської організації Національної спілки письменників України, заслужений працівник культури України,  автор понад десятка книжок, її твори отримали схвальні відгуки відомих письменників та критиків.   

Народившись 10 червня 1938 р. в с. Стриганці Бережанського району, що на Тернопільщині, закінчивши Теребовлянський культосвітній технікум, згодом – Харківський державний інститут культури, пані Софія своє подальше життя пов’язала із Закарпаттям. Два роки пропрацювала в Ужгородській районній бібліотеці, а відтак понад 40 років – у бібліотеці Ужгородського національного університету. 

Пропонуємо Вашій увазі добірку фрагментів поезії із нової збірки:

30-11-2018