пл. Народна, 4, м. Ужгород, Закарпатська обл., 88008
depon@carpathia.gov.ua

Свій голос віддаю на захист природи До 100-річчя позашкільного руху

Свій голос віддаю на захист природи До 100-річчя позашкільного руху

Юні екологи-натуралісти під час проведення дитячої науково-практичної конференції на тему ,,Свій голос віддаю на захист природи”, присвяченої 100-річчю позашкільного руху, вшанували пам'ять видатного українського педагога Василя Сухомлинського, 100 років з дня народження якого відзначається в Україні цього року.

Конференція, організаторами якої став Закарпатський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді, відбулася 26 – 27 жовтня в рамках відзначення 100-річчя позашкільного руху. На базі ЗОЕНЦ вихованці закладів позашкільної освіти розповідали про результати своїх пошуково-дослідницьких робіт.

На урочистому відкритті дитячої науково-практичної конференції представники департаменту освіти і науки облдержадміністрації, Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, Ужгородського національного університету та обласного Товариства охорони природи звернулися до вихованців закладів позашкільної освіти еколого-натуралістичного напрямку з вітальними словами та переконанням, що вони, здобуваючи неформальну освіту, поглиблюючи свої знання у галузі дослідження та збереження природи, у майбутньому стануть фахівцями, які професійно вирішуватимуть проблеми захисту навколишнього середовища, збереження екології, флори та фауни України.

Конференція завдяки своїй тематиці поєднала два  визначні сторіччя – позашкільного руху та з дня народження В.Сухомлинського. Адже творчість видатного українського педагога Василя Сухомлинського не втрачає своєї актуальності  і донині, багато доробок ним було створено на еколого-виховну тематику.

Для учасників конференції проведено мультимедійну презентацію про педагогічну спадщину Василя Олександровича Сухомлинського. Учитель за покликом душі, він учив школярів грамоти, математики, літератури, історії та біології. Його любов до дітей була такою великою, як Сонце. ЇЇ він виливав також у своїх книгах. Василь Сухомлинський  написав 48 книг, 500 наукових статей, 1500 казок і оповідань. Праці видатного педагога видані 53 мовами світу загальним тиражем понад 15 мільйонів примірників. Найвідоміша його книга ,,Серце віддаю дітям” надрукована 32 мовами світу.
         Ідеї Василя Сухомлинського активно впроваджуються в життя і зараз: проводяться Всеукраїнські конкурси студентських робіт за його спадщиною.
         Після презентації учасники конференції переглянули виставу за мотивами казок Василя Сухомлинського у постановці екологічного лялькового театру ,,Екознайки плюс”.

Робота конференції проводилася за окремими секціями: ,,Антропічні фактори середовища, пропагандистська та еколого-краєзнавча діяльність” і ,,Біорізноманіття та заповідні території Закарпаття”.

Вихованці-учасники конференції з відповідальністю віднеслися до підготовки дослідницьких матеріалів, сумлінно підготували свої виступи, найкращими з яких були Дарина Бошко з презентацією ,,Екологічні проблеми Хустського району”, Юлія Товтин – ,,Дослідження принципів фізіономіки на прикладах аналізу особистостей відомих людей”, Софія Бізіля та Євгенія Гаряча – ,,Висвітлення еколого-натуралістичної діяльності засобами аудіовізуального мистецтва”, Вікторія Левіщенко – ,,Вплив забруднення ґрунтів на рослинність”, Оксана Левчак та Анастасія Пашко – ,,Вивчення вікових дерев міста Ужгород”, Ніколетта Єлагіна – ,,Прянощі нашого краю”, Оксана Марчишинець – ,,Квіти – символи України”, Микола Гладиш – ,,Реабілітаційний центр бурих ведмедів”.

За підсумками конференції всі юні дослідники відзначені сертифікатами  ЗОЕНЦ та Закарпатського товариства охорони природи  про участь у дитячій науково-практичній  конференції та цінними подарунками.
         Після завершення конференції вихованці та педагогічні працівники ЗОЕНЦ провели дослідницьку акцію – формування рокарію з висадкою саджанців рослин. Зокрема, едельвейс висаджували юні природоохоронці з Лазещини Рахівського району на схилах умовної гори Говерли, юннати з Хустщини посадили сосну гірську та  визначили місце, де весною виростуть нарциси вузьколисті, юні дослідники з Іршавського району посадили тую кулевидну та долучилися разом із вихованцями  з різних гуртків ЗОЕНЦ  до висадки декоративних рослин: ялівців,  лаванди, вересу та чорнобривців.

Своїми практичними дослідженнями в природі юннати підтвердили, прагнення берегти та примножувати її багатства, турботу за довкілля і бажання віддати свій голос на захист природи.

31-10-2018
Свій голос віддаю на захист природи До 100-річчя позашкільного руху Свій голос віддаю на захист природи До 100-річчя позашкільного руху Свій голос віддаю на захист природи До 100-річчя позашкільного руху Свій голос віддаю на захист природи До 100-річчя позашкільного руху Свій голос віддаю на захист природи До 100-річчя позашкільного руху Свій голос віддаю на захист природи До 100-річчя позашкільного руху Свій голос віддаю на захист природи До 100-річчя позашкільного руху Свій голос віддаю на захист природи До 100-річчя позашкільного руху Свій голос віддаю на захист природи До 100-річчя позашкільного руху Свій голос віддаю на захист природи До 100-річчя позашкільного руху Свій голос віддаю на захист природи До 100-річчя позашкільного руху Свій голос віддаю на захист природи До 100-річчя позашкільного руху Свій голос віддаю на захист природи До 100-річчя позашкільного руху Свій голос віддаю на захист природи До 100-річчя позашкільного руху Свій голос віддаю на захист природи До 100-річчя позашкільного руху Свій голос віддаю на захист природи До 100-річчя позашкільного руху