пл. Народна, 4, м. Ужгород, Закарпатська обл., 88008
depon@carpathia.gov.ua

Такі сторінки історії не мають повторитися!

Такі сторінки історії не мають повторитися!

Пам’ятати – значить зберігати в пам’яті, не забувати. Людині властиво пам’ятати всі позитивні моменти життя, все те добре, що приносить радість і задоволення. Однак, є події, факти, повторення яких людство не повинно допустити, сама згадка  про які має спонукати до дій в ім’я того, щоб уникнути їх повторення.

З усвідомленням цього українці і увесь світ в ці дні взяли участь у заходах, приурочених трагічним сторінкам в історії України, з тим, щоб захистити пам’ять про тих, хто у 1932 – 1933 роках ціною свого життя, силою волі, нескореного духу та характеру зробив усе для того, щоб відвернути загрозу від наступних поколінь, щоб не загасити вогонь свободи і вільнодумства.  

Той вогник нині також горить. У День пам’яті жертв голодомору, 24 листопада, він запалав у вікнах українців як свідок історії, як нагадування, як данина тим, хто згорів до часу.

Цього ж дня, 24 листопада, запалала ще одна „Свіча пам’яті” – перший в області пам’ятник жертвам Голодомору. Учасниками відкриття та освячення монумента стали і працівники департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації.

З часу жахливих подій минуло 85 років, і з кожним роком  все менше залишається свідків тих подій. Щоб пам’ятали, щоб не забули, щоб не допустили сучасники, у виконанні переможця обласного фестивалю творчих колективів закладів позашкільної освіти художньо-естетичного напряму (номінація „Літературно-мистецький жанр”) Вікторії Волощук, вихованки Рахівського районного будинку дитячої та юнацької творчості, прозвучала „Молитва дитини”. Театралізоване втілення молитви-сповіді семирічної дівчинки-свідка страшних подій голодомору в Україні набатом прозвучало на принишклій набережній Незалежності і нікого з присутніх не залишило байдужим.

Ми повинні це знати, ми повинні зробити все для того, щоб дитячі рученяти більше не зверталися до Бога в молитві з проханням „хліба, молочка чи хоча б рятівної соломинки”.

Адже ми – нація, сильна духом, сильна вірою. Такі сторінки історії не мають повторитися!

26-11-2018