В Закарпатському центрі туризму, краєзнавства, екскурсій та спорту учнівської молоді відзначили День Гідності і Свободи

В Закарпатському центрі туризму, краєзнавства, екскурсій та спорту учнівської молоді відзначили День Гідності і Свободи

21 листопада 2021 року з нагоди Дня Гідності та Свободи в м. Ужгород, інших населених пунктах області відбулися урочисті та меморіальні заходи з участю представників педагогічної громадськості, громадянського суспільства, насамперед учасників революційних подій в Україні у 2004, 2013 – 2014 роках, родин Героїв Небесної Сотні, учасників антитерористичної операції в Донецькій і Луганській областях, представників волонтерських рухів.

Напередодні відзначення річниці початку доленосних для України подій Помаранчевої революції та Революції гідності, з метою віддання належної шани громадянському подвигу, вшанування патріотизму і мужності людей, які виступили на захист демократичних цінностей, відстояли національні інтереси і європейський вибір нашої держави, у закладах освіти проведено тематичні заходи, присвячені революційним подіям, їх учасникам.

У Закарпатському центрі туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді також проведено тематичні заходи національно-патріотичного спрямування. Керівники гуртків підготували відповідні презентації та розповіді, з яких вихованці дізналися про хронологію подій Революції гідності, під час якої українське громадянське суспільство продемонструвало силу в прагненні відстояти свій європейський вибір та виявило прагнення до свободи. Акції на підтримку євроінтеграції розпочалися 21 листопада 2013 року на центральній площі м. Київ – Майдані незалежності після того, як стало відомо, що керівництво держави у супереч Конституції України зупинило підготовку до підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

Вихованці переглянули документальний фільм ,,Революція гідності”, а також відвідали тематичну виставку, організовану до Дня Гідності та Свободи  в атріумі Закарпатської ОДА, де учні змогли побачити особисті речі учасників тих подій. Також гуртківці в м. Ужгород вшанували пам’ять борців за свободу та гідність хвилиною мовчання і покладанням квітів до меморіального знака Героїв, котрі віддали життя за свободу рідної України.

23-11-2021