пл. Народна, 4, м. Ужгород, Закарпатська обл., 88008
depon@carpathia.gov.ua

VІ Робоча нарада з питань апробації та впровадження курсу „Культура добросусідстваˮ в закладах освіти України

VІ Робоча нарада з питань апробації та впровадження курсу „Культура добросусідстваˮ в закладах освіти України

Відповідно до плану роботи Міністерства освіти і науки України щодо розвитку громадянської освіти, соціальної компетентності, задоволення освітніх потреб представників національних меншин, розвитку навичок успішної міжкультурної комунікації, зниження конфліктного потенціалу в суспільстві у Закарпатській області проводиться адаптація й апробація комплексу програм наскрізного інтегрованого курсу „Культура добросусідства”.
17 січня 2019 року в м. Харків розпочато VІ Робочу нараду з питань апробації та впровадження курсу „Культура добросусідстваˮ в закладах освіти України, учасниками якої стали представники департаментів освіти і науки облдержадміністрацій та інститутів післядипломної педагогічної освіти.
Про підтримку з боку Міністерства освіти і науки України та зацікавленості щодо впровадження курсу „Культура добросусідстваˮ говорив Юрій Кононенко, директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН України, зауваживши, що курс потрібно пропагувати в усіх регіонах держави через його актуальність та необхідність у сучасних умовах розвитку освіти.
У ході роботи заходу йшлося про апробацію і впровадження курсу  у 2017/2018 н.р. і плани роботи на 2019 рік, про світовий досвід з упровадження полікультурної і міжкультурної освіти тощо. Було презентовано досвід роботи закладів дошкільної та загальної середньої освіти Сумщини і Київщини.
Закарпаття на зазначеному форумі представляють Палько Тетяна, директор Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, та Ганна Рего, доцент кафедри педагогіки та психології Закарпатського ІППО.
Робота за тематичними секціями триватиме до 19 січня. 18 січня від області Тетяна Палько презентуватиме воркшоп „Як говорити з підлітками або з батьками про складне минуле?ˮ.
Загалом робота наради спрямована на обговорення проектів зі створення на основі програм курсу „Культура добросусідстваˮ програми для Нової української школи, проектів з розвитку громадянської освіти партнерів у проекті „Долучайся!”, обмін досвідом закладів загальної середньої освіти, де відбувається апробація курсу, наступність програм і методів курсу в закладах загальної середньої освіти, соціальну згуртованість та ін.

За матеріалами ЗІППО

18-01-2019