пл. Народна, 4, м. Ужгород, Закарпатська обл., 88008
depon@carpathia.gov.ua

Відеозаняття як прояв майстерності педпрацівників і шлях до популяризації позашкільної освіти

Відеозаняття як прояв майстерності педпрацівників і шлях до популяризації позашкільної освіти

Спортивне орієнтування – один з небагатьох видів спорту, в якому учасники змагань діють суто індивідуально, поза полем зору тренерів, суддів, глядачів і навіть суперників. Тому для досягнення мети необхідні висока психологічна підготовленість, прояв наполегливості, рішучості, сміливості і самовладання. Встановлено, що під впливом занять орієнтування значно розвиваються обсяг і переключення уваги, наочно-образна пам'ять. Серед особливостей спортивного орієнтування – найбільш органічне поєднання фізичної сили та розумової діяльності, виняткова ефективність його як способу зняття нервових навантажень, а також фізкультурно-оздоровчого засобу для людей різного віку.
У здобувачів освіти, які регулярно займаються орієнтуванням, помітно поліпшується успішність, вони стають більш зібраними, дисциплінованими. Однак для того, щоб підтримати інтерес у тих, хто займається, до спортивного орієнтування, необхідно якомога частіше брати участь у змаганнях, домагатися результатів, підвищувати свою спортивну майстерність, а для цього потрібні добре організовані змагання.
Відповідно до плану роботи Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді на 2018/2019 навчальний рік та з метою підвищення спортивної майстерності дітей та учнівської молоді в місті Ужгороді з 10 по 13 січня 2019 року проведено навчально-тренувальні збори зі спортивного орієнтування. Під час НТЗ керівником гуртків ЗЦТЕКСУМ, майстром спорту України зі спортивного орієнтування Фечо Ю.Г. організовано та проведено відкрите відеозаняття „Тактична майстерність гуртківців під час взяття контрольних пунктів. Загальнорозвиваючі вправи, вправи для розвитку витривалості. Модельне тренування зі спортивного орієнтування в приміщені”.
Практична частина навчально-тренувальних зборів складалася із загальнорозвиваючих вправ на витривалість та орієнтування у приміщенні. Значна увага під час проведення цього заходу приділялася безпеці життєдіяльності вихованців, питанням попередження травматизму у процесі тренувань та змагань, засобам відновлення  під час тренувального процесу та на змаганнях, психологічним основам підготовки орієнтувальників, методам контролю за станом організму, використання методів пульсометрії в процесі підготовки, тести на тактичну майстерність.
Зауважимо, що такі форми, з одного боку, є підготовкою до участі у Всеукраїнському конкурсі майстерності педагогічних працівників закладів позашкільної освіти ,,Джерело творчості”, а з іншого – створюють умови для підтримки творчої педагогічної діяльності працівників закладів позашкільної освіти, популяризації педагогічних здобутків, підвищення майстерності педагогів та їх ролі у виконанні основних завдань, зумовлених Законом України ,,Про позашкільну освіту”.

За матеріалами ЗЦТКЕС

16-01-2019