пл. Народна, 4, м. Ужгород, Закарпатська обл., 88008
depon@carpathia.gov.ua

Всеукраїнська звітна конференція з інклюзивної освіти

Всеукраїнська звітна конференція з інклюзивної освіти

25 січня у Києві відбулася Всеукраїнська звітна конференція з інклюзивної освіти під керівництвом першої леді країни Марини Порошенко за участі Президента України Петра Порошенка.
Від Закарпатської області у заході взяли участь директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ганна Сопкова, методист обласного методичного центру при департаменті освіти і науки облдержадміністрації Наталія Бокоч, завідувач ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти при Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти Олена Воротинцева та директор Тячівського районного інклюзивно-ресурсного центру Віра Стойка.
Під час конференції Президент України Петро Порошенко зауважив, що за короткий час інклюзія стала пріоритетом роботи голів обласних державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.
„Найперші кроки показали нам, наскільки ця тема актуальна і важлива для українського суспільства. За ці роки ми зробили неймовірно багато.. Ціна цього − щасливі очі дітей, які на сьогоднішній день можуть навчатися у звичайних школах разом зі своїми однолітками”.., − підкреслила Марина Порошенко.
„Лише за останній рік кількість школярів з особливими освітніми потребами, що навчаються у звичайних школах поруч з однолітками, зросла на 61 відсоток. Загалом зараз у закладах загальної середньої освіти навчається понад 12 тис., а в  закладах дошкільної освіти майже 2,2 тис. дітей з особливими освітніми потребами − зазначила під час виступу Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.
Марина Порошенко подякувала всім однодумцям, які долучилися до впровадження інклюзії в Україні, і разом із Президентом країни вручила іменні „Подяки за активну співпрацю у питанні соціалізації дітей з особливими освітніми потребами та цінний внесок у запровадження інклюзивної освіти в Україні”.
Відповідну подяку отримала й представниця нашої області − директор Тячівського районного інклюзивно-ресурсного центру Віра Стойка.

28-01-2019