Змістовний відпочинок вихованців національно-патріотичних клубів Луганської області у філії ЗОЕНЦУМ ,,Арніка”

Змістовний відпочинок вихованців національно-патріотичних клубів Луганської області у філії ЗОЕНЦУМ ,,Арніка”

У рамках реалізації соціально-культурного проєкту „Схід і Захід – разом” на базі Воловецької філії Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді ,,Арніка” організовано відпочинок дітей Мукачівської і Полянської територіальних громад Закарпатської області та  вихованців національно-патріотичних клубів і об’єднань закладів освіти Луганської області. Організований відпочинок сприяє налагодженню дружніх відносин між молоддю східного та західного регіонів України, популяризації здорового способу життя, активного дозвілля, підтримки спортивних традицій та патріотичного виховання молоді.

Відпочинок дітей розпочався 3 вересня. Працівники ,,Арніки” підготували для вихованців цікаву і змістовну програму відпочинку. У день відкриття тематичної зміни всі загони презентували свої оригінальні назви, гасла та пісні. На творчому організаційно-масовому заході діти із Закарпаття та Луганщини в черговий раз довели, що Схід і Захід разом, а наша Україна – неподільна.

      

Для ознайомлення луганських дітей з відомими природними об’єктами Карпат та історичними пам’ятками Закарпаття було проведено автобусну екскурсію розташованими в області середньовічними замками. Під час екскурсії вихованці відвідали палац Шенборнів, побудований у романтичному стилі, Чинадіївський замок та Мукачівський замок „Паланок” – споруда якого знаходиться на вершині згаслого вулкана і є унікальним зразком середньовічної фортифікаційної архітектури з поєднанням різних стилів.

Також вихованці відвідали Національний природній парк „Синевирˮ та Синевирське озеро – перлину Українських Карпат. Діти піднялися на висоту 989 метрів над рівнем моря, пройшли екологічною стежкою навколо озера, оглянули навколишні природні краєвиди та дізналися про особливості Синевирського озера, а також почули романтичну легенду про закохану пару Синь і Вир. Під час екскурсії діти відвідали також реабілітаційний центр бурих ведмедів, який знаходиться в Національному природному парку ,,Синевир”, ознайомилися з діяльністю цього природоохоронного об’єкта, у якому забезпечується реабілітація особин бурого ведмедя, які зазнали жорстокого поводження, потерпіли від стихійного лиха. Наразі в реабілітаційному центрі перебуває 12 ведмедів, для них тут створені всі умови, щоб вони почували себе комфортно і затишно.

Неабиякі враження діти отримали від цікавої екскурсії, організованої на страусину ферму, та краєзнавчий музей, облаштований на території природоохоронного комплексу. Тут можна побачити ведмедя, вовка, лисицю, видру, оленя та багато інших тварин.

Протягом семи днів вихованців національно-патріотичних клубів і об’єднань закладів освіти Луганської області матимуть можливість насолодитись закарпатською гостинністю, разом з дітьми з Мукачівської та Полянської територіальних громад зможуть добре відпочити, цікаво та змістовно провести час, зміцнити здоров’я, набратися сил, енергії та незабутніх вражень. Діти спілкуватимуться в колі своїх однолітків, ділитимуться досвідом проведення етапів Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри ,,Сокіл” (,,Джура”), братимуть участь у різноманітних культурних та спортивних організаційно-масових заходах. Для них організовуватимуться також цікаві конкурси, розважальні ігри, екскурсії, вечори дитячого дозвілля, що сприятимуть зародженню справжніх дружніх стосунків між вихованцями, адже всі діти однієї родини – України.

07-09-2021