пл. Народна, 4, м. Ужгород, Закарпатська обл., 88008
depon@carpathia.gov.ua

Зупинимо булінг разом!

Зупинимо булінг разом!

„Стоп булінг” або „Ні цькуванню” – саме з таким лозунгом сьогодні в ПАДІЮНі  відбулась лекція для охочих познайомитися з цією розповсюдженою проблемою і засобами її подолання. Це питання зараз широко обговорюється громадськістю і позитивне вирішення його – потреба часу. Крім цього, важливість питання зумовлена законодавчими актами України щодо протидії булінгу (цькуванню), листами Департаменту освіти і науки Закарпатської облдержадміністрації. Важливо, що саме Валентина Василівна Хаща – керівник структурного підрозділу головного територіального управління юстиції у Закарпатській області розповіла вихованцям та педагогам закладу, що таке булінг (знущання, прояви насилля) і як з ним боротися.
Виявляється, є цілих п’ять видів знущань: фізичне, психологічне, економічне, сексуальне та кібербулінг. Усі п’ять видів є проявами навмисного правопорушення і передбачають адміністративне покарання у вигляді штрафу або громадських робіт.
Типовими ознаками булінгу є: системність (повторюваність); наявність сторін (кривдник–жертва–спостерігачі);фізична або психологічна шкода; психологічні прояви (приниження, страх, тривога скривдженого); вчиняється у закладах освіти щодо дітей або вчителів.
Пані Валентина запропонувала цікаву формулу як засіб для припинення знущань – Stop-Talk-Walk – зупинись, скажи стоп, поговори з кривдником, спробуй спокійно відстояти свої права або просто проігноруй і піди геть, якщо попередні дії не дали результатів.
Учасники заходу переглянули повчальне відео та мультфільм і мали змогу особисто взяти участь в імпровізованій виставі-грі „Кривдник – жертва”. Керівник структурного підрозділу управління юстиції зазначила, що усі діти мають право безоплатно отримати послуги адвоката. Кривдники або булери , за умови, що їх провину було доведено, несуть за свої вчинки та дії адміністративну відповідальність.
Отже, за будь-яких обставин, не можна мовчати і терпіти знущання. Потрібно розмовляти, ділитися інформацією, просити про допомогу близьких людей, вчителів, правоохоронні органи і пам’ятати основне – ніхто не має права завдавати нам тієї чи іншої шкоди! Ніхто не має права нас ображати чи принижувати! Відстоюймо свої права та права наших рідних!
0 800 213 103 – контакт-центр безоплатної правової допомоги.
116 111 – Національна дитяча „гаряча лінія” для дітей та батьків з питань захисту прав.

За матеріалами ПАДІЮН

19-02-2019