Новини департаменту

НОВА ІНСТРУКЦІЯ З ДІЛОВОДСТВА ДЛЯ ЗАКЛАДІВ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ БУДЕ ОПУБЛІКОВАНА ТА НАБУДЕ ЧИННОСТІ 5 ЖОВТНЯ

02-10-2018

До Міністерства освіти і науки України надходять численні запитання щодо оприлюдненої на окремих ресурсах нової інструкції з діловодства для закладів загальної середньої освіти. У зв’язку із цим повідомляємо наступне.
Нова інструкція з діловодства для закладів загальної середньої набуде чинності з моменту опублікування в «Офіційному віснику України».

Україна відзначила Всеукраїнський День дошкілля

01-10-2018

28 вересня у Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова відбулися урочистості з нагоди Всеукраїнського Дня дошкілля.
У своєму відеовітанні міністр освіти і науки України Лілія Гриневич наголосила, що держава на шляху реформування Нової української школи, але основний фундамент становлення особистості закладається в дошкільному віці і яким він буде – залежить від створених умов, підвищення соціального статусу дошкільних педагогічних працівників, підвищення фахової майстерності педагогів у використанні сучасних освітніх технологій задля збереження природовідповідності дитинства. 

У 2019 РОЦІ СТУДЕНТИ КОЛЕДЖІВ ТА УЧНІ ЗАКЛАДІВ ПРОФОСВІТИ СКЛАДАТИМУТЬ ДПА У ФОРМІ ЗНО З ДВОХ ПРЕДМЕТІВ

01-10-2018

Учням закладів професійної освіти та студентам вишів, які у 2019-му отримуватимуть атестат про повну загальну середню освіту, потрібно буде проходити державну підсумкову атестацію в формі ЗНО з двох предметів. Першим буде тестування з української мови і літератури, а другим - на вибір математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття). Про це йдеться у Наказі МОН, яким врегулювано проведення ЗНО 2019 року.

КОЖНА ШКОЛА УКРАЇНИ ОТРИМАЄ «ЗІРКОВУ АБЕТКУ» ДЛЯ ПОПУЛЯРИЗАЦІЇ ВИВЧЕННЯ ЖЕСТОВОЇ МОВИ – ПІДПИСАНО МЕМОРАНДУМ МІЖ МОН ТА ГО «ВІДЧУЙ»

28-09-2018

Кожна з 16 тис 200 українських шкіл отримає «зіркову абетку», що руками популярних українців розшифровує алфавіт жестовою мовою. Це передбачає Меморандум про співробітництво у розбудові інклюзивного суспільства та популяризації жестової мови, що був підписаний сьогодні, 27 вересня 2018 року, між Міністерством освіти і науки України та ГО «Відчуй».

МОН ПРОПОНУЄ ДЛЯ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ПРОЕКТ ПОЛОЖЕННЯ ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ НАВЧАННЯ ДІТЕЙ У ЛІКАРНЯХ

26-09-2018

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проект спільного з Міністерством охорони здоров’я України наказу «Про затвердження Положення про особливості організації очної форми здобуття загальної середньої освіти в закладах охорони здоров’я», розробленого за ініціативою проекту «Право на освіту».
Проектом наказу передбачено створення умов, що дозволять дітям, які потребують стаціонарного лікування, здобувати загальну середню освіту у спеціально створених класах безпосередньо у лікарнях.

Підготовка до ЗНО-2019 розпочалася

26-09-2018

Міністерство освіти і науки України визначило і затвердило відповідним наказом деякі питання проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2019 році. Так, воно відбуватиметься з одинадцяти предметів у терміни з 20 травня до 12 липня 2019 року. Наголошуємо, що суттєвих відмінностей для випускників закладів загальної середньої освіти у порівнянні з 2018 роком не буде.

До уваги вчителів! Перша частина підручника з математики для 2-х пілотних класів

26-09-2018

З’явився підручник з математики для пілотування нового Державного стандарту початкової освіти у 2 класі.
“Нова українська школа” публікує першу частину підручника авторства О. М. Гісь, І. В. Філяк. (видавництво “Ранок”).
Підручник рекомендувало Міністерство освіти і науки (Лист No1/11-1477 від 29.09.2015).

РЕФОРМА ПОТРЕБУЄ ПОСТІЙНИХ ІНВЕСТИЦІЙ, І НА НАСТУПНИЙ РІК ШКОЛА ЗНОВУ ОТРИМАЄ 1 МЛРД ІНВЕСТИЦІЙ ДЛЯ ОБЛАДНАННЯ НУШ, - ЛІЛІЯ ГРИНЕВИЧ

24-09-2018

У проекті бюджету на 2019 рік знову закладено 1 млрд грн на модернізацію освітнього простору початкової школи - лише підтримуючи постійні інвестиції, можна здійснити справді глибоку реформу. Про це заявила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час свого виступу на Форумі видавців у Львові.

ВІДКРИТО РЕЄСТРАЦІЮ НА КОНКУРС «УЧИТЕЛЬ РОКУ»

21-09-2018

Відкрито реєстрацію учасників всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2019», який проводитиметься у номінаціях «Географія», «Захист Вітчизни», «Французька мова», «Вчитель інклюзивного класу» та «Основи здоров’я».
Реєстрація учасників триватиме до 15 жовтня цього року за посиланням.
Конкурс розпочнеться з 01 листопада 2018 року змаганнями зонального туру, переможці якого будуть випробовувати свої сили на регіональному рівні.

ЯКОЮ МАЄ БУТИ ПРОФОСВІТА В УКРАЇНІ – МОН РОЗМІСТИЛО ДЛЯ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ПРОЕКТ ЗАКОНУ «ПРО ПРОФЕСІЙНУ (ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНУ) ОСВІТУ»

21-09-2018

Нова якість освіти, учень та його професійна реалізація - пріоритет, орієнтованість на потреби роботодавців та економіки України, а також впорядкування принципів управління, які змінилися в межах децентралізації – саме ці ключові питання має врегулювати проект Закону «Про професійну (професійно-технічну) освіту». Він був розроблений фахівцями МОН спільно з усіма зацікавленими сторонами і сьогодні, 20 вересня, 2018 року, розміщений на сайті Міністерства для громадського обговорення.

«Осінь». 5 тиждень НУШ: додаткові матеріали та рекомендації

21-09-2018

Добірка ігор і завдань, які стануть цікавим доповненням до опорного навчального матеріалу на п'ятому тематичному навчальному тижні.
Осінь – ідеальний час для спостережень, творчості та пізнання нового! П'ятий тиждень навчання присвячений саме цій порі року. Тож попереду у ваших учнів багато цікавого: вони мають навчитися спостерігати за явищами природи, аналізуючи їх взаємозв'язки, попрактикуватись у створенні неймовірних саморобок з природних матеріалів, стати учасниками шкільного Свята осені та багато всього іншого.

ЛІЛІЯ ГРИНЕВИЧ: У 2019-МУ МАЄ ЗАПРАЦЮВАТИ МЕХАНІЗМ «ГРОШІ ХОДЯТЬ ЗА ВЧИТЕЛЕМ» ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ПЕДАГОГІВ

21-09-2018

Мета Міністерства освіти і науки України – долучити кращих спеціалістів та максимально розширити можливості вчителя для підвищення кваліфікації. З 2019 року це планується зробити завдяки впровадженню механізму «гроші ходять за вчителем», коли педагог сам може обрати, де підвищити кваліфікацію, а держава за це заплатить. Про це розповіла Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич сьогодні, 21 вересня 2018 року, під час візиту до Ресурсного центру освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами Національного університету «Львівська політехніка».

ПІДТВЕРДИТИ МІСЦЕ ПРОЖИВАННЯ ДЛЯ ОБЛІКУ МАЙБУТНІХ УЧНІВ МОЖНА БУДЕ ОДНИМ З 11-Х ВИДІВ ДОКУМЕНТІВ – ЗМІНИ ДО ПОСТАНОВИ КМУ

20-09-2018

Уряд визначив перелік документів, якими можна буде підтвердити фактичне місце проживання дитини для включення її до реєстру дітей шкільного віку на певній території. Відповідні зміни до постанови КМУ «Про затвердження Порядку ведення обліку дітей шкільного віку та учнів» були прийняті сьогодні, 19 вересня 2018 року, під час засідання Уряду.

1 ЖОВТНЯ СТАРТУЄ КОНКУРС З ОБРАННЯ ЧЛЕНІВ НАЦІОНАЛЬНОГО АГЕНТСТВА ІЗ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ВИЩОЇ ОСВІТИ – РІШЕННЯ КОНКУРСНОЇ КОМІСІЇ

20-09-2018

Оголошено конкурс щодо обрання членів Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти. Відповідне рішення прийняла Конкурсна комісія з відбору членів Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти під час чергового засідання 18 вересня 2018 року.

Обговорено важливі питання функціонування освітньої галузі області

20-09-2018

Сьогодні, 20 вересня, під головуванням директора департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації Ганни Сопкової відбулася нарада з окремих питань організації освітнього процесу в закладах освіти області. 
Зокрема, йшлося про виконання Закону України „Про освіту” в частині забезпечення прозорості та інформаційної відкритості у діяльності місцевих органів управління освітою та закладів освіти. На сьогодні висвітлення роботи державних органів влади, шкіл – це не данина моді, а вимога часу й Закону. З урахуванням цього зобов’язано присутніх на нараді відповідальних за роботу сайтів у районах, містах, ОТГ, закладах освіти, забезпечити відкритість та загальнодоступність ресурсів інформацією про діяльність освітньої галузі на відповідній території. 

МОН затвердило для шкіл нові форми звітності

19-09-2018

Міністерство освіти і науки затвердило нові форми шкільної звітності для денних закладів.
Про це йдеться в наказі №936, зареєстрованому в Мін’юсті 3 вересня та доступному на сайті Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів.

«Моє довкілля». 4 тиждень НУШ: додаткові матеріали та рекомендації

18-09-2018

Добірка ігор та вправ, які можна використати під час четвертого тижня навчання у Новій українській школі.
Четвертий навчальний тиждень НУШ присвячено дослідженню навколишнього світу. Першачки мають вивчити, що таке довкілля, а також знати правила поведінки у ньому та розуміти необхідність обережного ставлення до природи. Звісно, першим середовищем, яке діти мають дослідити, стане шкільне подвір’я. А вже потім – увесь світ!

УСІ БУКВАРІ, ПІДРУЧНИКИ З МАТЕМАТИКИ ТА КУРСУ «Я ДОСЛІДЖУЮ СВІТ» ДЛЯ 1 КЛАСУ ВЖЕ НАДРУКОВАНІ НА 100% І ПЕРЕДАЮТЬСЯ ДЛЯ РОЗВЕЗЕННЯ

17-09-2018

100% букварів, підручників з математики та курсу «Я досліджую світ» для 1 класу надруковані та передаються на розвезення до обласних книжкових баз. Про це повідомило Міністерство освіти і науки України 14 вересня 2018 року.
«Для нас важливо, щоб підручники з базових предметів – букварі, підручники з математики та курсу «Я досліджую світ» – прийшли в школу швидше, аби вчителі могли з ними ознайомитись та почати роботу з дітьми. Загалом 2 тижні на доставку – нормальний термін, враховуючи досвід попередніх років, тобто підручники мають бути в школах до 1 жовтня. Але завжди є застереження щодо роботи місцевих органів самоврядування. Ми довозимо всі книжки до обласних книжкових баз, а далі їх розвозять місцеві органи самоврядування. Тому я хочу звернутися до управлінців на місцях: будь ласка, не зволікайте з розвезенням, одразу щойно отримаєте підручники на обласні бази – починайте довезення до шкіл», – підкреслила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

У 100-річчя позашкільного руху вихованці ЗПО розпочали навчальний рік бадьорі духом!

17-09-2018

Початок навчального року у закладах позашкільної освіти області, який традиційно проводиться в середині вересня, видався по особливому урочистим, адже відбувається у рік відзначення 100-річчя позашкільного руху в Україні та в дні, коли місту Ужгороду – 1125 років. 

У МОЗ нагадали – невакциновані діти не можуть відвідувати школу та садок

14-09-2018

Міністерство охорони здоров’я нагадало, що для відвідування школи та садка діти мусять пройти вакцинацію.
Про це повідомили на сайті МОЗ.
“Згідно з законом, відвідувати державні заклади освіти можуть лише ті діти, які отримали щеплення за Календарем профілактичних щеплень, або у дитини є медичні протипоказання до вакцинації (ст. 15 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб”). Колективний імунітет допоможе захистити від смертельно небезпечних хвороб тих дітей, які не можуть вакцинуватись з медичних причин”, – йдеться у повідомленні.

Музеї історичного профілю закладів освіти виховують патріотів українського народу

14-09-2018

Музеї є важливим засобом навчально-виховної роботи, формування всебічно освіченої особистості, виховання патріотів українського народу. Перемога Революції гідності, прийняття пакету законів щодо декомунізації суспільного життя сформували умови для відновлення історичної правди про Другу світову війну, давню і новітню історію, надали можливість віддати шану усім борцям за свободу і незалежність України. 

МОН ПРОПОНУЄ ДО ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ПРОЕКТ ПОРЯДКУ ПРОВЕДЕННЯ ІНСТИТУЦІЙНОГО АУДИТУ ЗАКЛАДІВ ЗСО

12-09-2018

Міністерство освіти і науки України пропонує до громадського обговорення проект Порядку проведення інституційного аудиту закладів загальної середньої освіти.
Інституційний аудит – концептуально новий підхід. На відміну від атестації закладів, що мала наглядово-контрольні функції, інституційний аудит впроваджується як інструмент підтримки закладів загальної середньої освіти.

Урочисте відкриття навчального року у Закарпатському угорському інституті імені Ференца Ракоці ІІ

11-09-2018

Уже стало традицією, що урочисте відкриття нового навчального року в Закарпатському угорському інституті імені Ференца Ракоці ІІ відбувається в реформатській церкві Берегова. Подія розпочалася внесенням прапорів краю, прапора інституту, державного прапора України та угорського національного стягу, які в національних костюмах несли студенти закладу.

Наступного року школи зможуть обирати – жеребкування для першачків чи е-реєстри

11-09-2018

Міністерство освіти і науки лише рекомендує, а не зобов’язує школи використовувати електронні реєстри замість жеребкування для розподілу вільних місць у 1 класах.

«Мої друзі». 3 тиждень НУШ: додаткові матеріали та рекомендації

11-09-2018

Добірка ігрових прийомів, які можна використати під час третього тижня навчання для створення дружнього середовища у класі, формування доброзичливого і толерантного ставлення до людей.
Як відомо, авторський колектив під керівництвом Р. Б. Шияна на допомогу вчителям-новаторам розробив до кожного навчального тижня НУШ Модельну навчальну програму для першого класу та навчально-методичні матеріали. А освітній проект «На Урок» пропонує добірку ігрових прийомів, які можуть стати цікавим доповненням до неї. Оскільки третій тиждень НУШ, як зазначено у документі, має назву «Мої друзі», ці вправи та ігри мають допомогти першокласникам розібратися, хто такий друг, які існують правила дружньої поведінки і якими є принципи дбайливого ставлення до тварин.

Рада ухвалила закон, що допускає асистентів дитини до шкіл і дитсадків

10-09-2018

Верховна Рада ухвалила закон, і тепер асистентів дитини офіційно допускають до освітнього процесу у школах та дитсадках.
Закон № 8556 ухвалили 6 вересня.
“Законопроект розроблено з метою забезпечення конституційних прав і державних гарантій дітям з особливими освітніми потребами на здобуття якісної освіти в закладах освіти державної та комунальної форм власності“, – зазначено у пояснювальній записці до закону.

МОН НЕ ЗМІНЮВАЛО ПОРЯДОК ФІНАНСУВАННЯ ГРУП ПОДОВЖЕНОГО ДНЯ, ВОНИ, ЯК І РАНІШЕ, СПІЛЬНО ФІНАНСУЮТЬСЯ ДЕРЖАВОЮ ТА МІСЦЕВОЮ ВЛАДОЮ – РОЗ’ЯСНЕННЯ МОН

10-09-2018

Новий порядок створення груп подовженого дня в школах не змінює механізм їх фінансування: як і раніше, працю вихователя оплачує держава, а умови для роботи групи забезпечує засновник закладу. 

Відповідне роз’яснення надає МОН через численні звернення про те, що начебто «МОН змінило порядок фінансування груп подовженого дня і тепер за них мають платити батьки».

Оцінювання першачків має бути стимулюючим, - Міністр

10-09-2018

Оцінювання в першому класі має бути формувальним – без жодних абстрактних та караючих номерних оцінок, таємним, адже тільки вчитель, школяр та його батьки мають знати про результати навчання, а також підтримувати постійний зворотній зв’язок для інформування про прогрес дитини. Про це розповіла Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Оцінювання для першачків НУШ: 5-ступеневий алгоритм роботи вчителя, замість абстрактних оцінок - концентрвація на конкретних результатах та врахування вікових особливостей дітей

07-09-2018

Оцінювання в першому класі має бути формувальним – без жодних абстрактних та караючих номерних оцінок, таємним, адже тільки вчитель, школяр та його батьки мають знати про результати навчання, а також підтримувати постійний зворотній зв’язок для інформування про прогрес дитини. Про це розповіла Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич в межах спільного проекту МОН та «Сніданок з 1+1», що передбачає оприлюднення відповідей на гострі та важливі питання у форматі відеороликів, які виходять в ефірі 1+1, розміщені на сайті МОН та на YouTube-каналі «Сніданку з 1+1» .

МОН розробило порядок організації інклюзивного навчання в позашкільній освіті

06-09-2018

Міністерство освіти і науки винесло на громадське обговорення порядок організації інклюзивного навчання в позашкільній освіті.
Про це повідомили на сайті МОН.

«Я – школяр». 1 тиждень НУШ: додаткові матеріали та рекомендації

06-09-2018

Добірка ігрових прийомів, які доречно використовувати під час першого тижня навчання для встановлення доброзичливих дружніх відносин між учнями класу та їх успішної адаптації до шкільного навчання.

«Мій/наш клас». 2 тиждень НУШ: додаткові матеріали та рекомендації

06-09-2018

Додаткові матеріали, які допоможуть вчителю вдало провести 2 тиждень НУШ «Мій/наш клас».
Другий навчальний тиждень НУШ досить закономірно присвячено формуванню дружнього учнівського колективу. Якщо під час першого тижня вчитель працює з учнями, допомагаючи самоідентифікуватися і відчути себе школярем (а не вихованцем дитячого садка, наприклад), то тема «Мій/наш клас» має підвести дітей до розуміння, що відтепер і надалі вони мають взаємодіяти один з одним та з учителем.

Із бронзою з Японії до Ужгорода повертається Адальберт Макарович

06-09-2018

За два останні роки двоє учнів Закарпаття входили до складу команди України для участі у Міжнародній олімпіаді з інформатики, і обидва рази їхня участь у престижному змаганні світового рівня додавала нам гордості. 
Минулого року випускник Ужгородської загальноосвітньої спеціалізованої школи-інтернату з поглибленим вивченням окремих предметів Закарпатської обласної ради Станіслав Томаш виборов срібну медаль на Міжнародній олімпіаді з інформатики, яка відбувалася в Ірані, а цьогоріч бронзову нагороду для обласного центру в Японії здобув випускник класичної гімназії Ужгородської міської ради Адальберт Макарович. 

„Я щаслива, що маю змогу робити те, що люблю, і любити те, що роблю”

06-09-2018

В Україні вдруге за підтримки громадської спілки „Освіторія” проводиться конкурс Global Teacher Prize Ukraine. 
Майже 2000 вчителів з усієї України виявили бажання позмагатися за звання найкращого і отримати головний приз – 250 тисяч гривень, поїздку в Дубай на Global Education and Skills Forum 2019 та один рік безкоштовного навчання від організатора премії ГС „Освіторія”. 

3 вересня 2018 року для мешканців карпатського села Вишка, що на Великоберезнянщині, запам’ятається неабиякою увагою преси, десятками знімальних камер та гостей

04-09-2018

Цього дня тут урочисто відкрили новий заклад освіти. У триповерховій школі навчатимуться учні з першого по дев’ятий клас. У новобудові облаштували навчальні кабінети інформатики, хімії та біології, бібліотеку, учительську. Для вивчення предметів природничо-математичного циклу та інформатики закупили спеціальне обладнання та сучасну комп’ютерну й мультимедійну техніку.

У ВІЛЬХОВАТОМУ НА РАХІВЩИНІ ВІДКРИЛИ НОВУ ШКОЛУ

04-09-2018

У присілку Вільховатий, що належить до Костилівської сільської ради Рахівського району, урочисто відкрили нову загальноосвітню школу І ступеня.
– Це колишній довгобуд, який почали реконструювати ще в 2008 році, – зазначає Геннадій Москаль. – Колись тут був дитячий садок, на базі якого вирішили створити загальноосвітню школу. Поновити роботи і вийти на фінішну пряму в будівництві вдалося з 2016 року, коли довгобуд включили в перелік об’єктів Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР). У новій школі створили всі умови, що відповідають останнім освітнім тенденціям, тут навчатимуться 77 учнів початкових класів, із котрих 20 першачків. А загалом школа розрахована на 80 учнів.

На Закарпатті п’ятнадцять ІРЦ забезпечують кваліфікований супровід дітей

31-08-2018

З метою системного запровадження інклюзивного освітнього середовища та для реалізації державної політики щодо забезпечення права на освіту дітей з особливими освітніми потребами за місцем їх проживання, облдержадміністрацією та Благодійним Фондом Порошенка підписано Меморандум про співпрацю щодо створення мережі інклюзивно-ресурсних центрів та про приєднання області до проекту „Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації”.

Кабмін затвердив Положення про ресурсний центр підтримки інклюзивної освіти та інклюзивно-ресурсних центрів

30-08-2018

Постанова КМУ №617 від 22.08.2018 „Деякі питання створення ресурсних центрів підтримки інклюзивної освіти та інклюзивно-ресурсних центрів”

МІСЦЕВІ ОРГАНИ САМОВРЯДУВАННЯ, ДЕ КОШТИ НА НУШ БУЛИ РОЗПОДІЛЕНІ ВЧАСНО, СКАРЖАТЬСЯ НА ПРОЦЕДУРИ ТОРГІВ І ПРОСЯТЬ ЇХ ЗМІНИТИ

30-08-2018

Одеська область має одні з кращих показників щодо закупівель обладнання для Нової української школи – перші класи регіону облаштовані методичними матеріалами на 64%, меблі завезені для 76% першокласників, а комп’ютерним обладнанням вже забезпечено 63%. Це стало можливим завдяки вчасному розподілу коштів з обласного рівня на місцевий, однак при цьому низка районів та міст області скаржаться на штучне блокування тендерів, що суттєво видовжує терміни закупівель. Про це йшлося під час регіональної серпневої конференції Одеської області сьогодні, 30 серпня 2018 року, в м. Балта Одеської області.

Вітаємо з Днем знань!

30-08-2018

Вітаємо з Днем знань!

ІМЗО опублікував електронні версії підручників для 1 класу

29-08-2018

Інститут модернізації змісту освіти опублікував електронні версії підручників для 1 класу.

Книжки опубліковані на сайті інституту.

ПРО ВИПЛАТУ СТИПЕНДІЙ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ПЕРЕМОЖЦЯМ VIII МІЖНАРОДНОГО МОВНО-ЛІТЕРАТУРНОГО КОНКУРСУ УЧНІВСЬКОЇ ТА СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА

29-08-2018

Відповідно до Положення про стипендії Президента України переможцям Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, затвердженого Указом Президента України від 01 вересня 2011 року № 88А, та Указу Президента України від 25 липня 2018 року № 215 «Про призначення стипендій Президента України переможцям УІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка».

Рік французької мови в Україні

29-08-2018

21 березня 2018 року у Міністерстві закордонних справ України відбулася зустріч з 15-ма послами країни-членів Міжнародної організації Франкофонії з метою обговорення проведення в 2018/2019 навчальному році Року французької мови в Україні.

Перелік навчальної літератури, рекомендованої МОН для ЗЗСО з особливими освітніми потребами у 2018/2019 навчальному році

29-08-2018

З метою упорядкування навчальної літератури, що рекомендується для використання в навчально-виховному процесі навчальних закладів, на веб-сайті МОН розміщено перелік навчальної літератури, рекомендованої МОН для використання у закладах загальної середньої освіти для дітей з особливими освітніми потребами у 2018/2019 навчальному році.

Розміщення на сайті МОН метод рекомендацій щодо адаптаційного періоду для 1 класу НУШ

29-08-2018

Відповідно до наказу МОН від 20.08.2019 №924 „Про затвердження методичних рекомендацій щодо адаптаційного періоду для учнів першого класу у Новій українській школі” на сайті МОН розміщено навчальні матеріали для роботи з першокласниками в адаптаційний період.

З ВЕРЕСНЯ СТАРТУЄ ПІЛОТ НУШ У ДРУГИХ КЛАСАХ – УЧАСНИКИ ЕКСПЕРИМЕНТУ ВЖЕ ОТРИМАЛИ ПРОГРАМИ НА РІК З ОСНОВНИХ ПРЕДМЕТІВ

29-08-2018

У вересні 2018 року всі українські першокласники підуть в Нову українську школу. Водночас в 100 школах України стартує пілот 2 класу НУШ. Про це розповіла Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич сьогодні, 29 серпня 2018 року, в Будинку Уряду.

У ЗВ’ЯЗКУ З ПОРУШЕННЯМ ТЕРМІНІВ ДРУКУ ПІДРУЧНИКІВ МОН ПОВНІСТЮ ЗМІНИТЬ ПРОЦЕДУРУ ЕКСПЕРТИЗИ ТА ЗАКУПІВЛІ ПІДРУЧНИКІВ, А ТАКОЖ РЕОРГАНІЗУЄ УСТАНОВУ, ВІДПОВІДАЛЬНУ ЗА ЦЕЙ НАПРЯМ

29-08-2018

Інститут модернізації змісту освіти (ІМЗО), що наразі відповідальний за експертизу підручників та їх закупівлю, буде реорганізований у зв’язку з порушенням термінів друку підручників. Про це зазначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич сьогодні, 29 серпня 2018 року, під час виступу на засіданні Уряду.