У виставковій залі Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості ,,ПАДІЮН” розгорнуто щорічну виставку ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва ,,Знай і люби свій край”.
Надзвичайно цікавим для учнів видався тиждень навчання за темою „Спорт”. Щоб мати бажання займатися різними видами спорту, учні повинні були відповісти на різноманітні важливі питання, які стосувалися теми. Вже в першому ранковому колі діти грали в гру „Роби, як я”, супроводжуючи фізичні вправи веселим віршом.
Увага! Повідомляємо, що завтра, 6 лютого, розпочинається реєстрація на ЗНО-2018! Вона триватиме до 19 березня включно. Інформацію щодо її здійснення розміщено на сайті Українського центру оцінювання якості освіти http://testportal.gov.ua у розділі „Учасникам/Процедура реєстрації”.
Тиждень «Ми – дослідники. Ми – винахідники» першокласники Ужгородської ЗОШ І-ІІІ ступенів №8 розпочали отриманням листа від Генія Євгеновича. Відомий дітям за мультиком «Фіксики» професор Чудаков запросив їх стати помічниками в його чарівній лабораторії. Та спочатку потрібно пройти випробовування науковця. От і поринули діти досліджувати і пізнавати світ. У цьому їм допомагали вправи Генія Євгеновича. У грі «Ми – спостерігачі» учні знаходили у лабіринтах літеру, яку вивчали впродовж тижня, рахували кількість цих букв в межах 20. Випробування «Ми – винахідливі» запропонувало дітям використати знайомі їм предмети нестандартним способом.
1 лютого на базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти заступником директора Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти Іваном Любінцем за участі працівників департаменту освіти і науки облдержадміністрації та інституту післядипломної педагогічної освіти проведено нараду з відповідальними за зовнішнє незалежне оцінювання у адміністративних одиницях з питань підготовки до реєстрації на ЗНО-2018.
В Ужгородській загальноосвітній спеціалізованій школі-інтернаті з поглибленим вивченням окремих предметів Закарпатської обласної ради відповідно до плану роботи з 9 січня до 2 лютого 2018 року проведено місячник Миру «Ми – за мирне небо в Україні».
На виконання підпункту 6 пункту 3 Прикінцевих та перехідних положень Закону України 5 вересня 2017 року № 2145–VІІІ „Про освіту”, відповідно до статей 6, 13 і 39 Закону України „Про місцеві державні адміністрації”, Закону України „Про ліцензування видів господарської діяльності”, постанови Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2015 року № 1187 „Про затвердження Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності закладів освіти”
Міністерство освіти і науки України планує на початку 2018 року проведення конкурсного відбору проектів підручників для 5 та 10 класів закладів загальної середньої освіти (далі – Конкурс).
З цією метою просимо долучитися всіх осіб, яких хвилює якість підручників для закладів загальної середньої освіти, до експертизи електронних версій проектів підручників для 5 та 10 класів, орієнтовні строки здійснення якої лютий – березень 2018 року.
1 лютого на онлайн платформі EdEra стартує навчання на обов’язковому «Онлайн-курсі для вчителів початкової школи», які навчатимуть 1-й клас з вересня 2018 року . Для проходження зареєструвалися понад 50тис користувачів (51тис 388 користувачів станом на 3-ю годину ночі 30.01.2018). Про це повідомила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час презентації відповідного курсу сьогодні, 30 січня 2018 року, в Києві.
Участь у ньому взяли Віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Олександр Співаковський, представники центральних органів виконавчої влади України, ректори вищих начальних закладів України, очільники громадських організацій, які працюють у галузі освіти, науковці, експерти та інші.
Останній тиждень навчання для учасників пілотного проекту в мандрах і подорожах пройшов цікаво і насичено. До цього спонукала тема тижня „Я – мандрівник”, а також захоплюючі історії про мандрівників, першовідкривачів, розповіді про відомі і незнайомі місця на карті світу та України.
Вчителі та учні шкіл, де вивчають німецьку мову, можуть подати проект на конкурс “Моя школа майбутнього”. Переможці поїдуть до Німеччини та познайомляться з освітніми інноваціями цієї країни. Учасники, які посядуть друге та третє місце, отримають цінні призи.
З 22 по 26 січня 2018 року з метою обміну досвідом у галузі професійно-технічної освіти з питань упровадження інноваційних виробничих та педагогічних технологій, дуальної форми навчання у навчально-виробничий процес, розвитку соціального партнерства у Закарпатській області перебували освітяни із Сумщини. У рамках зустрічі проведено семінар-нараду керівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти. Гості мали можливість ознайомитися із матеріально-технічною базою Ужгородського вищого професійно-технічного училища торгівлі та технологій харчування, а саме відвідали навчально-виробничий комплекс „Ресторан, бар, кафе” з професій „Кухар, кондитер, офіціант, бармен”. Кощак В.Й., директор УВПУ ТТХ, презентував учасникам зібрання досвід роботи з модернізації бази закладу освіти.
26 січня 2018 року в приміщенні Закарпатського обласного центру зайнятості відбулося друге засідання комісії з відбору закладів освіти для організації професійного навчання зареєстрованих безробітних та (або) їх проживання в період навчання у 2018 році.
24 січня 2018 року у рамках програми транскордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства „Румунія-Україна” 2014 – 2020 (далі – Програма), яка надає фінансування державним і недержавним організаціям з прикордонних областей України, у тому числі й Закарпатської області, та прикордонних регіонів країн-членів ЄС для реалізації спільних транскордонних проектів, відбувся Інформаційний день Програми.
Якщо буде світло в душі,
буде краса в людини.
Якщо є краса в людини,
буде гармонія в домі.
Якщо є гармонія в домі,
буде порядок у нації.
Якщо є порядок у нації,
буде мир у світі!!!
Перед тим, як обирати предмети на ЗНО, кожен вступник має перевірити перелік конкурсних предметів, визначених на обрану ним спеціальність у правилах прийому вишів. На цьому наголосив директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій.
23 січня, на базі Малораковецької загальноосвітньої школи I – II ступенів (в урочищі Плитянки) урочисто відкрили комунальний заклад „Навчально-виховний комплекс Малораковецька загальноосвітня школа I – II ступенів – дошкільний навчальний заклад”.
До 15 березня проводиться прийом анкет на конкурс “Диво дитина”. Якщо ваша дочка чи син має виняткові наукові/творчі/фізичні здібності - скачайте анкету на сайті конкурсу (http://www.divo-dutuna.com/ ), заповніть її та надійшліть поштовою адресою (03186, м. Київ, вул. Авіаконструктора Антонова, 5-Б, оф. 712).
Закінчились веселі зимові канікули, і першокласники трьох пілотних закладів освіти з радістю повернулися до класів у коло друзів. Щоденно в ранковому колі школярі мали змогу висловлювати свої думки, ділитися враженнями про святкові канікули. Учні сплели „павутинку зустрічі” і побажали один одному завзятої роботи.
У рамках реалізації плану заходів із запровадження Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти „Нова українська школа” 17 січня відбулася нарада з методистами районних (міських) методичних кабінетів та працівниками місцевих органів управління освітою, які відповідають за початкову освіту в районі (місті, ОТГ).
15 січня 2018 року почалася реєстрація шкіл для участі в проекті пришкільних мовних таборів GoCamp, які влітку 2018-го працюватимуть у населених пунктах по всій Україні.
Розвиток дошкільної освіти залишається одним із пріоритетних напрямків державної політики у галузі освіти. Украй важливим завданням є забезпечення наступності освіти й налагодження тісної співпраці між дитсадком і школою, що набуває особливого значення в умовах освітньої реформи «Нова українська школа». Максимально охопити дітей дошкільною освітою, забезпечити її якість і доступність незалежно від місця проживання, матеріального забезпечення, соціального походження – таке завдання постало перед очільниками місцевої влади.
На виконання плану заходів із реалізації І етапу Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017 – 2026 роки, затвердженої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 9 серпня 2017 р. № 526-р, в області створено міжвідомчу робочу групу (розпорядження голови облдержадміністрації 23.11.2017 № 611 „Про реалізацію проекту „Модернізації системи соціальної підтримки населення України” в Закарпатській області”).
У бюджеті 2018 року закладено 46,8млн грн на сучасне обладнання кабінетів української мови у школах з мовою навчання національних меншин. На цьому наголосила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час робочої наради щодо удосконалення методик навчання та підручників з української мови, що відбулася в межах робочої поїздки Міністра в Чернівецьку область.
11 січня 2018 року в приміщенні Закарпатського обласного центру зайнятості відбулося перше засідання комісії з відбору навчальних закладів для організації професійного навчання зареєстрованих безробітних та (або) їх проживання в період навчання у 2018 році. Окрім працівників Закарпатского обласного центру зайнятості у складі комісії працювали: Людмила Ляпіна – голова територіального профспілкового об’єднання працівників соціальної сфери, Сюзанна Сані – член правління Обласного об’єднання організацій роботодавців „Закарпаття” та представник департаменту освіти і науки Закарпатської облдержадміністрації.
Сьогодні, 9 січня, розпочалася реєстрація на пробне ЗНО-2018, яка триватиме до 31 січня включно.
Реєстрація здійснюється на сайті Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти (далі – ІФРЦОЯО) www.test.if.ua у розділі „Реєстрація на пробне ЗНО-2018”. Вартість одного пробного тесту у 2018 році становить 132 грн.
1млдр 150млн 101тис грн планується витратити в 2018 році на продовження програм з покращення освітньої інфраструктури – закупівлю автобусів для підвезення дітей до опорних шкіл, обладнання природничо-математичних кабінетів та розвиток інклюзивної освіти. Відповідні кошти закладено в державний бюджет на 2018 рік.
Цікавим і святковим був 16-й тиждень навчання за темою „Зимові свята” для учнів Чинадіївської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів та Міжгірської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 1.
Міністерство освіти і науки підтримує законопроект «Про освіту», доопрацьований робочою групою Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти для його внесення до парламенту на повторне перше читання. Про це повідомив заступник Міністра освіти і науки Павло Хобзей на розширеному засіданні профільного Комітету ВР України з обговорення проекту закону України про освіту (повторне перше читання, реєстр. № 3491 від 28.12.2015 р.) 30 березня 2016 року.
29 березня 2016 року Державний професійно-технічний навчальний заклад „Білківський професійний аграрний ліцей” урочисто відзначив піввіковий ювілей.
24 березня 2016 року за участю Міністра освіти і науки України Сергія Квіта відбулась Всеукраїнська нарада керівників органів управління освітою обласних і Київської міської державних адміністрацій.
У заході також взяли участь заступник Міністра освіти і науки Павло Хобзей, директор департаменту видатків бюджету гуманітарної сфери Міністерства фінансів України Роман Єрмоличев, начальник відділу гуманітарного розвитку департаменту розвитку соціальної та гуманітарної сфери Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Олексій Стельмах.
22 березня 2016 року у Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти відбулося урочисте закриття та нагородження переможців і учасників ІV етапу ІІ Всеукраїнської учнівської олімпіади з угорської мови та літератури.
Василь Петечук, заступник директора з навчально-методичної роботи та моніторингу якості освіти ЗІППО,і Єва Браун, методист кабінету освіти національних спільнот інституту післядипломної педагогічної освіти, розповіли учасникам про труднощі, які виникали під час виконання завдань, проаналізували допущені помилки, а також оголосили результати.
Багато речей здаються нездійсненними до тих пір, поки їх не зробиш. Робити добрі справи завжди легко і приємно, особливо коли усвідомлюєш, що добро, як бумеранг, повертається до тебе через удачу, щастя, успіх.
«Кожна дитина повинна отримати якісну освіту, незалежно від місця її проживання». Про це повідомив заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей під час освітнього полілогу «Реформування початкової освіти: переваги та ризики» 22 березня 2016 року у Київському міському будинку вчителя.
17-19 березня 2016 року в Київському Палаці дітей та юнацтва відбулася Сьома Міжнародна виставка „Сучасні заклади освіти” та Третя Міжнародна виставка закордонних навчальних закладів „World Edu”.
Організатор – компанія „Виставковий Світ” за підтримки та участю Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України.
Сьогодні в м. Ужгород стартував IV етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з угорської мови та літератури. Уже другий рік поспіль ці змагання проводяться саме на Закарпатті.
ІІ Всеукраїнська учнівська олімпіада з угорської мови та літератури відбуватиметься 21 – 22 березня 2016 року на базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти. Учасниками IV етапу є дев’ять учнів 9 – 11 класів, серед них двоє учнів 9 класу, троє – 10 та четверо – 11 класу закарпатських загальноосвітніх шкіл, де навчання ведеться угорською мовою.
12 – 13 березня в с. Оріховиця та м. Ужгород відбулися V Спортивні ігри школярів області зі спортивного орієнтування.
Змагання за допомогою спортивної карти і компаса, коли учасник повинен якнайшвидше подолати дистанцію, відвідавши певну кількість точок, які влаштовані на місцевості, – контрольних пунктів – набирають дедалі більшої популярності.
Відповідно до Плану семінарів-практикумів для педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів на 2016 рік, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України 25.12.2015 № 1360, упродовж 16–17 березня цього року в Ужгороді на базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти організовано семінар-практикум з питань національно-патріотичного виховання дітей і учнівської молоді та організації в області (районі, місті) гри „Сокіл” („Джура”).
15 березня 2016 року у Хустській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті І – ІІ ступенів Закарпатської обласної ради за участю голови обласної державної адміністрації Геннадія Москаля та директора департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ганни Сопкової відкрито центр трудової та фізичної реабілітації дітей.
Вартість добудови становить 6017,825 тис. грн, 90% з яких виділено Державним фондом регіонального розвитку та 10% – з обласного бюджету.
14 березня 2016 року в Київській школі економіки відбулося обговорення реформування системи фінансування вищої освіти в Україні, на якому перший заступник Міністра освіти і науки Інна Совсун презентувала проект нового механізму фінансування вищої освіти
Сьогодні Закарпаття зокрема й Україна в цілому вшановують тих, хто 77 років тому спричинив до того, що наш край став центром уваги українського народу, а також викликав велике зацікавлення серед політиків світу, проголосивши державу Карпатська Україна.
Завзяття, злагодженість та якість роботи – так можна сказати про колектив департаменту освіти і науки облдержадміністрації, якщо характеризувати організацію його діяльності. Причому це стосується не лише повсякденного звичного управління навчально-виховним процесом в області. Такий підхід можна було спостерігати й під час суботника, що відбувся сьогодні, 12 березня.
10 березня на базі Вищого професійного училища № 34 м. Виноградів відбулася обласна олімпіада з предмета „Електроматеріалознавство” серед учнів професійно-технічних навчальних закладів, у якій брали участь 14 учнів із 8 навчальних закладів, де здійснюється підготовка з професій електротехнічого напрямку.
Турбота про довкілля, про середовище, в якому ми живемо, – запорука нашого здоров’я, гарантія збереження природних ресурсів для нащадків та зусилля, спрямовані на виховання дбайливого і бережного ставлення до навколишнього середовища.
10 березня 2016 року у Комітеті Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин відбувся круглий стіл на тему «Посилення інституційного механізму, що регулює міжетнічні відносини в Україні в умовах децентралізації».
17-19 березня 2016 року відбудеться головна подія освітньої галузі України – Сьома Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти» та Третя Міжнародна виставка закордонних навчальних закладів «World Edu» у Київському Палаці дітей та юнацтва (вул. І. Мазепи, 13).
Завершилась перша серія тренінгів у рамках проекту «Вчителі англійської мови – агенти змін». Починаючи з 21 лютого 2016 року, тренери Британської Ради в Україні працювали зі вчителями, яких було відібрано за результатами відкритого конкурсу в місті Києві, а також Львівській, Волинській, Черкаській, Вінницькій, Чернівецький, Дніпропетровській та Херсонській областях. Загалом 138 вчителів отримали змогу ознайомитись із сучасними методиками викладання англійської мови та новими трендами у навчанні.
9 березня відбулася нарада директорів професійно-технічних навчальних закладів щодо проблемних питань фінансування галузі у 2016 році, яку проводив голова обласної державної адміністрації Г. Москаль. У зібранні взяли участь також окремі керівники структурних підрозділів ОДА.