Новини департаменту

,,Знай і люби свій край” знову в ,,ПАДІЮНі”

12-02-2018

У виставковій залі Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості ,,ПАДІЮН” розгорнуто щорічну виставку ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва ,,Знай і люби свій край”. 

„Швидше, вище, сильніше!” – і в спорті , і в навчанні

12-02-2018

Надзвичайно цікавим для учнів видався тиждень навчання за темою „Спорт”. Щоб мати бажання займатися різними видами спорту, учні повинні були відповісти на різноманітні важливі питання, які стосувалися теми. Вже в першому ранковому колі діти грали в гру „Роби, як я”, супроводжуючи фізичні вправи веселим віршом. 

6 лютого розпочинається реєстрація на ЗНО-2018

05-02-2018

Увага! Повідомляємо, що завтра, 6 лютого, розпочинається реєстрація на ЗНО-2018! Вона триватиме до 19 березня включно. Інформацію щодо її здійснення розміщено на сайті Українського центру оцінювання якості освіти http://testportal.gov.ua у розділі „Учасникам/Процедура реєстрації”.

«Ми – дослідники. Ми – винахідники»

05-02-2018

Тиждень «Ми – дослідники. Ми – винахідники» першокласники Ужгородської ЗОШ І-ІІІ ступенів №8 розпочали отриманням листа від Генія Євгеновича. Відомий дітям за мультиком «Фіксики» професор Чудаков запросив їх стати помічниками в його чарівній лабораторії. Та спочатку потрібно пройти випробовування науковця. От і поринули діти досліджувати і пізнавати світ. У цьому їм допомагали вправи Генія Євгеновича. У грі «Ми – спостерігачі» учні знаходили у лабіринтах літеру, яку вивчали впродовж тижня, рахували кількість цих букв в межах 20. Випробування «Ми – винахідливі» запропонувало дітям використати знайомі їм предмети нестандартним способом. 

Проведено нараду з відповідальними за зовнішнє незалежне оцінювання у адміністративних одиницях з питань підготовки до реєстрації на ЗНО-2018

02-02-2018

1 лютого на базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти заступником директора Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти Іваном Любінцем за участі працівників департаменту освіти і науки облдержадміністрації та інституту післядипломної педагогічної освіти проведено нараду з відповідальними за зовнішнє незалежне оцінювання у адміністративних одиницях з питань підготовки до реєстрації на ЗНО-2018.

Альманах дитячої творчості «У нас єдина мета – Україна свята, нездоланна ніким і ніколи!»

02-02-2018

В Ужгородській загальноосвітній спеціалізованій школі-інтернаті з поглибленим вивченням окремих предметів Закарпатської обласної ради відповідно до плану роботи з 9 січня до 2 лютого 2018 року проведено місячник Миру «Ми – за мирне небо в Україні».

Заклади освіти області отримали ліцензію на освітню діяльність без проходження процедури ліцензування

01-02-2018

На виконання підпункту 6 пункту 3 Прикінцевих та перехідних положень Закону України 5 вересня 2017 року № 2145–VІІІ „Про освіту”, відповідно до статей 6, 13 і 39 Закону України „Про місцеві державні адміністрації”, Закону України „Про ліцензування видів господарської діяльності”, постанови Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2015 року № 1187 „Про затвердження Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності закладів освіти

Конкурсний відбір проектів підручників для 5 та 10 класів

01-02-2018

Міністерство освіти і науки України планує на початку 2018 року проведення конкурсного відбору проектів підручників для 5 та 10 класів закладів загальної середньої освіти (далі – Конкурс).
З цією метою просимо долучитися всіх осіб, яких хвилює якість підручників для закладів загальної середньої освіти, до експертизи електронних версій проектів підручників для 5 та 10 класів, орієнтовні строки здійснення якої лютий – березень 2018 року.

1 лютого стартує масштабна перепідготовка вчителів початкової школи, що з 1 вересня навчатимуть близько 400тис першачків, - Лілія Гриневич

31-01-2018

1 лютого на онлайн платформі EdEra стартує навчання на обов’язковому «Онлайн-курсі для вчителів початкової школи», які навчатимуть 1-й клас з вересня 2018 року . Для проходження зареєструвалися понад 50тис користувачів (51тис 388 користувачів станом на 3-ю годину ночі 30.01.2018). Про це повідомила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час презентації відповідного курсу сьогодні, 30 січня 2018 року, в Києві.

26 січня на базі КПІ ім. Ігоря Сікорського відбулося розширене засідання колегії Міністерства освіти і науки України

29-01-2018

Участь у ньому взяли Віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Олександр Співаковський, представники центральних органів виконавчої влади України, ректори вищих начальних закладів України, очільники громадських організацій, які працюють у галузі освіти, науковці, експерти та інші.

Тематичний тиждень „Я – мандрівник”

29-01-2018

Останній тиждень навчання для учасників пілотного проекту в мандрах і подорожах пройшов цікаво і насичено. До цього спонукала тема тижня „Я – мандрівник”, а також захоплюючі історії про мандрівників, першовідкривачів, розповіді про відомі і незнайомі місця на карті світу та України. 

Триває прийом робіт на конкурс “Моя школа майбутнього”, переможець якого зможе познайомитися з освітніми новаціями Німеччини

26-01-2018

Вчителі та учні шкіл, де вивчають німецьку мову, можуть подати проект на конкурс “Моя школа майбутнього”. Переможці поїдуть до Німеччини та познайомляться з освітніми інноваціями цієї країни. Учасники, які посядуть друге та третє місце, отримають цінні призи.

Обмін досвідом у галузі професійно-технічної освіти

26-01-2018

З 22 по 26 січня 2018 року з метою обміну досвідом у галузі професійно-технічної освіти з питань упровадження інноваційних виробничих та педагогічних технологій, дуальної форми навчання у навчально-виробничий процес, розвитку соціального партнерства у Закарпатській області перебували освітяни із Сумщини. У рамках зустрічі проведено семінар-нараду керівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти. Гості мали можливість ознайомитися із матеріально-технічною базою Ужгородського вищого професійно-технічного училища торгівлі та технологій харчування, а саме відвідали навчально-виробничий комплекс „Ресторан, бар, кафе” з професій „Кухар, кондитер, офіціант, бармен”. Кощак В.Й., директор УВПУ ТТХ, презентував учасникам зібрання досвід роботи з модернізації бази закладу освіти. 

Засідання комісії з відбору закладів освіти для організації професійного навчання зареєстрованих безробітних та (або) їх проживання в період навчання у 2018 році.

26-01-2018

26 січня 2018 року в приміщенні Закарпатського обласного центру зайнятості відбулося друге засідання комісії з відбору закладів освіти для організації професійного навчання зареєстрованих безробітних та (або) їх проживання в період навчання у 2018 році. 

Запрошуємо до участі у конкурсі проектів з підтримки освіти, досліджень, технологічного розвитку та інновацій

26-01-2018

24 січня 2018 року у рамках програми транскордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства „Румунія-Україна” 2014 – 2020 (далі – Програма), яка надає фінансування державним і недержавним організаціям з прикордонних областей України, у тому числі й Закарпатської області, та прикордонних регіонів країн-членів ЄС для реалізації спільних транскордонних проектів, відбувся Інформаційний день Програми.

Освітяни обговорили шляхи реалізації в області заходів Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді у 2018 році

25-01-2018

Якщо буде світло в душі,
буде краса в людини.
Якщо є краса в людини,
буде гармонія в домі.
Якщо є гармонія в домі,
буде порядок у нації.
Якщо є порядок у нації,
буде мир у світі!!!

Перш ніж обирати предмети на ЗНО, обов'язково перевірте, які дисципліни потрібні для вступу на обрану спеціальність, – директор УЦОЯО Вадим Карандій

24-01-2018

Перед тим, як обирати предмети на ЗНО, кожен вступник має перевірити перелік конкурсних предметів, визначених на обрану ним спеціальність у правилах прийому вишів. На цьому наголосив директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій.

Нова казка для дошкільнят гірського села на Іршавщині

24-01-2018

23 січня, на базі Малораковецької загальноосвітньої школи I – II ступенів (в урочищі Плитянки) урочисто відкрили комунальний заклад „Навчально-виховний комплекс Малораковецька загальноосвітня школа I – II ступенів – дошкільний навчальний заклад”. 

Триває прийом анкет на конкурс “Диво дитина”, де переможці отримають до 7 тис. грн

23-01-2018

До 15 березня проводиться прийом анкет на конкурс “Диво дитина”. Якщо ваша дочка чи син має виняткові наукові/творчі/фізичні здібності - скачайте анкету на сайті конкурсу (http://www.divo-dutuna.com/ ), заповніть її та надійшліть поштовою адресою (03186, м. Київ, вул. Авіаконструктора Антонова, 5-Б, оф. 712).

„Світ захоплень” як можливість показати себе й обрати шлях до успіху

22-01-2018

Закінчились веселі зимові канікули, і першокласники трьох пілотних закладів освіти з радістю повернулися до класів у коло друзів. Щоденно в ранковому колі школярі мали змогу висловлювати свої думки, ділитися враженнями про святкові канікули. Учні сплели „павутинку зустрічі” і побажали один одному завзятої роботи. 

Новій українській школі – бути

17-01-2018

У рамках реалізації плану заходів із запровадження Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти „Нова українська школа” 17 січня відбулася нарада з методистами районних (міських) методичних кабінетів та працівниками місцевих органів управління освітою, які відповідають за початкову освіту в районі (місті, ОТГ). 

GoCamp 2018: До 15 лютого школи можуть зареєструватися для участі у проекті пришкільних мовних таборів, де дітей навчатимуть іноземні волонтери

16-01-2018

15 січня 2018 року почалася реєстрація шкіл для участі в проекті пришкільних мовних таборів GoCamp, які влітку 2018-го працюватимуть у населених пунктах по всій Україні.

У с.Боржавське відбулася довгоочікувана подія, яка стала справжнім святом для дітвори та їх батьків

15-01-2018

Розвиток дошкільної освіти залишається одним із пріоритетних напрямків державної політики у галузі освіти. Украй важливим завданням є забезпечення наступності освіти й налагодження тісної співпраці між дитсадком і школою, що набуває особливого значення в умовах освітньої реформи «Нова українська школа». Максимально охопити дітей дошкільною освітою, забезпечити її якість і доступність незалежно від місця проживання, матеріального забезпечення, соціального походження – таке завдання постало перед очільниками місцевої влади.

Впровадження в області першого етапу Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей

15-01-2018

На виконання плану заходів із реалізації І етапу Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017 – 2026 роки, затвердженої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 9 серпня 2017 р. № 526-р, в області створено міжвідомчу робочу групу (розпорядження голови облдержадміністрації 23.11.2017 № 611 „Про реалізацію проекту „Модернізації системи соціальної підтримки населення України” в Закарпатській області”). 

Цього року на обладнання сучасних кабінетів української мови у школах нацменшин передбачено майже 47млн грн, – Лілія Гриневич

12-01-2018

У бюджеті 2018 року закладено 46,8млн грн на сучасне обладнання кабінетів української мови у школах з мовою навчання національних меншин. На цьому наголосила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час робочої наради щодо удосконалення методик навчання та підручників з української мови, що відбулася в межах робочої поїздки Міністра в Чернівецьку область.

Засідання комісії з відбору навчальних закладів для організації професійного навчання зареєстрованих безробітних та (або) їх проживання в період навчання у 2018 році

12-01-2018

11 січня 2018 року в приміщенні Закарпатського обласного центру зайнятості відбулося перше засідання комісії з відбору навчальних закладів для організації професійного навчання зареєстрованих безробітних та (або) їх проживання в період навчання у 2018 році. Окрім працівників Закарпатского обласного центру зайнятості у складі комісії працювали: Людмила Ляпіна – голова територіального профспілкового об’єднання працівників соціальної сфери, Сюзанна Сані – член правління Обласного об’єднання організацій роботодавців „Закарпаття” та представник департаменту освіти і науки Закарпатської облдержадміністрації.

Розпочалася реєстрація на пробне ЗНО-2018

09-01-2018

Сьогодні, 9 січня, розпочалася реєстрація на пробне ЗНО-2018, яка триватиме до 31 січня включно.
Реєстрація здійснюється на сайті Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти (далі – ІФРЦОЯО) www.test.if.ua у розділі „Реєстрація на пробне ЗНО-2018”. Вартість одного пробного тесту у 2018 році становить 132 грн.

У бюджеті 2018 року закладено більше 1млрд грн на продовження урядових програм з підтримки освітньої інфраструктури

04-01-2018

1млдр 150млн 101тис грн планується витратити в 2018 році на продовження програм з покращення освітньої інфраструктури – закупівлю автобусів для підвезення дітей до опорних шкіл, обладнання природничо-математичних кабінетів та розвиток інклюзивної освіти. Відповідні кошти закладено в державний бюджет на 2018 рік. 

„Зимові свята”: коли навчання в радість і на користь

02-01-2018

Цікавим і святковим був 16-й тиждень навчання за темою „Зимові свята” для учнів Чинадіївської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів та Міжгірської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 1. 

З Новим 2018 роком та Різдвом Христовим!

28-12-2017

З Новим 2018 роком та Різдвом Христовим!

МОН спільно з профільним Комітетом ВР України та громадськістю доопрацювали законопроект «Про освіту»

31-03-2016

Міністерство освіти і науки підтримує законопроект «Про освіту», доопрацьований робочою групою Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти для його внесення до парламенту на повторне перше читання. Про це повідомив заступник Міністра освіти і науки Павло Хобзей на розширеному засіданні профільного Комітету ВР України з обговорення проекту закону України про освіту (повторне перше читання, реєстр. № 3491 від 28.12.2015 р.) 30 березня 2016 року.

ДПТНЗ „Білківський професійний аграрний ліцей” відсвяткував 50-річчя

30-03-2016

29 березня 2016 року Державний професійно-технічний навчальний заклад „Білківський професійний аграрний ліцей” урочисто відзначив піввіковий ювілей. 

У МОН з представниками областей обговорили нагальні питання освіти

25-03-2016

24 березня 2016 року за участю Міністра освіти і науки України Сергія Квіта відбулась Всеукраїнська нарада керівників органів управління освітою обласних і Київської міської державних адміністрацій.
У заході також взяли участь заступник Міністра освіти і науки Павло Хобзей, директор департаменту видатків бюджету гуманітарної сфери Міністерства фінансів України Роман Єрмоличев, начальник відділу гуманітарного розвитку департаменту розвитку соціальної та гуманітарної сфери Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Олексій Стельмах.

Названо кращих знавців угорської мови та літератури

24-03-2016

22 березня 2016 року у Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти відбулося урочисте закриття та нагородження переможців і учасників ІV етапу ІІ Всеукраїнської учнівської олімпіади з угорської мови та літератури.
Василь Петечук, заступник директора з навчально-методичної роботи та моніторингу якості освіти ЗІППО,і Єва Браун, методист кабінету освіти національних спільнот інституту післядипломної педагогічної освіти, розповіли учасникам про труднощі, які виникали під час виконання завдань, проаналізували допущені помилки, а також оголосили результати.

Роблячи добрі справи, ми змінюємо себе і нашу країну на краще

24-03-2016

Багато речей здаються нездійсненними до тих пір, поки їх не зробиш. Робити добрі справи завжди легко і приємно, особливо коли усвідомлюєш, що добро, як бумеранг, повертається до тебе через удачу, щастя, успіх. 

Павло Хобзей: Кожна дитина, незалежно від місця проживання, повинна отримати якісну освіту

23-03-2016

«Кожна дитина повинна отримати якісну освіту, незалежно від місця її проживання». Про це повідомив заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей під час освітнього полілогу «Реформування початкової освіти: переваги та ризики» 22 березня 2016 року у Київському міському будинку вчителя.

Професійно-технічну освіту Закарпаття презентовано на Сьомій Міжнародній виставці „Сучасні заклади освіти – 2016”

21-03-2016

17-19 березня 2016 року в Київському Палаці дітей та юнацтва відбулася Сьома Міжнародна виставка „Сучасні заклади освіти” та Третя Міжнародна виставка закордонних навчальних закладів „World Edu”.
Організатор – компанія „Виставковий Світ” за підтримки та участю Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України.

Змагаються знавці угорської мови

21-03-2016

Сьогодні в м. Ужгород стартував IV етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з угорської мови та літератури. Уже другий рік поспіль ці змагання проводяться саме на Закарпатті. 
ІІ Всеукраїнська учнівська олімпіада з угорської мови та літератури відбуватиметься 21 – 22 березня 2016 року на базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти. Учасниками IV етапу є дев’ять учнів 9 – 11 класів, серед них двоє учнів 9 класу, троє – 10 та четверо – 11 класу закарпатських загальноосвітніх шкіл, де навчання ведеться угорською мовою. 

Перемогло захоплення улюбленою справою

17-03-2016

12 – 13 березня в с. Оріховиця та м. Ужгород відбулися V Спортивні ігри школярів області зі спортивного орієнтування. 
Змагання за допомогою спортивної карти і компаса, коли учасник повинен якнайшвидше подолати дистанцію, відвідавши певну кількість точок, які влаштовані на місцевості, – контрольних пунктів – набирають дедалі більшої популярності. 

Регіональний семінар з питань патріотичного виховання дітей

17-03-2016

Відповідно до Плану семінарів-практикумів для педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів на 2016 рік, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України 25.12.2015 № 1360, упродовж 16–17 березня цього року в Ужгороді на базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти організовано семінар-практикум з питань національно-патріотичного виховання дітей і учнівської молоді та організації в області (районі, місті) гри „Сокіл” („Джура”).

Покращуємо умови здобуття освіти дітей з особливими освітніми потребами

16-03-2016

15 березня 2016 року у Хустській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті І – ІІ ступенів Закарпатської обласної ради за участю голови обласної державної адміністрації Геннадія Москаля та директора департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ганни Сопкової відкрито центр трудової та фізичної реабілітації дітей. 
Вартість добудови становить 6017,825 тис. грн, 90% з яких виділено Державним фондом регіонального розвитку та 10% – з обласного бюджету. 

Інна Совсун: Нова модель фінансування вищої освіти повинна бути прозорою й ефективною у використанні бюджетних коштів

16-03-2016

14 березня 2016 року в Київській школі економіки відбулося обговорення реформування системи фінансування вищої освіти в Україні, на якому перший заступник Міністра освіти і науки Інна Совсун презентувала проект нового механізму фінансування вищої освіти

Пам’ятаємо і гордимось

15-03-2016

Сьогодні Закарпаття зокрема й Україна в цілому вшановують тих, хто 77 років тому спричинив до того, що наш край став центром уваги українського народу, а також викликав велике зацікавлення серед політиків світу, проголосивши державу Карпатська Україна. 

Ми – за порядок в усьому

12-03-2016

Завзяття, злагодженість та якість роботи – так можна сказати про колектив департаменту освіти і науки облдержадміністрації, якщо характеризувати організацію його діяльності. Причому це стосується не лише повсякденного звичного управління навчально-виховним процесом в області. Такий підхід можна було спостерігати й під час суботника, що відбувся сьогодні, 12 березня. 

Визначали кращого з професії електротехнічного напрямку у професійно-технічних навчальних закладах

12-03-2016

10 березня на базі Вищого професійного училища № 34 м. Виноградів відбулася обласна олімпіада з предмета „Електроматеріалознавство” серед учнів професійно-технічних навчальних закладів, у якій брали участь 14 учнів із 8 навчальних закладів, де здійснюється підготовка з професій електротехнічого напрямку.

Закарпаттю – чисте довкілля!

11-03-2016

Турбота про довкілля, про середовище, в якому ми живемо, – запорука нашого здоров’я, гарантія збереження природних ресурсів для нащадків та зусилля, спрямовані на виховання дбайливого і бережного ставлення до навколишнього середовища. 

МОН приділяє значну увагу питанню забезпечення освітніх потреб національних меншин в Україні

11-03-2016

10 березня 2016 року у Комітеті Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин відбувся круглий стіл на тему «Посилення інституційного механізму, що регулює міжетнічні відносини в Україні в умовах децентралізації».

Сучасні заклади освіти - 2016

11-03-2016

17-19 березня 2016 року відбудеться головна подія освітньої галузі України – Сьома Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти» та Третя Міжнародна виставка закордонних навчальних закладів «World Edu» у Київському Палаці дітей та юнацтва (вул. І. Мазепи, 13).

Перші тренінги проекту «Вчителі англійської мови – агенти змін» завершено

10-03-2016

Завершилась перша серія тренінгів у рамках проекту «Вчителі англійської мови – агенти змін». Починаючи з 21 лютого 2016 року, тренери Британської Ради в Україні працювали зі вчителями, яких було відібрано за результатами відкритого конкурсу в місті Києві, а також Львівській, Волинській, Черкаській, Вінницькій, Чернівецький, Дніпропетровській та Херсонській областях. Загалом 138 вчителів отримали змогу ознайомитись із сучасними методиками викладання англійської мови та новими трендами у навчанні.

Нарада керівників професійно-технічних навчальних закладів області

10-03-2016

9 березня відбулася нарада директорів професійно-технічних навчальних закладів щодо проблемних питань фінансування галузі у 2016 році, яку проводив голова обласної державної адміністрації Г. Москаль. У зібранні взяли участь також окремі керівники структурних підрозділів ОДА.