З 21 по 29 червня 2019 року в м. Ізмаїл Одеської області на базі Навчального центру морської охорони відбувся Всеукраїнський вишкіл „Джура-Прикордонник”, спрямований на підготовку громадських активістів, які залучаються до організації та проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура”) та „Джура-Прикордонник”.
До участі у Всеукраїнському вишколі було залучено понад 500 учасників з 18 прикордонних регіонів України. Закарпатську область у цьому національно-патріотичному заході представив рій „Чорні запорожці” Малоберезнянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Великоберезнянської районної ради (керівники – Янішин Д.Ю. та Ходаковський М.М.).
Під час вишколу юні джури мали можливість ознайомитися з діяльністю структурного підрозділу Державної прикордонної служби України – Морської охорони за чотирма локаціями в містах Ізмаїл та Болград, отримати нові знання й відпрацьовувати навички слідознавства, кінології, перевірки документів, огляду транспортних засобів на „зеленому” кордоні.
Протягом дев’яти змістовних днів учасники дізналися на практиці як керувати артилерійським озброєнням кораблів, вчилися застосовувати засоби корабельного зв’язку, побували в ролі штурманів, прокладаючи маршрути на картах, отримали можливість побачити під час навчань дії із боротьби за живучість надводного корабля. Викладачі та інструктори Навчального центру морської охорони поділилися із джурами досвідом володіння зброєю, провели з ними початковий курс рукопашного бою. На справжньому стрільбищі школярі вивчали будову автоматів, змагалися у стрільбі на влучність із пневматичних гвинтівок та вчилися надавати первинну медичну допомогу.
У навчальних місцях, організованих при пунктах пропуску, юні патріоти розгадували наміри порушників, вивчаючи залишені ними сліди, відбивали напад диверсійних груп, опановували особливості залучення службових собак до охорони кордону та під час виявлення зловмисників.
На згадку про своє перебування у приморському регіоні рій „Чорні запорожці” отримав подяки й відзнаки, нові знання та у подарунок – матроські гюйси як символ приєднання до морського прикордонного братерства.
З кожним роком національно-патріотичне виховання дітей та молоді набуває все більшої значимості у системі виховання та громадянської освіти, а участь у таких всеукраїнських заходах єднає молодь навколо національної ідеї, суверенітету та незалежності України.
За матеріалами відділу освіти Великоберезнянської райдержадміністрації