Новини департаменту

Наш захист, наша опора, надія та наші герої – це Збройні Сили України

06-12-2023

У найважчі для країни часи Ви взяли до рук зброю для її оборони, захисту суверенітету, територіальної цілісності й недоторканності.

Всеукраїнська акція «Сам собі рятівник»

04-12-2023

Департамент освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОВА спільно з Міністерством молоді та спорту України та громадською організацією «Всеукраїнський громадський дитячий рух «Школа безпеки» організував Всеукраїнську акцію «Сам собі рятівник», яка об’єднала майже дві сотні учасників з Донецької, Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Житомирської, Запорізької, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Тернопільської, Харківської, Хмельницької, Чернівецької, Чернігівської та Закарпатської областей та м.Київ.

Про проведення робочих нарад

04-12-2023

Протягом 28 листопада – 1 грудня 2023 року продовжено проведення робочих нарад з питань проведення атестації педагогічних працівників, організації ліцензування освітньої діяльності закладів освіти, забезпечення якісного освітнього процесу, шкільного харчування, врегулювання конфлікту інтересів, заходів щодо протидії булінгу, інших актуальних питань для належної роботи закладів загальної середньої освіти та дотримання прав усіх учасників освітнього процесу.

“Світ ловив мене, та не спіймав”

04-12-2023

Цими дня виповнився 301 рік від дня народження Григорія Сковороди, пам’ять якого вшановує вся українська і міжнародна спільнота. Великий мислитель, філософ, учитель і научитель українського слова, істинного духовного життя, поціновувач народної творчості і  культури, укладач  чималої кількості збірників про український фольклор – ми горді того, що Григорій Сковорода належить до числа 100 великих українців і є одним із 100 символів України.

Чи знаєте ви, що таке незадекларована праця?

01-12-2023

Чи знаєте ви, що таке незадекларована праця?

Трудовий договір: твій пасок безпеки у світі праці!

01-12-2023

1 грудня Держпраці розпочинає інформкампанію «Трудовий договір: твій пасок безпеки у світі праці!», спрямовану на вирішення проблеми незадекларованої праці в умовах воєнного стану.

Проведення XV Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти- 2024», 27-29 березня в режимі онлайн

29-11-2023

27-29 березня 2024 року відбудеться головна подія освітньої сфери України – П’ятнадцята міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти» в режимі онлайн.

Граючись, зростаємо

28-11-2023

У Всесвітній день дитини, 20 листопада 2023 року, Тиждень гри стартував, у закладах дошкільної освіти, що є учасниками проєкту „Забезпечення безперервності навчання та розвитку дітей дошкільного віку в умовах кризи в Україні”, який реалізує Всеукраїнська громадська організація „Асоціація працівників дошкільної освіти”, відповідно до співпраці Міністерства освіти і науки України з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ в Україні) в рамках ініціативи „Спільно до навчання” за інформаційної підтримки ДУ „Український інститут розвитку освіти”.

„Арніка” продовжує приймати дітей із східних регіонів України

28-11-2023

З 13 по 26 листопада в таборі „Арніка” разом із закарпатцями відпочивали діти з Дніпропетровської області. Як показує практика, такий відпочинок сприяє налагодженню дружніх відносин між молоддю східних та західних областей, є можливістю для формування єдиної команди однодумців, якій все під силу, яка не байдужа до подій, що відбуваються нині і стануться в майбутньому. Завдяки таким візитам, безпосередньому спілкуванню, під час спільних ігор і прогулянок можна формувати цінності загальноукраїнської солідарності та порозуміння.

В обласному центрі Закарпаття відзначили 90-ті роковини Голодомору

25-11-2023

Церемонія вшанування пам’яті жертв сталінського геноциду сьогодні відбулася на набережній Незалежності в Ужгороді.

ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРІВ

25-11-2023

Сьогодні Україна вшановує пам’ять жертв голодоморів.

Про проведення робочих нарад

24-11-2023

Протягом 20 – 23 листопада 2023 року проведено робочі наради з питань проведення атестації педагогічних працівників, організації ліцензування освітньої діяльності закладів освіти, забезпечення якісного освітнього процесу, шкільного харчування, врегулювання конфлікту інтересів, заходів щодо протидії булінгу, інших актуальних питань для належної роботи закладів загальної середньої освіти та дотримання прав усіх учасників освітнього процесу.

Функціонування органів державної влади очима молоді

23-11-2023

До річниці прийняття Конвенції про права дитини департамент освіти і науки, молоді та спорту обласної державної адміністрації – обласної військової адміністрації спільно з Молодіжною радою при Закарпатській ОВА запросили до адміністрації дев’яти- і десятикласників Ужгородського наукового ліцею Закарпатської обласної ради, щоб показати, як працюють органи державної влади та місцевого самоврядування.

Гідні, коли вільні, незламні, бо об’єднані

21-11-2023

У рамках Меморандуму про співпрацю департаменту освіти і науки, молоді та спорту обласної військової адміністрації з громадською організацією «Нова Генерація України» та за підтримки Закарпатської ОВА відбувся дводенний молодіжний форум єдності «Гідні. Вільні. Незламні.», приурочений до Дня Гідності та Свободи.

День Гідності та Свободи

21-11-2023

Гідність і свобода — цінності, що є основою нашої держави й ідентичності.

Без них неможливе існування України. За них борються покоління українців. За них же ми виходили на Майдан.

Десять років тому Україна піднялася, щоб остаточно звільнитися від впливу кривавого сусіда. Ми обрали шлях країн, які живуть демократичними цінностями. І для яких гідність і свобода — слова, що мають величезне значення.

Подякуйте сьогодні кожному, хто стояв і просто зараз стоїть на захисті гідності і свободи нашої нації.

Вшануйте памʼять про кожного, хто поклав за них своє життя.

Національний тиждень читання 2023

20-11-2023

Згідно зі стратегією розвитку читання на період до 2032 року "Читання як життєва стратегія" з 4  до 10 грудня 2023 року  Український інститут книги проводить Всеукраїнську інформаційно-просвітницьку тематичну акцію "Національний тиждень читання". Мета цієї акції — консолідувати українське суспільство навколо читання як тренду.

В обласному центрі Закарпаття відбувся регіональний форум «Реформування харчування: виклики, досягнення, перспективи»

16-11-2023

В обласному центрі Закарпаття відбувся регіональний форум «Реформування харчування: виклики, досягнення, перспективи». До нього долучилися очільники районних військових адміністрацій, територіальних громад, керівники структурних підрозділів РВА, що відповідають за освітній напрям, та місцевих органів управління освітою.

На Закарпатті відбувся дводенний обласний молодіжний форум «Голос молоді»

13-11-2023

Молодіжна рада при Закарпатській ОВА за підтримки департаменту освіти і науки, молоді та спорту обласної військової адміністрації провела захід, що об’єднав близько сотні креативних активних молодих людей і тих, хто працює з ними з різних громад краю, Львівщини, Волині, Рівненщини, Чернівців та Києва.

Веселі та щасливі дні, проведені в таборі „Арніка”, запам’ятаються надовго

10-11-2023

З 26 жовтня по 8 листопада 2023 року на базі філії „Арніка” Комунального закладу позашкільної освіти „Закарпатський обласний центр дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН” Закарпатської обласної ради відпочивали учні із Горондівської, Ставненської, Костринської територіальних громад та гуртківці „ПАДІЮНу”.

НМТ-2024: особливості вступних іспитів

10-11-2023

8 листопада Верховна Рада України підтримала законопроєкт № 10092 «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2024 року». Про особливості НМТ та модель його проведення читайте нижче.

Відбулося навчання керівників закладів дошкільної освіти

10-11-2023

У період із 23 до 30 жовтня відбулось онлайн-навчання керівників закладів дошкільної освіти, які беруть участь у проєкті «Забезпечення безперервності навчання та розвитку дітей дошкільного віку в умовах кризи в Україні».

Запрошуємо українські ЗЗСО та ЗВО відзначити Всесвітній день гідності

09-11-2023

10 листопада EdCamp Ukraine проведе орієнтаційний вебінар, на якому учасники дізнаються, як організувати подію до Всесвітнього дня гідності. Захід можна буде організувати у закладах освіти у будь-який день символічного проміжку: з 21 листопада (День гідності та свободи України) до 10 грудня (Міжнародний день прав людини).

Конкурс „Кращий заклад дошкільної освіти” у 2023 році

08-11-2023

У 2023 році на виконання Програми розвитку освіти Закарпаття на 2023 – 2027 роки, затвердженої розпорядженням голови обласної державної адміністрації – начальника обласної військової адміністрації від 06.12 2022 № 873 рішенням сесії обласної ради від 15.12.2022 № 724, відповідно до Примірного положення про проведення конкурсу „Кращий заклад дошкільної освіти” у 2023 році, затвердженого наказом департаменту освіти і науки, молоді та спорту обласної державної адміністрації – обласної військової адміністрації 17.08.2023 № 479 „Про проведення в області конкурсу „Кращий заклад дошкільної освіти” у 2023 році”, з метою виявлення кращих закладів дошкільної освіти області, зміцнення, оновлення їх матеріально-технічної бази та привернення уваги місцевих органів виконавчої влади й органів місцевого самоврядування, громадськості до розвитку дошкільної освіти в нових соціально-економічних умовах проведено І етап конкурсу „Кращий заклад дошкільної освіти”.

Щодо безпекових аспектів організації освітнього процесу

07-11-2023

Міністерство освіти і науки України нагадує: під час воєнного стану пріоритетом в освіті є створення безпечних умов навчання. Для нас визначення формату проведення занять у закладах освіти, життя та здоров’я українців — це пріоритет.

Навчання за програмою підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів дошкільної освіти з питань психічного здоров’я та психосоціальної підтримки учасників освітнього процесу в Закарпатській області завершено

07-11-2023

Навчання успішно завершили 98 курсантів, про що свідчать отримані сертифікати. Три дні промайнули швидко, адже навчання було наповнено професіоналізмом викладачів кафедри педагогіки та психології професійної освіти факультету лінгвістики та соціальних комунікацій Національного авіаційного університету - Кокарєва Анжеліка Миколаївна, кандидат психологічних наук, доцент, професор кафедри педагогіки та психології професійної освіти факультету, Демченко Наталія Іванівна, кандидат психологічних наук, доцент - щирим бажанням слухачів підвищити свій професійний рівень новими знаннями. Серед них найбільший та найвагоміший – це ті знання та вміння, які вони набули під час відпрацювання навичок застосування психологічних інструментів та практик супроводу і підтримки дітей дошкільного віку; обміном досвіду між колегами з різних громад. І все це на фоні позитивних емоцій, в оточенні усміхнених та радісних колег та тренерів.

Війна забирає найкращих…

06-11-2023

В районі виконання бойових завдань трагічно загинули наші побратими, воїни 128-ї ОГШБр, які ціною власного життя захищали незалежність України від окупантів.

В УжНУ провели дебатний турнір з політичних реформ серед студентства

03-11-2023

У стінах Ужгородського національного університету відбувся дебатний турнір з політичних реформ. Захід організовано факультетом історії та міжнародних відносин УжНУ та ГО «Активна Громада» за підтримки депаратменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОВА.

Перші особи краю вручили ключі від 10 шкільних автобусів

02-11-2023

Попри війну та завдяки ініціативі Президента України Володимира Зеленського й Уряду ми отримали з державного бюджету субвенцію на закупівлю такого транспорту.

Профільна середня освіта: почалося громадське обговорення проєкту стандарту

31-10-2023

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проєкт Державного стандарту профільної середньої освіти (10–12 класи й заклади професійної освіти в частині здобуття повної загальної середньої освіти).

Всеукраїнський диктант національної єдності у Закарпатській області

27-10-2023

Сьогодні, 27 жовтня, у День української писемності та мови, відбувся Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Текст „Дороги України” написала письменниця і перекладачка, цьогорічна лауреатка Шевченківської премії Катерина Калитко, а прочитав його актор та театральний режисер Олексій Гнатковський.

Співпраця інклюзивно-ресурсних центрів та закладів освіти − запорука ефективного психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами

26-10-2023

Інклюзивна освіта – це не просто прихід дитини з особливими освітніми потребами до закладу освіти. Це створення в спільному просторі особливого підходу до навчання такої дитини, який передбачає додаткові елементи освітнього процессу: індивідуальну програму розвитку, створення інклюзивного освітнього середовища, здійснення психолого-педагогічного супроводу, в основі якого співпраця інклюзивно-ресурсних центрів та закладів освіти.

Результати діяльності обласної постійно діючої атестаційної комісії з визначення кваліфікаційного рівня тренерів (тренерів-викладачів) для присвоєння кваліфікаційних категорій

25-10-2023

Відповідно до наказу Міністерства молоді та спорту України 13.01.2014 № 45 „Про затвердження Порядку проведення атестації тренерів (тренерів-викладачів)”, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29 січня 2014 року № 180/24957 (із змінами), наказу департаменту освіти і науки, молоді та спорту обласної державної адміністрації – обласної військової адміністрації від 30 січня 2023 року № 44 затверджено План проведення засідань обласної постійно діючої атестаційної комісії з визначення кваліфікаційного рівня тренерів (тренерів-викладачів) на 2023 рік (далі – Комісія), метою якої визначення рівня кваліфікації тренерів (тренерів-викладачів) закладів фізичної культури і спорту незалежно від підпорядкування та форми власності, присвоєння тренерам (тренерам-викладачам) закладів фізичної культури і спорту вищої, першої та другої кваліфікаційний категорій за результативними показниками роботи (один раз на чотири роки). 

Оновлені функції навчального застосунку «Вивчаю — не чекаю»

24-10-2023

У жовтні громадська спілка «Освіторія» та міжнародна організація «War Child Holland» у партнерстві з МОН презентували нові можливості безплатного навчального застосунку для учнів та учениць 1–4 класів «Вивчаю — не чекаю», які тепер доступні в оновленій версії. Завдяки цьому використання застосунку стане ще зручнішим та захопливішим як для дітей, так і для вчителів.

Забезпечуємо безперервність навчання та розвиток дітей дошкільного віку в умовах кризи в Україні”

19-10-2023

Завершилася друга хвиля навчання педагогів закладів дошкільної освіти в рамках реалізації проекту „Забезпечення безперервності навчання та розвитку дітей дошкільного віку в умовах кризи в Україні”, який реалізує ВГО „Асоціація працівників дошкільної освіти” за підтримки Міністерства освіти і науки в україні, ДУ „Український інститут розвитку освіти” відповідно до співпраці з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ в Україні) в рамках ініціативи „Спільно до навчання”.

Шкільне харчування: розв'язання проблеми спільними зусиллями

18-10-2023

Реформа шкільного харчування є викликом не тільки для України. Багато країн у світі працюють над пошуком механізму забезпечення учнів навчальних закладів якісним харчуванням. Навіть ті держави, які до 2019 року досягли певних успіхів у цій сфері, змушені визнати, що після пандемії питання ефективності системи шкільного харчування знову вийшло на перший план.

Стартував Всеукраїнський конкурс творчих робіт «Національно-патріотичне становлення молоді»

18-10-2023

Стартував Всеукраїнський конкурс творчих робіт «Національно-патріотичне становлення молоді». Молодь Києва запрошують взяти участь у конкурсі, що триватиме до 22 січня 2024 року. Захід організовує Інститут політико-правових та релігійних досліджень із нагоди відзначення Дня соборності України.

Відбувся національно-патріотичний табір "Закарпатський вовкулака"

17-10-2023

Департамент освіти і науки, молоді та спорту спільно з громадською організацією «Спілка ініціативної молоді Закарпаття» (керівник Гавриль І.Ю.) до Дня створення УПА у форматі вишколу провели національно-патріотичний табір "Закарпатський вовкулака" у Колочавській громаді.

Забіг з перешкодами „Стежка Героїв” („УЖ-ДЖУРА Rase”) відбувся в Ужгороді

17-10-2023

13 жовтня 2023 року в Ужгороді відбулися дитячо-юнацькі національно-патріотичні перегони „Стежка Героїв” („УЖ-ДЖУРА Rase”). Масштабні змагання для своїх гуртківців організували відділи національно-патріотичного виховання  та туристсько-краєзнавчої роботи Комунального закладу позашкільної освіти „Закарпатський обласний центр дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН” Закарпатської обласної ради. Долучилися до організації силових змагань також ГУ ДСНС України у Закарпатській області. Шанованим гостем на відкритті був голова бойового підрозділу „Карпатська Січ” Тарас Деяк, адже завданням „Стежки Героїв” („УЖ-ДЖУРА Rase”) є залучення молоді до національно-патріотичного виховання, спортивної активності, готовності до виконання обов'язку із захисту незалежності та територіальної цілісності України, налаштованості на самоствердження себе як сильного тілом і духом громадянина вільної України.

Всеукраїнський конкурс мультимедійних проєктів «Врятувати від забуття»

13-10-2023

Всеукраїнський конкурс мультимедійних проєктів «Врятувати від забуття», започаткований 2007 року, має на меті підвищення інтересу молоді до української історії, збереження та відновлення національної пам’яті, подолання історичних міфів. 

Понад пів мільярда гривень виділили на друк підручників: зміни до держбюджету

10-10-2023

6 жовтня Верховна Рада ухвалила Закон України №10038 про внесення змін до державного бюджету на 2023 рік. Зокрема, виділено 552,8 млн грн на друкування підручників.

Експерти фонду «savED» розробили хендбук із покроковою інструкцією для створення цифрового освітнього центру у школі

09-10-2023

Посібник містить етапи створення цифрових освітніх центрів і алгоритми їхньої роботи. Тут ви знайдете критерії вибору громад, поради з ремонту і навіть наповнення центрів заняттями й активностями.

Відбувся круглий стіл стану реалізації та перспектив розвитку Регіональної програми «Молодь Закарпаття» на 2021-2025 роки

07-10-2023

Закарпатська молодь має величезний потенціал і бажання розвиватися та змінювати не лише свої громади, а й усю країну. Створювати нові можливості для самореалізації молоді та сприяти її залученню до всіх процесів суспільного життя покликана відповідна Регіональна програма на 2021 – 2025 роки.

Золота медаль вихованця Закарпатської МАН на Міжнародному інноваційному шоу

06-10-2023

26–29 вересня у м. Загреб (Хорватія) пройшло Міжнародне інноваційне шоу INOVA. Михалко Андрій з Ужгородської ЗОШ № 12, став золотомедалістом за розробку мобільного мультивалютного криптогаманця з підтримкою NFC.

Велике досягнення для Закарпаття та всієї країни

06-10-2023

Надія Дьолог у складі паралімпійської збірної України з парафехтування здобула срібло в жіночій шабельній команді на Чемпіонаті світу з фехтування на візках, який проходить у м. Терні (Італія).

Пула гостинно зустріла дітей з України

05-10-2023

На запрошення Надзвичайного і Повноважного Посла України в Республіці Хорватія та за сприяння голови Закарпатської ОВА — Віктора Микити група дітей з різних регіонів України мала можливість упродовж 10 днів відпочити на березі Адріатичного моря в м. Пула. З перших днів перебування в Хорватії діти відчули велику турботу й опіку з боку мера міста, керівника готелю та представників українсько-хорватського товариства в м. Пула.  

ТРИВАЄ ПРИЙОМ ЗАЯВОК НА КОНКУРС «СТОЛИЦЯ НАВЧАННЯ ТА ОСВІТИ ДОРОСЛИХ»

05-10-2023

Українська асоціація освіти дорослих спільно з Представництвом DVV International в Україні відкривають прийом заявок на перший в історії нашої країни конкурс «Столиця навчання та освіти дорослих». 

Всеукраїнський урок єдності: як не вестися на маніпуляції та залишатися згуртованими

05-10-2023

6 жовтня о 12:00 Національний проєкт із медіаграмотності «Фільтр» Міністерства культури та інформаційної політики і «Суспільне мовлення» проведуть Всеукраїнський урок єдності для школярів 5-11 класів, їхніх батьків і вчителів.

Презентація оновлень від Google до Дня вчителя

02-10-2023

28 вересня в межах співпраці Google Україна та Міністерства освіти і науки України відбулася Презентація оновлень від Google до Дня вчителя.