пл. Народна, 4, м. Ужгород, Закарпатська обл., 88008
depon@carpathia.gov.ua

Новини департаменту

Обов’язкова ділова документація для шкіл відтепер не матиме свідоцтва відповідності педагогічним вимогам

02-06-2020

Відтепер обов’язкова ділова документація для закладів загальної середньої освіти не повинна супроводжуватись свідоцтвом про її відповідність педагогічним вимогам. Таким чином, школи отримали можливість закуповувати документацію, яка не має таких свідоцтв. Відповідні наказ і лист-роз’яснення оприлюднено на сайті МОН.

Мешканці Криму та Донбасу можуть вступати без ЗНО в будь-який заклад, де працюватимуть освітні центри “Крим-Україна” та “Донбас-Україна” до 23 жовтня включно

02-06-2020

У 2020 році вступники з непідконтрольних територій Донецької та Луганської областей та тимчасово окупованих територій Криму можуть без ЗНО вступати в будь-який з уповноважених закладів освіти, де працюватимуть освітні центри “Крим-Україна” та “Донбас-Україна”. Для цього їм потрібно звернутись до одного з  освітніх центрів з 9 червня до 23 жовтня 2020 року. 

Як дізнатися адреси пунктів пробного ЗНО?

02-06-2020

В особистих кабінетах учасників пробного ЗНО на сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти розміщено запрошення-перепустки, у яких зазначено адреси пунктів пробного тестування.

Дистанційні та онлайн-сервіси в освіті

02-06-2020
Дистанційне навчання та онлайн-сервіси стають невід’ємною частиною нашого життя – в цьому ми переконуємось під час нинішнього карантину.
Для зручності ми зібрали усі дистанційні та онлайн-сервіси в освіті на одній сторінці нашого сайту. Тут – ресурси для учнів, студентів, абітурієнтів, педагогів та освітніх управлінців.

Наша радість і натхнення в усіх починаннях, наша гордість і надія – наші діти!

01-06-2020

Щорічно 1 червня в Україні та ще в понад 60 країнах світу відзначають Міжнародний день захисту дітей.

9-й тиждень Всеукраїнської школи онлайн: розклад телеуроків на 1-5 червня

01-06-2020

Сьогодні розпочинається дев'ятий тиждень роботи Всеукраїнської школи онлайн.

З 1 червня може бути відновлено роботу закладів позашкільної освіти – лист МОН

01-06-2020

З 1 червня заклади позашкільної освіти можуть відновити роботу в регіонах, де буде запроваджено послаблення протиепідеміологічних заходів. У закладах позашкільної освіти буде дозволено проводити заняття у групах до 10 осіб та заборонено масові заходи. Про це йдеться в листі Міністерства освіти і науки, який був розісланий сьогодні, 29 травня 2020 року.

Інформуємо про ЗНО – 2020: це необхідно знати!

29-05-2020

У зв’язку з карантином, запровадженим з метою запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19, навколо цьогорічного зовнішнього незалежного оцінювання точилося чимало дискусій щодо форми  проведення, строків, категорії учасників, матеріалу для тестів та ін. Ясна річ, що кожен виходив із власного розуміння значимості тестування і його результатів для продовження навчання, а також усвідомлення готовності до проходження такого випробування набутого рівня знань.

2 червня МОН розпочинає серію публічних консультацій із впровадження нового Державного стандарту для базової середньої освіти

29-05-2020

Міністерство  освіти і науки розпочинає серію публічних консультацій щодо  впровадження нового Державного стандарту для базової середньої освіти.  Консультації відбудуться 2-18 червня 2020 року в онлайн-форматі

Профтехи отримають безкоштовний доступ до сервісів Google для дистанційної роботи

28-05-2020

Заклади профосвіти зможуть безкоштовно використовувати всі інструменти та сервіси G Suite for Education компанії “Google”. Таку можливість компанія надала для того, щоб заклади могли якісніше працювати з учнями у дистанційному форматі. Лист із алгоритмом реєстрації на платформі був розісланий сьогодні, 28 травня 2020 року.

Державною службою якості освіти вивчено функціонування вебсайтів шкіл України

28-05-2020

Державною службою якості освіти України та її територіальними органами у квітні 2020 року проведено вивчення щодо забезпечення прозорості, інформаційної відкритості шкіл.

3 нові лабораторії за рік і працевлаштування випускників на найбільших підприємствах Закарпаття — кейс Свалявського ліцею

27-05-2020

Впродовж 2019 року Свалявський професійний будівельний ліцей збільшив свої доходи на 800 тис гривень. Для цього керівник закладу повністю змінив систему управління: збільшив кількість роботодавців-партнерів з 5 до 10, закупив обладнання, яке дозволило надавати платні послуги, — монтувати електромережі, виконувати електрогазозварювальні та ремонтні робити, виготовляти ковані вироби. Завдяки зростанню доходів у закладі побудували 3 нові кабінети-лабораторії.

З 1 червня може бути відновлено роботу інклюзивно-ресурсних центрів – лист МОН

27-05-2020

З 1 червня інклюзивно-ресурсні центри (ІРЦ) можуть відновити роботу в регіонах, де буде запроваджено послаблення протиепідеміологічних заходів. Відновлення роботи ІРЦ відбудеться з метою забезпечити зарахування дітей з особливими освітніми потребами до закладів освіти. Про це йдеться в листі Міністерства освіти і науки, який був розісланий сьогодні, 26 травня 2020 року.

Анонс! 28 травня МОН проведе онлайн нараду-семінар для вишів щодо підготовки до вступної кампанії 2020 року

27-05-2020

Фахівці МОН нададуть відповіді на поширені запитання щодо організації роботи закладів вищої освіти під час Вступу-2020.

Матеріали для 3-4 класів, поради вчителю і готові завдання – оновлено онлайн-платформу для вчителів англійської мови у початкових класах

26-05-2020

Міністерство освіти і науки України спільно з Британською Радою, Cambridge University Press та Cambridge Assessment English запустило оновлену онлайн-платформу для підвищення кваліфікації вчителів англійської мови у початкових класах – Ukrainian English Language Teacher Learning Platform.

Вступна кампанія у профтехи 2020 від МОН, закладів і роботодавців — ВІДЕО

26-05-2020

У червні заклади профтехосвіти розпочнуть прийом документів на навчання від вступників. Для тих, хто ще не визначився з професією або сумнівається, чи варто обирати професійну освіту, надається серія відео від ключових стейкхолдерів — фахівців Міністерства, адміністрацій закладів і роботодавців. Сьогодні, 26 травня 2020 року, на Youtube-каналі МОН розміщено перше відео з заступником Міністра освіти і науки Петром Коржевським.

З 1-го червня учні профтехів можуть виходити на практичне навчання — лист МОН

26-05-2020

З 1-го червня учні закладів профосвіти, для яких неможливо перенести практичне навчання у дистанційний формат, можуть виходити на заняття. Для випускників також зможуть організувати державну кваліфікаційну атестацію. Про це йдеться у листі Міністерства освіти і науки, який був розісланий сьогодні, 25 травня 2020 року. 

МОН пропонує для громадського обговорення проєкт постанови КМУ “Про затвердження Типового положення про наглядову раду закладу професійної (професійно-технічної) освіти”

26-05-2020

МОН підготувало проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Типового положення про наглядову раду закладу професійної (професійно-технічної) освіти», який має на меті створити умови для участі громадськості у вирішенні перспективних завдань розвитку закладу професійної (професійно-технічної) освіти та підвищення якості професійної (професійно-технічної) освіти в цілому.

8-й тиждень Всеукраїнської школи онлайн: розклад телеуроків на 25-29 травня

25-05-2020

25 травня 2020 року розпочинається восьмий тиждень роботи Всеукраїнської школи онлайн. Уроки для всіх класів в день трансляції, а також в записі, можна дивитись на YouTube каналі МОН.

Контроль здоров’я учасників, захисні маски та чергові медики – оприлюднено рекомендації щодо проведення ЗНО, ЄВІ та ЄФВВ в умовах карантину

25-05-2020

До зовнішнього незалежного оцінювання, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування допускатимуться особи з температурою нижче 37,2 С, без ознак респіраторних хвороб та у захисних масках. Про це йдеться у рекомендаціях щодо проведення ЗНО, ЄВІ та ЄФВВ у період карантину через COVID-19. Рекомендації підписано Головним державним санітарним лікарем України та оприлюднено на сайті МОЗ сьогодні, 22 травня 2020 року. 

Як організувати роботу дитячих садків на період карантину – Головний державний санітарний лікар надав рекомендації

25-05-2020

До дитсадків не пускатимуть дітей та працівників із температурою вище 37,2 С, приміщення необхідно дезінфікувати та провітрювати, а з дітьми варто проводити більше часу на свіжому повітрі. Про це йдеться у тимчасових рекомендаціях щодо організації роботи дитячих садків на період карантину через COVID-19. Рекомендації підписано Головним державним санітарним лікарем та опубліковано на сайті МОЗ.

Пробне ЗНО: дати тестування

22-05-2020

Пробне ЗНО з української мови і літератури відбудеться 15 червня 2020 року, з інших навчальних предметів – 17 червня 2020 року.

Адаптивний карантин триватиме до 22 червня, дитсадки зможуть відкриватись із 25 травня, дозволено проведення ЗНО і вступних випробувань

22-05-2020

До 22 червня 2020 року триватиме адаптивний карантин, однак з 25 травня зможуть відкриватись дитячі садки у тих регіонах, які відповідатимуть умовам для послаблення карантину. Також дозволено проведення ЗНО, ДПА у формі ЗНО і вступних випробувань, зокрема ЄВІ та ЄФВВ. Відповідне рішення ухвалив Уряд. 

Уряд дозволив відкрити дитсадки з 25 травня

21-05-2020

На засіданні 20 травня уряд дозволив відкрити дитсадки з 25 травня. Рішення в кожній області ухвалюватимуть комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій залежно від епідеміологічної ситуації.

Послаблення карантину: Кабмін дозволить відкриття дитсадків, запуск метро і транспорту

21-05-2020

На засіданні уряду ухвалили рішення про подальше послаблення карантину та ввели з 22 травня по 22 червня на території України адаптивний карантин, за якого рішення про обмеження прийматимуть спільно з місцевою владою в кожній області окремо.

ЗНО-2020: дати проведення

21-05-2020

Міністерство освіти науки України ухвалило рішення про терміни проведення основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році.

Вишиванка – поема життя, закодована вічність в узорах

20-05-2020

Уже стало доброю традицією у третій четвер травня відзначати День вишиванки.  У 2020 році це свято припадає на 21 травня.

МОН розробило Положення про центр професійного розвитку педагогічних працівників – документ на громадському обговоренні

20-05-2020

Міністерство освіти і науки розробило проєкт Положення про центр професійного розвитку педагогічних працівників. Документ опубліковано для громадського обговорення на сайті МОН, пропозиції можна надсилати до 1 червня 2020 року.

Топ-10 YouTube каналів для підготовки до ЗНО-2020

18-05-2020

У статті пропонується перелік топ-10 YouTube каналів, які містять відеоуроки з різних навчальних дисциплін, записи вебінарів, подкасти та лайфхаки для підготовки і складання ЗНО у 2020 році.

МОЗ збирає пропозиції щодо роботи дитсадків та проведення ЗНО, ЄВІ та ЄФВВ після послаблення карантину

18-05-2020

18 травня 2020 року Міністерство охорони здоров’я опублікувало розпорядження Головного санітарного лікаря України про збір зауважень та пропозицій щодо організації протиепідемічних заходів у період карантину під час  проведення зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО), єдиного вступного іспиту (ЄВІ) та єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ), а також роботи закладів дошкільної освіти.

7-й тиждень Всеукраїнської школи онлайн

18-05-2020

18 травня стартує 7 тиждень Всеукраїнської школи онлайн. Міністерство освіти і науки України оприлюднило розклад і теми уроків.

МОН оголошує прийом заявок на оснащення навчальних кабінетів і STEM-лабораторій у 2020 році – заявки приймаються до 13 червня

18-05-2020

До 13 червня 2020 року обласні та Київська міська державні адміністрації можуть подати пропозиції щодо оснащення навчальних кабінетів і STEM-лабораторій у 2020 році в закладах загальної середньої та профтехосвіти, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти.

Анонс! Заступник Міністра освіти і науки Єгор Стадний розповість про проведення сесій та атестацій в умовах карантину.

15-05-2020
18 травня о 14:00 заступник Міністра освіти і науки Єгор Стадний у прямому ефірі розповість про проведення сесій та атестацій в умовах карантину.

Як дистанційно проводити сесію та атестацію студентів: МОН надіслало університетам і коледжам методичні рекомендації

15-05-2020

Міністерство освіти і науки розробило методичні рекомендації закладам фахової передвищої та вищої освіти щодо проведення семестрового оцінювання студентів, а також захистів дипломних робіт і складання атестаційних іспитів.

Малюнок – як дзеркало почуттів і переживань

14-05-2020

У Закарпатському обласному палаці дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН” представлено експозицію із 22 робіт учасників обласного конкурсу „Малюнок, вірш, лист до мами”.  Нагадаємо, що конкурсантами є учні 5 – 7 класів закладів загальної середньої та позашкільної освіти області.

Освітян запрошують на конкурс STEM-публікацій

13-05-2020

Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» запрошує науковців, науково-педагогічних працівників, аспірантів, студентів та всіх працівників освіти, які підтримують ідеї розвитку STEM-освіти, взяти участь у заході «Краща STEM-публікація – 2020».

6-й тиждень Всеукраїнської школи онлайн: розклад телеуроків на 12-15 травня

12-05-2020

З’явився розклад відеоуроків у межах проєкту Всеукраїнська школа онлайн на 6-й тиждень.

Терміни проведення вступної кампанії та нові можливості подачі документів: МОН внесло зміни до Умов прийому

12-05-2020

Міністерство освіти і науки внесло зміни до Умов прийому на навчання до закладів вищої освіти України. Відповідний наказ, підписаний 4 травня 2020 року, пройшов реєстрацію у Міністерстві юстиції.

За все, що маю, Мамо, дякую я Вам…

10-05-2020

Ці рядки з листа учасника обласного конкурсу „Малюнок, вірш, лист до мами” Андрія, учня ДПТНЗ „Мукачівський професійний аграрний ліцей імені Михайла Данканича”, якнайкраще відображають настрій і переживання усіх учасників цьогорічного конкурсу.

Онлайн-консультація до ЗНО-2020 з української мови та літератури від Олександра Авраменка

08-05-2020

Під час онлайн-консультації ви дізнаєтеся про особливості проведення ЗНО-2020 з української мови та літератури. Також ви зможете поставити своє запитання в чаті. Олександр прокоментує типові й найскладніші теми, що можуть бути в тесті ЗНО.

Ніхто не забутий – ніщо не забуто!

08-05-2020

Про 8 і 9 травня в Україні та світі пам’ятають і вшановують учасників подій Другої світової війни.

75-й річниці Великої Перемоги присвячується – відеоекскурсія до музею партизанської слави на Мукачівщині

08-05-2020

Саме тут на невеликій галявині , між лісистими горами та біля гірської річки розташувався будиночок, облаштований під музей партизанської слави. У кількох кімнатах тематично розмістились експонати, стенди, речі, спорядження, якими користувались партизани. 

Як дистанційно навчається український перший клас з угорськомовними дітьми

07-05-2020

Як дистанційно навчається український перший клас з угорськомовними дітьми– розповідає вчителька Яношівської середньої школи 1-3 ступенів Закарпатської області Іванна Хіміч.

Посібник для підготовки до власного висловлення

07-05-2020

Освіта.ua пропонує до вашої уваги збірник матеріалів стосовно того, як краще діяти на зовнішньому незалежному тестуванні при написанні власного висловлення.

Підготовка дітей до школи "Що повинні знати батьки майбутніх першокласників"

07-05-2020

Презентація для батьківських зборів. Готуючи свою дитину до важливого етапу в її житті, батьки мають усвідомлювати, які зміни очікують учнів у школі, яких знань і навичок мають набути, щоб успішно тривало навчання та спілкування в колективі.

Роль казки у розвитку та вихованні дитини дошкільного віку. ТРВЗ-інструменти

07-05-2020

Казка - невичерпне джерело народної мудрості, один з найпопулярніших жанрів словесності. Перебуваючи сьогодні, головним чином, в сфері дитячого фольклору, вона зберігає архаїчні елементи, в той же час плекає ідеали краси, доброти, милосердя, засуджує жадібність, корисливість і нечесність.

Учасникам ЗНО показали, як відбувається тест з іноземної

07-05-2020

Український центр оцінювання якості освіти підготував відео-ролик, перегляд якого допоможе учасникам ЗНО з іноземних мов дізнатись про особливості проведення тестування.

Державна служба якості освіти України проведе вебінар «Самооцінювання освітніх і управлінських процесів закладу загальної середньої освіти»

07-05-2020

07 травня 2020 року Державна служба якості освіти України проведе вебінар «Самооцінювання освітніх і управлінських процесів закладу загальної середньої освіти»

Як навчаються майбутні кваліфіковані робітники Закарпаття в умовах карантину

07-05-2020

Коронавiрус i пов'язаний з ним карантин суттєво змiнили звичний для багатьох спосiб життя. Педагоги швидко й активно почали опановувати рiзноманiтнi освiтнi онлайн-платформи для того, щоб навчальний процес не зупинився.