Новини департаменту

Особливості надання освітніх послуг  в період воєнного стану. Успішні практики

28-09-2022

27-29 вересня в Трускавці проходить семінар-тренінг “Розвиток потенціалу регіональних та місцевих органів влади в сфері кризового реагування, відновлення та надання публічних послуг’’ організований програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні за підтримки уряду Великої Британії.

«Вивчаю – не чекаю»: презентовано мобільний застосунок, який допоможе учням 1-4 класів вивчати математику за українською програмою

27-09-2022

Громадська спілка «Освіторія» та міжнародна організація War Child Holland у партнерстві з Міністерством освіти і науки України презентували мобільний застосунок «Вивчаю – не чекаю». Презентація відбулася сьогодні, 26 вересня 2022 року, в приміщенні МОН.

Шановні працівники закладів позашкільної освіти!

27-09-2022

Прийміть найщиріші вітання з нагоди професійного свята! Висловлюємо Вам щиру вдячність за ентузіазм, самовідданість обраній справі, виховання і навчання юної генерації українського суспільства.

Юні археологи Закарпатського центру туризму під керівництвом досвідченого методиста, археолога Олександра Дзембаса, провели відкрите заняття у формі екскурсії

26-09-2022

У неділю, 25 вересня 2022 року, вихованці Закарпатського центру туризму разом з своїми керівниками завітали до Невицького замку, що на Ужгородщині, де відбулося відкрите заняття у формі екскурсії.

Актуальні питання освітньої галузі

23-09-2022

Цими днями відбулася зустріч Сергія Бабака,  голови Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, з представниками департаменту освіти і науки, молоді та спорту обласної військової адміністрації.

Роздуми напередодні Дня дошкілля

23-09-2022

Щороку в кінці вересня в Україні святкуємо День дошкілля. Цьогоріч професійне свято відзначаємо в нелегкий і скрутний період…

VII міжнародна науково-практична конференції „Формат розвитку відносин України та країн Центральної Європи у контексті російсько-української війни”

23-09-2022

23 вересня 2022 директор департаменту освіти і науки, молоді та спорту обласної військової адміністрації, Мар’яна Марусинець, привітала учасників VII міжнародної науково-практичної конференції „Формат розвитку відносин України та країн Центральної Європи у контексті російсько-української війни”, що проходила за участі науковців області, Угорщини та Словаччини. На заході обговорено важливі аспекти геополітичного статусу та міжнародних відносин України та країн Центральної Європи у контексті повномасштабної російсько військової агресії проти України.

Інститут електронної фізики НАНУ в Ужгороді відзначає 30-річчя діяльності

21-09-2022

Сьогодні в Ужгороді стартувала кількаденна ювілейна наукова конференція з нагоди 30-річчя Інституту електронної фізики – наукової установи Національної академії наук України. Серед тем, які обговорюють – спектроскопія атомів та молекул, нелінійна оптика, лазерна фізика, фізика парних зіткнень електронів, атомів, іонів, молекул і фотонів, низькоенергетична ядерна фізика, технології отримання, оброблення та застосування макроскопічних і мезоскопічних кристалів, плівок та склоподібних матеріалів та інші.

Заклади профосвіти проводитимуть вступну кампанію за оновленими Правилами прийому

20-09-2022

Подавання документів через електронний кабінет, гнучкість для вступників з тимчасово окупованих територій (ТОТ), збільшені повноваження приймальних комісій – ці та інші зміни передбачені оновленими Типовими правилами прийому до закладів профосвіти. Наказ МОН від 10 червня 2022 року № 541, яким визначаються нові правила, вже зареєстровано у Мін'юсті. Документ набув чинності сьогодні, 20 вересня 2022 року.

«Сучасне дошкілля під крилами захисту»

19-09-2022
Ось і прийшла осінь. Різнобарвна та кольорова, багата на різноманітні події та свята. Одне з них – Всеукраїнський День дошкілля.
Керівник закладу, вихователь - методист, музичний керівник, вихователь, інструктор з фізкультури, вчитель-логопед, помічник вихователя, кухар, медична сестра, практичний психолог та інші працівники закладів дошкільної освіти – це ті люди, які щодня зустрічають малюків, дарують їм щирі посмішки, годують смачними обідами, знайомлять зі Всесвітом, його красою та філософією, мудрістю та законами життя.
Цього року професійне свято усіх працівників освітньої галузі особливе, обпалене війною… Попри все на світі, педагоги тримають свій освітянський фронт, аби наші Захисники були впевнені, що позаду – міцний та впевнений тил.
23 вересня о 10.00 запрошуємо приєднатися до урочистостей з нагоди Всеукраїнського Дня дошкілля «Сучасне дошкілля під крилами захисту».
Трансляція заходу відбудеться на офіційних сайтах Міністерство освіти і науки України, державної установи «Український інститут розвитку освіти», Youtube каналі видавництва Навчальна література видавництва «Ранок».

Голова ОВА Віктор Микита разом із Міністром освіти і науки України Сергієм Шкарлетом привітали керівників навчальних закладів Закарпаття та вручили відомчі заохочувальні відзнаки Міністерства

15-09-2022
Голова ОВА Віктор Микита разом із Міністром освіти і науки України Сергієм Шкарлетом привітали керівників навчальних закладів Закарпаття та вручили відомчі заохочувальні відзнаки Міністерства.
Сергій Шкарлет високо оцінив роботу педагогів області, реалізовані проєкти, результати навчання учнів та студентів, адаптацію освітнього середовища до умов воєнного стану та інше.

На базі Закарпатської ОВА відбулася нарада під головуванням Міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета

15-09-2022

На базі Закарпатської ОВА відбулася нарада під головуванням Міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета.

На порядку денному – питання безпеки освітнього процесу та епідемічна ситуація в навчальних закладках регіону. Заслухали доповіді директорки департаменту освіти і науки, молоді та спорту ОВА Мар’яни Марусинець, начальника Головного управління Національної поліції в Закарпатській області Ярослава Колесника, начальника ГУ ДСНС України в області Романа Гудака, ректора ДВНЗ «Ужгородський національний університет» Володимира Смоланки та Ужгородського міського голови Богдана Андріїва.

Сергій Шкарлет під час наради зауважив, що Закарпаття – один із найкращих регіонів України за рівнем підготовки до навчального року та реалізацією освітніх проєктів. Попри колосальне навантаження ВПО область змогла взяти під контроль ситуацію і систематизувати процеси. Закарпаттю є над чим працювати. Напрямки зазначено, відповідні завдання відпрацьовані профільному департаменту та керівникам напрямків освіти у громадах.

З робочим візитом на Закарпатті перебуває міністр освіти і науки Сергій Шкарлет

15-09-2022

У межах робочої поїздки Закарпаттям голова ОВА Віктор Микита разом із міністром освіти і науки України Сергієм Шкарлетом відвідали Свалявський професійний будівельний ліцей. 

Чемпіонат України з пішохідного туризму відбувся на Закарпатті

14-09-2022

6 – 10 вересня 2022 року відбулися перші очні змагання з туризму від початку повномасштабної війни – 51-й чемпіонат України з пішохідного туризму серед юніорів. Місцем проведення  було обрано с. Осій, що на Іршавщині. У чемпіонаті взяли участь 11 команд з різних куточків України, а саме: Вінниччини, Волині, Івано-Франківщини, Житомирщини, Кіровоградщини, Миколаївщини, Полтавщини, Харківщини, Хмельниччини та Київщини (команда УДЦНПВКТУМ).

Вступ-2022: понад 131 тис. осіб зараховано до бакалаврату

14-09-2022

Станом на 13 вересня 2022 року на основі повної загальної середньої освіти до закладів вищої освіти на бакалаврат зараховано понад 131 тис. осіб. 

Привітали кращих спортсменів, тренерів та діячів спорту Закарпаття

09-09-2022

Сьогодні, напередодні Дня фізичної культури і спорту, привітали кращих спортсменів, тренерів та діячів спорту Закарпаття.

Цьогоріч рішенням комісії з питань призначення грошових винагород відзначили 303 номінантів, з яких 204 спортсмени та 99 їхніх тренерів.

В умовах воєнного стану попри постійну небезпеку ракетних ударів закарпатські спортсмени продовжують навчально-тренувальний процес, посідають призові місця на всеукраїнському та світовому рівнях.

Нам потрібна кожна перемога для підтримки ЗСУ й статусу незламної країни на міжнародній арені.

Дякуємо кожному за досягнення, особисту працю і самовідданість.

Напередодні Дня фізичної культури і спорту, привітали й відзначили кращих спортсменів, тренерів та діячів спорту Закарпаття

09-09-2022

Цьогоріч звання «Майстер спорту України», «Майстер спорту України міжнародного класу», «Заслужений тренер України» отримали близько 30 наших спортсменів.

Чемпіонат з пішохідного туризму та Кубок серед юнаків з велосипедного туризму стартували на Закарпатті

08-09-2022

Шостого вересня 2022 року в Центральному таборі туристського активу учнів України, що на Закарпатті,  стартував Чемпіонат України серед юнаків з пішохідного туризму та Кубок України серед юнаків з велосипедного туризму. Понад 200 учасників із регіонів України  беруть участь у змаганнях: Полтавської, Сумської, Кіровоградської, Волинської,  Хмельницької, Київської, Чернігівської, Миколаївської, Запорізької, Вінницької, Івано-Франківської  областей та  м. Києва і  Бучі. Загалом  26  команд  будуть виборювати право стати переможцями. 40 суддів, серед яких фахівці міжнародної категорії, оцінюватимуть учасників змагань.  

Вступ до магістратури 2022: учасники, які не мали змоги скласти МКТ/МТНК основної та додаткової сесій, можуть зареєструватися на спеціальну

08-09-2022

З 7 до 11 вересня вступники, які не мали змоги взяти участь в основній та додатковій сесіях тестування до магістратури, можуть подати заяву для участі в додатковій сесії до того регіонального центру оцінювання якості освіти, на території якого розміщено заклад освіти, що зареєстрував вступника на основну сесію. У заяві обов’язково потрібно вказати місто, у якому учасник хоче скласти випробування.

Міністерство освіти і науки України запустило комунікаційну кампанію «Все працює завдяки нам»

06-09-2022

Міністерство освіти і науки запускає іміджеву комунікаційну кампанію «Все працює завдяки нам», яка спрямована змінити ставлення підлітків та дорослих до професійної освіти. Кампанія містить 8 історій молодих випускників профтехів, які розповідають про свій шлях до професії, її цінність та значення.

Електронні підручники для навчання в умовах воєнного стану розміщено у вільному доступі

06-09-2022

МОН повідомляє, що на порталі Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» розміщено електронну бібліотеку, яка налічує 1 335 підручників і посібників. Зокрема, електронні версії підручників для закладів загальної середньої освіти з 1-го до 11-го класу з усіх предметів, різних видань, для корінних народів, національних меншин та осіб з особливими освітніми потребами тощо.

ЮНІСЕФ запускає мобільний застосунок для розвитку дошкільнят

05-09-2022

Новий застосунок «НУМО розвивальні ігри» містить ігри, малюнки, завдання та цікаві історії для дітей віком 3–6 років. 

Подорож українських дітей до табору Угорщини

01-09-2022

У рамках домовленостей про співпрацю між керівництвом Закарпатської обласної військової адміністрації та  Угорщини з 1 до 10 вересня 2022 року   діти військовослужбовців  перебуватимуть у таборі  на озері Балатон.

Сьогодні 28 дітей, батьки яких беруть участь у бойових діях  та виконують спеціальні завдання, загиблих військовослужбовців, поранених, інвалідів війни, у    супроводі чотирьох педагогів виїхали в Угорщину на відпочинок.

Перебування дітей за кордоном, проживання та харчування взяла на себе угорська  сторона. Для юних закарпатців організовано екскурсії та цікаве дозвілля.

Адміністрація та батьки висловлюють вдячність нашим угорським партнерам за можливість українським дітям відпочити та набратися наснаги.

Звернення Міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета до Дня знань

01-09-2022

Шановні освітяни, учні, студенти та батьки!

Вітаю вас із Днем знань!

Попри повномасштабне вторгнення рф на українську землю, ми розпочинаємо новий навчальний рік.

Уперше за часи незалежності освітній процес розпочинається в умовах воєнного стану. На жаль, не буде традиційних святкових заходів: першого дзвоника для першачків і останнього першого дзвоника для учнів випускних класів.

Безпека кожної дитини, кожного педагогічного працівника віднині на першому місці! Тому освітній процес у 2022/23 навчальному році відбуватиметься за різними формами, які обрали батьки.

Освітяни героїчно виконували і виконують свою роботу від початку військової агресії, завдяки чому всі учні були атестовані, випускники отримали документи про освіту, а студенти склали іспити.

Спільними зусиллями ми забезпечили безперервність освітнього процесу.

Нині перед нами стоїть нове важливе завдання – забезпечити здобуття освіти у безпечному середовищі і психологічній стабільності.

Зичу сил, наснаги та незламності у бажанні бути освіченою нацією!

Не можу не згадати тих освітян і студентів, які загинули, боронячи Україну, а також тих діточок, чиї життя забрали російські окупанти.

Світла пам'ять Героям та маленьким янголам…

Тримаймося!

Ми – сильні!

Ми – Україна!

Вступ-2022: як і які документи подати до ЗВО для зарахування на основі 11-ти класів?

30-08-2022

В електронних кабінетах вступників на основі 11-ти класів (ПЗСО) з’явилися рекомендації зарахування до ЗВО. Щоб бути зарахованим, вступнику необхідно подати до закладу освіти низку документів. Які саме розповідає команда ДП «Інфоресурс».

Відбулася підсумкова колегія освітян області

29-08-2022

У серпні традиційно освітяни підбивають підсумки навчального року, що минув, і окреслюють завдання на прийдешній навчальний рік.

Сьогодні, 29 серпня, відбулося підсумкове розширене засідання колегії департаменту освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації – обласної військової адміністрації. 

МОН продовжує вступну кампанію до закладів профосвіти

29-08-2022

Заклади професійної освіти зможуть зараховувати вступників на вільні місця регіонального та державного замовлення до 1 листопада. Лист щодо продовження вступної кампанії до профтехів був розісланий на місця 24 серпня 2022 року.

Звернення Міністра освіти і науки Сергія Шкарлета до Дня Незалежності України

24-08-2022

У 31-шу річницю Незалежності України ми змушені відстоювати цілісність нашої молодої держави.

Звернення Міністра освіти і науки Сергія Шкарлета до Дня Державного Прапора України

23-08-2022

Синьо-жовті кольори сьогодні майорять світом як символ незламності, гідності та незалежності нашої держави. Для кожного українця в усі часи державний прапор – священний. Український стяг бере свій початок з часів Київської Русі, тому це уособлення могутності та єдності нації. Шана до прапора – не просто традиція, перш за все це повага до народу та його коріння. 

Електронні підручники рекомендовані МОН для учнів 1-5 класів розміщено у вільному доступі

23-08-2022

Відповідальний бізнес активно долучається до вирішення актуальних питань сфери освіти.

Видавництво «Ранок» за сприяння МОН і міжнародних партнерів прагне підтримати учнів, які мають право здобувати якісну системну освіту. Учням і педагогам видавництво надає відкритий доступ до електронних підручників для 1-5 класів з усіх предметів.

Онлайн-доступ до інформації щодо навчання чи документів про освіту в ЄДЕБО відтепер можна отримати через «Дія.Підпис»

23-08-2022

Отримати інформацію з ЄДЕБО щодо деяких документів про освіту та періодів навчання можна за допомогою сервісу «Дія.Підпис». Відповідна функція впроваджена командами МОН, Мінцифри та ДП «Інфоресурс» сьогодні, 22 серпня 2022 року.

Закарпатські боксери – Чемпіони та призери Європи!

23-08-2022

Суботній вечір 20 серпня 2022 року став найжаданішою тріумфальною сторінкою закарпатського боксу. 

Закарпатець Олег Халілов – призер чемпіонату Світу з грекоримської боротьби!

22-08-2022

Минуло менше двох місяців, як спортивна спільнота Закарпаття вітала Олега Халілова з призовим місцем на Континентальному чемпіонаті U-20 зі спортивної боротьби, яке власне, гарантувало нашому земляку відібратися на Світову спортивну арену.

Методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу в школах у 2022/2023 навчальному році

22-08-2022

Міністерство освіти і науки України спільно з Державною науковою установою «Інститут модернізації змісту освіти», Інститутом педагогіки Національної академії педагогічних наук України підготували Інструктивно-методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу і викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти у 2022/2023 навчальному році.

Розпочато навчання педагогів області щодо інклюзивної освіти

21-08-2022

Департамент освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації тісно співпрацює з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ). Одним із пріоритетів ЮНІСЕФ є надання підтримки закладам освіти та навчання освітян щодо надання психосоціальної підтримки та підвищення кваліфікації вчителів щодо роботи в умовах надвичайного стану.

Так, 19 серпня 2022 року розпочалось навчання освітян щодо інклюзивної освіти та використання МКФ у рамках проєкту „Підтримка освітян, дітей і батьків у підготовці до повернення до школи та створення безпечного навчального середовища в класі (онлайн чи офлайн) в умовах надзвичайної ситуації”.

До участі у тренінгу, який розподілено на 6 сесій, залучені методисти ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти при Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти та фахівці інклюзивно-ресурсних центрів області, які зацікавлені у навчанні й готові далі навчати своїх колег.

              

 

Неймовірні!!! Виступи закарпатських юних боксерів на Чемпіонаті Європи!

19-08-2022

З 10 до 21 серпня 2022 року у місті Ерзурум (Туреччина) триває чемпіонат Європи з боксу серед юнаків і дівчат в якому приймають участь 28 країн континенту.

На Закарпатті пройде ІІІ етап Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)

18-08-2022

Цього року Закарпаття стало платформою для проведення ІІІ етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Про це повідомив очільник ОВА Віктор Микита.

Чи безпечним було складання національного мультипредметного тесту?

18-08-2022

Наприкінці липня працівники Служби освітнього омбудсмена завдяки конструктивній співпраці з Українським центром оцінювання якості освіти мали можливість провести моніторинг дотримання прав учасників освітнього процесу під  час  складання основної сесії Національного мультипредметного тесту (НМТ) у  тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ). 

Всеукраїнська акція “Молодь проти війни”

18-08-2022

Щоб долучитися до акції учасникам необхідно записати музичний відео-кліп на пісню «Ми з України» (прикладом є оригінал: https://www.youtube.com/watch?v=07u4hRE1djA), опублікувати його у соціальних мережах 24 серпня 2022 року з хештегом #молодьпротивійни та надіслати відео на ел. пошту vsm_bmr@ukr.net.

Вік учасників: 14-35 років.

Організатори відзначають, що цьогоріч цінність незалежності нашої держави стала ще вищою для українців та набула значущості для всього світу. З моменту повномасштабного вторгнення загарбників в Україну в усього народу на меті лише одне – наша перемога. Для її наближення кожен робить певний внесок на різних фронтах.

«Зокрема молодь – локомотив розвитку суспільства – активно долучається до волонтерства, захищає нашу державу на передовій, висвітлює події та підтримує патріотичний настрій за допомогою мистецтва», - підкреслюють організатори акції.

Віктор Микита: «Важливо, щоб якнайбільше здобувачів освіти були охоплені очним навчанням»

17-08-2022

Сьогодні відбулася розширена нарада голови ОВА Віктора Микити з керівниками напрямків освіти територіальних громад за участі державного секретаря Міністерства освіти і науки України Сергія Захаріна, котрий з робочим візитом перебуває на Закарпатті.

Діти закарпатських військових вирушили на відпочинок до Польщі

15-08-2022

На відпочинок до Польщі в супроводі дорослих поїхали 20 дітей, батьки котрих захищають нашу країну в складі Закарпатської 101-ї бригади ТрО. Про це повідомив очільник області Віктор Микита.

Звернення Міністра освіти і науки Сергія Шкарлета до Дня молоді

12-08-2022

Наперекір жорстокій війні в нашій державі, молоді українці активно продовжують дарувати всьому світу свою творчість, натхнення, енергію, самоствердження та любов до життя.

Матеріали щодо організації безпечного навчального процесу закладах освіти

11-08-2022

Головне управління ДСНС України у Закарпатській області та Навчально–методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Закарпатської області підготували матеріали щодо організації безпечного навчального процесу закладах освіти.