Новини департаменту

Інклюзивно-ресурсні центри отримали подарунки

03-02-2023

Сьогодні, 3 лютого 2023 року,  департаментом освіти і науки, молоді та спорту обласної військової адміністрації було виконано почесну місію  − вручено цінні подарунки 19 учасникам навчання, яке було проведено Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) у  рамках проєкту „Підтримка освітян, дітей і батьків у підготовці до повернення до школи та створення безпечного навчального середовища в класі в умовах надзвичайної ситуації”, визначеного Національною стратегією із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року (ініційована першою леді України Оленою Зеленською). Завдяки проєкту педагоги поглибили свої знання з питань медичної та соціальної моделей, їх відмінностей, організації роботи з дітьми з різним ступенем інвалідності, створення інклюзивного освітнього середовища, трактування феномена „універсальний дизайн” та „розумне пристосування”.

В Ужгороді стартував триденний круглий стіл щодо забезпечення освітніх прав представників національних меншин

31-01-2023

У межах робочого візиту заступника Міністра освіти і науки України Віри Рогової в Ужгороді 31 січня відбувся черговий круглий стіл «Освітні права здобувачів освіти національних меншин». Такі заходи присвячено проблематиці задоволення освітніх потреб представників національних меншин, які проживають в Україні, зокрема угорської, румунської, польської, молдовської, проводяться щорічно.

На Закарпатті для студентів відкривають Зимову ІТ-школу.

31-01-2023

На Закарпатті для студентів відкривають Зимову ІТ-школу. Набір майбутніх фахівців на п’ятиденний інтенсив уже стартував, повідомив заступник голови обласної військової адміністрації Олександр Пацкан.

Закарпатка Аннамарі Данча здобула золоту медаль на Кубку Європи в Австрії

30-01-2023

Закарпатська спортсменка Аннамарі Данча здобула перемогу для України на змаганнях на Кубку Європи зі сноубордингу в Австрії. 

Звернення Міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета до Дня пам’яті Героїв Крут

29-01-2023

340 днів, як українці борються проти повномасштабної навали рф, і 105 років, як юні Герої Крут зробили майже неможливе ціною власного життя.

Закарпатська біатлоністка Анастасія Меркушина стала Чемпіонкою Європи

27-01-2023

Закарпатська біатлоністка Анастасія Меркушина здобула перемогу у спринті й принесла Україні першу золоту, а загалом третю медаль чемпіонату Європи у швейцарському Ленцерхайде.

Європейський досвід в облаштуванні ігрового простору

26-01-2023

У рамках укладеного Меморандуму про партнерство між департаментом освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської обласної державної адміністрації – обласної військової адміністрації та Відокремленим підрозділом «Terre des hommes –  Надання допомоги дітям по всьому світу – Фонд» в Україні в Закарпатській області стартує проєкт «SMILE – Підтримка дітей, молоді та їхніх сімей під час кризової ситуації в Україні».

«Вивчаю - не чекаю»: застосунок допоможе учням початкових класів вивчати українську мову та читання в ігровій формі

25-01-2023

24 січня 2023 року, за участю генерального директора директорату цифрової трансформації МОН України Дмитра Завгороднього відбулася презентація оновленої версії застосунку «Вивчаю – не чекаю», яка дозволяє вивчати українську мову та читання в ігровій формі.

Шановні освітяни краю! Прийміть щирі вітання з нагоди Міжнародного дня освіти!

24-01-2023

Від Вашої життєвої позиції, активної участі в суспільних перетвореннях, реалізації освітніх реформ, незламного духу, розуміння національної ідентичності великою мірою залежить майбутнє нашої держави.

Ви завжди серед тих, хто навчає, виховує, творить, незважаючи на воєнний стан, намагається утримувати освітній фронт, створювати безпечне освітнє середовище для покоління, яке гордо відстоює своє майбутнє, поколінні традиції, та  робить нашу країну сучасною, сильною, розвиненою, а українців – гідними, освіченими, відповідальними громадянами.

Дякуємо Вам  за  нелегку працю, бажаємо йти тільки вперед, з вірою в Перемогу.

ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА!

Вітаємо переможців Всесвітньої зимової Універсіади!

24-01-2023

Україна успішно виступила на ХХХІ Всесвітній зимовій Універсіаді, яка завершилася в американському Лейк-Плесіді. Студентській команді вдалося вибороти шість медалей, про що повідомив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

Круглий стіл «Ідея Соборності в становленні Української Державності»

23-01-2023

У рамках співпраці з НАПН України, ІПООД імені Івана Зязюна працівники департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської обласної військової адміністрації долучилися до роботи круглого столу «Ідея Соборності в становленні Української Державності».   

У МОН представили модель вступу 2023 до закладів вищої освіти

23-01-2023

20 січня 2023 року, у Міністерстві освіти і науки України відбувся брифінг щодо узгодженої МОН, Комітетом ВРУ з питань освіти, науки та інновацій і УЦОЯО моделі вступу до закладів вищої освіти у 2023 році.

Вітаємо з Днем Соборності України!

22-01-2023

Сьогодні український народ відзначає важливу дату своєї багатовікової історії — День Соборності.

Більш ніж сто років тому відбулось об’єднання українських земель в єдину самостійну державу. Цей день укотре нагадує, що наша держава єдина і ми – єдиний народ!

СЕРТИФІКАЦІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ–2023

19-01-2023

Цьогоріч Міністерство освіти і науки України планує поширити сертифікацію на інші категорії педагогічних працівників, розпочавши пілотування процедур для вчителів базової середньої освіти – мовно-літературної і математичної освітніх галузей.

„Ці твори не мають ціни. Це наша історія та історія сучасного Закарпаття,” – Віктор Микита

17-01-2023

16 січня нагородами і подарунками відзначено переможців обласного конкурсу літературних творів, творів образотворчого мистецтва та фоторобіт на тему „Захисники України: історія та сьогодення”. Захід відбувся у Закарпатському обласному краєзнавчому музеї імені Тиводара Легоцького.

Перші особи краю вручили 17 шкільних автобусів

16-01-2023

За підтримки і сприяння МОН України, керівництва ОВА та обласної ради реалізовано державну субвенцію – грошову допомогу місцевим бюджетам із державного бюджету, для закупівлі 17 шкільних автобусів моделі «Атаман».

Подякою Міністерства молоді та спорту України відзначили наймолодшого учасника волонтерського руху

06-01-2023

Подякою Міністерства молоді та спорту України як наймолодшого учасника волонтерського руху, який популяризує культуру волонтерства серед молоді і реалізує молодіжні волонтерські ініціативи відзначено Балога Руслана.

Стартує психологічний фотокурс Show and Tell від британських фотографів

05-01-2023

З 1 січня стартувала реєстрація на соціально-психологічний фотокурс Show and Tell для дітей та підлітків з України віком від 10 до 18 років. Учасникам курсу будуть доступні відеоуроки та онлайн-воркшопи від британських фотографів, додаткові матеріали та презентації з фотомистецтва та коментування творчих робіт українськими фотографами.

Співпраця департаменту освіти і науки, молоді та спорту обласної військової адміністрації з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ)

04-01-2023

В області щорічно збільшується кількість закладів освіти, де функціонують інклюзивні класи та групи, де діти з особливими освітніми потребами мають можливість навчатися разом зі своїми однолітками. Відтак  забезпечення підвищення професійної компетентності педагогічних працівників, які  працюють з такими здобувачами освіти, є нагальним і повинно відповідати  їх реальним потребам та запитам педагогів. Зауважимо, що такий підхід до реалізації завдання, визначеного Національною стратегією із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року (ініційована першою леді України Оленою Зеленською), успішно реалізується на Закарпатті.  

МОН презентувало платформу дистанційного навчання «Професійна освіта онлайн»

26-12-2022

Міністерство освіти і науки презентувало платформу дистанційного навчання «Професійна освіта онлайн». Вона дозволить учням навчатися робітничих професій онлайн, педагогам – доповнити навчання сучасним цифровим контентом та всім охочим – здобути робітничу професію або підвищити професійну кваліфікацію дистанційно. На платформі вже розміщено 24 навчальні курси.

В області акредитовано кваліфікаційний центр за професійною кваліфікацією „Електрогазозварникˮ

23-12-2022

20 грудня 2022 року рішенням Національного агентства кваліфікацій акредитовано кваліфікаційний центр за професійною кваліфікацією „Електрогазозварникˮ у Свалявському професійному будівельному ліцеї.

Виставка творчих робіт „Новорічні візерунки”

22-12-2022

Напередодні зимових свят вітрини „ПАДІЮНу” прикрашено морозними візерунками та новорічними прикрасами, створеними  дитячими руками, а на гостей чекає фотозона, де можна сфотографуватися на пам’ять.

Вітання Сергія Шкарлета до Дня Святого Миколая

19-12-2022

Вранці 19 грудня кожна дитина прокидається раніше, аби зазирнути під подушку і знайти подарунок від Святого Миколая. Цей день особливий, адже він дарує дитячі усмішки, щиру радість і надію на здійснення мрій.

24-річний спортсмен Олександр Окіпнюк із Берегова переміг на першому етапі Кубка Європи з лижної акробатики

10-12-2022
24-річний спортсмен Олександр Окіпнюк із Берегова переміг на першому етапі Кубка Європи з лижної акробатики.
Золото з міжнародних змагань у фінській Руці їде на Закарпаття

Освітян області відзначили державними нагородами

09-12-2022

За високий професіоналізм та ефективну педагогічну діяльність працівникам освіти області Віктор Микита - голова Закарпатської ОВА вручив державні відзнаки.

Про безпечний та якісний навчальний процес, нові проєкти та інструменти в освіті йшлося під час колегії департаменту освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації

09-12-2022

В умовах війни Україна дбає про безпечний та якісний навчальний процес. Значну увагу приділяють і вдосконаленню механізмів та підходів до створення освітнього простору, враховуючи досвід європейських країн, потреби учнівської та студентської молоді, виклики сьогодення і найближчого майбутнього.

Створюємо атмосферу свята

08-12-2022

Передноворічна атмосфера Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН” незмінно радує гостей протягом багатьох років.

Закарпатець - чемпіон України з більярдного спорту

08-12-2022
8 грудня завершились юнацькі чемпіонати України з комбінованої та динамічної піраміди, які проводилися у м. Львів.
Абсолютним чемпіоном України серед юнаків став закарпатець Максим Король (Ужгород). До перемоги на чемпіонаті з вільної піраміди у Києві Максим додав «золото» і в комбінованій, і в динамічній (виграв сьогодні у фіналі у Кирила Ермака з Кривого Рогу – 4:0). Вітаємо! Він перший, і самий юний закарпатець - чемпіон України з більярдного спорту.

Звернення Міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета до Дня Збройних Сил України

06-12-2022

Цей рік не лише об’єднав Україну, а передусім став символом національно-патріотичного виховання для кожного українця. Саме завдяки мужності, героїзму і відвазі захисників України ми працюємо, навчаємося та реалізовуємо життєві плани.

Серед незламних українців на фронті є студенти, вчителі і викладачі, які хоробро боронять Батьківщину.

Велика освітянська родина вітає оборонців України із професійним святом – Днем Збройних Сил України.

Бажаємо вам міцного здоров’я! Нехай віра, добро, надія, удача, незгасимий оптимізм та мрії стануть невід’ємною частиною незламної армії світу.

Слава Україні! Слава ЗСУ!

Вічна пам’ять загиблим воїнам України, які полягли за незалежність нашої держави.

«Навички для успішного життя»: освітня ініціатива для учнів 6-11 класів

05-12-2022

Міністерство освіти і науки України, Інститут модернізації змісту освіти, Асоціація інноваційної та цифрової освіти спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та провідними українськими дистанційними школами запустили нову освітню ініціативу «Навички для успішного життя».

Підвищення обізнаності щодо поліомієліту серед освітян

02-12-2022

29 – 30 листопада цього року відбувся тренінг, який ініціювали представники Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), Центру громадського здоров’я МОЗ, епідеміологи Закарпатського обласного Центру контролю та профілактики хвороб. Учасниками стали  представники департаменту освіти і науки, молоді та спорту обласної державної адміністрації – обласної військової адміністрації, місцевих органів управління освітою, керівники та медичні працівники закладів освіти територіальних громад області.

Уряд схвалив пропозицію МОН про внесення на розгляд ВРУ законопроєкта щодо проведення вступної кампанії у 2023 році

28-11-2022

25 листопада 2022 року Кабінет Міністрів України схвалив пропозицію про внесення на розгляд до Верховної Ради України проєкта Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2023 року». 

Обдарованих учнів Ужгорода відзначили обласними преміями

25-11-2022

В Закарпатській ОВА привітали 77 найкращих ужгородських школярів – переможців обласного етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів та переможців ІІ етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України.  

Сергій Шкарлет привітав українців із Днем Гідності та Свободи

21-11-2022

Сьогодні в Україні відзначають День Гідності та Свободи. Насамперед у пам’ять про тих студентів, активістів, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

Стимул до розвитку професійної освіти

16-11-2022

Про актуальність та перспективи розвитку професії верстатник широкого профілю; оператор верстатів з програмним керуванням, особливості та спектр використання сучасних верстатів говорили під час зустрічі 11 листопада педагоги училища та наукові співробітники Харківського національного університету міського господарства. Кандидати технічних наук, доценти Володимир Комбаров та Євген Аксьонов відвідали навчально-практичний центр металообробних професій ENGINEERING CENTER, спілкувалися з учнями, майстрами виробничого навчання.

Синергія академічної науки та викладачів-практиків – стимул до розвитку професйної освіти.

У День української писемності та мови писали диктант разом!

09-11-2022

Сьогодні разом із закарпатськими школярами і дітьми вимушених переселенців голова обласної військової адміністрації Віктор Микита в Ужгороді написали Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Щорічна акція в умовах війни стала можливою саме завдяки нашим захисникам.

Вітання Міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета з нагоди Дня української писемності та мови!

09-11-2022

Вислів давньогрецького філософа Сократа «Заговори, щоб я тебе побачив» сьогодні є влучним пострілом перед російською навалою. Адже у воєнних умовах та жорстоких терористичних актах з боку рф українська мова стала ще й стратегічною зброєю, символом незламності та віри.

Онлайн-тренінг для асистентів педагогів

08-11-2022

Сьогодні, 8 листопада 2022 року, відбувся онлайн-тренінг „Побудова інклюзивного середовища у закладі освіти”. До участі у тренінгу, який розподілено на 2 сесії, залучено понад 400 асистентів педагогів закладів дошкільної та загальної середньої освіти Закарпатської області, які зацікавлені у навчанні й готові далі навчати своїх колег.

На Закарпатті стартували навчання з кібербезпеки для освітян

08-11-2022

В обласному центрі Закарпаття розпочався дводенний семінар «Основи кібербезпеки: кібергігієна та методи викладання». Це перший етап курсу CRDF Global з кібербезпеки, повідомив заступник очільника краю Олександр Пацкан.

Документи про освіту будуть у «Дії», – Сергій Шкарлет

07-11-2022

На черговому засіданні Уряду ухвалено постанову про реалізацію експериментального проєкту щодо формування та застосування електронного документа про освіту. Про це повідомив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Танцівниця Вероніразом із партнером Ерлом Вільямсоном стали срібними призерами Чемпіонату світу

07-11-2022

Закарпатка Вероніка Мишко разом із партнером Ерлом Вільямсоном стали срібними призерами Чемпіонату світу з шоу WDSF World Championship Show Dance Standard Adult, що відбувся 5 листопада в Сібіу, Румунія.

Сьогодні розпочали передачу сучасних комп'ютерів на базі операційної системи Chrome для закладів освіти регіону

02-11-2022

Днями ми доставили у Закарпатську область 1124 хромбуки. Chromebook – це новий тип комп'ютера, який допомагає швидше та легше виконувати різноманітні завдання. Він працює на базі операційної системи з хмарним сховищем, вбудованими продуктами Google і кількома рівнями безпеки.

Незмінні традиції!

31-10-2022

Нагородження абітурієнтів, які у поточному році отримали максимальні 200 балів з предмета чи предметів тестування – традиція, започаткована ще у далекому 2008 році. 2022 рік, незважаючи на війну, яка й досі триває у державі, не став винятком.

Три незабутні дні у Будапешті

28-10-2022

Три незабутні дні провели 44 дітей військовослужбовців у м. Будапешт. Поїздка відбулася завдяки співпраці Закарпатської обласної військової адміністрації  з  Генеральним  консульством Угорщини в м. Ужгород та за підтримки Асоціації ім. Ференца Ракоці (Угорщина). Програма перебування була насиченою як за змістом, так і емоційно.

Запроваджуємо в закладах освіти посаду спеціаліста із безпеки в освітньому середовищі

27-10-2022

У рамках реалізації  програми «Спеціаліст із безпеки в освітньому середовищі» 26 жовтня підписано Меморандум про співпрацю та партнерство між Головним управлінням Національної поліції України в Закарпатській області, Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Закарпатській області, Мукачівською територіальною громадою та департаментом освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської обласної військової адміністрації.