Новини департаменту

У МОН розповіли, як у новому році виховувати школярів

29-07-2021

Міністерством освіти і науки напередодні нового навчального року розроблені традиційні рекомендації для педагогічних працівників про деякі питання організації виховного процесу в 2021/2022 році.

Удосконалено організацію інклюзивного навчання в закладах дошкільної освіти – рішення Уряду

29-07-2021

Упровадження диференційованого підходу до забезпечення підтримки дітей з особливими освітніми потребами (ООП), затвердження нової форми індивідуальної програми розвитку та визначення рівнів підтримки в освітньому процесі дітей під час інклюзивного навчання. Ці зміни внесено до постанови Кабінету Міністрів «Про затвердження Порядку організації діяльності інклюзивних груп у закладах дошкільної освіти» сьогодні, 28 липня 2021 року.

Визначено заклади профосвіти, які цьогоріч отримають кошти на створення навчально-практичних центрів

27-07-2021

Конкурсна комісія МОН відібрала 62 заклади професійної освіти, які цьогоріч отримають кошти на облаштування нових або дооснащення раніше створених навчально-практичних центрів. Перелік закладів та обсяг фінансування майбутніх центрів визначено наказом Міністерства освіти і науки № 846, який сьогодні, 27 липня 2021 року, опубліковано на сайті відомства.

Затверджено методичні рекомендації щодо оцінювання результатів навчання учнів 1-4 класів

27-07-2021

Міністерство освіти і науки затвердило методичні рекомендації щодо оцінювання результатів навчання учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти. Відповідний наказ і текст рекомендацій оприлюднено на сайті МОН.

Вступ-2021: понад мільйон заяв подано вступниками на бакалаврат

26-07-2021

У п‘ятницю, 23 липня, завершився прийом заяв та документів для вступників на освітні ступені бакалавра, наскрізного магістра та магістра (на основі ступеня бакалавра).

ЗНО: готовність, очікування і результати очима учасників

23-07-2021

Протягом третьої декади червня 2021 року департаментом освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації проведено опитування учасників зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року про їхню щодо їхнього готовності до проходження тестування. В анкетуванні взяли участь 749 респондентів, що становить 6% від загальної кількості осіб, які зареєструвалися для проходження зовнішнього незалежного оцінювання.

На Закарпатті сучасні технології дозволяють по-новому навчати і пізнавати світ

22-07-2021

21 липня 2021 року в закладах освіти Солотвинської територіальної громади відбулася презентація проєкту „Віртуальна реальність єднає Карпати: інтерактивні шкільні лабораторії”.

Інклюзивно-ресурсні центри в Україні впроваджуватимуть європейські стандарти безбар’єрності – рішення Уряду

22-07-2021

Кабінет Міністрів України на виконання Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року, розробленої в межах ініціативи Першої леді Олени Зеленської, удосконалив роботу інклюзивно-ресурсних центрів. 

Вступ-2021: подано майже 800 тисяч електронних заяв (уточнена інформація)

20-07-2021

Триває прийом заяв та документів до закладів фахової передвищої та вищої освіти. За даними державного підприємства «Інфоресурс», станом на 09:00 19 липня на сайті vstup.edbo.gov.ua створено 266 тис. 621 електронних кабінети та подано 793 тис. 969 заяв.

В Ужгороді відбулося засідання підгруп українсько-угорської міжвідомчої робочої групи з питань освіти

16-07-2021

15 липня 2021 року в м. Ужгород відбулося спільне засідання підгруп українсько-угорської міжвідомчої робочої групи з питань освіти, роботу якого модерували Світлана Харченко, головний спеціаліст відділу змісту освіти, мовної політики та освіти національних меншин Головного управління загальної середньої та дошкільної освіти директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти Міністерства освіти і науки України, та Каталін Любка, радник держсекретаря Міністерства зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини.

Керівництво області привітало випускників, які склали ЗНО на 200 балів

16-07-2021

Очільник області Анатолій Полосков разом із заступником голови облдержадміністрації Ігорем Шинкарюком, директоркою департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОДА Мар'яною Марусинець привітали тих, хто протягом усіх років навчання докладав максимум зусиль, щоб скласти ЗНО на найвищий бал.

Триває Всеукраїнський освітньо-культурний марафон «#Наша_незалежність»

16-07-2021

Запрошуємо жителів та громадські організації Закарпаття долучатися до поширення історичних матеріалів та фактів, що відіграли знакову роль у становленні незалежності України.

 

Вдосконалено механізми формування мережі ліцеїв для запровадження якісної профільної середньої освіти – Верховна Рада ухвалила закон

16-07-2021

15 липня 2021 року, Верховна Рада у другому читанні ухвалила закон про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення механізмів формування мережі ліцеїв для запровадження якісної профільної середньої освіти.

Вступ-2021: розпочато прийом е-заяв та документів до закладів вищої та фахової передвищої освіти

14-07-2021

Сьогодні, 14 липня 2021 року, розпочинається прийом електронних заяв та документів для вступників на бакалавра чи наскрізного магістра до закладів вищої освіти та на основі 11 класів за денною формою здобуття освіти до закладів фахової передвищої освіти. Подача е-заяв та документів відбувається на сайті vstup.edbo.gov.ua

Як спланувати роботу дитсадка на рік – рекомендації МОН

14-07-2021
План роботи закладу дошкільної освіти є одним із основних документів, який регламентує його діяльність упродовж навчального року та літнього періоду. У листі департаментам освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій та інститутам післядипломної педагогічної освіти Міністерство освіти і науки України надало рекомендації щодо створення плану роботи дитсадка, його розділів і змісту, аналізу діяльності закладу та процесу постановки завдань на рік.

Розбудова безбар’єрної України: ключові кроки у сфері інклюзивної освіти

13-07-2021

12 липня, під час засідання Ради безбар’єрності за участю Першої леді Олени Зеленської та Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля було погоджено масштабний План заходів на 2021-2022 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні. До Плану заходів включено понад 250 ініціатив, які буде втілено в життя протягом найближчих двох років.

На конференції професійної освіти визначили функції та цілі регіональних рад професійної освіти

12-07-2021

Регіональні ради професійної освіти мають стати новою платформою, яка об'єднає всіх стейкхолдерів сфери. Також вони мають стати місцем, куди роботодавці можуть звернутись, щоб покращити якість підготовки працівників або ж збільшити кількість фахівців за конкретною професією. Регіональна рада має оперативно реагувати на такі запити бізнесу та формувати рекомендації, обов’язкові для виконання органами влади. Про це йшлося на панельній дискусії про діяльність регіональних рад профосвіти на конференції «Освіта можливостей: нові горизонти професійної (професійно-технічної) освіти в Україні» 9 липня 2021 року. 

Понад 10 міжнародних проєктів презентовано на конференції професійної освіти

09-07-2021

Єдина система професійної освіти, оновлення її змісту та якості, а також популяризація такої освіти є основними завданнями в розвитку сфери. Для їх ефективної реалізації МОН бере участь у понад 10 міжнародних проєктах та активно залучає міжнародних експертів до реформування галузі. Про це йшлося на презентаційній панелі конференції “Освіта можливостей: нові горизонти професійної (професійно-технічної) освіти в Україні" сьогодні, 8 липня 2021 року. 

Сергій Шкарлет на відкритті конференції МОН: у 30-річчя Незалежності ми даємо поштовх для перезапуску однієї з найбільш перспективних сфер – професійної освіти

08-07-2021

Профтехосвіта довгий час не отримувала належної уваги з боку керівництва держави, освітніх управлінців, фінансувалася за залишковим принципом. Заручившись підтримкою Президента України, ми поставили перед собою амбітну ціль перезавантажити систему профосвіти, зміцнити її й нарешті зруйнувати той застарілий стереотип про її непрестижність. Випускники закладів професійної освіти мають пишатися своєю освітою. 

В Ужгороді відкрили найбільший модернізований шкільний басейн

07-07-2021

Голова Закарпатської ОДА Анатолій Полосков взяв участь в урочистому відкритті оновленого басейну Класичної гімназії м. Ужгород.

Відбулось перше засідання комісії з розгляду проєктів програми «Спроможна школа для кращих результатів»

06-07-2021

5 липня 2021 року, відбулось перше засідання комісії з розгляду проєктів, що пропонуються для участі в програмі «Спроможна школа для кращих результатів».

Розпочато доставлення підручників для 4-х класів Нової української школи

05-07-2021

За інформацією державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти», розпочато доставлення підручників для 4-х класів Нової української школи до книжкових баз органів управління освітою обласних, Київської міської державних адміністрацій.

Проведено дитячий літній табір „Зелена школа”

05-07-2021

З 28 червня по 3 липня  2021 року в с. Гукливе Мукачівського району за підтримки департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОДА громадською організацією „Екосфера” проведено  дитячий  літній табір  „Зелена школа”

Вступ-2021: за добу створено понад 38 тисяч електронних кабінетів

05-07-2021

За першу добу вступники створили понад 38 тисяч електронних кабінетів. Незважаючи на значне навантаження у зв’язку з масовим відвідуванням у перший день реєстрації, сайт vstup.edbo.gov.ua функціонує у звичному режимі. Про це повідомив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Вступ-2021: розпочалась реєстрація електронних кабінетів

01-07-2021

Сьогодні, 1 липня 2021 року, розпочалась реєстрація електронних кабінетів вступників для здобуття вищої освіти.

Сертифікати ЗНО яких років є дійсними під час вступної кампанії 2021 року – відеороз'яснення МОН

01-07-2021

Сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання яких років є дійсними під час вступної кампанії 2021 року – наступна серія відеороз'яснення МОН з найбільш поширених питань, які турбують майбутніх студентів та їхніх батьків.

Серед учнів, які здобули найвищий бал на ЗНО з двох предметів, і юна закарпатка

30-06-2021

Кароліна Сусол – випускниця Ужгородської загальноосвітньої спеціалізованої школи-інтернату з поглибленим вивченням окремих предметів Закарпатської обласної ради, яка за результатами ЗНО-2021 єдина на Закарпатті здобула 200 балів з двох предметів – математики та англійської мови.

Табір молодіжних лідерів „Селфі кемп”

30-06-2021

20 – 26 червня за підтримки департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОДА пройшов табір молодіжних лідерів „Селфі кемп”   у Карпатах (с.Теребля Тячівського району).

Про новації та терміни вступної кампанії 2021 року розповів Сергій Шкарлет під час пресконференції

30-06-2021

Про новації вступної кампанії 2021 року розповів Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет під час пресконференції на тему "Перші підсумки ЗНО та умови вступної кампанії 2021 року", яка відбулася 29 червня 2021 року.

Консультативна підтримка вступної кампанії 2021

30-06-2021

29 червня, відбулась пресконференція на тему «Перші підсумки ЗНО та умови вступної кампанії 2021 року» за участю Міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета.

«Чисті пляжі разом!»

29-06-2021

25 червня 2021 року в м. Ужгород за підтримки департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОДА, в рамках відзначення Дня молоді, відбувся  Молодіжний екологічний  фестиваль „Чисті пляжі разом”. 

Під час заходу присутні мали змогу долучитися до різноманітних екоактивностей, ігор, екоекспедиції та перегляду фільму на екологічну тематику. У межах заходу проведено невеликі толоки на березі річки Уж. До них долучилися як екопатрульні, так і відпочивальники. Організатори заходу розповіли про важливість сортування сміття та нагадали про нову платформу – Національну мапу пунктів приймання вторсировини, яка доступна за посиланням recyclingpoints.org.

Біланіній Олені присуджено Премію Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України

29-06-2021

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23.06.2021 № 680-р  у номінації „За правозахисну та політичну діяльність, боротьбу з корупцією, розвиток місцевого самоврядування та місцевої самоорганізації населення, вирішення питань житлово-комунального господарства” присуджено Премію Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України Біланіній Олені – заступниці голови молодіжної ради при Закарпатській обласній державній адміністрації.

1 липня розпочнеться реєстрація е-кабінетів вступників

29-06-2021

У четвер, 1 липня, розпочнеться реєстрація електронних кабінетів вступників до закладів вищої освіти. 

Розпочинається додаткова сесія ЗНО

29-06-2021

29 червня розпочинається додаткова сесія зовнішнього незалежного оцінювання. Сесія триватиме до 14 липня, під час її проведення зареєстровані учасники тестування матимуть можливість скласти тести з певних навчальних предметів.

Привітання Міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета з нагоди Дня Конституції України

28-06-2021

Щиро вітаю з визначним святом – 25-ю річницею Конституції України!

Основний Закон, ухвалений Верховною Радою України в 1996 році, став міцним фундаментом для розбудови незалежної демократичної держави, консолідації суспільства та створення належних умов для самореалізації кожного українця.

Людину, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпеку визнано найвищою соціальною цінністю в Україні. Тому діяльність органів державної влади, в тому числі й Міністерства освіти і науки, спрямована на реалізацію всіх інтересів, прав і свобод кожного громадянина. Зокрема, держава забезпечує доступність і безоплатність освіти, надання стипендій та пільг учням і студентам.

Водночас кожен із нас має право на формування свого шляху до демократичних трансформацій та своєю працею сприятиме розвитку України у всіх сферах. Головне – не бути байдужими та мати активну життєву позицію.

Отже, у цей святковий день бажаю  миру, злагоди, процвітання! Нехай віра у власні сили та національна свідомість об’єднують нас!

Здоров’я нам усім, щастя, нових звершень!

Національний технопарк з підвищення якості освіти: трансформація системи, розбудова НУШ, якість і доступність

25-06-2021

24 червня, Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет презентував модель Національного технопарку з підвищення якості освіти під час Всеукраїнської стратегічної сесії «Освіта України – 30. Національний технопарк з підвищення якості освіти» в м. Харків. Основна мета заходу – трансформація національної системи освіти, розбудова Нової української школи та забезпечення якісної та доступної освіти.

З’явилися додаткові матеріали для навчання української в школах із мовами національних спільнот

25-06-2021

Проєкт “Навчаємось разом” + проєкт ЄС розробив нову порцію навчальних матеріалів для вчителів української мови, які працюють у класах із навчанням мовами національних спільнот. 

Здорові діти сьогодні – здорова нація завтра

23-06-2021

За ініціативи та під патронатом Першої леді Олени Зеленської в Україні у 2020 році розпочалося реформування системи харчування в закладах загальної середньої освіти.

Модель здорової школи – складова програми Президента «Здорова Україна»

23-06-2021

Однією зі складових програми Президента «Здорова Україна» є модель здорової школи. Про це сьогодні, 22 червня 2021 року, заявив Президент України Володимир Зеленський під час Всеукраїнського форуму «Україна 30. Здорова Україна».

Нагородили переможців обласного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура”)

18-06-2021

Сьогодні на базі Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді проведено урочисте зібрання роїв-переможців ІІ (обласного) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура”), під час якого проведено нагородження роїв, які досягли вагомих результатів.

Богдан Добош – перший 200-бальник Закарпаття за результатами ЗНО-2021!

18-06-2021

Сьогодні, 18 червня, на інформаційних сторінках учасників ЗНО-2021 розміщено результати зовнішнього незалежного оцінювання з іноземних мов та фізики.

Відбулась нарада керівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти

18-06-2021

17 червня 2021 року на базі Вищого професійного училища № 3 м. Мукачево відбулась нарада керівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти з питань завершення 2020 – 2021 навчального року та основних завдань на 2021 – 2022 навчальний рік.

Літня оздоровча кампанія – 2021. Організовано пройшов відпочинок дітей у філії Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді „Арніка” під час першої відпочинкової зміни

16-06-2021

Із 31 травня до 13 червня на відпочинку у Воловецькій філії  „Арніка” перебували діти закладів освіти Мукачівської та Виноградівської територіальних громад.

Про підсумки проведення основної сесії ЗНО-2021

16-06-2021

Учора, 15 червня, заступник директора Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти Іван Любінець на базі класичної гімназії Ужгородської міської ради поспілкувався з представниками засобів масової інформації Закарпаття. На зустрічі було підбито проміжні підсумки проведення основної сесії ЗНО-2021.

Програма підготовчих курсів зі стипендіальним забезпеченням для молоді з тимчасово окупованих територій та лінії зіткнення

16-06-2021

Програма підготовчих курсів зі стипендіальним забезпеченням для молоді з тимчасово окупованих територій та лінії зіткнення.

В області проведено етапи Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура)”, приурочені до 30-ї річниці незалежності України

16-06-2021

Із 13 травня до 9 червня 2021 року на базі Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді проведено ІІ (обласний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура)”, приурочений до 30-ї річниці незалежності України.

Тестування з географії – завершальне ЗНО основної сесії 2021 року

16-06-2021

15 червня на базі 23 пунктів проведення ЗНО відбулося тестування з географії. Воно завершило основну сесію зовнішнього незалежного оцінювання у 2021 році. Для його належного проведення було організовано роботу 389 аудиторій, задіяно 979 педагогічних працівників. Пункти діяли у 12-ти округах тестування.

Літня оздоровча кампанія – 2021. Організований відпочинок дітей у філії ,,Едельвейс” ЗЦТКЕСУМ

14-06-2021

Завершилася перша відпочинкова зміна у філії ,,Едельвейс” Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді, під час якої групи дітей Ужгородської, Іршавської та Рахівської територіальних громад зміцнили тут своє здоров’я, розвинули творчі здібності, з користю і змістовно провели початок літніх канікул.

Зовнішнє незалежне оцінювання з біології

11-06-2021

10 червня, проходило зовнішнє незалежне оцінювання з біології. Для участі у ньому було зареєстровано 5679 осіб (у т.ч. 4096 випускників закладів загальної середньої освіти 2021 року, 448 учнів (слухачів) закладів професійної (професійно-технічної) освіти, 809 студентів закладів вищої освіти та 326випускників минулих років). На пункти проведення ЗНО прийшли 3329 (58.6%) учасників.

У центрі уваги – освіта у поліетнічному середовищі

10-06-2021

Днями на Закарпатті особливості організації освітнього процесу в поліетнічному середовищі регіону обговорено представниками Міністерства освіти і науки України з керівництвом обласної державної адміністрації, головами територіальних громад, керівниками та вчителями закладів загальної середньої освіти з угорською мовою навчання.