Сьогодні, 15 липня 2024 року, вперше відзначаємо День Української Державності за новим календарем. Це державне свято, що пов'язано з Днем хрещення Київської Русі – України, цього року набуває нового звучання у зв'язку з календарною реформою — переходом Православної церкви України та Української греко-католицької церкви на Новоюліанський стиль календаря.
10 липня 2024 року завершилась дев’ята відпочинкова зміна у філії ,,Арніка” КЗПО ,,Закарпатський обласний центр дитячої та юнацької творчості”,,ПАДІЮН” Закарпатської обласної ради. Протягом двох тижнів тут відпочивали діти з Воловецької, Костринської, Ставненської та Буштинської територіальних громад.
До Всеукраїнського дня Сім'ї, фестиваль «Амбасадор Дитинства» на одному борту із «Зірковим десантом», за сприянням обласної військової адміністрації Закарпатської області, Мукачівської міської ради та за підтримки Мукачівської РВА, разом летять до середньовічного місця, Перлини Закарпаття — Замку "Паланок", щоб зробити яскраве свято Дитинства!
10 липня о 18:00 завершується реєстрація на вступні випробування на бюджет та контракт. Відтак (до 25 липня) можна буде зареєструватися лише на контракт.
Незважаючи на труднощі, які завдає російський агресор по освіті, знищуючи заклади, зриваючи освітній процес через повітряні тривоги, українські учні демонструють свою незламність, витримку, стійкість до подолання екстремальних ситуацій. Свідченням цього є успішне завершення навчання 26 324 випускниками краю, серед яких і внутрішньо переміщені особи. Свідоцтво про здобуття базової загальної середньої освіти (9 клас) отримали 16 275 учнів, із них 1425 з відзнакою.
Цими днями Закарпаття приймало юніорів Всеукраїнських відкритих змагань із авіамодельного виду спорту (радіокеровані моделі літаків) (ІV ранг), (операторів БПЛА/гонки дронів). Найсильніші, найкмітливіші, найкреативніші учасники зібралися, щоб продемонструвати знання з математики, фізики, хімії, креслення, здібності з конструювання, навички керування задля першості з п’яти видів спорту: політ на відкритій місцевості, політ у приміщенні, номінаціях класу моделей D1, D3, D4.
Сьогодні, 5 липня, почалося приймання заяв до закладів фахової передвищої освіти від вступників на основі 11 класів (ПЗСО) та диплома кваліфікованого робітника (КР).
Усі учасники основних сесій НМТ уже отримали свої результати за шкалою 100–200 балів в персональних кабінетах.
Сьогодні, 1 липня 2024 року, почався важливий етап вступної кампанії – реєстрація електронних кабінетів для більшості вступників.
Заклади професійної освіти розпочинають приймання документів на навчання. Подати заявку на вступ можна до кінця вересня як онлайн (через електронний кабінет на сайті ЄДЕБО), так і наживо.
Щоб знайти і обрати профтех в Україні, МОН запускає додатковий сайт — Профтех онлайн. Він допоможе абітурієнтам швидко знайти потрібний заклад за регіоном та професією. Крім того, на сайті можна детальніше дізнатися про напрями навчання у профтехах, переваги робітничих професій, а також отримати відповіді на поширені питання про вступ, зокрема про гуртожиток, пільги.
Другий рік поспіль вступники до профтехів можуть скористатися всіма перевагами онлайн-вступу, без необхідності подавати паперові заяви безпосередньо в заклади освіти.
28 років тому Україна закріпила свій курс на успіх і розвиток, ухваливши Конституцію. Це фундаментальний документ для демократичної та правової держави, що гарантує свободу – основоположну цінність українців, гарантує територіальну цілісність та недоторканність кордонів нашої держави.
Унікальна можливість для дітей провести літні канікули цікаво та з користю. MriyDiy Project Camp пропонує зручну онлайн програму неформальної освіти для дітей та молоді віком від 10 до 16 років. Це чудова можливість розвинути навички проєктного менеджменту та важливі soft skills, які стануть у нагоді в майбутньому.
25 червня 2024 року відкрито реєстрацію електронних кабінетів для вступників до закладів фахової передвищої освіти на основі базової середньої освіти (БСО), тобто після закінчення дев'яти класів.
Вступна кампанія — етап, у якому завжди виникає чимало питань. Щоб зробити процес вступу простішим та зрозумілішим для вступників і батьків, МОН запустило
Усі учасники основних сесій НМТ отримають свої результати на інформаційних сторінках до 2 липня, проте УЦОЯО робить усе можливе, щоб очікування було не надто тривалим, тому для учасників, які брали участь в основних сесіях НМТ до 7 червня включно, результати вже розміщено в персональних кабінетах.
Щоб підтримати бібліотекарів у їхньому професійному розвитку та підготувати до нових викликів, за підтримки Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні та за фінансування Швеції створено єдиний стандарт цифрових компетентностей у бібліотечній сфері. Це сприятиме створенню ефективної системи підготовки й підвищення кваліфікації бібліотечних працівників та допоможе стати їм менторами в цифровому світі для відвідувачів бібліотек.
Важливо, щоб кожен із нас усвідомлював зв'язок між минулим і сьогоденням. Закликаємо освітян говорити з учнями про ці паралелі на уроках історії, літератури, громадянської освіти. Обговорюйте з молоддю, як змінилася наша боротьба, але не змінилася її суть — захист свободи та гідності.
Цифровізація відкриває нові горизонти для розвитку та самореалізації, роблячи знання доступними для сучасного швидкозмінного світу. Вона значною мірою змінила обличчя сучасної освіти, перетворивши традиційні методи та забезпечивши нові можливості для доступу до нових знань.
Школярі НВК «Гармонія» м. Ужгород вдало зорієнтувались.
З 14 по 16 червня відокремлений підрозділ Закарпатської області Національної Федерації ММА України провів Чемпіонат Закарпатської області та Кубок міста Тячів зі змішаних єдиноборств ММА, де зібралося 100 закарпатських спортсменів.
У Києві 13 червня стартував фінальний етап наймасштабніших учнівських змагань країни – „Пліч-о-пліч. Всеукраїнські шкільні ліги”, ініційованих Президентом України Володимиром Зеленським. Шкільні спортивні команди з регіонів України змагаються з п'яти видів спорту: футзал, баскетбол, волейбол, черліденг та орієнтація на місцевості.
Попри всі виклики війни вони не лише навчають дітей, але й підвищують свій професійний рівень, розвиваються та перемагають на престижних конкурсах.
Юрій Гузинець – заступник голови Закарпатської ОВА привітав юних талановитих учасників та їхніх педагогів: «У цей непростий час щиро Вам дякуємо за кожен вірш, лист, фото й малюнок, які ви зробили для українських захисників. Насправді це дуже велика підтримка для наших воїнів. У всіх посилках, які вирушають на фронт, обов’язково є дитяча робота. Кожна з них мотивує, надихає, підтримує дух наших бійців та нагадує їм про рідний дім».
6 липня 2024 року з 08:30 до 17:00 відбудеться форум «Державотворець: Молодь у відновленні держави».
Протягом п’яти днів у селищі Великий Березний у таборових умовах змагалися 12 команд-роїв, а це близько 120 учасників з усіх куточків регіону.
Завершилась чергова зміна у філії ,,Арніка” КЗПО ,,Закарпатський обласний центр дитячої та юнацької творчості ,,ПАДІЮН” Закарпатської обласної ради, де з 23 травня по 5 червня 2024 року відпочивали та зміцнювали своє здоров’я діти з Горінчівської, Зарічанської та Великоберезької територіальних громад. Для організації цікавого дозвілля вихованців під час відпочинку у таборі була розроблена змістовна програма, яка сприяла розвитку творчих здібностей, поглибленню знань про історію Закарпаття.
З 1 вересня 2024 року максимальна наповнюваність початкових класів державних і комунальних закладів загальної середньої освіти може становити не більше 24 учні (відповідно до частин першої та другої статті 12 Закону України «Про повну загальну середню освіту»).
Міністерство освіти і науки України інформує про оновлення Порядку прийому на навчання для здобуття ступенів бакалавра, магістра, доктора філософії / доктора мистецтва у 2024 році.
Заклади освіти тепер мають можливість формувати довідки про здобувача освіти за даними ЄДЕБО відповідно до форми, визначеної додатком 9 до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період. Ця можливість реалізована ДП «Інфоресурс» за участі МОН, сьогодні з 3 червня 2024 року.
Діти - майбутнє нашої держави, і захист їхніх прав є пріоритетом для держави. Сильні, незламні, міцні духом, саме вони будуть творити нову Україну.
Понад 10 тисяч випускників на Закарпатті попрощалися зі своїми навчальними осередками та вступили у нове, доросле життя, сповнене очікувань і перспектив.
У пʼяти видах спорту він обʼєднав майже пів сотні команд, а це близько 640 учасників та учасниць з усього Закарпаття.
Ужгородська команда НВК «Гармонія» виграла обласні змагання зі спортивного орієнтування.
Якщо під час проведення НМТ почнеться повітряна тривога, то інструктор зупинить роботу над тестом, а всі учасники та персонал пункту тестування перейдуть до укриття.
Міністерство освіти і науки України спільно з партнерами — Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), Державною службою України з надзвичайних ситуацій та Укрзалізницею, — презентують інноваційний безпековий урок для середньої школи (з розподілом на 5–7 та 8–9 класи) «Літні пригоди без шкоди». Він допоможе навчити учнів таких життєво важливих навичок, як безпека на воді, з вогнем, в інтернеті та на залізниці.
24 травня в Ужгороді відбувся ,,Ярмарок вакансійˮ. Метою заходу було налагодження комунікацій на ринку праці, укомплектування робочих місць роботодавців, профорієнтація і сприяння свідомому вибору професій.
Перед початком вирішальних ігор юних спортсменів привітало керівництво краю. Юрій Гузинець – заступник голови Закарпатської ОВА побажав учасникам ніколи не здаватися, завжди викладатися на повну заради команди, йти до своєї мети й перемагати.
У 2024 році у держбюджеті на модернізацію харчоблоків передбачено 1,5 млрд грн. Для того щоб отримати субвенцію, громади самостійно подаватимуть проєкти через екосистему DREAM.
Баскетбольна команда Ужгородського ліцею №7 виграла обласні змагання! Тож зараз «Червоні дракони» мають усі шанси привезти на Закарпаття головний кубок проєкту.
Із року в рік все популярнішим у закладах дошкільної освіти стає сімейний туризм. Добре продумані й організовані туристичні походи розширюють горизонти знань дошкільнят, сповнюють і дітей, і дорослих радісними емоціями від спілкування з природою та одне з одним.
Відповідно до наказу Міністерства молоді та спорту України від 13.01.2014 № 45 „Про затвердження Порядку проведення атестації тренерів (тренерів-викладачів)”, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29 січня 2014 року № 180/24957 (із змінами), наказу департаменту освіти і науки, молоді та спорту обласної державної адміністрації – обласної військової адміністрації від 5 лютого 2024 року № 56 затверджено План проведення засідань обласної атестаційної комісії з визначення кваліфікаційного рівня тренерів (тренерів-викладачів) на 2024 рік (далі – Комісія), метою якої є визначення рівня кваліфікації тренерів (тренерів-викладачів) закладів фізичної культури і спорту незалежно від підпорядкування та форми власності, присвоєння тренерам (тренерам-викладачам) закладів фізичної культури і спорту вищої, першої та другої кваліфікаційний категорій за результативними показниками роботи (один раз на чотири роки).
7 команд футзалістів з Ужгорода та районів Закарпаття сьогодні змагаються за вихід на Всеукраїнський етап проєкту «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги». Учасників змагань також привітали директорка департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОВА Мар’яна Марусинець, перший заступник голови облради Андрій Шекета й регіональний амбасадор проєкту Володимир Гончарук.
Система освіти України продовжує функціонувати в умовах повномасштабної війни. росія й надалі завдає ударів по критичній інфраструктурі нашої країни, що призводить до обмежень у використанні енергоресурсів на всій території України. Це впливає на безпеку всіх учасників освітнього процесу і на заклади освіти.
Кабінет Міністрів України вніс важливі зміни до постанови від 16 лютого 2022 року №120 «Про затвердження Порядку надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання обладнання, створення та модернізацію їдалень (харчоблоків) у закладах загальної середньої освіти».
Перше місце в номінації «Образотворче мистецтво» виборола Олена Петрище, заступниця директора з навчально-виховної роботи Міжгірського ліцею №1.
Щиро вітаємо Олену Михайлівну з таким вагомим досягненням! Велика вдячність за Вашу працю, любов до дітей, наполегливість і креативність.
1944 року в цей день, близько 5 ранку, радянською владою розпочалась операція з виселення кримських татар з Кримського півострова, яка відбувалася із застосуванням насильства. У більшості випадків кримським татарам не пояснювали, що відбувається, куди саме їх везуть, а на збори давали не більше 15 хвилин. Кримські татари покинули власні домівки не готовими до довгої та виснажливої дороги, не кажучи вже про облаштування на чужині. Всього було депортовано 47 885 сімей. До цього числа не увійшли майже 6 тис. ув’язнених кримських татар до ГУЛАГу безпосередньо під час депортації.
Прийміть найщиріші вітання з нагоди професійного свята! Попри складний для нашої держави час, українські науковці залишаються в переліку її пріоритетних напрямів, на які суспільство покладає великі сподівання. З року в рік Ви підтверджуєте своє реноме, завдяки якому виконуються численні науково-дослідні роботи, проєкти, утілюються в життя ідеї у різних галузях, збагачують й укріплюють міцність нашого краю та слугують науковим вектором для відбудови незалежної та переможної України!
Урочисте нагородження відбулося в атріумі обласної військової адміністрації. Від імені очільника краю педагогів та поважне журі привітав заступник голови ОВА Олександр Пацкан. Він подякував учасникам та учасницям конкурсу за креативність, відповідальність і новаторський підхід до поставлених завдань.