Новини департаменту

Фестивальний марафон у місті над Ужем

26-10-2021

Із 22 по 25 жовтня Ужгород традиційно в танцювальному марафоні зібрав хореографічні колективи з України та з-за її меж.

Пам’яті Володимира Зомбора

23-10-2021

У п’ятницю, 22 жовтня, у Закарпатському обласному центрі науково-технічної творчості учнівської молоді вшановували пам’ять Володимира Зомбора – фундатора, багаторічного директора центру, Заслуженого працівника народної освіти України.

Пробне ЗНО-2022: дати реєстрації та тестування

23-10-2021

Для того щоб знизити рівень тривоги з приводу процедури ЗНО, варто пройти пробне ЗНО.

Такий досвід допоможе ознайомитися з організаційними умовами проведення тестування (з порядком доступу до пункту тестування і робочого місця, особливостями роботи із бланками відповідей тощо), структурою та змістом тестових зошитів, а також з’ясувати рівень своїх навчальних досягнень і, як наслідок, уникнути зайвого хвилювання та зосередитися під час основної сесії саме на виконанні тестових завдань.

Затверджено професійні стандарти керівника та вихователя закладу дошкільної освіти

23-10-2021

Міністерство освіти і науки розробило професійні стандарти "Керівник (директор) закладу дошкільної освіти" та "Вихователь закладу дошкільної освіти", вони затверджені Міністерством економіки України Відповідні накази № 620-21 та № 755-21 оприлюднено на сайті МОН.

Володимир Зеленський: «Ми продовжуємо йти дорогою визнання української молоді у світі, тож проведення WorldSkills Ukraine має і буде підтримуватися»

22-10-2021

Завдяки WorldSkills Ukraine молоді хлопці й дівчата, які обрали для себе робітничу професію, отримують можливість продемонструвати свої вміння, їхній талант визнається на національному рівні та привертає увагу кращих роботодавців країни. Професійна освіта є гарним стартом для успішного майбутнього. Переконаний, що кожен випускник WorldSkills обов'язково досягне таких перспектив.

Уряд затвердив новий Державний стандарт професійної освіти

22-10-2021

Створення освітніх стандартів професійної освіти тепер базуватиметься на компетентнісному підході. Він передбачає отримання учнями ключових, загальних та професійних компетентностей, які будуть актуальними на ринку праці та сприятимуть особистісному розвитку учня. Це зазначено в новому Державному стандарті професійної освіти, затвердженому Урядом вчора, 20 жовтня 2021 року.

Привітання Сергія Шкарлета з Днем захисників і захисниць України

14-10-2021

14 жовтня 2021 року, у День захисників і захисниць України, Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет привітав відважних українців та українок, які  беруть участь у захисті суверенітету й територіальної цілісності України.

Проведено регіональний етап „WorldSkills Ukraine”

13-10-2021

Упродовж 5 – 12 жовтня 2021 року в області відбувся регіональний етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності „WorldSkills Ukraine” 2021 – 2022.

МОН спільно з Командою підтримки реформ Міністерства роз’яснили особливості оцінювання і ведення журналів у 5-х пілотних класах НУШ

11-10-2021

У вересні 2021 року відбулась чергова робоча нарада представників Міністерства освіти і науки та Команди підтримки реформ МОН із керівниками 136 закладів загальної середньої освіти та регіональними координаторами, які є учасниками всеукраїнського інноваційного проєкту «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення для закладів ЗЗСО в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти».

Всеукраїнський спеціалізований тренінг з метою виконання програми «Молодіжний працівник»

11-10-2021

07 – 10 жовтня 2021 року в с. Кам’яниця  Ужгородського району,  відбувся Всеукраїнський спеціалізований тренінг з метою виконання програми  «Молодіжний працівник»,  в якому взяло участь 25 молодих людей х усієї України. 

Реалізація Програми „EU4Skills: Кращі навички для сучасної України”

08-10-2021

Концепцією реалізації державної політики у сфері професійної (професійно-технічної) освіти „Сучасна професійна (професійно-технічна) освіта” на період до 2021 року, затвердженою розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12 червня 2019 року 419-р, передбачено розроблення планів розвитку регіональних систем професійної (професійно-технічної) освіти.

Учитель року – 2022: реєстрація для участі буде відкрита з 11 до 31 жовтня

08-10-2021

Для участі в конкурсі «Учитель року – 2022» з 11 до 31 жовтня буде відкрито реєстрацію педагогів за покликанням.

Всеукраїнський тренінг для представників молодіжних консультативно-дорадчих органів

08-10-2021

5 – 7 жовтня 2021 року Міністерством молоді та спорту  України  спільно з департаментом освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОДА та Українською Асоціацією Молодіжних Рад проведено Всеукраїнський тренінг для представників молодіжних консультативно-дорадчих органів в якому взяло участь 35 молодих людей з різних регіонів України. Під час  навчання, учасники обмінялися кращими практиками діяльності молодіжних консультативно-дорадчих органів в Україні, отримати знання щодо суті, мети та завдань молодіжних консультативно-дорадчих органів, обговорили та визначили стратегічні напрями їх розвитку в Україні, що в довгостроковій перспективі сприятиме підвищенню якості роботи молодіжних рад.

 

Державно-громадське партнерство у сфері позашкільної освіти – ефективний шлях для розвитку мережі закладів позашкільної освіти області

04-10-2021

Днями область з робочою поїздкою відвідала президент Міжнародної асоціації позашкільної освіти (МАПО) Олена Биковська, доктор педагогічних наук, професор Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова. Візит Олени Володимирівни на Закарпаття у дні урочистостей з нагоди Дня працівників освіти України видався дуже символічним і результативним для розгляду низки питань у сфері позашкільної освіти області.

Перші особи краю вручили ключі від 12 шкільних автобусів

01-10-2021

 У 2021 році за рахунок коштів субвенції для закладів області придбано 12  шкільних автобусів „Еталон” на  загальну суму 20,9 млн гривень.  Для закупівлі цих  транспортних засобів були також залучені кошти і місцевих бюджетів на умовах співфінансування у сумі 2,4 млн гривень.  Завдяки цьому на сьогодні підвезення до місць навчання, роботи і додому учнів та педагогічних працівників, які проживають на відстані понад 2 кілометри від школи забезпечують 249 шкільних автобусів.

Надзвичайно важливим це є для Закарпаття у гірській та сільській місцевості. Адже це сприяє організації та забезпеченню якісного освітнього процесу для всіх учнів не залежно від їх місця проживання.

Соціальне партнерство у дії

01-10-2021

Вище професійне училище № 3 м. Мукачево системно працює над підвищенням іміджу професійної освіти, зміцненням зв’язків із роботодавцями, соціальними партнерами.

На Закарпатті молодь з усієї країни вчилася працювати з інструментами громадської участі

01-10-2021

Три дні навчання під час Всеукраїнського тренінгу з метою інформування молоді про безпосередні форми участі у суспільному житті пройшли в атмосфері конструктиву, позитивного налаштування та командної взаємодії.

Вступ-2022: проєкт умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти

28-09-2021

27 вересня 2021 року, на сайті МОН розміщено для громадського обговорення проєкт Умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти на 2022 рік.

УВАГА! 27 вересня розпочався Всеукраїнський тиждень з протидії булінґу

27-09-2021

У зв’язку з переходом окремих закладів освіти на дистанційну форму навчання, з урахуванням загрози зростання чисельності випадків небезпечної поведінки дітей під час ізоляції, що несе загрозу їхньому життю і здоров’ю, зокрема спричинених використанням мережі Інтернет, у закладах освіти з 27 вересня до 1 жовтня проводитимуться заходи з відзначення Всеукраїнського тижня з протидії булінґу.

Модель майбутнього позашкілля обговорено на Всеукраїнському форумі, присвяченому Дню працівників позашкільної освіти України

24-09-2021

25 вересня відзначається день працівників позашкільної освіти України. З нагоди Дня позашкілля в Міністерстві освіти і науки України відбувся Всеукраїнський форум ,,Позашкільна освіта без бар’єрів. Модель майбутнього”, участь у якій взяли, керівники Міністерства освіти і науки України, Державної служби якості освіти України, Міжнародної асоціації позашкільної освіти, керівники та кращі педагогічні працівники закладів позашкільної освіти, представники закладів вищої освіти, державних органів та органів місцевого самоврядування різних рівнів, працівники обласних органів управління освітою, громадські діячі.

Спеціалізований тренінг програми “Молодіжний працівник” “Простих заходів не буває” у м. Ужгород, 8-10 жовтня 2021 р.

24-09-2021

Спеціалізований тренінг “Простих заходів не буває” розроблено ГО “Асоціація молодіжних прцівників України” в рамках програми “Молодіжний працівник”.
До участі запрошуються випускники та випускниці Базового рівня Програми “Молодіжний працівник”!

Всеукраїнський тренінг для представників молодіжних консультативно-дорадчих органів

24-09-2021

Відкрита реєстрація на Всеукраїнський тренінг для представників молодіжних консультативно-дорадчих органів!

Затверджено професійний стандарт керівника (директора) закладу загальної середньої освіти

24-09-2021

Міністерство економіки України затвердило професійний стандарт керівника (директора) закладу загальної середньої освіти.

Шановні працівники закладів дошкільної освіти

23-09-2021

Щиро вітаємо вас зі Всеукраїнським днем дошкілля, який традиційно відзначаємо в останню неділю вересня.

Шановні працівники закладів позашкільної освіти!

23-09-2021

Прийміть найщиріші вітання з нагоди професійного свята та сердечну вдячність за ентузіазм, самовідданість обраній справі, виховання і навчання юної генерації українського суспільства.

Всеукраїнський тренінг з метою інформування молоді про безпосередні форми участі у суспільному житті

22-09-2021
Міністерством молоді та спорту України спільно з департаментом освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської обласної державної адміністрації, громадськими організаціями: "Форум розвитку громадянського суспільства" та "Сivil Society Development Forum" заплановано проведення Всеукраїнського тренінгу з метою інформування молоді про безпосередні форми участі у суспільному житті з 28 по 30 вересня 2021 року в с. Кам’яниця, Закарпатської області.
Метою заходу є підвищення рівня поінформованості молоді про безпосередні форм участі у суспільному житті, а також підвищення рівня участі молоді у процесах розроблення та ухвалення рішень на різних рівнях.
Для участі у тренінгу необхідно до 23:00 год. 14 вересня 2021 року заповнити онлайн-форму за посиланням: https://forms.gle/ky8ak5kuY1Jv7qLb9

Сергій Шкарлет роз’яснив, як працюватимуть заклади освіти при «жовтому» рівні епіднебезпеки поширення COVID-19

22-09-2021

Із 23 вересня Україна переходить у «жовтий» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19. У зв'язку з цим Уряд оновив карантинні умови, зокрема щодо роботи закладів освіти. Про це повідомив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

На Закарпатті проведено третє засідання українсько-угорської міжвідомчої робочої групи з питань освіти.

17-09-2021

Упродовж двох днів, 15 – 16 вересня, з участю представників України та Угорщини на Закарпатті проведено третє засідання українсько-угорської міжвідомчої робочої групи  з питань освіти.

Як працюватимуть заклади освіти з 20 вересня – Уряд встановив нові карантинні обмеження

16-09-2021

На Урядовому порталі оприлюднено зміни до постанов Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. №1236 і від 29 червня 2021 р. №677, що встановлюють нові карантинні обмеження для запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19

Змістовний відпочинок вихованців національно-патріотичних клубів Луганської області у філії ЗОЕНЦУМ ,,Арніка”

07-09-2021

У рамках реалізації соціально-культурного проєкту „Схід і Захід – разом” на базі Воловецької філії Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді ,,Арніка” організовано відпочинок дітей Мукачівської і Полянської територіальних громад Закарпатської області та  вихованців національно-патріотичних клубів і об’єднань закладів освіти Луганської області. Організований відпочинок сприяє налагодженню дружніх відносин між молоддю східного та західного регіонів України, популяризації здорового способу життя, активного дозвілля, підтримки спортивних традицій та патріотичного виховання молоді.

Уряд розподілив кошти на створення навчально-практичних центрів у 2021 році

02-09-2021

Шістдесят два заклади професійної освіти розділять 150 млн гривень на створення навчально-практичних центрів або оновлення обладнання в тих, що вже існують. Для цього Уряд спрямував кошти до місцевих бюджетів. Розпорядження, яке визначає обсяг субвенції для кожного регіону, було схвалено сьогодні, 1 вересня 2021 року, під час засідання Кабінету Міністрів України.

МОН проведе комунікаційну кампанію для популяризації професійної освіти

02-09-2021

У новому навчальному році задля підвищення престижу професійної освіти МОН запустить кілька комунікаційних кампаній для різних цільових аудиторій та проведе масштабну популяризацію Всеукраїнського конкурсу WorldSkills Ukraine 2021. Крім цього, про принципи зміни іміджу профосвіти також йтиметься в новому Законі “Про професійну освіту”, де буде оновлено термінологію галузі. Про це розповів заступник Міністра освіти і науки Ігор Гарбарук.

З 1 січня 2022 року збільшено розмір академічних та іменних стипендій – постанова КМУ

02-09-2021

З 1 січня 2022 року академічні та іменні стипендії здобувачів вищої, фахової передвищої освіти збільшуються в понад 1,5 рази, професійної (професійно-технічної) освіти – у понад 2,5 рази. Про це йдеться у постанові КМУ «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 12 липня 2004 р. № 882 та від 28 грудня 2016 р. № 1047», ухваленій на засіданні Уряду сьогодні, 1 вересня 2021 року.  

Анатолій Полосков привітав учнів Тячівщини з початком нового навчального року

02-09-2021

Сьогодні голова Закарпатської ОДА Анатолій Полосков привітав учнів шкіл Тячівщини з Днем знань та початком нового навчального року.

Зокрема очільник області завітав на урочисту лінійку у Глибокопотіцький опорний заклад ЗСО І-ІІІ ст., де румунською мовою навчаються майже 350 дітей, та Тернівський ОЗ ЗСО І-ІІІ ст. – тут знання здобувають 960 учнів.

«Для школярів розпочався новий навчальний рік, а це – багато нових можливостей, цікавих уроків, дружніх знайомств та спільної роботи у рамках навчального процесу з однокласниками.

Впевнений, наша молодь у надійних руках. Завдяки висококваліфікованим учителям вони здобувають усі потрібні знання, вміння, вчаться працювати у команді, розв’язувати будь-які проблеми, любити й поважати свою Батьківщину та бути гідними членами суспільства», – наголосив Анатолій Полосков.

Підписано Угоду про співпрацю

31-08-2021

Угоду про співробітництво укладено 30 серпня 2021 року в с. Нижня Апша Тячівського району між департаментом освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської обласної державної адміністрації (Україна) та Inspectoratul Şcolar Judeţean Satu Mare (Румунія).

Методичні рекомендації щодо організації навчання осіб з особливими освітніми потребами – лист МОН

31-08-2021

Міністерство освіти і науки України надає методичні рекомендації щодо організації навчання осіб з особливими освітніми потребами в закладах загальної середньої освіти у 2021/2022 навчальному році. Про це йдеться в листі МОН. 

,,Живі, поки пам’ятаємо”. Заклади освіти області долучилися до участі у Всеукраїнській акції пам’яті ,,Сонях”

30-08-2021

27 – 29 серпня 2021 року відбувалася Всеукраїнська акція пам’яті ,,Сонях”, організована з метою гідного вшанування пам’яті військовослужбовців і учасників добровольчих формувань, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, увічнення їх героїзму, зміцнення патріотичного духу в суспільстві як новий український символ життя України, до участі у якій долучилися заклади освіти області.

Навчання під час карантину, урок про 30-річчя незалежності, реформа шкільного харчування: МОН підготувало роз’яснення щодо нового навчального року у школах

30-08-2021

Особливості навчання під час карантину, перший урок про 30-річчя незалежності України, реформа шкільного харчування і формування мережі ліцеїв. Про це та інше йдеться у листі-роз’ясненні МОН керівникам департаментів (управлінь) освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій, керівникам закладів загальної середньої освіти щодо початку 2021/2022 навчального року.

З 19 по 25 серпня в Карпатах відбувся сьомий за ліком табір мрії для дітей „Супер кемп”

29-08-2021

З 19 по 25 серпня в Карпатах відбувся сьомий за ліком табір мрії для дітей „Супер кемп”. Цього разу він пройшов у форматі секретного табору для майбутніх суперагентів, місія яких - змінити світ на краще! 69 молодих та активних учасників віком від 7 до 17 років пройшли всі випробування та достойні вважатися кращими! Організатори підготували мега насичену навчально-розважальну, пізнавально-розвиваючу, спортивно-оздоровчу програму, яка має на меті підготувати дітей до нового навчального року, дати поштовх до генерування оригінальних ідей, втілення проектів, та досягнення заповітних мрій! Захід пройшов за підтримки Департамету освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОДА під егідою громадської організації „Європейська школа”.

Використання інструментарію проєкту „Курс: Школа” для управління закладами освіти, формування статистичної звітності в Інформаційній системі управління освітою (ІСУО)

29-08-2021

27 серпня 2021 року відбувся семінар на тему „Використання інструментарію проєкту „Курс: Школа” для управління закладами освіти, формування статистичної звітності в Інформаційній системі управління освітою (ІСУО)”, участь у якому взяли представники місцевих органів управління освітою.

Про виклики, нові проєкти та інструменти в освіті йшлося під час колегії департаменту освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації

28-08-2021

Відбулося підсумкове розширене засідання колегії департаменту освіти і науки, молоді та спорту обласної державної адміністрації.  

У заході взяли участь народний депутат України Микола Тищенко, голова Закарпатської облдержадміністрації Анатолій Полосков, голова Закарпатської обласної ради Олексій Петров, керівники місцевих органів управління освітою і закладів освіти.

Вступити до закладу професійної освіти можна до 1 жовтня – лист МОН

28-08-2021

Заклади професійної освіти можуть продовжити прийом документів від вступників на бюджетні місця до 1 жовтня. Здійснювати додатковий прийом вони зможуть лише в межах ліцензованого обсягу. Лист, який дозволяє закладам подовжити вступну кампанію, було розіслано на місцеві департаменти та управління освіти.

Як відбуватиметься оптимізація мережі закладів профосвіти – МОН проводить обговорення документа

28-08-2021

Місцева влада разом з роботодавцями, громадським сектором та освітянами зможе вдосконалити мережу закладів професійної освіти, адаптувавши її до потреб мешканців конкретного регіону. Для того, щоб цей процес був прозорим та об'єктивним, Міністерство освіти і науки розробило проєкт Методичних рекомендацій щодо оптимізації такої мережі.

Цифровізація шкільної освіти: МОН запровадило електронні свідоцтва про початкову освіту

27-08-2021

Міністерство освіти і науки України затвердило Порядок виготовлення, видачі та обліку документів про початкову освіту. Відповідний наказ МОН від 2 липня 2021 № 767, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 13 серпня 2021-го за № 1069/36691, набуває чинності 1 вересня 2021 року.

Привітання Міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета з Днем Незалежності України

24-08-2021

Від імені Міністерства освіти і науки України та від себе особисто вітаю всіх із 30-ю річницею Незалежності України! 

24 серпня 1991 року було ухвалено Акт проголошення незалежності України, що символізувало відновлення державної незалежності України та увінчало тривалий шлях нашого народу до самостійності. 

ПРИВІТАННЯ МІНІСТРА ОСВІТИ І НАУКИ СЕРГІЯ ШКАРЛЕТА З ДНЕМ ДЕРЖАВНОГО ПРАПОРА УКРАЇНИ

23-08-2021

Дорогі українці!

Прийміть щирі вітання з Днем Державного Прапора України!

Окружний виховно-вишкільний пластовий табір

22-08-2021

10-21 серпня поблизу с. Верхня Солотвина Ужгородського району за підтримки департаменту освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації відбувся Окружний виховно-вишкільний пластовий табір, у якому взяли участь понад 60 пластунів з Ужгорода, Мукачева, Берегова, Хуста, Довгого, а також запрошені гості з Вишгорода. Табір був присвячений святкуванню 100-ліття Пласту Закарпаття.

Волонтерфест. Серце до серця

22-08-2021

22 серпня 2022 року відбувся крутий Молодіжний волонтерський фестиваль „Волонтерфест. Серце до серця”, який запалив серця ужгородців та гостей міста, й об’єднав десятки людей для збору коштів на обладнання для передчасно народжених малюків.