пл. Народна, 4, м. Ужгород, Закарпатська обл., 88008
depon@carpathia.gov.ua

Новини департаменту

Педагогічні працівники та вихованці ЗОЦНТТУМ та ,,ПАДІЮНу” провели урочисті заходи з нагоди початку нового навчального року

17-09-2019

Початок нового навчального року у закладах позашкільної освіти області – це завжди особлива подія, до якої всі сумлінно готуються, оскільки відчувають велику відповідальність перед дітьми – майбутніми вихованцями.

Тижневий кейс №3: Українська мова та математика. 2 клас НУШ

17-09-2019

Цікаві ідеї, дієві поради та корисні матеріали для навчання на третьому тижні 2 класу НУШ.

Відповіді на ТОП-15 найпоширеніших запитань батьків про індивідуальну форму навчання в школі – роз’яснення МОН

17-09-2019

Індивідуальне навчання – одна з форм, за якою можна отримувати загальну середню освіту. В цьому матеріалі ми відповідаємо на найпоширеніші запитання батьків про те, як саме організувати таке навчання для дитини, які це дає можливості та на що мають право батьки та діти.

МОН пропонує до громадського обговорення проєкт наказу щодо змін до Умов прийому до ЗВО в 2019 році

16-09-2019

Метою запропонованого проєкту є приведення Умов прийому на навчання до закладів вищої освіти в 2019 році у відповідність до чинного законодавства.

«Учитель року - 2020» : стартувала реєстрація на конкурс

16-09-2019

Стартувала реєстрація учасників всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2020».

Затверджені дати проведення ЗНО-2020

16-09-2019

Наказом Міністерства освіти і науки України від 9 липня 2019 року № 947 затверджено календарний план підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2020 року.

Ганна Новосад представила команду МОН: пріоритетами роботи стануть дошкілля, пришвидшення НУШ, реформа ПТО, підтримка кращих у вищій освіті та науці

13-09-2019

Міністерка Ганна Новосад представила журналістам команду, яка разом із нею працюватиме над реформуванням системи освіти і науки, – п’ятьох заступників уже призначено, ще одна перебуває у статусі радника та чекає на відповідне рішення Уряду. Про це йшлося під час пресконференції сьогодні, 12 вересня 2019 року, у HUB 4.0 в Києві.

Школярі та студенти можуть допомогти звільнити планету від сміття, долучившись до Міжнародного дня чистих берегів – акція триватиме з 16 до 30 вересня

11-09-2019

Чи знаєте ви, що за нинішніх темпів засмічення річок, морів та океанів до 2050 року в них буде більше пластику, аніж риби? Щоб запобігти цьому, в треті вихідні вересня (цьогоріч – 21 вересня) мільйони волонтерів у всьому світі (понад 150 країн) долучаються до глобального прибирання.

Оголошення конкурсу на заміщення вакантної посади директора професійно-технічного училища № 33 смт Великий Березний

10-09-2019

Департамент освіти і науки Закарпатської обласної державної адміністрації оголошує конкурс на заміщення вакантної посади директора професійно-технічного училища № 33 смт Великий Березний

Тижневий кейс №2: Українська мова і математика. 2 клас НУШ

09-09-2019

Протягом другого тижня нового навчального року другокласники продовжать пригадувати вивчене у першому класі, а також зможуть дізнатися ще більше цікавого та корисного. А щоб допомогти вам провести заняття на найвищому рівні, автори освітнього проєкту "На урок" знайшли креативні ідеї та дібрали корисні матеріали.

20 українських шкіл, закладів позашкілля та профосвіти отримають сучасні медіастудії – стартував конкурс

09-09-2019

У 20 українських школах, профтехах та закладах позашкілля встановлять сучасні медіастудії - учні зможуть створювати якісніші матеріали для своїх редакцій.

Триває прийом заявок на здобуття премії ЮНЕСКО для вчителів, які зробили вагомий внесок у підвищення якості освіти

09-09-2019

Українським педагогам пропонують взяти участь у конкурсі на здобуття премії ЮНЕСКО імені Хамдан бін Рашід Аль-Мактум. Її присуджують вчителям за видатну практику та діяльність.

Раз на 2 роки в Україні проводитимуть масштабні змагання з робітничих професій WorldSkills Ukraine - переможці представлятимуть країну на міжнародному рівні

09-09-2019

Учні та випускники закладів профосвіти, студенти вишів, а також досвідчені робітники отримають доступ до престижного європейського конкурсу WorldSkills. Положення, яке врегулює його проведення на Всеукраїнському рівні, набуло чинності сьогодні, 6 вересня 2019 року.

Оголошення конкурсу на заміщення вакантної посади директора Хустського професійного ліцею

06-09-2019

Департамент освіти і науки Закарпатської обласної державної адміністрації оголошує конкурс на заміщення вакантної посади директора Хустського професійного ліцею

Оголошення конкурсу на заміщення вакантної посади директора Хустського професійного ліцею сфери послуг

06-09-2019

Департамент освіти і науки Закарпатської обласної державної адміністрації оголошує конкурс на заміщення вакантної посади директора Хустського професійного ліцею сфери послуг

Педагоги та вихованці ЗОЕНЦ організували екологічний челендж

05-09-2019

31 серпня – 1 вересня 2019 року Закарпатським обласним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді організовано проведення екологічного заходу під назвою „Природа об’єднує, природа надихає, природа рятує, природа благає про допомогу”.

Тижневий кейс №1: Українська мова і математика. 2 клас НУШ

04-09-2019

Ось і розпочався перший тиждень нового навчального року! А це означає, що учні 2 класу НУШ уже прийшли до школи та готові знову подорожувати Країною знань. І цього року подорож буде не менш цікавою, ніж минулого! 

Вступ-2020: у МОН назвали ТОП-10 новацій проєкту Умов прийому до вишів - документ розміщено для громадського обговорення

02-09-2019

Мінімальні зміни в строках вступної кампанії, більша увага до вступників з особливими освітніми потребами, поширення практики подачі заяв через електронні кабінети. Ці та інші новації увійшли в проєкт Умов прийому до вишів на 2020 рік, який було опубліковано сьогодні, 28 серпня 2019 року, на сайті МОН. Надіслати пропозиції можуть усі охочі до 28 вересня на пошту kernychna@mon.gov.ua

День знань у Мукачівській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті І-ІІ ступенів Закарпатської обласної ради

02-09-2019

Цього року День знань у закладі освіти проведено у нетрадиційній формі, а саме: діти разом з педагогами та батьками брали участь в іграх на шкільному подвір'ї, приміщеннях школи та спортивних майданчиках. Зокрема, під час дійства на різних локаціях учні знайомилися з режимом роботи закладу освіти, правилами поведінки учнів, правила безпеки життєдіяльності тощо.

ДЕНЬ ЗНАНЬ в Ужгородській загальноосвітній спеціалізованій школі-інтернаті з поглибленим вивченням окремих предметів Закарпатської обласної ради

02-09-2019

Новий навчальний рік в Ужгородській загальноосвітній спеціалізованій школі-інтернаті з поглибленим вивченням окремих предметів Закарпатської обласної ради розпочався у День знань – 1 вересня – урочистою лінійкою.

Міністром освіти і науки України призначено Ганну Новосад

30-08-2019

У Кабінеті Міністрів України, який очолив Олексій Гончарук, за розвиток освіти і науки в Україні буде відповідати Ганна Новосад. Її кандидатуру на посаду міністра освіти і науки України 29 серпня 2019 року підтримав 281 народний депутат новообраного парламенту.

Рівні умови для всіх кандидатів: в українських профтехах уперше обиратимуть керівників за єдиними правилами

28-08-2019

В Україні вперше запрацюють єдині умови конкурсу на посаду директора закладу профосвіти. Відповідний Порядок був зареєстрований у Мін’юсті та розміщений на сайті МОН сьогодні, 27 серпня 2019 року.

У щорічному збірнику „Освіта Закарпаття у цифрах і фактах” підбито підсумки, проаналізовано можливості

28-08-2019

Підбивати підсумки року, що минає, давати оцінку зробленому та накреслювати завдання на майбутнє – це загальноприйнята практика у будь-якій сфері суспільної діяльності. Щоправда, для освітян часовий проміжок звітування співвідноситься не з календарним, а з навчальним роком.

До Дня Державного Прапора України та Дня Незалежності України вихованці ,,Арніки” підготували національно-патріотичні заходи

28-08-2019

26 серпня 2019 року завершилася відпочинкова зміна у Воловецькій філії Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді ,,Арніка”, під час якої вихованці взяли участь у ряді національно-патріотичних заходів, присвячених відзначенню Дня Державного Прапора України та 28-ї річниці незалежності України.

„Кращий заклад дошкільної освіти” у 2019 році”

23-08-2019

У рамках проведення підсумкового розширеного засідання колегії департаменту освіти і науки облдержадміністрації в атріумі облдержадміністрації було розгорнуто виставку 27 конкурсних матеріалів: 12 матеріалів міської місцевості та 15 – сільської, що є  учасниками конкурсу „Кращий заклад дошкільної освіти” у 2019 році.

Освіта залишається серед пріоритетів, і в області і надалі буде підтримано обдаровану молодь і творчого вчителя

22-08-2019

Сьогодні, 22 серпня, відбулося підсумкове розширене засідання колегії департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації, де було підбито підсумки минулого навчального року та окреслено завдання на 2019/2020 навчальний рік.
Участь у педагогічному форумі взяли Ігор Бондаренко, голова обласної державної адміністрації, Йосип Борто, виконуючий повноваження голови обласної ради, та Юрій Кононенко, начальник головного управління загальної середньої та дошкільної освіти директорату дошкільної та шкільної освіти Міністерства освіти і науки України.

МОН пропонує для громадського обговорення проєкт наказу «Про внесення змін у додаток до наказу МОН від 09 січня 2019 року № 17»

22-08-2019

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проєкт наказу «Про внесення змін у додаток до наказу Міністерства освіти і науки України від 09 січня 2019 року № 17».

З 2020 року державні гроші на підвищення кваліфікації ходитимуть за вчителем в обрані ним організації – Уряд затвердив відповідне Положення

22-08-2019

Вчителі вже найближчим часом зможуть зарахувати собі як обов’язкове підвищення кваліфікації не лише навчання в інститутах післядипломної педосвіти, а й інші профільні курси. Відповідну постанову КМУ було прийнято сьогодні, 21 серпня 2019 року, на засіданні Уряду.

Тривалість навчання для школярів з особливими освітніми потребами можна буде подовжити на два роки – Постанова Уряду

22-08-2019

Відтепер школярам з особливими освітніми потребами може бути подовжено тривалість навчання на 2 роки. Це передбачено змінами до постанови КМУ, які Уряд ухвалив сьогодні, 21 серпня 2019 року.

Уряд визначив, як діти з особливими освітніми потребами навчатимуться в позашкіллі – тепер правила організації інклюзивних груп є для всіх рівнів освіти

22-08-2019

Як зарахувати дитину з особливими освітніми потребами в позашкільний заклад і створити умови для її розвитку – Кабмін визначив відповідний Порядок. Рішення було ухвалено сьогодні, 21 серпня 2019 року, під час засідання Уряду.

«Зміни». 1 місяць 2 класу НУШ: додаткові матеріали та рекомендації

20-08-2019

У новому навчальному році другокласники продовжать знайомитися з навколишнім світом. Вони розвиватимуть ключові компетентності та навчатимуться, граючи у захопливі ігри. І щоб дітям було легше призвичаїтися до нового етапу шкільного життя, Модельна навчальна програма присвячує перший місяць навчання вивченню змін (зверніть увагу, що програма для другого класу починається з 100 сторінки).

З 1 вересня школярі вивчатимуть фінансову грамотність за новими підручниками

19-08-2019

Учні 10-х та 11-х класів отримають нові навчальні матеріали, що допоможуть їм освоїти фінансову грамотність. Їх презентували 16 серпня 2019 року, в приміщенні Міністерства освіти і науки.

Відпочинок в ,,Арніці” для дітей з м.Ужгород і Воловецького району розпочався змістовними і цікавими подіями

19-08-2019

13 серпня 2019 року у Воловецькій філії Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді ,,Арніка” відбувся заїзд на чергову відпочинкову зміну дітей закладів загальної середньої освіти м.Ужгород та Воловецького району.

Чи будуть дітей без щеплень пускати до шкіл і садочків - роз’яснення від МОН і МОЗ

14-08-2019

Міністерство охорони здоров’я та Міністерство освіти і науки закликають батьків до 1 вересня зробити дітям усі необхідні за Національним календарем щеплення. Невакциновані діти, за винятком тих, які мають медичні протипоказання до вакцинації,  не зможуть відвідувати дитячі садки та школи з іншими учнями. Про це йшлося під час пресконференції в.о Міністра охорони здоров’я Уляни Супрун та Міністра освіти і науки Лілії Гриневич сьогодні, 14 серпня 2019 року, у приміщенні Будинку Уряду.

Як отримати дублікат документа про вищу освіту – роз’яснення МОН

13-08-2019

Щоб отримати дублікат документа про вищу освіту та/або додатка до нього, треба подати письмову заву до вишу, який видав документ. Це можна зробити особисто або через уповноваженого представника. Відповідне роз’яснення надає МОН у зв’язку з численними зверненнями громадян про те, як отримати дублікат диплома.

13 серпня представники МОН відповідатимуть на запитання щодо зарахування дітей до дитсадків на “гарячій лінії” Кабміну

13-08-2019

13 серпня 2019 року за участі працівників Міністерства відбудеться пряма телефонна лінія Кабінету Міністрів України на тему “Особливості зарахування дітей до закладів дошкільної освіти”.

Пізнавальний і корисний відпочинок в «Арніці»

12-08-2019

Другий тиждень 12-ої відпочинкової зміни розпочався із конкурсу малюнків на тему «Майбутнє України очима дітей», який формує у дітей живий інтерес до розвитку рідної країни і відповідальність за її майбутнє. Без уваги не залишилися й інтелектуально-розважальні ігри патріотичної тематики «З Україною в серці». З почуттям гордості за свою Батьківщину в іграх взяли активну участь всі вихованці «Арніки».

9 ідей для незвичайного святкування 1 вересня

09-08-2019

Із року в рік все більше українських шкіл знаходять альтернативу традиційним лінійкам на 1 вересня. Адже школярі, які є головними героями Дня знань, часто асоціюють це свято насамперед із кількагодинним шикуванням під пекучим сонцем, нудними промовами, втомою і роздратуванням. Та сьогодні є чимало способів зробити початок навчального року дійсно цікавим та креативним. І саме яскраве свято 1 вересня допоможе всім присутнім отримати неабиякий заряд енергії на весь навчальний рік.

Бісквітник, електрик та машиніст: для вступників у заклади профосвіти назвали найкраще оплачувані професії

09-08-2019

Середня зарплата фахівця із професійною освітою нині становить не менше 7 тисяч гривень на місяць, а для деяких професій - від 15 до 20 тис грн. На цьому наголосила гендиректор директорату професійної освіти МОН Ірина Шумік сьогодні, 8 серпня 2019 року, коментуючи інформацію щодо розміру середньої заробітної плати у розрізі професій.

Представниця МОН відповідатиме на запитання щодо дошкільної освіти на прямій телефонній лінії

08-08-2019

14 серпня 2019 року в.о. начальника відділу дошкільної освіти Міністерства освіти та науки Світлана Нерянова відповідатиме на запитання щодо дошкільної освіти на прямій телефонній лінії газети «Порадниця».

Майбутнє ринку праці вирішується сьогодні. Вступна кампанія – 2019 у закладах професійної (професійно-технічної) освіти

05-08-2019

Триває робота приймальних комісій у закладах професійної (професійно-технічної) освіти. За результатами моніторингу вступної кампанії за станом на 05.08.2019 до закладів подав заяву 1781 абітурієнт, що становить 67,01% від прогнозованої кількості вступників на умовах регіонального або державного (за професіями загальнодержавного значення) замовлення. З них на базі базової загальної середньої освіти – 1279, на базі повної загальної середньої освіти – 502.

Вихованці ,,Арніки” влаштували флешмоб ,,Україна – назавжди!”

05-08-2019

Напередодні відзначення знаменної для кожного українського патріота свята – 28-ї річниці незалежності України та Дня Державного Прапора України, вихованці Воловецької філії Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді ,,Арніка” підготували музично-хореографічну композицію ,,Україна – назавжди!”.

МОН пропонує для громадського обговорення проєкт програми ЗНО з математики на 2021 рік

05-08-2019

МОН пропонує для громадського обговорення проєкт програми ЗНО з математики на 2021 рік, розроблений відповідно до наказу МОН від 05.07.2019 № 936  з метою оцінити ступінь відповідності результатів навчання математики, здобутих на основі повної загальної середньої освіти рівня стандарту чи профільного рівня, відповідним державним вимогам та ступеню підготовленості учасників тестування з математики, щоб здійснити конкурсний відбір для навчання в закладах вищої освіти.

Вихованці ,,Арніки” розпочали свій відпочинок з ,,дружніх” заходів

02-08-2019

29 липня 2019 року розпочалася чергова відпочинкова зміна у Воловецькій філії Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді ,,Арніка”. Протягом двох тижнів тут відпочиватимуть діти з Тячівської об’єднаної територіальної громади та Хустського району. Для організації цікавого дозвілля вихованців під час відпочинку в ,,Арніці” була розроблена змістовна програма.

Конкурс „Кращий заклад дошкільної освіти” у 2019 році

01-08-2019

У 2019 році на виконання Програми розвитку освіти Закарпаття на 2013 – 2022 роки, затвердженої рішенням сесії обласної ради від 16.11.2012 № 544 (зі змінами від 30.11.2017), відповідно до Примірного положення про проведення конкурсу „Кращий заклад дошкільної освіти”, затвердженого наказом департаменту освіти і науки облдержадміністрації 23.04.2019 № 127 „Про проведення в області конкурсу „Кращий заклад дошкільної освіти” у 2019 році”, з метою виявлення кращих закладів дошкільної освіти області, зміцнення, оновлення їх матеріально-технічної бази та привернення уваги місцевих органів виконавчої влади й органів місцевого самоврядування, громадськості до проблем дошкільної освіти в нових соціально-економічних умовах проведено І етап конкурсу „Кращий заклад дошкільної освіти”.

До закладів профосвіти вже подали заяви понад 48,5 тис вступників - зарахування завершиться у вересні

01-08-2019

48 тис 539 вступників уже виявили бажання навчатися в закладах професійної освіти. Загалом це майже 40% від прогнозованої кількості вступників у профтехи цього року. Основний “наплив” традиційно відбуватиметься в останній місяць літа. Про це розповіла гендиректор директорату професійної освіти МОН Ірина Шумік сьогодні, 31 липня 2019 року, в приміщенні Міністерства.

МОН пропонує для громадського обговорення Національну стратегію розвитку інклюзивної освіти на 2020-2030 роки

26-07-2019

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення Національну стратегію розвитку інклюзивної освіти на 2020-2030 роки, метою розробки якої є формування інклюзивного освітнього середовища та створення умов, в яких кожна особа має доступ до якісної освіти з урахуванням її потреб, що сприяє розвитку її потенціалу без відриву від сім’ї та громади. Національна стратегія сприятиме створенню умов для самореалізації кожної особистості.