У полі зору – організація освітнього процесу у закладах професійної (професійно-технічної) освіти, модернізація матеріально-технічної бази, створення навчально-практичних центрів сучасної професійної (професійно-технічної) освіти.
Понад 80 заступників директорів з виховної роботи закладів загальної середньої освіти мали можливість бути учасниками тренінгу з питань запобігання та протидії домашньому насиллю та насиллю за ознакою статі. Проведено його у Закарпатській області впродовж 11-12 листопада в селі Рокосово Хустського району та 13-14 листопада в селищі Солотвино Тячівського району з ініціативи департаменту освіти і науки, молоді та спорту обласної військової адміністрації в рамках реалізації Комплексної програми співпраці з територіальними громадами Львівської області щодо гуманітарного реагування та раннього відновлення МФОЗНС “Регіон Карпат” NEEKA за сприяння Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та фінансової підтримки Австрійської Агенції Розвитку (ADA). З учасниками працювала тренерка, ексзаступниця Міністра соціальної політики Наталія Федорович, яка провела цікаві лекції та інтерактивні завдання, рольові ігри, ознайомила із сучасними техніками, діагностичним інструментарієм, який дасть можливість заступнику директора з виховної роботи підвищити інституційну спроможність закладу освіти в реагуванні на випадки насилля. Крім того, ознайомити/поділитися з отриманою інформацією з класними керівниками про сучасні інструменти протидії та запобігання насильству, основні маркери виявлення різних форм насилля, ефективні алгоритми реагування та методи забезпечення безпеки і підтримки постраждалих. Адже нині особлива увага уряду привернута до питань виховання учнівської молоді. Завдання керівників закладів/освітян – створити захищене та сприятливе середовище для учнів, де їхні права та гідність є пріоритетом.
Демократичні шкільні вибори: як і навіщо це працює, яку роль відіграє у створенні й розвитку ефективного учнівського самоврядування, як допомагає молоді реалізовувати свої креативні ідеї та амбітні проєкти – про це закарпатські школярі та вчителі дізнались на тематичних тренінгах від Інституту Суспільних Ініціатив.
Булінг у шкільному середовищі — це проблема, яка має серйозний вплив на розвиток дітей та їхній психоемоційний стан. Наслідки булінгу можуть бути відчутними протягом усього життя людини, тому важливо вчасно і правильно реагувати на ситуації, де є ознаки цькування дітей. Першими, хто може і має реагувати на прояви булінгу, це адміністративний, педагогічний та технічний персонал закладів освіти.
Створено посібник «Новий профтех. Путівник з ремонтних робіт у закладах професійної освіти», який надає чіткі та інтуїтивно зрозумілі рекомендації для модернізації освітніх просторів. Документ розроблено командою урбан-бюро Big City Lab спільно з агенцією ARC Wayfinding Systems за підтримки Міністерства освіти і науки України та Swisscontact. Він має на меті допомогти закладам професійної освіти оновити свої приміщення, зробивши їх більш функціональними, естетичними та комфортними для учнів і викладачів.
12–13 листопада в Києві проходить Європейський регіональний саміт шкільного харчування. У перший день подія обʼєднала приблизно 500 високопосадовців, провідних фахівців і громадських активістів з України та інших країн Європи.
Висловлюємо Вам повагу за нелегку працю, вагомі здобутки, які збагачують й укріплюють міцність нашого краю та слугують науковим вектором для відбудови незалежної та сильної України!
7 листопада 2024 року в м. Ужгород для керівників, викладацького складу, студентів закладів вищої, фахової передвищої освіти області Національним агентством з питань запобігання корупції спільно з обласною військовою адміністрацією проведено презентаційний захід проєкту „Прозорі університетиˮ за участю Офісу доброчесності НАЗК.
Міністерство освіти і науки України оновило Положення про атестацію педагогічних працівників (наказ МОН від 09.09.2022 № 805, у редакції наказу від 10.09.2024 № 1277).
Міністерство освіти і науки України оголошує про старт нового проєкту «Уроки енергоефективності» для поширення культури свідомого використання енергоресурсів серед учнівства.
Їхня мета – оцінити ситуацію, потреби національних меншин, зокрема ромів, доступ до якісної освіти мовами нацспільнот.
Як і торік, історія України є одним із трьох обов’язкових предметів у межах НМТ. Завдання охоплять теми всього континууму історичного процесу — від найдавнішого часу до подій початку ХХІ ст.
Фахівці Українського центру оцінювання якості освіти підготували демонстраційні варіанти предметних тестів — складників національного мультипредметного тесту (НМТ).
З 18 по 31 жовтня 2024 року на базі філії „Арніка” Комунального закладу позашкільної освіти „Закарпатський обласний центр дитячої та юнацької творчості”„ПАДІЮН” Закарпатської обласної ради відпочивали діти з Кольчинської, Великолучківської, Довжанської та Берегівської територіальних громад.
Міністерство освіти і науки України продовжує публікувати навчальні програми для 5–7 класів НУШ, розроблені на основі чинних модельних навчальних програм (МНП).
Ініціатива стала можливою завдяки співпраці МОН та Мінреінтеграції в межах реалізації реформи шкільного харчування в Україні, котру ініціювала перша леді Олена Зеленська, за фінансування Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини й підтримки Німецького банку розвитку.
Для участі у наймасштабніших учнівських змаганнях країни зареєструвалися 2076 команд. 447 навчальних закладів, 14810 учасників та учасниць боротимуться за першість у семи видах спорту: баскетбол, волейбол, гандбол, футзал, регбі-5, спортивне орієнтування та чирлідинг.
29 жовтня 2024 року Верховна Рада України ухвалила законопроєкт №12053 «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2025 року». Цьогоріч випускники закладів середньої освіти звільняються від державної підсумкової атестації (ДПА), а вступ до закладів вищої освіти відбуватиметься за особливою процедурою.
Міжнародна академія геоінформатики (далі - МАІ) запрошує до участі в Міжнародній конференції “Сучасні кібертехнології для молоді на захисті демократій”, яку організовує МАІ 31 жовтня (четвер) 2024 року за сприяння Департаменту міжнародного оборонного співробітництва Міністерства оборони України і Національної академії педагогічних наук України.
Кожне українське слово — це наш крок до перемоги, до вільного і мирного майбутнього.
У найбільшому щорічному флешмобі традиційно взяло участь і Закарпаття. До нього долучилися й працівники структурних підрозділів ОВА. Напередодні Дня української писемності та мови разом з учасниками з різних куточків світу вони написали Радіодиктант, авторкою якого стала всесвітньовідома українська письменниця та есеїстка Оксана Забужко.
Нововведення в реєстрації, поява додаткових видів спорту, розширення вікових категорій – низку організаційних питань сьогодні обговорили в обласній військовій адміністрації.
Сьогодні в Ужгороді територіальним громадам області передали чергову партію шкільних автобусів. Усі вони свого часу передали транспортні засоби на потреби Збройних сил України.
В рамках погодженого плану співпраці Представництво ЮНІСЕФ в Україні з Урядом України ЮНІСЕФ, у партнерстві з Першою леді України Оленою Зеленською, Міністерством освіти і науки, Міністерством охорони здоров’я та за підтримки Посольства Швейцарської Конфедерації реалізується широкий спектр заходів для популяризації шкільної реформи харчування та здорової харчової поведінки серед дітей шкільного віку та їхніх батьків/опікунів.
У межах платформи «Діалог влади та бізнесу», ініційованій Президентом України, зібрали разом підприємців та керівників закладів професійної освіти. Мета зустрічі – налагодити якісну співпрацю, з’ясувати, які спеціальності затребувані на ринку праці сьогодні і будуть потрібні у майбутньому.
За сприяння кіберполіції України, компанії Binance, Харківського національного університету внутрішніх справ та ГО «Брама» незабаром стартує національний конкурс для студентів CYBER SECURITY CAMP. Метою заходу є підвищення обізнаності молоді в питаннях цифрової безпеки, протидії онлайн-загрозам та навичок у сфері кібербезпеки.
18 жовтня в обласному центрі Закарпаття відбудеться «Книга-фест – 2024», який об’єднає закарпатських авторів, видавців і читачів – усіх, хто створює та любить книги. Головна літературна подія року пройде в артгалереї «Ужгород».
Із 10 по 12 жовтня 2024 року на базі Ужгородського наукового ліцею Закарпатської обласної ради проведено всеукраїнський конкурс „Дебати „Довкілля та суспільство”, ініційований Державною науковою установою „Інститут модернізації змісту освіти”.
Уряд затвердив виділення державної субвенції розміром 2 мільярди гривень на харчування учнів початкових класів (1–4 класи). Тобто кошти, передбачені в держбюджеті на 2024 рік, тепер зможуть отримати громади.
Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проєкт Порядку утворення та функціонування спеціальних груп вихованців закладів дошкільної освіти, розроблений відповідно до доручення Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля від 22.07.2024 № 21725/1/1-24 та з метою підготовки проєктів нормативно-правових актів стосовно дошкільної освіти дітей з особливими освітніми потребами, необхідних для реалізації Закону України від 6 червня 2024 року № 3788-ІX «Про дошкільну освіту».
Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проєкт Положення про команду психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами, яка здобуває дошкільну освіту, розроблений відповідно до доручення Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля від 22.07.2024 № 21725/1/1-24 та з метою підготовки проєктів нормативно-правових актів стосовно дошкільної освіти дітей з особливими освітніми потребами, необхідних для реалізації Закону України від 6 червня 2024 року № 3788-ІX «Про дошкільну освіту».
Міністерство освіти і науки України продовжує публікувати навчальні програми для 5–7 класів НУШ, розроблені на основі чинних модельних навчальних програм (МНП).
Сьогодні в приміщенні Генерального консульства Словаччини в Ужгороді відбулася зустріч за участі міністрів освіти Словаччини та України Томаша Друкера та Оксена Лісового, представників обласної влади та дипломатів із вчителями та викладачами, що спеціалізуються на словацькій мові викладання.
Субвенцію можна використати лише для закупівлі продуктів або оплати послуг з доставки їжі чи зовнішніх компаній, які забезпечують харчування.
Від щирого серця вітаємо з Днем працівників освіти, що традиційно відзначають в Україні в першу неділю жовтня!
Кожен із нас вкладає частинку душі і серця заради спільної мети – виховання підростаючої молоді, відданих громадян і патріотів нашої держави! Дякуємо Вам за Вашу наполегливу працю, щоденну відповідальність і професійну компетентність!
Хай сумлінне служіння обраній справі буде й надалі для Вас джерелом натхнення і нових досягнень, а Ваші старання і надалі вдосконалюють освіту нашого краю. Невичерпної енергії і наснаги, оптимізму в помислах і справах, поваги і шани від вихованців, батьків і колег, життєдайної сили і мирних світанків!
За високі досягнення керівництво ОВА й облради вручили закарпатським школярам і студентам грошові премії, а їхнім педагогам – почесні відзнаки.
Такі простори у навчальних закладах спрямовані на вивчення правил пожежної, мінної безпеки та цивільного захисту, алгоритми дій під час сигналу «Повітряна тривога» та інших надзвичайних ситуацій із залученням працівників ДСНС, Нацполіції, Червоного Хреста Закарпаття, медиків, Юнісеф та інших.
Їх для потреб освітян і жителів краю закупили завдяки розподілу субвенції з державного бюджету у розмірі понад 66 мільйонів гривень та співфінансуванню з місцевих бюджетів.
08 жовтня з 12:00 по 15:00 в ДВНЗ "Ужгородський національний університет" буде проведено "Світове кафе професій" для учнів закладів освіти!
З нагоди професійного свята педагогам вручили високі нагороди: нагрудні знаки, грамоти та подяки від Міністерства освіти та науки України, а також відзнаки від ОВА та профільного департаменту.
1 жовтня в Україні відзначатиметься День захисників і захисниць. Це свято запроваджено 2014 року на вшанування мужності та героїзму захисників і захисниць незалежності та територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві.
Відповідно до розпорядження т.в.о. голови Закарпатської обласної державної адміністрації – начальника обласної військової адміністрації №890 від 23.09.2024 року створена ініціативна група з метою формування нового складу Молодіжної ради при Закарпатській ОВА 2024-2026.
«Профільна» — саме такою має стати старша школа в Україні вже у 2027 році. Реформу старшої школи підтримують 85% старшокласників, про що свідчать результати всеукраїнського соціологічного дослідження, яке провів КМІС.
Створення умов безпечного освітнього середовища, невід’ємною складовою якого є забезпечення дітей повноцінним, безпечним, якісним та різноманітним харчуванням, підвищення рівня організації харчування, збільшення кількості учнів, охоплених гарячим харчуванням, створення модернізованих харчоблоків із сучасним обладнанням, а також забезпечення штатом кваліфікованих працівників, які якісно та безпечно організовують харчування та сприяють формуванню в учнів здорових харчових умінь та звичок – ключові аспекти реформи шкільного харчування.