пл. Народна, 4, м. Ужгород, Закарпатська обл., 88008
depon@carpathia.gov.ua

Новини департаменту

Уряд виділив понад пів мільярда гривень на дезінфекційні засоби для шкіл

22-10-2020

Кабінет Міністрів виділив майже 540 млн грн на забезпечення дезінфекційними засобами учасників освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти. Відповідне рішення Уряд ухвалив  21 жовтня 2020 року.

Реформи МОН направлені на євроінтеграцію України, – Сергій Шкарлет

22-10-2020

Євроінтеграційні прагнення України у сфері освіти і науки відображені в реформах Міністерства освіти і науки України. Вони покликані покроково утвердити кращі стандарти європейської освітньої і наукової традиції в українському суспільстві. На цьому наголосив т.в.о. Міністра Сергій Шкарлет під час установчого засідання Комісії з питань координації виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, яке відбулося 21 жовтня 2020 року.

Сергій Шкарлет назвав п’ять завдань для команди МОН

22-10-2020

Т.в.о. Міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет назвав п’ять завдань, над якими працює команда МОН.

Для дітей з особливими освітніми потребами навчання може бути подовжено – Уряд ухвалив порядок

22-10-2020

21 жовтня 2020 року, Уряд ухвалив зміни до постанов Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2003 р. № 585 “Про встановлення тривалості здобуття освіти у закладах загальної середньої освіти для дітей з особливими освітніми потребами” і від 12 липня 2017 р. № 545 “Про затвердження Положення про інклюзивно-ресурсний центр”, які надають можливість і встановлюють механізм подовження тривалості навчання дітей з особливими освітніми потребами (ООП) відповідно до індивідуальних потреб.

На початок жовтня 2020 року мережа опорних шкіл в Україні налічує 993 заклади, майже половина з них – утворені в ОТГ

22-10-2020

За оперативними даними, на початок жовтня мережа опорних закладів в Україні збільшилась до 993 шкіл (з них 492 створені в ОТГ), зросла також і кількість їхніх філій – до 1 тис 499 (з них 719 – в ОТГ). 

МОН надає відповіді на поширені запитання щодо Державного стандарту базової середньої освіти

21-10-2020

МОН підготувало відповіді на поширені запитання щодо Державного стандарту базової середньої освіти. 

У філії ЗОЕНЦУМ ,,Арніка” проходить змістовний відпочинок дітей з Виноградівського та Міжгірського районів

20-10-2020

Цими днями на базі Воловецької філії Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді ,,Арніка” відбувається відпочинок дітей соціально незахищених категорій, обдарованих і талановитих дітей з Виноградівського і Міжгірського районів. Минула вже половина відпочинку і для вихованців ,,Арніки” він проходить цікаво і змістовно.

ЗНО-2021: на що варто зважати, готуючись до тестування

20-10-2020

Опубліковано характеристики сертифікаційних робіт, критерії оцінювання завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю та програми зовнішнього незалежного оцінювання. Пропонуємо ознайомитися з інформацією, яка допоможе майбутнім учасникам підготуватися до проходження зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року.

У ЗОЕНЦ проведено Всеукраїнську акцію ,,Мільйон дерев за добу”, під час якої висаджено саджанці у юннатівському дендропарку

19-10-2020

17 жовтня 2020 року відбулася Всеукраїнська акція ,,Мільйон дерев за добу”, до участі у якій долучилися працівники Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, які у рамках проєкту ,,Озеленення України” провели обласну акцію ,,Озеленення Закарпаття”.

Дотримання найкращих інтересів дитини, доступність освітніх послуг з раннього віку – основні принципи діяльності ІРЦ

19-10-2020

Проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини, надання психолого-педагогічних, корекційно-розвиткових послуг,  системний кваліфікований супровід  дітей з особливими освітніми потребами протягом усього періоду навчання, методична підтримка педагогів, консультативна допомога батькам, просвітницька діяльність – це ті завдання, які  покладено на інклюзивно-ресурсні центри.

Набули чинності оновлені умови дистанційного навчання у школах

19-10-2020

16 жовтня 2020 року, набуло чинності Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти. Воно розширює можливості для дистанційного навчання учнів – як за дистанційною формою здобуття освіти, так і при використанні технологій дистанційного навчання в інших  формах здобуття освіти.

Затверджено Умови прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2021 році

16-10-2020

15 жовтня, опубліковано наказ МОН про затвердження Умов прийому на наступний рік. Відповідно до документа основний етап вступної кампанії у 2021 році відбудеться в липні.

Розроблено серію коміксів для школярів

16-10-2020

Міністерство охорони здоров’я разом з Інститутом когнітивного моделювання розробили серію коміксів для школярів. Вони створені в рамках кампанії щодо необхідності носити захисні маски та користуватись антисептиками.

Про організацію освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти Закарпатської області

15-10-2020

Станом на 15 жовтня 2020 року із 635 закладів загальної середньої освіти області 432 працюють у звичайному режимі, відповідно до структури навчального року, затвердженої, як це передбачено частиною четвертою статті  10 Закону України „Про повну загальну середню освіту”, педагогічною радою закладу освіти до початку нового навчального року. У цих закладах планові осінні  канікули розпочнуться в останній тиждень жовтня –  з 26 числа.

Розпочалось навчання тренерів інклюзивної освіти

15-10-2020

Сьогодні, 15 жовтня 2020 року, стартував перший всеукраїнський онлайн-курс для тренерів з інклюзивної освіти, організований Міністерством освіти та науки України спільно з Міжнародним благодійним фондом Lumos (Велика Британія).

Пробне ЗНО-2021: дати реєстрації та тестування

15-10-2020

Участь у пробному тестуванні надасть змогу ознайомитися із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання (з порядком доступу до пункту тестування і робочого місця, особливостями роботи із бланками відповідей тощо), структурою та змістом тестових зошитів.

Розблоковано процес забезпечення підручниками шкіл, які переходять на навчання українською мовою, – Сергій Шкарлет про рішення Уряду

15-10-2020

13 жовтня 2020 року, Уряд на позачерговому засіданні прийняв зміни до Порядку забезпечення підручниками та посібниками здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників. Відповідні зміни встановлюють правові механізми, необхідні для забезпечення підручниками українською мовою закладів загальної середньої освіти (ЗЗСО), які переходять з навчання російською  на навчання українською мовою. 

„Арніка” – це цікаво, змістовно і корисно

13-10-2020

Час, проведений весело і змістовно, минає дуже швидко, залишаючи позитивні емоції і незабутні враження.

Запрошуємо до обговорення!

13-10-2020

З метою підготовки тендерної документації на закупівлю навчального обладнання для кабінетів фізики, хімії, біології, математики, географії, STEM-лабораторії та недопущення дискримінації учасників, запрошуємо всіх бажаючих постачальників та виробників взяти участь в обговоренні технічних характеристик та параметрів зазначеного обладнання.

МОН рекомендує закладам вищої, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти перейти на тимчасове дистанційне навчання з 15 жовтня

13-10-2020

У зв’язку з погіршенням епідеміологічної ситуації в Україні, спричиненої поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), Міністерство освіти і науки України рекомендує запровадити дистанційне навчання в закладах вищої, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної)  освіти з 15 жовтня до 15 листопада 2020 року.

МОН рекомендує закладам загальної середньої освіти провести осінні канікули 15-30 жовтня через підвищення захворюваності на COVID-19

13-10-2020

Міністерство освіти і науки рекомендує закладам загальної середньої освіти провести осінні канікули з 15 по 30 жовтня 2020 року включно, внісши для цього необхідні зміни до структури/тривалості навчального року. Про це йдеться у листі МОН керівникам закладів загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти.

Поступ команди МОН на зміцнення системи освіти і науки України: ключові цілі та завдання (частина II)

13-10-2020

Міністерство освіти і науки України продовжує серію бліц-публікацій про роботу нової команди МОН. У цьому блоці – ключові цілі та завдання Міністерства.

Сьогодні стартує третій етап сертифікації вчителів 2020

12-10-2020

Сьогодні, 12 жовтня, стартує третій і фінальний етап пілотної сертифікації вчителів початкових класів 2020 – вивчення практичного досвіду роботи. Він триватиме до 6 листопада.

Проведено круглий стіл за підсумками всеукраїнського експерименту з формування багатомовності дітей та учнів

12-10-2020

9 жовтня учасники всеукраїнського експерименту «Формування багатомовності дітей та учнів: прогресивні європейські ідеї в українському контексті», використовуючи дистанційний формат спілкування, за круглим столом обговорили досягнення та виклики експерименту в Закарпатській області. 8 жовтня такий захід відбувся в Чернівцях, а 13, 15 жовтня – запланований відповідно в Запоріжжі та Одесі.

МОН прогнозує зміну ландшафту потрібних професій, – Сергій Шкарлет

12-10-2020

Тенденція до неоіндустріалізації, впровадження концепції Індустрії 4.0, розвиток ІТ-технологій, екологічні проблеми – у найближчі 5–10 років змінять ландшафт найбільш потрібних професій. Про це йдеться в проєкті Стратегії розвитку вищої освіти в Україні на 2021-2031 роки, який розміщений на сайті МОН для громадського обговорення.

Поступ команди МОН на зміцнення системи освіти і науки України: ключові цілі та завдання (частина І)

12-10-2020

Міністерство освіти і науки України продовжує серію бліц-публікацій про роботу нової команди МОН. Цього разу йтиметься про ключові цілі та завдання Міністерства.

У ЗЦТКЕСМ організували гру «Козацькими стежками», присвячену Дню захисника України

11-10-2020

У день покровительки всього роду козацького – Пресвятої Покрови українці відзначають День захисника України та День українського козацтва. Це свято благородства, яким володіють справжні оборонці, визволителі й захисники України.

За участю першого заступника голови облдержадміністрації обговорено актуальні питання роботи освітньої галузі Мукачівщини

09-10-2020

9 жовтня 2020 року під головуванням першого заступника голови обласної державної адміністрації Олега Коцюби відбулася нарада з питань освоєння коштів освітньої субвенції у Мукачівському районі.

Поступ команди МОН на зміцнення системи освіти і науки України: діджиталізація та онлайн-послуги

09-10-2020
Міністерство освіти і науки України продовжує серію бліц-публікацій про роботу нової команди МОН на зміцнення системи освіти і науки України. У шостому блоці йдеться про електронні новації в освітньому просторі.

Стандарт базової середньої освіти – основа для реалізації реформи «Нова українська школа» в 5-9 класах

09-10-2020

Державний стандарт базової середньої освіти, затверджений Урядом 30 вересня, є основою для реалізації реформи «Нова українська школа» в 5-9 класах. Про це сьогодні, 8 жовтня 2020 року, заявив т.в.о. Міністра освіти і науки Сергій Шкарлет під час пресконференції, присвяченій Державному стандарту.

Поступ команди МОН на зміцнення системи освіти і науки України: вища освіта

08-10-2020
Міністерство освіти і науки України продовжує серію бліц-публікацій про роботу нової команди МОН на зміцнення системи освіти і науки України. У четвертому блоці – питання вищої освіти.

Поступ команди МОН на зміцнення системи освіти і науки України: професійна (професійно-технічна) освіта

07-10-2020

МОН продовжує серію бліц-публікацій про роботу нової команди Міністерства на зміцнення системи освіти і науки України. У третьому блоці йдеться про питання професійної (професійно-технічної) освіти. 

Поступ команди МОН на зміцнення системи освіти і науки України: загальна середня освіта

07-10-2020

МОН продовжує серію бліц-публікацій про роботу нової команди Міністерства на зміцнення системи освіти і науки України. Другий блок стосується питань загальної середньої освіти. 

Поступ команди МОН на зміцнення cистеми освіти і науки України: дошкільна, інклюзивна та позашкільна освіта

06-10-2020

МОН розпочинає серію бліц-публікацій про роботу нової команди Міністерства на зміцнення системи освіти і науки України. Перший блок стосується  дошкільної, інклюзивної та позашкільної освіти.

Цифровізація освіти: МОН розпочало пілотування державних шкільних е-журналів та е-щоденників

06-10-2020

Міністерство освіти і науки України розпочало проєкт з пілотування безкоштовного програмного забезпечення для створення та ведення шкільних електронних журналів та щоденників. У випробуванні нових е-додатків візьмуть участь щонайменше по два-три заклади освіти з кожної області.

Вітаємо Миколу Федоровича Дроня з високою державною нагородою

05-10-2020

Відповідно до Указу Президента України від 30.09.2020 № 416/2020 „Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня працівників освіти”,  за значний особистий внесок у розвиток національної освіти, багаторічну плідну педагогічну діяльність та високий професіоналізм високою державною нагородою „Заслужений вчитель України” відзначено Дроня Миколу Федоровича, вчителя інформатики гімназії-інтернату м. Хуста Закарпатської області.

Як працюють ІРЦ області в умовах карантину

02-10-2020

Сьогодні, 2 жовтня 2020 року, в онлайн-режимі відбулася робоча нарада з директорами інклюзивно-ресурсних центрів, під час якої обговорювалися питання організації навчання та супроводу дітей  з особливими освітніми потребами, порядок роботи інклюзивно-ресурсних центрів в умовах карантину.

До 2023 року в Україні модернізують систему управління та фінансування закладів профосвіти – МОН розпочало роботу над Стратегією розвитку галузі

02-10-2020

Модернізація системи профосвіти складатиметься з трьох компонентів  удосконалення системи управління та фінансування, підвищення якості освіти та розвитку співпраці з бізнесом. Про це йшлося під час першого засідання робочої групи з розробки Стратегії розвитку професійної освіти сьогодні, 1 жовтня 2020 року. 

В області відзначили День працівників освіти

01-10-2020

Свято людяності й доброти, мудрості і надії, віри та любові або ж словами із пісні  „тих, хто вчить жити на світі” відбулося 1 жовтня в Закарпатському обласному палаці дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН”.

З нагоди 95-річчя юннатівського руху в Україні вихованці та педагоги закладів позашкільної освіти підтримали проведення Всеукраїнської ювілейної естафети

30-09-2020

Цими днями в Закарпатському обласному еколого-натуралістичному центрі проведено заходи в рамках відзначення 95-річчя юннатівського руху в Україні.

Відомі терміни проведення ЗНО-2021

30-09-2020

Наказом Міністерства освіти і науки України від 30 вересня 2020 року № 1210 затверджено календарний план підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року.

Уряд затвердив Державний стандарт базової освіти, який визначатиме мету та принципи освітнього процесу в базовій школі з 2022 року.

30-09-2020

Кабінет Міністрів України на черговому засіданні 30 вересня затвердив Державний стандарт базової середньої освіти. Він набуде чинності з 2022 року та стосуватиметься учнів, які навчаються за дванадцятирічною програмою.

Завдання у тестах на ЗНО-2021 з української мови та української мови і літератури матимуть компетентнісну орієнтацію

30-09-2020

У 2021 році випускники, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти та/або планують вступати до закладів вищої освіти, матимуть можливість самостійно обирати, яку саме роботу виконуватимуть під час ЗНО  з української мови і літератури чи лише з української мови.

Розпочався відпочинок дітей у філії ,,Едельвейс” ЗЦТКЕСУМ

28-09-2020

23 вересня 2020 року філія ,,Едельвейс” Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді відновила роботу. На чергову відпочинкову зміну приїхали  організовані групи дітей з м.Мукачево, м.Хуст та Мукачівського району. 

У Воловецькій філії ЗОЕНЦУМ ,,Арніка” організовано оздоровлення дітей соціально незахищених категорій

28-09-2020

У Воловецькій філії ЗОЕНЦУМ ,,Арніка” організовано оздоровлення дітей соціально незахищених категорій

Закарпатський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді гостинно відчинив двері своїм вихованцям

28-09-2020

З метою залучення учнівської молоді до позашкільної освіти засобами екологічного виховання, до дослідницької та природоохоронної діяльності  25 вересня 2020 року в Закарпатському обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді відбулося свято ,,День відкритих дверей в ЗОЕНЦ”. Під час святкування проведено заходи до Дня позашкілля, Всеукраїнської акції „День юного натураліста”, Всеукраїнської естафети „Стежинами юннатівського руху”, приуроченої 95-ій річниці юннатівського руху в Україні та інші.