З 14 травня до 25 червня триватимуть основні сесії національного мультипредметного тесту (НМТ).
Особливості реформи профільної старшої школи та закарпатський контекст стали предметом громадських обговорень, що відбулися сьогодні в Ужгороді за участю заступниці міністра освіти і науки Надії Кузьмичової.
Протягом тижня за звання найкращих змагатимуться 12 педагогів-предметників з різних регіонів країни. Вони матимуть змогу продемонструвати свою професійну майстерність, креативність, творчий і новаторський підхід у проведенні занять та експериментальних досліджень.
На його базі створили 5 навчально-практичних центрів: слюсарів з ремонту колісних транспортних засобів, монтажників санітарно-технічних систем і устаткування, сучасних швейних технологій і дизайну, перукарського мистецтва, будівельних професій.
17 травня в Берегові відбудеться турнір із функціональних та силових видів спорту «Ігри Воїнів Карпат» серед військових, ветеранів та осіб з інвалідністю, зокрема тих, хто отримав поранення внаслідок війни.
З 9 до 14 травня триватиме додатковий період реєстрації для участі в додаткових сесіях НМТ.
Зареєструватися в цей період можуть особи, які не змогли з поважних причин зареєструватися під час основного періоду реєстрації, які за рішенням судів перебувають в установах виконання покарань, слідчих ізоляторах, або які реєструвалися в основний період, але їм було відмовлено в реєстрації.
Мукачівський професійний політехнічний коледж був серед перших, хто підписав тристоронній меморандум з ОВА та бізнесом щодо відкриття нових спеціальностей, затребуваних на ринку. Маємо і результат цієї співпраці: вже у новому навчальному році тут готуватимуть майстрів з монтажу та обслуговування систем відновлюваної енергетики – це фахівці, яких потребує одне з релокованих на Закарпаття підприємств. Заклад вже отримав відповідну ліцензію Міністерства освіти і науки.
Один із них працює й на Закарпатті. За координації та підтримки ОВА, фінансування Дитячого фонду ООН та з обласного бюджету інноваційний простір облаштували в обласному центрі дитячої та юнацької творчості «ПАДіЮН». Тут діти та молодь можуть не тільки здобути практичні знання з точних і природничих наук, а й опанувати універсальні навички та компетентності. Такі центри на базі закладів загальної середньої освіти, вишів та позашкілля в різних регіонах України створюють з 2019 року.
Сьогодні вшановуємо День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років. 80 років тому людство зуміло подолати нацистський режим, спрямувавши зусилля проти спільної загрози.
Відтепер усі зареєстровані учасники та учасниці основної сесії національного мультипредметного тесту (НМТ) можуть завантажити запрошення для участі в тестуванні зі своїх персональних кабінетів.
8 травня Україна відзначає День пам’яті та перемоги, вшановуючи загиблих у Другій світовій війні 1939–1945 років. Цей день встановлено Законом України у 2023 році на знак солідарності з Європою в пам’ятанні про ту страшну трагедію в історії людства.
Цей турнір — прояв єдності, сили духу та незламного прагнення до перемоги — як на майданчику, так і в житті. Ми пишаємося юними спортсменами. Ви — гідні представники молодого покоління України, яке, попри всі труднощі, продовжує навчатися, розвиватися та здобувати нові вершини.
Оновлення майстерень — це крок до підвищення якості професійної освіти в області та підготовки конкурентоспроможних фахівців.
Уряд ухвалив рішення щодо розподілення 540 млн грн субвенції в регіони для модернізації закладів професійно-технічної освіти. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання Кабінету Міністрів 2 травня.
У Закарпатській області пріоритетним напрямом у реалізації Національної стратегії розбудови безпечного і здорового освітнього середовища в Новій українській школі є осучаснення системи корисного та якісного харчування в закладах освіти, формування ключових засад здорового харчування і культури харчування, обов’язкового виконання правил гігієни й неухильного дотримання норм етикету, створення передумов збереження та зміцнення здоров’я здобувачів освіти, забезпечення їх якісними і безпечними харчовими продуктами.
Усі, хто встиг зареєструватися до 3 квітня, отримають запрошення на НМТ до 7 травня в персональному кабінеті. У ньому буде зазначено дату, час і місце проведення НМТ.
Всю документацію, календарне планування, розклад вчителі завдяки додатку мають змогу перевести у цифровий формат без паралельного використання паперових записів. Крім того, на платформі вони можуть прикріплювати нотатки й файли до уроків, ділитися коментарями, спілкуватися з учнями та батьками в захищених чатах.
Для школярів додаток «Мрія» – це про весь освітній процес у смартфоні: домашні завдання, розклад, динаміка результатів, для батьків – ключові досягнення дитини, зібрані в одному місці.
У Києві пройшов Чемпіонат України з парафехтування – 2025, який зібрав учасників із семи регіонів. Наш край достойно представила Надія Дьолог, здобувши дві золоті нагороди — у фехтуванні на рапірах та шаблях.
Понад три десятки учнів 9-11 класів із трьох областей взяли участь у IV етапі Всеукраїнської олімпіади. Це вагоме досягнення і для школярів, і для їхніх вчителів.
У Києві презентували друкований посібник «Новий профтех», який надає чіткі й інтуїтивно зрозумілі рекомендації для системного підходу до ремонту закладів професійної освіти.
До 7 травня всі зареєстровані учасники й учасниці основної сесії національного мультипредметного тесту (НМТ) матимуть змогу завантажити запрошення для участі в тестуванні зі своїх персональних кабінетів.
За звання найкращих цьогоріч боротимуться 33 школярів 9–11 класів із Закарпатської, Одеської та Чернівецької областей. Протягом трьох днів на базі Ужгородського наукового ліцею учні демонструватимуть свої теоретичні й практичні навички володіння мовами нацспільнот і знання літературної спадщини сусідніх країн.
Триденний семінар-практикум «Децентралізація управління освітою» організували для керівників департаментів освіти представники швейцарсько-українського проєкту DECIDE («Децентралізація для розвитку демократичної освіти: реалізація в Україні») відбувся в Києві. Учасники обговорили надважливі питання реалізації профільної середньої освіти в громадах та впровадження реформи професійно-технічної освіти, а також виклики й очікування щодо функціювання з 1 вересня 2027 року мережі академічних ліцеїв.
26 квітня 1986 року – одна зі скорботних дат в історії України. Масштаби і наслідки Чорнобильської трагедії українці та світ переживають вже 39 років.
Уже третій рік поспіль ця подія зібрала працедавців та шукачів роботи з усього Закарпаття. Основна мета – допомогти краянам знайти роботу, підтримати розвиток профтехосвіти й налагодити ефективну співпрацю між підприємствами та навчальними закладами.
Міністерство освіти і науки України запрошує вчителів 4–11 класів на вебінари, присвячені інтеграції теми енергоефективності в навчальний процес.
Ваша допомога людям безцінна. Ви — ті, хто допомагає іншим зрозуміти себе, подолати внутрішні бар’єри, впоратися з емоційним болем і віднайти внутрішню рівновагу. Ваші вміння чути й розуміти, терпіння і натхнення продовжують дарувати сили і вселяти впевненість.
Відпочинкова зміна в таборі „Арніка”, що тривала з 3 до 16 квітня 2025 року була сповнена яскравими подіями та незабутніми враженнями. Програма передбачала тематичні дні, пов’язані з мандрами, творчістю, здоровим способом життя.
Уже третій рік поспіль масштабна подія об’єднає роботодавців і потенційних працівників з усього регіону. Актуальні вакансії представлять близько 40 компаній.
З нагоди Світлого Воскресіння прийміть щирі вітання! Нехай Великдень наповнить наші серця силою й добром для великих справ та нових звершень, принесе у кожну родину злагоду та достаток.
Сьогодні, як ніколи, важливо берегти одне одного, зміцнювати віру в перемогу, допомагати тим, хто потребує підтримки, і разом працювати задля майбутнього нашого рідного краю та всієї України.
17 квітня відбулася презентація нових підходів до облаштування освітніх просторів у закладах загальної середньої та професійної освіти.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23 липня 2024 року, 2024/2025 навчальний рік триває з 2 вересня 2024 року до 30 червня 2025 року. Однак ця дата — гранична, а не обов’язкова для завершення занять. Цю дату, як і структуру навчального року, дати канікул тощо, визначають не в уряді, а в самих школах. Це не новація: таку гнучкість передбачено чинним законодавством уже багато років поспіль, ще до повномасштабної війни.
ЮНІСЕФ в Україні спільно зі студією онлайн-освіти EdEra та ГО «Асоціація дорослого та дитячого харчування» запустили безоплатний онлайн-курс про те, як навчити учнів 5-9 класів харчуватися корисно й збалансовано.
Сьогодні — важливий крок для реформи профосвіти: за результатами розгляду в першому читанні Верховна Рада взяла за основу проєкт Закону України «Про професійну освіту» (№ 13107-д).
Днями у м. Львів відбувся „JUNIOR EXPO 2025 – Ярмарок молодіжного підприємництваˮ, у якому взяли участь 48 навчальних мінікомпаній Закарпатської, Львівської та Волинської областей. Закарпатську область представляли 10 закладів професійної (професійно-технічної) освіти.
14 квітня Виконавча рада ЮНЕСКО на своїй 221-й сесії підтримала ініціативу України про проголошення 27 листопада Міжнародним днем залучення до науки заради сталого розвитку.
Саме на Закарпатті визначать найкращих у спортивному орієнтуванні. Наш обласний центр – ідеальне місце для таких змагань: сприяє дух карпатської природи та таємничість культурних пам’яток.
Метою зустрічі стало обговорення ефективних механізмів взаємодії та координації між усіма зацікавленими сторонами у питаннях безпеки дітей в освітньому середовищі. У фокусі уваги — не лише профілактика, а й чіткі алгоритми реагування у випадках ризикованих ситуацій.
Посилення співпраці, залучення нових ресурсів, робота з донорами й обмін досвідом – усе це сприятиме сталому відновленню прифронтових регіонів, а також закладе міцні основи для післявоєнної відбудови та розвитку наших громад.
Суми: понад сотня постраждалих, більш ніж 30 людей загинули. По всій області прапори будуть приспущені. Розділяємо біль невинних жертв російського терору.
Вона триватиме в період з 14 травня до 25 липня. Серед зареєстрованих – 1 595 випускників минулих років.
Закарпатські школярки вибороли першість на четвертому етапі XXV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.
Мрія — це вебпортал і мобільний застосунок, де користувачі й користувачки мають план дня, конструктор розкладу, динаміку досягнень, чати, бібліотеку персоналізованого контенту від провідних освітніх платформ, Мрія ID та багато іншого.
З 8 до 18 квітня 2025 року Міністерство освіти і науки України прийматиме заявки на отримання освітньої субвенції в частині створення сучасного освітнього простору. Її розмір становить 499,4 млн грн. Програма передбачає модернізацію навчальних кабінетів у межах реформи старшої школи «Профільна».
В Ужгороді відзначили переможців і призерів IV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з правознавства. Такі фінальні змагання наш регіон цьогоріч приймав уперше.
Закарпаття разом з Кривим Рогом, з усією країною глибоко тужить за невинними жертвами росії.
У межах роботи розширеного засідання колегії за високий професіоналізм і вагомий внесок у розвиток освіти й науки 7 краянам вручили нагрудні знаки «Василь Сухомлинський», «Відмінник України», почесні грамоти й подяки МОН. Також нагородили педпрацівників Закарпаття, котрі торік успішно пройшли сертифікацію.
Такі ініціативи важливі для підтримання чистоти й порядку, а ще вони гуртують великий колектив.