Новини департаменту

Мукачівець Олег Халілов виборов «золото» на міжнародних змаганнях

16-05-2022

Закарпатець Олег Халілов став чемпіоном міжнародного турніру з греко-римської боротьби Trophy Adriatic, який днями проходив у Хорватії.

Відкриваємо нові грані творчості Івана Чендея

13-05-2022

12 травня департамент освіти і науки, молоді та спорту обласної військової адміністрації взяв участь у Всеукраїнській науковій конференції „Творчі горизонти Івана Чендея”, присвяченій 100-річчю від дня народження митця, що проводилася на базі кафедри української літератури  ДВНЗ „Ужгородський національний університет”.

НМТ: календар проведення

13-05-2022

Наказом Міністерства освіти і науки України від 12 травня 2022 року № 434 затверджено календарний план організації та проведення у 2022 році національного мультипредметного тесту (НМТ). Нагадаємо, що НМТ – це тест для вступу на бакалаврський (магістерський для медиків) ступінь закладів вищої освіти у 2022 році

МОН пропонує для громадського обговорення проєкт наказу «Про затвердження Порядку утворення та умов функціонування спеціальних класів у закладах загальної середньої освіти»

12-05-2022

Міністерство освіти і науки пропонує для громадського обговорення проєкт наказу «Про затвердження Порядку утворення та умов функціонування спеціальних класів у закладах загальної середньої освіти».

3 388 вчителів Закарпаття підвищать кваліфікацію з використання системи HUMAN

11-05-2022

Педагоги Закарпатської області 10 травня розпочали навчання з опанування системи HUMAN, що проходить у рамках спільного проєкту української IT-компанії та департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОВА. У першому потоці навчання, який стартував, візьмуть участь 3388 педагогів, другий потік заплановано розпочати 7 червня.

Вступ-2022: з 12 до 19 травня в УЦОЯО працюватиме спеціальна «гаряча лінія»

11-05-2022

З 12 до 19 травня в Українському центрі оцінювання якістю освіти працюватиме спеціальна «гаряча лінія».

Дорожня карта учасника ЗНО-2022: національний мультитест

10-05-2022

У звʼязку з бойовими діями на території України у 2022 році замість зовнішнього незалежного оцінювання буде проведено національний мультипредметний тест (НМТ).

Тест проводиться з метою забезпечення прав вступників на рівний доступ до вищої освіти.

Участь у НМТ може взяти особа, яка має повну загальну середню освіту або здобуде її в поточному навчальному році та зареєструвалася для проходження тестування відповідно до встановлених вимог.

Освіта.ua пропонує інформаційні матеріали, що допоможуть якнайкраще підготуватися до національного мультипредметного тесту та успішно його скласти.

Пізнаємо науку і творимо основу для поступу

10-05-2022

Учні, яким цікава хімія та природничі науки, стали учасниками вже традиційного конкурсу імені Євгена Гладишевського „Кристали”. Він відбувається вже 13 років поспіль. Розпочати креативити й експериментувати з реагентами можуть учні від 6 до 12 років. 28 закарпатських школярів подали заявку і згодом отримали назву речовини та інструкцію для вирощування кристалів вдома під наглядом дорослих.

Звернення Міністра освіти і науки Сергія Шкарлета до Дня пам’яті та примирення

08-05-2022

У День пам’яті та примирення ми з глибокою шаною та скорботою згадуємо всіх, хто загинув у роки Другої світової війни.

Як і 77 років тому, сьогодні ми вчергове незламно відстоюємо свободу та незалежність, героїчно протистоїмо навалі російської орди й обов’язково переможемо.

Ми завжди шануватимемо подвиг українського народу під час Другої світової війни та ніколи не забудемо захисників, які віддали життя внаслідок збройної агресії російської федерації.

Вічна пам’ять захисникам.

Пам’ятаємо. Перемагаємо.

Внутрішня академічна мобільність учнів закладів професійної освіти під час війни

05-05-2022

Міністерство освіти і науки затвердило правила внутрішньої академічної мобільності учнів закладів професійної освіти під час воєнного стану, відповідний наказ заюстовано 20 квітня 2022 року за №437/37773.

Сергій Шкарлет: Порядок прийому для здобуття вищої освіти в 2022 році заюстовано

05-05-2022

4 травня 2022 року, Міністерством юстиції України зареєстровано Порядок прийому для здобуття вищої освіти в 2022 році.

МОН працює над організацією пунктів проведення НМТ у країнах ЄС та Великій Британії

05-05-2022

Міністерство освіти і науки працює над організацією пунктів складання національного мультипредметного тесту в країнах Європейського Союзу та Великій Британії. Про це повідомила заступниця Міністра освіти і науки Віра Рогова під час радіоефіру.

Наказ МОН: Порядок прийому на навчання до закладів фахової передвищої освіти в 2022 році

05-05-2022

3 травня 2022 року, в Міністерстві юстиції України зареєстровано наказ Міністерства освіти і науки від 20 квітня 2022 року № 364 (зі змінами) «Про затвердження Порядку прийому на навчання до закладів фахової передвищої освіти в 2022 році» (№ 486/37822).

Настрій з відтінком сакури…

04-05-2022

Протягом тижня в Ужгороді та області триває благодійна мистецька акція „Настрій з відтінком сакури”. До ініційованого Закарпатським обласним  палацом дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН” творчого заходу охоче долучаються  закарпатські митці та гості нашого мальовничого та квітучого краю З-поміж інших найактивнішими є заклади позашкільної освіти Воловецької  та Міжгірської територіальних громад.

15 нагород закарпатців у Національному відборі «GENIUS Olympiad Ukraine»

04-05-2022

GENIUS –  найбільший і найпрестижніший конкурс проєктів екологічного спрямування у світі для школярів 8 – 11 класів, який охоплює науку, бізнес та мистецтво.

Упродовж найближчих днів учасникам НМТ надійде смс-повідомлення з даними для входу до Інформаційної сторінки

04-05-2022

Упродовж найближчих 2-4 днів особи, які створювали реєстраційні картки учасників ЗНО, отримають смс-повідомлення від Centr_ZNО, в якому буде зазначено прізвище потенційного учасника національного мультипредметного тесту, а також дані для входу до Інформаційної сторінки – логін та пароль.

На Закарпатті IT-компанія розпочинає проєкт з підтримки шкіл під час війни

03-05-2022

2 травня стартував проєкт з цифровізації закладів освіти Закарпаття на базі платформи „HUMAN”, що передбачає надання школам зручних інструментів для навчання в умовах воєнного стану у дистанційному форматі.

Сергій Шкарлет: тривалість НМТ збільшено до 120 хвилин

03-05-2022

3 травня 2022 року, Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет повідомив, що Український центр оцінювання якості освіти проаналізував перебіг демонстраційного тесту в онлайн-середовищі та відведений час на завдання. Комісія підтвердила, що певна частка учасників не встигає виконувати останні завдання тесту.

Шаховий обласний турнір „УКРАЇНА переможе”

29-04-2022

27 квітня за ініціативи „ПАДІЮНУ” при підтримці департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОВА в приміщенні „ПАДІЮНу” відбувся обласний відкритий шаховий турнір "Україна переможе". На старт змагань вийшов 31 спортсмен. Це представники різних вікових груп  – від 6 до 16 років – з Ужгорода, Мукачева, Мукачівського району та Харкова. Серед них чемпіони та призери обласних чемпіонатів, а також всеукраїнських і міжнародних турнірів. 

Добрими справами наближаємо нашу Перемогу

28-04-2022

Упродовж двох днів на площі Театральній кожен охочий міг долучитися  до благодійного ярмарку і в такий спосіб підтримати воїнів 128-ї окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади.

За клопітку працю – всеукраїнське визнання

27-04-2022

Гурток „Виготовлення сувенірів” є одним із найбільш популярних в Закарпатському обласному палаці дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН”. Тут завжди багато вихованців, які клопітливо, із захопленням працюють над кожною своєю роботою, втілюючи креативні ідеї.

Підтримуємо наших захисників

27-04-2022

25 квітня заклади позашкільної освіти обласного підпорядкування долучилися  до благодійних заходів на підтримку 128-ої  окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади, що проводилися в Ужгороді на площі Театральній.

«Барви Великодніх свят» в «ПАДІЮНі»

27-04-2022

У Закарпатському обласному палаці дитячої та юнацької творчості «ПАДІЮН» до Великодня провели цікаві майстер-класи для тимчасово переміщених осіб.

Яким буде тест НМТ?

26-04-2022

Раніше ви мали можливість ознайомитися з інформацією про зміст, структуру й оцінювання кожного блоку НМТ. Уже сьогодні ви можете переглянути демонстраційний варіант національного мультипредметного тесту.

Документ зручний для тих, у кого наразі повільний інтернет або немає можливості працювати упродовж 90 хвилин за комп’ютером. Окрім завдань, тут є правильні відповіді, тож ви зможете одразу перевірити себе. Зауважте, що при виконанні завдань з математики ви зможете користуватися довідковими матеріалами.

Якщо ж ви хочете відтворити атмосферу тестування, потренуватися виконувати завдання в онлайн-режимі, навчитися розподіляти час на виконання 60 завдань з трьох навчальних предметів, а після завершення роботи над тестом отримати результати тестування, вам варто почекати. Найближчим часом у вас буде можливість попрактикуватись в онлайновій версії випробування на сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти.

 

Кожен може допомогти!

22-04-2022

Упродовж тижня у Закарпатському центрі туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді старанно готувалися до благодійного великоднього ярмарку задля підтримки закарпатських військових: виготовили обереги-підкови, янголів, розмалювали величезну кількість писанок, створили чудові великодні композиції.

Рекомендації щодо зарахування дітей до 1-го класу в умовах воєнного часу

19-04-2022

Команда Міністерства освіти і науки України оприлюднила рекомендації щодо зарахування дітей до 1-го класу закладів загальної середньої освіти в умовах воєнного часу

Обговорено питання поточного стану справ і подальшого розвитку професійної (професійно-технічної) освіти

19-04-2022

19 квітня 2022 року в департаменті освіти і науки, молоді та спорту обласної державної адміністрації – обласної військової адміністрації перебувала Нелля Григорівна Ничкало – дійсний член Академії педагогічних наук України, доктор педагогічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, дійсний член Міжнародної академії педагогічних наук та Міжнародної академії акмеологічних наук.

Нелля Григорівна активно переймається та сприяє вирішенню проблемних питань збереження, реформування та розвитку професійно-технічної освіти України.

У ході зустрічі з працівниками департаменту відбулося жваве обговорення актуальних питань функціонування закладів освіти в умовах воєнного стану, можливі шляхи удосконалення освітнього процесу під час дистанційного навчання, упровадження інноваційних форм, методів і технологій навчання, роль комплексно-методичного забезпечення, підвищення іміджу професійної (професійно-технічної) освіти тощо. Водночас заплановано оглянути матеріально-технічну базу закладів професійної (професійно-технічної) освіти області, зокрема новостворені навчально-практичні центри сучасної професійної (професійно-технічної) освіти, підготовку кадрів у них, у тому числі з професій будівництва, для подальшої відбудови країни.    

 

Закарпатський обласний екомарафон „Зелений тиждень у моїй громаді”

19-04-2022

Протягом тижня на Закарпатті проходив масштабний екомарафон, організований Закарпатським  обласним  палацом дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН” та  приурочений до Дня екологічних знань, який відзначають 15 квітня. До екомарафону долучилися всі освітні та культурні заклади з різних куточків області: прибирали довкілля, висаджували квіти та дерева, окультурювали клумби та газони, співпрацювали з громадами та залучали до праці осіб, тимчасово переміщених до нашого краю.

Закарпатці взяли участь у Всеукраїнській історико-краєзнавчій конференції учнівської молоді „Військово-історичні події на теренах України: минуле і сучасність”

19-04-2022

15 квітня Українським державним центром національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді спільно із Запорізьким обласним центром туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді проведено Всеукраїнську історико-краєзнавчу конференцію учнівської молоді „Військово-історичні події на теренах України: минуле і сучасність”.  

Складники національного мультипредметного тестування (НМТ)

13-04-2022

У межах вступної кампанії 2022 року для вступу на бакалаврат передбачено проведення  національного мультипредметного тестування (НМТ). Загальна кількість завдань мультипредметного тесту  – 60, на виконання яких буде відведено  90 хвилин. Випробування  міститиме три блоки завдань: з української мови, математики, історії України.

Закарпаття відправило майже 50 евакуйованих українців до Болгарії

13-04-2022

Закарпаття відправило в Болгарію понад триста переселенців, які через воєнні дії були змушені покинути рідні домівки.

Зокрема, сьогодні до курортного містечка європейської країни виїхали 47 жінок, дітей та людей похилого віку. Про це повідомляє голова ОВА Віктор Микита.

За його словами, завдяки тісній співпраці із закордонними партнерами та налагодженому механізму з області за кордон вдається відправити чимало людей.

«Відправляємо переселенців у різні країни, де створено усі умови для безпечного та комфортного перебування. Нині це – одне з головних завдань для нас», – наголосив Віктор Микита.

сьогодні до курортного містечка європейської країни виїхали 47 жінок, дітей та людей похилого віку. Про це повідомляє голова ОВА Віктор Микита.

За його словами, завдяки тісній співпраці із закордонними партнерами та налагодженому механізму з області за кордон вдається відправити чимало людей.

«Відправляємо переселенців у різні країни, де створено усі умови для безпечного та комфортного перебування. Нині це – одне з головних завдань для нас», – наголосив Віктор Микита.

,,Нехай цей оберіг принесе мирного і тихого неба Україні. Ви переможете!”

12-04-2022

Лялька-мотанка – один із найдревніших символів, який передавався від покоління до покоління, від матері до доньки.

Складники національного мультипредметного тесту: математика

11-04-2022

Замість традиційного ЗНО лише у 2022 році випускники складатимуть національний мультипредметний тест (НМТ), який проводитимуть у комп’ютерному форматі.

«Навчання без меж»: місяць українські телеканали транслюють відеоуроки для школярів 5-11 класів

11-04-2022

У межах проєкту «Навчання без меж» Міністерства освіти і науки України, Міністерства культури та інформаційної політики, українських телеканалів ПЛЮСПЛЮС, «Піксель» та регіональних каналів Суспільного мовника триває трансляція відеоуроків для школярів 5-11 класів.

Область отримала понад 700 спеціальних наборів для школярів

11-04-2022

720 спеціальних наборів отримало Закарпаття від Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), з яким обласна військова адміністрація тісно співпрацює з початку активної фази бойових дій.

Реєстрацію на участь у національному мультипредметному тесті продовжено до 19 квітня

11-04-2022

7 квітня 2022 року, МОН звернулося до Українського центру оцінювання якості освіти щодо продовження терміну реєстрації для участі в національному мультипредметному тесті до 19 квітня.

Вихованці Закарпатського центру туризму взяли участь у VII Всеукраїнській історико-краєзнавчій конференції учнівської молоді

08-04-2022

6 та 7 квітня Українським державним центром національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді спільно з Черкаським обласним Центром туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді проведено VII Всеукраїнську історико-краєзнавчу конференцію учнівської молоді „Державотворчі процеси в Україні: через віки у ХХІ століття”.

Інклюзивно-ресурсні центри області забезпечують супровід дітей з особливими освітніми потребами

07-04-2022

У зв’язку з російською військовою агресією, бойовими діями на території України  інклюзивно-ресурсні центри відкрили свої двері для осіб, які вимушено переїхали на тимчасове проживання до нашої області,  надають кваліфіковані послуги дітям з особливими освітніми потребами та консультативну допомогу їх батькам.

В умовах воєнного стану важливо забезпечити продовження навчання дітей з особливими освітніми потребами.

Протягом березня цього року до ІРЦ області звернулися близько 190 осіб з числа внутрішньо переміщених. Фахівцями було проведено комплексні психолого-педагогічні оцінки розвитку 37 дітей. З 72 дітьми з особливими освітніми потребами  проведено  корекційно-розвиткові заняття як на базі центрів, так і у закладах освіти.

 Одночасно сертифіковані психологи інклюзивно-ресурсних центрів залучені до надання психологічної підтримки всім, хто цього потребує.

Місцеві органи управління освітою активно сприяють і працевлаштуванню  фахівців інклюзивно-ресурсних центрів, які переїхали з інших регіонів,  та залученню їх до надання додаткових психолого-педагогічних, корекційно-розвиткових послуг, у тому числі внутрішньо переміщеним особам з особливими освітніми потребами.

Понад 50 евакуйованих жінок та дітей відправили до Болгарії

07-04-2022

Cьогодні із Закарпаття до Болгарії відправили 51 українця. Ці діти та жінки через воєнні дії були вимушені виїхати з рідних міст і покинути власні домівки.

СКЛАДНИКИ НАЦІОНАЛЬНОГО МУЛЬТИПРЕДМЕТНОГО ТЕСТУ: УКРАЇНСЬКА МОВА

07-04-2022

У межах вступної кампанії 2022 року передбачено проведення національного мультипредметного тестування (НМТ), яке проводитимуть у комп’ютерному форматі

УВАГА! З 7 квітня 2022 року відновлюємо навчання на Освітньому каналі ЗНО!

06-04-2022

УВАГА! З 7 квітня 2022 року відновлюємо навчання на Освітньому каналі ЗНО!

Курс розпочнеться, як зазвичай, о 15:00 предметом "Українська мова", о 16:30 продовжимо математикою.

До зустрічі на каналі!

Участь безкоштовна. Навчання відбуватиметься онлайн за постійним посиланням:

https://carpathia.my.webex.com/carpathia.my-ru/j.php?MTID=mf208b33fa75acc3a62dbd20c582ef444

або

https://signin.webex.com/join

Номер наради: 2387 500 1674

Пароль: 12345

Посилання та QR-код для онлайн-реєстрації здобувачів освіти закладів вищої, фахової передвищої та професійно (професійно-технічної) освіти з числа внутрішньо переміщених осіб

05-04-2022

Інформуємо, що в області відновлено освітній процес у закладах професійної (професійно-технічної), вищої та фахової передвищої освіти.

Продовжуємо проводити майстер-класи для дітей вимушених переселенців

04-04-2022

Закарпатський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді продовжує проводити творчі майстер-класи для дітей, які змушені були покинути свої домівки і тимчасово проживають у територіальних громадах області.

Закарпаття відправляє 1 300 підручників для українських дітей за кордоном

04-04-2022

1 300 підручників отримають українські діти за кордоном, які були змушені разом із матерями виїхати через бойові дії. Про це повідомив голова Закарпатської ОВА Віктор Микита.

Український освітянський видавничий центр «ОРІОН» підготував книги за власні кошти. Така допомога сьогодні є особливо важливою.

Йдеться про підручники з усіх предметів для учнів 1-4 класів відповідно до програми НУШ та з кількох дисциплін для старших школярів.

За словами очільника краю, 650 примірників уже відправили в Угорщину, де у групах проводитимуть навчання для маленьких українців. Таку ж кількість книг днями надішлють у Словаччину.

«Завдяки цим книгам якісна освіта буде доступною і в тих країнах, котрі прийняли наших переселенців. Діти – наше майбутнє. Ми повинні дбати про них, де б вони не були і у яких би важких умовах ми не перебували», — наголосив Віктор Микита.

Знаково, що передали частину підручників саме до Міжнародного дня дитячої книги.

Закарпаття і Донеччина співпрацюватимуть у сфері освіти

04-04-2022

Меморандум про співпрацю з двома вишами з різних куточків країни підписав сьогодні департамент освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОВА.

Підрозділ адміністрації разом із ДВНЗ «Ужгородський національний університет» та Донецьким обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти впроваджуватимуть ініціативи, спрямовані на розвиток освітнього простору.

За словами директора департаменту Мар’яни Марусинець, виш зі Сходу країни буде ділитися з освітніми осередками Закарпаття досвідом роботи, організації навчального процесу в умовах військової агресії.

Також у планах проведення спільних навчальних і наукових заходів, конференцій, семінарів, обмін матеріалами, літературою, періодичними виданнями та інше.

Реєстрація для вступу на бакалаврський ступінь у 2022 році

01-04-2022

Міністерство освіти і науки України розробляє Порядок зарахування до закладів вищої освіти у 2022 році, в якому буде докладно описано вступний процес. 

ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ВСТУПНИКІВ І КЕРІВНИКІВ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ

31-03-2022

Шановні друзі, війна змінила наші життя, і певні події складно планувати. Однак якщо ви цього року розглядаєте можливість вступати до закладів вищої освіти України (бакалаврський ступінь), будь ласка, ознайомтеся з інформацією, поданою нижче. 

«Підтримай дитину»

29-03-2022
Педагоги та психологи, які щодня публікують прості рекомендації, ігри, розвивальні вправи на телеграм-каналі «Підтримай дитину» https://t.me/pidtrumaidutuny, сьогодні розкажуть, як, спостерігаючи за поведінкою дітей, можна розпізнати травматичний стрес.