Конкурс, який проводять до Дня Героїв Небесної Сотні, щороку об’єднує тисячі молодих талантів з різних куточків країни. Своєю творчістю вони вшановують пам’ять тих, чиє життя і мрії жорстоко обірвали.
58 учасників сьогодні захищали науково-дослідницькі роботи, які впродовж року готували разом з науковими керівниками та науковими консультантами у відділеннях хімії та біології, екології та аграрних наук.
Відповідне рішення прийняли під час позапланового засідання регіональної комісії з питань ТЕБ та НС.
24 лютого 2025 року виповнюється три роки від початку повномасштабної агресивної війни, яку російська федерація розв’язала і веде проти України та Українського народу.
Сьогодні представили та захищали свої науково-дослідницькі роботи у відділеннях філології і літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства 54 здобувачі закладів загальної середньої освіти області.
Щороку 21 лютого світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято було започатковано ЮНЕСКО з метою підкреслити важливість збереження мовного та культурного розмаїття у світі.
Сьогодні, 20 лютого, минає 11 років від дня масових розстрілів на Майдані. Ця дата стала початком російської агресії: анексії Криму, окупації частини Луганської та Донецької областей, а у 2022-му — переросла в повномасштабну російсько-українську війну.
Міністерство освіти і науки України розпочинає всеукраїнське опитування учнів 5–11 класів. Дослідження проводиться в партнерстві з U-Report та має на меті з'ясувати реальні освітні потреби школярів для створення якісної та практичної системи навчання. Учні можуть долучитися до опитування на платформі U-Report. Це можливість для школярів чесно розповісти про свої потреби та думки, щоб вплинути на майбутнє української освіти.
17 лютого відбулось урочисте відкриття II етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук. Загалом цьогоріч дослідницькі роботи представлені в 66 секціях 12 наукових відділень. Програма змагань передбачає три складових: заочне оцінювання дослідницьких проєктів, постерний захист та наукову конференцію, що відбудуться 17-28 лютого 2025 року в дистанційному форматі.
Реєстрація відкрита – приєднуйтесь та станьте частиною цього великого спортивного руху!
В рамках задуму об'єднуються діти та підлітки з різних регіонів - для соціокультурного обміну. Така ініціатива Президента України Володимира Зеленського покликана в умовах викликів війни об’єднати зусилля для відновлення країни, розбудови громад і зміцнення суспільної згуртованості.
З метою єднання громад в Українських Карпатах зустрілися юні мешканці Сходу і Заходу - Перечинська територіальна громада Закарпаття приймала в гостях дітей з Краматорської та Білозерської громад Донецької області.
З 17 лютого 2025 року розпочне роботу обласний „Освітній канал НМТ” з підготовки здобувачів освіти – учнів 11 класів – до складання національного мультипредметного тесту.
Сьогодні в Ужгороді відбулася знакова подія для ринку праці регіону: обласна військова адміністрація, керівники шести закладів професійної освіти та дев’яти підприємств підписали меморандуми про співпрацю. Ця ініціатива має на меті розв’язати одну з найгостріших проблем регіону — дефіцит кваліфікованих робітників.
В ОВА провели важливу зустріч із представниками бізнесу та закладів професійно-технічної освіти, результатом якої стало підписання тристоронніх меморандумів про співпрацю. Меморандум передбачає взаємодію роботодавців і надавачів освітніх послуг. Тобто підприємство надає закладу, з яким співпрацює, обладнання для якісного навчання молодих фахівців, заохочує стипендіями найкращих студентів, забезпечує місце для проходження практики безпосередньо на виробництві і гарантує працевлаштування.
Кабінет Міністрів України затвердив постанову «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 р. № 346 і від 14 червня 2000 р. № 963», спрямовану на виконання законів України «Про дошкільну освіту», «Про освіту».
Перечинські та краматорські школярі зіграли перші товариські матчі. Турнір з футзалу серед юнаків U12–U14 організували в межах національного проєкту Пліч-о-пліч: Згуртовані громади. Змагання проходять на базі Ліцею ім. Героїв 68-го батальйону в Перечині.
Вдалося охопити молодь із різних куточків країни: Київщини, Дніпровщини, Харківщини, Франківщини та Закарпаття.
З 1 січня 2025 року набрав чинності Закон України «Про дошкільну освіту», який закладає фундамент для поліпшення якості дошкільної освіти в Україні.
Через екосистему DREAM на фінансування проєктів модернізації шкільних їдалень з державного бюджету область подала 16 заявок, зокрема по одній від Міжгірської, Богданської, Керецьківської, Ясінянської, Полянської, Оноківської, Баранинської та Батівської громад, по 2 – від Кам’янської і Холмківської, 4 – від міста Мукачева.
Онлайн-нарада щодо впровадження проєкту відбулася за участі керівників відділів та управлінь освіти органів місцевого самоврядування. Захід організовано у співпраці департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОВА та представництва Уповноваженого ВРУ з прав людини в Закарпатській області
Доплата буде нараховуватися пропорційно до навантаження. При цьому вона не впливатиме на інші надбавки. Педагогічні працівники закладів загальної середньої освіти отримуватимуть «вчительську доплату» до кінця воєнного стану.
Вихованець Ясінянської СДЮСШОР із зимових видів спорту Паращук Арсеній здобув «золото» на 1-му етапі Всеукраїнських змагань з гірськолижного спорту серед юнаків та дівчат.
Вихованка Мукачівської ДЮСШ Ніколетта Волошин здобула дві медалі на Чемпіонаті України з легкої атлетики у приміщенні серед юнаків та дівчат 17-16 років.
Для участі в національному мультипредметному тесті (НМТ) 2025 року випускникам закладів загальної середньої освіти треба оформити ID-картку.
Всеукраїнські шкільні ліги «Пліч-о-пліч» – це багатоступеневі змагання для школярів, що проходять по всій країні під гаслом «Разом переможемо!». Цього року у програмі будуть представлені і шахи!
Запрошуємо о 14:00 07 лютого 2025 року долучитися до онлайн-зустрічі на тему: «Особливості вступу та навчання у Харківському національному університеті внутрішніх справ у 2025 році».
Всеукраїнські шкільні ліги «Пліч-о-пліч» – це багатоступеневі змагання для школярів, що проходять по всій країні під гаслом «Разом переможемо!». Учасники можуть обрати для себе улюблений вид спорту, а цього року у програмі буде представлена і легка атлетика!
У 2025 році уряд виділяє 1,6 млрд грн, щоб діти могли безпечно діставатися до шкіл.
На навчання приймаються юнаки та дівчата - випускники 9-х класів 2025 року
У Мукачеві 24-26 січня 2025 року відбувся чемпіонат України з греко-римської боротьби.
28 січня, для чотирьох категорій учасників сертифікації, а саме вчителів початкових класів, математики, української мови і літератури, історії та громадянських дисциплін, у кабінетах учасників сертифікації розміщено листи-виклики.
Події Української революції 1917-1921 років, зокрема бій під Крутами, засвідчили: лише сильні, підготовлені та оснащені Збройні сили гарантують здобуття й збереження державності.
Тенісистка Матильда Чедрик із Виноградова на міжнародних змаганнях у Чехії - Břeclav Open 2025, та Латвії - Aizkraukle Vila Open, здобула дві перемоги. Наразі 13-річна спортсменка сьома ракетка України серед юніорок, але за результатами цих змагань підійметься вище.
У рамках проєкту представники Комунального закладу «Покровський центр підготовки і перепідготовки робітничих кадрів» Дніпропетровської обласної ради Ольга Чебаненко, заступник директора, та Наталія Пацеріна, керівник гуртка з профорієнтації, відвідали Комунальний заклад "Берегівський професійний ліцей сфери послуг" Закарпатської обласної ради для знайомства та обміну досвідом щодо взаємодії освіти і бізнесу, ефективності роботи центрів розвитку кар'єри, модернізації освітніх платформ.
50 викладачів закладів професійно-технічної освіти Харкова, Дніпра та Сум проходять офлайн-стажування у містах західного регіону, знайомляться з бізнес-процесами й актуальними вимогами до фахівців сучасного ринку праці та розроблять 25 унікальних профорієнтаційних програм, які допоможуть підготувати здобувачів професійної освіти до успішної кар’єри в мінливих умовах.
Закарпаття долучилося до ініціативи Запорізької обласної державної адміністрації у реалізації проєкту „Потяг єдності „Запоріжжя – Ужгород”, присвячений Дню Соборності України, який тривав з 20 по 22 січня 2025 року.
Новий проєкт «Психолого-педагогічне забезпечення якісної освіти дітей з особливими освітніми потребами, орієнтоване на їхнє інтегрування в загальноосвітній простір в умовах інноваційних моделей надання їм освітніх послуг» має на меті створити умови, за яких кожна дитина з особливими освітніми потребами (ООП), незалежно від рівня підтримки, змогла б повноцінно реалізувати свій потенціал, залишаючись у своїй громаді.
Цього року уряд виділив 500 мільйонів гривень на заходи протипожежної безпеки в закладах освіти. Це важливий крок для створення безпечного освітнього середовища.
Цьогоріч ініціатива «100 майстерень» отримала низку важливих оновлень, спрямованих на підвищення ефективності використання коштів та розвиток матеріально-технічної бази освітніх закладів. До участі в проєкті відтепер можуть долучатися не лише заклади професійно-технічної освіти, але й заклади фахової передвищої освіти, що фінансуються з місцевих бюджетів. Також областям дозволено подавати заявки на розроблення проєктної документації для енергоефективних проєктів, які заплановано реалізувати у 2026 році.
Міністерство освіти і науки України, відповідно до Бюджетного кодексу України, Закону України «Про державний бюджет України на 2025 рік», Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію публічного інвестиційного проєкту на придбання обладнання, створення та модернізацію (проведення реконструкції та капітального ремонту) їдалень (харчоблоків) закладів освіти, зокрема військових (військово-морських, військово-спортивних) ліцеїв, ліцеїв із посиленою військово-фізичною підготовкою, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 16 лютого 2022 р. № 120 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2024 р. № 1548) (далі — Порядок та умови), оголошує про проведення відбору проєктів для формування переліку об’єктів та здійснення розподілу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію публічного інвестиційного проєкту на придбання обладнання, створення та модернізацію (проведення реконструкції та капітального ремонту) їдалень (харчоблоків) закладів освіти, зокрема військових (військово-морських, військово-спортивних) ліцеїв, ліцеїв із посиленою військово-фізичною підготовкою (далі — субвенція).
З 20 до 26 січня громади зможуть подавати заявки на будівництво й ремонт укриттів у закладах, що надають загальну середню освіту (школи й профтехи), коштом державної субвенції.
Про зміни, що сприятимуть підвищенню якості роботи інклюзивно-ресурсних центрів та поліпшать надання послуг дітям з особливими освітніми потребами, їхнім родинам й освітянам, які працюють з дітьми з ООП, сьогодні, 16 січня 2025 року, йшлося на робочій нараді з директорами інклюзивно-ресурсних центрів області та фахівцями ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, проведеній департаментом освіти і науки, молоді та спорту обласної державної адміністрації – обласної військової адміністрації спільно Комунальною установою „Організаційно-методичний центр освіти” Закарпатської обласної ради.
Український центр оцінювання якості освіти затвердив загальні характеристики предметних тестів національного мультипредметного тесту (НМТ) 2025 року та схеми нарахування балів за виконання їх завдань.
Кабінет Міністрів України затвердив постанову, яка вносить зміни до Положення про сертифікацію педагогічних працівників.
До участі у конкурсі допускаються молодіжні громадські організації, які мають статус юридичної особи, зареєстровані, діють на території Закарпатської області та виховують нове покоління молодих лідерів в Україні – справжніх патріотів з глибоким розумінням власної ідентичності, відчуттям відповідальності перед великими прагненнями наших предків та чітким баченням майбутнього незалежної демократичної України.
Міністерством освіти і науки надано грифи підручникам для 1-3 класів закладів загальної середньої освіти.
Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проєкт Положення про мобільний дитячий садок, розроблений відповідно до доручення Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля від 22.07.2024 № 21725/1/1-24 та з метою підготовки проєктів нормативноправових актів стосовно дошкільної освіти дітей, необхідних для реалізації Закону України від 6 червня 2024 року № 3788-ІX «Про дошкільну освіту».
Вони провели тут п’ять насичених днів: екскурсії, активні розваги, знайомство із автентичною кухнею та різдвяними традиціями різних районів нашого багатонаціонального краю.