пл. Народна, 4, м. Ужгород, Закарпатська обл., 88008
depon@carpathia.gov.ua

Новини департаменту

Які плюси навчання у профтеху, які предмети там вивчають та як швидко можна здобути професію - МОН запускає серію відеороз'яснень для вступників

03-05-2019

Міністерство освіти і науки створило серію відеороликів, де є відповіді на найпоширеніші запитання про вступ у заклади профосвіти. Цю тему коментує генеральний директор директорату професійної освіти МОН Ірина Шумік. Розділ з відеороз'ясненнями було створено на сайті МОН сьогодні, 29 квітня 2019 року. 

З 2021 року ЗНО з математики матиме 2 рівні та буде обов‘язковим для складання

26-04-2019

З 2021 року суттєво зміниться система складання зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) для випускників шкіл – стане більше обов’язкових предметів, а тестування з української мови та математики матимуть 2 рівні складності. Про це зазначила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич сьогодні, 26 квітня 2019 року, під час години запитань до Уряду в Верховній Раді України.

Семінар - нарада з питань розвитку інклюзивної освіти

26-04-2019

24 квітня дружина Президента України Марина Порошенко разом із Міністром освіти і науки України Лілією Гриневич взяли участь у семінарі-нараді з питань розвитку інклюзивної освіти. У ньому взяли участь керівники структурних підрозділів департаментів освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій, в обов’язки яких входить реалізація державної політики щодо підтримки інклюзивної освіти.

МОН пропонує для громадського обговорення проект наказу «Про внесення змін до Положення про електронний підручник»

24-04-2019

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проект наказу «Про внесення змін до Положення про електронний підручник» (затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 02.05.2018 №440, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 24.05.2018 за № 621/32073), завданням якого є уточнити вимоги до змісту, структурних компонентів та функціонування електронних підручників, якими забезпечуються здобувачі освіти та педагогічні працівники у порядку, визначеному законодавством.

Відзначення Міжнародного дня Землі в ЗОЕНЦ

24-04-2019

У Закарпатському обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді відзначили Міжнародний день Землі. Зокрема, 19 квітня 2019 року з вихованцями проведено тематичний масово-виховний захід, мета якого –  розширення знань учнів і виховання інтересу до пізнання природничих дисциплін; прищеплення любові до природи та бережливого ставлення до неї; сприяння активній участі юннатів у справі захисту навколишнього середовища.

МОН пропонує для громадського обговорення проект наказу «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 02 листопада 2017 року № 1440»

23-04-2019

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проект наказу «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 02 листопада 2017 року № 1440», завданням якого є забезпечити комплектування закладів дошкільної, загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти сучасною комп’ютерною технікою з урахуванням розвитку інформаційних технологій.

«Веселка». 30 тиждень НУШ: додаткові матеріали та рекомендації

23-04-2019
Добірка цікавих ідей, мультфільмів та розробок колег, які допоможуть вам підготуватися до тридцятого тижня НУШ.
Відповідно до Модельної навчальної програми протягом тридцятого тижня НУШ школярі продовжать спостерігати за явищами природи й їх. Діти зможуть дізнатися, чому та як виникає веселка, з яких кольорів вона складається, та спробують створити власну райдугу. Таким чином учні неодмінно поглиблять знання про природу та навколишнє середовище.Для того, щоб зробити вашу роботу максимально продуктивною, ми підготували добірку креативних ідей, корисних матеріалів та якісних розробок із Бібліотеки «На Урок».

Традиції через покоління: на Закарпатті вп’яте проводять фестиваль-конкурс „Воскресни, писанко!”

18-04-2019

Традиційно напередодні Вербної неділі на Закарпатті стартував обласний фестиваль-конкурс „Воскресни, писанко!” У цьому році це свято краси, натхнення, творчості, підтримки творчої та обдарованої молоді, приурочене Великодню, проводиться вп’яте.
Його учасниками стали 22 адміністративно-територіальні одиниці області, 17 закладів освіти обласного підпорядкування та 16 закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

В Україні вперше запрацюють єдині правила користування гуртожитками в профтехах - Уряд затвердив відповідний Порядок

18-04-2019

Безоплатне проживання, чіткі категорії учнів, які мають право на першочергове поселення, перелік меблів та майна, що надаватиме заклад. Усе це прописано у Порядку забезпечення гуртожитками осіб, які здобувають профосвіту, - він вперше запроваджує єдині для усіх профтехів правила користування гуртожитком. Цей Порядок затвердив сьогодні, 17 квітня 2019 року, Уряд України.

МОН пропонує для громадського обговорення проект постанови КМУ “Про затвердження Типового положення про регіональну раду професійної освіти”

18-04-2019

Міністерство освіти і науки пропонує для громадського обговорення проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Типового положення про регіональну раду професійної (професійно-технічної) освіти», який має на меті створити умови для формування ефективної політики у сфері професійної (професійно-технічної) освіти в регіонах шляхом координації діяльності місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та громадських організацій.

«Світ тварин». 29 тиждень НУШ: додаткові матеріали та рекомендації

17-04-2019

Хто ж не любить тварин? Діти від них точно у захваті! Але чи достатньо вони про них знають? І навіть якщо ваші учні мають домашніх улюбленців, що їм відомо про тварин свійських та диких? Запитань безліч! І ми маємо відповісти на кожне!

Готуючись до Великодніх свят

16-04-2019

Відповідно до річного плану роботи Чертезької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І – ІІ ступенів Закарпатської обласної ради, з метою збереження та відродження народних традицій щодо виготовлення писанок, великодніх атрибутів декоративно-ужиткового мистецтва, сприяння забезпеченню освітньо-культурних потреб дітей 12 квітня 2019 року з закладі освіти проведено лялькову виставу „Таємниця писанки Ярила”. Виставу підготовлено та проведено педагогічним та учнівським колективом школи-інтернату.

МОН пропонує для громадського обговорення проект Положення про інституційну форму здобуття професійної освіти

16-04-2019

Міністерство освіти і науки пропонує для громадського обговорення проект Положення про інституційну форму здобуття професійної (професійно-технічної) освіти.Проект Положення розроблено Міністерством освіти і науки України відповідно до частини дванадцятої статті 9 Закону України «Про освіту».

Юннатівська команда Закарпаття здобула неабияких успіхів під час участі у Всеукраїнському природоохоронному русі „Зелена естафета”

16-04-2019

Переможці І відбіркового (обласного) етапу Всеукраїнського юннатівського природоохоронного руху ,,Зелена естафета” – учні Великолазівського ЗЗСО І–ІІІ ступенів Баранинської ОТГ Турянчич Наталія і Газа Крістіна та Тячівського районного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Подвич Кароліна і Дубровка Даніела взяли участь у підсумковому етапі Всеукраїнського юннатівського природоохоронного руху „Зелена естафета”, де здобули неабияких успіхів.

Парламентські слухання на тему „Збалансований розвиток людського капіталу в Україні: завдання освіти і науки”

15-04-2019

10 квітня 2019 року освітяни нашої області взяли участь у парламентських слуханнях на тему „Збалансований розвиток людського капіталу в Україні: завдання освіти і науки”.

ІІ етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед здобувачів професійної освіти з професії „Маляр”

12-04-2019

10 – 11 квітня 2019 року на базі Свалявського  професійного будівельного ліцею відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед здобувачів професійної освіти з професії „Маляр”, учасниками якого були переможці І етапу з ДНЗ „Ужгородський центр професійно-технічної освіти”, Свалявського професійного будівельного ліцею, Хустського професійного ліцею, Вищого професійного училища № 34 м. Виноградів. Організаційно-методичний супровід заходу здійснював НМЦ ПТО у Закарпатській області.

Щорічна квітнева зустріч

12-04-2019

Традиційно у квітні культурно-освітня організація „Матіца словенська” в Україні збирає шанувальників словацької поезії та прози на обласний огляд-конкурс з декламування словацької казки та поезії.
Так, 12 квітня 2019 року у приміщені Центру словацької культури в Ужгороді відбувся XХІІ Обласний огляд-конкурс декламування словацької казки та поезії „Чарівність казки”.

Стартує реєстрація на Global Teacher Prize Ukraine 2019: переможець отримає чверть мільйона гривень та сучасну бібліотеку для своєї школи

12-04-2019

З 11 квітня до 1 серпня триває реєстрація для участі в щорічній національній премії для вчителів Global Teacher Prize Ukraine 2019. Вчитель може податися самостійно або ж бути номінований учнями, батьками, колегами чи іншими небайдужими, які вважають його гідним визнання. Про це йшлося сьогодні, 11 квітня, на прес-сніданку за участі Міністра освіти і науки Лілії Гриневич з нагоди старту премії 2019 року.

У МОН провели зустріч щодо використання новітніх технологій в військово-патріотичній грі “Джура”

12-04-2019

У Міністерстві освіти і науки відбувся круглий стіл  «Нові інформаційні технології в управлінні національними проектами на прикладі військово-патріотичної гри “Джура”: практичні аспекти». У заході взяли участь майже 80 фахівців центральних та місцевих органів виконавчої влади, іноземних компаній, закладів освіти та громадських організацій.

В Україні створять ще 45 НПЦ у закладах професійної освіти - Уряд розподілив на місця передбачені на це 50 млн гривень

11-04-2019

На 2019 рік держава виділила 50 млн гривень на модернізацію закладів профосвіти - за ці кошти на базі 45 профтехів створять навчально-практичні центри (НПЦ), де учні працюватимуть із сучасною технікою та матеріалами. Відповідну субвенцію на місця розподілив сьогодні, 10 квітня 2019 року, Уряд України.

Юні археологи взяли участь у Всеукраїнській історико-краєзнавчій конференції

11-04-2019

З 4 по 6 квітня 2019 року в м.Черкаси проходила ІV Всеукраїнська історико-краєзнавча конференція учнівської молоді „Державотворчі процеси в Україні: через віки у ХХІ століття”. Участь у ній взяли Мешко Марк та Мешко Янош вихованці Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді (керівник гуртка „Археологічне краєзнавство” Дзембас О.В.).

Родинне свято „Мама, тато , я – спортивна сім’я” в Мукачівській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті І – ІІ ступенів Закарпатської обласної ради

10-04-2019

Родинне виховання є пріоритетним напрямом роботи всього педагогічного колективу, реалізацією освітніх принципів єдності сім’ї і школи, наступності і єдності поколінь.
На виконання Національної стратегії з оздоровчої рухової активності в Україні на період до 2025року „Рухова активність – здоровий спосіб життя – здорова нація” в рамках Всеукраїнського тижня громадянського здоров’я в закладі проведено родинне спортивне свято „Мама, тато, я – спортивна сім’я”.

Інформуємо про благоустрій територій закладів освіти під час весняної толоки 6 квітня 2019 року

10-04-2019

Щороку навесні учнівська та педагогічна громадськість беруть участь у весняних заходах з благоустрою територій. Цьогоріч у всіх закладах освіти області проведено роботи з прибирання територій, упорядкування спортивних та дитячих майданчиків, пішохідних доріжок, подвір’я та озеленення територій. У результаті зазначених заходів висаджено біля восьми тисяч дерев і семи тисяч кущів та прибрано усі території закладів освіти області.

МОН пропонує для громадського обговорення проект наказу щодо змін до Умов прийому на молодшого спеціаліста

08-04-2019

Міністерство освіти і науки пропонує для громадського обговорення проект наказу щодо змін до Умов прийому на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста у 2019 році.

«Світ рослин». 28 тиждень НУШ: додаткові матеріали та рекомендації

08-04-2019
Добірка вправ, розробок та цікавих ідей, які допоможуть вам підготуватися до двадцять восьмого тижня НУШ.
Із кожним днем красуня-весна стає дедалі прекраснішою, наповнюючи все зеленню та радістю. Саме велич живої природи спонукає нас невпинно розвиватися і радіти життю. Тож для того, щоб першачки зрозуміли важливість природи для нашого життя, Модельна навчальна програма присвячує 28 тиждень НУШ вивченню світу рослин. Діти дізнаються більше про живу і неживу природу, розширять знання про рослинний світ, зрозуміють необхідність дбайливого ставлення до флори і довкілля.

Всеукраїнська нарада з питань розвитку та якості дошкільної освіти

08-04-2019

4 квітня 2019 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась Всеукраїнська нарада з питань розвитку та якості дошкільної освіти, до порядку денної якої було включено актуальні питання діяльності закладів дошкільної освіти.

В ІРЦ Ужгородської районної ради пасхальний бум

05-04-2019

Усі  активно готуються до Великодня. Сьогодні особливі діти робили особливі писанки – солодкі.
Не така, як у всіх, а солодка. Замість пензля у руках − цукрові олівці, а полотно для творчості − печиво. Вихованці  „Інклюзивно-ресурсного центру Ужгородської районної ради”  виготовили солодкі писанки, які будуть представлені на другому етапі П’ятого обласного фестивалю-конкурсу ,,Воскресни, писанко!”

В Україні розпочалися відбіркові змагання серед фіналістів конкурсу “Учитель року - 2019”

05-04-2019

У п’яти регіонах країни стартував третій, заключний етап конкурсу “Учитель року - 2019”. Його учасниками стали понад 100 педагогів, які попередньо здобули перемогу в регіональних турнірах конкурсу. Урочистості з нагоди відкриття відбулися у четвер, 4 квітня 2019 року.

„Подорож стежинами здоров’я”

04-04-2019

Під такою назвою 3 квітня 2019 року в Закарпатському обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді пройшла пізнавальна гра-квест, присвячена Всесвітньому дню здоров’я. Її мета – виховання в юннатів бережливого ставлення до власного здоров’я як найвищої цінності життя, формування навичок здорового способу життя.

Представники патрульної поліції провели заняття для учнів УЗСШІ

04-04-2019

Сьогодні, як ніколи, зростає співпраця закладів освіти з працівниками правоохоронних органів. Адже профілактична робота дає можливість виробляти у дітей уміння діяти в конфліктних ситуаціях, приймати правильні рішення, володіти навичками самозбереження, знати свої права та обов’язки.

Сертифікація вчителів: затвердили анкету самооцінювання

04-04-2019

Державна служба якості освіти затвердила форму анкети самооцінювання, яку заповнюватимуть вчителі під час сертифікації.
Про це йдеться в наказі №01-11/16 від 4 квітня, опублікованому на сайті служби.

До 70% навчання на виробництві і 30% - в аудиторіях: Уряд визначив, як в Україні впроваджуватимуть дуальну освіту

04-04-2019

Створення необхідної “нормативки”, підготовка та апробація нових освітніх програм, запуск пілотних проектів та використання міжнародного досвіду - ці та інші кроки робитиме Уряд, щоб запровадити дуальну освіту в Україні. Вони закладені в план з реалізації Концепції підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти, що був затверджений Кабміном.

Держава спрямувала 500 млн гривень для закупівлі шкільних автобусів і машин для ІРЦ – рішення Уряду

04-04-2019

Місцеві органи самоврядування отримали з державного бюджету 500 млн гривень: 325 млн буде використано для купівлі шкільних автобусів, а ще 175 – на придбання спеціальних автомобілів для інклюзивно-ресурсних центрів. Відповідне рішення прийняв КМУ сьогодні, 3 квітня 2019 року, у приміщенні Будинку Уряду.

Педагоги закладів профосвіти отримуватимуть грошову премію за підготовку учнів до стажування - рішення Уряду

03-04-2019

Майстри виробничого навчання та педагоги професійного навчання зможуть отримувати додаткові премії за підготовку учнів до стажування. Їх виплачуватимуть за рахунок коштів, отриманих від оплати навчальної практики учнів. Постанову, яка дозволятиме здійснювати таку виплату, було затверджено сьогодні, 3 квітня 2019 року, під час засідання Кабміну.

Уряд спрямував 1 млрд грн на інтернетизацію та комп'ютеризацію українських шкіл, – Лілія Гриневич

03-04-2019

Уряд інвестує 1 млрд грн в інтернетизацію та комп’ютеризацію українських шкіл – 700 млн грн буде спрямовано на забезпечення доступу до Інтернету, а ще 300 млн грн – на закупівлю комп’ютерів. Відповідну постанову було прийнято на засіданні КМУ сьогодні, 3 квітня 2019 року.

Форум лідерів учнівського самоврядування ,,Народжені незалежними”

03-04-2019

29 – 30 березня  2019 року в м.Ужгород відбувся обласний звітно-навчальний збір лідерів учнівського самоврядування ,,Народжені незалежними”. Зазначений захід проведено на базі Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості ,,ПАДІЮН”.

МОН пропонує до громадського обговорення зміни до наказу про перелік спеціальних засобів корекції психофізичного розвитку дітей з особливими освітніми потребами

02-04-2019

МОН пропонує до громадського обговорення зміни до наказу про перелік спеціальних засобів корекції психофізичного розвитку дітей з особливими освітніми потребами.

Як вступити у профтех: на сайті МОН розміщені відповіді на найпоширеніші запитання абітурієнтів

02-04-2019

Фахівці Міністерства освіти і науки підготували для абітурієнтів відповіді на найпоширеніші запитання щодо вступу до закладів профосвіти 2019 року. Q&A були створені після аналізу звернень вступників минулих років та розміщені на сайті МОН уперше.

До уваги всіх, хто складатиме зовнішнє незалежне оцінювання у 2019 році!

02-04-2019

Повідомляємо, що 14 квітня 2019 року з 12.00 за к.ч. Олександр Авраменко, автор понад п'ятдесяти підручників та посібників з української мови й літератури, один із найвідоміших авторів матеріалів для підготовки до ЗНО з цього предмета, на власному каналі youtube (https://www.youtube.com/channel/UCBORYU3g3C5kFXJc7kLwqGA) проводитиме наживо консультацію з підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури 2019 року.

Обласні заклади позашкільної освіти залучають вихованців ,,Арніки” до творчого пошуку та формують навички здорового способу життя

02-04-2019

На базі Воловецької філії Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді ,,Арніка” триває п’ята відпочинкова зміна. Під час відпочинку учнів закладів освіти Рахівського та Хустського районів працівники обласних закладів позашкільної освіти  провели заняття з розвитку творчих здібностей дітей, формування здорового способу життя та підвищення їх рухової активності.

2 квітня - Всесвітній день поширення інформації про аутизм

02-04-2019

У 1990-х роках ХХ ст. ця хвороба була мало вивченим захворюванням. Цей діагноз ставили в середньому 1 дитині з 5 тисяч. Сучасні дослідження, проведені за фінансової підтримки організації Autism speaks в Південній Кореї, дали страшні результати. 1 школяр з 38 є аутистом, пише uamodna.com

МОН пропонує до громадського обговорення проект Плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу в закладах освіти, Рекомендації щодо його розроблення та Порядку реагування на булінг

02-04-2019

До громадського обговорення пропонується проект ПЛАНУ заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладах освіти, РЕКОМЕНДАЦІЙ щодо розроблення плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі освіти, ПОРЯДКУ реагування на випадки булінгу (цькування) в закладах освіти та застосування заходів виховного впливу, розроблених Міністерством освіти і науки України на виконання абзацу 9 частини 1 статті 64 Закону України «Про освіту».

У Міністерстві освіти і науки України проведено Всеукраїнський семінар відповідальних за організацію і проведення гри ,,Сокіл ” („Джура”)

01-04-2019

28 березня 2019 року у Міністерстві освіти і науки України відбувся всеукраїнський семінар педагогічних працівників – відповідальних за національно-патріотичне виховання в обласних закладах позашкільної освіти, членів обласних штабів Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура”). Участь у роботі семінару взяли представники обласного штабу гри ,,Сокіл” (,,Джура”), Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді.

Завершальний акорд Всеукраїнської олімпіади з іноземних мов

01-04-2019

29 березня у залі Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН” відбулося урочисте закриття та вручення 103 дипломів переможцям IV етапу ХХХVІІІ Всеукраїнської учнівської олімпіади з німецької та французької мов.

28 березня 2019 року міністр освіти і науки України Лілія Гриневич відвідала Закарпатську область

29-03-2019

Основна мета чергової поїздки  – це підбиття підсумків роботи чотириденного мовного табору з підготовки до ЗНО  з української мови та літератури для випускників закладів освіти з навчанням угорською мовою.
Як уже повідомлялось раніше, Міністерство  освіти  і  науки  України  спільно  з  ГО „Освіторія”  та GoGlobal (за фінансового сприяння проекту „Фінська підтримка реформи української школи” та Європейського Союзу) провели для понад 200 випускників шкіл з навчанням угорською мовою весняний мовний табір під назвою „БомбеЗНО”, у якому упродовж чотирьох днів, з 25 по 28 березня, учні проходили експрес-курс підготовки до ЗНО з української мови та літератури.

Найкращий учнівський колектив екологічної просвіти області визначили у ЗОЕНЦУМ

28-03-2019

25 березня 2019 року Закарпатським обласним еколого-натуралістичним центром проведено ІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу колективів екологічної просвіти „Земля – наш спільний дім”.  Участь у заході взяли юні природоохоронці із Свалявського, Виноградівського, Хустського, Тячівського,  Великоберезнянського  та Ужгородського районів.

Юні філологи повертаються додому з перемогою

28-03-2019

У м. Кропивницький з 24 до 28 березня відбувся IV етап Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури. Від Закарпаття її учасниками стали 8 учнів, шестеро з яких повернулися із перемогою. Зокрема, дипломи ІІ ступеня виборили: Шимон Євгенія  Романівна, учениця 8 класу гімназії-інтернату м. Хуста Закарпатської області, Кузьмик Каріна Йосипівна, учениця 10 класу Ужгородської загальноосвітньої спеціалізованої школи-інтернату з поглибленим вивченням окремих предметів Закарпатської обласної ради, Шебела Валерія В'ячеславівна, учениця 7 (11) Класу класичної гімназії Ужгородської міської ради Закарпатської області.

Увага, ,,Нове покоління” в ефірі! Благодійна допомога та креативні ініціативи у молодіжному середовищі

26-03-2019

Сьогодні у програмі ,,Ранок на Тисі”, яка транслювалася у прямому ефірі на телеканалі ОДТРК ,,Тиса”, взяли участь лідери молодіжного громадського руху – президент обласного парламенту лідерів учнівського самоврядування ,,Нове покоління” Назар Староста та Марія Юріна (президент 2018 року). Молодіжні лідери розповіли про активну діяльність учнівських лідерів Закарпаття, співпрацю з партнерами, успішно реалізовані проекти та плани на майбутнє. Але найбільше уваги було приділено організації дводенного форуму лідерів учнівського самоврядування ,,Нове покоління”, який відбудеться в м.Ужгород вже цього уік-енду.