пл. Народна, 4, м. Ужгород, Закарпатська обл., 88008
depon@carpathia.gov.ua

Новини департаменту

Google, МОН та Фонд Порошенка підписали меморандум про співпрацю для розвитку інклюзивної освіти

26-03-2019

Тренінги для підвищення ІКТ-грамотності вчителів, організація та проведення спільних семінарів, тренінгів і тематичних досліджень для впровадження стандартів інклюзивної освіти. Над цим разом працюватимуть Google, МОН та Фонд Порошенка відповідно до меморандуму, що був підписаний сьогодні, 25 березня 2019 року.

На Закарпатті запрацював весняний мовний табір „БомбеЗНО”

25-03-2019

Міністерство  освіти  і  науки  України  спільно  з  ГО „Освіторія”  та  GoGlobal (за підтримки проекту “Фінська підтримка реформи української школи” та Європейського Союзу) проведуть чотириденний мовний табір з підготовки до ЗНО з української мови та літератури для випускників закладів освіти з мовами національних меншин Закарпатської та Чернівецької областей.
За інформацією менеджера креативних освітніх проектів „Освіторія” Олени Северенчук, готуватимуть цих дітей найкращі вчителі України, відібрані на конкурсній основі. Такою є основна мета проекту під назвою „БомбеЗНО”.

На Закарпатті відкрили ще один заклад дошкільної освіти

25-03-2019

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 6 грудня 2017 року №871-р затверджено план дій на 2017-2019 роки поетапного створення додаткових місць у закладах освіти для дітей дошкільного віку. На його виконання на Закарпатті у 2018 році відкрито п’ять нових закладів дошкільної освіти, що дозволило створити додатково 355 місць для надання якісних освітніх послуг.

ХХХVІІІ Всеукраїнську учнівську олімпіаду з німецької та французької мов відкрито

25-03-2019

24 березня Закарпатський обласний палац дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН” зібрав з усієї України найталановитіших і найкращих знавців німецької та французької мов на IV етап ХХХVІІІ Всеукраїнської учнівської олімпіади.
Відкрила захід Ганна Сопкова, директор департаменту освіти і науки Закарпатської обласної державної адміністрації, голова оргкомітету Всеукраїнської учнівської олімпіади, яка акцентувала на важливості олімпіад з іноземних мов. Директор зауважила, що усі переможці олімпіад у Закарпатській області отримують солідні грошові винагороди. Побажала учасникам, щоб здобули на олімпіаді не лише позитивний інтелектуальний досвід, а також знайшли нових друзів, отримали задоволення від спілкування з однолітками та від перебування на Закарпатті.

Результати з української мови і літератури – в кабінетах учасників пробного ЗНО

25-03-2019

109 324 учасники, які скористалися сервісом «Визначення результатів пробного ЗНО», зможуть переглянути і завантажити картку результатів.
В особистому кабінеті учасника пробного тестування наразі розміщено результати з української мови і літератури за рейтинговою шкалою 100–200 балів і критеріальною шкалою  1–12 балів.

І другий день пробного ЗНО пройшов успішно

25-03-2019

23 березня пройшло пробне зовнішнє незалежне оцінювання з іноземних мов, біології, географії, історії України, математики, фізики та хімії. В області працювали 315 аудиторій на 21 пункті проведення пробного ЗНО. На 15 пунктах використовувалися аудіозасоби для оцінювання навичок сприйняття мови на слух (аудіювання). До роботи на пунктах проведення пробного ЗНО було залучено 761 педагогічного працівника.

«Навіщо їсти». 27 тиждень НУШ: додаткові матеріали та рекомендації

25-03-2019
Добірка вправ, розробок та цікавих ідей, які допоможуть вам підготуватися до двадцять сьомого тижня НУШ.
Відповідно до Модельної навчальної програми двадцять сьомий тиждень НУШ присвячений їжі та харчуванню. І це надзвичайно важлива тема, адже всі ми полюбляємо смачну їжу, а головне – маємо харчуватися. Першачки повинні розуміти: щоб бути розумними, веселими та здоровими, потрібно їсти, дотримуючись правил харчування і уникаючи загроз шкідливої їжі. Саме про це говоритимемо упродовж 27 тижня НУШ. Тож ми підготували добірку позитивних ігор, вправ і розробок, які допоможуть зробити його цікавим та насиченим корисною інформацією.

Про фестиваль „Історія:UA” на Закарпатті

22-03-2019

Український інститут національної пам’яті продовжує популяризувати історію в регіонах. Так, черговий фестиваль „Історія:UA” організовано  22-23 березня 2019 року на Закарпатті. Приурочений він до 80-річчя утворення „Карпатської України”.

Відбулося засідання колегії департаменту освіти і науки облдержадміністрації

22-03-2019

22 березня відповідно до Плану роботи департаменту освіти і науки Закарпатської обласної державної адміністрації на 2019 рік відбулося розширене засідання колегії департаменту. Серед його учасників начальники місцевих органів управління, керівники закладів професійної (професійно-технічої) освіти та закладів освіти обласного підпорядкування, а також працівники закладів та органів управління освітою, які відповідають за дотримання організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

МОН пропонує до громадського обговорення проект наказу щодо змін до Умов прийому до закладів вищої освіти в 2019 році

22-03-2019

Проект наказу розроблено Міністерством освіти і науки України відповідно до статті 44 Закону України «Про вищу освіту» та абзацу шістнадцятим частини першої статті 64 Закону України «Про освіту»

Лілія Гриневич: Заклади профосвіти мають фінансуватися і управлятися на рівні областей – це вже закладено у проект закону «Про професійну освіту»

21-03-2019

Зараз в Україні система управління закладами професійної освіти (ЗПО) сильно фрагментована – воно здійснюється на рівні держави, міст-обласних центрів та областей. Це призводить до проблем з фінансуванням, належним формуванням держзамовлення, утриманням та управлінням закладами. Мета МОН, щоб усі ЗПО фінансувалися й управлялися на рівні областей, і це вже закладено в проект закону «Про професійну освіту». На цьому наголосила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час відкриття семінару «Запуск Туринського процесу в Україні» сьогодні, 21 березня 2019 року, у Києві.

В Україні та світі сьогодні відзначається Всесвітній день людей з синдромом Дауна

21-03-2019

Щороку в світі народжується від трьох до п’яти тисяч дітей з синдромом, в Україні – понад 400. Таких малюків називають ще дітьми Сонця, але проблеми, з якими стикаються вони та їхні батьки, зовсім не сонячні. Якщо в Англії 80 відсотків всіх дітей із синдромом Дауна навчаються разом із іншими школярами, то в Україні таких набереться ледве відсоток. Проблемою для цих діток є і відвідування дитячого садка, громадських, культурних закладів. Зазвичай українці з синдромом Дауна майже приречені на ізоляцію і асоціальність. Лише останнім часом, завдяки титанічним зусиллям батькам дітей з синдромом Дауна, що об’єднуються для вирішення спільних проблем та волонтерам, ситуація трохи зрушила з мертвої точки. До поліпшення ситуації долучилися й працівники ЗІППО та слухачі курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників інклюзивної освіти.

Вступ 2019: МОН та CEDOS підготували поради для вступників, як правильно обрати виш та спеціальність

20-03-2019

Як обрати якісну вищу освіту, щоб вона стала гарною основою для розвитку та вигідною інвестицією в майбутнє? Міністерство освіти і науки та аналітичний центр CEDOS підготували поради для вступників про вибір університету та спеціальності. Вони були опубліковані сьогодні, 20 березня 2019 року, за цим посиланням: https://cedos.org.ua/vybir

“Бомбезно”: як готуватимуть до ЗНО з української угорськомовних дітей

20-03-2019

МОН спільно з ГС “Освіторія” та GoGlobal (за підттримки проекту “Фінська підтримка реформи української школи” та Європейського Союзу) проведуть чотириденний табір підготовки до ЗНО для випускників з прикордонних містечок та селищ Закарпатської та Чернівецької областей.

Сертифікація вчителів: затверджені методика та форма експертного оцінювання

20-03-2019

Державна служба якості освіти затвердила методику та форму експертного оцінювання вчителів під час сертифікації.
Відповідні накази служби опубліковані на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

25 березня на ЕdEra стартує новий онлайн-курс «Права людини в освітньому просторі»

19-03-2019

Що таке права людини, яку роль вони відіграють та як їх повноцінно реалізувати в житті кожної особистості. Відповіді на ці питання дасть новий онлайн-курс «Права людини в освітньому просторі», який підготували ОБСЄ в Україні та студія онлайн-освіти EdEra за підтримки Міністерства освіти і науки.

МОН пропонує для громадського обговорення проект наказу «Про затвердження типової освітньої програми профільної середньої освіти для ВНЗ І-ІІ рівня акредитації, що здійснюють підготовку молодших спеціалістів на основі базової середньої освіти»

18-03-2019

Міністерство освіти і науки пропонує для громадського обговорення проект наказу «Про затвердження типової освітньої програми профільної середньої освіти для вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації, що здійснюють підготовку молодших спеціалістів на основі базової середньої освіти».
Зауваження і пропозиції просимо надсилати до 2 квітня 2019 року на електронну адресу: shykova@mon.gov.ua

80-річчя Карпатської України. Вихованці Закарпатського центру туризму вшанували учасників історичних подій на Красному полі

18-03-2019

16 березня 2019 року Закарпатським центром туризму, краєзнавства, екскурсій та спорту учнівської молоді для вихованців гуртків „Екологічне краєзнавство” (керівник Дутка М.М.), „Історичне краєзнавство” (керівники Мазур В.Б. та Хаща Л.М.), „Археологічне краєзнавство” (керівник Дзембас О.В.) проведено тематичну екскурсію, присвячену 80-річчю проголошення незалежності Карпатської України. Під час екскурсії педагогічні працівники з гуртківцями відвідали музей історичного профілю Хустської спеціалізованої школи І–ІІІ ступенів № 1 імені Августина Волошина та меморіальний парк ,,Красне поле”. Захід проводився з метою ознайомлення гуртківців з історією проголошення незалежності Карпатської України та з життєвим шляхом і громадсько-політичною діяльністю президента Карпатської України Августина Волошина, вшанування пам’яті січових стрільців, які віддали своє життя за свободу молодої української держави.

Професійна (професійно-технічна) освіта Закарпаття на Десятій міжнародній виставці „Сучасні заклади освіти – 2019”

18-03-2019

14 – 16 березня 2019 року в Київському палаці дітей та юнацтва відбулася головна подія освітньої галузі України – Десята міжнародна виставка „Сучасні заклади освіти – 2019”, організатором якої є компанія „Виставковий Світ” за підтримки й участі Міністерства освіти і науки України та Національної академії педагогічних наук України. 750 учасників із 25 регіонів України та 12 країн світу взяли участь у роботі виставки.

Як визначити результати пробного ЗНО

18-03-2019

Учасники пробного ЗНО можуть  отримати результат за рейтинговою шкалою 100–200 балів і критеріальною шкалою 1–12 балів, скориставшись сервісом «Визначення результатів пробного зовнішнього незалежного оцінювання».

Перший крок зроблено – пробне ЗНО з української мови і літератури відбулося!

18-03-2019

16 березня в області, як і у всій державі, пройшло пробне зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури. На Закарпатті працювали 22 пункти проведення пробного ЗНО, до роботи на яких було залучено 733 педагогічні працівники.

Вітаємо команди області з перемогою у IV етапі Всеукраїнських олімпіад

18-03-2019

У м. Черкаси з 11 до 15 березня відбувся IV етап Всеукраїнської олімпіади з математики від Закарпаття її учасниками стали 8 учнів, четверо з яких повернулися із перемогою. Зокрема дипломи ІІ ступеня виборили:

Міністерство освіти і науки України оголошує конкурс на зайняття посади ректора Закарпатської академії мистецтв

18-03-2019

У конкурсі можуть брати участь громадяни України, які вільно володіють українською мовою, мають вчене звання та науковий ступінь і стаж роботи на посадах науково-педагогічних працівників не менш як десять років.

Міністерство освіти і науки України оголошує конкурс на зайняття посади ректора Мукачівського державного університету

18-03-2019

У конкурсі можуть брати участь громадяни України, які вільно володіють українською мовою, мають вчене звання та науковий ступінь і стаж роботи на посадах науково-педагогічних працівників не менш як десять років.

Педагоги обласних закладів позашкільної освіти спонукають до пошуку творчих ідей та реалізації здібностей вихованців ,,Арніки”

18-03-2019

Під час четвертої відпочинкової зміни з 4 до 17 березня 2019 року на базі Воловецької філії ЗОЕНЦ ,,Арніка” для учнів закладів загальної середньої освіти м.Ужгород та Міжгірського району було організовано ряд навчально-виховних заходів.

#БомбеЗНО: 8 крутих методів для підготовки до ЗНО з української

18-03-2019

Що може допомогти швидко впоратися з найскладнішими правилами української мови та хитромудрими художніми напрямками й жанрами? Пропонуємо добірку найцікавіших та найефективніших завдань для підготовки до ЗНО з української мови від проекту «БомбеЗНО».

Марина Порошенко здійснила робочу поїздку в Закарпатську область

18-03-2019

15 березня дружина Президента України Марина Порошенко здійснила робочу поїздку в Закарпатську область. У Мукачево Перша леді відвідала інклюзивну загальноосвітню школу № 13, в якій у 2018 році за ініціативою Фонду Порошенка було створено ресурсну кімнату для учнів з особливими освітніми потребами. Наразі за інклюзивною формою навчання тут здобуває освіту 11 дітей.

Лілія Гриневич: Мінрегіон розробить типові проекти для дооблаштування шкіл внутрішніми вбиральнями

18-03-2019

Волинська область 2019 року планує дооблаштувати 43 школи внутрішніми вбиральнями, на це держава в межах програми «Гідність дитини» виділила 267,3 млн грн на країну загалом, а для Волині – 16,9 млн грн. Про це йшлося під час зустрічі Міністра освіти і науки Лілії Гриневич та голови Волинської обласної державної адміністрації Олександра Савченка сьогодні, 11 березня 2019 року.

«Весняні свята. Великдень». 26 тиждень НУШ: додаткові матеріали та рекомендації

18-03-2019
Добірка практичних матеріалів та ігор, які стануть у пригоді протягом двадцять шостого тижня НУШ.
Яскраво світить сонечко, а ви маєте чудовий настрій? Значить, прийшла весна. А яке найулюбленіше свято навесні? Звісно, Великдень!
Двадцять шостий тиждень НУШ відповідно до Модельної навчальної програми присвячений весняним святам та Великодню. Цього тижня першачки дізнаються про традицію зустрічати весну, дослідять, яким розчином фарбувати крашанку та які є різновиди писанок.

"Борітеся - поборете…" Заповіти Кобзаря лунали у "ПАДІЮНі"

15-03-2019

13 березня у малій театральній залі Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН” відзначили 205 річницю з Дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Вихованці студії пантоміми "Енергія мім" та театральної студії "Синтез" згадували поета ліричними рядками, декламували вірші, балади, співали пісні улюбленого для всіх класика поетичного жанру – Тараса Шевченка. Поезію напам'ять читали не тільки маленькі поціновувачі мистецтва, а також їх батьки та педагоги.

Відзначення 80-ої річниці Карпатської України в Ужгородській загальноосвітній спеціалізованій школі-інтернаті з поглибленим вивченням окремих предметів

14-03-2019

14 березня учні Ужгородської загальноосвітньої спеціалізованої школи-інтернату з поглибленим вивченням окремих предметів Закарпатської обласної ради  взяли участь у тематичному обговоренні, присвяченому  80- ій  річниці Карпатської України: «Августин Волошин і Карпатська Україна 1938-1939р.р».  З історичними матеріалом перед школярами і педагогами виступив доцент кафедри історії України історичного факультету УжНУ Василь Міщанин.

МОН пропонує для громадського обговорення проект наказу МОН «Про внесення змін до Положення про міжшкільний ресурсний центр».

14-03-2019

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проект наказу МОН «Про внесення змін до Положення про міжшкільний ресурсний центр».

Відмова від “уроків”, стажування за кордоном та хаби у профтехах - учні закладів профосвіти представили МОН своє бачення змін у сфері

14-03-2019

Учні українських профтехів розказали представникам МОН про зміни, яких потребує сучасна професійна освіта. Зустріч відбулась у вівторок, 12 березня 2019 року, в приміщенні МОН у межах тижня відкритого Уряду в Україні.

Педагогічна інтернатура, індивідуальні освітні траєкторії, нові доплати та обов’язкова домедична допомога – Уряд подав у ВРУ проект закону «Про повну загальну середню освіту»

13-03-2019

Проект закону «Про повну загальну середню освіту», що доповнює Закон «Про освіту» і дає реальні механізми для реалізації реформи Нова українська школа для учнів, учителів, батьків та освітніх управлінців, подано Урядом на розгляд Верховної Ради України. Відповідне рішення КМУ прийняв сьогодні, 13 березня 2019 року, у приміщенні Будинку Уряду.

Розпочався всеукраїнський тренінг для працівників ІРЦ по використанню сучасних міжнародних методик комплексної оцінки розвитку дітей з особливими освітніми потребами

13-03-2019

12 березня дружина Президента України, голова Фонду Порошенка Марина Порошенко відкрила тренінг для працівників Інклюзивно-ресурсних центрів по використанню методик комплексної оцінки розвитку дітей з особливими освітніми потребами.

Нарада з відповідальними за ЗНО у районах (містах)

12-03-2019

Сьогодні, 12 березня, на базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти за участі методиста Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти Ольги Івоняк, представників департаменту освіти і науки облдержадміністрації,  Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти  відбулася нарада з відповідальними за ЗНО у районах (містах), присвячена підготовці до проведення в області пробного зовнішнього незалежного оцінювання, та інструктаж з відповідальними за пункти проведення пробного ЗНО (далі –  пункти ППЗНО).

Моя професія – моя гордість

11-03-2019

Верстатник широкого профілю – це професія загальнодержавного значення, яка поєднує кілька верстатних професій, тому затребувана й високооплачувана. Процес оволодіння цією професією потребує глибоких комплексних знань, поступового вивчення загальнотехнічних дисциплін з переходом до професійної підготовки, потім – виробничої діяльності, що формується у своєрідну систему: верстат – пристрій – інструмент – заготовка.

Вихованці ,,Арніки” відзначили річницю з дня народження великого Кобзаря

11-03-2019

Вихованці Воловецької філії Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді ,,Арніка” провели тематичний виховний захід присвячений Т.Г. Шевченку.

«Весна». 25 тиждень НУШ: додаткові матеріали та рекомендації

11-03-2019
Добірка вправ, розробок та практичних порад, які допоможуть вам підготуватися до двадцять п’ятого тижня НУШ.
Двадцять п’ятий тиждень НУШ присвячений весні, відповідно до Модельної навчальної програми. Ця пора року напрочуд яскрава: ми бачимо, як швидко змінюється світ навколо та як усе розквітає і сповнюється пташиним співом. На уроках дітлахи зможуть дізнатися про особливості цієї пори року, про її значення у нашому житті. Також школярі поглиблять знання про необхідність збереження живої природи.


8 Березня

07-03-2019

8 Березня

Атестат змінили на свідоцтво – документ про отримання повної загальної середньої освіти матиме іншу назву, а також стане доступнішим для осіб з порушенням зору

07-03-2019

Українські школярі відтепер отримуватимуть після 4-го класу – свідоцтво про здобуття початкової освіти; після 9-го – свідоцтво про здобуття базової середньої освіти; а після завершення школи в 11-му (12) класі – свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти. Відповідну постанову було прийнято під час засідання Уряду сьогодні, 6 березня 2019 року.
Щоб усі ці документи були доступні й для осіб з порушеннями зору, їх почнуть виготовляти з використанням шрифту Брайля.

Триває відбір підручників для 2-го класу Нової української школи – їх вже оцінили експерти, наразі голосують вчителі

06-03-2019

До 10 березня вчителі мають визначити, за якими підручниками навчатимуться в 2019/2020 н.р. учні других класів НУШ. Цього року їм запропоновано на вибір 15 підручників з української мови та читання (у двох частинах), 14 варіантів з інтегрованого курсу «Я досліджую світ», 10 – з математики, 6 – з англійської мови та 8 – з інтегрованого курсу «Мистецтво», а також підручники для закладів з навчанням мовами національних меншин.

Інклюзивний простір: пріоритетні напрями забезпечення рівного доступу до освіти дітей з особливими освітніми потребами

05-03-2019

Спеціалізований коворкінг для керівників, учителів, практичних психологів та асистентів учителів. Сьогодні настав час впровадження інклюзивного освітнього середовища для дітей з особливими освітніми потребами та їх соціалізації у житті українського суспільства.

Понад 400 випускників шкіл з угорською та румунською мовами навчання пройдуть інтенсивну підготовку до ЗНО з української мови у пришкільних мовних таборах БомбеЗНО

05-03-2019

Цьогоріч на весняних канікулах (25-28 березня) понад 400 випускників шкіл з угорською та румунською мовою навчання пройдуть інтенсивну підготовку до ЗНО з української мови. Про це розповіла Міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час відкриття підготовчого тренінгу для вчителів української мови, які стануть наставниками у цих пришкільних таборах у межах проекту БомбеЗНО, сьогодні, 4 березня 2019 року.

Обласний фестиваль румунського народного мистецтва „Мерцишор” – свято весни, любові і традицій

04-03-2019

3 березня у селі Глибокий Потік на Тячівщині відбувся обласний фестиваль румунського народного мистецтва „Мерцишор”, який зібрав шанувальників румунської звичаєвості і традицій. В основі цього свята весни – легенда про мужність і вірність, про красу і відданість.

«Час. Як керувати часом». 24 тиждень НУШ: додаткові матеріали та рекомендації

04-03-2019
Добірка ігор та практичних порад, які стануть у пригоді під час двадцять четвертого тижня НУШ.
Цього тижня першачки навчаться керувати часом. Що ж це означає?  Керувати часом – це як? Ми, дорослі, добре знаємо, що керувати часом – це, перш за все, його правильно організовувати. А ще те, що час – єдиний ресурс, який не відновлюється. Тому відповідно до Модельної навчальної програми, двадцять четвертий тиждень НУШ присвячений керуванню часом.

Навчаємось разом у форматі „відкритої управлінської студії”

28-02-2019

Упродовж 27 – 28 лютого у Закарпатському обласному палаці дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН” департамент освіти і науки обласної державної адміністрації проводив „відкриту управлінську студію” для керівників усіх закладів загальної середньої освіти, що забезпечують надання початкової освіти, завідувачів районних (міських) методичних кабінетів та працівників, відповідальних за початкову освіту в районі (місті, ОТГ). Такий захід передбачено планом роботи департаменту на 2019 рік.

Другі класи закладів освіти області, які беруть участь у дослідно-експериментальній роботі, забезпечено навчальними іграми

28-02-2019

Урізноманітнення форм початкової освіти, упровадження нових педагогічних технологій продукування перспективних ідей, реалізація їх у практичній діяльності – такі завдання стоять перед учителями Нової української школи. Для реалізації зазначеного потрібні і відповідне обладнання, засоби, матеріали.

Уряд спрямував на області 1 млрд грн для забезпечення класів НУШ – цьогоріч вони матимуть на 2 місяці більше для закупівлі парт, дидактики та комп’ютерів для першокласників

28-02-2019

Уряд розподілив і направив в області 1, 215 млрд гривень на навчання вчителів та закупівлю обладнання для першокласників, які навчатимуться у школі в межах реформи Нова українська школа у 2019-2020 навчальному році. Цю постанову було прийнято сьогодні, 27 лютого 2019 року.