Новини департаменту

Уряд спрямував 2,2 млрд гривень на зарплати вчителям

12-02-2020

Уряд спрямував додатково 2,2 млрд гривень для виплати заробітних плат вчителям. Так, виплата коштів педагогам вперше буде здійснюватися із розрахунку реальної кількості учнів, а не за торішніми даними. Це рішення  було прийняте сьогодні, 12 лютого 2020 року, на засіданні Кабміну.

Сертифікація: вчителі зможуть пройти пробний тест онлайн

12-02-2020

З 10 до 17 лютого учасники сертифікації педагогічних працівників, які успішно пройшли реєстрацію й отримали повідомлення з доступом до своїх електронних кабінетів, зможуть ознайомитися з демонстраційним варіантом тесту.

Визначено переможців обласного етапу Всеукраїнської історико-краєзнавчої акції учнівської молоді „Українська революція: 100 років надії і боротьби”

10-02-2020

8 лютого 2020 року на базі Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді відбулася обласна учнівська конференція, під час якої підбито підсумки І-го (регіонального) туру Всеукраїнської краєзнавчої акції учнівської молоді „Українська революція: 100 років надії і боротьби”.

Цього року для участі у регіональному турі Всеукраїнської краєзнавчої акції відповідно до п’яти тематичних напрямів надіслано дослідницько-краєзнавчі роботи учнів закладів освіти м. Ужгород, м. Мукачево, м. Хуст, Виноградівського, Великоберезнянського, Мукачівського, Міжгірського, Тячівського та Ужгородського районів.

Навчалися регіональні експерти-тренери з інституційного аудиту та розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти

10-02-2020

Із 3 по 7 лютого у Києві фахівці Державної служби якості освіти разом із науковцями Університету менеджменту освіти Національної академії педагогічних наук України навчали майбутніх регіональних експертів-тренерів із питань проведення інституційного аудиту та розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти.

Протягом п’яти днів керівники закладів освіти опановували теорію та практику оцінювання якості освіти у закладах загальної середньої освіти. Серед 100 учасників  були  і четверо керівників закладів освіти від Закарпаття.

Десятий ювілейний

10-02-2020

Доки народ береже свою мову, доти він зберігає власну сутність, а втрачає мову – губить себе як народ.

Про це і багато іншого, пов’язаного з мовою та її вивченням у сьогоденні, йшлося  на відкритті фінального  етапу Х Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Тараса Шевченка, що відбувся в суботу, 8  лютого цього року, в стінах Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти.

Інформаційні технології – крок у майбутнє

10-02-2020

8 – 9 лютого на базі ДВНЗ „Ужгородський національний університет” юні айтішники – 56 учнів закладів освіти Закарпаття – змагалися у двох турах та виконували завдання на комп'ютерах з використанням основних офісних додатків та проходили тестування.

Бажаємо якомога більше наукових знахідок!

10-02-2020

У Закарпатському обласному центрі науково-технічної творчості учнівської молоді триває II етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України. Цієї п’ятниці звання кращих в області виборювали юні мовознавці, літературознавці, знавці місцевого фольклору та мистецтва, а також обдаровані учні, що займаються власною літературною творчістю.

Ми закриваємо політичні дискусії щодо мовного питання для шкіл із мовою навчання нацменшин і зосереджуємося на роботі з вчителями та методистами, — Ганна Новосад за результатами зустрічі з Петером Сійярто

10-02-2020

Вдосконалення стандарту вивчення української мови як державної, збільшення кількості годин на її вивчення та навчання нею, а також інші заходи для покращення якості вивчення української у школах. Про це йшлося на зустрічі Міністра закордонних справ Вадима Пристайка та Міністра освіти і науки Ганни Новосад із Міністром зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини Петером Сійярто, 7 лютого 2020 року.

Організовано змістовний відпочинок вихованців у філії ,,Едельвейс” ЗЦТКЕСУМ

07-02-2020

З 27 січня до 9 лютого цього року у філії ,,Едельвейс” Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту проходить відпочинок дітей з Міжгірського, Мукачівського та Свалявського районів.

Під час відпочинку діти залучаються до різноманітних видів творчої активності, займаються спортом, відвідують музеї, виставки або просто знайомляться з архітектурою та історичними пам’ятками міста Ужгород і Мукачево, куди для них організовано автобусні екскурсії.

Нові можливості навчання за сучасними технологіями

06-02-2020

Департаментом освіти і науки облдержадміністрації у 2019 році придбано інтерактивні панелі, які у грудні передано закладам освіти, на базі яких заплановано створити опорні заклади. Інтерактивна панель - це сучасне презентаційне обладнання, використання якого підніме навчальний процес на якісно новий рівень.

У закладах освіти області тимчасово призупинено освітній процес

06-02-2020

У зв’язку із загостренням ситуації із захворюваності на грип та ГРВІ, з метою недопущення масового поширення захворювань серед населення, відповідно до рішень комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій райдержадміністрацій, міських та сільських рад, у більшості закладів освіти області тимчасово призупинено освітній процес.

Великий успіх Крістіана Ремецкі, вихованця ЗОЦНТТУМ

06-02-2020

Українською асоціацією повітряних зміїв підбито підсумки Всеукраїнського відкритого конкурсу ,,Зоряний Кайт 2019”. Першу премію присуджено вихованцю Закарпатського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Крістіану Ремецкі.       

Дуальна форма здобуття освіти у Свалявському професійному будівельному ліцеї

05-02-2020

У 2019/2020 навчальному році у Свалявському професійному будівельному ліцеї  за дуальною  формою навчання здійснюється підготовка кваліфікованих робітників за професією „Електрогазозварник” (на базі повної загальної середньої освіти). Згідно з робочими навчальними планами з 03.02.2020 на базі Товариства з додатковою відповідальністю „Мукачівський машинобудівний завод” розпочалося виробниче навчання 28 учнів.

Стартувала реєстрація на основну сесію ЗНО: графік, документи та умови для учасників з інвалідністю

03-02-2020

В Україні розпочалась реєстрація на основну сесію зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО). Його мають пройти учасники, які планують цьогоріч вступати до вишів на бакалавра, а також учні 11 класу, які складають державну підсумкову атестацію у формі ЗНО. Про це повідомляє Український центр оцінювання якості освіти сьогодні, 3 лютого 2020 року.

Боротьбу за першість з інформатики розпочато

03-02-2020

1 та 2 лютого на базі Ужгородського національного університету учні 8-11 класів закладів загальної середньої освіти Закарпатської області – змагалися у ІІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики.

Стартував II (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України МАН 2020

31-01-2020

Обдаровані старшокласники – слухачі Закарпатського територіального відділення Малої академії наук України, передусім ті, які мріють реалізувати себе у царині науки та наукового дослідництва, зібралися 31 січня на відкритті II (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН.

Оголошення конкурсу, Берегівський професійний ліцей сфери послуг

31-01-2020

Департамент освіти і науки Закарпатської обласної державної адміністрації оголошує конкурс на заміщення вакантної посади директора Берегівського професійного ліцею сфери послуг

Оголошення конкурсу, Тячівський професійний ліцей Закарпатської області

31-01-2020

Департамент освіти і науки Закарпатської обласної державної адміністрації оголошує конкурс на заміщення вакантної посади директора Тячівського професійного ліцею Закарпатської області

Хлопці та дівчата демонструють свою трудову майстерність

31-01-2020

31 січня на базі Ужгородської ЗОШ І-ІІІ ст. № 8 64 хлопців та дівчат – учнів 9 та 11 класів закладів загальної середньої освіти Закарпатської області – змагалися у ІІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання (обслуговуючі та технічні види праці).

Тепер все офіційно: 2020-2021 навчальний рік буде Роком математики в Україні – Президент підписав Указ

31-01-2020

Президент Володимир Зеленський підписав Указ «Про оголошення 2020/2021 навчального року Роком математичної освіти в Україні». Про це повідомила Міністр освіти і науки України Ганна Новосад сьогодні, 30 січня 2020 року, на Всеукраїнській конференції для вчителів математики.

Проведено інструктаж щодо реєстрації осіб на ЗНО-2020

30-01-2020

Сьогодні, 30 січня 2020 року на базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти методистом Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти Ольгою Івоняк за участі працівників департаменту освіти і науки облдержадміністрації та інституту післядипломної педагогічної освіти проведено інструктаж  з відповідальними за зовнішнє незалежне оцінювання в адміністративних одиницях області, координаторів з питань ЗНО у закладах професійної (професійно-технічної освіти), фахової передвищої освіти щодо реєстрації учнів (слухачів, студентів),  які у 2020 році складатимуть державну підсумкову атестацію у формі ЗНО.

З мріями до зірок: відбувся ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади із астрономії

30-01-2020

30 січня у Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти 31  учень 10–11-х класів закладів освіти Закарпаття взяли участь у ІІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади із астрономії.

Відбувся ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з правознавства

29-01-2020

На базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти  55 учнів 9-11 класів закладів загальної середньої освіти Закарпатської області у напружених олімпіадних перегонах змагалися за звання найкращого знавця права.

Розпочинається реєстрація на участь в ЗНО 2020 року

29-01-2020

Реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні 2020 року триватиме з 03 лютого до 24 березня. Комплекти реєстраційних документів учнів (слухачів, студентів) для проходження державної підсумкової атестації у формі ЗНО керівники закладів освіти можуть надсилати до 17 березня 2020 року.

Семінар-практикум для педагогічних працівників професій швейного напряму на базі навчально-практичного центру сучасних швейних технологій і дизайну Хустського професійного ліцею сфери послуг

29-01-2020

27 січня  2020 року на базі навчально-практичного центру сучасних швейних технологій і дизайну Хустського професійного ліцею сфери послуг відбувся семінар-практикум для педагогічних працівників професій швейного напряму в рамках короткострокового підвищення кваліфікації.  

Експериментують юні хіміки

28-01-2020

Хімія завжди допомагала і продовжує допомагати людині в її практичній діяльності. Сучасне суспільство потребує освіченої молоді, яка мала б здібності до впровадження власних розробок у різноманітних галузях науки, техніки, виробництва. Така успішна діяльність можлива тільки на основі гармонійного розуміння матеріального світу, довкілля, свідомого пошуку власного місця в повсякденному житті. Тому знання з фундаментальних науково-природничих дисциплін, у тому числі з хімії, стають необхідними у вирішенні  актуальних проблем сьогодення та можливих майбутніх глобальних питань.

Відбулася олімпіада з української мови для учнів шкіл з навчанням мовами нацменшин

28-01-2020

27 січня 44 учні 8 – 11 класів закладів загальної середньої освіти з навчанням угорською та румунською  мовами взяли участь у ІІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови і літератури.

Лідери учнівського самоврядування ,,Нове покоління” реалізовують проєкти з розвитку і підтримки дитячого громадського руху

27-01-2020

24 січня  2020 року в м. Ужгород у Закарпатському обласному палаці дитячої та юнацької творчості ,,ПАДІЮН” відбувся навчальний збір лідерів Закарпатського учнівського парламенту ,,Нове покоління”, участь у якому взяли понад 80 активних школярів представників місцевих органів учнівського самоврядування міст, районів та об’єднаних територіальних громад області.

Триває математичний марафон

27-01-2020

Уже другу неділю поспіль юні знавці математики борються за звання найкращого та можливість представляти Закарпаття у IV етапі Всеукраїнської  учнівської  олімпіади.

Майбутні біологи змагалися за першість

27-01-2020

25 січня у Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти 93  учні 8–11-х класів закладів освіти Закарпаття взяли участь у ІІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології.

Завершилася реєстрація на пробне ЗНО

27-01-2020

24 січня закінчився термін реєстрації на пробне зовнішнє незалежне оцінювання 2020 року. За попередніми результатами, на Закарпатті зареєстровано 5652 особи, які обрали для складання 9479 тестувань.

Обласні заклади позашкільної освіти збагатили вихованців філії ,,Едельвейс” новими знаннями та творчими здобутками

24-01-2020

22 січня 2020 року у філії ,,Едельвейс” Закарпатського центру  туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді завершився відпочинок учнів і вихованців закладів освіти Виноградівського, Іршавського та Тячівського районів, що запам’ятається цікавими та змістовними майстер-класами, організованими обласними закладами позашкільної освіти 

Під час зимового відпочинку вихованці у філії ,,Арніка” збагатилися творчо і фізично

24-01-2020

Завершилася перша у цьому році відпочинкова зміна у Воловецькій філії ,,Арніка” Закарпатськоого обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, під час якого учні закладів загальної середньої освіти м.Ужгород і Перечинського району зміцнили своє здоров’я та навчилися різноманітним видам творчої діяльності під час занять, організованих педагогічними працівниками обласних закладів позашкільної освіти.

Відбувся ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з румунської мови та літератури

24-01-2020

24 січня участь у ІІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з румунської мови та літератури взяли 11 учнів 9-11 класів закладів загальної середньої освіти з румунською мовою навчання. Це учні, які представляють Тячівський та Рахівський райони нашої області – місця компактного проживання представників цієї національної меншини.

Як організувати вступну кампанію у закладах фахової передвищої освіти: МОН проведе регіональні наради

24-01-2020

Фахівці МОН проведуть серію регіональних нарад-семінарів у закладах фахової передвищої освіти, під час яких розкажуть про організацію цьогорічної вступної кампанії. Сьогодні, 23 січня 2020 року, Міністерка освіти і науки Ганна Новосад підписала наказ, який визначає перелік закладів, де будуть проведені такі наради.

Відбувся ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики

23-01-2020

У Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти триває олімпіадний марафон – 75 учнів 8-11 класів закладів загальної середньої освіти Закарпатської області змагалися за звання найкращого знавця фізики у ІІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади.

Юні історики виборюють звання найкращого

22-01-2020

У День Соборності України, 22 січня, Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти приймав учасників ІІІ етапу 25 ювілейної Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії – 91 учня 8-11 класів закладів загальної середньої освіти Закарпатської області.

Вихованці ,,ПАДІЮНу” – активні учасники всеукраїнських культурно-масових заходів

22-01-2020

Початок нового року виявився багатим на творчі здобутки вихованців Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН”. Щойно завершивши проведення шоу-програми ,,Парад зірок” у „ПАДІЮНі”, творчі колективи закладу позашкільної освіти долучилися до участі у Всеукраїнському дитячо-юнацькому фестивалі-конкурсі естрадної пісні „Різдвяна зіронька”, який пройшов 16 – 19 січня 2020 року в м. Мукачево.

Як визначитися з професією - на сайті МОН розміщено матеріали для профорієнтації школярів

22-01-2020

МОН створило розділ на сайті, який допоможе школярам обрати майбутню професію. У ньому вже розміщено перші матеріали - буклети для педагогів та молоді, а також запрошення на профільні конкурси. Надалі розділ доповниться інформацією, зокрема, про різноманітні активності, відкриті уроки тощо.

Триває олімпіадний марафон: відбулися змагання з економіки

21-01-2020

21 січня 22 учнів 9 – 11 класів загальної середньої освіти Закарпатської області на базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти змагалися у ІІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з економіки.

Дні відкритих дверей у закладах професійної (професійно-технічної) освіти

21-01-2020

Вибір професії – важливий крок у житті кожної людини. Профорієнтація сьогодні є серед пріоритетів роботи закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

Навчання та професійний розвиток вчителів англійської мови, розробка професійних стандартів і обмін досвідом – МОН та Британська Рада підписали меморандум про співпрацю

21-01-2020

МОН та Британська Рада підписали меморандум, в якому визначено пріоритети співпраці до 2024 року. Серед них: викладання і вивчення англійської мови, вдосконалення підготовки вчителів англійської мови у вишах, розробка національних професійних стандартів для вчителів іноземної мови та систем оцінювання рівня володіння англійською мовою серед учнів та студентів згідно з рекомендаціями Ради Європи.

Змагаються юні знавці рідної мови

20-01-2020

Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти щиро вітав сьогодні, 20  січня, 93 учнів 8-11 класів – учасників ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови і літератури.

,,Парад зірок” у „ПАДІЮНі”

20-01-2020

Уже традиційно щороку 13 січня Закарпатський обласний палац дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН” влаштовує феєричну концертну шоу-програму. Захід проводиться з участю вихованців різних гуртків палацу.

Змагаються юні математики

19-01-2020

Цього святкового недільного дня  для участі у І турі ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики з’їхалося 95 учасників – учнів 7-11 класів закладів загальної середньої освіти Закарпатської області.

Змагалися юні екологи

17-01-2020

17 січня 2020 року на базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся ІІІ етап 10-ї, ювілейної, учнівської олімпіади з екології. У заході взяли участь учні 10-11 класів районів (міст, ОТГ) нашого краю.

У „Арніці” знову панувала творчість

17-01-2020

16 січня педагоги ЗОЦНТТУМ провели цікаві та змістовні майстер-класи для дітей, які відпочивають у Воловецькій філії ЗОЕНЦ „Арніка”.