Новини департаменту

З 2020 року державні гроші на підвищення кваліфікації ходитимуть за вчителем в обрані ним організації – Уряд затвердив відповідне Положення

22-08-2019

Вчителі вже найближчим часом зможуть зарахувати собі як обов’язкове підвищення кваліфікації не лише навчання в інститутах післядипломної педосвіти, а й інші профільні курси. Відповідну постанову КМУ було прийнято сьогодні, 21 серпня 2019 року, на засіданні Уряду.

Тривалість навчання для школярів з особливими освітніми потребами можна буде подовжити на два роки – Постанова Уряду

22-08-2019

Відтепер школярам з особливими освітніми потребами може бути подовжено тривалість навчання на 2 роки. Це передбачено змінами до постанови КМУ, які Уряд ухвалив сьогодні, 21 серпня 2019 року.

Уряд визначив, як діти з особливими освітніми потребами навчатимуться в позашкіллі – тепер правила організації інклюзивних груп є для всіх рівнів освіти

22-08-2019

Як зарахувати дитину з особливими освітніми потребами в позашкільний заклад і створити умови для її розвитку – Кабмін визначив відповідний Порядок. Рішення було ухвалено сьогодні, 21 серпня 2019 року, під час засідання Уряду.

«Зміни». 1 місяць 2 класу НУШ: додаткові матеріали та рекомендації

20-08-2019

У новому навчальному році другокласники продовжать знайомитися з навколишнім світом. Вони розвиватимуть ключові компетентності та навчатимуться, граючи у захопливі ігри. І щоб дітям було легше призвичаїтися до нового етапу шкільного життя, Модельна навчальна програма присвячує перший місяць навчання вивченню змін (зверніть увагу, що програма для другого класу починається з 100 сторінки).

З 1 вересня школярі вивчатимуть фінансову грамотність за новими підручниками

19-08-2019

Учні 10-х та 11-х класів отримають нові навчальні матеріали, що допоможуть їм освоїти фінансову грамотність. Їх презентували 16 серпня 2019 року, в приміщенні Міністерства освіти і науки.

Відпочинок в ,,Арніці” для дітей з м.Ужгород і Воловецького району розпочався змістовними і цікавими подіями

19-08-2019

13 серпня 2019 року у Воловецькій філії Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді ,,Арніка” відбувся заїзд на чергову відпочинкову зміну дітей закладів загальної середньої освіти м.Ужгород та Воловецького району.

Чи будуть дітей без щеплень пускати до шкіл і садочків - роз’яснення від МОН і МОЗ

14-08-2019

Міністерство охорони здоров’я та Міністерство освіти і науки закликають батьків до 1 вересня зробити дітям усі необхідні за Національним календарем щеплення. Невакциновані діти, за винятком тих, які мають медичні протипоказання до вакцинації,  не зможуть відвідувати дитячі садки та школи з іншими учнями. Про це йшлося під час пресконференції в.о Міністра охорони здоров’я Уляни Супрун та Міністра освіти і науки Лілії Гриневич сьогодні, 14 серпня 2019 року, у приміщенні Будинку Уряду.

Як отримати дублікат документа про вищу освіту – роз’яснення МОН

13-08-2019

Щоб отримати дублікат документа про вищу освіту та/або додатка до нього, треба подати письмову заву до вишу, який видав документ. Це можна зробити особисто або через уповноваженого представника. Відповідне роз’яснення надає МОН у зв’язку з численними зверненнями громадян про те, як отримати дублікат диплома.

13 серпня представники МОН відповідатимуть на запитання щодо зарахування дітей до дитсадків на “гарячій лінії” Кабміну

13-08-2019

13 серпня 2019 року за участі працівників Міністерства відбудеться пряма телефонна лінія Кабінету Міністрів України на тему “Особливості зарахування дітей до закладів дошкільної освіти”.

Пізнавальний і корисний відпочинок в «Арніці»

12-08-2019

Другий тиждень 12-ої відпочинкової зміни розпочався із конкурсу малюнків на тему «Майбутнє України очима дітей», який формує у дітей живий інтерес до розвитку рідної країни і відповідальність за її майбутнє. Без уваги не залишилися й інтелектуально-розважальні ігри патріотичної тематики «З Україною в серці». З почуттям гордості за свою Батьківщину в іграх взяли активну участь всі вихованці «Арніки».

9 ідей для незвичайного святкування 1 вересня

09-08-2019

Із року в рік все більше українських шкіл знаходять альтернативу традиційним лінійкам на 1 вересня. Адже школярі, які є головними героями Дня знань, часто асоціюють це свято насамперед із кількагодинним шикуванням під пекучим сонцем, нудними промовами, втомою і роздратуванням. Та сьогодні є чимало способів зробити початок навчального року дійсно цікавим та креативним. І саме яскраве свято 1 вересня допоможе всім присутнім отримати неабиякий заряд енергії на весь навчальний рік.

Бісквітник, електрик та машиніст: для вступників у заклади профосвіти назвали найкраще оплачувані професії

09-08-2019

Середня зарплата фахівця із професійною освітою нині становить не менше 7 тисяч гривень на місяць, а для деяких професій - від 15 до 20 тис грн. На цьому наголосила гендиректор директорату професійної освіти МОН Ірина Шумік сьогодні, 8 серпня 2019 року, коментуючи інформацію щодо розміру середньої заробітної плати у розрізі професій.

Представниця МОН відповідатиме на запитання щодо дошкільної освіти на прямій телефонній лінії

08-08-2019

14 серпня 2019 року в.о. начальника відділу дошкільної освіти Міністерства освіти та науки Світлана Нерянова відповідатиме на запитання щодо дошкільної освіти на прямій телефонній лінії газети «Порадниця».

Майбутнє ринку праці вирішується сьогодні. Вступна кампанія – 2019 у закладах професійної (професійно-технічної) освіти

05-08-2019

Триває робота приймальних комісій у закладах професійної (професійно-технічної) освіти. За результатами моніторингу вступної кампанії за станом на 05.08.2019 до закладів подав заяву 1781 абітурієнт, що становить 67,01% від прогнозованої кількості вступників на умовах регіонального або державного (за професіями загальнодержавного значення) замовлення. З них на базі базової загальної середньої освіти – 1279, на базі повної загальної середньої освіти – 502.

Вихованці ,,Арніки” влаштували флешмоб ,,Україна – назавжди!”

05-08-2019

Напередодні відзначення знаменної для кожного українського патріота свята – 28-ї річниці незалежності України та Дня Державного Прапора України, вихованці Воловецької філії Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді ,,Арніка” підготували музично-хореографічну композицію ,,Україна – назавжди!”.

МОН пропонує для громадського обговорення проєкт програми ЗНО з математики на 2021 рік

05-08-2019

МОН пропонує для громадського обговорення проєкт програми ЗНО з математики на 2021 рік, розроблений відповідно до наказу МОН від 05.07.2019 № 936  з метою оцінити ступінь відповідності результатів навчання математики, здобутих на основі повної загальної середньої освіти рівня стандарту чи профільного рівня, відповідним державним вимогам та ступеню підготовленості учасників тестування з математики, щоб здійснити конкурсний відбір для навчання в закладах вищої освіти.

Вихованці ,,Арніки” розпочали свій відпочинок з ,,дружніх” заходів

02-08-2019

29 липня 2019 року розпочалася чергова відпочинкова зміна у Воловецькій філії Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді ,,Арніка”. Протягом двох тижнів тут відпочиватимуть діти з Тячівської об’єднаної територіальної громади та Хустського району. Для організації цікавого дозвілля вихованців під час відпочинку в ,,Арніці” була розроблена змістовна програма.

Конкурс „Кращий заклад дошкільної освіти” у 2019 році

01-08-2019

У 2019 році на виконання Програми розвитку освіти Закарпаття на 2013 – 2022 роки, затвердженої рішенням сесії обласної ради від 16.11.2012 № 544 (зі змінами від 30.11.2017), відповідно до Примірного положення про проведення конкурсу „Кращий заклад дошкільної освіти”, затвердженого наказом департаменту освіти і науки облдержадміністрації 23.04.2019 № 127 „Про проведення в області конкурсу „Кращий заклад дошкільної освіти” у 2019 році”, з метою виявлення кращих закладів дошкільної освіти області, зміцнення, оновлення їх матеріально-технічної бази та привернення уваги місцевих органів виконавчої влади й органів місцевого самоврядування, громадськості до проблем дошкільної освіти в нових соціально-економічних умовах проведено І етап конкурсу „Кращий заклад дошкільної освіти”.

До закладів профосвіти вже подали заяви понад 48,5 тис вступників - зарахування завершиться у вересні

01-08-2019

48 тис 539 вступників уже виявили бажання навчатися в закладах професійної освіти. Загалом це майже 40% від прогнозованої кількості вступників у профтехи цього року. Основний “наплив” традиційно відбуватиметься в останній місяць літа. Про це розповіла гендиректор директорату професійної освіти МОН Ірина Шумік сьогодні, 31 липня 2019 року, в приміщенні Міністерства.

МОН пропонує для громадського обговорення Національну стратегію розвитку інклюзивної освіти на 2020-2030 роки

26-07-2019

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення Національну стратегію розвитку інклюзивної освіти на 2020-2030 роки, метою розробки якої є формування інклюзивного освітнього середовища та створення умов, в яких кожна особа має доступ до якісної освіти з урахуванням її потреб, що сприяє розвитку її потенціалу без відриву від сім’ї та громади. Національна стратегія сприятиме створенню умов для самореалізації кожної особистості.

Оголошення конкурсу на заміщення вакантної посади директора Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти

23-07-2019

Департамент освіти і науки Закарпатської обласної державної адміністрації оголошує конкурс на заміщення вакантної посади директора Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти

Школяр із Ужгорода став призером світової олімпіади з математики

23-07-2019

Олесь Голембовський, учень 11 класу Ужгородської загальноосвітньої спеціалізованої школи-інтернату з поглибленим вивченням окремих предметів Закарпатської обласної ради, здобув бронзову медаль на 60-й Міжнародній олімпіаді з математики – International Mathematical Olympiad (ІМО).

Діти з Каунаського самоврядного району Литовської Республіки розповіли голові Закарпатської обласної ради М. Рівісу про свій відпочинок в ,,Арніці”

22-07-2019

Сьогодні, 22 липня 2019 року, голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс зустрівся з дітьми із Каунаського самоврядного району Литовської Республіки та супроводжуючими їх педагогічними працівниками, які у ці дні перебувають на відпочинку на Закарпатті у рамках  реалізації спільно з Каунаським самоврядним районом проекту Міжнародних дитячих таборів.

Національно-патріотичне виховання в дії: рій „Орли” Великоберезнянсього району взяв участь у Зборі активістів гри „Джура” – ,,Школа джур козацьких”

22-07-2019

З 6 до 14 липня 2019 року на базі дитячого центру соціальної реабілітації „Перлина Придніпров’я” с. Орлівщина Новомосковського району Дніпровської області вперше проведено Збір активістів Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура”)  (середня вікова група) – ,,Школа джур козацьких”. Участь у ньому брали рої-переможці або рої-призери Всеукраїнського заочного конкурсу звітів про роботу роїв гри „Сокіл” („Джура”) віком 11-14 років. Закарпаття представив рій „Орли” Забрідської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Великоберезнянського району.

Лілія Гриневич: держава вперше виділила субвенцію для дошкільнят з особливими освітніми потребами – спрямовано 37,2 млн грн

19-07-2019

37,2 млн гривень держава спрямувала на місця для підтримки дошкільнят з особливими освітніми потребами. Основна мета – допомогти цим дітям краще соціалізуватися в суспільстві та дати їм максимум можливостей для розвитку. Про це розповіла Міністр освіти і науки Лілія Гриневич сьогодні, 19 липня 2019 року, під час спілкування з пресою у Запоріжжі.

Випускники магістратури 30-ти спеціальностей проходитимуть атестацію в формі єдиного державного кваліфікаційного іспиту – постанова Уряду

18-07-2019

Випускники магістратури 30-ти найбільш суспільно важливих та пов’язаних з підвищеним ризиком спеціальностей складатимуть атестацію в формі єдиного державного кваліфікаційного іспиту. Це буде незалежна перевірка результатів навчання студента та його готовності працювати за фахом. Відповідну постанову ухвалив Уряд України сьогодні, 17 липня 2019 року. Її поступове впровадження почнеться з 2020 року.

Як учнів профтехів мають забезпечувати спецодягом - Уряд затвердив відповідний Порядок

18-07-2019

В Україні запрацюють єдині правила закупівлі, використання та обліку спецодягу для учнів закладів профосвіти. Відповідний Порядок був затверджений Урядом сьогодні, 17 липня 2019 року. Він, зокрема, визначає механізм використання одягу, взуття та інших засобів захисту під час виробничого навчання.

Закарпатський рій ,,Патріот” повернувся з неабиякими здобутками з Всеукраїнської дитячо-юнацької військово- патріотичної гри „Сокіл” („Джура”)

17-07-2019

З 2 до 16 липня 2019 року в м. Новомосковськ Дніпропетровської області проходив ІІІ етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура”). Участь у зазначеному всеукраїнському заході взяв рій ,,Патріот” учнів Негровецького навчально-виховного комплексу „Загальноосвітній навчальний заклад І–ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад” імені Василя Росохи Міжгірської районної ради, які стали переможцями II (обласного) етапу гри „Сокіл” („Джура”). Всього у грі взяло участь 26 роїв, представників усіх областей України.

Джури з Великоберезнянщини представили Закарпаття на Всеукраїнському вишколі „Джура-Прикордонник”

17-07-2019

З 21 по 29 червня 2019 року в м. Ізмаїл Одеської області на базі Навчального центру морської охорони відбувся Всеукраїнський вишкіл „Джура-Прикордонник”, спрямований на підготовку громадських активістів, які залучаються до організації та проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура”) та „Джура-Прикордонник”.

"ЗНО в магістратуру": для вступників проведуть третю сесію єдиного вступного іспиту з іноземної мови, вона відбудеться 5 листопада

17-07-2019

Для вступників у магістратуру, які хочуть повторно скласти єдиний вступний іспит (ЄВІ) з іноземної мови, в листопаді проведуть спеціальну третю сесію. Відповідний наказ МОН був опублікований сьогодні, 17 липня 2019 року.

Випускники шкіл, що складали ЗНО на додатковій сесії, отримають документи про освіту вчасно й встигнуть подати заяви до вишів – свідоцтва виготовляють за добу

17-07-2019

Результати ДПА в формі ЗНО з додаткової сесії будуть розміщені в електронних кабінетах шкіл сьогодні, 17 липня 2019 року, з 15-ї години. Таким чином школи вже сьогодні зможуть замовити свідоцтва про освіту для тих випускників, що проходили тестування на додатковій сесії. Після отримання замовлення документи виготовлятимуть впродовж доби та передаватимуть на місця.

МОН пропонує для громадського обговорення проєкт Положення про реєстр сертифікатів педагогічних працівників ЄДЕБО

16-07-2019

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проєкт Положення про реєстр сертифікатів педагогічних працівників, що успішно пройшли сертифікацію.

МОН створило Концепцію розвитку англійської в університетах: рівень В1 – обов’язкова умова вступу, В2 – випуску, викладання профільних дисциплін іноземною та «мовні скринінги»

15-07-2019

Міністерство освіти і науки розробило та затвердило Концепцію розвитку англійської мови в університетах. Документ передбачає організацію мовних курсів та інтенсивів, володіння англійською мовою на рівні не менш як В1 стане обов’язковою умовою для вступу, В2 – для випуску, частину профільних дисциплін пропонують зробити англомовними та проводити регулярні «скринінги знань», зокрема, запровадити обов’язкове ЗНО з іноземної мови після бакалаврату. Про це розповіла Міністр освіти і науки Лілія Гриневич сьогодні, 13 липня 2019 року, в межах робочої поїздки на Тернопільщину.

Затверджено 100 сучасних компетентнісних стандартів вищої освіти

15-07-2019

Затверджено 100 сучасних стандартів вищої освіти: 73 - бакалавра та 27 - магістра. Зокрема, в них прописано очікувані результати студента для його успішного завершення навчання. Про це розповіла Міністр освіти і науки Лілія Гриневич сьогодні, 13 липня 2019 року, під час спілкування з пресою у Тернопільському національному педагогічному університеті ім. Володимира Гнатюка.

Вступники, що мають помилки в свідоцтві про освіту, можуть реєструвати кабінети та подавати заяви без термінової заміни документа – листи МОН

12-07-2019

У разі виявлення помилок у документі про базову або повну загальну середню освіту вступники можуть реєструвати електронні кабінети та подавати заяви до вишів, не чекаючи виготовлення дубліката. Відповідні листи МОН за підписом заступника Міністра освіти і науки Вадима Карандія сьогодні, 12 липня 2019 року, були розіслані у виші, місцеві органи управління освітою та ДП «Інфоресурс».

Відомі терміни проведення ЗНО-2020

11-07-2019

Наказом Міністерства освіти і науки України від 9 липня 2019 року № 947 затверджено календарний план підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2020 року.

Як відкрити інклюзивну групу у виші чи закладі профосвіти - Уряд визначив відповідний порядок

11-07-2019

Діти з особливими освітніми потребами отримають більше можливостей для навчання у вишах та профтехах. Відповідні порядки - як організувати інклюзивне навчання в закладах вищої та професійної освіти - Уряд ухвалив з доопрацюванням сьогодні, 10 липня 2019 року.

Якою має стати профосвіта в Україні - Уряд ухвалив законопроєкт “Про професійну (професійно-технічну) освіту”

11-07-2019

“Перезавантаження” змісту, передача управління на місця та більше можливостей для співпраці з бізнесом. Такі ключові виклики закладені в проєкт закону “Про професійну (професійно-технічну) освіту”, який сьогодні, 10 липня 2019 року, схвалили з доопрацюванням на засіданні Кабміну. Далі документ буде передано на розгляд до Верховної Ради України.

Освітні програми українських вишів зможуть акредитувати авторитетні іноземні агентства - затверджено перелік

11-07-2019

Відтепер держава визнаватиме акредитацію освітніх програм в українських вишах, зроблену низкою іноземних агентств. Тобто студентам, які навчались за акредитованими цими організаціями програмами, видаватимуть диплом державного зразка. Відповідний перелік агентств було затверджено сьогодні, 10 липня 2019 року, на засіданні Уряду.

Підручники 2019: на початок липня вже надруковано 68% підручників для 2-х класів, 100% – для 5-х, 25% – для 6-х та 4% – для 11-х класів

10-07-2019

Наразі Міністерство освіти і науки чітко вкладається у графік друку підручників – усі книги будуть доставлені на обласні бази до 15 серпня. Місцеві органи управління освітою за законом зобов’язані виконати доставку підручників до закладів освіти протягом 15 календарних днів після отримання, тому за планом усі підручники 1 вересня вже мають бути в школах. Про це розповіла Міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час Координаційної ради з питань впровадження реформи в сфері освіти, яка проводилася за участі Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана сьогодні, 9 липня 2019 року.

9 липня на Фейсбуці МОН відбудеться прямий ефір щодо подання заяв у виші - вступники зможуть онлайн отримати відповіді на свої запитання

08-07-2019

Напередодні початку прийому заяв у виші на Фейсбук-сторінці Міністерства освіти і науки ( https://www.facebook.com/UAMON/) відбудеться прямий ефір щодо порядку подання заяв.

Початок: 09.07.2019 о 12.30, орієнтовна тривалість – година.

Свято юних талантів ,,Рекітське сузір’я – 2019”

08-07-2019

Уже 16 рік поспіль у мальовничому краї нашого Закарпаття відбувалося неповторне і захоплююче творче дійство.

Юні поети і прозаїки, журналісти та інші творчі діти з різноманітних куточків України та з-за кордону цими днями стали учасниками XVІ Міжнародного фестивалю-конкурсу юних талантів ,,Рекітське сузір’я” у десяти номінаціях, а саме: поезії, прозі, журналістиці, художньому фото, малюнку, авторській пісні, літературно-мистецькій композиції, ІТ технологіях, мистецтві театру, етнографії та народних традиціях. Фестиваль проходив з 3 до 8 липня 2019 року на Міжгірщині під гаслом ,,Під одним небом живемо – працюємо і творимо!”.

Лілія Гриневич: у 25 українських школах пропілотують новітню програму соціального, емоційного та етичного навчання

08-07-2019

Виховання цінностей - наріжний камінь Нової української школи, але ми ще не маємо достатньо напрацювань, як їх виховувати в межах системи освіти. Одну з програм, яка пропонує сучасні підходи для соціального, емоційного та етичного навчання - SEE Learning, пілотуватимуть вже цьогоріч у 25 школах України. Про це розповіла Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич сьогодні, 7 липня 2019 року, в межах V Національної (не)конференції EdCamp Ukraine.

Лілія Гриневич: потрібно створювати опорні школи та розвивати позашкілля - дослідження показують, що це суттєво впливає на успіхи дітей вже в початковій школі

08-07-2019

У малих школах діти мають суттєво гірші навички з математики та читання - про це свідчить моніторинг якості початкової освіти, який відслідковує розвиток математичної та читацької грамотності серед 4-класників. Це означає, що політика створення опорних шкіл - правильна, наразі вже працює 767 таких закладів. Про це розповіла Міністр освіти і науки Лілія Гриневич сьогодні, 6 липня 2019 року, під час спілкування з журналістами на Полтавщині.

Школа не зобов’язана ставити свою печатку на документі про освіту, свідоцтва та додатки без печатки є дійсними й приймаються для вступу – роз’яснення МОН

05-07-2019

Технічні описи документів про освіту НЕ містять жодних вимог про наявність на таких документах печатки закладу освіти. Відповідне роз’яснення надає МОН України сьогодні, 5 липня 2019 року, в зв’язку з численними зверненнями вступників та їхніх батьків на гарячу лінію.

Відкрито XVІ Міжнародний фестиваль-конкурс юних талантів ,,Рекітське сузір’я – 2019”

04-07-2019

У середу, 3 липня, відбулося урочисте відкриття XVІ Міжнародного фестивалю юних талантів „Рекітське сузір’я – 2019”.

МОН пропонує для громадського обговорення проєкт наказу «Про затвердження Положення про дуальну форму здобуття професійної (професійно-технічної) освіти»

03-07-2019

Міністерство освіти і науки пропонує для громадського обговорення проєкт наказу «Про затвердження Положення про дуальну форму здобуття професійної (професійно-технічної) освіти».

4 категорії вступників можуть отримати додаткові бали цього року, однак перед поданням заяв треба обов’язково уточнити умови їх нарахування

03-07-2019

Цього року 4 категорії вступників можуть отримати додаткові бали до свого конкурсного бала, але для їх нарахування є певні умови, які обов’язково треба врахувати під час подання заяв до вишів. Відповідне роз’яснення надав Директорат вищої освіти та освіти дорослих МОН сьогодні, 2 липня 2019 року, в зв’язку з початком активної фази вступної кампанії.

Випускники 2019 року на порозі самостійного життя

02-07-2019

За гарною традицією упродовж останніх днів червня у  закладах освіти області відбулося урочисте вручення випускникам свідоцтв про здобуття повної загальної середньої освіти, нагородження золотими та срібними медалями тих, які за період навчання в 10 – 11 класах досягли особливих  успіхів,  відзначення грамотами за певні досягнення під час навчального процесу.

Вступники, які з певних причин не отримали ID-картку, можуть одержати спеціальну довідку в місцевому підрозділі ДМС і подати її до вишу, - очільник директорату МОН Олег Шаров

02-07-2019

Для вступників, які з певних причин, зокрема релігійних, не отримали паспорт громадянина України у формі ID-картки, прийом документів до вишів буде на підставі свідоцтва про народження та листа територіального підрозділу ДМС. Про це повідомив гендиректор директорату вищої освіти і освіти дорослих МОН Олег Шаров під час пресконференції щодо старту вступної кампанії сьогодні, 1 липня 2019 року, у залі Колегії МОН.