пл. Народна, 4, м. Ужгород, Закарпатська обл., 88008
depon@carpathia.gov.ua

Новини департаменту

Уряд утворив 25 територіальних органів Держслужби якості освіти

09-11-2018

7 листопада уряд ухвалив рішення про утворення 25 територіальних органів Державної служби якості освіти.

Про це повідомили на сайті ДСЯО.

“Функціонування територіальних органів дозволить максимально розподілити компетенції та сфери відповідальності між Держслужбою якості освіти та місцевими органами управління освітою, зокрема під час оцінювання якості освітньої діяльності шкіл.

Державна мова як чинник консолідації суспільства

09-11-2018

У листопаді 1997 року Указом Президента України № 1241/97 в Україні встановлено День української писемності та мови. Запроваджено його на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства. Свято відзначають щорічно 9 листопада – у день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця.

Підтримка студентства області в здобутті вищої освіти

08-11-2018

Департамент освіти і науки облдержадміністрації в рамках реалізації Програми розвитку освіти Закарпаття на 2013 – 2022 роки (далі  ̶ Програма) здійснює підтримку пільгових категорій студентів закладів вищої освіти з оплати за контрактну форму навчання. У 2018/2019 навчальному році допомогу з оплати навчання на контрактній основі, передбачену зазначеною Програмою, за рішенням комісії департаменту освіти і науки облдержадміністрації отримали 87 студентів ВНЗ із  соціально незахищених сімей на загальну суму 553 298 гривень.

Заклади загальної середньої освіти Закарпатської області отримали ігрові набори LEGO Play Box

07-11-2018

У рамках реалізації Концепції „Нова українська школа” та спільного Меморандуму Міністерства освіти і науки України та  The LEGO Foundation Закарпатська область безоплатно отримала ігрові набори LEGO Play Box.

Нагадаємо, що до 1 вересня кожного із 18 492 учнів-першокласників нашого краю було забезпечено ігровими наборами Six Bricks „6 цеглинок”. Це чудовий інструмент для розвитку оперативної пам’яті, організації групової роботи та моделювання різних життєвих ситуацій, завдяки яким діти не тільки засвоюють знання, а вчаться їх використовувати.

ДЛЯ ЧОГО УЧНЯМ ПРОФОСВІТА, ЧИМ ВОНИ ЦІКАВЛЯТЬСЯ І ЧИ ПЛАНУЮТЬ ПРАЦЮВАТИ ЗА ФАХОМ - МОН ОПИТУВАТИМЕ УЧНІВ ЗПО ДЛЯ КРАЩОГО РОЗУМІННЯ ПОТРЕБ РЕФОРМИ

02-11-2018

Для першого та останнього курсів закладів профосвіти фахівці МОН розробили онлайн-анкети, які мають покращити взаємодію з учнями на місцевому рівні, а також змінити формат роботи з абітурієнтами упродовж вступної кампанії. Узагальнені дані використовуватимуть профільні фахівці Міністерства для розуміння потреб учнів під час побудови реформи профосвіти. Лист з інформацією про анкетування був розісланий сьогодні, 1 листопада 2018 року, департаментам освіти і науки обласних, Київської міської державної адміністрацій.

Свій голос віддаю на захист природи До 100-річчя позашкільного руху

31-10-2018

Юні екологи-натуралісти під час проведення дитячої науково-практичної конференції на тему ,,Свій голос віддаю на захист природи”, присвяченої 100-річчю позашкільного руху, вшанували пам'ять видатного українського педагога Василя Сухомлинського, 100 років з дня народження якого відзначається в Україні цього року.

Конференція, організаторами якої став Закарпатський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді, відбулася 26 – 27 жовтня в рамках відзначення 100-річчя позашкільного руху. На базі ЗОЕНЦ вихованці закладів позашкільної освіти розповідали про результати своїх пошуково-дослідницьких робіт.

«Ігри». 9 тиждень НУШ: додаткові матеріали та рекомендації

30-10-2018

Мабуть, кожний дорослий, якщо й не читав книги Еріка Берна, то, принаймні, точно чув їх назви – «Люди, які грають в ігри» та «Ігри, в які грають люди». Для дорослих гра – форма взаємодії з оточуючими, в ній є свої закони та правила, яких кожен має дотримуватися.
Дитячі ігри – це також не просто забавки! Якщо у дорослому світі гра є формою взаємодії, то у дітей, крім цього, гра є своєрідним засобом пізнання навколишнього світу. Граючись, діти вчаться взаємодіяти між собою, дізнаються нову для себе інформацію чи удосконалюють існуючі навички, вчаться дотримуватись певних правил, пізнають насолоду від перемоги та отримують досвід поразок.
За Модельною навчальною програмою для першачків НУШ саме темі ігор присвячений див. Редакція освітнього проекту «На Урок» традиційно підготувала добірку додаткових матеріалів до опорної Модельної програми, які стануть у пригоді вчителям першокласників НУШ.

МОН пропонує для громадського обговорення проект постанови КМУ "Про Національну освітню електронну платформу"

26-10-2018

Міністерство освіти і науки виносить на громадське обговорення проект Положення про Національну освітню електронну платформу.

МОН ПРОПОНУЄ ДЛЯ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ПРОЕКТ НАКАЗУ МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ «ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ІНСТИТУЦІЙНУ ФОРМУ ЗДОБУТТЯ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ»

26-10-2018

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проект наказу Міністерства освіти і науки України «Про затвердження Положення про інституційну форму здобуття загальної середньої освіти».
Проект наказу розроблено з метою забезпечення доступності загальної середньої освіти та можливості її здобуття відповідно до освітніх потреб учнів.

Відбулася нарада-семінар для директорів ІРЦ

24-10-2018

Освіта дітей з особливими освітніми потребами залишається у центрі уваги органів влади різного рівня. Черговим кроком у реформуванні інклюзивної освіти стало створення інклюзивно-ресурсних центрів, послуги яких повинні бути наближені до дітей на місцях. Чимало з цього приводу зроблено і в нашій області.

РОБІТНИЧИМ ПРОФЕСІЯМ В УКРАЇНІ ПОТРІБНА КАМПАНІЯ З ПОПУЛЯРИЗАЦІЇ, І МОН ГОТОВЕ ПІДТРИМАТИ ЇЇ ЧЕРЕЗ СВОЇ РЕСУРСИ, – ЛІЛІЯ ГРИНЕВИЧ НА ЗУСТРІЧІ З ПІДПРИЄМЦЯМИ

22-10-2018

В Україні дедалі менше людей отримують професійну освіту, при цьому голод на робітничі кадри зростає. Німеччина боролася з цією проблемою, зокрема, через широку просвітницьку комунікаційну кампанію, що суттєво підвищила престиж робітничих професій в країні. МОН готове максимально підтримати таку кампанію, залучивши всі наявні ресурси, але потрібна й участь роботодавців. Про це заявила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час зустрічі з керівниками підприємств легкої промисловості сьогодні, 19 жовтня 2018 року, у приміщенні МОН.

250 ЗАКЛАДІВ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ ВЖЕ ВПРОВАДЖУЮТЬ ДУАЛЬНУ ОСВІТУ - ЇХНІ УЧНІ НАВЧАЮТЬСЯ ЯК У ПТНЗ, ТАК І НА РОБОЧОМУ МІСЦІ, - ЗАСТУПНИК МІНІСТРА ПАВЛО ХОБЗЕЙ

17-10-2018

Німецька модель дуальної освіти є однією з найуспішніших у світі, тому ми маємо перейняти цей досвід, а також поширити успішні практики серед закладів профосвіти. Про це заявив заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей під час панельної дискусії “Професійно-технічна освіта – співпраця з підприємствами. Німецька модель дуальної освіти”, яка пройшла сьогодні, 16 жовтня 2018 року, у приміщенні МОН.

Юні ліцеїсти дали урочисту клятву вірно служити народу України

16-10-2018

14 жовтня 2018 року на загальнодержавному рівні відзначено День захисника України. Упроваджено його у 2015 році з метою консолідації українського суспільства навколо ідеї спільного майбутнього та вшанування героїв боротьби Українського народу за незалежність і територіальну цілісність України.
Знаменно, що 14 жовтня Україна відзначає і день святої Покрови Пресвятої Богородиці та День Українського козацтва.

ПРОБНЕ ЗНО-2019: ХОЧЕТЕ СЕБЕ ПЕРЕВІРИТИ — РЕЄСТРУЙТЕСЯ!

16-10-2018

Участь у пробному тестуванні дасть можливість відчути атмосферу зовнішнього незалежного оцінювання та дізнатися про всі етапи його проведення.
Реєстрація для участі у пробному ЗНО триватиме з 8 до 31 січня 2019 року. Зареєструватися можна буде на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.

«Ми – підприємливі (осінній доброчинний ярмарок)». 7 тиждень НУШ: додаткові матеріали та рекомендації

12-10-2018

Добірка додаткових завдань, які стануть цікавим доповненням до основного навчального матеріалу на сьомому навчальному тижні.
Сьомий навчальний тиждень НУШ присвячений дослідженню дуже цікавого явища - підприємливості. Першокласники дізнаються, що таке підприємливість, яких людей можна назвати підприємливими та як розвивати відповідні якості. А також ­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­– пропонувати та відстоювати власні ідеї, взаємодіяти з іншими дітьми у групі, приймаючи спільні рішення.
Сьомий тиждень буде вельми цікавим, а щоб урізноманітнити процес навчання, освітній проект «На Урок» пропонує вам добірку додаткових вправ і завдань, які ви можете використати під час уроків.

Школи запрошують взяти участь у проекті з демократизації навчання

12-10-2018

Проект “Демократична школа” шукає 46 закладів, які прагнуть демократизувати навчання.
Для участі необхідно зареєструватись за цим посиланням до 11 листопада.
“46 відібраних шкільних команд пройдуть вступний тренінг з демократичного розвитку школи. Після цього тренери програми допоможуть школі здійснити оцінку потреб для демократичних змін, розробити й реалізувати шкільні проекти у 2018/2019 навчальному році, а також сприятимуть обміну досвідом між школами із різних областей України”, – пояснюють організатори.

Рада ухвалила закон, що допускає асистентів дитини до шкіл і дитсадків

11-10-2018

Верховна Рада ухвалила закон, і тепер асистентів дитини офіційно допускають до освітнього процесу у школах та дитсадках.
Закон №8556 ухвалили 6 вересня.
“Законопроект розроблено з метою забезпечення конституційних прав і державних гарантій дітям з особливими освітніми потребами на здобуття якісної освіти в закладах освіти державної та комунальної форм власності“, – зазначено у пояснювальній записці до закону.

МАТЕМАТИКА — ОБОВ’ЯЗКОВИЙ ПРЕДМЕТ ВЖЕ У 2021 РОЦІ

08-10-2018

27 вересня відбулася Колегія Міністерства освіти і науки України (далі — Колегія), на якій було розглянуто питання проведення зовнішнього незалежного оцінювання. За її підсумками прийнято кілька рішень.
Зокрема, починаючи з 2021 року проходження державної підсумкової атестації з математики стане обов’язковим для випускників закладів загальної середньої освіти. Державна підсумкова атестація передбачатиме виконання завдань двох рівнів складності: академічного та профільного.

ЗНО-2019: ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ

08-10-2018

Навчальний рік увійшов в активну фазу, і все більше випускників цікавляться змістом і процедурами зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року. Тож повідомляємо, що зміст сертифікаційних робіт відповідатиме програмам зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 03 лютого 2016 року № 77 «Про затвердження програм зовнішнього незалежного оцінюванню для осіб, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти» (ці ж програми були чинними під час розроблення тестових завдань 2018 року).

„Учительська професія – це людинознавство, постійне проникнення в складний духовний світ людини, яке ніколи не припиняється”

05-10-2018

4 жовтня в Закарпатському обласному палаці дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН”, напередодні Дня працівників освіти, відомчими та обласними нагородами відзначили кращих із кращих педагогів області та привітали з професійним святом велику освітянську спільноту області. На сьогодні це близько 55 тисяч працюючих, понад 164 тисячі учнів, які здобувають освіту в 666 закладах загальної середньої освіти; це більше 48 тисяч дітей дошкільного віку, які відвідують 595 закладів дошкільної освіти. У 16 закладах професійно-технічної освіти фах кваліфікованого робітника опановують майже 6 тисяч учнів, ще понад 28 тисяч є студентами закладів вищої освіти.

«Я і моя Батьківщина». 6 тиждень НУШ: додаткові матеріали та рекомендації

03-10-2018

Добірка матеріалів, які можна використати для того, щоб реалізувати завдання шостого тижня навчання – допомогти дітям усвідомити себе і свою родину як частину Батьківщини, виховувати повагу до українських воїнів-захисників України, формувати шанобливе ставлення до державних символів України та української історії.
6 тиждень осені – майже її середина. На цьому тижні ми святкуємо День захисника України і День Українського козацтва. Тому саме час розповісти малечі про героїв, що захищають нас, пояснити, що таке Батьківщина, і чому родина та Батьківщина міцно пов’язані.

Вітаємо з Днем працівників освіти!

03-10-2018

Вітаємо з Днем працівників освіти!

МОН ПРОПОНУЄ ДЛЯ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ДООПРАЦЬОВАНИЙ ПРОЕКТ НАКАЗУ МОН «ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ПОРЯДКУ ПРОВЕДЕННЯ ДЕРЖАВНОЇ ПІДСУМКОВОЇ АТЕСТАЦІЇ»

03-10-2018

МОН пропонує для громадського обговорення доопрацьований проект наказу МОН «Про затвердження Порядку проведення державної підсумкової атестації». проект наказу врегульовує механізми і форми проведення державної підсумкової атестації здобувачів загальної середньої освіти в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти І-ІІ рівнів акредитації.
Зауваження та пропозиції до проекту наказу приймаються до 16.10.2018 на електрону пошту: baitemirova@mon.gov.ua

У 2019 році реєстрація для участі в ЗНО розпочинається 5 лютого

02-10-2018

Наказом Міністерства освіти і науки України від 28 вересня 2018 року № 1036 затверджено календарний план підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року.
Відповідно до наказу реєстрація осіб для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні триватиме з 5 лютого до 25 березня 2019 року. Керівники закладів освіти зможуть зареєструвати учнів (слухачів, студентів) для проходження ДПА у формі ЗНО до 18 березня 2019 року.

НОВА ІНСТРУКЦІЯ З ДІЛОВОДСТВА ДЛЯ ЗАКЛАДІВ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ БУДЕ ОПУБЛІКОВАНА ТА НАБУДЕ ЧИННОСТІ 5 ЖОВТНЯ

02-10-2018

До Міністерства освіти і науки України надходять численні запитання щодо оприлюдненої на окремих ресурсах нової інструкції з діловодства для закладів загальної середньої освіти. У зв’язку із цим повідомляємо наступне.
Нова інструкція з діловодства для закладів загальної середньої набуде чинності з моменту опублікування в «Офіційному віснику України».

Україна відзначила Всеукраїнський День дошкілля

01-10-2018

28 вересня у Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова відбулися урочистості з нагоди Всеукраїнського Дня дошкілля.
У своєму відеовітанні міністр освіти і науки України Лілія Гриневич наголосила, що держава на шляху реформування Нової української школи, але основний фундамент становлення особистості закладається в дошкільному віці і яким він буде – залежить від створених умов, підвищення соціального статусу дошкільних педагогічних працівників, підвищення фахової майстерності педагогів у використанні сучасних освітніх технологій задля збереження природовідповідності дитинства. 

У 2019 РОЦІ СТУДЕНТИ КОЛЕДЖІВ ТА УЧНІ ЗАКЛАДІВ ПРОФОСВІТИ СКЛАДАТИМУТЬ ДПА У ФОРМІ ЗНО З ДВОХ ПРЕДМЕТІВ

01-10-2018

Учням закладів професійної освіти та студентам вишів, які у 2019-му отримуватимуть атестат про повну загальну середню освіту, потрібно буде проходити державну підсумкову атестацію в формі ЗНО з двох предметів. Першим буде тестування з української мови і літератури, а другим - на вибір математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття). Про це йдеться у Наказі МОН, яким врегулювано проведення ЗНО 2019 року.

КОЖНА ШКОЛА УКРАЇНИ ОТРИМАЄ «ЗІРКОВУ АБЕТКУ» ДЛЯ ПОПУЛЯРИЗАЦІЇ ВИВЧЕННЯ ЖЕСТОВОЇ МОВИ – ПІДПИСАНО МЕМОРАНДУМ МІЖ МОН ТА ГО «ВІДЧУЙ»

28-09-2018

Кожна з 16 тис 200 українських шкіл отримає «зіркову абетку», що руками популярних українців розшифровує алфавіт жестовою мовою. Це передбачає Меморандум про співробітництво у розбудові інклюзивного суспільства та популяризації жестової мови, що був підписаний сьогодні, 27 вересня 2018 року, між Міністерством освіти і науки України та ГО «Відчуй».

МОН ПРОПОНУЄ ДЛЯ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ПРОЕКТ ПОЛОЖЕННЯ ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ НАВЧАННЯ ДІТЕЙ У ЛІКАРНЯХ

26-09-2018

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проект спільного з Міністерством охорони здоров’я України наказу «Про затвердження Положення про особливості організації очної форми здобуття загальної середньої освіти в закладах охорони здоров’я», розробленого за ініціативою проекту «Право на освіту».
Проектом наказу передбачено створення умов, що дозволять дітям, які потребують стаціонарного лікування, здобувати загальну середню освіту у спеціально створених класах безпосередньо у лікарнях.

Підготовка до ЗНО-2019 розпочалася

26-09-2018

Міністерство освіти і науки України визначило і затвердило відповідним наказом деякі питання проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2019 році. Так, воно відбуватиметься з одинадцяти предметів у терміни з 20 травня до 12 липня 2019 року. Наголошуємо, що суттєвих відмінностей для випускників закладів загальної середньої освіти у порівнянні з 2018 роком не буде.

До уваги вчителів! Перша частина підручника з математики для 2-х пілотних класів

26-09-2018

З’явився підручник з математики для пілотування нового Державного стандарту початкової освіти у 2 класі.
“Нова українська школа” публікує першу частину підручника авторства О. М. Гісь, І. В. Філяк. (видавництво “Ранок”).
Підручник рекомендувало Міністерство освіти і науки (Лист No1/11-1477 від 29.09.2015).

РЕФОРМА ПОТРЕБУЄ ПОСТІЙНИХ ІНВЕСТИЦІЙ, І НА НАСТУПНИЙ РІК ШКОЛА ЗНОВУ ОТРИМАЄ 1 МЛРД ІНВЕСТИЦІЙ ДЛЯ ОБЛАДНАННЯ НУШ, - ЛІЛІЯ ГРИНЕВИЧ

24-09-2018

У проекті бюджету на 2019 рік знову закладено 1 млрд грн на модернізацію освітнього простору початкової школи - лише підтримуючи постійні інвестиції, можна здійснити справді глибоку реформу. Про це заявила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час свого виступу на Форумі видавців у Львові.

ВІДКРИТО РЕЄСТРАЦІЮ НА КОНКУРС «УЧИТЕЛЬ РОКУ»

21-09-2018

Відкрито реєстрацію учасників всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2019», який проводитиметься у номінаціях «Географія», «Захист Вітчизни», «Французька мова», «Вчитель інклюзивного класу» та «Основи здоров’я».
Реєстрація учасників триватиме до 15 жовтня цього року за посиланням.
Конкурс розпочнеться з 01 листопада 2018 року змаганнями зонального туру, переможці якого будуть випробовувати свої сили на регіональному рівні.

ЯКОЮ МАЄ БУТИ ПРОФОСВІТА В УКРАЇНІ – МОН РОЗМІСТИЛО ДЛЯ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ПРОЕКТ ЗАКОНУ «ПРО ПРОФЕСІЙНУ (ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНУ) ОСВІТУ»

21-09-2018

Нова якість освіти, учень та його професійна реалізація - пріоритет, орієнтованість на потреби роботодавців та економіки України, а також впорядкування принципів управління, які змінилися в межах децентралізації – саме ці ключові питання має врегулювати проект Закону «Про професійну (професійно-технічну) освіту». Він був розроблений фахівцями МОН спільно з усіма зацікавленими сторонами і сьогодні, 20 вересня, 2018 року, розміщений на сайті Міністерства для громадського обговорення.

«Осінь». 5 тиждень НУШ: додаткові матеріали та рекомендації

21-09-2018

Добірка ігор і завдань, які стануть цікавим доповненням до опорного навчального матеріалу на п'ятому тематичному навчальному тижні.
Осінь – ідеальний час для спостережень, творчості та пізнання нового! П'ятий тиждень навчання присвячений саме цій порі року. Тож попереду у ваших учнів багато цікавого: вони мають навчитися спостерігати за явищами природи, аналізуючи їх взаємозв'язки, попрактикуватись у створенні неймовірних саморобок з природних матеріалів, стати учасниками шкільного Свята осені та багато всього іншого.

ЛІЛІЯ ГРИНЕВИЧ: У 2019-МУ МАЄ ЗАПРАЦЮВАТИ МЕХАНІЗМ «ГРОШІ ХОДЯТЬ ЗА ВЧИТЕЛЕМ» ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ПЕДАГОГІВ

21-09-2018

Мета Міністерства освіти і науки України – долучити кращих спеціалістів та максимально розширити можливості вчителя для підвищення кваліфікації. З 2019 року це планується зробити завдяки впровадженню механізму «гроші ходять за вчителем», коли педагог сам може обрати, де підвищити кваліфікацію, а держава за це заплатить. Про це розповіла Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич сьогодні, 21 вересня 2018 року, під час візиту до Ресурсного центру освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами Національного університету «Львівська політехніка».

ПІДТВЕРДИТИ МІСЦЕ ПРОЖИВАННЯ ДЛЯ ОБЛІКУ МАЙБУТНІХ УЧНІВ МОЖНА БУДЕ ОДНИМ З 11-Х ВИДІВ ДОКУМЕНТІВ – ЗМІНИ ДО ПОСТАНОВИ КМУ

20-09-2018

Уряд визначив перелік документів, якими можна буде підтвердити фактичне місце проживання дитини для включення її до реєстру дітей шкільного віку на певній території. Відповідні зміни до постанови КМУ «Про затвердження Порядку ведення обліку дітей шкільного віку та учнів» були прийняті сьогодні, 19 вересня 2018 року, під час засідання Уряду.

1 ЖОВТНЯ СТАРТУЄ КОНКУРС З ОБРАННЯ ЧЛЕНІВ НАЦІОНАЛЬНОГО АГЕНТСТВА ІЗ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ВИЩОЇ ОСВІТИ – РІШЕННЯ КОНКУРСНОЇ КОМІСІЇ

20-09-2018

Оголошено конкурс щодо обрання членів Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти. Відповідне рішення прийняла Конкурсна комісія з відбору членів Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти під час чергового засідання 18 вересня 2018 року.

Обговорено важливі питання функціонування освітньої галузі області

20-09-2018

Сьогодні, 20 вересня, під головуванням директора департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації Ганни Сопкової відбулася нарада з окремих питань організації освітнього процесу в закладах освіти області. 
Зокрема, йшлося про виконання Закону України „Про освіту” в частині забезпечення прозорості та інформаційної відкритості у діяльності місцевих органів управління освітою та закладів освіти. На сьогодні висвітлення роботи державних органів влади, шкіл – це не данина моді, а вимога часу й Закону. З урахуванням цього зобов’язано присутніх на нараді відповідальних за роботу сайтів у районах, містах, ОТГ, закладах освіти, забезпечити відкритість та загальнодоступність ресурсів інформацією про діяльність освітньої галузі на відповідній території. 

МОН затвердило для шкіл нові форми звітності

19-09-2018

Міністерство освіти і науки затвердило нові форми шкільної звітності для денних закладів.
Про це йдеться в наказі №936, зареєстрованому в Мін’юсті 3 вересня та доступному на сайті Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів.

«Моє довкілля». 4 тиждень НУШ: додаткові матеріали та рекомендації

18-09-2018

Добірка ігор та вправ, які можна використати під час четвертого тижня навчання у Новій українській школі.
Четвертий навчальний тиждень НУШ присвячено дослідженню навколишнього світу. Першачки мають вивчити, що таке довкілля, а також знати правила поведінки у ньому та розуміти необхідність обережного ставлення до природи. Звісно, першим середовищем, яке діти мають дослідити, стане шкільне подвір’я. А вже потім – увесь світ!

УСІ БУКВАРІ, ПІДРУЧНИКИ З МАТЕМАТИКИ ТА КУРСУ «Я ДОСЛІДЖУЮ СВІТ» ДЛЯ 1 КЛАСУ ВЖЕ НАДРУКОВАНІ НА 100% І ПЕРЕДАЮТЬСЯ ДЛЯ РОЗВЕЗЕННЯ

17-09-2018

100% букварів, підручників з математики та курсу «Я досліджую світ» для 1 класу надруковані та передаються на розвезення до обласних книжкових баз. Про це повідомило Міністерство освіти і науки України 14 вересня 2018 року.
«Для нас важливо, щоб підручники з базових предметів – букварі, підручники з математики та курсу «Я досліджую світ» – прийшли в школу швидше, аби вчителі могли з ними ознайомитись та почати роботу з дітьми. Загалом 2 тижні на доставку – нормальний термін, враховуючи досвід попередніх років, тобто підручники мають бути в школах до 1 жовтня. Але завжди є застереження щодо роботи місцевих органів самоврядування. Ми довозимо всі книжки до обласних книжкових баз, а далі їх розвозять місцеві органи самоврядування. Тому я хочу звернутися до управлінців на місцях: будь ласка, не зволікайте з розвезенням, одразу щойно отримаєте підручники на обласні бази – починайте довезення до шкіл», – підкреслила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

У 100-річчя позашкільного руху вихованці ЗПО розпочали навчальний рік бадьорі духом!

17-09-2018

Початок навчального року у закладах позашкільної освіти області, який традиційно проводиться в середині вересня, видався по особливому урочистим, адже відбувається у рік відзначення 100-річчя позашкільного руху в Україні та в дні, коли місту Ужгороду – 1125 років. 

У МОЗ нагадали – невакциновані діти не можуть відвідувати школу та садок

14-09-2018

Міністерство охорони здоров’я нагадало, що для відвідування школи та садка діти мусять пройти вакцинацію.
Про це повідомили на сайті МОЗ.
“Згідно з законом, відвідувати державні заклади освіти можуть лише ті діти, які отримали щеплення за Календарем профілактичних щеплень, або у дитини є медичні протипоказання до вакцинації (ст. 15 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб”). Колективний імунітет допоможе захистити від смертельно небезпечних хвороб тих дітей, які не можуть вакцинуватись з медичних причин”, – йдеться у повідомленні.

Музеї історичного профілю закладів освіти виховують патріотів українського народу

14-09-2018

Музеї є важливим засобом навчально-виховної роботи, формування всебічно освіченої особистості, виховання патріотів українського народу. Перемога Революції гідності, прийняття пакету законів щодо декомунізації суспільного життя сформували умови для відновлення історичної правди про Другу світову війну, давню і новітню історію, надали можливість віддати шану усім борцям за свободу і незалежність України. 

МОН ПРОПОНУЄ ДО ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ПРОЕКТ ПОРЯДКУ ПРОВЕДЕННЯ ІНСТИТУЦІЙНОГО АУДИТУ ЗАКЛАДІВ ЗСО

12-09-2018

Міністерство освіти і науки України пропонує до громадського обговорення проект Порядку проведення інституційного аудиту закладів загальної середньої освіти.
Інституційний аудит – концептуально новий підхід. На відміну від атестації закладів, що мала наглядово-контрольні функції, інституційний аудит впроваджується як інструмент підтримки закладів загальної середньої освіти.