12 лютого на Закарпатті запрацює безоплатний Освітній канал для підготовки одинадцятикласників до НМТ. Онлайн-заняття щотижня проводитимуть з трьох навчальних предметів – історії, математики й української мови.
Майже тиждень у супроводі дорослих у місті Шаторальяуйхей проведуть близько 50 дітей з різних регіонів країни, зокрема й із Закарпаття. Серед них і вихованці дитячого центру «Ковчег миру», котрий у перші дні повномасштабного вторгнення евакуювався з Маріуполя на Ужгородщину.
06 лютого проведено ІІІ (обласний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з економіки, який передбачав участь учнів закладів загальної середньої освіти 10–11-х класів.
15 сучасних комп’ютерів отримав заклад освіти в селі Берегуйфалу, де навчаються понад 170 учнів.
ІІІ (обласний) етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з астрономії відбувся 05 лютого.
Департамент освіти і науки, молоді та спорту щиро вітає Вас з Днем народження!
Хай мужність та витримка, наснага та професіоналізм допомагають Вам досягати високих результатів на благо розвитку нашого краю та України! Хай усі дороги будуть відкриті і кожен день пропонує нові можливості у реалізації Ваших проєктів та планів, на які попереду чекає успіх!
Добра, Божих щедрот, людської поваги і шани за мудрі й сміливі, принципові та виважені рішення , які додають віри у власні сили і ведуть до Перемоги!
З пошаною до Вас і вдячністю за підтримку освітян, учнівської молоді та спорту в нашому краї!
Департамент освіти і науки, молоді та спорту щиро вітає професора Юрія Попика з ювілеєм! Бажаємо Вам міцного здоров’я, особистого щастя, добробуту й процвітання, наснаги у реалізації нових творчих ідей, злагоди та взаєморозуміння в родині.
Навчальні заклади області для участі в проєкті зареєстрували понад 1830 команд. Про це повідомив Віктор Микита, голова обласної державної адміністрації – начальник обласної військової адміністрації.
02 лютого відбулися змагання кращих юних правознавців Закарпатської області.
Навчально-методичний посібник «Як ти? Уроки з психології для школярів (10–14 років)» створили в межах національної антибулінгової програми «Дружній простір». Він містить уроки, що спрямовані на профілактику булінгу й підвищення поінформованості учнів про власний психологічний стан. Посібник можуть використовувати педагоги й фахівці, які працюють з учнями 5–8 класів.
Запрошуємо вихователів закладів дошкільної освіти разом зі своїми вихованцями долучитися до конкурсу «Гратися і не боятися» та отримати розвивальні набори для щоденних занять від UNICEF Ukraine.
01 лютого відбувся ІІІ (обласний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії.
В олімпіаді взяли участь 77 школярів класів закладів загальної середньої освіти Закарпатської області, з них: 15 учнів – 8-х класів, 20 учнів – 9-х класів, 26 – 10-х класів та 16 одинадцятикласників.
ІІІ (обласний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії відбувся 31 січня.
В області завершується реалізація проєкту „Забезпечення безперервності навчання та розвитку дітей дошкільного віку в умовах кризи в Україні”, який реалізує Всеукраїнська громадська організація „Асоціація працівників дошкільної освіти”, відповідно до співпраці з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ в Україні) в рамках ініціативи „Спільно до навчання” за інформаційної підтримки Міністерства освіти і науки України.
29 січня в Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти знову гамірно й жваво відбувся ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури. Змагалися в знаннях української мови та літератури учні та учениці 9-11 класів (95 учасників) закладів загальної середньої освіти Закарпатської області, зокрема: 8-класників – 17, 9-класників – 27, 10-класників – 27, 11-класників – 24.
Міністерство освіти і науки пропонує для громадського обговорення проєкт нової редакції Положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 09.09.2022 № 805, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21 грудня 2022 р. за № 1649/38985.
28 січня у Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти відбувся ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики.
Зимовий день 27 січня на ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з біології об’єднав талановиту молодь краю.
Український центр оцінювання якості освіти затвердив загальні характеристики предметних тестів основного й додаткового блоків національного мультипредметного тесту 2024 року та схеми нарахування балів за виконання їх завдань.
Національний мультипредметний тест (НМТ) проводитимуть з 14 травня до 19 липня.
У Хусті для представників закладів загальної середньої освіти, котрі пройшли відбір і приєднаються до проєкту, команда Львівського офісу ВПП ООН провела навчальний семінар.
25 січня проведено ІІІ (обласний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики, який передбачав участь учнів закладів загальної середньої освіти 8–11-х класів.
У Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти відбувся ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з англійської мови, на який зголосилися 122 учні 9-11 класів закладів загальної середньої освіти Закарпатської області, а саме: 9 класів – 43 учні, 10 класів – 41 учень, 11 класів – 38 учнів.
Сьогодні в області стартував ІІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів. Його в Ужгороді відкрили змаганнями з історії.
На виконання рішення оборони ради Закарпатської області від 15 грудня 2023 року №47 в навчальних закладах Солотвинької територіальної громади впроваджують комплекс заходів щодо покращення безпекових умов для учнів і освітян.
Від сьогодні та до 30 січня педагоги можуть зареєструватися на проходження сертифікації у 2024 році.
Загалом у межах програми вручили ключі та сертифікати від 30 автобусів навчальним осередкам громад, де транспорт вилучали для потреб ЗСУ за мобілізаційними нарядами.
Дидактичні матеріали щодо ментального здоров’я, гігієни, мінної небезпеки тощо 10 січня в м. Ужгород, м. Свалява та м. Хуст отримали заклади дошкільної освіти області за ініціативи Міністерства освіти і науки України та підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.
Відповідно до Меморандуму про співробітництво в сфері інновацій та цифровізації між Міністерством цифрової трансформації України та компанією Cisco, у межах проєкту „Цифрові школи” 73 заклади освіти області отримали 73 маршрутизатори із точками доступу Wi-Fi та 46 вебкамер.
Попри війну та завдяки ініціативі Президента України Володимира Зеленського й Уряду Закарпаття отримало з державного бюджету субвенцію на закупівлю такого транспорту.
Про початок масштабних учнівських змагань в області повідомив голова ОВА Віктор Микита.
19 закарпатських дітей військових чекав незабутній відпочинок, спільні екскурсії, знайомство та спілкування з тамтешніми школярами.
Вони змогли дізнатися багато цікавого про культуру і традиції цієї країни, а також розповісти про наш регіон та Україну.
Це перша група дітей з нашого краю, яка в межах спільної ініціативи керівництва Закарпатської ОВА та італійського фонду «Давайте допоможемо їм жити» вирушила на такий відпочинок.
Співпраця в цьому напрямку триває.
Також їм передали понад 4 тисячі подарунків під час святкових вистав, які в різних районах краю організували обласні заклади культури.
28 грудня 2023 року 19 закладів дошкільної освіти області отримали 27 наборів Early Childhood Dvt (ECD) kit 2016 та 25 посібників до комплектів освітніх матеріалів ЮНІСЕФ у рамках проєкту „Забезпечення безперервності навчання та розвитку дітей дошкільного віку в умовах кризи в Україні”, який реалізує Всеукраїнська громадська організація „Асоціація працівників дошкільної освіти”, відповідно до співпраці з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ в Україні) в рамках ініціативи „Спільно до навчання” за інформаційної підтримки Міністерства освіти і науки України.
Віктор Микита, голова обласної державної адміністрації – начальник обласної військової адміністрації, та Роман Сарай – голова Закарпатської обласної ради передали 6 нових шкільних автобусів освітянам і представникам територіальних громад краю.
Попри війну та завдяки ініціативі Президента України Володимира Зеленського й Уряду Закарпаття отримало субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на закупівлю такого транспорту. Частину коштів для закупівлі надали ТГ області у вигляді співфінансування.
Це важливо для забезпечення регулярного й безоплатного перевезення до місць навчання, роботи і додому учнів та педагогічних працівників, які проживають на відстані понад 2 км від закладу. Насамперед ідеться про освітні осередки в громадах, де транспорт вилучали для потреб ЗСУ за мобілізаційними нарядами та опорні заклади освіти.
Серед інших цього року вперше закупили чотири автобуси для потреб дітей з особливими потребами, що є пріоритетним напрямком реалізації стратегії безбар’єрності першої леді України Олени Зеленської «Рівний рівному».
Це друга партія з 30 шкільних автобусів, які отримають громади.
Завдяки ефективній та злагодженій співпраці завдання вдалося реалізувати і в такий спосіб покращити умови для здійснення освітнього процесу.
В області продовжується реалізація проєкту „Забезпечення безперервності навчання та розвитку дітей дошкільного віку в умовах кризи в Україні”, який реалізує Всеукраїнська громадська організація „Асоціація працівників дошкільної освіти”, відповідно до співпраці з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ в Україні) в рамках ініціативи „Спільно до навчання” за інформаційної підтримки Міністерства освіти і науки України.
11 грудня 2023 року розпочалася 10-та відпочинкова зміна у філії „Арніка” Комунального закладу позашкільної освіти „Закарпатського обласного центру дитячої та юнацької творчості” „ПАДІЮН” Закарпатської обласної ради. Протягом десяти днів тут відпочивали діти з Донецької та Запорізької областей.
18 – 22 грудня 2023 року в Комунальному закладі „Вище професійне училище № 3 м. Мукачево” Закарпатської обласної ради відбулися заходи у рамках Тижня електротехнічних професій. Юнаки першого курсу з професії „Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування” презентували майстер-клас з використання джерел енергії для електроустановок різного призначення; продемонстрували виконання різних видів робіт електротехнічного спрямування.
16 грудня у Комунальному закладі позашкільної освіти «Закарпатський обласний центр дитячої та юнацької творчості «ПАДІЮН» за підтримки департаменту освіти і науки, молоді та спорту обласної державної адміністрації – обласної військової адміністрації відбувся форум лідерів учнівського самоврядування „Нове покоління”. У події взяли участь близько 150 представників територіальних громад області – лідери учнівського врядування разом з координаторами. Урочисто відкрили захід патріотичним флешмобом народні художні колективи „ПАДІЮНу”: „Танцювальна корпорація друзів” та „Продюсерський центр”. Акапельне виконання Гімну України вокалісткою „ПАДІЮНу” Аліною Гирич відгукнулося в серці кожного з присутніх.
Міністерство освіти і науки пропонує для громадського обговорення проєкт Порядку надання логопедичних послуг в системі освіти.
У найважчі для країни часи Ви взяли до рук зброю для її оборони, захисту суверенітету, територіальної цілісності й недоторканності.
Департамент освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОВА спільно з Міністерством молоді та спорту України та громадською організацією «Всеукраїнський громадський дитячий рух «Школа безпеки» організував Всеукраїнську акцію «Сам собі рятівник», яка об’єднала майже дві сотні учасників з Донецької, Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Житомирської, Запорізької, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Тернопільської, Харківської, Хмельницької, Чернівецької, Чернігівської та Закарпатської областей та м.Київ.
Протягом 28 листопада – 1 грудня 2023 року продовжено проведення робочих нарад з питань проведення атестації педагогічних працівників, організації ліцензування освітньої діяльності закладів освіти, забезпечення якісного освітнього процесу, шкільного харчування, врегулювання конфлікту інтересів, заходів щодо протидії булінгу, інших актуальних питань для належної роботи закладів загальної середньої освіти та дотримання прав усіх учасників освітнього процесу.
Цими дня виповнився 301 рік від дня народження Григорія Сковороди, пам’ять якого вшановує вся українська і міжнародна спільнота. Великий мислитель, філософ, учитель і научитель українського слова, істинного духовного життя, поціновувач народної творчості і культури, укладач чималої кількості збірників про український фольклор – ми горді того, що Григорій Сковорода належить до числа 100 великих українців і є одним із 100 символів України.
Чи знаєте ви, що таке незадекларована праця?
1 грудня Держпраці розпочинає інформкампанію «Трудовий договір: твій пасок безпеки у світі праці!», спрямовану на вирішення проблеми незадекларованої праці в умовах воєнного стану.
27-29 березня 2024 року відбудеться головна подія освітньої сфери України – П’ятнадцята міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти» в режимі онлайн.