Сторони за умовами означеного договору беруть на себе зобов'язання, та визначають умови спільної роботи з забезпечення розвитку адаптивних видів спорту
Фінальний етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з правознавства зібрав в Ужгороді 95 учасників. Це школярі 9-11 класів з усіх регіонів та м. Києва, котрі стали переможцями обласного туру найпрестижніших інтелектуальних змагань країни. Від Закарпаття за першість цими днями змагатимуться 4 учасники.
Сьогодні голова Закарпатської ОВА – Мирослав Білецький оглянув новий навчально-практичний центр сучасних зварювальних технологій, що наприкінці 2024 року запрацював на базі Свалявського професійного коледжу. Для облаштування майстерні майже 3 млн грн спрямували з державного бюджету, з обласного – 750 тис. грн, зі спеціального фонду коледжу - понад 870 тис. грн.
Візит майбутніх випускників на потужний завод – частина кампанії з розвитку професійно-технічної освіти під потреби бізнесу в краї. Очільник краю поспілкувався з учнями. Їм добре відома тема заробітчанства. У когось батьки їздять на заробітки, а вони, вважаючи, що тут не знайдуть хорошої роботи, думають над тим, щоб після навчання поїхати до них за кордон. Але робота на Закарпатті є. І багато. І тут точно є те, що вони не отримають як заробітчани. Передусім це – дім, рідні поряд, нема мовного бар’єру і перед ними відчинені всі двері. Крім того, тут є перспективи кар’єрного зростання, а отже, і достойної зарплатні.
Третя відпочинкова зміна у філії „Арніка” Комунального закладу позашкільної освіти „Закарпатський обласний центр дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН” Закарпатської обласної ради тривала з 17 по 30 березня 2025 року. Протягом двох тижнів разом із дітьми із Запорізької області відпочивали вихованці закладів освіти Воловецької, Виноградівської та Іршавської ТГ.
3 квітня – останній день реєстрації для участі в національному мультипредметному тесті (НМТ). Тож радимо потенційним вступникам / вступницям не зволікати і за допомогою спеціального сервісу створити персональний кабінет на вебсайті УЦОЯО.
28-29 березня 2025 року в селищі Чинадієво Мукачівського району Закарпатської області відбувся тренінг „Молодіжне лідерство: від ідеї до реалізації власних ініціатив”.
З 25 по 30 березня 2025 року в м. Ужгород на базі Навчально-наукового інституту хімії та екології Державного вищого навчального закладу „Ужгородський національний університет” та Ужгородського наукового ліцею Закарпатської обласної ради проходив IV етап LIX Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії.
Міжнародний фестиваль інженерії, науки та технологій «I-FEST» — щорічне змагання юних дослідників та розробників. Цьогоріч конкурс відбувався 21–27 березня у туніському місті Хаммамет.
У сьогоднішньому забігу взяли участь близько 1000 людей. На основну дистанцію – 21,097 км – зареєструвались 406 учасників, 10 км бігли 247 осіб.
28 березня 2025 року відбулася нарада департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської обласної військової адміністрації за участі представника в.о. директора Закарпатської філії ДП „Івано-Франківськстандартметрологія” Вікторією Шустою щодо проблемних питань функціонування постійно діючих процедур, заснованих на принципах Системи управління безпечністю харчових продуктів (НАССР) в закладах освіти Закарпатської області.
Нещодавно розпочалося ознайомлення з підручниками, а скоро стартує вибір підручників для 3 та 8 класів. Вибір якісних підручників — це важливий крок у забезпеченні ефективного навчання. Саме педагоги найкраще розуміють, які навчальні матеріали найбільш вдало відповідатимуть потребам їхніх учнів й учениць. Тому МОН пропонує вам ознайомитися з відповідями на найпоширеніші запитання щодо вибору підручників, щоб зробити його максимально прозорим та ефективним.
02 квітня 2025 року о 14.00 представниками Харківського національного університету внутрішніх справ заплановано проведення онлайн-зустрічі з профорієнтаційної роботи з випускниками 11-х класів закладів загальної середньої освіти Закарпатської області.
За звання найкращого знавця дисципліни боротимуться 139 школярів.Протягом трьох днів в Ужгороді змагатимуться представники з 21 області, м. Києва та команда Українського фізико-математичного ліцею КНУ ім. Т. Шевченка. Найбільше учасників приїхало зі столиці – 15, Львівщини – 13, Харківщини та Буковини – по 9 учнів. Від нашого регіону в олімпіаді візьмуть участь 7 школярів.
Благодійний захід об’єднає близько 1000 учасників, тому важливо забезпечити всі умови для якісного його проведення. Кошти, отримані зі стартових внесків та від партнерів, спрямують на підтримку ЗСУ, зокрема закупівлю дронів.
21 березня 2025 року на базі закладу дошкільної освіти № 5 Мукачівської міської ради відбувся навчальний тренінг для представників 13 закладів дошкільної освіти регіону, які цьогоріч долучилися до проєкту „Сприяння освіті” відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 18.12.2024 № 1758 „Про реалізацію проєкту „Сприяння освіті” у закладах дошкільної освіти” у межах Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством освіти і науки України та the LEGO Foundation.
З 2024 року вчителі можуть за державні кошти не тільки проходити курси підвищення кваліфікації, а й отримувати послуги супервізії.
Сьогодні Кабінет Міністрів України ухвалив проєкт Закону України «Про професійну освіту».
Продовжуємо впроваджувати реформу шкільного харчування, що була ініційована першою леді Оленою Зеленською для забезпечення дітей якісним повноцінним харчуванням у закладах освіти, а також формування культури здорового харчування та поширення її серед українських родин.
Кабінет Міністрів України прийняв постанову про реалізацію експериментального проєкту Мінветеранів, за яким дітям ветеранів війни які навчаються на контрактній основі у закладах фахової передвищої, або вищої освіти, Мінветеранів сплатить повну вартість за навчання на відповідний навчальний рік.
Міністерство освіти і науки України зібрало всі потрібні матеріали в окремому плейлисті на YouTube-каналі МОН, які допоможуть розпізнати проблему булінгу та знайти ефективні рішення.
16 березня в Мукачеві відбувся чемпіонат Закарпатської області та Кубок міста зі змішаних єдиноборств. У змаганнях взяли участь 9 команд із Закарпаття, а також гості з Тернопільської області. Загалом турнір зібрав близько 100 спортсменів, яких розподілили за віковими категоріями: 7-9, 10-11 років (Кубок Мукачева) та 12+ (чемпіонат Закарпатської області).
Міністерство освіти і науки України спільно з Представництвом ЮНІСЕФ в Україні реалізують інформаційну кампанію «НУМО гратися і розвиватися», метою якої є підвищення обізнаності серед батьків та опікунів дітей дошкільного віку щодо важливості розвитку ключових навичок на цьому етапі.
Як фіксувати поточне оцінювання, виводити й корегувати семестрову та річну оцінки? Це одні з тих запитань, які часто ставлять учителі.
Це трагічна і водночас героїчна сторінка в історії Закарпаття та всієї сучасної України. Адже саме прагнення краян жити у єдиній українській державі стало першим збройним опором гітлерівським планам перекроїти кордони у Європі напередодні Другої світової війни.
Цієї суботи в спортивному комплексі «Токаря» відбулися змагання обласного етапу з греко-римської боротьби серед юнаків до 15 років. У турнірі взяли участь 82 спортсмени.
В Україні фіксують випадки, коли неповнолітніх намагаються втягнути в небезпечну діяльність, зокрема через соціальні мережі та онлайн-платформи. Російські спецслужби свідомо маніпулюють дітьми, використовуючи їх у своїх схемах. Щоб запобігти таким випадкам, важливо бути уважними до поведінки дітей та їхніх контактів у мережі. Якщо вам відомо про спроби втягнути дитину в підозрілі або небезпечні дії, повідомте про це до чат-бота СБУ «Спали ФСБешника» – t.me/spaly_fsb_bot. Служба безпеки гарантує повну конфіденційність та ретельний розгляд кожного повідомлення.
Ці забіги відбудуться в межах нещодавно підписаного Меморандуму про співпрацю між департаментом освіти і науки, молоді та спорту ОВА і громадським об’єднанням «Закарпатські спортивні події». Традиційно вони об’єднають тисячі місцевих професіоналів та аматорів, учасників з інших регіонів України і з-за кордону.
Щоб допомогти українській молоді розпізнавати фейки та протистояти інформаційним загрозам, благодійна організація «Smart Angel» за підтримки ПРООН в Україні та фінансування уряду Японії створила розважально-просвітницький TikTok-канал «Fake.Busters / Мисливці за фейками».
Гімн України – один із ключових символів державності та національної єдності поряд із прапором і гербом. Його урочисті слова «Ще не вмерла України ні слава, ні воля…» відображають незламність українського духу, боротьбу за свободу та віру в перемогу. Сьогодні весь український народ відзначає День Державного Гімну України! Він став голосом України у світі, джерелом гордості та натхнення для кожного, хто відчуває себе частиною великої української родини.
9 березня – 211 річниця від дня народження Тараса Григоровича Шевченка, пророка, Великого Кобзаря, українського генія! Це особлива дата для всього українського народу! Його пророчі послання «…Бережіть Україну», «…борітеся – поборете!», «…за вас правда, за вас слава…» стали для українців закликом до дії, прикладом боротьби за незалежність, визволення українського народу, збереження мови, культури та історії! Кожне слово, написане поетом, є символом єднання, джерелом натхнення для багатьох поколінь. «…Поет живе в серцях свого народу», – так писав Максим Рильський про Тараса Шечвенка.
Як ефективно організувати процес викладання, обладнати приміщення відповідно до чинних вимог, забезпечити транспортування та харчування учнів, сьогодні керівникам закладів освіти та особам, відповідальним за осередки, розповіли в Ужгороді. Навчання та майстер-класи для них провели на базі ліцею «Лідер».
Ключові організаційні моменти обговорили сьогодні під час засідання обласного штабу гри під головуванням директорки департаменту освіти і науки, молоді та спорту ОВА Мар’яни Марусинець. Цьогоріч його планують провести на початку літа в одній із громад Ужгородського району.
Міністерство освіти і науки України оприлюднило Порядок прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2025 році. Затверджений наказом від 10 лютого 2025 року № 168 документ визначає основні принципи та процедури, якими керуватимуться заклади вищої освіти під час організації прийому вступників.
Відсьогодні й до 3 квітня триває реєстрація на національний мультипредметний тест. Усі, хто планує вступати до закладів вищої освіти цього року, мають вчасно подати заявку.
Міністерство освіти і науки України презентувало нове Положення про олімпіадний та турнірний рух. Основна мета змін — зробити інтелектуальні змагання доступнішими, справедливішими, розширити можливості для виявлення талантів, підвищити якість підготовки учнів та створити сильну спільноту навколо олімпіадного і турнірного руху.
17-28 лютого відбувся обласний етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук. Цьогоріч учасниками обласного етапу конкурсу стали 296 учнів закладів загальної середньої освіти. Традиційно конкурсанти презентували свої доробки у 12 наукових відділеннях та 66 секціях, що охоплюють широкий спектр наукових дисциплін – від математики й фізики до історії, літературознавства та екології.
Ключовими напрямами для обговорення слугували інноваційні перетворення, викликані впровадженням Закону України «Про дошкільну освіту» (далі – Закон). Керівники дошкільних установ та їх вихователі мали можливість не тільки на теоретичному, але і практико-орієнтованому рівні говорити про забезпечення якісної дошкільної освіти в умовах імплементації нового Закону, підґрунтя якої складає концепція, моделі, методики, які б забезпечили високий рівень реалізації. Це створення безпекових умов, благополуччя дитини, збереження та зміцнення її здоров’я, фізичного та психічного розвитку, а також соціалізація. Ці умови мають відповідати сучасним вимогам та потребам українського суспільства, батькам і їхнім дітям і сприяти проведенню «м’якої реформи» дошкільної освіти.
Відтепер інститути післядипломної освіти можуть спрямовувати кошти субвенції на послуги супервізії для вчителів, які викладають за новою модельною навчальною програмою «Захист України. Інтегрований курс».
Відпочинок дітей у таборі „Арніка” має численні переваги: набуття навичок командної роботи, лідерства та самостійності, розвиток соціальної взаємодії, відмінний спосіб зміцнити фізичне здоров’я через активні ігри та заняття на свіжому повітрі. Тут є можливість отримати нові емоції та враження, що позитивно впливає на психоемоційний розвиток. Закінчилася чергова зміна, що запам’ятається дітям низкою цікавих і змістовних заходів.
Реєстрація для участі в НМТ триватиме протягом 6 березня ー 3 квітня. З-поміж обов’язкових документів, копії яких потрібно завантажити під час реєстрації, є документ, що підтверджує інформацію про освіту.
Основні засади процесу реєстрації для участі у вступному випробуванні на бакалаврські програми, зокрема створення персонального кабінету й унесення в ньому даних та інформації, визначено Порядком реєстрації осіб для участі в національному мультипредметному тесті у 2025 році. Основний період реєстрації триватиме з 6 березня до 3 квітня 2025 року.
28 лютого завершився другий (обласний) етап конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук. Більше 100 учасників захищали науково-дослідницькі роботи у відділеннях історії, наук про Землю, філософії та суспільствознавства.
Метою цього Меморандуму є розвиток фізичної культури та спорту, організація і проведення благодійних спортивних заходів на території Закарпатської області для популяризації здорового способу життя та залучення жителів до занять спортом.
Забезпечити для дітей якісне навчання та надати можливість обирати бажаний напрямок покликана реформа профільної середньої освіти. Над її втіленням у регіонах України працюють з 2023 року. Одним із ключових етапів цього процесу є формування спроможної мережі закладів освіти – академічних та професійних ліцеїв. Особливості процесу створення та приклади успішного функціонування таких навчальних осередків у громадах західних областей сьогодні обговорили в Ужгороді.
Конкурс, який проводять до Дня Героїв Небесної Сотні, щороку об’єднує тисячі молодих талантів з різних куточків країни. Своєю творчістю вони вшановують пам’ять тих, чиє життя і мрії жорстоко обірвали.
58 учасників сьогодні захищали науково-дослідницькі роботи, які впродовж року готували разом з науковими керівниками та науковими консультантами у відділеннях хімії та біології, екології та аграрних наук.
Відповідне рішення прийняли під час позапланового засідання регіональної комісії з питань ТЕБ та НС.
24 лютого 2025 року виповнюється три роки від початку повномасштабної агресивної війни, яку російська федерація розв’язала і веде проти України та Українського народу.