пл. Народна, 4, м. Ужгород, Закарпатська обл., 88008
depon@carpathia.gov.ua

Новини департаменту

Як дистанційно проводити сесію та атестацію студентів: МОН надіслало університетам і коледжам методичні рекомендації

15-05-2020

Міністерство освіти і науки розробило методичні рекомендації закладам фахової передвищої та вищої освіти щодо проведення семестрового оцінювання студентів, а також захистів дипломних робіт і складання атестаційних іспитів.

Малюнок – як дзеркало почуттів і переживань

14-05-2020

У Закарпатському обласному палаці дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН” представлено експозицію із 22 робіт учасників обласного конкурсу „Малюнок, вірш, лист до мами”.  Нагадаємо, що конкурсантами є учні 5 – 7 класів закладів загальної середньої та позашкільної освіти області.

Освітян запрошують на конкурс STEM-публікацій

13-05-2020

Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» запрошує науковців, науково-педагогічних працівників, аспірантів, студентів та всіх працівників освіти, які підтримують ідеї розвитку STEM-освіти, взяти участь у заході «Краща STEM-публікація – 2020».

6-й тиждень Всеукраїнської школи онлайн: розклад телеуроків на 12-15 травня

12-05-2020

З’явився розклад відеоуроків у межах проєкту Всеукраїнська школа онлайн на 6-й тиждень.

Терміни проведення вступної кампанії та нові можливості подачі документів: МОН внесло зміни до Умов прийому

12-05-2020

Міністерство освіти і науки внесло зміни до Умов прийому на навчання до закладів вищої освіти України. Відповідний наказ, підписаний 4 травня 2020 року, пройшов реєстрацію у Міністерстві юстиції.

За все, що маю, Мамо, дякую я Вам…

10-05-2020

Ці рядки з листа учасника обласного конкурсу „Малюнок, вірш, лист до мами” Андрія, учня ДПТНЗ „Мукачівський професійний аграрний ліцей імені Михайла Данканича”, якнайкраще відображають настрій і переживання усіх учасників цьогорічного конкурсу.

Онлайн-консультація до ЗНО-2020 з української мови та літератури від Олександра Авраменка

08-05-2020

Під час онлайн-консультації ви дізнаєтеся про особливості проведення ЗНО-2020 з української мови та літератури. Також ви зможете поставити своє запитання в чаті. Олександр прокоментує типові й найскладніші теми, що можуть бути в тесті ЗНО.

Ніхто не забутий – ніщо не забуто!

08-05-2020

Про 8 і 9 травня в Україні та світі пам’ятають і вшановують учасників подій Другої світової війни.

75-й річниці Великої Перемоги присвячується – відеоекскурсія до музею партизанської слави на Мукачівщині

08-05-2020

Саме тут на невеликій галявині , між лісистими горами та біля гірської річки розташувався будиночок, облаштований під музей партизанської слави. У кількох кімнатах тематично розмістились експонати, стенди, речі, спорядження, якими користувались партизани. 

Як дистанційно навчається український перший клас з угорськомовними дітьми

07-05-2020

Як дистанційно навчається український перший клас з угорськомовними дітьми– розповідає вчителька Яношівської середньої школи 1-3 ступенів Закарпатської області Іванна Хіміч.

Посібник для підготовки до власного висловлення

07-05-2020

Освіта.ua пропонує до вашої уваги збірник матеріалів стосовно того, як краще діяти на зовнішньому незалежному тестуванні при написанні власного висловлення.

Підготовка дітей до школи "Що повинні знати батьки майбутніх першокласників"

07-05-2020

Презентація для батьківських зборів. Готуючи свою дитину до важливого етапу в її житті, батьки мають усвідомлювати, які зміни очікують учнів у школі, яких знань і навичок мають набути, щоб успішно тривало навчання та спілкування в колективі.

Роль казки у розвитку та вихованні дитини дошкільного віку. ТРВЗ-інструменти

07-05-2020

Казка - невичерпне джерело народної мудрості, один з найпопулярніших жанрів словесності. Перебуваючи сьогодні, головним чином, в сфері дитячого фольклору, вона зберігає архаїчні елементи, в той же час плекає ідеали краси, доброти, милосердя, засуджує жадібність, корисливість і нечесність.

Учасникам ЗНО показали, як відбувається тест з іноземної

07-05-2020

Український центр оцінювання якості освіти підготував відео-ролик, перегляд якого допоможе учасникам ЗНО з іноземних мов дізнатись про особливості проведення тестування.

Державна служба якості освіти України проведе вебінар «Самооцінювання освітніх і управлінських процесів закладу загальної середньої освіти»

07-05-2020

07 травня 2020 року Державна служба якості освіти України проведе вебінар «Самооцінювання освітніх і управлінських процесів закладу загальної середньої освіти»

Як навчаються майбутні кваліфіковані робітники Закарпаття в умовах карантину

07-05-2020

Коронавiрус i пов'язаний з ним карантин суттєво змiнили звичний для багатьох спосiб життя. Педагоги швидко й активно почали опановувати рiзноманiтнi освiтнi онлайн-платформи для того, щоб навчальний процес не зупинився.

Вшанування жінок-матерів та участь у Конкурсі „Малюнок, вірш, лист до мами” – Закарпатський центр туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді

07-05-2020

Травень є найкращим та найчарівнішим місяцем року. Блакить неба наповнюється пташиним співом, у трави і квіти вбирається наша родюча земля, а дні наповнюються радістю і сонячним промінням. А з весною до нас приходить найпрекрасніше свято - День матері, яке відзначають у другу неділю травня.

Для вчителів створили підручник з дистанційного навчання

07-05-2020

Огляд основних інструментів для організації дистанційного навчання, рекомендації щодо того, як скласти розклад, налаштувати режим роботи вчителя/вчительки та зворотній зв’язок з учнями, а також про особливості оцінювання та контролю під час карантину. 

Загальнонаціональний карантин продовжено до 22 травня – рішення Уряду

05-05-2020

Уряд продовжив строки загальнонаціонального карантину в Україні – він триватиме до 22 травня 2020 року. Таке рішення було прийняте сьогодні, 4 травня 2020 року, під час засідання Кабміну в Києві.

Учасники, які проживають в іншій області або на відстані понад 150 кілометрів від закладу освіти, зможуть змінити місце складання ЗНО

04-05-2020

З 6 до 18 травня можна буде змінити вказане під час реєстрації для участі в ЗНО місце його складання. Таку можливість надає Міністерство освіти і науки учасникам, місце проживання та заклад освіти яких знаходяться в різних областях, або ж на відстані понад 150 кілометрів одне від одного. Відповідний лист МОН надіслало керівникам закладів освіти сьогодні, 4 травня 2020 року. 

5-й тиждень Всеукраїнської школи онлайн: які канали транслюватимуть уроки в початковій школі, розклад з темами та святкові дні

04-05-2020

Сьогодні, 4 травня 2020 року, розпочинається п’ятий тиждень роботи Всеукраїнської школи онлайн. Цього тижня анонсуємо канали, що надалі транслюватимуть уроки для початкової школи, розповідаємо про теми, що заплановано вивчити цього тижня, а також про вихідний 11 травня.

„ПАДІЮН” вітає з Днем матері

30-04-2020

У другу неділю травня в Україні відзначають День матері. На Закарпатті до цього свята з 2016 року проводять обласний конкурс „Малюнок, вірш, лист до мами”.

Анонс! Заступник Міністра освіти і науки Єгор Стадний розповість про завершення навчального року та вступну кампанію в університети та коледжі цього року

29-04-2020

У четвер о 14:00 заступник Міністра освіти і науки Єгор Стадний розповість про завершення навчального року та вступну кампанію в університети та коледжі цього року.

4-й тиждень Всеукраїнської школи онлайн: розклад уроків з темами, корисні посилання на YouTube МОН та доступність

28-04-2020

Сьогодні, 28 квітня, о 9:00 ранку в межах Всеукраїнської школи онлайн розпочинається трансляція уроків для початкової школи - відтепер проєкт покриває всі класи.

28 КВІТНЯ СТАРТУЮТЬ ОНЛАЙН-УРОКИ НА КАРАНТИНІ ДЛЯ 1-4 КЛАСІВ – ВІДТЕПЕР У ВСЕУКРАЇНСЬКІЙ ШКОЛІ ОНЛАЙН НАВЧАТИМУТЬСЯ Й НАЙМОЛОДШІ

27-04-2020
У вівторок, 28 квітня, Всеукраїнська школа онлайн розпочинає трансляцію уроків для школярів 1-4 класів. Уроки транслюватимуться на YouTube МОН та ще 4-х телеканалах. Програма розрахована на 5 тижнів і складається з чотирьох предметів: української мови, математики, науки та мистецтва. 

Як заповнювати класний журнал після карантину

27-04-2020

Міністр освіти і науки Любомира Мандзій ділиться порадами, як заповнювати класні журнали після карантину.

Вчимо і навчаємось на карантині: заклади профосвіти

24-04-2020

Через карантин усі заклади професійної освіти організовують навчання у дистанційній формі. Про особливості такої роботи, а також завершення навчального року для учнів проміжних та випускних курсів розповів заступник Міністра освіти і науки Петро Коржевський.

53 заклади профосвіти перемогли у конкурсі на створення навчально-практичних центрів – рішення комісії МОН

24-04-2020

Комісія Міністерства освіти і науки визначила 53 заклади профосвіти, які отримають кошти на створення навчально-практичних центрів. Відповідний наказ був зареєстрований сьогодні, 23 квітня 2020 року, і розісланий місцевим управлінцям.

Зелений освітній простір: як школа в Рахові робить ідею реальністю

24-04-2020

За планом, зелений освітній простір вміщатиме 40-45 дітей. Разом із батьками і старшокласниками школа хоче оновити старі стільці і парти. Також Карпатський біосферний заповідник допоможе з насадженнями, лісове господарство – з матеріалами.

Україна стане однією з перших трьох країн, де запрацює освітня онлайн-платформа Learning Passport

24-04-2020

Україна стане однією з перших трьох країн світу, в яких запрацює Learning Passport – глобальна освітня онлайн-платформа, яку запускають Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та Microsoft Corp. Сервіс, покликаний подолати освітню кризу під час пандемії COVID-19, запрацює вже у травні 2020 року. 

ЗНО 2020: у МОН роз’яснили особливості та строки проведення цьогорічного тестування

23-04-2020

Зовнішнє незалежне оцінювання у 2020 році пройде з дотриманням соціального дистанціювання та з використанням засобів індивідуального захисту. Відповідну інформацію Міністерство освіти і науки опублікувало на своєму інформаційному ресурсі про зміни в освіті під час карантину. 

Карантин продовжено до 11 травня

22-04-2020

Загальнонаціональний карантин продовжено до 11 травня 2020 року – відповідне рішення Уряд ухвалив сьогодні, 22 квітня 2020 року. Всі заклади освіти продовжують працювати з використанням технологій дистанційного навчання.

IV етап учнівських олімпіад скасовано через карантин

22-04-2020

IV етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів, що мав відбутись протягом 2019/2020 навчального року, не проводитиметься через загальнонаціональний карантин.

Вчимо і навчаємось на карантині: ЗНО 2020 і вибір університету

21-04-2020

Заступник Міністра освіти і науки Єгор Стадний  відповів на основні запитання щодо проведення ЗНО та поділився порадами з одинадцятикласниками на період карантину.

МОН наголошує: директори шкіл мають забезпечити можливість учителям-пенсіонерам продовжити свою роботу на строкових договорах

21-04-2020

Міністерство освіти і науки України рекомендує керівникам закладів загальної середньої освіти завчасно – до 30 квітня 2020 року – поінформувати всіх вчителів, які отримують пенсію за віком, про переведення їх на строкові договори, і з усіма, хто погодиться, укласти такі договори до 1 липня строком на один рік. 

3-й тиждень Всеукраїнської школи онлайн: уроки стають інклюзивнішими, запрацював розділ, де зібрана вся інформація про школу, та теми на тиждень

21-04-2020

Сьогодні, 21 квітня 2020 року, стартує 3-й тиждень Всеукраїнської школи онлайн. Розповідаємо про те, як уроки поступово ставатимуть інклюзивними, про розділ на сайті МОН зі всією інформацією про школу онлайн, а також про розклад та теми уроків  цього тижня.

Гортаємо сторінки Шостого обласного фестивалю-конкурсу „Воскресни, писанко!”: сторінка шоста

16-04-2020

У ці передвеликодні дні на більшості подвір’їв закладів загальної середньої освіти обласного підпорядкування можна побачити розгорнуту тематичну композицію „Традиції пасхальних свят: від давнини до сучасності”.  У такий спосіб учнівські та педагогічні колективи вирішили продемонструвати свою участь у  Шостому обласному фестивалі-конкурсі „Воскресни, писанко!”.

Інфовідео, робота з тестами і бланками відповідей: учасники пробного ЗНО отримали нові інструменти для підготовки до тестування

16-04-2020

Від сьогодні в особистих кабінетах учасників пробного ЗНО з’явилися нові інструменти, які дадуть можливість випускникам більш ефективно підготуватись до тестування. Зокрема, учасники зможуть попрацювати з тестами, попрактикуватись у заповненні бланків відповідей, а також детальніше ознайомитися із самою процедурою проведення ЗНО.

Дистанційне навчання, ЗНО, вступна кампанія: МОН запустило інфоресурс про ключові зміни в освіті, впроваджені через карантин

15-04-2020

Усі зміни в освітньому процесі, впроваджені через карантин, відтепер зібрано на окремому інформаційному ресурсі. Зокрема, тут розміщено інформацію про дистанційне навчання, завершення навчального року в школах, цьогорічне ЗНО та вступну кампанію. 

Гортаємо сторінки Шостого обласного фестивалю-конкурсу „Воскресни, писанко!”: сторінка п’ята

15-04-2020

П’ята сторінка Шостого обласного фестивалю-конкурсу „Воскресни, писанко!” в режимі онлайн презентує матеріали, надіслані органами управління освітою та закладами освіти Берегівського, Воловецького, Іршавського, Мукачівського, Свалявського, Ужгородського та Хустського районів.

Просто про ЗНО-2020

15-04-2020

Пропонуємо Вам розширити коло своєї обізнаності й ознайомитися з процедурою проведення ЗНО, попрацювати з тестами, попрактикуватися в заповненні бланків відповідей, навчитися ефективно розподіляти час, отримати відповіді на такі запитання: скільки тестових балів я можу набрати під час ЗНО, що мені потрібно ще повторити? Зрештою на власні очі побачити, як проходить ЗНО.

Гортаємо сторінки Шостого обласного фестивалю-конкурсу „Воскресни, писанко!”: сторінка четверта

14-04-2020

Щодня ми публікуємо матеріали Шостого обласного фестивалю-конкурсу „Воскресни, писанко!” і щоразу переконуємося в тому, наскільки креативними, талановитими, щирими у своїх емоціях і діях є наші учні, їхні педагоги, наскільки відповідальними, зацікавленими та ініціативними можуть бути батьки.

Гортаємо сторінки Шостого обласного фестивалю-конкурсу „Воскресни, писанко!”: сторінка третя

14-04-2020

Третя сторінка репортажу про проведення цьогорічного Шостого обласного фестивалю-конкурсу „Воскресни, писанко!” в онлайн-режимі представить фотоматеріали закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.

Верховна Рада ухвалила зміни до Держбюджету 2020: МОН вдалось зберегти фінансування на більшість ключових програм

13-04-2020

13 квітня на позачерговому засіданні Верховна Рада ухвалила зміни до Державного бюджету. Завдяки спільним зусиллям Міністерства освіти і науки України та Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій у бюджеті вдалось зберегти фінансування на ключові програми МОН. 

Гортаємо сторінки Шостого обласного фестивалю-конкурсу „Воскресни, писанко!”: сторінка друга

13-04-2020

Сьогодні ми презентуємо другу сторінку нашого репортажу про проведення цьогорічного Шостого обласного фестивалю-конкурсу „Воскресни, писанко!” в онлайн-режимі.

2-й тиждень Всеукраїнської школи онлайн: розклад і теми уроків – заплануйте своє навчання!

13-04-2020

Cьогодні, 13 квітня 2020 року, розпочинається другий тиждень роботи Всеукраїнської школи онлайн. Для того, щоб ви могли ефективно спланувати своє навчання, розповідаємо вам про розклад уроків на YouTube-каналі МОН, теми, які висвітлюватимуться цього тижня, а також нагадуємо про посилання, де ви завжди зможете знайти потрібні вам уроки.

Гортаємо сторінки Шостого обласного фестивалю-конкурсу „Воскресни, писанко!”: сторінка перша

09-04-2020

Нинішня ситуація в Україні не дозволяє провести обласний етап Шостого обласного фестивалю-конкурсу „Воскресни, писанко!” у звичному публічному форматі.

Однак упродовж лютого – березня 2020 року учнівськими і педагогічними колективами, батьками проведено величезну роботу з виготовлення писанок, великодніх атрибутів декоративно-ужиткового мистецтва.

Заклади профосвіти мають дистанційно провести атестацію випускників — лист МОН

09-04-2020

Якщо державна кваліфікаційна атестація випускників профтехів припадає на період карантину, заклад має організувати її у дистанційній формі. Таке роз’яснення надає Міністерство освіти і науки у листі щодо завершення навчального року в профтехах, який був розісланий сьогодні, 8 квітня 2020 року.

8 безкоштовних ресурсів на карантин для учнів початкової школи

07-04-2020

Багатьох батьків учнів 1–4-х класів непокоїть те, що для них немає телеуроків. Міністерство освіти визначило, що для такої малечі користь від дистанційного навчання — мінімальна. Але ж у школах задають певні теми, а тати й мами не знають, як їх пояснити цікавіше, як хоча б мінімально оживити відео чи мультом. «Освіторія» зібрала ресурси, які можуть допомогти.