Міністерство освіти і науки України нагадує: під час воєнного стану пріоритетом в освіті є створення безпечних умов навчання. Для нас визначення формату проведення занять у закладах освіти, життя та здоров’я українців — це пріоритет.
8 листопада Верховна Рада України підтримала законопроєкт № 10092 «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2024 року». Про особливості НМТ та модель його проведення читайте нижче.
У період із 23 до 30 жовтня відбулось онлайн-навчання керівників закладів дошкільної освіти, які беруть участь у проєкті «Забезпечення безперервності навчання та розвитку дітей дошкільного віку в умовах кризи в Україні».
10 листопада EdCamp Ukraine проведе орієнтаційний вебінар, на якому учасники дізнаються, як організувати подію до Всесвітнього дня гідності. Захід можна буде організувати у закладах освіти у будь-який день символічного проміжку: з 21 листопада (День гідності та свободи України) до 10 грудня (Міжнародний день прав людини).
У 2023 році на виконання Програми розвитку освіти Закарпаття на 2023 – 2027 роки, затвердженої розпорядженням голови обласної державної адміністрації – начальника обласної військової адміністрації від 06.12 2022 № 873 рішенням сесії обласної ради від 15.12.2022 № 724, відповідно до Примірного положення про проведення конкурсу „Кращий заклад дошкільної освіти” у 2023 році, затвердженого наказом департаменту освіти і науки, молоді та спорту обласної державної адміністрації – обласної військової адміністрації 17.08.2023 № 479 „Про проведення в області конкурсу „Кращий заклад дошкільної освіти” у 2023 році”, з метою виявлення кращих закладів дошкільної освіти області, зміцнення, оновлення їх матеріально-технічної бази та привернення уваги місцевих органів виконавчої влади й органів місцевого самоврядування, громадськості до розвитку дошкільної освіти в нових соціально-економічних умовах проведено І етап конкурсу „Кращий заклад дошкільної освіти”.
Міністерство освіти і науки України нагадує: під час воєнного стану пріоритетом в освіті є створення безпечних умов навчання. Для нас визначення формату проведення занять у закладах освіти, життя та здоров’я українців — це пріоритет.
Навчання успішно завершили 98 курсантів, про що свідчать отримані сертифікати. Три дні промайнули швидко, адже навчання було наповнено професіоналізмом викладачів кафедри педагогіки та психології професійної освіти факультету лінгвістики та соціальних комунікацій Національного авіаційного університету - Кокарєва Анжеліка Миколаївна, кандидат психологічних наук, доцент, професор кафедри педагогіки та психології професійної освіти факультету, Демченко Наталія Іванівна, кандидат психологічних наук, доцент - щирим бажанням слухачів підвищити свій професійний рівень новими знаннями. Серед них найбільший та найвагоміший – це ті знання та вміння, які вони набули під час відпрацювання навичок застосування психологічних інструментів та практик супроводу і підтримки дітей дошкільного віку; обміном досвіду між колегами з різних громад. І все це на фоні позитивних емоцій, в оточенні усміхнених та радісних колег та тренерів.
В районі виконання бойових завдань трагічно загинули наші побратими, воїни 128-ї ОГШБр, які ціною власного життя захищали незалежність України від окупантів.
У стінах Ужгородського національного університету відбувся дебатний турнір з політичних реформ. Захід організовано факультетом історії та міжнародних відносин УжНУ та ГО «Активна Громада» за підтримки депаратменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОВА.
Попри війну та завдяки ініціативі Президента України Володимира Зеленського й Уряду ми отримали з державного бюджету субвенцію на закупівлю такого транспорту.
Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проєкт Державного стандарту профільної середньої освіти (10–12 класи й заклади професійної освіти в частині здобуття повної загальної середньої освіти).
Сьогодні, 27 жовтня, у День української писемності та мови, відбувся Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Текст „Дороги України” написала письменниця і перекладачка, цьогорічна лауреатка Шевченківської премії Катерина Калитко, а прочитав його актор та театральний режисер Олексій Гнатковський.
Інклюзивна освіта – це не просто прихід дитини з особливими освітніми потребами до закладу освіти. Це створення в спільному просторі особливого підходу до навчання такої дитини, який передбачає додаткові елементи освітнього процессу: індивідуальну програму розвитку, створення інклюзивного освітнього середовища, здійснення психолого-педагогічного супроводу, в основі якого співпраця інклюзивно-ресурсних центрів та закладів освіти.
Відповідно до наказу Міністерства молоді та спорту України 13.01.2014 № 45 „Про затвердження Порядку проведення атестації тренерів (тренерів-викладачів)”, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29 січня 2014 року № 180/24957 (із змінами), наказу департаменту освіти і науки, молоді та спорту обласної державної адміністрації – обласної військової адміністрації від 30 січня 2023 року № 44 затверджено План проведення засідань обласної постійно діючої атестаційної комісії з визначення кваліфікаційного рівня тренерів (тренерів-викладачів) на 2023 рік (далі – Комісія), метою якої визначення рівня кваліфікації тренерів (тренерів-викладачів) закладів фізичної культури і спорту незалежно від підпорядкування та форми власності, присвоєння тренерам (тренерам-викладачам) закладів фізичної культури і спорту вищої, першої та другої кваліфікаційний категорій за результативними показниками роботи (один раз на чотири роки).
У жовтні громадська спілка «Освіторія» та міжнародна організація «War Child Holland» у партнерстві з МОН презентували нові можливості безплатного навчального застосунку для учнів та учениць 1–4 класів «Вивчаю — не чекаю», які тепер доступні в оновленій версії. Завдяки цьому використання застосунку стане ще зручнішим та захопливішим як для дітей, так і для вчителів.
Завершилася друга хвиля навчання педагогів закладів дошкільної освіти у рамках проєкту „Забезпечення безперервності навчання та розвитку дітей дошкільного віку в умовах кризи в Україні”, який реалізує Всеукраїнська громадська організація „Асоціація працівників дошкільної освіти”, відповідно до співпраці з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ в Україні) в рамках ініціативи „Спільно до навчання” за інформаційної підтримки Міністерства освіти і науки України..
Реформа шкільного харчування є викликом не тільки для України. Багато країн у світі працюють над пошуком механізму забезпечення учнів навчальних закладів якісним харчуванням. Навіть ті держави, які до 2019 року досягли певних успіхів у цій сфері, змушені визнати, що після пандемії питання ефективності системи шкільного харчування знову вийшло на перший план.
Стартував Всеукраїнський конкурс творчих робіт «Національно-патріотичне становлення молоді». Молодь Києва запрошують взяти участь у конкурсі, що триватиме до 22 січня 2024 року. Захід організовує Інститут політико-правових та релігійних досліджень із нагоди відзначення Дня соборності України.
Департамент освіти і науки, молоді та спорту спільно з громадською організацією «Спілка ініціативної молоді Закарпаття» (керівник Гавриль І.Ю.) до Дня створення УПА у форматі вишколу провели національно-патріотичний табір "Закарпатський вовкулака" у Колочавській громаді.
13 жовтня 2023 року в Ужгороді відбулися дитячо-юнацькі національно-патріотичні перегони „Стежка Героїв” („УЖ-ДЖУРА Rase”). Масштабні змагання для своїх гуртківців організували відділи національно-патріотичного виховання та туристсько-краєзнавчої роботи Комунального закладу позашкільної освіти „Закарпатський обласний центр дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН” Закарпатської обласної ради. Долучилися до організації силових змагань також ГУ ДСНС України у Закарпатській області. Шанованим гостем на відкритті був голова бойового підрозділу „Карпатська Січ” Тарас Деяк, адже завданням „Стежки Героїв” („УЖ-ДЖУРА Rase”) є залучення молоді до національно-патріотичного виховання, спортивної активності, готовності до виконання обов'язку із захисту незалежності та територіальної цілісності України, налаштованості на самоствердження себе як сильного тілом і духом громадянина вільної України.
Всеукраїнський конкурс мультимедійних проєктів «Врятувати від забуття», започаткований 2007 року, має на меті підвищення інтересу молоді до української історії, збереження та відновлення національної пам’яті, подолання історичних міфів.
6 жовтня Верховна Рада ухвалила Закон України №10038 про внесення змін до державного бюджету на 2023 рік. Зокрема, виділено 552,8 млн грн на друкування підручників.
Посібник містить етапи створення цифрових освітніх центрів і алгоритми їхньої роботи. Тут ви знайдете критерії вибору громад, поради з ремонту і навіть наповнення центрів заняттями й активностями.
Закарпатська молодь має величезний потенціал і бажання розвиватися та змінювати не лише свої громади, а й усю країну. Створювати нові можливості для самореалізації молоді та сприяти її залученню до всіх процесів суспільного життя покликана відповідна Регіональна програма на 2021 – 2025 роки.
26–29 вересня у м. Загреб (Хорватія) пройшло Міжнародне інноваційне шоу INOVA. Михалко Андрій з Ужгородської ЗОШ № 12, став золотомедалістом за розробку мобільного мультивалютного криптогаманця з підтримкою NFC.
Надія Дьолог у складі паралімпійської збірної України з парафехтування здобула срібло в жіночій шабельній команді на Чемпіонаті світу з фехтування на візках, який проходить у м. Терні (Італія).
На запрошення Надзвичайного і Повноважного Посла України в Республіці Хорватія та за сприяння голови Закарпатської ОВА — Віктора Микити група дітей з різних регіонів України мала можливість упродовж 10 днів відпочити на березі Адріатичного моря в м. Пула. З перших днів перебування в Хорватії діти відчули велику турботу й опіку з боку мера міста, керівника готелю та представників українсько-хорватського товариства в м. Пула.
Українська асоціація освіти дорослих спільно з Представництвом DVV International в Україні відкривають прийом заявок на перший в історії нашої країни конкурс «Столиця навчання та освіти дорослих».
6 жовтня о 12:00 Національний проєкт із медіаграмотності «Фільтр» Міністерства культури та інформаційної політики і «Суспільне мовлення» проведуть Всеукраїнський урок єдності для школярів 5-11 класів, їхніх батьків і вчителів.
28 вересня в межах співпраці Google Україна та Міністерства освіти і науки України відбулася Презентація оновлень від Google до Дня вчителя.
Традиційно в першу неділю жовтня в Україні відзначають Дня працівника освіти. Це чудова нагода висловити щиру подяку тим, хто з великою самовідданістю та любов’ю професійно навчає, виховує і підтримує наших дітей – з перших кроків і до самостійного дорослого життя.
Відповідно до Постанови Верховної Ради України „Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2022 – 2023 роках” від 17 грудня 2021 року № 1982-IX, 2023 оголошено роком Дмитра Кременя.
Учора, 26 вересня, уряд затвердив кілька важливих змін у дошкільній освіті, а саме...
2024-ий буде вже третім роком, в який Україна через повномасштабне вторгнення не може провести повноцінне зовнішнє оцінювання для вступників. Український центр оцінювання якості освіти вже відпрацював схему проведення національного мультипредметного тесту. Однак цьогоріч очікуються певні зміни.
Випускники 9 і 11 класів не складатимуть державну підсумкову атестацію в 2024 році.
Про це під час прес-конференції повідомив заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький.
За його словами, скасування проведення підсумкової атестації пов’язано із кількома причинами, зокрема з тим, що до 9 класу ще не дійшла реформа Нової української школи.
«Ми маємо розуміти, що зараз тестування на 9 класі буде за старою програмою, тому воно не дасть того ефекту, який ми б хотіли отримати», – зазначив Винницький.
26 вересня у Києві відбулася презентація «Оновленої інформатики — IT-студії» — проєкту, що переосмислює інформатику як предмет шкільної програми. Під час події презентували оновлені матеріали для всіх учасників навчального процесу. Проєкт реалізується за ініціативи Мінцифри і МОН у межах програми EU4DigitalUA, що фінансується Європейським Союзом.
Відповідно до плану роботи Міністерства освіти і науки України на 2023 рік, традиційно, з метою популяризації дошкільної освіти, підвищення престижності професії працівників дошкільної освіти та відзначення кращих її представників відбудеться відзначення Дня дошкілля.
Сьогодні в м. Мукачево відбулося урочисте відкриття Кубка України з греко-римської боротьби серед молодших юнаків. Понад 350 учасників з 18 регіонів будуть змагатися і демонструвати свою професійну майстерність.
Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України (Міністерство відновлення) системно працює над створенням мережі безпечних та комфортних укриттів цивільного захисту. Зокрема, затверджено будівельні норми і стандарти, які встановлюють вимоги до проєктування шкіл, дитсадків, лікарень, житла. Наступний етап - розробка практичних рішень, які стануть у нагоді як замовникам будівельних робіт, так і підрядникам.
25 вересня 2023 року відкривається доступ до реєстраційної платформи всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2024».
Вступну кампанію продовжено до 1 жовтня, але заняття у профтехах почалися 1 вересня. МОН підготувало рекомендації щодо організації безпечного навчання в умовах воєнного стану.
Сьогодні, 19 вересня 2023 року, уряд затвердив постанову «Деякі питання надання коштів спеціального фонду освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у 2023 році».
Уряд затвердив проєкт державного бюджету на 2024 рік. Загалом на освіту закладено 178,8 млрд грн, з них 148,5 млрд — загальний фонд МОН. Це майже на 22% більше, ніж 2023 року.
Діагностичні тести для виявлення та надолуження можливих прогалин у засвоєнні учнями навчального матеріалу опублікували на платформі «Всеукраїнська школа онлайн» (ВШО). Ці тести розробили в межах проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe) у співпраці з Міністерством освіти і науки України та Державною службою якості освіти з метою допомогти вчителеві комфортно та ефективно розпочати навчальний рік для себе та учнів.