Новини департаменту

Карантин продовжено до 11 травня

22-04-2020

Загальнонаціональний карантин продовжено до 11 травня 2020 року – відповідне рішення Уряд ухвалив сьогодні, 22 квітня 2020 року. Всі заклади освіти продовжують працювати з використанням технологій дистанційного навчання.

IV етап учнівських олімпіад скасовано через карантин

22-04-2020

IV етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів, що мав відбутись протягом 2019/2020 навчального року, не проводитиметься через загальнонаціональний карантин.

Вчимо і навчаємось на карантині: ЗНО 2020 і вибір університету

21-04-2020

Заступник Міністра освіти і науки Єгор Стадний  відповів на основні запитання щодо проведення ЗНО та поділився порадами з одинадцятикласниками на період карантину.

МОН наголошує: директори шкіл мають забезпечити можливість учителям-пенсіонерам продовжити свою роботу на строкових договорах

21-04-2020

Міністерство освіти і науки України рекомендує керівникам закладів загальної середньої освіти завчасно – до 30 квітня 2020 року – поінформувати всіх вчителів, які отримують пенсію за віком, про переведення їх на строкові договори, і з усіма, хто погодиться, укласти такі договори до 1 липня строком на один рік. 

3-й тиждень Всеукраїнської школи онлайн: уроки стають інклюзивнішими, запрацював розділ, де зібрана вся інформація про школу, та теми на тиждень

21-04-2020

Сьогодні, 21 квітня 2020 року, стартує 3-й тиждень Всеукраїнської школи онлайн. Розповідаємо про те, як уроки поступово ставатимуть інклюзивними, про розділ на сайті МОН зі всією інформацією про школу онлайн, а також про розклад та теми уроків  цього тижня.

Гортаємо сторінки Шостого обласного фестивалю-конкурсу „Воскресни, писанко!”: сторінка шоста

16-04-2020

У ці передвеликодні дні на більшості подвір’їв закладів загальної середньої освіти обласного підпорядкування можна побачити розгорнуту тематичну композицію „Традиції пасхальних свят: від давнини до сучасності”.  У такий спосіб учнівські та педагогічні колективи вирішили продемонструвати свою участь у  Шостому обласному фестивалі-конкурсі „Воскресни, писанко!”.

Інфовідео, робота з тестами і бланками відповідей: учасники пробного ЗНО отримали нові інструменти для підготовки до тестування

16-04-2020

Від сьогодні в особистих кабінетах учасників пробного ЗНО з’явилися нові інструменти, які дадуть можливість випускникам більш ефективно підготуватись до тестування. Зокрема, учасники зможуть попрацювати з тестами, попрактикуватись у заповненні бланків відповідей, а також детальніше ознайомитися із самою процедурою проведення ЗНО.

Дистанційне навчання, ЗНО, вступна кампанія: МОН запустило інфоресурс про ключові зміни в освіті, впроваджені через карантин

15-04-2020

Усі зміни в освітньому процесі, впроваджені через карантин, відтепер зібрано на окремому інформаційному ресурсі. Зокрема, тут розміщено інформацію про дистанційне навчання, завершення навчального року в школах, цьогорічне ЗНО та вступну кампанію. 

Гортаємо сторінки Шостого обласного фестивалю-конкурсу „Воскресни, писанко!”: сторінка п’ята

15-04-2020

П’ята сторінка Шостого обласного фестивалю-конкурсу „Воскресни, писанко!” в режимі онлайн презентує матеріали, надіслані органами управління освітою та закладами освіти Берегівського, Воловецького, Іршавського, Мукачівського, Свалявського, Ужгородського та Хустського районів.

Просто про ЗНО-2020

15-04-2020

Пропонуємо Вам розширити коло своєї обізнаності й ознайомитися з процедурою проведення ЗНО, попрацювати з тестами, попрактикуватися в заповненні бланків відповідей, навчитися ефективно розподіляти час, отримати відповіді на такі запитання: скільки тестових балів я можу набрати під час ЗНО, що мені потрібно ще повторити? Зрештою на власні очі побачити, як проходить ЗНО.

Гортаємо сторінки Шостого обласного фестивалю-конкурсу „Воскресни, писанко!”: сторінка четверта

14-04-2020

Щодня ми публікуємо матеріали Шостого обласного фестивалю-конкурсу „Воскресни, писанко!” і щоразу переконуємося в тому, наскільки креативними, талановитими, щирими у своїх емоціях і діях є наші учні, їхні педагоги, наскільки відповідальними, зацікавленими та ініціативними можуть бути батьки.

Гортаємо сторінки Шостого обласного фестивалю-конкурсу „Воскресни, писанко!”: сторінка третя

14-04-2020

Третя сторінка репортажу про проведення цьогорічного Шостого обласного фестивалю-конкурсу „Воскресни, писанко!” в онлайн-режимі представить фотоматеріали закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.

Верховна Рада ухвалила зміни до Держбюджету 2020: МОН вдалось зберегти фінансування на більшість ключових програм

13-04-2020

13 квітня на позачерговому засіданні Верховна Рада ухвалила зміни до Державного бюджету. Завдяки спільним зусиллям Міністерства освіти і науки України та Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій у бюджеті вдалось зберегти фінансування на ключові програми МОН. 

Гортаємо сторінки Шостого обласного фестивалю-конкурсу „Воскресни, писанко!”: сторінка друга

13-04-2020

Сьогодні ми презентуємо другу сторінку нашого репортажу про проведення цьогорічного Шостого обласного фестивалю-конкурсу „Воскресни, писанко!” в онлайн-режимі.

2-й тиждень Всеукраїнської школи онлайн: розклад і теми уроків – заплануйте своє навчання!

13-04-2020

Cьогодні, 13 квітня 2020 року, розпочинається другий тиждень роботи Всеукраїнської школи онлайн. Для того, щоб ви могли ефективно спланувати своє навчання, розповідаємо вам про розклад уроків на YouTube-каналі МОН, теми, які висвітлюватимуться цього тижня, а також нагадуємо про посилання, де ви завжди зможете знайти потрібні вам уроки.

Гортаємо сторінки Шостого обласного фестивалю-конкурсу „Воскресни, писанко!”: сторінка перша

09-04-2020

Нинішня ситуація в Україні не дозволяє провести обласний етап Шостого обласного фестивалю-конкурсу „Воскресни, писанко!” у звичному публічному форматі.

Однак упродовж лютого – березня 2020 року учнівськими і педагогічними колективами, батьками проведено величезну роботу з виготовлення писанок, великодніх атрибутів декоративно-ужиткового мистецтва.

Заклади профосвіти мають дистанційно провести атестацію випускників — лист МОН

09-04-2020

Якщо державна кваліфікаційна атестація випускників профтехів припадає на період карантину, заклад має організувати її у дистанційній формі. Таке роз’яснення надає Міністерство освіти і науки у листі щодо завершення навчального року в профтехах, який був розісланий сьогодні, 8 квітня 2020 року.

8 безкоштовних ресурсів на карантин для учнів початкової школи

07-04-2020

Багатьох батьків учнів 1–4-х класів непокоїть те, що для них немає телеуроків. Міністерство освіти визначило, що для такої малечі користь від дистанційного навчання — мінімальна. Але ж у школах задають певні теми, а тати й мами не знають, як їх пояснити цікавіше, як хоча б мінімально оживити відео чи мультом. «Освіторія» зібрала ресурси, які можуть допомогти.

Сторінками обласного фестивалю-конкурсу „Воскресни, писанко!”

02-04-2020

Напередодні Великодня – світлого свята єдності, що несе радість, утіху та животворящу надію, хочемо нагадати, як ми, закарпатці, зуміли організуватися у справі належної шани небуденним талантам нашого народу в створенні писанки, вишиванки і у такий спосіб започаткувати новий захід, що уже нині став доброю традицією.

 

Навчання вдома – це класно. Як організувати робочий процес, щоб дитині було цікаво

01-04-2020

В Україні через карантин усе навчання перевели на дистанційну форму. Тепер вчителі, учні, а часто і батьки активно засвоюють онлайнові платформи для спілкування та виконання завдань.

Телеканали транслюватимуть уроки для учнів 5-11 класів

31-03-2020

6 квітня стартує проєкт “Всеукраїнська школа онлайн”, в межах якого телеканали транслюватимуть уроки для учнів 5-11 класів.

Вчителі розпочали відбір підручників для 7-го класу – де ознайомитись

31-03-2020

Із 30 березня до 15 квітня вчителі мають обрати підручники для 7-го класу.

Ознайомитись із фрагментами підручників можна на сайті Інституту модернізації змісту освіти.

Проект «Всеукраїнська школа онлайн» стартує 6 квітня

30-03-2020

6 квітня в Україні розпочнеться проект «Всеукраїнська школа онлайн», що розрахований для учнів з п’ятого по одинадцятий клас.

«Innovation Fest» перенесено з 14 травня орієнтовно на жовтень

27-03-2020

МОН переносить щорічний Всеукраїнський форум «Innovation Fest» з 14 травня 2020 року орієнтовно на 7 жовтня 2020-го. Відповідне рішення було прийнято через загальнонаціональний карантин і для запобігання поширенню COVID-19.

Все про вступ до закладу профосвіти: вартість, умови, терміни

27-03-2020

Для випускників 9-х та 11-х класів та дорослих, які цікавляться профосвітою, МОН підготувало серію інфографік щодо вступу до профтеху.

У другому етапі сертифікації-2020 візьмуть участь 1045 вчителів – анкету самооцінювання необхідно подати до 5 квітня

27-03-2020

1045 педагогів початкових класів успішно пройшли перший етап сертифікації вчителів 2020 року і стануть учасниками наступного – самооцінювання власної педагогічної майстерності. Відповідну анкету необхідно подати до Державної служби якості освіти до 5 квітня 2020 року. 

Як технічно організувати дистанційне навчання – покрокова інструкція

26-03-2020

Як технічно організувавти дистанційне навчання, зберегти баланс теорії і практики, різних типів завдань і при цьому захопити учнів? Про це під час трансляції на сторінці “Нової української школи” розповіла Оксана Пасічник

Загальнонаціональний карантин продовжено до 24 квітня – рішення Уряду

25-03-2020

Загальнонаціональний карантин, який мав тривати до 3 квітня включно, продовжено на 21 день – до 24 квітня включно. Відповідне рішення Уряд ухвалив сьогодні, 25 березня 2020 року.

Майже 5000 педагогів пройшли курс «Карантин: онлайн-сервіси для вчителів» лише за добу

25-03-2020

Карантин через коронавірус - це виклик для всіх освітян. Вчителі, разом із батьками та дітьми, опинились у стресовій ситуації без чітких алгоритмів дій і інструкцій, а також сам на сам із ключовим питанням - як організувати процес дистанційного навчання.  

Третій тур конкурсу «Учитель року – 2020» перенесено на вересень через карантин

24-03-2020

Третій тур всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2020» перенесено на 17-25 вересня 2020 року через обмеження проти поширення в Україні коронавірусної інфекції COVID-19. Відповідний наказ вже оприлюднено на сайті МОН.

ЗНО-2020: за лічені години завершиться реєстрація

24-03-2020

24 березня – останній день відправлення реєстраційних документів для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні. Документи, надіслані після 24 березня, опрацьовуватися не будуть.

Заступник Міністра освіти і науки Петро Коржевський розповідає про особливості дистанційного навчання у закладах профосвіти під час карантину.

23-03-2020

Заступник Міністра освіти і науки Петро Коржевський розповідає про особливості дистанційного навчання у закладах профосвіти під час карантину.

Добігає завершення реєстрація для участі у ЗНО-2020

23-03-2020

24 березня – останній день відправлення реєстраційних документів для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні.

Мінцифра запустила для вчителів освітній серіал про онлайн-сервіси – де переглянути

23-03-2020

Міністерство цифрової трансформації запустило оглядовий освітній серіал “Карантин: онлайн-сервіси для вчителів”.

Онлайн-ресурси для студентів профтехів

23-03-2020

Міністерсво освіти і науки України підготувало добірку онлайн-ресурсів для студентів профтехів.

 

Чотири сервіси, які допоможуть організувати дистанційне навчання

23-03-2020

Карантин – це не причина припиняти навчальний процес. Українським педагогам рекомендували перейти на формат онлайн-навчання. Ми підібрали чотири сервіси, які допоможуть зробити цей процес легким і цікавим.

Завдання для молодших школярів на період карантину

20-03-2020

Проект «Розвиток дитини» пропонує батькам, вихователям та вчителям декілька оригінальних завдань, які можна використати під час вимушених канікул.

Набрав чинності Закон України „Про повну загальну середню освіту” від 16 січня 2020 року № 463-ІХ

20-03-2020

Закон ухвалено Верховною Радою України 16 січня 2020 року, підписано та повернуто 13 березня Президентом Володимиром Зеленським до Верховної Ради та 17 березня  оприлюднено в газеті „Голос України”.

50 обов'язкових завдань для дошкільника на карантин

20-03-2020

Проект «Розвиток дитини» пропонує батькам, вихователям та вчителям п’ятдесят розвивальних завдань та розмальовок для розвитку навичок аналітичного, логічного, творчого мислення, довільної уваги, зорової пам’яті, дрібної моторики та загальної ерудиції.

Тайм-менеджмент для дітей на карантині

20-03-2020

Проект «Розвиток дитини» пропонує батькам декілька оригінальних завдань, які допоможуть навчити дитину планувати свій час протягом дня, ставити короткострокові та довгострокові цілі та досягати їх.

Заступниця Міністра освіти і науки Любомира Мандзій розповідає про організацію роботи педагогів у період карантину

20-03-2020

Заступниця Міністра освіти і науки Любомира Мандзій розповідає про організацію роботи педагогів у період карантину, а також відповідає на запитання педагогів.

Ресурси для електронного навчання

19-03-2020
Допомога вчителю (ресурси дистанційного навчання)

Педагоги мають бути переведені на роботу за гнучким графіком, при цьому за всіма працівниками зберігається щонайменше середня заробітна плата – лист МОН

18-03-2020

У зв’язку із запровадженням загальнонаціонального карантину педагоги максимально мають бути переведені на роботу в гнучкому та дистанційному режимі, при цьому навіть за працівниками, що фактично не виходять на роботу, за законом зберігається середня заробітна плата.

Виселення студентів з гуртожитків на період карантину є неприпустимим – лист МОН

18-03-2020

На період карантину неприпустимо примусово виселяти здобувачів освіти з гуртожитків або давати їм рекомендації залишити гуртожитки. Про це йдеться в листі Міністерства освіти і науки керівникам закладів професійної, фахової передвищої та вищої освіти від 18 березня 2020 №1/9-165.

Зміни у графіку Всеукраїнського конкурсу WorldSkills Ukraine: щоб запобігти поширенню COVID-19, фінал перенесено на кінець 2020-го

18-03-2020

Фінал Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності WorldSkills Ukraine, який мав відбутися у квітні-травні, проведуть у другій половині 2020 року.

17 березня о 18:30 почнеться онлайн-трансляція курсів з підготовки до ЗНО під час карантину на ТК «РАДА» та YouTube-каналі МОН

17-03-2020

Сьогодні, 17 березня 2020 року, о 18:30 стартує трансляція курсів з підготовки до ЗНО під час карантину на ТК «РАДА» та YouTube-каналі МОН – починаємо з лекцій з української мови та літератури, біології, математики та історії України.

35 інструментів для дистанційного навчання – добірка НУШ

17-03-2020

“Нова українська школа” зібрала кілька десятків онлайн-інструментів, які допоможуть учителям та батькам зайняти дітей навчанням під час карантину. Це – не виключний перелік. Найближчим часом ми напишемо про інші корисні платформи.

Різноманітні майстер-класи провели з вихованцями філії ,,Арніка” працівники обласних закладів позашкільної освіти

16-03-2020

Днями завершилася чергова відпочинкова зміна, організована для дітей з Рахівського та Мукачівського районів, у Воловецькій філії ,,Арніка” Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді. На відпочинку діти не тільки оздоровлювалися, а й мали змогу розвинути свої творчі здібності та оволодіти новими практичними навичками з різноманітних активностей під час занять, проведених фахівцями обласних закладів позашкільної освіти.

МОН оновило Правила прийому до закладів профосвіти: що зміниться для вступників?

16-03-2020

Вступна кампанія до закладів професійної освіти у 2020 році відбуватиметься за оновленими Правилами прийому. Тепер вступникам потрібно подавати менше документів для зарахування, а підприємствам буде простіше направляти фахівців на підвищення кваліфікації.