Новини департаменту

Завершення навчального року – підсумок творчих здобутків вихованців ,,ПАДІЮНу”

27-05-2019

У Закарпатському обласному палаці дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН” відбувся творчий захід, присвячений завершенню навчального року. Традиційно підбиваючи підсумки навчального року, талановиті вихованці „ПАДІЮНу” з радістю демонструють свої творчі досягнення і вміння, радують педагогів, батьків та своїх однолітків здібностями і творчими успіхами, що розкрили упродовж року в стінах палацу. Найкращі вихованці отримали грамоти, цінні призи та найвищу нагороду – „Зореграй-2019”.

Хочеш веселих літніх канікул - дотримуйся правил безпечної поведінки та здорового способу життя

27-05-2019

24 травня 2019 року педагоги Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді О. Стельмах та М. Вайдич провели з вихованцями Воловецької філії ЗОЕНЦ „Арніка” інформаційно-виховний захід для формування у дітей навичок безпечної поведінки та здорового способу життя.

Зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури

24-05-2019

23 травня 2019 року у 49 пунктах проведення ЗНО пройшло тестування  з української мови і літератури. У 820 аудиторіях його забезпечували 2039 залучених педагогічних працівників.

Відбулася нарада з керівниками та бухгалтерами місцевих органів управління освітою

22-05-2019

Сьогодні, 22 травня 2019 року, в малому залі обласної державної адміністрації департаментом освіти і науки облдержадміністрації проведено нараду з керівниками та головними бухгалтерами місцевих органів управління освітою з основних питань організації роботи в освітній галузі, у тому числі освоєння та використання цільових коштів

ЗНО-2019 розпочалося

22-05-2019

Учора, 21 травня, стартувало зовнішнє незалежне оцінювання 2019 року. Розпочалося воно тестуванням з математики. Для його успішного проведення  на  Закарпатті було створено 14 пунктів проведення ЗНО: чотири у м. Ужгород п’ять – у м. Мукачево, три – у м. Хуст та два – у              м. Виноградів.  До роботи у 233 аудиторіях було залучено 578 осіб.

МОН пропонує для громадського обговорення проект наказу МОН «Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Міністерства освіти і науки України від 15 вересня 2008 року № 852»

20-05-2019

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проект наказу МОН «Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Міністерства освіти і науки України від 15 вересня 2008 року № 852».

МОН пропонує для громадського обговорення проект наказу МОН «Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Міністерства освіти України від 20 серпня 1996 року № 278»

20-05-2019

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проект наказу МОН «Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Міністерства освіти України від 20 серпня 1996 року № 278».

МОН пропонує для громадського обговорення нову редакцію постанови КМУ «Про затвердження Порядку організації інклюзивного навчання у закладах загальної середньої освіти»

20-05-2019

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку організації інклюзивного навчання у закладах загальної середньої освіти».

«Літо». 33 тиждень НУШ: додаткові матеріали та рекомендації

20-05-2019
Матеріали до тридцять третього тижня НУШ, які допоможуть зробити навчання цікавішим та динамічнішим.
Ось уже зовсім скоро настане літо. Першачки зможуть добре відпочити та набратися сил для продовження своєї мандрівки країною знань. Для того, щоб розповісти дітям про цікаві заняття та ігри в літній час, Модельна навчальна програма присвячує тридцять третій тиждень НУШ вивченню літа. Щоб допомогти вам провести навчальний тиждень цікаво та динамічно, ми підготували добірку креативних ідей, корисних матеріалів та якісних розробок із Бібліотеки «На Урок».

Вишиванка – символ Батьківщини, дзеркало народної душі

17-05-2019

Учні та педагоги Чертезької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІ ступенів Закарпатської обласної ради долучилися до свята самобутності української культури – Всесвітнього дня вишиванки.

Пізнавальна екскурсія для Луганських дітей відкрила їм визначні природні об’єкти Закарпаття, які знаходяться у Міжгірському районі

17-05-2019

16 травня 2019 року для вихованців громадської організації „ДГО Ніхто Крім Насˮ з Луганської області, що перебувають на відпочинку у Воловецькій філії „Арнікаˮ, організовано автобусну екскурсію визначними місцями Міжгірського району – одного з гірських районів Закарпаття.

Лілія Гриневич: кожен державний виш чи наукова установа зможе підключитися до Scopus та Web of Science за кошти бюджету – доступ забезпечать з 1 червня

17-05-2019

Усі українські виші та наукові установи – незалежно від відомчого підпорядкування – отримають підключення до міжнародних баз даних Scopus та Web of Science за кошти держбюджету. Йдеться про державні та комунальні заклади. Про це повідомила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич сьогодні, 16 травня 2019 року, під час наукової дискусії щодо розвитку науки в університетах.

Дні відкритих дверей у Комунальній установі „Міський інклюзивно- ресурсний центр Берегівської міської ради”

17-05-2019

14-15.05.2019 тривали дні відкритих дверей у Комунальній  установі „Міський інклюзивно-ресурсний центр Берегівської міської ради”.
Працівники управління освіти та культури Берегівської міської ради, всі керівники закладів освіти м. Берегова мали змогу ознайомитись з метою створення, діяльністю та основними завданнями інклюзивно-ресурсного  центру.

Свято, що об’єднує

16-05-2019

16 травня у Вищому професійному училищі № 3 м. Мукачево, як і у всій Україні, відзначили День вишиванки. Учні, педагогічні працівники долучилися до акції „Одягни вишиванку”. У цей день всі охочі не лише прийшли у вишиванках, робили цікаві фотосесії, а й провели гарний патріотичний флешмоб, який ініціювали члени клубу національно-патріотичного виховання „Патріот” та їх керівник Янчишин Вікторія Василівна.

Найщиріші вітання зі Всесвітнім днем вишиванки!

16-05-2019

Департамент  освіти і науки облдержадміністрації вітає всіх із чудовим святом самобутньої  української культури – Всесвітнім днем вишиванки, який вже традиційно кілька років поспіль відзначається в третій четвер травня. Цей день став міжнародним святом національної єдності, яке спонукає нас зберігати споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.

Флешмоб «Обіймімо вишиванкою школу!» в Ужгородській загальноосвітній спеціалізованій школі-інтернаті з поглибленим вивченням окремих предметів Закарпатської обласної ради

16-05-2019

16 травня, у День вишиванки, в Ужгородській загальноосвітній спеціалізованій школі-інтернаті з поглибленим вивченням окремих предметів Закарпатської обласної ради пройшов загальношкільний флешмоб під назвою «Обіймімо вишиванкою школу!», у якому взяли участь біля 500 осіб –педагогічний та учнівський колективи школи.

Про забезпечення функціонування української мови як державної

16-05-2019

Верховна Рада України, ґрунтуючись на Декларації про державний суверенітет України від 16 липня 1990 року та схваленому Всеукраїнським референдумом 1 грудня 1991 року Акті проголошення незалежності України від 24 серпня 1991 року, якими було відновлено незалежну національну державність України;

Верховна Рада прийняла в 1-му читанні законопроект “Про фахову передвищу освіту”- нові “правила гри” для коледжів і технікумів

16-05-2019

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроект “Про фахову передвищу освіту” - його підтримали 254 депутати. Проект передбачає,  що у коледжах і технікумах студенти отримуватимуть вже не вищу, а фахову передвищу освіту. Він також встановлює нові механізми для управління та фінансування цих закладів.

Під час відпочинку в ,,Арніці” діти з Луганської області розвиваються творчо, спілкуються з однолітками та займаються спортом

16-05-2019

15 травня 2019 року, під час організованого відпочинку в ,,Арніці”, діти з Луганської області відвідали військово-історичний комплекс ,,Бункер Лінії Арпада” у с. Верхня Грабівниця Воловецького району – найбільший бункер в Україні часів Другої світової війни.

День науки в Ужгородській загальноосвітній спеціалізованій школі-інтернаті з поглибленим вивченням окремих предметів Закарпатської обласної ради

15-05-2019

З метою підтримки творчої особистості, підбиття підсумків роботи з обдарованими дітьми, відзначення результативності їх участі в олімпіадах, конкурсах, наукових дослідженнях, а також вшанування традицій школи, 15 травня у закладі освіти відбулося традиційне шкільне свято учнів, їх наставників та батьків «Талановиті діти – надія школи, держави, нації».

Діти з Луганської області відвідали історичні пам’ятки стародавньої архітектури Закарпаття

15-05-2019

14 травня 2019 року діти з Луганщини, які відпочивають в ,,Арніці”, під час автобусної екскурсійної поїздки у Мукачівський район та  м. Мукачево відвідали історичні пам’ятки середньовічної архітектури Закарпаття. Зокрема, вони побували в Мукачівському замку ,,Паланок”, де ознайомилися з його історією існування від середньовіччя до сучасності.

На Великоберезнянщині відбувся районний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура”)

15-05-2019

10 – 12 травня 2019 року у Великоберезнянському районі проведено І (районний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура”). 19 роїв у складі 152 джур об’єдналися в курінь „Лідер” задля єдиної мети – довести, що вони є гідними нащадками славного козацького українського роду. Чи не тому „Ніколи, ні в чому ти не вагайся! Іди до мети і не зупиняйся!..” так палко лунало з вуст  юнацтва протягом трьох днів таборування.  Патроном куреня став Іван Рогач – секретар уряду Карпатської України.

Виховна година до Дня вишиванки Як організувати цікаве та оригінальне святкування

14-05-2019
Поради та приклади завдань для проведення виховної години до Дня вишиванки.
Цього року День вишиванки випав на 16 травня. Святкувати його почали не так давно, але ця традиція вже встигла міцно закріпитися у свідомості багатьох людей. Свято відзначається щороку у третій четвер травня, а головне, що треба зробити цього дня – вдягти вишиванку на роботу, навчання чи просто на прогулянку.

Міжнародна освітня виставка «Інноватика в сучасній освіті» та виставка освіти за кордоном «World Edu» відбудуться 22-24 жовтня 2019 року в Києві

14-05-2019

22-24 жовтня 2019 року відбудуться Одинадцята міжнародна виставка «Інноватика в сучасній освіті» та Десята міжнародна виставка освіти за кордоном «World Edu» в Київському Палаці дітей та юнацтва (вул. І. Мазепи, 13).

МОН оприлюднило графік, а також 5 кроків, які треба зробити для вступу в магістратуру за технологією ЗНО

14-05-2019

Стартувала реєстрація для вступу в магістратуру за технологією ЗНО – вона триватиме з 13 травня до 18-ї години 3 червня. Про це йшлося під час прес-брифінгу за участі заступника Міністра освіти і науки Юрія Рашкевича та гендиректора директорату вищої освіти та освіти дорослих МОН Олега Шарова сьогодні, 13 травня 2019 року, у залі Колегії МОН.

,,Схід і Захід разом”

14-05-2019

У 2019 році в області продовжується реалізація соціально-культурного проекту ,,Схід і Захід разом”, в рамках якого забезпечується відпочинок учнів з Донецької та Луганської областей. Мета проекту – розвиток дитячого руху та учнівського самоврядування, сприяння забезпеченню освітньо-культурних потреб дітей, створення умов для їх творчого і духовного розвитку.

Усе для тебе, МАМО!

13-05-2019

У другу неділю травня в Україні відзначають День матері. Цей день вшанування берегині роду людського офіційно затверджено Указом Президента від 10 травня 1999 року.
На Закарпатті ж уже четвертий рік поспіль напередодні Дня матері підбивають підсумки обласного конкурсу „Малюнок, вірш, лист до мами”. Тож 11 травня у Закарпатському обласному палаці дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН” виразним словом, мелодійною піснею, яскравими образами образотворчого мистецтва вшановували найрідніших, найкращих жінок – Матерів.

«Ми – українці. Ми – європейці». 32 тиждень НУШ: додаткові матеріали та рекомендації

13-05-2019
Добірка ідей, якісних розробок та корисних порад, які допоможуть вам підготуватися до тридцять другого тижня НУШ.
Україна – частина Європи, а отже і кожен українець – також. А що ваші учні знають про Європу? А про Україну? 32-й тиждень у Новій українській школі присвячено темі «Ми – українці, ми – європейці». Вивчаючи її, діти дізнаються багато цікавої інформації про Європейський Союз, Україну, наші традиції та символи, зокрема, про національне вбрання. Учні вчитимуться поважати одне одного, вивчать назви деяких країн Європи, дізнаються багато цікавинок про вишиванки та інші символи нашого народу. Традиційно ми дібрали для вас корисні та цікаві матеріали, які допоможуть провести новий навчальний тиждень на найвищому рівні.

Вже 21 раз заспівав „Золотий соловей” у Середньому

10-05-2019

Уже стало традицією, що на початку травня всі охочі помилуватися звучанням словацької народної пісні зустрічаються у смт Середнє Ужгородського району на обласному огляді-конкурсу словацької народної пісні „Золотий соловей”.

Підготовка до ЗНО-2019

08-05-2019

Питання проведення зовнішнього незалежного оцінювання набуває дедалі більшої актуальності. Адже вже 21 травня – тестування з математики. Тому в області триває підготовка до його проведення. Зокрема, за участю методиста Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти Ольги Івоняк в області здійснювалася підготовка осіб, що залучатимуться до проведення зовнішнього незалежного оцінювання  у 2019 році.

Участь ліцеїстів Закарпатського обласного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Красного поля Закарпатської обласної ради в урочистостях, присвячених Дню прикордонника

03-05-2019

Із 2018 року згідно з Указом Президента України №111/2018 від 27 квітня 2018 року „Про День прикордонника України”, з метою вшанування мужності та героїзму захисників державного кордону України, враховуючи внесок прикордонників у боротьбу за її незалежність, запроваджено професійне свято – День прикордонника в Україні, яке відзначається щороку 30 квітня.

«Моя родина». 31 тиждень НУШ: додаткові матеріали та рекомендації

03-05-2019
Добірка креативних ідей, якісних розробок та корисних мультфільмів, які допоможуть вам підготуватися до тридцять першого тижня НУШ.
Родина – це не просто слово. Це уособлення любові, радості, турботи і різних емоцій, які супроводжують нас протягом усього життя. Для того, щоб першачки краще розібралися з поняттями «сім’я» та «родина», розширили свої знання про родинні відносини та сформували правила поведінки, Модельна навчальна програма відводить відповідний тематичний тиждень. Тож ми дібрали для вас корисні та цікаві матеріали, які допоможуть якісно провести його.

Які плюси навчання у профтеху, які предмети там вивчають та як швидко можна здобути професію - МОН запускає серію відеороз'яснень для вступників

03-05-2019

Міністерство освіти і науки створило серію відеороликів, де є відповіді на найпоширеніші запитання про вступ у заклади профосвіти. Цю тему коментує генеральний директор директорату професійної освіти МОН Ірина Шумік. Розділ з відеороз'ясненнями було створено на сайті МОН сьогодні, 29 квітня 2019 року. 

З 2021 року ЗНО з математики матиме 2 рівні та буде обов‘язковим для складання

26-04-2019

З 2021 року суттєво зміниться система складання зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) для випускників шкіл – стане більше обов’язкових предметів, а тестування з української мови та математики матимуть 2 рівні складності. Про це зазначила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич сьогодні, 26 квітня 2019 року, під час години запитань до Уряду в Верховній Раді України.

Семінар - нарада з питань розвитку інклюзивної освіти

26-04-2019

24 квітня дружина Президента України Марина Порошенко разом із Міністром освіти і науки України Лілією Гриневич взяли участь у семінарі-нараді з питань розвитку інклюзивної освіти. У ньому взяли участь керівники структурних підрозділів департаментів освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій, в обов’язки яких входить реалізація державної політики щодо підтримки інклюзивної освіти.

МОН пропонує для громадського обговорення проект наказу «Про внесення змін до Положення про електронний підручник»

24-04-2019

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проект наказу «Про внесення змін до Положення про електронний підручник» (затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 02.05.2018 №440, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 24.05.2018 за № 621/32073), завданням якого є уточнити вимоги до змісту, структурних компонентів та функціонування електронних підручників, якими забезпечуються здобувачі освіти та педагогічні працівники у порядку, визначеному законодавством.

Відзначення Міжнародного дня Землі в ЗОЕНЦ

24-04-2019

У Закарпатському обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді відзначили Міжнародний день Землі. Зокрема, 19 квітня 2019 року з вихованцями проведено тематичний масово-виховний захід, мета якого –  розширення знань учнів і виховання інтересу до пізнання природничих дисциплін; прищеплення любові до природи та бережливого ставлення до неї; сприяння активній участі юннатів у справі захисту навколишнього середовища.

МОН пропонує для громадського обговорення проект наказу «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 02 листопада 2017 року № 1440»

23-04-2019

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проект наказу «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 02 листопада 2017 року № 1440», завданням якого є забезпечити комплектування закладів дошкільної, загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти сучасною комп’ютерною технікою з урахуванням розвитку інформаційних технологій.

«Веселка». 30 тиждень НУШ: додаткові матеріали та рекомендації

23-04-2019
Добірка цікавих ідей, мультфільмів та розробок колег, які допоможуть вам підготуватися до тридцятого тижня НУШ.
Відповідно до Модельної навчальної програми протягом тридцятого тижня НУШ школярі продовжать спостерігати за явищами природи й їх. Діти зможуть дізнатися, чому та як виникає веселка, з яких кольорів вона складається, та спробують створити власну райдугу. Таким чином учні неодмінно поглиблять знання про природу та навколишнє середовище.Для того, щоб зробити вашу роботу максимально продуктивною, ми підготували добірку креативних ідей, корисних матеріалів та якісних розробок із Бібліотеки «На Урок».

Традиції через покоління: на Закарпатті вп’яте проводять фестиваль-конкурс „Воскресни, писанко!”

18-04-2019

Традиційно напередодні Вербної неділі на Закарпатті стартував обласний фестиваль-конкурс „Воскресни, писанко!” У цьому році це свято краси, натхнення, творчості, підтримки творчої та обдарованої молоді, приурочене Великодню, проводиться вп’яте.
Його учасниками стали 22 адміністративно-територіальні одиниці області, 17 закладів освіти обласного підпорядкування та 16 закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

В Україні вперше запрацюють єдині правила користування гуртожитками в профтехах - Уряд затвердив відповідний Порядок

18-04-2019

Безоплатне проживання, чіткі категорії учнів, які мають право на першочергове поселення, перелік меблів та майна, що надаватиме заклад. Усе це прописано у Порядку забезпечення гуртожитками осіб, які здобувають профосвіту, - він вперше запроваджує єдині для усіх профтехів правила користування гуртожитком. Цей Порядок затвердив сьогодні, 17 квітня 2019 року, Уряд України.

МОН пропонує для громадського обговорення проект постанови КМУ “Про затвердження Типового положення про регіональну раду професійної освіти”

18-04-2019

Міністерство освіти і науки пропонує для громадського обговорення проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Типового положення про регіональну раду професійної (професійно-технічної) освіти», який має на меті створити умови для формування ефективної політики у сфері професійної (професійно-технічної) освіти в регіонах шляхом координації діяльності місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та громадських організацій.

«Світ тварин». 29 тиждень НУШ: додаткові матеріали та рекомендації

17-04-2019

Хто ж не любить тварин? Діти від них точно у захваті! Але чи достатньо вони про них знають? І навіть якщо ваші учні мають домашніх улюбленців, що їм відомо про тварин свійських та диких? Запитань безліч! І ми маємо відповісти на кожне!

Готуючись до Великодніх свят

16-04-2019

Відповідно до річного плану роботи Чертезької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І – ІІ ступенів Закарпатської обласної ради, з метою збереження та відродження народних традицій щодо виготовлення писанок, великодніх атрибутів декоративно-ужиткового мистецтва, сприяння забезпеченню освітньо-культурних потреб дітей 12 квітня 2019 року з закладі освіти проведено лялькову виставу „Таємниця писанки Ярила”. Виставу підготовлено та проведено педагогічним та учнівським колективом школи-інтернату.

МОН пропонує для громадського обговорення проект Положення про інституційну форму здобуття професійної освіти

16-04-2019

Міністерство освіти і науки пропонує для громадського обговорення проект Положення про інституційну форму здобуття професійної (професійно-технічної) освіти.Проект Положення розроблено Міністерством освіти і науки України відповідно до частини дванадцятої статті 9 Закону України «Про освіту».

Юннатівська команда Закарпаття здобула неабияких успіхів під час участі у Всеукраїнському природоохоронному русі „Зелена естафета”

16-04-2019

Переможці І відбіркового (обласного) етапу Всеукраїнського юннатівського природоохоронного руху ,,Зелена естафета” – учні Великолазівського ЗЗСО І–ІІІ ступенів Баранинської ОТГ Турянчич Наталія і Газа Крістіна та Тячівського районного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Подвич Кароліна і Дубровка Даніела взяли участь у підсумковому етапі Всеукраїнського юннатівського природоохоронного руху „Зелена естафета”, де здобули неабияких успіхів.

Парламентські слухання на тему „Збалансований розвиток людського капіталу в Україні: завдання освіти і науки”

15-04-2019

10 квітня 2019 року освітяни нашої області взяли участь у парламентських слуханнях на тему „Збалансований розвиток людського капіталу в Україні: завдання освіти і науки”.