У сертифікації вчителів початкових класів 2021 року зможуть взяти участь 2 000 педагогів. Відповідний наказ оприлюднено на сайті МОН.
Умови прийому на навчання для здобуття фахової передвищої освіти у 2021 році зареєстровано в Міністерстві юстиції (реєстраційний номер №1235/35518 від 11.12.2020) та найближчим часом набудуть чинності .
15 грудня 2020 року відбудеться другий вебінар із серії "Якісна дошкільна освіта в Україні". Під час заходу представники Українського інституту розвитку освіти (УІРО) та Команди підтримки реформ Міністерства освіти і науки України розкажуть про структуру, зміст і використання методики ECERS-3 в закладах дошкільної освіти.
У сертифікації вчителів початкових класів 2021 року зможуть взяти участь 2 000 педагогів. Відповідний наказ оприлюднено на сайті МОН.
Наближаються новорічно-різдвяні свята – період, коли творча активність дітей набуває особливого сенсу і спрямована на відтворення святкової атмосфери Нового року. Зокрема, цими днями на базі Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді відкрилася виставка дитячих творчих робіт, що їх учні та вихованці закладів освіти виготовили і надіслали для участі в обласних етапах всеукраїнських виставок-конкурсів „Новорічна композиція” та „Український сувенір”.
Два тижні в галузі освіти були наповнені різноманітними інформаційно-просвітницькими, виховними та іншими заходами, спрямованими на запобігання та протидію різним формам насильства – з 25 листопада до 10 грудня в Україні проходила щорічна акція ,,16 днів проти насильства”, до якої активно долучилися учасники освітнього процесу закладів освіти області.
11 грудня Міністерство освіти та науки України спільно з Українським інститутом розвитку освіти та Міністерством цифрової трансформації України з метою забезпечення рівного доступу до якісної шкільної освіти учнів 5-11 класів запустили платформу для дистанційного та змішаного навчання «Всеукраїнська школа онлайн».
Затверджено новий Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти
До опанування навичок з використання сучасних цифрових технологій для організації дистанційного навчання в межах курсу «Ефективні рішення Google for Education для хмарної взаємодії» долучилося 14 825 освітян, із них – 8 119 (або 55%) учасників отримали сертифікат про успішне проходження курсу.
Державна служба якості освіти розробила методичні рекомендації, які допоможуть колективам закладів дошкільної освіти організувати роботу з визначення політики забезпечення якості освітньої діяльності та розробити положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти.
Умови прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2021 році зареєстровано в Міністерстві юстиції (реєстраційний номер № 1225/35508 від 09.12.2020) та найближчим часом набудуть чинності. Відповідно до документа наступного року основний етап вступної кампанії планується провести у звичні для вступників та закладів терміни – в липні 2021 року.
9 грудня 2020 року, Уряд затвердив проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку забезпечення допоміжними засобами для навчання осіб з особливими освітніми потребами в закладах освіти».
Розширено перелік закладів освіти, в яких можуть закуповуватися за кошти держави допоміжні засоби для навчання (спеціальні засоби корекції психофізичного розвитку) для осіб з особливими освітніми потребами. Відповідні зміни до наказу МОН від 23.04.2018 № 414 «Про затвердження типового переліку спеціальних засобів корекції психофізичного розвитку осіб з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних та спеціальних класах (групах) закладів освіти» зареєстровано в Мін’юсті за № 1183/35466 від 26.11.2020 р. Документ 8 грудня опубліковано в бюлетені «Офіційний вісник України», після чого він набув чинності.
Міжнародні критерії якості дошкільної освіти, світова практика дослідження за методикою ECERS-3 та план дослідження в Україні – про це йшлося під час першого вебінару із серії «Якісна дошкільна освіта в Україні». Захід відбувся сьогодні, 8 грудня 2020 року, за участі представників Українського інституту розвитку освіти (УІРО) та Команди підтримки реформ Міністерства освіти і науки України.
Сьогодні, 8 грудня 2020 року, розпочалася в онлайн-форматі дводенна конференція «Результати впровадження Всеукраїнського експерименту «Формування багатомовності дітей та учнів: прогресивні європейські ідеї в українському контексті» за участю т.в.о. Міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета, директора офісу Верховного комісара ОБСЄ у справах національних меншин Крістофа Кампа, міжнародних експертів, а також представників посольств Німеччини, Польщі, Угорщини, Румунії, Офісу Ради Європи в Україні, науковців, педагогічних працівників.
Більшість учнів профтехів навчається на бюджеті, а ще безкоштовно проживає в гуртожитках. Це підтверджують результати аудиту галузі. У середньому понад 90% випускників шкіл, які обрали профосвіту, навчаються за регіональним або державним замовленням, а за контрактом вчаться здебільшого дорослі.
8 грудня 2020 року відбудеться перший вебінар із серії “Якісна дошкільна освіта в Україні”. Під час заходу представники Українського інституту розвитку освіти (УІРО) та Команди підтримки реформ Міністерства освіти і науки України розкажуть про міжнародні критерії якості дошкільної освіти та дослідження за методикою ECERS-3.
"Захисники України: історія та сьогодення" - концертна програма до Дня Збройних сил України
У рамках Програми Президента України „Велике будівництво” у Закарпатській області у 2020 році реалізовано 10 проєктів, з них 5 шкіл та 5 закладів дошкільної освіти.
Захист учасників освітнього процесу завжди в центрі уваги Міністерства освіти і науки України, Державної служби якості освіти і всіх структурних підрозділів сфери Міністерства. На цьому наголосив очільник МОН Сергій Шкарлет під час пресбрифінгу в онлайн-форматі сьогодні, 3 грудня.
У рамках реалізації Концепції „Нова українська школа” та спільного Меморандуму Міністерства освіти і науки України та The LEGO Foundation Закарпатська область у цьому році безоплатно отримала ігрові набори
Six Bricks.
Пілотну добровільну сертифікацію вчителів початкової школи 2020 року успішно пройшли 902 педагоги. Про це сьогодні, 3 грудня 2020 року, під час пресбрифінгу в онлайн-режимі повідомив т.в.о. Міністра освіти і науки Сергій Шкарлет.
Міністерством розвитку економіки затверджений професійний стандарт за професією «Практичний психолог закладу освіти», який визначає основну мету та особливості професії практичних психологів у закладах освіти.
Діти загиблих захисників України харчуватимуться безкоштовно в закладах дошкільної, загальної середньої, професійної та фахової передвищої освіти.
Про актуальні питання організації інклюзії в дитячому освітньому середовищі та алгоритм розроблення індивідуальних програм розвитку дитини йшлося на вебінарі для представників органів місцевого самоврядування, учасників Платформи «Якісна освіта» Асоціації ОТГ «Особливості організації інклюзивної освіти у закладах дошкільної освіти» у вівторок, 1 грудня 2020 року.
Міністерство освіти і науки спільно з ЮНІСЕФ Україна провели онлайн-презентацію контент-платформи і чат-бота НУМО про важливість дошкільного розвитку. Ці інструменти допоможуть батькам розвивати навички в дітей за допомогою індивідуального підходу до кожної сім’ї.
Згідно з проєктом Держбюджету-2021 загальні видатки на освіту становлять 6,6% від внутрішнього валового продукту. Про це повідомив очільник Міністерства освіти і науки України Сергій Шкарлет у своєму Telegram-каналі.
Відповідно до Календарного плану підготовки та проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання в 2021 році, затвердженого наказом Українського центру оцінювання якості освіти від 08.10.2020 № 163, Івано-Франківським регіональним центром оцінювання якості освіти (далі – ІФРЦОЯО), до сфери обслуговування якого належить Закарпатська область, установлено і затверджено (наказ ІФРЦОЯО від 30.11.2020 № 113-ОД) Вимоги щодо реєстрації осіб для участі у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні у 2021 році.
У 2021 році МОН запропонує викладачам закладів профосвіти нові програми стажування та працюватиме над покращенням умов їхньої роботи.
Як ви знаєте, МОН розпочало обговорення питання організації 12-річного шкільного навчання, починаючи з 5-ти років.
Міністерство освіти і науки спільно з Державною службою якості освіти розробили методичні рекомендації з питань формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладах загальної середньої освіти. Рекомендації оприлюднено на сайті МОН 30 листопада 2020 року.
Через загострення епідеміологічної ситуації в країні та ріст показників захворюваності на коронавірус ухвалено рішення не проводити Всеукраїнські учнівські олімпіади з навчальних предметів, турніри, олімпіади зі спеціальних дисциплін та конкурси фахової майстерності під час надзвичайних обставин (надзвичайні ситуації природного та техногенного походження, карантин, запровадження протиепідемічних заходів та інші обставини, які об’єктивно унеможливлюють їх проведення). Винятково в заочній (дистанційній) формі можуть проводитися Всеукраїнські учнівські конкурси з навчальних дисциплін та конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт.
28 листопада в Україні вшановують День пам’яті жертв голодоморів. Голодомор 1932 – 1933 років був визнаний геноцидом. Україна внаслідок геноциду 1932 – 1933 років, масових штучних голодів1921 – 1923 та 1946 – 1947 років втратила мільйони людських життів.
Заклади професійно-технічної освіти, які з поважних причин не мають атестації, зможуть замовити дипломи випускникам у Єдиній державній електронній базі з питань освіти (ЄДЕБО). Для цього місцеві управління освіти та науки мають направити звернення до МОН, а самі заклади –сформувати запит в електронній базі. Таке роз'яснення надає Міністерство освіти і науки сьогодні, 27 листопада 2020 року.
Про нові можливості цифрової інклюзії, пошук рішень для людей з аутистичними розладами з використанням ІКТ та налагодження соціального партнерства для розвитку екосистеми альтернативної та додаткової комунікації йшлося сьогодні, 26 листопада 2020 року, під час пресконференції «Цифрова інклюзія: роль технологій у соціальній інтеграції людей з розладами спектра аутизму і порушеннями мовлення» за участю заступника Міністра освіти та науки України Артура Селецького.
Міністерство освіти і науки України цілком поділяє занепокоєність громадськості щодо наявності помилок, неточностей та недоречного контенту в шкільних підручниках, які надруковані протягом останніх кількох років.
Департамент освіти і науки Закарпатської обласної державної адміністрації оголошує конкурс на заміщення вакантної посади директора Державного професійно-технічного навчального закладу „Білківський професійний аграрний ліцей”
Сьогодні розпочинається Всеукраїнська акція ,,16 днів проти насильства”. Під час її проведення організовано інформаційну кампанію для підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім'ї, формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства, порушуватимуться питання протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, ґендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків.
23 листопада на позачерговому засіданні Уряду ухвалено рішення про зупинення до 31 грудня 2021 року дії постанови Кабінету Міністрів України від 10.07.2019 р. № 822 «Про оплату праці педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників закладів і установ освіти і науки».
З огляду на епідеміологічні загрози у 2021 році кожний учасник / кожна учасниця зможе вибрати лише один предмет для проходження пробного ЗНО.
20 листопада 2020 року в м. Ужгород на базі Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості ,,ПАДІЮН” пройшов обласний звітно-виборчий збір лідерів учнівського самоврядування ,,Нове покоління” Закарпаття – бути чесним, вільним, гідним України”. Освітній захід організовано з метою підтримки ініціативи молодіжних громадських організацій, координації і удосконалення роботи місцевих органів самоврядування дітей та учнівської молоді, формування активної життєвої позиції у молодого покоління, підбиття підсумків роботи органів учнівського самоврядування в області, подальшої їх участі у всеукраїнських заходах, переобрання представників учнівського парламенту.
Уже третій рік поспіль в рамках реалізації спільного Меморандуму Міністерства освіти і науки України та The LEGO Foundation Закарпатська область безоплатно отримала ігрові набори Six Bricks для учнів першого класу Нової української школи.
Щороку 21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи, річниці початку доленосних для України подій Помаранчевої революції та Революції гідності.
Саме в цей день, 20 листопада 1959 року, Генеральна Асамблея ООН ухвалила Декларацію прав дитини, а в 1989 році ― Конвенцію прав дитини. Цей документ, який ще називають «Дитячою конституцією», є основоположним для захисту прав дітей у всьому світі та в Україні зокрема.
18 листопада 2020 року відбувся вебінар «Ресурси для дистанційної і очної підготовки вчителів з питань безпечної і дружньої до дитини школи та компетентнісного навчання».
Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства розробило методичні рекомендації закупівель у сфері організації харчування в закладах освіти.
Відповідно до Плану всеукраїнських і міжнародних організаційно-масових заходів з дітьми та учнівською молоддю на 2020 рік 15 листопада у м.Миколаїв відбулася XI Всеукраїнська краєзнавча конференція учнівської молоді „Мій рідний край, моя земля очима сучасників”. Конференція проводилася з метою залучення учнівської молоді до пошуково-дослідницької діяльності, виховання поваги та бережливого ставлення до історико-культурної спадщини українського народу, природи рідного краю.
Міністерство освіти і науки спільно з ЮНІСЕФ Україна запускають кампанію НУМО про важливість дошкільного розвитку. Кампанія допоможе батькам зрозуміти необхідність високоякісного дошкільного навчання, побудувати ефективну комунікацію з дитсадками та допомогти розвивати навички в дітей.
Із 16 листопада закладам професійної (професійно-технічної) освіти рекомендовано проводити навчання за змішаною формою з внесенням змін до графіка освітнього процесу та розкладу занять. Важливо, що відвідувати заняття учні зможуть групами не більш ніж 20 осіб.