Сьогодні, 24 лютого 2022 року, в Україні введено воєнний стан. Президент підписав Указ №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», який підтримано Верховною Радою.
У межах вступної кампанії 2022 року передбачено проведення національного мультипредметного тестування (НМТ), яке проводитимуть у комп’ютерному форматі
УВАГА! З 7 квітня 2022 року відновлюємо навчання на Освітньому каналі ЗНО!
Курс розпочнеться, як зазвичай, о 15:00 предметом "Українська мова", о 16:30 продовжимо математикою.
До зустрічі на каналі!
Участь безкоштовна. Навчання відбуватиметься онлайн за постійним посиланням:
https://carpathia.my.webex.com/carpathia.my-ru/j.php?MTID=mf208b33fa75acc3a62dbd20c582ef444
або
Номер наради: 2387 500 1674
Пароль: 12345
Інформуємо, що в області відновлено освітній процес у закладах професійної (професійно-технічної), вищої та фахової передвищої освіти.
Закарпатський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді продовжує проводити творчі майстер-класи для дітей, які змушені були покинути свої домівки і тимчасово проживають у територіальних громадах області.
1 300 підручників отримають українські діти за кордоном, які були змушені разом із матерями виїхати через бойові дії. Про це повідомив голова Закарпатської ОВА Віктор Микита.
Український освітянський видавничий центр «ОРІОН» підготував книги за власні кошти. Така допомога сьогодні є особливо важливою.
Йдеться про підручники з усіх предметів для учнів 1-4 класів відповідно до програми НУШ та з кількох дисциплін для старших школярів.
За словами очільника краю, 650 примірників уже відправили в Угорщину, де у групах проводитимуть навчання для маленьких українців. Таку ж кількість книг днями надішлють у Словаччину.
«Завдяки цим книгам якісна освіта буде доступною і в тих країнах, котрі прийняли наших переселенців. Діти – наше майбутнє. Ми повинні дбати про них, де б вони не були і у яких би важких умовах ми не перебували», — наголосив Віктор Микита.
Знаково, що передали частину підручників саме до Міжнародного дня дитячої книги.
Меморандум про співпрацю з двома вишами з різних куточків країни підписав сьогодні департамент освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОВА.
Підрозділ адміністрації разом із ДВНЗ «Ужгородський національний університет» та Донецьким обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти впроваджуватимуть ініціативи, спрямовані на розвиток освітнього простору.
За словами директора департаменту Мар’яни Марусинець, виш зі Сходу країни буде ділитися з освітніми осередками Закарпаття досвідом роботи, організації навчального процесу в умовах військової агресії.
Також у планах проведення спільних навчальних і наукових заходів, конференцій, семінарів, обмін матеріалами, літературою, періодичними виданнями та інше.
Міністерство освіти і науки України розробляє Порядок зарахування до закладів вищої освіти у 2022 році, в якому буде докладно описано вступний процес.
Шановні друзі, війна змінила наші життя, і певні події складно планувати. Однак якщо ви цього року розглядаєте можливість вступати до закладів вищої освіти України (бакалаврський ступінь), будь ласка, ознайомтеся з інформацією, поданою нижче.
Онлайн реєстрація учнів ЗП(ПТ)О на навчання з числа внутрішньо переміщених осіб
https://forms.office.com/r/SCqLJwvuhT
Педагогами Закарпатського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді організовано проведення майстер-класів за місцем розміщення тимчасово переміщених осіб.
15 березня ВРУ ухвалила в цілому Закон України "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану" (законопроєкт № 7160). 23 березня його підписано Президентом та опубліковано в газеті "Голос України".
Команда Закарпатського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді та Закарпатського територіального відділення МАН України пройшла у фінальний етап Національного відбору „Genius Olympiad Ukraine” (Олімпіада геніїв).
У зв’язку із численними зверненнями, що надходять до МОН щодо особливостей застосування норм трудового законодавства, дистанційної форми роботи під час дії правового режиму воєнного стану, Керівникам департаментів (управлінь) освіти і науки обласних, Київської міської державних (військово-цивільних) адміністрацій, а також керівникам закладів освіти надіслані чергові роз’яснення.
Для вшанування світлої пам'яті, громадянської відваги і самовідданості, сили духу, стійкості та героїчного подвигу воїнів, полеглих під час виконання бойових завдань із захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України, мирних громадян, які загинули унаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України Президент Володимир Зеленський підписав Указ про загальнонаціональну хвилину мовчання за загиблими.
Документом встановлено започаткувати проведення щоденно о 9 годині 00 хвилин загальнонаціональної хвилини мовчання, яку оголошувати у всіх засобах масової інформації незалежно від форми власності.
Проведення хвилини мовчання передбачено, у тому числі у закладах освіти.
УВАГА! Навчання на Освітньому каналі ЗНО тимчасово призупинено!
Сьогодні, 28 лютого 202 року, Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет підписав наказ про внесення зміни до Календарного плану проведення та організації Зовнішнього незалежного оцінювання у 2022 році.
Через ситуацію в Україні, яка потерпає від брутальної, відкритої та широкомасштабної агресії Російської Федерації, Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет підписав наказ, яким звільнено від проходження Державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти у 2021/2022 навчальному році.
Сьогодні, 24 лютого 2022 року, в Україні введено воєнний стан. Президент підписав Указ №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», який підтримано Верховною Радою.
Освітній канал ЗНО — це освітня платформа для дистанційного навчання учнів та методичної підтримки вчителів.
Мета: забезпечити кожному рівний, вільний і безоплатний доступ до якісного навчального контенту. Зокрема, отримати змогу покращити знання з предметів, для того, щоб успішно скласти ЗНО та реалізувати свої мрії до вищої сходинки – стати студентом закладу вищої освіти та гідно обрати майбутню професію.
Кількість бажаючих долучитися до освітньої ініціативи невпинно зростає. Саме тому Освітній канал ЗНО тепер доступний і на YouTube! Знайти запис занять можна за посиланням:
https://www.youtube.com/channel/UCdUIZHrNBkBPpFDjQD1trPQ/videos
Сьогодні, 21 лютого 2022 року, Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет привітав з Міжнародним днем рідної мови. Свято започатковано ЮНЕСКО задля привернення уваги до всіх мов світу.
"Ми цінуємо кожного громадянина України незалежно від нації, поважаємо традиції, надаємо рівний доступ до освітнього процесу та забезпечуємо навчальною літературою відповідно до приналежності громади. Вивчення та вдосконалення рідної мови – ключ до взаємопорозуміння та взаємоповаги", – зазначив Сергій Шкарлет.
Міністр підкреслив, що мова об’єднує, тому закликав берегти, плекати та цінувати її, адже мова – найважливіший національний скарб.
20 лютого шануймо подвиг Героїв Небесної Сотні.
Минають роки, а Революція Гідності залишається відображенням незламності українського люду, нашої волі та непереможності.
17 лютого 2022 року на базі Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді відбувся семінар-практикуму з питань підготовки до організації та проведення в області етапів гри ,,Сокіл” (,,Джура”) у 2021/2022 навчальному році.
Директор департаменту освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації Марусинець Мар’яна Михайлівна та начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Якімеліна Світлана Степанівна відвідали Будинок соціального захисту дітей імені Святого Михайла в селі Ратівці. Тут створено належні умови для забезпечення соціально-педагогічної підтримки категорії дітей та молоді, яка опинилася у складних життєвих ситуаціях, а також надання послуг догляду та реабілітації із забезпеченням проживання. Зокрема, у закладі є басейн, кімната психолога, логопеда, спортивні, навчальні та ігрові приміщення, стоматологічний кабінет, облаштоване для відпочинку подвірʼя тощо.
Непоправна втрата, невгамовний біль… На 82 році життя відійшов у засвіти колишній працівник управління освіти і науки облдержадміністрації Таран Олександр Миколайович.
Пішла з життя людина прекрасної душі, відкритого і доброго серця. Не вистачає слів, щоб передати смуток та біль, який торкнувся не лише рідних, а й інших людей, які знали Олександра Миколайовича.
Таран О.М. народився 20 квітня 1940 року у с. Петровка Високопільського району Херсонської області. В управлінні освіти і науки облдержадміністрації на різних посадах працював з червня 1992 року до грудня 2002 року.
Нехай світла пам’ять про Олександра Миколайовича назавжди залишиться в серцях рідних, близьких та знайомих, а Бог подарує йому вічне життя та спокій.
Згідно з Указом Президента Володимира Зеленського 16 лютого в Україні відзначатимуть День єднання. Це день посилення консолідації українців, зміцнення стійкості на тлі зростання гібридних загроз, пропагандистського та морально-психологічного тиску на суспільну свідомість.
Відповідно до Указу Президента України ,,Про невідкладні заходи щодо консолідації українського суспільства” 16 лютого 2022 року Україна вперше відзначатиме День єднання.
Сьогодні, 15 лютого, на 68 році життя перестало битися серце шанованого та відомого педагога нашого краю, науковця, кандидата фізико-математичних наук, доцента, колишнього заступника директора з навчально-методичної роботи Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти Василя Михайловича Петечука.
Департамент освіти і науки, молоді та спорту обласної державної адміністрації інформує, що виконувачем обов'язків директора Домбоківської спеціальної школи І – ІІ ступенів Закарпатської обласної ради з 14 лютого 2022 року призначено ЛАГУШ Любов Іванівну до призначення директора у визначеному законодавством порядку (розпорядження Закарпатської обласної ради від 11.02.2022 № 7-рд „Про призначення виконуючого обов’язки директора”).
За підсумками участі вихованців територіальних відділень Малої академії наук України у міжнародних заходах у 2021 році Національним центром „Мала академія наук України” відзначено високоякісну підготовку дітей закладами освіти та науковими керівниками нашої області.
За підтримки ЮНЕСКО та спеціальної структури ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок, 11 лютого відзначається Міжнародний день жінок і дівчат у науці (International Day of Women and Girls in Science).
В історії людства ми легко знайдемо приклади талановитих жінок-вчених, які працювали на науковій ниві на рівні з чоловіками. Талант не має гендерних,
національних чи ідеологічних обмежень. І це доводить той факт, що в Україні один з найбільших показників у світі залучення представниць прекрасної половини людства у науково-технічній сфері – більше 50%.
Рада молодих вчених при Закарпатській облдержадміністрації та Департамент освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації вітають всіх представниць наукової спільноти з Міжнародним днем жінок і дівчат в науці. Шановні науковиці бажаємо вам інноваційних ідей, реалізації найсміливіших досліджень, плідних результатів та нестримної енергії !
З повагою,
Рада молодих вчених при ОДА Закарпаття,
Департамент освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації
7 лютого 2022 року в ДВНЗ „Ужгородський національний університетˮ відбулася Регіональна зустріч рад молодих вчених Закарпатської області.
Голова Ради молодих вчених при Міністерстві освіти і науки України (далі РМВ при МОН) Олеся Ващук та секретар Офісу регіональних зустрічей Андрій Хорольський презентували ініціативу РМУ при МОН щодо створення та засад функціонування Офісу підтримки вченого.
Представники рад молодих вчених Закарпатської області обговорили виклики сьогодення пов’язані з підтримкою наукової та науково-технічної діяльності в країні, комерціалізацією та впровадженням науково-дослідних розробок.
Разом з першим проректором ДВНЗ „УжНУˮ Сливкою Олександром Георгійовичем, директором Інституту електронної фізики НАН України Ганною Миколаївною Гомонай та всіма присутніми було окреслено перспективи та можливості у діяльності рад молодих вчених та молодих вчених зокрема.
Рада молодих учених при Міністерстві освіти і науки України тримає курс на активне стимулювання професійної діяльності молодих вчених, ставить за мету підвищення їх фахового рівня і реалізації їх творчої та професійної активності. Наша команда прагне налагодити зв’язки на регіональних рівнях з радами молодих вчених, науковцями, творчою молоддю та створити міцну національну мережу, що об’єднує молодих вчених України та допомагає реалізувати їх науковий потенціал.
В ці вихідні 5-6 лютого в Олімпійському навчально-спортивному центрі «Конче-Заспа» відбувся Національний Кубок України з танцювального спорту серед дорослих і професіоналів в прогамах «Стандарт»і «Латина».
07.02.2022 відбулася передача зібраних україномовних книжок молодими вченими Закарпатської області у військовий шпиталь м.Ужгорода. Таким чином молоді вчені започаткували нову маленьку бібліотеку, яка буде в подальшому поступово поповнюватися.
Розвиток і популяризація професійної освіти є одним із ключових завдань держави, про це повідомив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет у своєму Telegram-каналі.
Департамент освіти і науки, молоді та спорту обласної державної адміністрації інформує, що виконувачем обов'язків директора Хустської спеціальної школи І – ІІІ ступенів Закарпатської обласної ради з 7 лютого 2022 року призначено Микитюк Жанну Миколаївну до призначення директора у визначеному законодавством порядку (розпорядження Закарпатської обласної ради від 01.02.2022 № 4-рд „Про призначення виконуючого обов’язки директора”).
4 лютого юні дослідники Закарпаття почали захищати свої наукові напрацювання, дослідження, розвідки, відкриття у рамках Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких проєктів учнів-членів Малої академії наук України.
Реформа системи харчування у закладах освіти України, розпочата у 2020 році, – це важливий крок до здоров’я дитини та української нації в цілому. Головним у цьому вбачається здорове та безпечне харчування.
Сьогодні третій день з моменту запуску пілотного проєкту «Освітній канал ЗНО», який розробили профільний департамент облдержадміністрації та ДВНЗ «Ужгородський національний університет».
Реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні розпочалася сьогодні – 1 лютого і триватиме до 9 березня включно.
Складовою системи контролю за якістю підготовки кваліфікованих робітників у закладах професійної (професійно-технічної) освіти є атестація закладу. Метою проведення атестаційної експертизи у закладах професійної (професійно-технічної) освіти, що надають освітні послуги у сфері професійної (професійно-технічної) освіти, є визначення відповідності освітньої діяльності стандартам з професій і вимогам освітньо-кваліфікаційних характеристик, спроможності здобувачів освіти застосовувати свої знання, вміння та навички у процесі практичної діяльності.
1 лютого 2022 року розпочинається реєстрація на цьогорічне зовнішнє незалежне оцінювання та державну підсумкову атестацію у формі ЗНО.
На брифінгу в облдержадміністрації розповіли про запуск у регіоні пілотного проєкту з підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання.
27 січня 2022 року в Закарпатській обласній державній адміністрації відбулося розширене засідання обласного штабу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри ,,Сокіл” (,,Джура”), на якому обговорено ряд питань щодо забезпечення реалізації завдань згідно з постановою Кабінету Міністрів України 17.10.2018 № 845 ,,Деякі питання дитячо-юнацького військово-патріотичного виховання”, організації та проведення в області етапів гри ,,Сокіл” (,,Джура”) у 2022 році.
Запрошуємо долучитися до підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання разом із кращими педагогами області, професорсько-викладацьким складом ДВНЗ „Ужгородський національний університет”.
Стартував ІІ-й (формувальний) етап педагогічного експерименту регіонального рівня „Забезпечення якості професійної підготовки майбутніх фахівців електротехнічного профілю в навчально-практичних центрах закладів професійної (професійно-технічної) освітиˮ, у якому беруть участь заклади професійної (професійно-технічної) освіти семи областей. Закарпатську область в інноваційному віддаленому кластері „Енергоімпульсˮ представляв Свалявський професійний будівельний ліцей.
Першою територіальною громадою в області, де буде запроваджено проєкт, метою якого є створення безпечного освітнього простору для дітей стане Буштинська територіальна громада Тячівського району. 24 січня 2022 року, керівництво Головного управління Національної поліції в Закарпатській області, Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій, департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської обласної державної адміністрації та голова Буштинської територіальної громади підписали Меморандум про співпрацю та партнерство.