Новини департаменту

ІІ етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед здобувачів професійної освіти з професії „Маляр”

12-04-2019

10 – 11 квітня 2019 року на базі Свалявського  професійного будівельного ліцею відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед здобувачів професійної освіти з професії „Маляр”, учасниками якого були переможці І етапу з ДНЗ „Ужгородський центр професійно-технічної освіти”, Свалявського професійного будівельного ліцею, Хустського професійного ліцею, Вищого професійного училища № 34 м. Виноградів. Організаційно-методичний супровід заходу здійснював НМЦ ПТО у Закарпатській області.

Щорічна квітнева зустріч

12-04-2019

Традиційно у квітні культурно-освітня організація „Матіца словенська” в Україні збирає шанувальників словацької поезії та прози на обласний огляд-конкурс з декламування словацької казки та поезії.
Так, 12 квітня 2019 року у приміщені Центру словацької культури в Ужгороді відбувся XХІІ Обласний огляд-конкурс декламування словацької казки та поезії „Чарівність казки”.

Стартує реєстрація на Global Teacher Prize Ukraine 2019: переможець отримає чверть мільйона гривень та сучасну бібліотеку для своєї школи

12-04-2019

З 11 квітня до 1 серпня триває реєстрація для участі в щорічній національній премії для вчителів Global Teacher Prize Ukraine 2019. Вчитель може податися самостійно або ж бути номінований учнями, батьками, колегами чи іншими небайдужими, які вважають його гідним визнання. Про це йшлося сьогодні, 11 квітня, на прес-сніданку за участі Міністра освіти і науки Лілії Гриневич з нагоди старту премії 2019 року.

У МОН провели зустріч щодо використання новітніх технологій в військово-патріотичній грі “Джура”

12-04-2019

У Міністерстві освіти і науки відбувся круглий стіл  «Нові інформаційні технології в управлінні національними проектами на прикладі військово-патріотичної гри “Джура”: практичні аспекти». У заході взяли участь майже 80 фахівців центральних та місцевих органів виконавчої влади, іноземних компаній, закладів освіти та громадських організацій.

В Україні створять ще 45 НПЦ у закладах професійної освіти - Уряд розподілив на місця передбачені на це 50 млн гривень

11-04-2019

На 2019 рік держава виділила 50 млн гривень на модернізацію закладів профосвіти - за ці кошти на базі 45 профтехів створять навчально-практичні центри (НПЦ), де учні працюватимуть із сучасною технікою та матеріалами. Відповідну субвенцію на місця розподілив сьогодні, 10 квітня 2019 року, Уряд України.

Юні археологи взяли участь у Всеукраїнській історико-краєзнавчій конференції

11-04-2019

З 4 по 6 квітня 2019 року в м.Черкаси проходила ІV Всеукраїнська історико-краєзнавча конференція учнівської молоді „Державотворчі процеси в Україні: через віки у ХХІ століття”. Участь у ній взяли Мешко Марк та Мешко Янош вихованці Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді (керівник гуртка „Археологічне краєзнавство” Дзембас О.В.).

Родинне свято „Мама, тато , я – спортивна сім’я” в Мукачівській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті І – ІІ ступенів Закарпатської обласної ради

10-04-2019

Родинне виховання є пріоритетним напрямом роботи всього педагогічного колективу, реалізацією освітніх принципів єдності сім’ї і школи, наступності і єдності поколінь.
На виконання Національної стратегії з оздоровчої рухової активності в Україні на період до 2025року „Рухова активність – здоровий спосіб життя – здорова нація” в рамках Всеукраїнського тижня громадянського здоров’я в закладі проведено родинне спортивне свято „Мама, тато, я – спортивна сім’я”.

Інформуємо про благоустрій територій закладів освіти під час весняної толоки 6 квітня 2019 року

10-04-2019

Щороку навесні учнівська та педагогічна громадськість беруть участь у весняних заходах з благоустрою територій. Цьогоріч у всіх закладах освіти області проведено роботи з прибирання територій, упорядкування спортивних та дитячих майданчиків, пішохідних доріжок, подвір’я та озеленення територій. У результаті зазначених заходів висаджено біля восьми тисяч дерев і семи тисяч кущів та прибрано усі території закладів освіти області.

МОН пропонує для громадського обговорення проект наказу щодо змін до Умов прийому на молодшого спеціаліста

08-04-2019

Міністерство освіти і науки пропонує для громадського обговорення проект наказу щодо змін до Умов прийому на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста у 2019 році.

«Світ рослин». 28 тиждень НУШ: додаткові матеріали та рекомендації

08-04-2019
Добірка вправ, розробок та цікавих ідей, які допоможуть вам підготуватися до двадцять восьмого тижня НУШ.
Із кожним днем красуня-весна стає дедалі прекраснішою, наповнюючи все зеленню та радістю. Саме велич живої природи спонукає нас невпинно розвиватися і радіти життю. Тож для того, щоб першачки зрозуміли важливість природи для нашого життя, Модельна навчальна програма присвячує 28 тиждень НУШ вивченню світу рослин. Діти дізнаються більше про живу і неживу природу, розширять знання про рослинний світ, зрозуміють необхідність дбайливого ставлення до флори і довкілля.

Всеукраїнська нарада з питань розвитку та якості дошкільної освіти

08-04-2019

4 квітня 2019 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась Всеукраїнська нарада з питань розвитку та якості дошкільної освіти, до порядку денної якої було включено актуальні питання діяльності закладів дошкільної освіти.

В ІРЦ Ужгородської районної ради пасхальний бум

05-04-2019

Усі  активно готуються до Великодня. Сьогодні особливі діти робили особливі писанки – солодкі.
Не така, як у всіх, а солодка. Замість пензля у руках − цукрові олівці, а полотно для творчості − печиво. Вихованці  „Інклюзивно-ресурсного центру Ужгородської районної ради”  виготовили солодкі писанки, які будуть представлені на другому етапі П’ятого обласного фестивалю-конкурсу ,,Воскресни, писанко!”

В Україні розпочалися відбіркові змагання серед фіналістів конкурсу “Учитель року - 2019”

05-04-2019

У п’яти регіонах країни стартував третій, заключний етап конкурсу “Учитель року - 2019”. Його учасниками стали понад 100 педагогів, які попередньо здобули перемогу в регіональних турнірах конкурсу. Урочистості з нагоди відкриття відбулися у четвер, 4 квітня 2019 року.

„Подорож стежинами здоров’я”

04-04-2019

Під такою назвою 3 квітня 2019 року в Закарпатському обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді пройшла пізнавальна гра-квест, присвячена Всесвітньому дню здоров’я. Її мета – виховання в юннатів бережливого ставлення до власного здоров’я як найвищої цінності життя, формування навичок здорового способу життя.

Представники патрульної поліції провели заняття для учнів УЗСШІ

04-04-2019

Сьогодні, як ніколи, зростає співпраця закладів освіти з працівниками правоохоронних органів. Адже профілактична робота дає можливість виробляти у дітей уміння діяти в конфліктних ситуаціях, приймати правильні рішення, володіти навичками самозбереження, знати свої права та обов’язки.

Сертифікація вчителів: затвердили анкету самооцінювання

04-04-2019

Державна служба якості освіти затвердила форму анкети самооцінювання, яку заповнюватимуть вчителі під час сертифікації.
Про це йдеться в наказі №01-11/16 від 4 квітня, опублікованому на сайті служби.

До 70% навчання на виробництві і 30% - в аудиторіях: Уряд визначив, як в Україні впроваджуватимуть дуальну освіту

04-04-2019

Створення необхідної “нормативки”, підготовка та апробація нових освітніх програм, запуск пілотних проектів та використання міжнародного досвіду - ці та інші кроки робитиме Уряд, щоб запровадити дуальну освіту в Україні. Вони закладені в план з реалізації Концепції підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти, що був затверджений Кабміном.

Держава спрямувала 500 млн гривень для закупівлі шкільних автобусів і машин для ІРЦ – рішення Уряду

04-04-2019

Місцеві органи самоврядування отримали з державного бюджету 500 млн гривень: 325 млн буде використано для купівлі шкільних автобусів, а ще 175 – на придбання спеціальних автомобілів для інклюзивно-ресурсних центрів. Відповідне рішення прийняв КМУ сьогодні, 3 квітня 2019 року, у приміщенні Будинку Уряду.

Педагоги закладів профосвіти отримуватимуть грошову премію за підготовку учнів до стажування - рішення Уряду

03-04-2019

Майстри виробничого навчання та педагоги професійного навчання зможуть отримувати додаткові премії за підготовку учнів до стажування. Їх виплачуватимуть за рахунок коштів, отриманих від оплати навчальної практики учнів. Постанову, яка дозволятиме здійснювати таку виплату, було затверджено сьогодні, 3 квітня 2019 року, під час засідання Кабміну.

Уряд спрямував 1 млрд грн на інтернетизацію та комп'ютеризацію українських шкіл, – Лілія Гриневич

03-04-2019

Уряд інвестує 1 млрд грн в інтернетизацію та комп’ютеризацію українських шкіл – 700 млн грн буде спрямовано на забезпечення доступу до Інтернету, а ще 300 млн грн – на закупівлю комп’ютерів. Відповідну постанову було прийнято на засіданні КМУ сьогодні, 3 квітня 2019 року.

Форум лідерів учнівського самоврядування ,,Народжені незалежними”

03-04-2019

29 – 30 березня  2019 року в м.Ужгород відбувся обласний звітно-навчальний збір лідерів учнівського самоврядування ,,Народжені незалежними”. Зазначений захід проведено на базі Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості ,,ПАДІЮН”.

МОН пропонує до громадського обговорення зміни до наказу про перелік спеціальних засобів корекції психофізичного розвитку дітей з особливими освітніми потребами

02-04-2019

МОН пропонує до громадського обговорення зміни до наказу про перелік спеціальних засобів корекції психофізичного розвитку дітей з особливими освітніми потребами.

Як вступити у профтех: на сайті МОН розміщені відповіді на найпоширеніші запитання абітурієнтів

02-04-2019

Фахівці Міністерства освіти і науки підготували для абітурієнтів відповіді на найпоширеніші запитання щодо вступу до закладів профосвіти 2019 року. Q&A були створені після аналізу звернень вступників минулих років та розміщені на сайті МОН уперше.

До уваги всіх, хто складатиме зовнішнє незалежне оцінювання у 2019 році!

02-04-2019

Повідомляємо, що 14 квітня 2019 року з 12.00 за к.ч. Олександр Авраменко, автор понад п'ятдесяти підручників та посібників з української мови й літератури, один із найвідоміших авторів матеріалів для підготовки до ЗНО з цього предмета, на власному каналі youtube (https://www.youtube.com/channel/UCBORYU3g3C5kFXJc7kLwqGA) проводитиме наживо консультацію з підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури 2019 року.

Обласні заклади позашкільної освіти залучають вихованців ,,Арніки” до творчого пошуку та формують навички здорового способу життя

02-04-2019

На базі Воловецької філії Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді ,,Арніка” триває п’ята відпочинкова зміна. Під час відпочинку учнів закладів освіти Рахівського та Хустського районів працівники обласних закладів позашкільної освіти  провели заняття з розвитку творчих здібностей дітей, формування здорового способу життя та підвищення їх рухової активності.

2 квітня - Всесвітній день поширення інформації про аутизм

02-04-2019

У 1990-х роках ХХ ст. ця хвороба була мало вивченим захворюванням. Цей діагноз ставили в середньому 1 дитині з 5 тисяч. Сучасні дослідження, проведені за фінансової підтримки організації Autism speaks в Південній Кореї, дали страшні результати. 1 школяр з 38 є аутистом, пише uamodna.com

МОН пропонує до громадського обговорення проект Плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу в закладах освіти, Рекомендації щодо його розроблення та Порядку реагування на булінг

02-04-2019

До громадського обговорення пропонується проект ПЛАНУ заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладах освіти, РЕКОМЕНДАЦІЙ щодо розроблення плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі освіти, ПОРЯДКУ реагування на випадки булінгу (цькування) в закладах освіти та застосування заходів виховного впливу, розроблених Міністерством освіти і науки України на виконання абзацу 9 частини 1 статті 64 Закону України «Про освіту».

У Міністерстві освіти і науки України проведено Всеукраїнський семінар відповідальних за організацію і проведення гри ,,Сокіл ” („Джура”)

01-04-2019

28 березня 2019 року у Міністерстві освіти і науки України відбувся всеукраїнський семінар педагогічних працівників – відповідальних за національно-патріотичне виховання в обласних закладах позашкільної освіти, членів обласних штабів Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура”). Участь у роботі семінару взяли представники обласного штабу гри ,,Сокіл” (,,Джура”), Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді.

Завершальний акорд Всеукраїнської олімпіади з іноземних мов

01-04-2019

29 березня у залі Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН” відбулося урочисте закриття та вручення 103 дипломів переможцям IV етапу ХХХVІІІ Всеукраїнської учнівської олімпіади з німецької та французької мов.

28 березня 2019 року міністр освіти і науки України Лілія Гриневич відвідала Закарпатську область

29-03-2019

Основна мета чергової поїздки  – це підбиття підсумків роботи чотириденного мовного табору з підготовки до ЗНО  з української мови та літератури для випускників закладів освіти з навчанням угорською мовою.
Як уже повідомлялось раніше, Міністерство  освіти  і  науки  України  спільно  з  ГО „Освіторія”  та GoGlobal (за фінансового сприяння проекту „Фінська підтримка реформи української школи” та Європейського Союзу) провели для понад 200 випускників шкіл з навчанням угорською мовою весняний мовний табір під назвою „БомбеЗНО”, у якому упродовж чотирьох днів, з 25 по 28 березня, учні проходили експрес-курс підготовки до ЗНО з української мови та літератури.

Найкращий учнівський колектив екологічної просвіти області визначили у ЗОЕНЦУМ

28-03-2019

25 березня 2019 року Закарпатським обласним еколого-натуралістичним центром проведено ІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу колективів екологічної просвіти „Земля – наш спільний дім”.  Участь у заході взяли юні природоохоронці із Свалявського, Виноградівського, Хустського, Тячівського,  Великоберезнянського  та Ужгородського районів.

Юні філологи повертаються додому з перемогою

28-03-2019

У м. Кропивницький з 24 до 28 березня відбувся IV етап Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури. Від Закарпаття її учасниками стали 8 учнів, шестеро з яких повернулися із перемогою. Зокрема, дипломи ІІ ступеня виборили: Шимон Євгенія  Романівна, учениця 8 класу гімназії-інтернату м. Хуста Закарпатської області, Кузьмик Каріна Йосипівна, учениця 10 класу Ужгородської загальноосвітньої спеціалізованої школи-інтернату з поглибленим вивченням окремих предметів Закарпатської обласної ради, Шебела Валерія В'ячеславівна, учениця 7 (11) Класу класичної гімназії Ужгородської міської ради Закарпатської області.

Увага, ,,Нове покоління” в ефірі! Благодійна допомога та креативні ініціативи у молодіжному середовищі

26-03-2019

Сьогодні у програмі ,,Ранок на Тисі”, яка транслювалася у прямому ефірі на телеканалі ОДТРК ,,Тиса”, взяли участь лідери молодіжного громадського руху – президент обласного парламенту лідерів учнівського самоврядування ,,Нове покоління” Назар Староста та Марія Юріна (президент 2018 року). Молодіжні лідери розповіли про активну діяльність учнівських лідерів Закарпаття, співпрацю з партнерами, успішно реалізовані проекти та плани на майбутнє. Але найбільше уваги було приділено організації дводенного форуму лідерів учнівського самоврядування ,,Нове покоління”, який відбудеться в м.Ужгород вже цього уік-енду.

Google, МОН та Фонд Порошенка підписали меморандум про співпрацю для розвитку інклюзивної освіти

26-03-2019

Тренінги для підвищення ІКТ-грамотності вчителів, організація та проведення спільних семінарів, тренінгів і тематичних досліджень для впровадження стандартів інклюзивної освіти. Над цим разом працюватимуть Google, МОН та Фонд Порошенка відповідно до меморандуму, що був підписаний сьогодні, 25 березня 2019 року.

На Закарпатті запрацював весняний мовний табір „БомбеЗНО”

25-03-2019

Міністерство  освіти  і  науки  України  спільно  з  ГО „Освіторія”  та  GoGlobal (за підтримки проекту “Фінська підтримка реформи української школи” та Європейського Союзу) проведуть чотириденний мовний табір з підготовки до ЗНО з української мови та літератури для випускників закладів освіти з мовами національних меншин Закарпатської та Чернівецької областей.
За інформацією менеджера креативних освітніх проектів „Освіторія” Олени Северенчук, готуватимуть цих дітей найкращі вчителі України, відібрані на конкурсній основі. Такою є основна мета проекту під назвою „БомбеЗНО”.

На Закарпатті відкрили ще один заклад дошкільної освіти

25-03-2019

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 6 грудня 2017 року №871-р затверджено план дій на 2017-2019 роки поетапного створення додаткових місць у закладах освіти для дітей дошкільного віку. На його виконання на Закарпатті у 2018 році відкрито п’ять нових закладів дошкільної освіти, що дозволило створити додатково 355 місць для надання якісних освітніх послуг.

ХХХVІІІ Всеукраїнську учнівську олімпіаду з німецької та французької мов відкрито

25-03-2019

24 березня Закарпатський обласний палац дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН” зібрав з усієї України найталановитіших і найкращих знавців німецької та французької мов на IV етап ХХХVІІІ Всеукраїнської учнівської олімпіади.
Відкрила захід Ганна Сопкова, директор департаменту освіти і науки Закарпатської обласної державної адміністрації, голова оргкомітету Всеукраїнської учнівської олімпіади, яка акцентувала на важливості олімпіад з іноземних мов. Директор зауважила, що усі переможці олімпіад у Закарпатській області отримують солідні грошові винагороди. Побажала учасникам, щоб здобули на олімпіаді не лише позитивний інтелектуальний досвід, а також знайшли нових друзів, отримали задоволення від спілкування з однолітками та від перебування на Закарпатті.

Результати з української мови і літератури – в кабінетах учасників пробного ЗНО

25-03-2019

109 324 учасники, які скористалися сервісом «Визначення результатів пробного ЗНО», зможуть переглянути і завантажити картку результатів.
В особистому кабінеті учасника пробного тестування наразі розміщено результати з української мови і літератури за рейтинговою шкалою 100–200 балів і критеріальною шкалою  1–12 балів.

І другий день пробного ЗНО пройшов успішно

25-03-2019

23 березня пройшло пробне зовнішнє незалежне оцінювання з іноземних мов, біології, географії, історії України, математики, фізики та хімії. В області працювали 315 аудиторій на 21 пункті проведення пробного ЗНО. На 15 пунктах використовувалися аудіозасоби для оцінювання навичок сприйняття мови на слух (аудіювання). До роботи на пунктах проведення пробного ЗНО було залучено 761 педагогічного працівника.

«Навіщо їсти». 27 тиждень НУШ: додаткові матеріали та рекомендації

25-03-2019
Добірка вправ, розробок та цікавих ідей, які допоможуть вам підготуватися до двадцять сьомого тижня НУШ.
Відповідно до Модельної навчальної програми двадцять сьомий тиждень НУШ присвячений їжі та харчуванню. І це надзвичайно важлива тема, адже всі ми полюбляємо смачну їжу, а головне – маємо харчуватися. Першачки повинні розуміти: щоб бути розумними, веселими та здоровими, потрібно їсти, дотримуючись правил харчування і уникаючи загроз шкідливої їжі. Саме про це говоритимемо упродовж 27 тижня НУШ. Тож ми підготували добірку позитивних ігор, вправ і розробок, які допоможуть зробити його цікавим та насиченим корисною інформацією.

Про фестиваль „Історія:UA” на Закарпатті

22-03-2019

Український інститут національної пам’яті продовжує популяризувати історію в регіонах. Так, черговий фестиваль „Історія:UA” організовано  22-23 березня 2019 року на Закарпатті. Приурочений він до 80-річчя утворення „Карпатської України”.

Відбулося засідання колегії департаменту освіти і науки облдержадміністрації

22-03-2019

22 березня відповідно до Плану роботи департаменту освіти і науки Закарпатської обласної державної адміністрації на 2019 рік відбулося розширене засідання колегії департаменту. Серед його учасників начальники місцевих органів управління, керівники закладів професійної (професійно-технічої) освіти та закладів освіти обласного підпорядкування, а також працівники закладів та органів управління освітою, які відповідають за дотримання організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

МОН пропонує до громадського обговорення проект наказу щодо змін до Умов прийому до закладів вищої освіти в 2019 році

22-03-2019

Проект наказу розроблено Міністерством освіти і науки України відповідно до статті 44 Закону України «Про вищу освіту» та абзацу шістнадцятим частини першої статті 64 Закону України «Про освіту»

Лілія Гриневич: Заклади профосвіти мають фінансуватися і управлятися на рівні областей – це вже закладено у проект закону «Про професійну освіту»

21-03-2019

Зараз в Україні система управління закладами професійної освіти (ЗПО) сильно фрагментована – воно здійснюється на рівні держави, міст-обласних центрів та областей. Це призводить до проблем з фінансуванням, належним формуванням держзамовлення, утриманням та управлінням закладами. Мета МОН, щоб усі ЗПО фінансувалися й управлялися на рівні областей, і це вже закладено в проект закону «Про професійну освіту». На цьому наголосила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час відкриття семінару «Запуск Туринського процесу в Україні» сьогодні, 21 березня 2019 року, у Києві.

В Україні та світі сьогодні відзначається Всесвітній день людей з синдромом Дауна

21-03-2019

Щороку в світі народжується від трьох до п’яти тисяч дітей з синдромом, в Україні – понад 400. Таких малюків називають ще дітьми Сонця, але проблеми, з якими стикаються вони та їхні батьки, зовсім не сонячні. Якщо в Англії 80 відсотків всіх дітей із синдромом Дауна навчаються разом із іншими школярами, то в Україні таких набереться ледве відсоток. Проблемою для цих діток є і відвідування дитячого садка, громадських, культурних закладів. Зазвичай українці з синдромом Дауна майже приречені на ізоляцію і асоціальність. Лише останнім часом, завдяки титанічним зусиллям батькам дітей з синдромом Дауна, що об’єднуються для вирішення спільних проблем та волонтерам, ситуація трохи зрушила з мертвої точки. До поліпшення ситуації долучилися й працівники ЗІППО та слухачі курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників інклюзивної освіти.

Вступ 2019: МОН та CEDOS підготували поради для вступників, як правильно обрати виш та спеціальність

20-03-2019

Як обрати якісну вищу освіту, щоб вона стала гарною основою для розвитку та вигідною інвестицією в майбутнє? Міністерство освіти і науки та аналітичний центр CEDOS підготували поради для вступників про вибір університету та спеціальності. Вони були опубліковані сьогодні, 20 березня 2019 року, за цим посиланням: https://cedos.org.ua/vybir

“Бомбезно”: як готуватимуть до ЗНО з української угорськомовних дітей

20-03-2019

МОН спільно з ГС “Освіторія” та GoGlobal (за підттримки проекту “Фінська підтримка реформи української школи” та Європейського Союзу) проведуть чотириденний табір підготовки до ЗНО для випускників з прикордонних містечок та селищ Закарпатської та Чернівецької областей.

Сертифікація вчителів: затверджені методика та форма експертного оцінювання

20-03-2019

Державна служба якості освіти затвердила методику та форму експертного оцінювання вчителів під час сертифікації.
Відповідні накази служби опубліковані на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

25 березня на ЕdEra стартує новий онлайн-курс «Права людини в освітньому просторі»

19-03-2019

Що таке права людини, яку роль вони відіграють та як їх повноцінно реалізувати в житті кожної особистості. Відповіді на ці питання дасть новий онлайн-курс «Права людини в освітньому просторі», який підготували ОБСЄ в Україні та студія онлайн-освіти EdEra за підтримки Міністерства освіти і науки.