Важливі питання підготовки до проведення в області етапів гри ,,Сокіл” (,,Джура”) у 2022 році обговорено під час семінару-практикуму

Важливі питання підготовки до проведення в області етапів гри ,,Сокіл” (,,Джура”) у 2022 році обговорено під час семінару-практикуму

17 лютого 2022 року на базі Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді відбувся семінар-практикуму з питань підготовки до організації та проведення в області етапів гри ,,Сокіл” (,,Джура”) у 2021/2022 навчальному році.

Участь у семінарі-практикумі в якості спікерів взяли керівники та члени Обласного штабу гри ,,Сокіл” (,,Джура”), відповідальні працівники органів управління освітою, Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, закладів позашкільної, професійної (професійно-технічної) освіти, відповідальні за національно-патріотичне, військово-патріотичне виховання, усього близько 100 осіб.                                    

Організатори заходу – Обласний штаб гри ,,Сокіл” (,,Джура”), департамент освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської облдержадміністрації та Закарпатський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки – провели захід з метою обговорення стану реалізації завдань, визначених Планом заходів з проведення етапів Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри ,,Сокіл” (,,Джура”)  у 2021/2022 навчальному році, підготовки до проведення в області етапів гри ,,Сокіл” (,,Джура”) для трьох вікових категорій учасників: 15 – 17 років (старша вікова група), 11 – 14 років (середня вікова група), 6 – 10 років (молодша вікова група)         

Згідно з порядком денним під час семінару-практикуму відбулися презентації на тему: ,,Про стан підготовки до проведення початкових та І етапів гри ,,Сокіл” (,,Джура”) в 2021/2022 навчальному році у територіальних громадах. Об’єктивний аналіз,  актуальні проблеми та шляхи їх оперативного вирішення”, ,,Особливості організації проведення для молодшої вікової групи гри ,,Джура” – ,,Котигорошко”.

 Начальник відділу дошкільної, загальної середньої, інклюзивної та позашкільної освіти департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської облдержадміністрації Євген Грабар ознайомив з нормативно-розпорядчими документами щодо гри ,,Сокіл” (,,Джура”). Наголосив на важливості впровадження дитячо-юнацької військово-патріотичної гри ,,Сокіл” (,,Джура”) у всіх територіальних громадах нашого краю, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2018 № 845 ,,Деякі питання дитячо-юнацького військово-патріотичного виховання”.  Цього року впроваджуватиметься експериментальний проект в Мукачівському районі, участь у якому на І етапі гри ,,Сокіл” (,,Джура”) братимуть рої з територіальних громад.

Заступник начальника управління – начальник відділу молодіжної політики та національно-патріотичного виховання Ірина Савченко повідомила про організацію спільно з Українським державним центром національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді регіональної Школи виховників джур гри ,,Джура”, проведення якої заплановане у квітні цього року, з наданням відповідного сертифіката усім, хто успішно пройде вишкіл.

Методист Закарпатського центру туризму, секретар обласного штабу  Мирослава Білей провела аналіз підготовки до початкових етапів гри ,,Сокіл” (,,Джура”) у територіальних громадах області. Обласним штабом гри ,,Сокіл” (,,Джура”) методом анкетування учасників семінару-практикуму проведено моніторинг фахової підготовки відповідальних за проведення етапів гри у 2022 році. Аналіз анкет виявив достатню поінформованості осіб, відповідальних за впровадженні виховного комплексу гри в територіальних громадах, закладах освіти.

Ігор Ігнатович, офіцер відділу призову сектору комплектування Закарпатського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, майор Збройних сил повідомив, що цьогоріч усім опорним школам Закарпаття буде надано комплект військової зброї, боєприпасів та обладнання для фахової підготовки школярів під час навчання предмета ,,Захист України”, що стане фундаментом для засвоєння навичок, необхідних для участі у грі ,,Сокіл” (,,Джура”).

Заступник директора з навчально-виховної роботи Закарпатського центру туризму Оксана Пецкович  наголосила, що національно-патріотичне виховання,  перш за все, – це щоденна системна робота, яка  повинна проводитися на рівні закладів освіти. Саме дитячо-юнацька військово-патріотична гра ,,Сокіл” (,,Джура”) надає можливість активно залучати молодь до заходів, що дають змогу привернути увагу до проблем становлення нашої державності, боротьби за незалежність, відновлення і збереження історичної пам’яті та надбань народу, формуванню у дітей глибокої любові до рідної української нації. Участь у конкурсі ,,Котигорошко”, що відбувається у вигляді написання і представлення звіту про роботу рою у 2021/2022 навчальному році, беруть козачата, ,,новаки”       6 – 10 років.

Завідувач організаційно-масового відділу ЗЦТКЕСУМ, головний суддя ІІ (обласного) етапу гри, учасник АТО Андрій Більце ознайомив з правилами проведення таборувань, звернув увагу на адаптацію умов гри до шкільних чи початкових етапів.

Організатори семінару-практикуму зосередили увагу учасників на більш активній роботі відповідальних за проведення гри задля якісного й успішного впровадження національно-патріотичного виховання в кожному закладі освіти Закарпатської області.

До обговорення питань національно-патріотичного і військово-патріотичного виховання долучилися методисти Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти Володимир Дуб та Василина Кузьма.

Ознайомитися з матеріалами семінару-практикуму можна на сайті Закарпатського центру туризму  у розділі Гра ,,Сокіл” (,,Джура”) за посиланням: www.centour.uz.ua . Також доступні інформаційні ресурси: сторінка Джура у мережі ,,Фейсбук”, телеграм-канал ,,Джура-перший”.

18-02-2022