Новини департаменту

Змагаються найкращі знавці російської мови і літератури

16-01-2020
Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти щиро вітав сьогодні 30 учнів 9-11 класів – учасників ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з російської мови і літератури.

Відбулося навчання фахівців інклюзивно-ресурсних центрів, відповідальних за функціонування АС „ІРЦ”

16-01-2020

Сьогодні, 16 січня 2020 року, на базі ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти відбулося навчання фахівців інклюзивно-ресурсних центрів, відповідальних за функціонування системи автоматизації роботи інклюзивно-ресурсних центрів.

Прийнято новий Закон “Про повну загальну середню освіту” – “ЗА” проголосували 327 нардепів

16-01-2020

Педагогічна інтернатура, контракти для директорів та вчителів на пенсії, учнівське самоврядування, можливості для створення справжньої старшої профільної школи, можливість для учнів обирати свою освітню траєкторію, фінансова автономія шкіл, більше можливостей для професійного зростання та збільшення зарплат вчителів. Все це та інші новації передбачає новий Закон “Про повну загальну середню освіту”, що був прийнятий Верховною Радою України сьогодні, 16 січня 2020 року. Документ підтримали 327 народних депутатів.

Відбувся ІІІ (обласний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії

15-01-2020

В обласному етапі олімпіади з географії взяли участь учні майже з усіх міст та районів закладів загальної середньої освіти Закарпатської області, а це – 92 .учнів  9 – 11 класів.

Визначено кращих учасників новорічних творчих конкурсів у ЗОЕНЦ

15-01-2020

 У рамках проведення новорічно-різдвяних організаційно-масових заходів з дітьми у 2020 році на базі Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді проведено обласні етапи Всеукраїнського конкурсу „Новорічна композиція” та Всеукраїнської виставки-конкурсу „Український сувенір”.

Пріоритети держави у наукових дослідженнях, інноваціях і технологіях – МОН проводить опитування представників бізнесу

15-01-2020

Міністерством освіти і науки України разом з Міністерством цифрової трансформації та Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства підготовлено анкету для проведення опитування представників вітчизняного бізнесу для визначення пріоритетних напрямків наукових досліджень і подальшого розвитку української науки та інновацій відповідно до потреб бізнесу.

Сертифікація – 2020: старт реєстрації

15-01-2020

Реєстрація для участі у сертифікації вчителів початкової школи розпочалась о 9:00 15 січня.

Президент підписав Закон про зміни щодо вдосконалення освітньої діяльності у сфері вищої освіти

15-01-2020

13 січня 2020 року Президент України Володимир Зеленський підписав Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення освітньої діяльності у сфері вищої освіти”, який вносить точкові зміни в кількох важливих напрямах. Серед них – чіткі критерії, за якими оцінюватиметься робота ректорів, кардинальне зменшення об’єктів ліцензування освітньої діяльності у сфері вищої освіти, впровадження дуальної освіти.

Міністерка освіти і науки України Ганна Новосад про рік математики, сертифікацію вчителів та дошкільну реформу

15-01-2020

Чому Міносвіти оголосило наступний навчальний рік роком математики і чи таки стане ЗНО з цього предмету обов'язковим; що означає принцип "гроші ходять за вчителем" і які результати першої сертифікації вчителів - на ці та інші запитання відповідає міністерка освіти і науки Ганна Новосад. 

Змагаються кращі знавці угорської мови та літератури

13-01-2020

У Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти продовжують з’їжджатися учні, які готові випробувати свої сили в олімпіадних перегонах. Цього разу на III етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з угорської мови та літератури зголосилося 38 учнів 9 – 11 класів закладів загальної середньої освіти області.

У 2020 році сертифікацію зможе пройти більша кількість педагогів

13-01-2020

15 січня 2020 року розпочнеться реєстрація на цьогорічну сертифікацію вчителів початкових класів. Подати документи можна буде до 31 січня. Як відомо, сертифікація педагогічних працівників запроваджена новим Законом України „Про освіту” від 5 вересня 2017 року.

Олімпіада із французької мови завершила цикл олімпіадних випробовувань із іноземних мов

11-01-2020

У Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти 11 січня відбувся ІІІ (обласний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з французької мови, у якому взяли участь 24 учні 9 – 11 класів майже з усіх районів та міст Закарпаття.

Відбувся ІІІ (обласний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з німецької мови

10-01-2020

10 січня у Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти відбувся ІІІ (обласний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з німецької мови. В олімпіаді взяли участь 48 учнів 9 – 11 класів майже з усіх районів та міст Закарпатської області.

10 січня 2020 року відкрито оздоровчу філію „Едельвейс”

10-01-2020

У структурі Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій та спорту учнівської молоді функціонуватиме філія „Едельвейс”, яку урочисто відкрили 10 січня 2020 року заступник голови Закарпатської обласної державної адміністрації Ольга Валеріївна Травіна та голова бюджетної комісії Закарпатської обласної ради  Василь  Михайлович  Кошеля.  

Розпочалась реєстрація на пробне ЗНО – вона триватиме до 24 січня

10-01-2020

До 24 січня кожен охочий може зареєструватися на пробне зовнішнє незалежне оцінювання. Участь у тестуванні – НЕ ОБОВ'ЯЗКОВА, але допомагає учасникам краще підготуватися до реального ЗНО. Так, воно дає можливість правильно розрахувати час на вирішення тестів, заповнення бланків відповідей, зрозуміти, як відбувається процедура на практиці, об'єктивно оцінити власний рівень знань, психологічно налаштуватися на проходження тестування тощо.

Стартував ІІІ (обласний) етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів

09-01-2020

9 січня у Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти стартував ІІІ (обласний) етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів

Календар знакових подій освітньої галузі Закарпаття за 2019 рік

03-01-2020

Календар знакових подій освітньої галузі Закарпаття за 2019 рік

З 2020 року кошти на підвищення кваліфікації ходитимуть за вчителем – Уряд затвердив зміни до відповідного Порядку

02-01-2020

З 2020 року під час підвищення кваліфікації діятиме принцип «гроші ходять за вчителем», а самі педагоги братимуть безпосередню участь у плануванні свого професійного розвитку. Необхідні зміни до Порядку підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників сьогодні, 27 грудня 2019 року, затвердив Уряд.

Незабаром розпочнеться реєстрація на пробне ЗНО 2020 року

27-12-2019

Відповідно до наказу Українського центру оцінювання якості освіти від 10.10.2019 № 139 з 3-го січня розпочнеться реєстрація на пробне зовнішнє незалежне оцінювання 2020 року, яка триватиме до 24 січня включно.        

Ресурси отримуватимуть кращі заклади профосвіти – 2020-го відбудеться масштабний аудит мережі

24-12-2019

Наступного року понад 740 закладів профосвіти, що сьогодні працюють в Україні, пройдуть аудит. Його основна мета – отримати дані для побудови оптимальної карти закладів профосвіти, визначити кращих, де можуть бути сконцентровані ресурси держави і учні.

Відбулося засідання колегії департаменту освіти і науки облдержадміністрації

23-12-2019

23 грудня відбулося розширене засідання колегії департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації. Участь у ньому взяли заступник голови обласної державної адміністрації Ольга Травіна, начальники місцевих органів управління освітою та керівники закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.

Три роки діяльності „Арніки” та нові можливості відпочинку дітей у ,,Едельвейсі”

21-12-2019

Сьогодні виповнюється три роки з часу відкриття Воловецької філії Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді „Арніка”. Дата, яка сама по собі нічого не говорить, якщо не назвати, що за період діяльності ,,Арніки” тут зміцнили своє здоров’я та здобули додаткові знання і практичні навички з позашкільної освіти понад три тисячі дітей соціально незахищених категорій, відмінників навчання та лідерів учнівського самоврядування „Нове покоління”. Проведено 55 відпочинкових змін.

Вже у січні МОН планує затвердити Порядок, за яким розподілятимуть 259 млн для навчально-практичних центрів

20-12-2019

У 2020 році МОН змінить принцип розподілу коштів для відкриття навчально-практичних центрів у закладах профосвіти. Тепер вони мають підтвердити готовність до таких інвестицій, а також довести їх необхідність. Про це розповів заступник Міністра освіти і науки Петро Коржевський.

Освітні виставки „Сучасні заклади освіти” й „World Edu”

20-12-2019

12 – 14 березня 2020 року в Київському Палаці дітей та юнацтва (вул. І. Мазепи, 13).відбудуться Одинадцята міжнародна виставка „Сучасні заклади освіти” й виставка освіти за кордоном „World Edu”.

У День Святого Миколая відбулося запалення вогнів головної новорічної ялинки

19-12-2019

19 грудня 2019 року, у День Святого Миколая, на площі Народній в м. Ужгород відбулося запалення вогнів головної обласної новорічної ялинки. Найбільше цього свята очікували діти, адже вони цілий рік були слухняними у поведінці, старанними у справах і сумлінними у навчанні, щоб з вдячністю отримати подарунок від Святого Миколая.

Музеї закладів освіти області – осередки національно-патріотичного, культурно-естетичного та морально-психологічного виховання учнів та вихованців

19-12-2019

17 грудня 2019 року на базі Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій та спорту учнівської молоді проведено обласний семінар для представників місцевих органів управління освітою, відповідальних за організацію музейної роботи „Роль і місце освітянських музеїв в національно-патріотичному вихованні учнівської молоді”.

Порогові бали на бюджет, е-кабінети для магістрів та інклюзія для всіх – стали чинними умови вступу до вишів у 2020 році

18-12-2019

2020 року поріг для вступу на бюджет становитиме щонайменше 125 балів, але водночас вступники зможуть подати 5 заяв на будь-які спеціальності. Ці та інші новації передбачені Умовами прийому до закладів вищої освіти в 2020 році – відповідний наказ МОН зареєстрований у Міністерстві юстиції та набув чинності сьогодні, 17 грудня 2019 року.

Запрошуємо до участі в премії „Диво-Дитина-2020”

11-12-2019

У травні 2020 року Всеукраїнська премія „Диво-Дитина” 12-ий рік поспіль буде нагороджувати найталановитіших дітей нашої країни, вручення премії відбудеться з участю Міністерства освіти і науки України.

Один робочий день міністра освіти і науки України на Закарпатті

09-12-2019

Насиченим емоційно та змістовним  виявився  день  перебування – 6 грудня – міністра освіти і науки України Ганни Новосад на Закарпатті. Адже уже о 7.40  її у м. Свалява зустріли Ольга Травіна, заступник голови обласної державної адміністрації, та Ганна Сопкова, директор департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації, щоб упродовж дня разом з нею реалізувати усі заплановані заходи і зустрічі.

Відбулася зустріч міністра освіти і науки України Ганни Новосад з освітянами області

06-12-2019

Перебуваючи на Закарпатті з робочим візитом, міністр освіти і науки України Ганна Новосад зустрілася з керівниками місцевих органів управління освітою та працівниками департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації.

Ще один навчально-практичний центр відкрито на Закарпатті

06-12-2019

6 грудня 2019 року Закарпатську область з робочим візитом відвідала міністр освіти і науки України Ганна Новосад.

Ігрові набори LEGO Play Box для учнів перших класів Закарпатської області

06-12-2019

У рамках реалізації Концепції „Нова українська школа” та спільного Меморандуму Міністерства освіти і науки України та  The LEGO Foundation Закарпатська область безоплатно отримала ігрові набори LEGO Play Box.

Щодо проведення регіональних нарад-семінарів з вступної кампанії 2020 року

06-12-2019

Міністерство  освіти  і  науки України  проведе серію регіональних нарад-семінарів щодо організації вступної кампанії 2020 року. Відповідний наказ був підписаний Міністром освіти і науки Ганною Новосад (наказ МОН України 05.12.2019 № 1516 „Щодо проведення регіональних нарад-семінарів”).

Наступний 2020-2021 навчальний рік стане Роком математики в Україні – Ганна Новосад

05-12-2019
2020-2021 навчальний рік буде оголошено Роком математики в Україні – це допоможе привернути увагу всього суспільства до розвитку математичної грамотності не лише у школярів, а у всіх наших громадян. 

Реформа НУШ дійсно потрібна Україні – результати PISA підтверджують це і вказують, як зробити зміни ефективнішими

05-12-2019

Результати міжнародного дослідження PISA, в якому Україна вперше взяла участь у 2018 році, свідчать, що реформа «Нова українська школа» – об’єктивна потреба для держави.

Семінар-тренінг з питань організації профорієнтаційної роботи для педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти області

04-12-2019

З метою впровадження сучасних форм і методів профорієнтаційної роботи, популяризації робітничих професій серед випускників закладів загальної середньої освіти і абітурієнтів 3 грудня 2019 року проведено семінар-тренінг для педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.

Участь в акції „Я можу і ти можеш” лідерів обласного парламенту „Нове покоління”

04-12-2019

Міжнародний день людей з інвалідністю, звичайно, це не свято, але це нагадування для нас всіх, що у цій категорії, може опинитись кожен. Цей день покликаний привернути увагу до проблем людей з інвалідністю, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя та акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі людей з інвалідністю у політичному, соціальному, економічному і культурному житті.

МОН пропонує для громадського обговорення проєкт Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку та критеріїв надання закладу професійної (професійно-технічної) освіти статусу центру професійної досконалості, підтвердження чи позбавлення цього статусу»

03-12-2019

МОН підготувало проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку та критеріїв надання закладу професійної (професійно-технічної) освіти статусу центру професійної досконалості, підтвердження чи позбавлення цього статусу»

Завершився І відбірковий етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності „WorldSkills Ukraine”

02-12-2019

28 - 29 листопада на базі Навчально-практичного центру сучасних швейних технологій і дизайну Хустського професійного ліцею сфери послуг проведено відбірковий етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності „WorldSkills Ukraine” з компетенції „Технології моди”.

Ми пам’ятаємо, ми знаємо їхні імена, але і без імен вони для нас Герої

30-11-2019

Війна – це біль, героїзм, патріотизм, туга за близькими людьми, любов і ненависть…
Суспільство живе з цими почуттями уже шостий рік, а п’ятий рік поспіль ця тема знаходить своє відлуння і у роботах учасників обласного  конкурсу літературних творів, творів образотворчого мистецтва та фоторобіт на тему „Захисники України: історія та сьогодення”.

Дослідження якості дошкілля, пілот НУШ, Держстандарт 5-9 класів, експертиза підручників та розвиток вчителів, – Ганна Новосад повідомила про старт роботи УІРО

29-11-2019

Розпочинає роботу Український інститут розвитку освіти (УІРО) – агенція, що замість Інституту модернізації змісту освіти займатиметься впровадженням НУШ, а пізніше і зовсім перебере повноваження установи. Про причини створення установи, а також ТОП-5 основних завдань УІРО на 2020 рік розповіли Міністр освіти і науки Ганна Новосад та очільник установи Вадим Карандій 28 листопада 2019 року, в межах пресконференції на НСК Олімпійський.

У рамках проєкту „Навчаємось разом” в Ужгороді проведено тренінг для вчителів

28-11-2019

Інвестиції в учителів та викладання, популяризація освіти, створення освітнього середовища – це кластери сфери діяльності, що реалізується у тому числі і на Закарпатті, у рамках проєкту „Фінська підтримка реформи української школи” („Навчаємсь разом”).

Триває І відбірковий етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності „WorldSkills Ukraine”

27-11-2019

26 листопада на базі Вищого професійного училища № 3 м. Мукачево продовжено змагання І відбіркового етапу Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності „WorldSkills Ukraine” з компетенції „Електромонтажні роботи”. 

,,Україна зростає разом зі мною” – ,,Нове покоління” Закарпаття стало учасником Всеукраїнського форуму Національної дитячої ради

25-11-2019

19 – 21 листопада цього року у м.Київ відбувався Всеукраїнський форум, приурочений 30-річчю прийняття Конвенції ООН про права дитини. Організувала його проведення громадська організація ,,Національна дитяча рада” при Уповноваженому Президента України з прав дитини.  Форум, учасниками якого стали понад 60 представників з усіх регіонів України – лідери учнівського самоврядування й випускники інтернатних закладів, пройшов під гаслом ,,Україна зростає разом зі мною”. Закарпатську область представляли Віталій Рущак,  лідер, та Марія Рущак, координатор обласного учнівського самоврядування ,,Нове покоління”.

З 2020 року вчителі початкових класів вивчатимуть методики роботи в інклюзивних класах

25-11-2019

З 2020 року програма підвищення кваліфікації вчителів початкових класів міститиме новий обов'язковий модуль – інклюзивне навчання. Він має навчити педагогів працювати з дітьми з особливими освітніми потребами (ООП), а також допомогти їм в організації роботи інклюзивного класу. Про це заявила заступниця Міністра освіти і науки Любомира Мандзій під час відкриття Форуму “Навчання без перешкод: як зробити українські школи інклюзивними” сьогодні, 22 листопада 2019 року, в Києві.

На Закарпатті пом’янули жертв голодоморів в Україні, долучившись до загальнонаціональної акції «Запали свічку»

24-11-2019

День пам’яті жертв голодоморів – щорічний національний пам’ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада. Традиційно в цей день громадяни відвідують поминальне богослужіння і покладають символічні горщики з зерном та свічками до пам’ятників жертвам голодоморів в Україні. Того ж дня проходить акція «Запали свічку» під час якої всі охочі несуть свічки до пам’ятників жертвам або ж запалюють свічку в своєму вікні.

На Мукачівщини у сільській школі відкрили оновлений спортзал

24-11-2019

У п’ятницю, 22 листопада, голова Закарпатської ОДА Ігор Бондаренко взяв участь у відкритті оновленої та сучасної спортивної зали Бобовищенської ЗОШ І-ІІІ ступенів Мукачівського району після реконструкції.

Вихованка ЗЦТЕКСУМ представила свою дослідницьку роботу на І Всеукраїнській краєзнавчо-етнологічній конференції

20-11-2019

15-17 листопада 2019 року в м. Косів Івано-Франківської області відбулася І Всеукраїнська краєзнавчо-етнологічна конференція учнівської молоді „Лиш те в народі буде жити, що серце серцю передасть…”, мета якої – виховання ціннісного ставлення особистості до етнокультурної спадщини українського народу, формування у молодого покоління почуття любові до Батьківщини, поваги до народних звичаїв, традицій, духовних цінностей нашого народу.

Стартують відбіркові змагання Всеукраїнського конкурсу „WorldSkills Ukraine” на Закарпатті

20-11-2019

19 листопада 2019 року розпочався відбірковий етап змагань Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності „WorldSkills Ukraine” – 2019” серед молоді за право представляти  регіон у національному відборі конкурсу.