пл. Народна, 4, м. Ужгород, Закарпатська обл., 88008
depon@carpathia.gov.ua

Новини департаменту

Вітаємо з перемогою!

27-02-2019

Фізичне виховання у Мукачівській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті І-ІІ ступенів Закарпатської обласної ради є одним із актуальних напрямів роботи. На сьогодні у закладі навчається 97 дітей з особливими освітніми потребами, із них є діти з інвалідністю. Оскільки заняття спортом є однією з найбільш ефективних форм реабілітації та соціалізації таких дітей школа активно співпрацює із Закарпатським регіональним центром з фізичної культури і спорту інвалідів „Інваспорт”. Учні школи беруть активну участь спортивних змаганнях різного рівня, демонструючи при цьому хороші результати.

Профорієнтаційна бесіда з ліцеїстами щодо підготовки фахівців для Військово-Морських Сил Збройних Сил України

27-02-2019

25 лютого 2019 року у Закарпатському обласному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Красного поля Закарпатської обласної ради проведено черговий профорієнтаційний захід для усвідомленого вибору ліцеїстами закладу для здобуття військової спеціальності.

Зустріч однодумців на міні-EdCamp Janoshi

25-02-2019

„Сучасні тренди в освіті майбутнього” – таку тему запропонували майже 200 учасникам, що виявили бажання взяти участь в регіональній (не)конференції,  педагоги Берегівщини, запросивши їх 23 лютого 2019 року до Яношівської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів на міні-EdCamp Janoshi.

В області нагородили переможців обласного етапу Всеукраїнського конкурсу „Учитель року – 2019”

25-02-2019

22 лютого в Закарпатському обласному палаці дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН” відбулося нагородження переможців та лауреатів другого (регіонального) туру всеукраїнського конкурсу „Учитель року – 2019”.
У 2019 році 127 закарпатських педагогів виборювали право називатися найкращим у номінаціях „Вчитель інклюзивного навчання”, „Географія”, „Захист Вітчизни”, „Основи здоров’я”, „Французька мова”. Учасниками другого (регіонального) туру стали 43, серед яких у кожній із номінацій визначено було п’ятірку, а відтак – переможців.

«Професії». 23 тиждень НУШ: додаткові матеріали та рекомендації

25-02-2019
Добірка матеріалів, що допоможуть реалізувати завдання 23 тижня навчання НУШ.
Відповідно до Модельної навчальної програми, учитель впродовж 23 тижня НУШ серед іншого має спрямувати свої зусилля на те, щоб викликати в учнів інтерес до професійної діяльності дорослих; систематизувати знання дітей про різні професії, відповідні трудові дії та вміння, знаряддя праці, матеріали, спеціальний одяг.

До Дня пам'яті Героїв Небесної сотні

22-02-2019

21 лютого 2019 року у Закарпатському обласному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Красного поля Закарпатської обласної ради пройшов вечір-спогад до Дня пам'яті Героїв Небесної Сотні, який провели педагог-організатор Уторобська Т. В. та бібліотекар Маринець С. І.

Участь Закарпатського обласного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Красного поля у Всеукраїнському оглядовому-конкурсі на кращий стан фізичного виховання в закладах загальної середньої освіти

22-02-2019

21 лютого ліцей-інтернат взяв участь у І етапі Всеукраїнського оглядового-конкурсу на кращий стан фізичного виховання в закладах загальної середньої освіти.

Безпечна і дружня до дитини школа

22-02-2019

19 – 20 лютого 2019 року в м. Київ відбувся Всеукраїнський семінар-нарада „Безпечна і дружня до дитини школа”.
Захід проведено з метою ознайомлення з концепцією „Безпечна і дружня до дитини школа” ресурсами для навчання учнів і підготовки вчителів на засадах компетентісного підходу, а також обговорення нагальних питань щодо реформи НУШ

Ужгородському ІРЦ один рік

22-02-2019

Днями інклюзивно-ресурсний центр Ужгородської міської ради відзначив річницю своєї діяльності. В центрі кваліфіковані спеціалісти займаються з дітками з особливими потребами. На святкування завітали вихованці закладу разом з батьками та близькими. Привітав колектив та вихованців міський голова Богдан Андріїв, який відзначив, що ресурсний центр є найкращим в області, з дітками працюють кваліфіковані педагоги, вихованці мають змогу розвиватися і спілкуватися з однолітками.

МОН пропонує для громадського обговорення проект постанови КМУ «Про внесення змін до Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності»

21-02-2019

Міністерство освіти і науки України повідомляє про оприлюднення на своєму офіційному сайті проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності».

День Героїв Небесної Сотні в Ужгородській загальноосвітній спеціалізованій школі-інтернаті з поглибленим вивченням окремих предметів Закарпатської обласної ради

21-02-2019

20 лютого в Ужгородській загальноосвітній спеціалізованій школі-інтернаті з поглибленим вивченням окремих предметів відбувся захід «Їх дух незламний і безсмертний подвиг накреслив шлях до мирного життя»,  присвячений вшануванню пам’яті  Героїв Небесної Сотні та всім героям, що захищають українську землю сьогодні.

21 лютого - День рідної мови!

21-02-2019

Любиш та шануєш українську? Напиши в коментарі ці три слова - "Мова Має Значення!"

Прохання поширити
Вподобай Mova

За матеріалами фейсбук сторінки Mova

„У їх серцях жила Україна”

20-02-2019

(виховна година до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні)

 Горить свіча і пам’яті сльоза
додолу з неї краплями стікає.
Земля ридає, плачуть небеса –
Майдан героїв з почестю ховає...

„Герої не вмирають!”

20-02-2019

Саме під цим гаслом 20 лютого 2019 року в Чертезькій спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті І – ІІ ступенів Закарпатської обласної ради пройшов загальношкільний захід „Вони пішли у вічність, щоб Україну зберегти”, присвячений подіям на Майдані в лютому 2014 року.

Cитуація з обладнанням у закладах профосвіти змінюється - вже відкрито понад 180 НПЦ із сучасною технікою та матеріалами, - гендиректор Ірина Шумік

20-02-2019

В українських закладах профосвіти вже відкрито 185 навчально-практичних центрів, де учні працюють з сучасною технікою та матеріалами.  З них 100 обладнані коштом державного бюджету, а 85 - за кошти бізнесу та соціальних партнерів. Таку інформацію подає Міністерство освіти і науки сьогодні, 20 лютого 2019 року.

Зупинимо булінг разом!

19-02-2019

„Стоп булінг” або „Ні цькуванню” – саме з таким лозунгом сьогодні в ПАДІЮНі  відбулась лекція для охочих познайомитися з цією розповсюдженою проблемою і засобами її подолання. Це питання зараз широко обговорюється громадськістю і позитивне вирішення його – потреба часу. Крім цього, важливість питання зумовлена законодавчими актами України щодо протидії булінгу (цькуванню), листами Департаменту освіти і науки Закарпатської облдержадміністрації. Важливо, що саме Валентина Василівна Хаща – керівник структурного підрозділу головного територіального управління юстиції у Закарпатській області розповіла вихованцям та педагогам закладу, що таке булінг (знущання, прояви насилля) і як з ним боротися.

Державна кваліфікаційна атестація в Ужгородському вищому професійному училищі торгівлі та технологій харчування

18-02-2019

В Ужгородському вищому професійному училищі торгівлі та технологій харчування відбулася державна кваліфікаційна атестація з професій „Кухар” та „Бармен” четвертого розряду у випускних групах з терміном навчання 1,5 роки. Першою складовою іспиту було проведення  кваліфікаційних пробних робіт. Кухарі готували та презентували холодні закуски, салати, перші та гарячі другі страви з м’яса, птиці, риби і морепродуктів, а також гарячі солодкі страви і напої. Бармени готували та подавали різного виду коктейлі, салати і десерти.

Першокласники в 2019 році знову прийдуть у школу з навченими вчителями, новими меблями і матеріалами – завдяки Уряду та парламенту виділено понад 1 млрд грн на НУШ

18-02-2019

Цьогоріч передбачено ще 1 млрд гривень на оснащення класів НУШ, куди прийдуть навчатися першокласники у вересні 2019-го. Також понад 265 млн грн виділено на підвищення кваліфікації вчителів, які навчатимуть цих учнів. Такі інвестиції можливі завдяки підтримці Уряду та  парламенту, які заклали та підтримали виділення цих коштів у бюджеті 2019 року. Про це розповіла Міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час візиту в Сумську область сьогодні, 15 лютого 2019 року.

Лілія Гриневич: Уряд найближчими тижнями подасть у ВРУ закон «Про повну загальну середню освіту», що зробить сучасні механізми Нової української школи реальністю

18-02-2019

Нова українська школа – реформа нових можливостей для наших дітей, вчителів та батьків, реалізацію її основ забезпечив Закон «Про освіту», однак деталізувати механізми має закон «Про повну загальну середню освіту», проект якого ми найближчими тижнями подамо  у Верховну Раду через Кабмін. Про це розповіла Міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час спілкування з освітянами в межах робочої поїздки на Сумщину сьогодні, 15 лютого 2019 року.

«Транспорт». 22 тиждень НУШ: додаткові матеріали та рекомендації

18-02-2019

22 тиждень у Новій українській школі – тиждень транспорту! Саме зараз першачки дізнаються багато цікавої інформації про різні види транспорту та поглиблять такі важливі знання правил дорожнього руху. Згідно з Модельною навчальною програмою, 22-й тиждень буде дуже насиченим та цікавим!

Якими будуть підручники у 2019 році?

15-02-2019

14 лютого 2019 року в Державній науковій установі „Інститут модернізації змісту освіти” відбулася нарада з питань здійснення вибору закладами загальної середньої освіти проектів підручників для 2 класу за фрагментами їх електронних версій і оформлення результатів вибору.

Тиждень дитячої творчості

15-02-2019

Відповідно до плану роботи з 11 до 15 лютого 2019 року, у Чертезькій спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті І – ІІ ступенів Закарпатської обласної ради проводився „Тиждень дитячої творчості”.

Конфлікт інтересів – треба знати!

15-02-2019

З метою удосконалення базових знань про конфлікт інтересів за підтримки Програми розвитку ООН в Україні Національним агентством з питань запобігання корупції спільно з українським громадським проектом масових відкритих онлайн-курсів „Прометеус” створено навчальний онлайн-курс „Конфлікт інтересів: треба знати! Від теорії до практики”,  який покликаний підвищити ефективність виявлення, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, дотримання встановлених заборон та обмежень з урахуванням помилок та проблемних питань, виявлених під час правозастосовної практики.  

Для участі в онлайн-курсі необхідно зареєструватися за посиланням: 

https://edx.prometheus.org.ua/courses/course-v1:NAZK+COI102+2019_T1/about

МОН пропонує для громадського обговорення проект наказу щодо уніфікованої форми акта за результатами заходу державного нагляду у сфері дошкілля

15-02-2019

З метою приведення у відповідність до вимог законодавства уніфікованої форми акта, що складається за результатами проведення планової (позапланової) перевірки додержання суб’єктом господарювання вимог законодавства у сфері дошкільної освіти Державна служба якості освіти України розробила проект наказу МОН «Про затвердження уніфікованої форми акта, що складається за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб’єктом господарювання вимог законодавства у сфері дошкільної освіти». Проект акта складено відповідно до Методики розроблення уніфікованих форм актів, що складаються за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю), затвердженою постановою КМУ від 10 травня 2018 р. № 342.

Підбито підсумки І (обласного) туру Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв навчальних закладів „Край, в якому я живу”

14-02-2019

Із 20 січня до 01 лютого 2019 року на базі Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді проведено І (обласний) тур Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв навчальних закладів „Край, в якому я живу”. У ньому взяли участь юні екскурсоводи музеїв закладів освіти міст Ужгород, Мукачево, Хуст, Виноградівського, Воловецького, Іршавського, Мукачівського, Міжгірського, Рахівського, Ужгородського та Хустського районів. Усього до участі в обласному турі конкурсу було представлено 24 презентаційних матеріали і тексти екскурсій за напрямами: історичні музеї (широкого змісту) – 4, краєзнавчі музеї (широкого змісту) – 20.

Лікуючись, діти зможуть вчитися.

14-02-2019

14 лютого між Закарпатською обласною дитячою лікарнею та Мукачівською загальноосвітньою школою І - ІІІ ступенів №2 ім. Т.Г.Шевченка підписаний договір про співпрацю.

Місцева влада зможе створювати міжшкільні ресурсні центри для кращого доступу школярів до сучасного обладнання – МОН затвердило Положення

13-02-2019

Місцева влада та заклади освіти отримали нові можливості для розбудови оптимальної сучасної інфраструктури шкіл – природничих  лабораторій, спортивних залів та інших можливостей для поглибленого вивчення предметів. Міністерство освіти і науки затвердило Положення «Про міжшкільний ресурсний центр» (МРЦ), що набуло чинності сьогодні, 13 лютого 2019 року.

Під час розширеного засідання обласного штабу гри ,,Сокіл” (,,Джура”) відбулося обговорення завдань для належного проведення всіх її етапів у 2019 році

13-02-2019

12 лютого 2019 року у Малому залі Закарпатської обласної державної адміністрації відбулося розширене засідання обласного штабу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри ,,Сокіл” (,,Джура”), на якому обговорено ряд питань щодо забезпечення реалізації завдань згідно з постановою Кабінету Міністрів України 17.10.2018 № 845 ,,Деякі питання дитячо-юнацького військово-патріотичного виховання”, організації та проведення в області етапів гри ,,Сокіл” (,,Джура”) у 2019 році.

Бінарний урок виробничого навчання з професії „Кухар” та англійської мови у Берегівському професійному ліцеї сфери послуг

12-02-2019

З метою розширення і поглиблення лінгвістичних знань, розвитку комунікативних умінь і навичок учнів закладу освіти у рамках Тижня іноземної мови в Берегівському професійному ліцеї сфери послуг в умовах кухні-лабораторії 11.02.2019 року був проведений відкритий бінарний урок виробничого навчання у групі № 12 з професії „Кухар” (майстер виробничого навчання Т.Д. Шевченко) та англійської мови (викладач О.Ю. Бабіта) на тему: „Приготування страв з яєць. Організація робочого місця. Інструктаж з техніки безпеки. Робота із „Збірником рецептур”. Варіння яєць у шкаралупі. Яєчні страви британського походження”. Бінарний урок – це нестандартний урок з реалізацією міжпредметних зв’язків, який сприяє формуванню креативної компетентності, аналітичного мислення, створює умови для практичного застосування знань, навичок та вмінь з різних предметів одночасно. Мета цього уроку: сформувати вміння і навички приготування яєць різними видами теплової обробки;  збагатити лексичний запас слів із англійської мови за професійним спрямуванням; розвивати навики діалогічного та монологічного мовлення під час вирішення виробничих ситуацій; спонукати до вивчення та удосконалення спілкування іноземними мовами; виховувати любов до обраної професії.

У закладах профосвіти стартують дні відкритих дверей - оприлюднено графік

12-02-2019

Для вступників, які планують навчатися у закладах професійної освіти, стартують дні відкритих дверей. Під час них традиційно розказуватимуть про умови та дати вступу, терміни навчання і виробничої практики тощо. Відвідати деякі заклади вже завтра, 13 лютого 2019 року, можна на Сумщині, Чернігівщині, Полтавщині, Харківщині та в Києві.
У межах днів відкритих дверей вступники разом з батьками можуть ознайомитися з матеріально-технічною базою закладів, поспілкуватися з майбутніми викладачами, дізнатися про зміст навчання, наявність гуртожитків тощо.

Продовжується ІІ (обласний) етан Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН

08-02-2019

8 лютого 2019 року продовжив свою роботу ІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Закарпатського територіального відділення Малої академії наук України. Цього дня працювали два наукові відділення: мовознавства й літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства.

Тренінг „Булінг в учнівському середовищі”

08-02-2019

Інколи до психолога або викладача звертаються батьки з питанням як допомогти їхній дитині, яка страждає від жорстокої агресивної поведінки і недоброго ставлення однолітків. На сьогоднішній день надзвичайно гостро постає проблема агресивних проявів у міжособистісних стосунках учнівської молоді.

На Всеукраїнській краєзнавчій експедиції учнівської молоді ,,Моя Батьківщина – Україна” була відзначена і робота вихованців гуртка ,,Екологічне краєзнавство”

08-02-2019

Вихованці гуртка ,,Екологічне краєзнавство” Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій та спорту учнівської молоді, які брали участь у Всеукраїнській краєзнавчій експедиції учнівської молоді ,,Моя Батьківщина – Україна”, досягли неабияких результатів у конкурсі краєзнавчо-дослідницьких робіт. З усіх, представлених на конкурсі, робіт (близько 30 робіт) за напрямом ,,Географія рідного краю” журі окремо відзначило за ґрунтовне пошукове дослідження краєзнавчу роботу вихованців Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій та спорту учнівської молоді.

Презентація учнівських проектів у Міжгірському професійному ліцеї

08-02-2019

Цьогоріч Міжгірський професійний ліцей продовжує працювати над інноваційним проектом „Сучасний робітник: арсенал креативних ідей і проектів, їх реалізація в конкретний продукт та послуги населенню”. Як і було заплановано наприкінці січня – на початку лютого відбувся один із етапів роботи – презентація учнівських проектів креативними групами з кожної професії. З метою популяризації серед учнівської молоді вивчення іноземних мов ліцеїсти презентували свої проекти українською мовою, а потім іноземною (англійською та німецькою). Захід відкрив автор інноваційного проекту, директор ліцею Маринець В.Ю. У рамках євроінтеграційних процесів така форма роботи є актуальною, оскільки на сучасному ринку праці переваги мають ті фахівці, які володіють іноземною мовою. Готуючись до виступу, учні поглиблюють свої знання, вдосконалюють комунікативно-мовленнєві навички, оволодівають технічною термінологією у межах своєї професії. Допомогу креативним групам з підготовки і презентації проектів іноземними мовами надали викладачі англійської мови А.О. Бігар та німецької мови Б.Б. Капущак.

У пошуках ефективних форм роботи

08-02-2019

Одним із напрямів роботи Мукачівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІ ступенів Закарпатської обласної ради є забезпечення національно-патріотичного виховання учнів. Зокрема, це досягається через узгоджені дії закладу освіти та сім’ї для розвитку творчого потенціалу дитини з особливими освітніми потребами.

Фахівці музейної справи підвищували свій професійний рівень на Всеукраїнському семінарі-практикумі „Музеї військово-історичного профілю закладів освіти – важлива складова формування змісту громадянського виховання дітей та молоді”

08-02-2019

5 – 6 лютого 2019 року в м.Києві відбувся Всеукраїнський семінар-практикум завідувачів відділами, методистів обласних та Київського міського центрів туризму і краєзнавства учнівської молоді „Музеї військово-історичного профілю закладів освіти – важлива складова формування змісту громадянського виховання дітей та молоді”, участь у якому взяли фахівці Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій та спорту учнівської молоді. Організатори семінару – Міністерство освіти і науки України, Український державний центр національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді та Національний музей історії України у Другій світовій війні.

«Мої улюблені книжки». 21 тиждень НУШ: додаткові матеріали та рекомендації

07-02-2019
Добірка практичних матеріалів, які стануть у пригоді вчителю під час проведення уроків протягом двадцять першого тижня у Новій українській школі.
Двадцять перший тиждень у Новій українській школі присвячено ознайомленню першачків із книгами та читанням. Завдяки цьому діти зможуть усвідомити, що читання є невід’ємною складовою нашого розвитку. Учні удосконалять читацькі навички і зможуть сформувати власні уподобання у світі дитячої літератури.
Модельна навчальна програма пропонує пояснити дітям, навіщо нам потрібно читати книжки та яке значення має читання у нашому житті. Крім того, дітлахи мають усвідомити важливість дбайливого ставлення до книги.

Разом за найкращий Інтернет!

06-02-2019

5 лютого 2019 року мільйони людей в усьому світі відзначають День безпечного Інтернету під гаслом „Разом за найкращий Інтернет!”. У зв’язку з цим та з метою підвищення освіченості учнів з питань безпечного використання цифрових технологій у ДНЗ „Мукачівський центр професійно-технічної освіти” викладачі інформатики разом з учнями долучились до он-лайн уроку, що транслювався на You-Tube каналі Спільноти Програми Академій Cisco в Україні.

Відзначення Дня безпечного Інтернету в Часлівецькій загальноосвітній спеціальній школі-інтернаті І-ІІ ступенів Закарпатської обласної ради

06-02-2019

5 лютого 2019 року в закладі освіти проведено заходи щодо додаткового роз'яснення учасникам освітнього процесу правил безпечного використання мережі Інтернет.

Підбито підсумки обласного огляду музеїв при закладах освіти

06-02-2019

В області проведено обласний етап Всеукраїнського огляду музеїв при закладах дошкільної, загальної середньої, позашкільної та професійної (професійно-технічної) освіти, які перебувають у сфері управління Міністерства освіти і науки України, під час якого вивчено роботу музеїв, що функціонують у закладах освіти Закарпаття.

Стажування педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти на базі навчально-практичного центру сучасних швейних технологій і дизайну Хустського професійного ліцею сфери послуг

05-02-2019

Одним із напрямків функціонування навчально-практичних центрів за галузевим спрямуванням, створених на базі закладів професійної (професійно-технічної) освіти, є організація роботи з підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів освіти, робітників швейних підприємств з вивчення та відпрацювання технологій, набуття умінь та навичок роботи із сучасними матеріалами.

Стартувала реєстрація на ЗНО 2019, на сайті МОН розміщено найпоширеніші запитання-відповіді щодо тестування

05-02-2019

Сьогодні, 5 лютого 2019 року, почалася реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання – вона триватиме до 25 березня.
За інформацією Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО), цьогоріч очікується близько 330 тисяч учасників тестування.
Насамперед, це ті, хто завершуватиме отримання повної загальної середньої освіти (ПЗСО): випускники шкіл та учні (слухачі, студенти) закладів професійної і вищої освіти.

ДПА в 9-му класі: третій предмет обиратиме педрада, але вона повинна врахувати побажання учнів – МОН внесло зміни в наказ

05-02-2019

Під час вибору третього предмета на ДПА в 9-му класі педрада школи обов’язково має враховувати побажання учнів. Це, зокрема, передбачають зміни до наказу МОН №59 «Про проведення в 2018/2019 навчальному році державної підсумкової атестації осіб, які здобувають загальну середню освіту».

У Закарпатському обласному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Красного поля Закарпатської обласної ради пройшов ІV щорічний турнір з рукопашного бою імені Володимира Цірика

04-02-2019

1 лютого цього року у спорткомплексі ДЮСШ м. Мукачево пройшов ІV щорічний турнір з рукопашного бою імені В. Цірика. Турнір започатковано у 2016 році з ініціативи адміністрації закладу освіти, для увіковічення імені Володимира Цірика – випускника ліцею-інтернату 2010 року, який героїчно загинув у серпні 2016 року під час виконання свого  військового обов'язку по захисту Батьківщини у зоні проведення АТО. Його було нагороджено орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно) та відзнакою „Народний Герой України” (посмертно).

Юннати відзначили Всесвітній день ветландів

04-02-2019

Першого лютого у Закарпатському обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді пройшов масово-виховний захід, приурочений охороні водно-болотяних угідь або ветландів.
Ветланди – це суша, яка тимчасово або постійно покрита водою. У цій екосистемі вода є головним фактором, що визначає середовище і, відповідно, рослинний та тваринний світ. За визначенням відомого вченого-натураліста Чарльза Дарвіна, болота – це молодість Землі. Саме ці біотопи  багато мільйонів років є важливими компонентами довкілля, оскільки слугують домівкою мільярдам живих організмів, вони є природними фільтрами, які очищають ґрунтові води,  перетворюючи  на придатні для життя.

Розпочинається реєстрація на ЗНО-2019

04-02-2019

Завтра, 5 лютого, стартує реєстрація на ЗНО-2019. Для цьогорічних випускників вона триватиме до 18 березня 2019 року; внести зміни до реєстраційних даних (здійснити перереєстрацію) можливо до 25 березня 2019 року. Для випускників минулих років встановлено єдиний термін реєстрації та перереєстрації (внесення змін) – з 5 лютого до 25 березня.

Попередні підсумки реєстрації на пробне ЗНО-2019

04-02-2019

За станом на 04.02.2019 на пробне ЗНО-2019 в області зареєстровано
4720 осіб, які складатимуть 7638 тестувань, у т.ч.:

  1. У розрізі днів тестування:

16.03.2019  (1-ий день) – 4135 тестувань;

23.03.2019  (2-ий день) – 3503 тестування.

Обласна краєзнавча конференція Всеукраїнської акції учнівської молоді „Українська революція: 100 років надії і боротьби”

04-02-2019

2 лютого 2019 року на базі Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій та спорту учнівської молоді відбулась підсумкова обласна конференція з презентаціями робіт переможців та призерів І (регіонального) туру Всеукраїнської краєзнавчої акції учнівської молоді „Українська революція: 100 років надії і боротьби”. Мета акції „Українська революція: 100 років надії і боротьби” – громадянське виховання дітей та молоді на засадах історичної правди про боротьбу українського народу за державну незалежність.

МОН пропонує для громадського обговорення проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про дошкільну освіту»

04-02-2019

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про дошкільну освіту»,  розроблений на виконання Закону України «Про освіту» (далі - проект).