Старт ІІ (обласного) етапу Всеукраїнських конкурсів фахової майстерності серед здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти Закарпаття

Старт ІІ (обласного) етапу Всеукраїнських конкурсів  фахової майстерності серед здобувачів  професійної (професійно-технічної) освіти Закарпаття

У рамках проведення Всеукраїнських конкурсів фахової майстерності серед здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти у 2022/2023 навчальному році 29 березня у Закарпатській області стартував ІІ (обласний) етап.

Першими на базі Вищого професійного училища № 3 м. Мукачево змагалися учасники з професії „Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення”: по 2 здобувачі освіти з Вищого професійного училища № 34 м. Виноградів і Вищого професійного училища № 3                            м. Мукачево.

Конкурсні завдання складалися з теоретичного та практичного турів. Теоретичний тур проводився у форматі тестування з використанням вебресурсу http://master-test.net/uk та передбачав перевірку знань із предметів професійно-теоретичної підготовки. Практичний тур складався з 3 завдань: робота в текстовому редакторі Microsoft Word, виконання  обчислення з використанням MS Excel та створення бази даних з використанням MS Access відповідно до завдання.

Оцінювало роботу конкурсантів журі з числа представників підприємств – роботодавців.

Учасники сумлінно виконали конкурсне завдання та набрали від 85 до 121 бала з максимальних 135. Переможцем став Бринзей Іван, здобувач освіти ІІІ курсу Вищого професійного училища № 34 м. Виноградів.  Всі конкурсанти нагороджені дипломами й отримали призи від організаторів.

Водночас слід зазначити, що ця професія  є актуальною на ринку праці, позаяк „Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення” – це висококваліфікований робітник, який вміє не тільки працювати з офісними додатками (текстовим редактором, електронними таблицями, базами даних, графікою, презентаціями), а й є технічним фахівцем в області інформаційних технологій.

Місцем працевлаштування випускників можуть бути сервісні центри з продажу та ремонту комп’ютерної, офісної та побутової техніки; Інтернет-провайдери; фірми-розробники програмних продуктів; підприємства, установи та організації всіх видів економічної діяльності. Учні під час навчання опановуватимуть навички:

налагоджування системного та прикладного програмного забезпечення; захист iнформацiї;

обслуговування та модернiзацiя ПК, периферiйних пристроїв, офiсного устаткування;

дiагностування несправностей в роботi апаратних засобiв i програмних продуктiв;

створення документiв, таблиць, баз даних, графiчних об'єктiв, анiмацiй, тривимiрних об'єктiв, вiдеоматерiалiв;

розробка й створення Веб-сайтiв; розмiщення та обслуговування Веб-сайтiв;

реклама та продаж комп'ютерного обладнання та програмного забезпечення, периферiйних пристроїв, витратних матерiалiв та мережевого обладнання.

Випускники за професією „Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення” мають можливість продовжувати навчання у вищих навчальних закладах за напрямками, пов’язаними з використанням інформаційних технологій.

30-03-2023