пл. Народна, 4, м. Ужгород, Закарпатська обл., 88008
depon@carpathia.gov.ua

Новини департаменту

Ресурси отримуватимуть кращі заклади профосвіти – 2020-го відбудеться масштабний аудит мережі

24-12-2019

Наступного року понад 740 закладів профосвіти, що сьогодні працюють в Україні, пройдуть аудит. Його основна мета – отримати дані для побудови оптимальної карти закладів профосвіти, визначити кращих, де можуть бути сконцентровані ресурси держави і учні.

Відбулося засідання колегії департаменту освіти і науки облдержадміністрації

23-12-2019

23 грудня відбулося розширене засідання колегії департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації. Участь у ньому взяли заступник голови обласної державної адміністрації Ольга Травіна, начальники місцевих органів управління освітою та керівники закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.

Три роки діяльності „Арніки” та нові можливості відпочинку дітей у ,,Едельвейсі”

21-12-2019

Сьогодні виповнюється три роки з часу відкриття Воловецької філії Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді „Арніка”. Дата, яка сама по собі нічого не говорить, якщо не назвати, що за період діяльності ,,Арніки” тут зміцнили своє здоров’я та здобули додаткові знання і практичні навички з позашкільної освіти понад три тисячі дітей соціально незахищених категорій, відмінників навчання та лідерів учнівського самоврядування „Нове покоління”. Проведено 55 відпочинкових змін.

Вже у січні МОН планує затвердити Порядок, за яким розподілятимуть 259 млн для навчально-практичних центрів

20-12-2019

У 2020 році МОН змінить принцип розподілу коштів для відкриття навчально-практичних центрів у закладах профосвіти. Тепер вони мають підтвердити готовність до таких інвестицій, а також довести їх необхідність. Про це розповів заступник Міністра освіти і науки Петро Коржевський.

Освітні виставки „Сучасні заклади освіти” й „World Edu”

20-12-2019

12 – 14 березня 2020 року в Київському Палаці дітей та юнацтва (вул. І. Мазепи, 13).відбудуться Одинадцята міжнародна виставка „Сучасні заклади освіти” й виставка освіти за кордоном „World Edu”.

У День Святого Миколая відбулося запалення вогнів головної новорічної ялинки

19-12-2019

19 грудня 2019 року, у День Святого Миколая, на площі Народній в м. Ужгород відбулося запалення вогнів головної обласної новорічної ялинки. Найбільше цього свята очікували діти, адже вони цілий рік були слухняними у поведінці, старанними у справах і сумлінними у навчанні, щоб з вдячністю отримати подарунок від Святого Миколая.

Музеї закладів освіти області – осередки національно-патріотичного, культурно-естетичного та морально-психологічного виховання учнів та вихованців

19-12-2019

17 грудня 2019 року на базі Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій та спорту учнівської молоді проведено обласний семінар для представників місцевих органів управління освітою, відповідальних за організацію музейної роботи „Роль і місце освітянських музеїв в національно-патріотичному вихованні учнівської молоді”.

Порогові бали на бюджет, е-кабінети для магістрів та інклюзія для всіх – стали чинними умови вступу до вишів у 2020 році

18-12-2019

2020 року поріг для вступу на бюджет становитиме щонайменше 125 балів, але водночас вступники зможуть подати 5 заяв на будь-які спеціальності. Ці та інші новації передбачені Умовами прийому до закладів вищої освіти в 2020 році – відповідний наказ МОН зареєстрований у Міністерстві юстиції та набув чинності сьогодні, 17 грудня 2019 року.

Запрошуємо до участі в премії „Диво-Дитина-2020”

11-12-2019

У травні 2020 року Всеукраїнська премія „Диво-Дитина” 12-ий рік поспіль буде нагороджувати найталановитіших дітей нашої країни, вручення премії відбудеться з участю Міністерства освіти і науки України.

Один робочий день міністра освіти і науки України на Закарпатті

09-12-2019

Насиченим емоційно та змістовним  виявився  день  перебування – 6 грудня – міністра освіти і науки України Ганни Новосад на Закарпатті. Адже уже о 7.40  її у м. Свалява зустріли Ольга Травіна, заступник голови обласної державної адміністрації, та Ганна Сопкова, директор департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації, щоб упродовж дня разом з нею реалізувати усі заплановані заходи і зустрічі.

Відбулася зустріч міністра освіти і науки України Ганни Новосад з освітянами області

06-12-2019

Перебуваючи на Закарпатті з робочим візитом, міністр освіти і науки України Ганна Новосад зустрілася з керівниками місцевих органів управління освітою та працівниками департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації.

Ще один навчально-практичний центр відкрито на Закарпатті

06-12-2019

6 грудня 2019 року Закарпатську область з робочим візитом відвідала міністр освіти і науки України Ганна Новосад.

Ігрові набори LEGO Play Box для учнів перших класів Закарпатської області

06-12-2019

У рамках реалізації Концепції „Нова українська школа” та спільного Меморандуму Міністерства освіти і науки України та  The LEGO Foundation Закарпатська область безоплатно отримала ігрові набори LEGO Play Box.

Щодо проведення регіональних нарад-семінарів з вступної кампанії 2020 року

06-12-2019

Міністерство  освіти  і  науки України  проведе серію регіональних нарад-семінарів щодо організації вступної кампанії 2020 року. Відповідний наказ був підписаний Міністром освіти і науки Ганною Новосад (наказ МОН України 05.12.2019 № 1516 „Щодо проведення регіональних нарад-семінарів”).

Наступний 2020-2021 навчальний рік стане Роком математики в Україні – Ганна Новосад

05-12-2019
2020-2021 навчальний рік буде оголошено Роком математики в Україні – це допоможе привернути увагу всього суспільства до розвитку математичної грамотності не лише у школярів, а у всіх наших громадян. 

Реформа НУШ дійсно потрібна Україні – результати PISA підтверджують це і вказують, як зробити зміни ефективнішими

05-12-2019

Результати міжнародного дослідження PISA, в якому Україна вперше взяла участь у 2018 році, свідчать, що реформа «Нова українська школа» – об’єктивна потреба для держави.

Семінар-тренінг з питань організації профорієнтаційної роботи для педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти області

04-12-2019

З метою впровадження сучасних форм і методів профорієнтаційної роботи, популяризації робітничих професій серед випускників закладів загальної середньої освіти і абітурієнтів 3 грудня 2019 року проведено семінар-тренінг для педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.

Участь в акції „Я можу і ти можеш” лідерів обласного парламенту „Нове покоління”

04-12-2019

Міжнародний день людей з інвалідністю, звичайно, це не свято, але це нагадування для нас всіх, що у цій категорії, може опинитись кожен. Цей день покликаний привернути увагу до проблем людей з інвалідністю, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя та акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі людей з інвалідністю у політичному, соціальному, економічному і культурному житті.

МОН пропонує для громадського обговорення проєкт Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку та критеріїв надання закладу професійної (професійно-технічної) освіти статусу центру професійної досконалості, підтвердження чи позбавлення цього статусу»

03-12-2019

МОН підготувало проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку та критеріїв надання закладу професійної (професійно-технічної) освіти статусу центру професійної досконалості, підтвердження чи позбавлення цього статусу»

Завершився І відбірковий етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності „WorldSkills Ukraine”

02-12-2019

28 - 29 листопада на базі Навчально-практичного центру сучасних швейних технологій і дизайну Хустського професійного ліцею сфери послуг проведено відбірковий етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності „WorldSkills Ukraine” з компетенції „Технології моди”.

Ми пам’ятаємо, ми знаємо їхні імена, але і без імен вони для нас Герої

30-11-2019

Війна – це біль, героїзм, патріотизм, туга за близькими людьми, любов і ненависть…
Суспільство живе з цими почуттями уже шостий рік, а п’ятий рік поспіль ця тема знаходить своє відлуння і у роботах учасників обласного  конкурсу літературних творів, творів образотворчого мистецтва та фоторобіт на тему „Захисники України: історія та сьогодення”.

Дослідження якості дошкілля, пілот НУШ, Держстандарт 5-9 класів, експертиза підручників та розвиток вчителів, – Ганна Новосад повідомила про старт роботи УІРО

29-11-2019

Розпочинає роботу Український інститут розвитку освіти (УІРО) – агенція, що замість Інституту модернізації змісту освіти займатиметься впровадженням НУШ, а пізніше і зовсім перебере повноваження установи. Про причини створення установи, а також ТОП-5 основних завдань УІРО на 2020 рік розповіли Міністр освіти і науки Ганна Новосад та очільник установи Вадим Карандій 28 листопада 2019 року, в межах пресконференції на НСК Олімпійський.

У рамках проєкту „Навчаємось разом” в Ужгороді проведено тренінг для вчителів

28-11-2019

Інвестиції в учителів та викладання, популяризація освіти, створення освітнього середовища – це кластери сфери діяльності, що реалізується у тому числі і на Закарпатті, у рамках проєкту „Фінська підтримка реформи української школи” („Навчаємсь разом”).

Триває І відбірковий етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності „WorldSkills Ukraine”

27-11-2019

26 листопада на базі Вищого професійного училища № 3 м. Мукачево продовжено змагання І відбіркового етапу Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності „WorldSkills Ukraine” з компетенції „Електромонтажні роботи”. 

,,Україна зростає разом зі мною” – ,,Нове покоління” Закарпаття стало учасником Всеукраїнського форуму Національної дитячої ради

25-11-2019

19 – 21 листопада цього року у м.Київ відбувався Всеукраїнський форум, приурочений 30-річчю прийняття Конвенції ООН про права дитини. Організувала його проведення громадська організація ,,Національна дитяча рада” при Уповноваженому Президента України з прав дитини.  Форум, учасниками якого стали понад 60 представників з усіх регіонів України – лідери учнівського самоврядування й випускники інтернатних закладів, пройшов під гаслом ,,Україна зростає разом зі мною”. Закарпатську область представляли Віталій Рущак,  лідер, та Марія Рущак, координатор обласного учнівського самоврядування ,,Нове покоління”.

З 2020 року вчителі початкових класів вивчатимуть методики роботи в інклюзивних класах

25-11-2019

З 2020 року програма підвищення кваліфікації вчителів початкових класів міститиме новий обов'язковий модуль – інклюзивне навчання. Він має навчити педагогів працювати з дітьми з особливими освітніми потребами (ООП), а також допомогти їм в організації роботи інклюзивного класу. Про це заявила заступниця Міністра освіти і науки Любомира Мандзій під час відкриття Форуму “Навчання без перешкод: як зробити українські школи інклюзивними” сьогодні, 22 листопада 2019 року, в Києві.

На Закарпатті пом’янули жертв голодоморів в Україні, долучившись до загальнонаціональної акції «Запали свічку»

24-11-2019

День пам’яті жертв голодоморів – щорічний національний пам’ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада. Традиційно в цей день громадяни відвідують поминальне богослужіння і покладають символічні горщики з зерном та свічками до пам’ятників жертвам голодоморів в Україні. Того ж дня проходить акція «Запали свічку» під час якої всі охочі несуть свічки до пам’ятників жертвам або ж запалюють свічку в своєму вікні.

На Мукачівщини у сільській школі відкрили оновлений спортзал

24-11-2019

У п’ятницю, 22 листопада, голова Закарпатської ОДА Ігор Бондаренко взяв участь у відкритті оновленої та сучасної спортивної зали Бобовищенської ЗОШ І-ІІІ ступенів Мукачівського району після реконструкції.

Вихованка ЗЦТЕКСУМ представила свою дослідницьку роботу на І Всеукраїнській краєзнавчо-етнологічній конференції

20-11-2019

15-17 листопада 2019 року в м. Косів Івано-Франківської області відбулася І Всеукраїнська краєзнавчо-етнологічна конференція учнівської молоді „Лиш те в народі буде жити, що серце серцю передасть…”, мета якої – виховання ціннісного ставлення особистості до етнокультурної спадщини українського народу, формування у молодого покоління почуття любові до Батьківщини, поваги до народних звичаїв, традицій, духовних цінностей нашого народу.

Стартують відбіркові змагання Всеукраїнського конкурсу „WorldSkills Ukraine” на Закарпатті

20-11-2019

19 листопада 2019 року розпочався відбірковий етап змагань Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності „WorldSkills Ukraine” – 2019” серед молоді за право представляти  регіон у національному відборі конкурсу.

Олександр Авраменко привітав школярку, яка написала радіодиктант без помилок

19-11-2019

Написала Всеукраїнський диктант без жодної помилки і обійшла тридцять тисяч людей. Шестикласниця із Закарпаття Анастасія Швец розказала, як їй це вдалося. А Олександр Авраменко привітав дівчинку у прямому ефірі Сніданку з 1+1.

Обласні заклади позашкільної освіти організували для вихованців „Арніки” творчі заняття

19-11-2019

 У Воловецькій філії Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді „Арніка” завершилася шістнадцята відпочинкова зміна.

Контроль за безпечністю харчування в закладах освіти буде здійснюватися за новими правилами

19-11-2019

До 20 вересня 2019 року всі українські підприємства харчової галузі, в тому числі і  заклади освіти, охорони здоров’я  та соціального обслуговування, які надають послуги з харчування, в тому числі постачальники та перевізники харчових продуктів, мали впровадити систему НАССР (англ. Hazard Analysis and Critical Control Points). Контроль за безпечністю харчування в закладах освіти, охорони здоров’я та соціального обслуговування буде здійснюватися за новими правилами.

Якою буде реформа дошкілля в Україні — стартували публічні консультації МОН з батьками, освітянами та управлінцями, приєднатись можуть усі охочі

19-11-2019

До 5 грудня МОН проведе низку публічних обговорень у 6 регіонах країни, де спільно з батьками, освітянами та управлінцями визначатиме, якою буде реформа дошкільної освіти в Україні. Під час зустрічей усі учасники зможуть розповісти про найактуальніші проблеми та запропонувати шляхи їх вирішення. Перша публічна консультація відбулась у Києві 18 листопада 2019 року, за участі заступниці Міністра освіти і науки Любомири Мандзій.

21 листопада - День гідності та свободи

19-11-2019

Свято встановлене з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, а також вшанування патріотизму й мужності громадян.

Школярка із Закарпаття одна з двох в країні, яка написала диктант без помилок

19-11-2019

8 листопада о 11:00 тисячі слухачів Українського радіо разом написали Всеукраїнський радіодиктант національної єдності.

Вихованці ЗЦТКЕСУМ взяли участь у Всеукраїнській конференції учнівської молоді ,,Мій рідний край, моя земля очима сучасників”

18-11-2019

8-10 листопада в м. Миколаїв пройшла Х Всеукраїнська конференція учнівської молоді ,,Мій рідний край, моя земля очима сучасників”. Мета заходу – залучення учнівської молоді до пошуково-дослідницької діяльності, виховання поваги та бережливого ставлення до історико-культурної спадщини українського народу, природи рідного краю.

75 тренерів вчитимуть фахівців ІРЦ новій класифікації для оцінки індивідуальних потреб дитини

18-11-2019

Працівники інклюзивно-ресурсних центрів (ІРЦ) вивчатимуть різні міжнародні методики для роботи з дітьми з особливими освітніми потребами. Їх навчатимуть 75 профільних фахівців, які  пройшли тренінг з використання таких методик і тепер стануть тренерами для працівників ІРЦ у своїх регіонах. Підготовче навчання тривало впродовж трьох днів і завершилось 15 листопада 2019 року в Києві.

У Вільховецькій ОТГ урочисто відкрили інклюзивно-ресурсний центр, ЦНАП та міні-футбольне поле

16-11-2019

15 листопада у Вільховецькій ОТГ відбулося урочисте відкриття трьох важливих об’єктів соціальної інфраструктури – Центру надання адміністративних послуг, де мешканці громади зможуть отримати понад 100 послуг, інклюзивно-ресурсного центру для дітей з особливими освітніми потребами та міні-футбольного поля зі штучним покриттям 60х40 м, де діти і молодь зможуть займатись ігровими видами спорту.

На контролі використання коштів освітньої субвенції

13-11-2019

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2018 р. № 1012-р „Про розподіл резерву коштів освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у 2018 році” Закарпатській області виділено кошти освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у сумі 44 031,0 тисяч гривень для забезпечення належних санітарно-гігієнічних умов у приміщеннях закладів загальної середньої освіти області. Рішенням сесії обласної ради 04.04.2019 № 1422 здійснено розподіл зазначеної суми коштів  між бюджетами районів області на умовах співфінансування.

«Мода». 11 тиждень НУШ: додаткові матеріали та рекомендації

13-11-2019

Як розповісти дітям про те, що таке мода і як вона впливає на життя людини? Пропонуємо матеріали до 11 тижня НУШ, які мають допомогти дітям розібратися у цих складних і цікавих питаннях.

Організація харчування дітей в закладах освіти Закарпатської області має бути безпечною

11-11-2019

Забезпечити раціональне і безпечне харчування учнів у закладах освіти, своєчасно вживати заходів для поліпшення його якості, здійснювати систематичний контроль за організацією харчування дітей – такі першочергові завдання дано Прем’єр-міністром України Олексієм Гончаруком за підсумками наради від 25 жовтня 2019 року.

Школярі Закарпатської області перевірили рівень знань в інтернет-олімпіаді «На Урок»

11-11-2019

Із першого жовтня по восьме листопада учасники інтернет-олімпіади «На Урок» (https://naurok.com.ua/olimpiada) безкоштовно перевірили рівень знань із 16 предметів. Загалом виконали завдання пів мільйона юних українців, серед яких 3111 осіб із Закарпатської області.

Майже 19 тисяч ігрових наборів Six Bricks отримають першокласники Закарпатської області

11-11-2019

У рамках реалізації Концепції „Нова українська школа” та спільного Меморандуму Міністерства освіти і науки України та  The LEGO Foundation Закарпатська область і у цьому році безоплатно отримала ігрові набори Six Bricks.

Ганна Новосад: Наше завдання – забезпечити доступ до дошкільної освіти та почати НУШ у базовій школі

11-11-2019
Міністр освіти і науки Ганна Новосад представила «To do list» змін, які планується впровадити у сферах освіти та науки в межах трьох часових проміжків – до кінця 2019 року, впродовж 2020 року та загалом протягом наступних 5 років. Захід відбувся на базі сучасного дитячого садка у смт Обухівка Дніпропетровської області 8 листопада 2019 року.

9 листопада — День української писемності та мови

09-11-2019

Це свято було встановлено 9 листопада 1997 року. Цього ж дня православна церква вшановує пам’ять святого преподобного Нестора Літописця, якого вважають не лише батьком вітчизняної історії, а й словесності.

ЗНО-2020: на що варто зважати, готуючись до тестування

07-11-2019

Пропонуємо ознайомитися з інформацією, яка допоможе майбутнім учасникам підготуватися до проходження зовнішнього незалежного оцінювання 2020 року.

Підтримка студентства області в здобутті вищої освіти

07-11-2019

Департамент освіти і науки облдержадміністрації в рамках реалізації Програми розвитку освіти Закарпаття на 2013 – 2022 роки (далі  ̶ Програма) здійснює підтримку пільгових категорій студентів закладів вищої освіти з оплати за контрактну форму навчання. У 2019/2020 навчальному році допомогу з оплати навчання на контрактній основі за рішенням комісії департаменту освіти і науки облдержадміністрації отримали 88 студентів із  соціально незахищених сімей на загальну суму 621 283 гривні.

Зарплати всіх освітян зростуть на 9%, а молоді вчителі зі стажем до 10 років отримають виплату майже 21 тис грн, — Уряд презентував бюджет-2020 до 2 читання

05-11-2019

Зарплати всіх освітян у новому році мають зрости на 9% , а молоді вчителі зі стажем до 10 років, що сьогодні отримують найменшу зарплату, наприкінці року отримають виплату у розмірі 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб станом на 1 січня 2020 року — майже 21 тис грн. Про це йшлося на урядовій пресконференції 5 листопада 2019 року, у приміщенні Кабміну.