Новини департаменту

Пробне ЗНО-2021: дати реєстрації та тестування

15-10-2020

Участь у пробному тестуванні надасть змогу ознайомитися із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання (з порядком доступу до пункту тестування і робочого місця, особливостями роботи із бланками відповідей тощо), структурою та змістом тестових зошитів.

Розблоковано процес забезпечення підручниками шкіл, які переходять на навчання українською мовою, – Сергій Шкарлет про рішення Уряду

15-10-2020

13 жовтня 2020 року, Уряд на позачерговому засіданні прийняв зміни до Порядку забезпечення підручниками та посібниками здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників. Відповідні зміни встановлюють правові механізми, необхідні для забезпечення підручниками українською мовою закладів загальної середньої освіти (ЗЗСО), які переходять з навчання російською  на навчання українською мовою. 

„Арніка” – це цікаво, змістовно і корисно

13-10-2020

Час, проведений весело і змістовно, минає дуже швидко, залишаючи позитивні емоції і незабутні враження.

Запрошуємо до обговорення!

13-10-2020

З метою підготовки тендерної документації на закупівлю навчального обладнання для кабінетів фізики, хімії, біології, математики, географії, STEM-лабораторії та недопущення дискримінації учасників, запрошуємо всіх бажаючих постачальників та виробників взяти участь в обговоренні технічних характеристик та параметрів зазначеного обладнання.

МОН рекомендує закладам вищої, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти перейти на тимчасове дистанційне навчання з 15 жовтня

13-10-2020

У зв’язку з погіршенням епідеміологічної ситуації в Україні, спричиненої поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), Міністерство освіти і науки України рекомендує запровадити дистанційне навчання в закладах вищої, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної)  освіти з 15 жовтня до 15 листопада 2020 року.

МОН рекомендує закладам загальної середньої освіти провести осінні канікули 15-30 жовтня через підвищення захворюваності на COVID-19

13-10-2020

Міністерство освіти і науки рекомендує закладам загальної середньої освіти провести осінні канікули з 15 по 30 жовтня 2020 року включно, внісши для цього необхідні зміни до структури/тривалості навчального року. Про це йдеться у листі МОН керівникам закладів загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти.

Поступ команди МОН на зміцнення системи освіти і науки України: ключові цілі та завдання (частина II)

13-10-2020

Міністерство освіти і науки України продовжує серію бліц-публікацій про роботу нової команди МОН. У цьому блоці – ключові цілі та завдання Міністерства.

Сьогодні стартує третій етап сертифікації вчителів 2020

12-10-2020

Сьогодні, 12 жовтня, стартує третій і фінальний етап пілотної сертифікації вчителів початкових класів 2020 – вивчення практичного досвіду роботи. Він триватиме до 6 листопада.

Проведено круглий стіл за підсумками всеукраїнського експерименту з формування багатомовності дітей та учнів

12-10-2020

9 жовтня учасники всеукраїнського експерименту «Формування багатомовності дітей та учнів: прогресивні європейські ідеї в українському контексті», використовуючи дистанційний формат спілкування, за круглим столом обговорили досягнення та виклики експерименту в Закарпатській області. 8 жовтня такий захід відбувся в Чернівцях, а 13, 15 жовтня – запланований відповідно в Запоріжжі та Одесі.

МОН прогнозує зміну ландшафту потрібних професій, – Сергій Шкарлет

12-10-2020

Тенденція до неоіндустріалізації, впровадження концепції Індустрії 4.0, розвиток ІТ-технологій, екологічні проблеми – у найближчі 5–10 років змінять ландшафт найбільш потрібних професій. Про це йдеться в проєкті Стратегії розвитку вищої освіти в Україні на 2021-2031 роки, який розміщений на сайті МОН для громадського обговорення.

Поступ команди МОН на зміцнення системи освіти і науки України: ключові цілі та завдання (частина І)

12-10-2020

Міністерство освіти і науки України продовжує серію бліц-публікацій про роботу нової команди МОН. Цього разу йтиметься про ключові цілі та завдання Міністерства.

У ЗЦТКЕСМ організували гру «Козацькими стежками», присвячену Дню захисника України

11-10-2020

У день покровительки всього роду козацького – Пресвятої Покрови українці відзначають День захисника України та День українського козацтва. Це свято благородства, яким володіють справжні оборонці, визволителі й захисники України.

За участю першого заступника голови облдержадміністрації обговорено актуальні питання роботи освітньої галузі Мукачівщини

09-10-2020

9 жовтня 2020 року під головуванням першого заступника голови обласної державної адміністрації Олега Коцюби відбулася нарада з питань освоєння коштів освітньої субвенції у Мукачівському районі.

Поступ команди МОН на зміцнення системи освіти і науки України: діджиталізація та онлайн-послуги

09-10-2020
Міністерство освіти і науки України продовжує серію бліц-публікацій про роботу нової команди МОН на зміцнення системи освіти і науки України. У шостому блоці йдеться про електронні новації в освітньому просторі.

Стандарт базової середньої освіти – основа для реалізації реформи «Нова українська школа» в 5-9 класах

09-10-2020

Державний стандарт базової середньої освіти, затверджений Урядом 30 вересня, є основою для реалізації реформи «Нова українська школа» в 5-9 класах. Про це сьогодні, 8 жовтня 2020 року, заявив т.в.о. Міністра освіти і науки Сергій Шкарлет під час пресконференції, присвяченій Державному стандарту.

Поступ команди МОН на зміцнення системи освіти і науки України: вища освіта

08-10-2020
Міністерство освіти і науки України продовжує серію бліц-публікацій про роботу нової команди МОН на зміцнення системи освіти і науки України. У четвертому блоці – питання вищої освіти.

Поступ команди МОН на зміцнення системи освіти і науки України: професійна (професійно-технічна) освіта

07-10-2020

МОН продовжує серію бліц-публікацій про роботу нової команди Міністерства на зміцнення системи освіти і науки України. У третьому блоці йдеться про питання професійної (професійно-технічної) освіти. 

Поступ команди МОН на зміцнення системи освіти і науки України: загальна середня освіта

07-10-2020

МОН продовжує серію бліц-публікацій про роботу нової команди Міністерства на зміцнення системи освіти і науки України. Другий блок стосується питань загальної середньої освіти. 

Поступ команди МОН на зміцнення cистеми освіти і науки України: дошкільна, інклюзивна та позашкільна освіта

06-10-2020

МОН розпочинає серію бліц-публікацій про роботу нової команди Міністерства на зміцнення системи освіти і науки України. Перший блок стосується  дошкільної, інклюзивної та позашкільної освіти.

Цифровізація освіти: МОН розпочало пілотування державних шкільних е-журналів та е-щоденників

06-10-2020

Міністерство освіти і науки України розпочало проєкт з пілотування безкоштовного програмного забезпечення для створення та ведення шкільних електронних журналів та щоденників. У випробуванні нових е-додатків візьмуть участь щонайменше по два-три заклади освіти з кожної області.

Вітаємо Миколу Федоровича Дроня з високою державною нагородою

05-10-2020

Відповідно до Указу Президента України від 30.09.2020 № 416/2020 „Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня працівників освіти”,  за значний особистий внесок у розвиток національної освіти, багаторічну плідну педагогічну діяльність та високий професіоналізм високою державною нагородою „Заслужений вчитель України” відзначено Дроня Миколу Федоровича, вчителя інформатики гімназії-інтернату м. Хуста Закарпатської області.

Як працюють ІРЦ області в умовах карантину

02-10-2020

Сьогодні, 2 жовтня 2020 року, в онлайн-режимі відбулася робоча нарада з директорами інклюзивно-ресурсних центрів, під час якої обговорювалися питання організації навчання та супроводу дітей  з особливими освітніми потребами, порядок роботи інклюзивно-ресурсних центрів в умовах карантину.

До 2023 року в Україні модернізують систему управління та фінансування закладів профосвіти – МОН розпочало роботу над Стратегією розвитку галузі

02-10-2020

Модернізація системи профосвіти складатиметься з трьох компонентів  удосконалення системи управління та фінансування, підвищення якості освіти та розвитку співпраці з бізнесом. Про це йшлося під час першого засідання робочої групи з розробки Стратегії розвитку професійної освіти сьогодні, 1 жовтня 2020 року. 

В області відзначили День працівників освіти

01-10-2020

Свято людяності й доброти, мудрості і надії, віри та любові або ж словами із пісні  „тих, хто вчить жити на світі” відбулося 1 жовтня в Закарпатському обласному палаці дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН”.

З нагоди 95-річчя юннатівського руху в Україні вихованці та педагоги закладів позашкільної освіти підтримали проведення Всеукраїнської ювілейної естафети

30-09-2020

Цими днями в Закарпатському обласному еколого-натуралістичному центрі проведено заходи в рамках відзначення 95-річчя юннатівського руху в Україні.

Відомі терміни проведення ЗНО-2021

30-09-2020

Наказом Міністерства освіти і науки України від 30 вересня 2020 року № 1210 затверджено календарний план підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року.

Уряд затвердив Державний стандарт базової освіти, який визначатиме мету та принципи освітнього процесу в базовій школі з 2022 року.

30-09-2020

Кабінет Міністрів України на черговому засіданні 30 вересня затвердив Державний стандарт базової середньої освіти. Він набуде чинності з 2022 року та стосуватиметься учнів, які навчаються за дванадцятирічною програмою.

Завдання у тестах на ЗНО-2021 з української мови та української мови і літератури матимуть компетентнісну орієнтацію

30-09-2020

У 2021 році випускники, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти та/або планують вступати до закладів вищої освіти, матимуть можливість самостійно обирати, яку саме роботу виконуватимуть під час ЗНО  з української мови і літератури чи лише з української мови.

Розпочався відпочинок дітей у філії ,,Едельвейс” ЗЦТКЕСУМ

28-09-2020

23 вересня 2020 року філія ,,Едельвейс” Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді відновила роботу. На чергову відпочинкову зміну приїхали  організовані групи дітей з м.Мукачево, м.Хуст та Мукачівського району. 

У Воловецькій філії ЗОЕНЦУМ ,,Арніка” організовано оздоровлення дітей соціально незахищених категорій

28-09-2020

У Воловецькій філії ЗОЕНЦУМ ,,Арніка” організовано оздоровлення дітей соціально незахищених категорій

Закарпатський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді гостинно відчинив двері своїм вихованцям

28-09-2020

З метою залучення учнівської молоді до позашкільної освіти засобами екологічного виховання, до дослідницької та природоохоронної діяльності  25 вересня 2020 року в Закарпатському обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді відбулося свято ,,День відкритих дверей в ЗОЕНЦ”. Під час святкування проведено заходи до Дня позашкілля, Всеукраїнської акції „День юного натураліста”, Всеукраїнської естафети „Стежинами юннатівського руху”, приуроченої 95-ій річниці юннатівського руху в Україні та інші.

Залучення бізнес-партнерів, підвищення якості підготовки фахівців, рання адаптація до робочого місця – перші результати впровадження дуальної форми навчання у вищій освіті

28-09-2020

Завершився перший етап пілотного проєкту із впровадження дуальної форми здобуття освіти у закладах фахової передвищої та вищої освіти України. МОН у співпраці з Представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні та державною установою «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти» підготувало Аналітичний звіт за результатами першого року його реалізації.

МОН пропонує для громадського обговорення проєкт Стратегії розвитку вищої освіти України

28-09-2020

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проєкт Стратегії розвитку вищої освіти України на 2021-2031 роки, підготовлений на виконання Указу Президента України Володимира Зеленського «Про вдосконалення вищої освіти в Україні» №210/2020 від 3 червня 2020 року.

Деінституалізація – тема дискусії у рамках міжнародної науково-практичної конференції

25-09-2020

Деінституалізація, кадрове забезпечення і кваліфікаційні навички спеціалістів, які надають послуги особам з інвалідністю, були темою обговорення міжнародної науково-практичної конференції „Актуальні питання розвитку системи надання освітніх, соціальних, медичних, абілітаційних/реабілітаційних послуг особам з інвалідністю”, яка проходила з 23 по 25 вересня 2020 року в онлайн-режимі на базі ДВНЗ „Ужгородський національний університет”.

МОН оперативно виправляє прогалини щодо забезпечення підручниками шкіл, які переходять на навчання українською мовою

24-09-2020

Перехід закладів загальної середньої освіти (ЗЗСО) з навчанням російською мовою на навчання українською мовою відбувається поетапно, відповідно до змін нормативно-правової бази та з урахуванням видання нових підручників для окремих паралелей класів.

Цікаво і змістовно розпочали навчальний рік у Закарпатському центрі туризму, краєзнавства, екскурсій та спорту учнівської молоді

23-09-2020

Змістовно та цікаво розпочинається новий 2020/2021 навчальний рік у Закарпатському центрі туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді. В умовах адаптивного карантину, з дотриманням усіх протиепідемічних заходів і норм ЗЦТКЕСУМ надає освітні послуги допитливим вихованцям.

29 вересня стартують лекції про науку для підлітків від Science Teens Platform

23-09-2020
29 вересня 2020 року стартують осінні лекції про науку для підлітків 13-17 років від програми Science Teens Platform. Перші лекції – 29 вересня та 7 жовтня – буде присвячено властивостям атмосфери та анатомії наукових відкриттів, реєстрацію на них вже відкрито.

Третій етап сертифікації вчителів 2020 відбудеться з 12 жовтня до 6 листопада незалежно від рівня епідемічної небезпеки в регіонах

21-09-2020

Третій етап пілотної сертифікації вчителів початкових класів 2020 – вивчення практичного досвіду роботи – відбудеться з 12 жовтня до 6 листопада. Він пройде незалежно від рівня епідемічної небезпеки в регіонах, де знаходяться школи учасників сертифікації. Про це повідомляє Державна служба якості освіти. 

Понад вісім тисяч вихованців прийшли на заняття в обласні заклади позашкільної освіти, які розпочали роботу у новому 2020/2021 навчальному році

17-09-2020

З 15 вересня 2020 року розпочали новий навчальний рік усі обласні заклади позашкільної освіти, на базі яких запрацювали профільні гуртки, охопивши позашкільною освітою понад 8,0 тис. вихованців.

Триває підготовка до запуску Нової української школи для базової середньої освіти

17-09-2020

Реформа Нової української школи – це одна з ключових реформ Міністерства, яка реалізується також завдяки всебічній підтримці міжнародних партнерів. На цьому наголосив т.в.о. Міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет під час зустрічі з керівником програм співробітництва ЄС в Україні Стефаном Шльойнінгом (Представництво ЄС в Україні).

Як навчати школярів основної та старшої школи під час дистанційного та змішаного форматів – оприлюднено фінальний модуль онлайн-курсу для вчителів

16-09-2020

Оприлюднено четвертий модуль онлайн-курсу про дистанційне та змішане навчання у школах і профтехах. Модуль, який є фінальним, присвячено методам навчання у дистанційному та змішаному форматі школярів основної та старшої школи. Пройти його вже можна за посиланням.

Вступ-2021: проєкт умов прийому розміщено для громадського обговорення

16-09-2020

На сайті МОН розміщено проєкт Умов прийому до закладів вищої освіти на 2021 рік для громадського обговорення. Проєкт розроблений відповідно до діючого Закону України «Про вищу освіту».

Створення у закладах освіти області безпечних умов

16-09-2020

Членами моніторингової групи 15 – 16 вересня 2020 року здійснено вивчення питання створення безпечних умов для вихованців, студентів, педагогічних та інших працівників, з урахуванням епідемічної ситуації в 11 закладах освіти

Стартувала реєстрація учасників конкурсу «Учитель року – 2021»

15-09-2020

Вчора, 14 вересня 2020 року, розпочалась реєстрація учасників всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2021» що триватиме до 4 жовтня.  Конкурс  проводиться у чотирьох номінаціях: «Українська мова та література», «Математика», «Трудове навчання» і вперше після тривалої перерви – «Керівник закладу освіти».

МОН публікує п’ятірку популярних професій серед вступників у профтехи 2020 року

15-09-2020

Водій автотранспортних засобів, кухар, електрогазозварник, кондитер, перукар та офіціант такою є п’ятірка найбільш популярних професій серед вступників до закладів професійної освіти у 2020 році. Водночас вузькогалузеві професії або ж ті, що передбачають важкі умови праці, мають менший попит серед молоді. Таку інформацію подає Міністерство освіти і науки сьогодні, 15 вересня 2020 року, за оперативними даними з регіонів.