Незважаючи на труднощі, які завдає російський агресор по освіті, знищуючи заклади, зриваючи освітній процес через повітряні тривоги, українські учні демонструють свою незламність, витримку, стійкість до подолання екстремальних ситуацій. Свідченням цього є успішне завершення навчання 26 324 випускниками краю, серед яких і внутрішньо переміщені особи. Свідоцтво про здобуття базової загальної середньої освіти (9 клас) отримали 16 275 учнів, із них 1425 з відзнакою.
10 049 отримали свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти. Випускникам вручили 665 – золотих та 175 – срібних медалей. У цьому навчальному році кількість отриманих медалей більша, ніж торік (у 2022/2023 н.р. із 10 060 випускників 590 отримали свідоцтво із відзнакою та золоту медаль та 168 – срібну). Тенденція до вмотивованості учнів випускних класів щодо отримання якісної освіти залишається не тільки на рівні, а й спостерігається незначна динаміка порівняно з минулим навчальним роком. Так, при майже однаковій кількості випускників 11/12 класів показник медалістів зріс на 82 відзнаки (1,0%.). У розрізі територіальних громад золоті медалі отримали одинадцятикласники таких громад: Ужгородська – 121 випускник, Мукачівська – 72, Нересницька – 31, Хустська – 30, Іршавська – 30, Виноградівська – 29, Рахівська – 26, Берегівська ТГ – 21, Тячівська – 21, Великобичківска – 19, Міжгірська – 17, Білківська – 14, Буштинська – 14, Горондівська – 14, Свалявська – 11, Солотвинська – 10.
Для складання національного мультипредметного тесту у 2024 році в області зареєструвалось 8378, складали – 7772 особи (92,8%). За результатами основної сесії, яка включала чотири предмети (три обов’язкові: українська мова, математика та історія України, один – на вибір, серед варіантів: українська література (для філологічних спеціальностей), іноземна мова (англійська, іспанська, німецька, французька), біологія, фізика, хімія, географія), 200 балів отримали 80 випускників, з яких 10 – із двох предметів, 70 – з одного. Таким чином, маємо 90 результатів на 200 балів. Їх здобули:
У розрізі предметів та їх ранжування результати такі: англійська мова – 33, математика – 32, українська мова – 15, історія України – 6, біологія – 3, фізика – 1.
У розрізі закладів загальної середньої освіти першість за Ужгородським науковим ліцеєм Закарпатської обласної ради – 13 випускників отримали вищий бал – 200.
Бажаємо всім випускникам успішного продовження навчання в закладах вищої освіти! Нехай збуваються Ваші мрії і реалізується бажання навчатися за омріяною спеціальністю, яка вкрай необхідна для розбудови незалежної, вільної, незламної і Переможної України! Дякуємо Вам і Вашим батькам за високий патріотизм і відданість ідеалам України! Разом переможемо!
Все буде Україна!