Новини департаменту

Методичні рекомендації щодо організації навчання осіб з особливими освітніми потребами – лист МОН

31-08-2021

Міністерство освіти і науки України надає методичні рекомендації щодо організації навчання осіб з особливими освітніми потребами в закладах загальної середньої освіти у 2021/2022 навчальному році. Про це йдеться в листі МОН. 

,,Живі, поки пам’ятаємо”. Заклади освіти області долучилися до участі у Всеукраїнській акції пам’яті ,,Сонях”

30-08-2021

27 – 29 серпня 2021 року відбувалася Всеукраїнська акція пам’яті ,,Сонях”, організована з метою гідного вшанування пам’яті військовослужбовців і учасників добровольчих формувань, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, увічнення їх героїзму, зміцнення патріотичного духу в суспільстві як новий український символ життя України, до участі у якій долучилися заклади освіти області.

Навчання під час карантину, урок про 30-річчя незалежності, реформа шкільного харчування: МОН підготувало роз’яснення щодо нового навчального року у школах

30-08-2021

Особливості навчання під час карантину, перший урок про 30-річчя незалежності України, реформа шкільного харчування і формування мережі ліцеїв. Про це та інше йдеться у листі-роз’ясненні МОН керівникам департаментів (управлінь) освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій, керівникам закладів загальної середньої освіти щодо початку 2021/2022 навчального року.

З 19 по 25 серпня в Карпатах відбувся сьомий за ліком табір мрії для дітей „Супер кемп”

29-08-2021

З 19 по 25 серпня в Карпатах відбувся сьомий за ліком табір мрії для дітей „Супер кемп”. Цього разу він пройшов у форматі секретного табору для майбутніх суперагентів, місія яких - змінити світ на краще! 69 молодих та активних учасників віком від 7 до 17 років пройшли всі випробування та достойні вважатися кращими! Організатори підготували мега насичену навчально-розважальну, пізнавально-розвиваючу, спортивно-оздоровчу програму, яка має на меті підготувати дітей до нового навчального року, дати поштовх до генерування оригінальних ідей, втілення проектів, та досягнення заповітних мрій! Захід пройшов за підтримки Департамету освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОДА під егідою громадської організації „Європейська школа”.

Використання інструментарію проєкту „Курс: Школа” для управління закладами освіти, формування статистичної звітності в Інформаційній системі управління освітою (ІСУО)

29-08-2021

27 серпня 2021 року відбувся семінар на тему „Використання інструментарію проєкту „Курс: Школа” для управління закладами освіти, формування статистичної звітності в Інформаційній системі управління освітою (ІСУО)”, участь у якому взяли представники місцевих органів управління освітою.

Про виклики, нові проєкти та інструменти в освіті йшлося під час колегії департаменту освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації

28-08-2021

Відбулося підсумкове розширене засідання колегії департаменту освіти і науки, молоді та спорту обласної державної адміністрації.  

У заході взяли участь народний депутат України Микола Тищенко, голова Закарпатської облдержадміністрації Анатолій Полосков, голова Закарпатської обласної ради Олексій Петров, керівники місцевих органів управління освітою і закладів освіти.

Вступити до закладу професійної освіти можна до 1 жовтня – лист МОН

28-08-2021

Заклади професійної освіти можуть продовжити прийом документів від вступників на бюджетні місця до 1 жовтня. Здійснювати додатковий прийом вони зможуть лише в межах ліцензованого обсягу. Лист, який дозволяє закладам подовжити вступну кампанію, було розіслано на місцеві департаменти та управління освіти.

Як відбуватиметься оптимізація мережі закладів профосвіти – МОН проводить обговорення документа

28-08-2021

Місцева влада разом з роботодавцями, громадським сектором та освітянами зможе вдосконалити мережу закладів професійної освіти, адаптувавши її до потреб мешканців конкретного регіону. Для того, щоб цей процес був прозорим та об'єктивним, Міністерство освіти і науки розробило проєкт Методичних рекомендацій щодо оптимізації такої мережі.

Цифровізація шкільної освіти: МОН запровадило електронні свідоцтва про початкову освіту

27-08-2021

Міністерство освіти і науки України затвердило Порядок виготовлення, видачі та обліку документів про початкову освіту. Відповідний наказ МОН від 2 липня 2021 № 767, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 13 серпня 2021-го за № 1069/36691, набуває чинності 1 вересня 2021 року.

Привітання Міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета з Днем Незалежності України

24-08-2021

Від імені Міністерства освіти і науки України та від себе особисто вітаю всіх із 30-ю річницею Незалежності України! 

24 серпня 1991 року було ухвалено Акт проголошення незалежності України, що символізувало відновлення державної незалежності України та увінчало тривалий шлях нашого народу до самостійності. 

ПРИВІТАННЯ МІНІСТРА ОСВІТИ І НАУКИ СЕРГІЯ ШКАРЛЕТА З ДНЕМ ДЕРЖАВНОГО ПРАПОРА УКРАЇНИ

23-08-2021

Дорогі українці!

Прийміть щирі вітання з Днем Державного Прапора України!

Окружний виховно-вишкільний пластовий табір

22-08-2021

10-21 серпня поблизу с. Верхня Солотвина Ужгородського району за підтримки департаменту освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації відбувся Окружний виховно-вишкільний пластовий табір, у якому взяли участь понад 60 пластунів з Ужгорода, Мукачева, Берегова, Хуста, Довгого, а також запрошені гості з Вишгорода. Табір був присвячений святкуванню 100-ліття Пласту Закарпаття.

Волонтерфест. Серце до серця

22-08-2021

22 серпня 2022 року відбувся крутий Молодіжний волонтерський фестиваль „Волонтерфест. Серце до серця”, який запалив серця ужгородців та гостей міста, й об’єднав десятки людей для збору коштів на обладнання для передчасно народжених малюків.

При реформуванні сфери освіти важливий діалог та зворотний зв’язок від освітян, – Голова Верховної Ради Дмитро Разумков

20-08-2021

Реформа галузі освіти є одним із найвищих пріоритетів для українського парламенту. Про це заявив Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков під час Всеукраїнського серпневого форуму «Освіта України 30 без бар’єрів: вектори якості та успіху» 19 серпня 2021 року.

Оновлення обладнання у 62 закладах та запуск онлайн-платформи для дистанційного навчання: підготовка МОН до нового навчального року у профосвіті

20-08-2021

У новому навчальному році 62 заклади професійної освіти оновлять обладнання, а для кращого навчання учнів у дистанційній чи змішаній формі МОН запустить восени платформу “Професійна освіта онлайн”. Про це розповіла генеральна директорка директорату професійної освіти МОН Ірина Шумік на Всеукраїнському серпневому форумі “Освіта України 30 без бар’єрів: вектори якості та успіху”.

Місія освіти полягає у формуванні людського капіталу, – Міністр Сергій Шкарлет під час Всеукраїнського серпневого форуму

20-08-2021

19 серпня, у м. Києві було відкрито Всеукраїнський серпневий форум «Освіта України 30 без бар’єрів: вектори якості та успіху». 

Стартував форум «Освіта України 30 без бар'єрів: вектори якості та успіху»

19-08-2021

Всеукраїнський серпневий форум «Освіта України 30 без бар'єрів: вектори якості та успіху» стартував.

Літня оздоровча кампанія – 2021. У Воловецькій філії ЗОЕНЦУМ ,,Арніка” зміцнили своє здоров’я та розвинули творчі здібності діти з різних територіальних громад

17-08-2021

З 2 по 15 серпня у Воловецькій філії Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру ,,Арніка” на відпочинку перебували вихованці закладів освіти Великобичківської та Нересницької територіальних громад. Протягом 14 днів відпочинковий табір став гостинною домівкою для дітей.

Перша зміна національно-патріотичного табору „Рятівник”

17-08-2021

9 – 15 серпня 2021 року  серед неймовірних просторів села Вишка на горі Красія за підтримки департаменту освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації пройшло таборування 1 зміни національно-патріотичного табору „Рятівник”.

35 дітей діей протягом тижня проживали у справжньому наметовому містечку, навчалися бути юними рятівничками, відвідували заняття з тактики, стрільби з луку та превматичної гвинтівки, історії, туристочного орієнтування, домедичної допомоги.

Кожного дня вони отримували безліч яскравих емоцій від неймовірних краєвидів, смачної їжі, веселих вечірніх ватр та загальної атмосфери на таборі. Ці емоції залишаться з ними так само надовго, як і їхні побратими, яких вони там знайшли.

Літня оздоровча кампанія – 2021. У філії ,,Едельвейс” ЗЦТКЕСУМ вихованці змістовно провели свій відпочинок

17-08-2021

,,Родина, родина – це вся Україна”, ,,Хто зі спортом дружить, той здоров’я береже”, ,,Ми – проти насильства і жорстокості”, ,,Світ очима дітей” – ці та багато інших тематичних організаційно-масових та виховних заходів, пізнавальних конкурсів, вікторин, ігор та змагань з вихованцями було проведено під час відпочинку у філії ,,Едельвейс” Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді.

Як якісно організувати діяльність закладів дошкільної освіти – роз’яснення МОН

12-08-2021

Базовий компонент дошкільної освіти, безпечний освітній процес, безбар’єрний простір, харчування для дошкільнят, підвищення кваліфікації педагогів. Про ці та інші питання діяльності дитсадків йдеться в листі Міністерства освіти і науки України керівникам департаментів освіти обласних та Київської міської державних адміністрацій.

Дивіться переліки навчальної літератури та програм, рекомендованих МОН для 2021/2022 навчального року

12-08-2021

Міністерство освіти і науки надало рекомендовані переліки навчальної літератури та навчальних програм.

Президент підписав закон щодо вдосконалення механізмів формування мережі ліцеїв для запровадження якісної профільної середньої освіти

09-08-2021

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення механізмів формування мережі ліцеїв для запровадження якісної профільної середньої освіти. 6 серпня 2021 року, закон повернуто до Верховної Ради з підписом Президента.

Уряд затвердив план заходів щодо реалізації Декларації про безпеку шкіл

05-08-2021

Кабінет Міністрів затвердив план заходів щодо реалізації Декларації про безпеку шкіл. Відповідне рішення Уряд ухвалив  4 серпня 2021 року.

Як організувати якісне інклюзивне навчання – поради для директора школи

04-08-2021

Нормативно-правова база та роль директора в організації інклюзивного навчання, алгоритм створення інклюзивного класу та співпраця з батьками. Про ці та інші складові організації якісного інклюзивного навчання в школі йдеться в матеріалі з порадами для директорів від Державної служби якості освіти та проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe).

,,Королівська гвардія” – вперед! Джури Закарпаття взяли участь у ІІІ (Всеукраїнському) етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура”)

02-08-2021

Напередодні 30-ї річниці незалежності України у галузі освіти активізовано проведення національно-патріотичних заходів з участю дітей та молоді. Зокрема, з 19 до 29 липня 2021 року Чернівецькій області проведено  ІІІ етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура”) „Джура 2021: Буковинська січ” для старшої вікової групи. Участь у зазначеному всеукраїнському заході від Закарпатської області взяв рій ,,Королівська гвардія” Королівського закладу загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів №1 Королівської селищної ради Берегівського району.

Під час круглого столу «Новій українській школі – нова фізична культура» презентовано модельну програму з фізкультури для 5-6 класів

02-08-2021

Модельна програма з фізичної культури для 5-6 класів, підготовка вчителів фізкультури та нова модель фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи шкіл. Про це йшлося під час круглого столу «Новій українській школі – нова фізична культура», який відбувся сьогодні, 30 липня 2021 року. Круглий стіл організували Міністерство освіти і науки України та проєкт Олександра Педана з розвитку спорту серед школярів «JuniorZ».

У МОН розповіли, як у новому році виховувати школярів

29-07-2021

Міністерством освіти і науки напередодні нового навчального року розроблені традиційні рекомендації для педагогічних працівників про деякі питання організації виховного процесу в 2021/2022 році.

Удосконалено організацію інклюзивного навчання в закладах дошкільної освіти – рішення Уряду

29-07-2021

Упровадження диференційованого підходу до забезпечення підтримки дітей з особливими освітніми потребами (ООП), затвердження нової форми індивідуальної програми розвитку та визначення рівнів підтримки в освітньому процесі дітей під час інклюзивного навчання. Ці зміни внесено до постанови Кабінету Міністрів «Про затвердження Порядку організації діяльності інклюзивних груп у закладах дошкільної освіти» сьогодні, 28 липня 2021 року.

Визначено заклади профосвіти, які цьогоріч отримають кошти на створення навчально-практичних центрів

27-07-2021

Конкурсна комісія МОН відібрала 62 заклади професійної освіти, які цьогоріч отримають кошти на облаштування нових або дооснащення раніше створених навчально-практичних центрів. Перелік закладів та обсяг фінансування майбутніх центрів визначено наказом Міністерства освіти і науки № 846, який сьогодні, 27 липня 2021 року, опубліковано на сайті відомства.

Затверджено методичні рекомендації щодо оцінювання результатів навчання учнів 1-4 класів

27-07-2021

Міністерство освіти і науки затвердило методичні рекомендації щодо оцінювання результатів навчання учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти. Відповідний наказ і текст рекомендацій оприлюднено на сайті МОН.

Вступ-2021: понад мільйон заяв подано вступниками на бакалаврат

26-07-2021

У п‘ятницю, 23 липня, завершився прийом заяв та документів для вступників на освітні ступені бакалавра, наскрізного магістра та магістра (на основі ступеня бакалавра).

ЗНО: готовність, очікування і результати очима учасників

23-07-2021

Протягом третьої декади червня 2021 року департаментом освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації проведено опитування учасників зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року про їхню щодо їхнього готовності до проходження тестування. В анкетуванні взяли участь 749 респондентів, що становить 6% від загальної кількості осіб, які зареєструвалися для проходження зовнішнього незалежного оцінювання.

На Закарпатті сучасні технології дозволяють по-новому навчати і пізнавати світ

22-07-2021

21 липня 2021 року в закладах освіти Солотвинської територіальної громади відбулася презентація проєкту „Віртуальна реальність єднає Карпати: інтерактивні шкільні лабораторії”.

Інклюзивно-ресурсні центри в Україні впроваджуватимуть європейські стандарти безбар’єрності – рішення Уряду

22-07-2021

Кабінет Міністрів України на виконання Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року, розробленої в межах ініціативи Першої леді Олени Зеленської, удосконалив роботу інклюзивно-ресурсних центрів. 

Вступ-2021: подано майже 800 тисяч електронних заяв (уточнена інформація)

20-07-2021

Триває прийом заяв та документів до закладів фахової передвищої та вищої освіти. За даними державного підприємства «Інфоресурс», станом на 09:00 19 липня на сайті vstup.edbo.gov.ua створено 266 тис. 621 електронних кабінети та подано 793 тис. 969 заяв.

В Ужгороді відбулося засідання підгруп українсько-угорської міжвідомчої робочої групи з питань освіти

16-07-2021

15 липня 2021 року в м. Ужгород відбулося спільне засідання підгруп українсько-угорської міжвідомчої робочої групи з питань освіти, роботу якого модерували Світлана Харченко, головний спеціаліст відділу змісту освіти, мовної політики та освіти національних меншин Головного управління загальної середньої та дошкільної освіти директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти Міністерства освіти і науки України, та Каталін Любка, радник держсекретаря Міністерства зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини.

Керівництво області привітало випускників, які склали ЗНО на 200 балів

16-07-2021

Очільник області Анатолій Полосков разом із заступником голови облдержадміністрації Ігорем Шинкарюком, директоркою департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОДА Мар'яною Марусинець привітали тих, хто протягом усіх років навчання докладав максимум зусиль, щоб скласти ЗНО на найвищий бал.

Триває Всеукраїнський освітньо-культурний марафон «#Наша_незалежність»

16-07-2021

Запрошуємо жителів та громадські організації Закарпаття долучатися до поширення історичних матеріалів та фактів, що відіграли знакову роль у становленні незалежності України.

 

Вдосконалено механізми формування мережі ліцеїв для запровадження якісної профільної середньої освіти – Верховна Рада ухвалила закон

16-07-2021

15 липня 2021 року, Верховна Рада у другому читанні ухвалила закон про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення механізмів формування мережі ліцеїв для запровадження якісної профільної середньої освіти.

Вступ-2021: розпочато прийом е-заяв та документів до закладів вищої та фахової передвищої освіти

14-07-2021

Сьогодні, 14 липня 2021 року, розпочинається прийом електронних заяв та документів для вступників на бакалавра чи наскрізного магістра до закладів вищої освіти та на основі 11 класів за денною формою здобуття освіти до закладів фахової передвищої освіти. Подача е-заяв та документів відбувається на сайті vstup.edbo.gov.ua

Як спланувати роботу дитсадка на рік – рекомендації МОН

14-07-2021
План роботи закладу дошкільної освіти є одним із основних документів, який регламентує його діяльність упродовж навчального року та літнього періоду. У листі департаментам освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій та інститутам післядипломної педагогічної освіти Міністерство освіти і науки України надало рекомендації щодо створення плану роботи дитсадка, його розділів і змісту, аналізу діяльності закладу та процесу постановки завдань на рік.

Розбудова безбар’єрної України: ключові кроки у сфері інклюзивної освіти

13-07-2021

12 липня, під час засідання Ради безбар’єрності за участю Першої леді Олени Зеленської та Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля було погоджено масштабний План заходів на 2021-2022 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні. До Плану заходів включено понад 250 ініціатив, які буде втілено в життя протягом найближчих двох років.

На конференції професійної освіти визначили функції та цілі регіональних рад професійної освіти

12-07-2021

Регіональні ради професійної освіти мають стати новою платформою, яка об'єднає всіх стейкхолдерів сфери. Також вони мають стати місцем, куди роботодавці можуть звернутись, щоб покращити якість підготовки працівників або ж збільшити кількість фахівців за конкретною професією. Регіональна рада має оперативно реагувати на такі запити бізнесу та формувати рекомендації, обов’язкові для виконання органами влади. Про це йшлося на панельній дискусії про діяльність регіональних рад профосвіти на конференції «Освіта можливостей: нові горизонти професійної (професійно-технічної) освіти в Україні» 9 липня 2021 року. 

Понад 10 міжнародних проєктів презентовано на конференції професійної освіти

09-07-2021

Єдина система професійної освіти, оновлення її змісту та якості, а також популяризація такої освіти є основними завданнями в розвитку сфери. Для їх ефективної реалізації МОН бере участь у понад 10 міжнародних проєктах та активно залучає міжнародних експертів до реформування галузі. Про це йшлося на презентаційній панелі конференції “Освіта можливостей: нові горизонти професійної (професійно-технічної) освіти в Україні" сьогодні, 8 липня 2021 року. 

Сергій Шкарлет на відкритті конференції МОН: у 30-річчя Незалежності ми даємо поштовх для перезапуску однієї з найбільш перспективних сфер – професійної освіти

08-07-2021

Профтехосвіта довгий час не отримувала належної уваги з боку керівництва держави, освітніх управлінців, фінансувалася за залишковим принципом. Заручившись підтримкою Президента України, ми поставили перед собою амбітну ціль перезавантажити систему профосвіти, зміцнити її й нарешті зруйнувати той застарілий стереотип про її непрестижність. Випускники закладів професійної освіти мають пишатися своєю освітою. 

В Ужгороді відкрили найбільший модернізований шкільний басейн

07-07-2021

Голова Закарпатської ОДА Анатолій Полосков взяв участь в урочистому відкритті оновленого басейну Класичної гімназії м. Ужгород.

Відбулось перше засідання комісії з розгляду проєктів програми «Спроможна школа для кращих результатів»

06-07-2021

5 липня 2021 року, відбулось перше засідання комісії з розгляду проєктів, що пропонуються для участі в програмі «Спроможна школа для кращих результатів».

Розпочато доставлення підручників для 4-х класів Нової української школи

05-07-2021

За інформацією державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти», розпочато доставлення підручників для 4-х класів Нової української школи до книжкових баз органів управління освітою обласних, Київської міської державних адміністрацій.

Проведено дитячий літній табір „Зелена школа”

05-07-2021

З 28 червня по 3 липня  2021 року в с. Гукливе Мукачівського району за підтримки департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОДА громадською організацією „Екосфера” проведено  дитячий  літній табір  „Зелена школа”