пл. Народна, 4, м. Ужгород, Закарпатська обл., 88008
depon@carpathia.gov.ua

Новини департаменту

Хлопці та дівчата демонструють свою трудову майстерність

31-01-2020

31 січня на базі Ужгородської ЗОШ І-ІІІ ст. № 8 64 хлопців та дівчат – учнів 9 та 11 класів закладів загальної середньої освіти Закарпатської області – змагалися у ІІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання (обслуговуючі та технічні види праці).

Тепер все офіційно: 2020-2021 навчальний рік буде Роком математики в Україні – Президент підписав Указ

31-01-2020

Президент Володимир Зеленський підписав Указ «Про оголошення 2020/2021 навчального року Роком математичної освіти в Україні». Про це повідомила Міністр освіти і науки України Ганна Новосад сьогодні, 30 січня 2020 року, на Всеукраїнській конференції для вчителів математики.

Проведено інструктаж щодо реєстрації осіб на ЗНО-2020

30-01-2020

Сьогодні, 30 січня 2020 року на базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти методистом Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти Ольгою Івоняк за участі працівників департаменту освіти і науки облдержадміністрації та інституту післядипломної педагогічної освіти проведено інструктаж  з відповідальними за зовнішнє незалежне оцінювання в адміністративних одиницях області, координаторів з питань ЗНО у закладах професійної (професійно-технічної освіти), фахової передвищої освіти щодо реєстрації учнів (слухачів, студентів),  які у 2020 році складатимуть державну підсумкову атестацію у формі ЗНО.

З мріями до зірок: відбувся ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади із астрономії

30-01-2020

30 січня у Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти 31  учень 10–11-х класів закладів освіти Закарпаття взяли участь у ІІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади із астрономії.

Відбувся ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з правознавства

29-01-2020

На базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти  55 учнів 9-11 класів закладів загальної середньої освіти Закарпатської області у напружених олімпіадних перегонах змагалися за звання найкращого знавця права.

Розпочинається реєстрація на участь в ЗНО 2020 року

29-01-2020

Реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні 2020 року триватиме з 03 лютого до 24 березня. Комплекти реєстраційних документів учнів (слухачів, студентів) для проходження державної підсумкової атестації у формі ЗНО керівники закладів освіти можуть надсилати до 17 березня 2020 року.

Семінар-практикум для педагогічних працівників професій швейного напряму на базі навчально-практичного центру сучасних швейних технологій і дизайну Хустського професійного ліцею сфери послуг

29-01-2020

27 січня  2020 року на базі навчально-практичного центру сучасних швейних технологій і дизайну Хустського професійного ліцею сфери послуг відбувся семінар-практикум для педагогічних працівників професій швейного напряму в рамках короткострокового підвищення кваліфікації.  

Експериментують юні хіміки

28-01-2020

Хімія завжди допомагала і продовжує допомагати людині в її практичній діяльності. Сучасне суспільство потребує освіченої молоді, яка мала б здібності до впровадження власних розробок у різноманітних галузях науки, техніки, виробництва. Така успішна діяльність можлива тільки на основі гармонійного розуміння матеріального світу, довкілля, свідомого пошуку власного місця в повсякденному житті. Тому знання з фундаментальних науково-природничих дисциплін, у тому числі з хімії, стають необхідними у вирішенні  актуальних проблем сьогодення та можливих майбутніх глобальних питань.

Відбулася олімпіада з української мови для учнів шкіл з навчанням мовами нацменшин

28-01-2020

27 січня 44 учні 8 – 11 класів закладів загальної середньої освіти з навчанням угорською та румунською  мовами взяли участь у ІІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови і літератури.

Лідери учнівського самоврядування ,,Нове покоління” реалізовують проєкти з розвитку і підтримки дитячого громадського руху

27-01-2020

24 січня  2020 року в м. Ужгород у Закарпатському обласному палаці дитячої та юнацької творчості ,,ПАДІЮН” відбувся навчальний збір лідерів Закарпатського учнівського парламенту ,,Нове покоління”, участь у якому взяли понад 80 активних школярів представників місцевих органів учнівського самоврядування міст, районів та об’єднаних територіальних громад області.

Триває математичний марафон

27-01-2020

Уже другу неділю поспіль юні знавці математики борються за звання найкращого та можливість представляти Закарпаття у IV етапі Всеукраїнської  учнівської  олімпіади.

Майбутні біологи змагалися за першість

27-01-2020

25 січня у Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти 93  учні 8–11-х класів закладів освіти Закарпаття взяли участь у ІІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології.

Завершилася реєстрація на пробне ЗНО

27-01-2020

24 січня закінчився термін реєстрації на пробне зовнішнє незалежне оцінювання 2020 року. За попередніми результатами, на Закарпатті зареєстровано 5652 особи, які обрали для складання 9479 тестувань.

Обласні заклади позашкільної освіти збагатили вихованців філії ,,Едельвейс” новими знаннями та творчими здобутками

24-01-2020

22 січня 2020 року у філії ,,Едельвейс” Закарпатського центру  туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді завершився відпочинок учнів і вихованців закладів освіти Виноградівського, Іршавського та Тячівського районів, що запам’ятається цікавими та змістовними майстер-класами, організованими обласними закладами позашкільної освіти 

Під час зимового відпочинку вихованці у філії ,,Арніка” збагатилися творчо і фізично

24-01-2020

Завершилася перша у цьому році відпочинкова зміна у Воловецькій філії ,,Арніка” Закарпатськоого обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, під час якого учні закладів загальної середньої освіти м.Ужгород і Перечинського району зміцнили своє здоров’я та навчилися різноманітним видам творчої діяльності під час занять, організованих педагогічними працівниками обласних закладів позашкільної освіти.

Відбувся ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з румунської мови та літератури

24-01-2020

24 січня участь у ІІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з румунської мови та літератури взяли 11 учнів 9-11 класів закладів загальної середньої освіти з румунською мовою навчання. Це учні, які представляють Тячівський та Рахівський райони нашої області – місця компактного проживання представників цієї національної меншини.

Як організувати вступну кампанію у закладах фахової передвищої освіти: МОН проведе регіональні наради

24-01-2020

Фахівці МОН проведуть серію регіональних нарад-семінарів у закладах фахової передвищої освіти, під час яких розкажуть про організацію цьогорічної вступної кампанії. Сьогодні, 23 січня 2020 року, Міністерка освіти і науки Ганна Новосад підписала наказ, який визначає перелік закладів, де будуть проведені такі наради.

Відбувся ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики

23-01-2020

У Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти триває олімпіадний марафон – 75 учнів 8-11 класів закладів загальної середньої освіти Закарпатської області змагалися за звання найкращого знавця фізики у ІІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади.

Юні історики виборюють звання найкращого

22-01-2020

У День Соборності України, 22 січня, Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти приймав учасників ІІІ етапу 25 ювілейної Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії – 91 учня 8-11 класів закладів загальної середньої освіти Закарпатської області.

Вихованці ,,ПАДІЮНу” – активні учасники всеукраїнських культурно-масових заходів

22-01-2020

Початок нового року виявився багатим на творчі здобутки вихованців Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН”. Щойно завершивши проведення шоу-програми ,,Парад зірок” у „ПАДІЮНі”, творчі колективи закладу позашкільної освіти долучилися до участі у Всеукраїнському дитячо-юнацькому фестивалі-конкурсі естрадної пісні „Різдвяна зіронька”, який пройшов 16 – 19 січня 2020 року в м. Мукачево.

Як визначитися з професією - на сайті МОН розміщено матеріали для профорієнтації школярів

22-01-2020

МОН створило розділ на сайті, який допоможе школярам обрати майбутню професію. У ньому вже розміщено перші матеріали - буклети для педагогів та молоді, а також запрошення на профільні конкурси. Надалі розділ доповниться інформацією, зокрема, про різноманітні активності, відкриті уроки тощо.

Триває олімпіадний марафон: відбулися змагання з економіки

21-01-2020

21 січня 22 учнів 9 – 11 класів загальної середньої освіти Закарпатської області на базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти змагалися у ІІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з економіки.

Дні відкритих дверей у закладах професійної (професійно-технічної) освіти

21-01-2020

Вибір професії – важливий крок у житті кожної людини. Профорієнтація сьогодні є серед пріоритетів роботи закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

Навчання та професійний розвиток вчителів англійської мови, розробка професійних стандартів і обмін досвідом – МОН та Британська Рада підписали меморандум про співпрацю

21-01-2020

МОН та Британська Рада підписали меморандум, в якому визначено пріоритети співпраці до 2024 року. Серед них: викладання і вивчення англійської мови, вдосконалення підготовки вчителів англійської мови у вишах, розробка національних професійних стандартів для вчителів іноземної мови та систем оцінювання рівня володіння англійською мовою серед учнів та студентів згідно з рекомендаціями Ради Європи.

Змагаються юні знавці рідної мови

20-01-2020

Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти щиро вітав сьогодні, 20  січня, 93 учнів 8-11 класів – учасників ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови і літератури.

,,Парад зірок” у „ПАДІЮНі”

20-01-2020

Уже традиційно щороку 13 січня Закарпатський обласний палац дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН” влаштовує феєричну концертну шоу-програму. Захід проводиться з участю вихованців різних гуртків палацу.

Змагаються юні математики

19-01-2020

Цього святкового недільного дня  для участі у І турі ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики з’їхалося 95 учасників – учнів 7-11 класів закладів загальної середньої освіти Закарпатської області.

Змагалися юні екологи

17-01-2020

17 січня 2020 року на базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся ІІІ етап 10-ї, ювілейної, учнівської олімпіади з екології. У заході взяли участь учні 10-11 класів районів (міст, ОТГ) нашого краю.

У „Арніці” знову панувала творчість

17-01-2020

16 січня педагоги ЗОЦНТТУМ провели цікаві та змістовні майстер-класи для дітей, які відпочивають у Воловецькій філії ЗОЕНЦ „Арніка”.

Змагаються найкращі знавці російської мови і літератури

16-01-2020
Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти щиро вітав сьогодні 30 учнів 9-11 класів – учасників ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з російської мови і літератури.

Відбулося навчання фахівців інклюзивно-ресурсних центрів, відповідальних за функціонування АС „ІРЦ”

16-01-2020

Сьогодні, 16 січня 2020 року, на базі ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти відбулося навчання фахівців інклюзивно-ресурсних центрів, відповідальних за функціонування системи автоматизації роботи інклюзивно-ресурсних центрів.

Прийнято новий Закон “Про повну загальну середню освіту” – “ЗА” проголосували 327 нардепів

16-01-2020

Педагогічна інтернатура, контракти для директорів та вчителів на пенсії, учнівське самоврядування, можливості для створення справжньої старшої профільної школи, можливість для учнів обирати свою освітню траєкторію, фінансова автономія шкіл, більше можливостей для професійного зростання та збільшення зарплат вчителів. Все це та інші новації передбачає новий Закон “Про повну загальну середню освіту”, що був прийнятий Верховною Радою України сьогодні, 16 січня 2020 року. Документ підтримали 327 народних депутатів.

Відбувся ІІІ (обласний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії

15-01-2020

В обласному етапі олімпіади з географії взяли участь учні майже з усіх міст та районів закладів загальної середньої освіти Закарпатської області, а це – 92 .учнів  9 – 11 класів.

Визначено кращих учасників новорічних творчих конкурсів у ЗОЕНЦ

15-01-2020

 У рамках проведення новорічно-різдвяних організаційно-масових заходів з дітьми у 2020 році на базі Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді проведено обласні етапи Всеукраїнського конкурсу „Новорічна композиція” та Всеукраїнської виставки-конкурсу „Український сувенір”.

Пріоритети держави у наукових дослідженнях, інноваціях і технологіях – МОН проводить опитування представників бізнесу

15-01-2020

Міністерством освіти і науки України разом з Міністерством цифрової трансформації та Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства підготовлено анкету для проведення опитування представників вітчизняного бізнесу для визначення пріоритетних напрямків наукових досліджень і подальшого розвитку української науки та інновацій відповідно до потреб бізнесу.

Сертифікація – 2020: старт реєстрації

15-01-2020

Реєстрація для участі у сертифікації вчителів початкової школи розпочалась о 9:00 15 січня.

Президент підписав Закон про зміни щодо вдосконалення освітньої діяльності у сфері вищої освіти

15-01-2020

13 січня 2020 року Президент України Володимир Зеленський підписав Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення освітньої діяльності у сфері вищої освіти”, який вносить точкові зміни в кількох важливих напрямах. Серед них – чіткі критерії, за якими оцінюватиметься робота ректорів, кардинальне зменшення об’єктів ліцензування освітньої діяльності у сфері вищої освіти, впровадження дуальної освіти.

Міністерка освіти і науки України Ганна Новосад про рік математики, сертифікацію вчителів та дошкільну реформу

15-01-2020

Чому Міносвіти оголосило наступний навчальний рік роком математики і чи таки стане ЗНО з цього предмету обов'язковим; що означає принцип "гроші ходять за вчителем" і які результати першої сертифікації вчителів - на ці та інші запитання відповідає міністерка освіти і науки Ганна Новосад. 

Змагаються кращі знавці угорської мови та літератури

13-01-2020

У Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти продовжують з’їжджатися учні, які готові випробувати свої сили в олімпіадних перегонах. Цього разу на III етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з угорської мови та літератури зголосилося 38 учнів 9 – 11 класів закладів загальної середньої освіти області.

У 2020 році сертифікацію зможе пройти більша кількість педагогів

13-01-2020

15 січня 2020 року розпочнеться реєстрація на цьогорічну сертифікацію вчителів початкових класів. Подати документи можна буде до 31 січня. Як відомо, сертифікація педагогічних працівників запроваджена новим Законом України „Про освіту” від 5 вересня 2017 року.

Олімпіада із французької мови завершила цикл олімпіадних випробовувань із іноземних мов

11-01-2020

У Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти 11 січня відбувся ІІІ (обласний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з французької мови, у якому взяли участь 24 учні 9 – 11 класів майже з усіх районів та міст Закарпаття.

Відбувся ІІІ (обласний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з німецької мови

10-01-2020

10 січня у Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти відбувся ІІІ (обласний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з німецької мови. В олімпіаді взяли участь 48 учнів 9 – 11 класів майже з усіх районів та міст Закарпатської області.

10 січня 2020 року відкрито оздоровчу філію „Едельвейс”

10-01-2020

У структурі Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій та спорту учнівської молоді функціонуватиме філія „Едельвейс”, яку урочисто відкрили 10 січня 2020 року заступник голови Закарпатської обласної державної адміністрації Ольга Валеріївна Травіна та голова бюджетної комісії Закарпатської обласної ради  Василь  Михайлович  Кошеля.  

Розпочалась реєстрація на пробне ЗНО – вона триватиме до 24 січня

10-01-2020

До 24 січня кожен охочий може зареєструватися на пробне зовнішнє незалежне оцінювання. Участь у тестуванні – НЕ ОБОВ'ЯЗКОВА, але допомагає учасникам краще підготуватися до реального ЗНО. Так, воно дає можливість правильно розрахувати час на вирішення тестів, заповнення бланків відповідей, зрозуміти, як відбувається процедура на практиці, об'єктивно оцінити власний рівень знань, психологічно налаштуватися на проходження тестування тощо.

Стартував ІІІ (обласний) етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів

09-01-2020

9 січня у Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти стартував ІІІ (обласний) етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів

Календар знакових подій освітньої галузі Закарпаття за 2019 рік

03-01-2020

Календар знакових подій освітньої галузі Закарпаття за 2019 рік

З 2020 року кошти на підвищення кваліфікації ходитимуть за вчителем – Уряд затвердив зміни до відповідного Порядку

02-01-2020

З 2020 року під час підвищення кваліфікації діятиме принцип «гроші ходять за вчителем», а самі педагоги братимуть безпосередню участь у плануванні свого професійного розвитку. Необхідні зміни до Порядку підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників сьогодні, 27 грудня 2019 року, затвердив Уряд.

Незабаром розпочнеться реєстрація на пробне ЗНО 2020 року

27-12-2019

Відповідно до наказу Українського центру оцінювання якості освіти від 10.10.2019 № 139 з 3-го січня розпочнеться реєстрація на пробне зовнішнє незалежне оцінювання 2020 року, яка триватиме до 24 січня включно.