Демократичні шкільні вибори: як і навіщо це працює, яку роль відіграє у створенні й розвитку ефективного учнівського самоврядування, як допомагає молоді реалізовувати свої креативні ідеї та амбітні проєкти – про це закарпатські школярі та вчителі дізнались на тематичних тренінгах від Інституту Суспільних Ініціатив.
Перший офлайн-захід у межах з когорти проєкту «Успішна школа через ефективне шкільне самоврядування» 14 листопада провели в обласному центрі. На двох локаціях досвідчені ментори працюють з 70 учнями та педагогами з 14 шкіл Ужгорода та району. 15 листопада такий тренінг провели і в Мукачівській громаді.
Як розповіла адвокатка, громадська діячка та одна з тренерок проєкту «Успішна школа через ефективне самоврядування» Ірина Поліщак, залучення дітей та молоді до прийняття рішень, захист прав та свобод школярів, реалізація інтересів учнів та підтримка їхніх здібностей повинні бути беззаперечними пріоритетами для закладів освіти. Саме за умови їх втілення навчальний процес стає не лише корисним і справді цікавим, а ще й сприяє формуванню та розвитку критичного мислення й лідерських якостей.
Під час тренінгу учасники мали можливість поглибити свої знання про загальну структуру й повноваження органів учнівського самоврядування, зокрема й специфіку проведення шкільних виборів.
У форматі командної роботи вони вчились застосовувати на практиці різноманітні інструменти, які допоможуть у прийнятті спільних рішень, написанні проєктів, створенні ефективного алгоритму дій для їх успішної реалізації. Пробували себе й у ролі кандидатів на керівні посади в учнівському самоврядуванні, відтворюють процес проведення демократичних шкільних виборів, зокрема провели дебати.
Згодом на учасників чекає ще кілька тренінгів, менторська підтримка та долучення до Всеукраїнської асоціації шкільних самоврядувань. У 2023 році такий шлях вже пройшли учні та педагоги Батівської громади.
Проєкт «Успішна школа через ефективне шкільне самоврядування» реалізовується в межах програми USAID «Мріємо та діємо», яка впроваджується IREX спільно з громадською організацією «Будуємо Україну Разом», CSR Ukraine, Making Cents International, Міжнародним республіканським інститутом та Zinc Network за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку.
За матеріалами Закарпатської ОВА