Новини департаменту

Заклади профосвіти та студенти-педагоги зможуть планувати практику на окремій платформі – її розроблять у межах проєкту Erasmus+ PAGOSTE

17-03-2021

Студенти-педагоги, які під час навчання у виші мають проходити практику в закладах профосвіти, зможуть знайти місце для стажування на окремій інтернет-платформі. Водночас профтехи розміщуватимуть там інформацію про потребу в практикантах і бажаний напрям їхньої спеціалізації. 

МОН і МОЗ рекомендують посилити карантинні заходи в закладах освіти, - Сергій Шкарлет

16-03-2021

Додатково до встановлених карантинних заходів, враховуючи зростання показників захворюваності та рішення регіональних комісій ТЕБ та НС, спільні МОН і МОЗ рекомендації передбачають запровадження додаткових обмежень при "жовтих" та "помаранчевих" рівнях епідемічної небезпеки. Про це повідомив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Сьогодні відзначається 82-а річниця проголошення Карпатської України

15-03-2021

З нагоди 82-ї річниці проголошення Карпатської України, історичних подій з відстоювання свободи та незалежності держави, що відбувалися на Закарпатті в 1939 році,  у закладах освіти області організовано проведення тематичних виховних годин, лекцій, засідань за круглим столом, науково-практичних конференцій, книжкових виставок та інших заходів з висвітлення  подій, пов’язаних із проголошенням Карпатської України, а також державотворчої та політичної діяльності Героя України, Президента Карпатської України Августина Волошина  та його соратників.

Рік карантину в Україні: виклик, який став кроком на шляху до діджиталізації шкільної освіти

12-03-2021

Сьогодні рівно рік, як в Україні вперше був оголошений карантин у зв’язку з поширенням COVID-19. Для системи освіти це стало шоковою терапією, що вивела її на новий якісний рівень.

Всеукраїнська школа онлайн стане частиною Єдиного державного порталу цифрової освіти, – Сергій Шкарлет

12-03-2021

Онлайн-платформа «Всеукраїнська школа онлайн» стане частиною Єдиного державного порталу цифрової освіти «Дія. Цифрова освіта». Уряд затвердив відповідне Положення. Про це повідомив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Безпека дітей у цифровому просторі – МОН надає рекомендації для педагогічних працівників та батьків

11-03-2021

Останнім часом збільшилася кількість випадків небезпечної поведінки дітей, що загрожує їхньому життю та здоров’ю. Зокрема, йдеться про вплив соціальних мереж в інтернеті. Для підвищення обізнаності вчителів, керівників закладів освіти, батьків та їхніх дітей МОН розробило рекомендації для проведення додаткових профілактичних заходів закладами освіти серед дітей та інформування батьків.

МОН підтримує ініціативу Президента України щодо проведення уроків медіаграмотності в школах

11-03-2021

Президент України Володимир Зеленський під час Всеукраїнського форуму «Україна 30. Культура, медіа, туризм» звернув увагу на необхідність проведення уроків медіаграмотності в школах для розвитку свідомого та критичного ставлення до інформації, яку отримуємо з різних джерел. 

Завершено реєстрацію для участі в ЗНО 2021: триває опрацювання заяв

10-03-2021

У п’ятницю завершився основний період подання реєстраційних документів для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні. За попередніми даними, станом на 5 березня, було зареєстровано 318 946 осіб. 

Звернення Міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета з нагоди 207-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка

09-03-2021

Цього дня, 9 березня, минає 207-ма річниця від Дня народження Тараса Шевченка – геніального українського поета, талановитого художника, символа нації, безсмертного борця за вільну та самостійну Україну.

9 та 10 березня – трансляція літературного онлайн-марафону «Єднаймо душі словом Кобзаря!»

09-03-2021

Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти» разом із ВСП «Технолого-економічний фаховий коледж Білоцерківського НАУ» запрошує всіх шанувальників українського слова долучитися до перегляду трансляції літературного онлайн-марафону пам’яті Тараса Шевченка «Єднаймо душі словом Кобзаря!», що відбудеться 9 та 10 березня 2021 року.

Державі потрібна освіта, щоб виховувати конкурентоспроможних фахівців, – Президент Володимир Зеленський

05-03-2021

Стратегію розвитку освіти і науки та захисту прав ветеранів обговорили на нараді під головуванням Президента України Володимира Зеленського. У зустрічі взяли участь керівник Офісу Глави держави Андрій Єрмак, Міністр у справах ветеранів Юлія Лапутіна, Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет, Голова Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова, Голова Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак, заступники керівника Офісу Президента Юлія Соколовська та Роман Машовець, керівник Апарату Офісу Президента Олексій Дніпров.

5 березня завершується реєстрація на ЗНО 2021

03-03-2021

Лишилось три дні, щоб зареєструватись для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні 2021 року – реєстрація завершується 5 березня. До цього дня також можна внести зміни в персональні дані учасника ЗНО, якщо в Сертифікаті учасника виявлено помилку.

Ярмарки професій, майстер-класи та екскурсії — заклади профосвіти надали графіки профорієнтаційних заходів

03-03-2021

Заклади професійно-технічної освіти готуються проводити для вступників різні профорієнтаційні заходи. Серед них — екскурсії, майстер-класи та конкурси. У школах також проводитимуть ярмарки професій та лекції про переваги профтехосвіти. Графіки таких заходів опубліковані сьогодні, 3 березня 2021 року, на сайті МОН у розділі «Вступ 2021: Профосвіта».

Основним критерієм якості освіти для батьків і учнів є оволодіння ключовими компетентностями – результати дослідження

03-03-2021

Ключовим критерієм якості освіти для директорів шкіл, вчителів, батьків, учнів та освітніх експертів є оволодіння ключовими компетентностями. Про це свідчать результати дослідження “Думки вчителів, керівників шкіл, освітніх експертів, учнів та їхніх батьків щодо якості освіти”, проведеного на замовлення Державної служби якості освіти України. Результати дослідження були представлені  2 березня 2021 року, під час засідання колегії Міністерства освіти і науки України.

Колегія МОН ухвалила перелік підручників для 4-го класу, які можуть друкуватися за кошти державного бюджету в 2021 році

03-03-2021

2 березня, колегія МОН ухвалила перелік підручників для 4-го класу, які можуть друкуватися за кошти державного бюджету в 2021 році за підсумками ІІ етапу конкурсного відбору підручників (крім електронних) для здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників у 2020-2021 роках.

МОН співпрацюватиме з міжнародними експертами для втілення реформи профтехосвіти: вже залучені організації з Німеччини, Польщі, Фінляндії та Естонії

03-03-2021

До 2023 року Міністерство освіти і науки України має побудувати ефективну систему управління закладами профосвіти, посилити їхню співпрацю з бізнесом, покращити зміст та якість такої освіти, а також покращити її імідж. Для швидкого досягнення цих завдань у межах Програми ЄС EU4Skills залучатимуться міжнародні експерти. Вже зараз організації з Німеччини, Фінляндії, Польщі та Естонії працюють над втіленням конкретних компонентів. У понеділок, 1 березня 2021 року, закладам профосвіти та регіональним управлінцям презентували проміжні результати роботи команд та подальший план їхньої роботи.

МОН пропонує для громадського обговорення проєкт Положення про ліцей

02-03-2021

Сьогодні, в умовах активного впровадження адміністративно-територіальної реформи та розширення повноважень сільських, селищних та міських рад у збільшених районах, надважливим є питання спроможності органів місцевого самоврядування як засновників закладів освіти забезпечувати доступність повної загальної середньої освіти.

Розпочалась сертифікація вчителів 2021: участь у першому етапі взяли 1622 педагоги

01-03-2021

27 лютого відбувся перший етап сертифікації педагогічних працівників 2021 –  незалежне тестування фахових знань та умінь учителів початкової школи. Участь у ньому взяли 1622 вчителі.

Крим – це Україна, Севастополь – українське місто! У сфері освіти області відзначено День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь

26-02-2021

26 лютого щороку в Україні відзначають День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, установлений згідно з Указом Президента України від 26 лютого 2020 року №58/2020. Цього дня 2014 року в місті Сімферополі за участю кримських татар, українців та представників інших національностей відбувся мітинг на підтримку територіальної цілісності України – проти свавілля агресора – Російської Федерації. Наступного дня, 27 лютого, озброєні російські спецпризначенці захопили будівлі Верховної Ради АРК та Ради міністрів АРК у м. Сімферополі, здійснивши таким чином окупацію Криму.

Оприлюднено план заходів щодо реалізації Концепції розвитку STEM-освіти до 2027 року

26-02-2021

Оприлюднено план заходів щодо реалізації Концепції розвитку природничо-математичної освіти (STEM-освіти) до 2027 року.

Зміни в організації методичної роботи Малої академії наук України

25-02-2021

Про оновлення та стандандартизацію методичної бази системи Малої академії наук України йшлося 24 лютого під час круглого столу в режимі онлайн,  організованого і проведеного Національною академією педагогічних наук України, Інститутом обдарованої дитини НАПН та Національним центром „Мала академія наук України”.

„Ні! Я жива, я буду вічно жити! Я в серці маю те, що не вмирає…”

25-02-2021

25 лютого українське суспільство та світова спільнота відзначає 150-річчя від дня народження видатної української поетеси, драматурга, громадського діяча, перекладача,  знавця фольклору  Лесі Українки.

Стартує сертифікація вчителів 2021: перший етап відбудеться 27 лютого

25-02-2021

27 лютого 2021 року відбудеться перший етап сертифікації – незалежне тестування фахових знань та умінь учителів початкової школи. Іспит розпочнеться об 11:00. 

Доступність, професійний розвиток педагогів та сучасна освітня програма – вебінар «Дошкілля: шлях у майбутнє» за участю професора Гентського університету Яна Пітерса

24-02-2021

Сильні і слабкі сторони дошкільної освіти в Україні, її доступність, навчання вихователів та сучасні педагогічні підходи до дошкілля. Про це йшлося під час вебінара «Дошкілля: шлях у майбутнє» – шостого заходу із серії «Якісна дошкільна освіта в Україні». Захід відбувся сьогодні, 23 лютого 2021 року, а його спікером став доктор педагогічних наук, професор Гентського університету Ян Пітерс.

Використання ліцензійних програм, нове обладнання, навчання викладачів та методистів – МОН, EU4Skills та Microsoft Україна презентували результати та подальший план впровадження цифрових технологій у профосвіту

24-02-2021

Дослідження цифрових навичок педагогів та керівників профтехів допомогло зрозуміти реальний стан справ і скерувати ресурси в найбільш популярні напрями. Наприклад, у межах EU4Skills кілька закладів профосвіти отримали нове обладнання. Також наприкінці року понад 1000 викладачів профтехів пройшли 128 онлайн-вебінарів з підвищення цифрових компетентностей. Опитування, проведене після завершення вебінарів, показало, що 95,6% учасників готові застосовувати здобуті знання та лише 3,2% сумніваються в їх практичності.

На ЗНО-2021 вже зареєструвалося майже 150 тисяч осіб

23-02-2021

Щонайменше два тижні залишилося до завершення реєстрації для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні 2021 року.  Наразі для участі в ЗНО й державній підсумковій атестації зареєстровано 149 540 осіб, які обрали 611 220 тестувань. 

Типова освітня програма для 5-9 класів: школа самостійно розробляє навчальний план

23-02-2021

МОН продовжує надавати роз’яснення щодо затвердженої наказом МОН типової освітньої програми для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти.

Навчання в закладах професійної освіти під час адаптивного карантину з 24 лютого – лист МОН

22-02-2021

Для закладів професійної освіти на сайті МОН оприлюднено лист-роз’яснення про те, як організувати навчання в період адаптивного карантину. Отже, 24 лютого вся територія України належить до «жовтої» зони епідемічної небезпеки. Якщо за низкою показників регіон віднесено до «червоного» рівня небезпеки, то відвідування учнями закладів професійної освіти забороняється.

Оприлюднено рекомендації МОН школам для роботи під час адаптивного карантину з 24 лютого

22-02-2021

На сайті Міністерства освіти і науки оприлюднено рекомендації МОН для закладів загальної середньої освіти. Документ роз’яснює особливості роботи шкіл під час адаптивного карантину з 24 лютого і наголошує на пріоритетах роботи закладів у цей період.

Затверджено типову освітню програму для 5-9 класів ЗЗСО: навчальне навантаження учнів не збільшується, заклад освіти самостійно схвалює рішення щодо предметів етичного спрямування

22-02-2021

Сьогодні оприлюднено наказ МОН від 19.02.2021 №235 «Про затвердження типової освітньої програми для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти».

На Закарпаття завітали представники Ради молодих учених при МОН

22-02-2021

Щоб презентувати свою діяльність і налагодити регіональну комунікацію, на Закарпаття завітали представники Ради молодих учених при МОН. Зустріч відбулася 18 лютого в Ужгородському національному університеті.

20 лютого 2021 року – День Героїв Небесної Сотні

19-02-2021

Указом Президента України № 69/2015 „Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні” встановлено особливий пам’ятний день – День Героїв Небесної Сотні, який відзначається тепер щорічно 20 лютого.

Безпечне освітнє середовище та формування поведінки дітей в інтернеті – важливе завдання для Міністерства

19-02-2021

Міністерство освіти і науки України надзвичайно стурбоване трагічними подіями, що сталися з підлітками через небезпечні ігри в соціальних мережах.

Освітні стандарти для профтехів мають базуватися на компетентнісному підході, визначати результати навчання та кількість годин для їхнього опанування - МОН затвердило методичні рекомендації для розробників документів

19-02-2021

Автори освітніх стандартів профосвіти під час роботи над документами мають вказувати інформацію за чотирма розділами. Кожен з них спрямований на отримання учнями ключових та професійних компетентностей. Ініціювати розроблення освітнього стандарту можуть місцеві управлінці, роботодавці, громадські, наукові або освітні організації. Методичні рекомендації для розроблення ними стандартів професійно-технічної освіти за компетентнісним підходом розміщені сьогодні, 18 лютого 2021 року, на сайті МОН.

Реп про Лесю Українку: юні ужгородці долучилися до Всеукраїнського арт-челенджу

19-02-2021

Кліп реп-біографії української поетеси опублікували на Ютюб-каналі Українського державного центру позашкільної освіти Міністерства освіти і науки України.

Творчий дует Том Кукурудз і Катерина Іващенко, а також Артем Музалевський долучилися до Всеукраїнського артчеленджу, присвяченому 150-річчю з дня народження Лесі Українки.

Вихованці обласного палацу дитячої та юнацької творчості начитали реп-біографію видатної української письменниці.

Уряд ухвалив зміни до правил карантину через COVID-19 – що змінюється для закладів освіти

18-02-2021

З 24 лютого 2021 року на території України встановлюється "жовтий" рівень епідемічної небезпеки з окремими обмеженнями для закладів освіти. Водночас у регіонах, де буде встановлено "червоний" рівень, здобувачам забороняється відвідувати заклади освіти, що не стосується дитсадків, спеціальних закладів освіти та учнів 1-4 класів шкіл.

Дошкільна освіта має бути територіально доступною, – Сергій Шкарлет про право на першочергове зарахування до дитсадків

18-02-2021

Профільний комітет Верховної Ради підтримав законопроєкт про внесення змін до Закону України «Про дошкільну освіту» щодо забезпечення територіальної доступності дошкільної освіти (реєстр. № 4604 від 16 січня 2021 року). Вказаний документ відповідає стратегії діяльності МОН, одним з головних завдань якої є гарантоване право кожної дитини віком до 7 років на місце в закладі дошкільної освіти.

УКЛІН ВАМ, ВОЇНИ – СИНИ НЕСКОРЕНОЇ НЕНЬКИ УКРАЇНИ!

18-02-2021

Сьогодні проходять заходи із вшанування річниці бойових дій при Дебальцеві, належну шану віддають військовослужбовцям, які брали участь у захисті Дебальцівського плацдарму в період 2014 – 2015 років, героїчних боях при Дебальцеві 15 – 18 лютого 2015 року.

На сайті МОН розміщено перелік онлайн-ресурсів для вчителів іноземних мов

18-02-2021

На сайті Міністерства освіти і науки розміщено перелік онлайн-ресурсів для вчителів англійської, німецької та французької мов. Ресурси надав Координаційний комітет з підтримки вчителів сучасних іноземних мов в умовах реформи “Нова українська школа”, до якого входять представники Британської Ради, Французького Інституту в Україні та Goethe-Institut в Україні під головуванням МОН. 

Сергій Шкарлет: У разі встановлення «червоного» рівня епідемічної небезпеки дитсадки, спецзаклади освіти та початкова школа працюватимуть у звичному режимі

17-02-2021

З метою попередження та зменшення ризиків зараження коронавірусом Уряд ухвалив нові зміни, які стосуються рівнів епідемічної небезпеки. Про це поінформував у своєму Telegram-каналі Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Оголошення конкурсу, Білківський професійний аграрний ліцей

17-02-2021

Департамент освіти і науки Закарпатської обласної державної адміністрації оголошує конкурс на заміщення вакантної    посади директора Державного професійно-технічного навчального закладу „Білківський професійний аграрний ліцей”

Глава держави утворив Консультативну раду з питань сприяння розвитку системи загальної середньої освіти

17-02-2021

Президент України Володимир Зеленський підписав Указ № 55/2021 «Про Консультативну раду з питань сприяння розвитку системи загальної середньої освіти».

У доступі – інтерактивний порадник «Школа в умовах пандемії» для керівників і педагогів шкіл та профтехів

16-02-2021

МОН спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та за участі міжнародних партнерів із Центру SeeD розробили інтерактивний порадник «Школа в умовах пандемії» для керівників і колективів закладів загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти.

Вшануймо учасників бойових дій на території інших держав! У закладах освіти відбулися тематичні заходи

15-02-2021

Сьогодні в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Ця пам’ятна дата приурочена до виведення радянських військ з Афганістану у 1989 році. Афганська війна була останньою з великих імперських авантюр Радянського Союзу та стала однією з вагомих причин його краху. Крім воїнів-афганців, цього дня вшановують і інших військових, які брали участь у різних бойових діях та миротворчих операціях за межами країни.

Навчаємось разом: день другий

15-02-2021

15 лютого департамент освіти і науки обласної державної адміністрації продовжив робочі наради у форматі „запитання – відповідь” із керівниками місцевих органів управління освітою з питань організації та упорядкування в територіальних громадах роботи освітньої галузі.

ДПА/ЗНО з іноземних мов

15-02-2021

Цьогоріч випускники, які для проходження державної підсумкової атестації у формі ЗНО вибрали третім навчальним предметом історію України, можуть вибрати четвертим навчальним предметом іноземну мову і навпаки.

Навчаємось разом

12-02-2021

Департамент освіти і науки обласної державної адміністрації з керівниками місцевих органів управління освітою розпочав проведення серії нарад у форматі „запитання – відповідь” з питань організації та упорядкування в територіальних громадах роботи освітньої галузі.

25 регіонів оприлюднили графіки Днів відкритих дверей у закладах професійної освіти

12-02-2021

Вже у березні в закладах професійної освіти стартують Дні відкритих дверей. Це профорієнтаційні заходи, під час яких вступники можуть не тільки відвідати профтех і оцінити його інфраструктуру, а й познайомитися з викладачами та учнями, розпитати їх про особливості навчання. Графіки таких заходів оприлюднені сьогодні, 12 лютого 2021 року, на сайті МОН. Їх надали всі області країни та місто Київ.

Необхідно забезпечити надання якісних послуг дітям з особливими освітніми потребами за місцем їх проживання, – Сергій Шкарлет

12-02-2021

11 лютого, відбулося засідання Міжвідомчої комісії з питань охорони дитинства, в якому взяли участь Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет, Міністр соціальної політики Марина Лазебна, Міністр охорони здоров’я Максим Степанов та інші представники органів державної влади, дотичні до сфери захисту прав дітей.

Регіональна зустріч Рад молодих учених Закарпатської області

12-02-2021

18.02.2021 р. о 17:00 у приміщенні археологічного музею Ужгородського національного університету Рада молодих учених при МОН України проведе регіональну зустріч Рад молодих вчених Закарпатської області.