пл. Народна, 4, м. Ужгород, Закарпатська обл., 88008
depon@carpathia.gov.ua

Новини департаменту

Про фінансування професійно-технічних навчальних закладів м. Мукачева

25-02-2016

Після прийняття Закону України „Про державний бюджет України на 2016 рік” та пов’язаного з ним Закону „Про внесення змін до Бюджетного кодексу України” видатки на фінансування підготовки робітничих кадрів у професійно-технічних та інших навчальних закладах були передані з державного до місцевих бюджетів. Одночасно була скасована субвенція на підготовку робітничих кадрів з державного бюджету. Зміни у законодавстві спричинили затримку фінансування професійно-технічних навчальних закладів. Місцеві ради категорично заперечують можливість відволікання власних доходів, які надійдуть до бюджетів міст обласного значення, та спрямування їх на підготовку робітничих кадрів у професійно-технічних навчальних закладах.

Завдання – створити ситуацію успіху як для педагога, так і для учня

25-02-2016

25 лютого 2016 року у департаменті освіти і науки облдержадміністрації відбулася нарада із завідувачами районних (міських) методичних кабінетів відділів (управлінь) освіти, молоді та спорту райдержадміністрацій та міськвиконкомів.
У ході конструктивної розмови йшлося про результативність та системність роботи у вирішенні питань, що стосуються покращення надання якісних освітніх послуг.

Ресурсний центр для підтримки та супроводу внутрішньо переміщених осіб у Закарпатській області

25-02-2016

Сьогодні, 25 лютого 2016 року, у м. Ужгород громадською організацією „Справа Кольпінга в Україні” презентовано відкриття Ресурсного центру для підтримки та супроводу внутрішньо переміщених осіб у Закарпатській області. З цією метою організовано круглий стіл, участь у якому взяв і департамент освіти і науки облдержадміністрації. На засіданні, зокрема, обговорено актуальні питання щодо надання допомоги внутрішньо переміщеним особам та шляхи співпраці громадських організацій з органами державної влади у цьому напрямі.

Актуально про головне

24-02-2016

Відповідно до Плану роботи департаменту освіти і науки Закарпатської облдержадміністрації на 2016 рік 24 лютого 2016 року відбулася нарада керівників закладів обласного підпорядкування, яку провела Сопкова Г.І., директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації.

Роль методичних комісій у зростанні педагогічної майстерності викладачів –тема вебінару заступників директорів ПТНЗ із навчальної роботи

24-02-2016

Якість підготовки кваліфікованого робітника починається з формування якісного кадрового складу педагогічних працівників, забезпечення їх творчого зростання та підвищення професійної майстерності. Головне для успішного вирішення цих завдань – добре продумана система роботи методичних комісій.

Всеукраїнська нарада керівників департаментів, управлінь освіти і науки та директорів, ректорів ОІППО

22-02-2016

18 – 19 лютого 2016 року в м. Харкові відбулася Всеукраїнська нарада керівників департаментів/управлінь освіти і науки та директорів/ректорів обласних закладів післядипломної педагогічної освіти.

В нараді взяли участь Міністр освіти і науки Сергій Квіт, заступник Міністра Павло Хобзей, директор інституту модернізації змісту освіти Наталія Вяткіна, представники департаментів, управлінь освіти і науки та директорів, ректорів ОІППО.

Інна Совсун: Вступна кампанія 2016 року розпочнеться 11 липня

22-02-2016

19 лютого 2015 року перший заступник Міністра освіти і науки Інна Совсун під час брифінгу перед проведенням прямої телефонної лінії Кабінету Міністрів України розповіла про особливості вступної кампанії у 2016 році.

Інна Совсун зазначила, що в цьому році вступна кампанія розпочнеться 11 липня. Приймальні комісії вищих навчальних закладів будуть приймати документи від вступників до 27 липня.

На Закарпаття надійшло понад 215 тисяч підручників для учнів 4-х і 7-х класів

17-02-2016

Починаючи з 11 грудня 2015 року і до середини лютого 2016 року було 12 поступлень підручників для учнів 4-х і 7-х класів та отримано 215 097 прим., що становить 45,54 відс. Відповідно до плану Міністерства освіти і науки України ще повинно надійти 22 803 підручники (4,46 відс.), у т.ч. переважна більшість перекладних для навчальних закладів з угорською та румунською мовами навчання, що загалом складатиме 50 відс. потреби для області. 

А Н О Н С!

16-02-2016

Відповідно до статті 43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” департамент освіти і науки обласної державної адміністрації на чергову сесію VІІ скликання Закарпатської обласної ради підготував проект рішення „Про Програму поліпшення вивчення української мови у загальноосвітніх навчальних закладах із навчанням мовами національних меншин”.

Сучасні заклади освіти - 2016

12-02-2016

17-19 березня 2016 року відбудеться головна подія освітньої галузі України – Сьома Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти» та Третя Міжнародна виставка закордонних навчальних закладів «World Edu» у Київському Палаці дітей та юнацтва (вул. І. Мазепи, 13).

Закарпаття привітало кращих своїх учителів

12-02-2016

11 лютого 2016 року у Закарпатському обласному палаці дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН” вітали тих, хто щоденною клопіткою працею веде у світ добра, людяності, відкриває навколишній світ, збагачує знаннями, формує громадянина, відданого Українській державі. Цього дня відзначали кращих із кращих серед найчисельнішого загону інтелігенції нашого краю – педагогів-учасників другого (обласного) туру Всеукраїнського конкурсу „Учитель року – 2016”. 

Департамент освіти і науки облдержадміністрації інформує

12-02-2016

На виконання наказу департаменту освіти і науки облдержадміністрації 05.10.2015 № 260 „Про проведення І – ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у 2015/2016 навчальному році”, з метою підготовки переможців ІІІ етапу до участі в ІV етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з 15 до 27 лютого 2016 року на базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти будуть проведені відбірково-тренувальні збори

Міністерство освіти і науки продовжує працювати над реформами

11-02-2016

«Міністерство освіти і науки України працює і буде працювати над реформами». На цьому наголосив Міністр освіти і науки Сергій Квіт під час брифінгу у Будинку Уряду 9 лютого 2016 року.
Міністр зазначив, що за останні роки фінансування на освіту і науки збільшилося. Зокрема, у порівнянні з 2013 роком кошти на наукові дослідження було збільшено на 40%. Державне замовлення для вищих навчальних закладів зросло на 17%, а для коледжів і технікумів – на 38%. Освітня субвенція для шкіл збільшена майже на 1 млрд гривень, а фінансування зовнішнього незалежного оцінювання - на 16%, що дозволило переоснастити Український центр оцінювання якості освіти і успішно готуватися до нової вступної кампанії.

Стимулюємо студентську молодь до успішного навчання

05-02-2016

Департаментом освіти і науки облдержадміністрації підготовлено зміни до Програми розвитку регіональної вищої освіти на 2013 − 2017 роки. Зміни стосуються збільшення розміру іменних стипендій облдержадміністрації та обласної ради, які призначаються кращим студентам вищих навчальних закладів (далі – ВНЗ) області державної та комунальної форм власності за відмінне навчання, успіхи у науково-технічній творчості, зразкову поведінку, активну громадську позицію.

Стартував ІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України

29-01-2016

Відповідно до наказу департаменту освіти і науки облдержадміністрації 17.12.2015 № 350 сьогодні, 29 січня, на Закарпатті розпочався обласний етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України.

ПІШОВ З ЖИТТЯ ПЕДАГОГ, ПОЗАШКІЛЬНИК, Л Ю Д И Н А…

28-01-2016

Невмолимі закони буття… Земна дорога, на жаль, закінчується і для тих, хто вмів робити життя кращим для інших… 
Перестало битися серце ЛЮДИНИ зі щедрою душею… 

Заступник Міністра Павло Хобзей обговорив з керівниками обласних управлінь пріоритетні напрямки реформи освіти на 2016 рік

28-01-2016

27 січня 2016 року в Міністерстві освіти і науки України відбулась нарада заступника Міністра освіти і науки Павла Хобзея з керівниками департаментів (управлінь) освіти і науки обласних державних адміністрацій.
Заступник Міністра закликав представників областей активніше долучатися до процесів обговорення реформ в освіті. Павло Хобзей підкреслив, що на місцях краще знають особливості та потреби регіону, а отже Міністерство очікує пропозиції від департаментів обласних державних адміністрацій щодо місцевих закладів освіти та їх функціонування, а також структури управління освіти в рамках децентралізації.

Х Всеукраїнська історико-краєзнавча філософська конференція учнівської молоді „Пізнай себе, свій рід, свій нарід”

27-01-2016

Згідно з планом проведення Всеукраїнських та міжнародних масових заходів з учнівською та студентською молоддю на 2016 рік Міністерства освіти і науки України Український державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді, Комунальний заклад „Харківська обласна станція юних туристів” Харківської обласної ради спільно з філософським факультетом Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна 20-22 січня 2016 року провели Х Всеукраїнську філософську історико-краєзнавчу конференцію учнівської молоді „Пізнай себе, свій рід, свій нарід”. 

Кубок області в закритих приміщеннях

26-01-2016

23 січня 2016 року в Ужгороді, на базі спорткомплексу „Юність”, відбувся VIII Кубок Закарпатської області з пішохідного туризму в закритих приміщеннях, присвячений Дню Соборності України. Змагання проходили у двох вікових групах: середня група – учасники 1999 – 2001 р.н., старша група – учасники 1998 р.н. і старші. Туристський турнір відбувався на дистанції „Командна смуга перешкод” ІІІ класу складності. 

Павло Хобзей: Усі професійно-технічні заклади працюють у звичному режимі

26-01-2016

Про це під час брифінгу 25 січня 2016 року повідомив заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей.

Заступник Міністра проінформував, що відповідно до Закону України «Про державний бюджет України на 2016 рік» із 795 професійно-технічних навчальних закладів державної форми власності, що підпорядковані МОН (крім ПТНЗ міста Києва), з 1 січня цього року фінансуватимуться з бюджетів міст обласного значення (412 закладів) та з обласних бюджетів (311 закладів), а також фінансуватимуться Міністерством освіти і науки – 72 ПТНЗ (навчальні центри при кримінально-виконавчих установах закритого типу).

Рівень престижу професійно-технічної освіти у суспільстві зростає

21-01-2016

20 січня 2016 року у Міністерстві освіти і науки України відбувся круглий стіл з питань реформування професійно-технічної освіти за участю представників галузевих промислових асоціацій.

У круглому столі взяли участь директор департаменту професійно-технічної освіти МОН В’ячеслав Супрун, голова Національного партнерства у легкій промисловості Голда Виноградська, керівники провідних підприємств, представники громадськості та науковці.

Сергій Квіт: «Наукове поле країни стане єдиним»

20-01-2016

Днями набув чинності закон про наукову і науково-технічну діяльність. Так парламент, уряд і Президент України спільно дали старт реформам у науковій сфері, які давно на часі. Згадаймо: ще 1996 року було скликано спеціальну Всеукраїнську нараду з науки, а 2005-го утворено спеціальну комісію з питань реформування науки на чолі із професором В’ячеславом Брюховецьким та академіком НАН України Ярославом Яцковим. І нарада, і комісія запропонували чимало слушних пропозицій, але фактично жодну з них так і не втілено в життя.

А Н О Н С!

18-01-2016

Відповідно до статті 43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” департамент освіти і науки обласної державної адміністрації на чергову сесію VІІ скликання Закарпатської обласної ради підготував проект рішення "Про Обласну цільову програму „Психолого-педагогічний та медико-соціальний супровід дітей і дорослих із розладами аутистичного спектру на 2016 – 2020 роки”.

На часі ─ ІІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів

18-01-2016

12 січня олімпіадою з французької мови в області розпочався ІІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів. Він триватиме до 9 лютого. У цьому році на обласному етапі школярі змагатимуться за призові місця з 21 предмета. Згідно з рейтингом команд міст (районів) та заявками оргкомітетів ІІ етапу у ІІІ етапі візьмуть участь близько 2 тис. учнів.

Чекаємо на нові зустрічі …

16-01-2016

Залізничний вокзал у місті Ужгород став свідком підслуханих розмов, прощальних слів, нестриманих сліз і по-дитячому дорослих розмов і спогадів про спільні заходи. 
У рамках реалізації соціально-культурного проекту „Схід і Захід – разом” та з метою налагодження ефективної координації і співпраці між органами влади з 5 до 15 січня цього року в області організовано другий зліт представників учнівського самоврядування Закарпатської та Луганської областей. Участь у ньому взяли 28 дітей із Луганської та 10 – із Закарпатської областей. 

Щодо змісту початкової освіти

14-01-2016

У зв’язку зі стурбованістю професійної спільноти з приводу можливого вилучення зі змісту початкової освіти галузі «Мистецтво», Міністерство освіти і науки України інформує, що такий крок не передбачено жодними нормативними документами МОН.

У неповторності та єдності наша сила

05-01-2016

Першим снігом, радісними усмішками та теплотою сердець зустріло Закарпаття нині, 5 січня, 28 дітей із Станично-Луганського району Луганської області. Приїхали вони на особисте запрошення голови обласної державної адміністрації Геннадія Москаля із тих населених пунктів, де і сьогодні, у час оголошеного перемир’я, лунають постріли, де вщент розбито окремі навчальні заклади і немає елементарних соціально-побутових умов, так необхідних для нормального життя. 

Уряд затвердив порядок присвоєння кваліфікаційних категорій і педагогічних звань педагогічним працівникам

04-01-2016

Уряд затвердив перелік кваліфікаційних категорій і педагогічних звань педагогічних працівників та порядок їх присвоєння. Про це йдеться у постанові Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2015 року № 1109.
Перелік кваліфікаційних категорій і педагогічних звань, порядок їх присвоєння затверджені відповідно до частини четвертої статті 54 Закону України „Про освіту” та частини восьмої статті 55 Закону України „Про вищу освіту”.