Новий проєкт «Психолого-педагогічне забезпечення якісної освіти дітей з особливими освітніми потребами, орієнтоване на їхнє інтегрування в загальноосвітній простір в умовах інноваційних моделей надання їм освітніх послуг» має на меті створити умови, за яких кожна дитина з особливими освітніми потребами (ООП), незалежно від рівня підтримки, змогла б повноцінно реалізувати свій потенціал, залишаючись у своїй громаді.
Цього року уряд виділив 500 мільйонів гривень на заходи протипожежної безпеки в закладах освіти. Це важливий крок для створення безпечного освітнього середовища.
Цьогоріч ініціатива «100 майстерень» отримала низку важливих оновлень, спрямованих на підвищення ефективності використання коштів та розвиток матеріально-технічної бази освітніх закладів. До участі в проєкті відтепер можуть долучатися не лише заклади професійно-технічної освіти, але й заклади фахової передвищої освіти, що фінансуються з місцевих бюджетів. Також областям дозволено подавати заявки на розроблення проєктної документації для енергоефективних проєктів, які заплановано реалізувати у 2026 році.
Міністерство освіти і науки України, відповідно до Бюджетного кодексу України, Закону України «Про державний бюджет України на 2025 рік», Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію публічного інвестиційного проєкту на придбання обладнання, створення та модернізацію (проведення реконструкції та капітального ремонту) їдалень (харчоблоків) закладів освіти, зокрема військових (військово-морських, військово-спортивних) ліцеїв, ліцеїв із посиленою військово-фізичною підготовкою, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 16 лютого 2022 р. № 120 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2024 р. № 1548) (далі — Порядок та умови), оголошує про проведення відбору проєктів для формування переліку об’єктів та здійснення розподілу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію публічного інвестиційного проєкту на придбання обладнання, створення та модернізацію (проведення реконструкції та капітального ремонту) їдалень (харчоблоків) закладів освіти, зокрема військових (військово-морських, військово-спортивних) ліцеїв, ліцеїв із посиленою військово-фізичною підготовкою (далі — субвенція).
З 20 до 26 січня громади зможуть подавати заявки на будівництво й ремонт укриттів у закладах, що надають загальну середню освіту (школи й профтехи), коштом державної субвенції.
Про зміни, що сприятимуть підвищенню якості роботи інклюзивно-ресурсних центрів та поліпшать надання послуг дітям з особливими освітніми потребами, їхнім родинам й освітянам, які працюють з дітьми з ООП, сьогодні, 16 січня 2025 року, йшлося на робочій нараді з директорами інклюзивно-ресурсних центрів області та фахівцями ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, проведеній департаментом освіти і науки, молоді та спорту обласної державної адміністрації – обласної військової адміністрації спільно Комунальною установою „Організаційно-методичний центр освіти” Закарпатської обласної ради.
Український центр оцінювання якості освіти затвердив загальні характеристики предметних тестів національного мультипредметного тесту (НМТ) 2025 року та схеми нарахування балів за виконання їх завдань.
Кабінет Міністрів України затвердив постанову, яка вносить зміни до Положення про сертифікацію педагогічних працівників.
До участі у конкурсі допускаються молодіжні громадські організації, які мають статус юридичної особи, зареєстровані, діють на території Закарпатської області та виховують нове покоління молодих лідерів в Україні – справжніх патріотів з глибоким розумінням власної ідентичності, відчуттям відповідальності перед великими прагненнями наших предків та чітким баченням майбутнього незалежної демократичної України.
Міністерством освіти і науки надано грифи підручникам для 1-3 класів закладів загальної середньої освіти.
Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проєкт Положення про мобільний дитячий садок, розроблений відповідно до доручення Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля від 22.07.2024 № 21725/1/1-24 та з метою підготовки проєктів нормативноправових актів стосовно дошкільної освіти дітей, необхідних для реалізації Закону України від 6 червня 2024 року № 3788-ІX «Про дошкільну освіту».
Вони провели тут п’ять насичених днів: екскурсії, активні розваги, знайомство із автентичною кухнею та різдвяними традиціями різних районів нашого багатонаціонального краю.
Йдеться про краян пільгових категорій, які здобували освіту у вищих і фахових передвищих закладах на контрактній основі. Серед них діти військових, особи з інвалідністю з дитинства сироти і ті, хто позбавлений батьківського піклування та інші.
У 2025 році для шкіл Закарпаття планують закупити близько пів сотні нових автобусів. Це вдвічі більше, ніж за останні два роки.
Відпочинок для учнів 6–9-х класів українсько-угорської школи в Будапешті вдалося організувати за ініціативи керівництва Закарпатської обласної військової адміністрації у співпраці з угорськими партнерами.
Тестування відбуватиметься під час основних і додаткових сесій. Основні проходитимуть протягом 14 травня – 25 червня; додаткові — 14–25 липня.
Національний мультипредметний тест (НМТ) у 2025 році заплановано провести протягом 14 травня — 25 липня.
Опорний Доробратівський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів отримав новий шкільний автобус. Його закупили за кошти, які вдалося зекономити під час придбання шкільних автобусів, котрі передавали громадам цьогоріч.
27 грудня 2024 року відбулося засідання колегії департаменту освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації – обласної військової адміністрації, участь у якому взяли і керівники закладів професійної (професійно-технічної) освіти.
Міністерство освіти і науки України затвердило зміни до Типових штатних нормативів закладів професійної освіти. Наказ № 1410 від 02.10.2024 року спрямований на адаптацію закладів до сучасних викликів у сфері освіти та вдосконалення управлінських процесів.
З 9 по 22 грудня 2024 року в таборі „Арніка” КЗПО „Закарпатський обласний центр дитячої та юнацької творчості”„ПАДІЮН” Закарпатської обласної ради відпочивали діти з Донецької та Закарпатської областей.
13 дитячих садків Закарпаття увійшли до проєкту «Сприяння освіті». Це спільна ініціатива Міносвіти та данського благодійного фонду Тhe LEGO Foundation, яка в українських навчальних закладах усіх рівнів реалізовується ще з 2010 року.
Департамент освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської обласної державної адміністрації-обласної військової адміністрації в глибокій жалобі з приводу непоправної втрати-передчасної смерті Володимира Уліганця.
Департамент освіти і науки, молоді та спорту обласної державної адміністрації – обласної військової адміністрації оголошує конкурс проєктів розроблених інститутами громадянського суспільства, які отримають фінансову підтримку у межах Регіональної програми «Молодь Закарпаття» на 2021 – 2025 роки.
З 1 січня 2025 року починає діяти Закон України «Про дошкільну освіту». Це важливий крок для поліпшення якості дошкільної освіти в Україні.
17 грудня в Ужгороді відбувся міжнародний форум «Фронт боротьби за права дитини», присвячений актуальним викликам у сфері захисту прав дітей.
17 грудня 2024 року на базі Навчально-практичного центру сучасних технологій харчування та ресторанного сервісу Ужгородського вищого професійного училища торгівлі та технологій харчування проведено ІІ практичний етап навчання за програмою підготовки майстер-тренерів, що реалізується Громадською організацією «Cult food» за підтримки Швейцарсько-українського проєкту DECIDE.
Фантазія не має меж, коли своїми руками красу створюють юні закарпатці. Особливо оригінальними і креативними є їхні зимові композиції – новорічні іграшки, віночки, стилізовані ялинки, традиційні ляльки-мотанки та інші.
Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проєкт Положення про ясла та дитячий садок, розроблений відповідно до доручення Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля від 22.07.2024 № 21725/1/1-24 та з метою підготовки проєктів нормативно-правових актів стосовно дошкільної освіти дітей, необхідних для реалізації Закону України від 6 червня 2024 року № 3788-ІX «Про дошкільну освіту».
Міністерство освіти і науки України розробило рекомендації щодо проведення атестації педагогічних працівників у 2024/2025 навчальному році. Їх складено згідно з оновленим Положенням про атестацію педагогічних працівників.
Чекаємо на вас 14 грудня 11:00-14:30 на Театральній площі Ужгорода.
На вас чекають святкові майстер-класи, автентичні та сучасні вертепування, простір свята для найрідніших.
Міністерство освіти і науки України почало розробляти концепції освітніх галузей, які допоможуть зробити навчання сучаснішим і практичнішим.
7 грудня 2024 року в Ужгороді за підтримки та участі департаменту освіти і науки, молоді та спорту обласної військової адміністрації на базі Ужгородського наукового ліцею Закарпатської обласної ради відбувся фізкультурно-оздоровчий захід «Єдина нація», який зібрав понад 200 учасників.
4 грудня 2024 року завершилася ще одна відпочинкова зміна змістовного, цікавого та корисного відпочинку дітей у філії „Арніка” КЗПО „Закарпатський обласний центр дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН” Закарпатської обласної ради. Під час шістнадцятої зміни відпочинком охоплено шістдесят дітей пільгових категорій. З них 30 дітей із Донецької області та 30 дітей із Закарпаття. Програмою перебування дітей на відпочинку було передбачено проведення інформаційних, творчо-розвивальних, фізкультурно-оздоровчих та культурно-масових розважальних заходів. Зміст, форми та методи роботи сприяли розвитку ініціативи та самодіяльності дітей. Позитивна, моральна атмосфера, доброзичливе ставлення однолітків і вихователів сприяло самоствердженню кожної дитини.
Цифровий світ стає повноцінною частиною нашого життя, проте крім великої кількості можливостей для навчання, спілкування та розваг, інтернет може бути небезпечним та негативно впливати на психіку чи навіть безпеку людини. Образи, погрози чи неприємний контент у соціальних мережах часто є ознаками кібернасильства, жертвами якого можуть стати не тільки діти, а й дорослі.
Ви — наша гордість, опора, приклад! Люди-титани, яким ми завдячуємо всім: тим, що наша країна встояла, що ми живемо на своїй землі.
Уряд продовжить допомагати організовувати безоплатне гаряче харчування для учнів початкової школи з січня 2025 року місцевим громадам. Для цього в Державному бюджеті на наступний рік закладено 2,9 мільярда гривень.
4 грудня в Комунальному закладі позашкільної освіти „Закарпатський обласний центр дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН” Закарпатської обласної ради відбувся обласний форум лідерів учнівського самоврядування „Нове покоління” та інавгурація новообраного президента. У форумі взяли участь більше 100 учасників, які представляли різні територіальні громади області – лідери учнівського самоврядування та їх координатори.
Захід став простором для конструктивного й відкритого діалогу. Учасники та учасниці значну увагу приділили реформуванню державної політики України у сфері національних меншин, законодавчим аспектам, забезпеченню права представників угорської спільноти на освіту, ролі інститутів громадянського суспільства в суспільно-політичному житті країни тощо.
27 листопада відбувся старт національного конкурсу учнівських відеосюжетів «Репортер» 2024.
Цей посібник стане важливим інструментом для вихователів, що працюють із дітьми старшого дошкільного віку, та допоможе не тільки сформувати в малечі навички безпеки, а й створити середовище довіри й підтримки. Залучення дітей до активного вивчення цих тем уже на ранніх етапах дасть змогу підготувати їх до можливих небезпек та навчить зберігати спокій у складних ситуаціях.
В умовах війни, коли ризик мінування територій надзвичайно високий, особливу увагу потрібно надавати безпеці дітей, особливо в закладах дошкільної освіти (ЗДО).
Тепер доступні курси для всіх, хто хоче освоїти нові навички в таких сферах, як будівництво, токарна справа і відновлювальна енергетика.
Онлайн-формат, практичні інструкції та новітні технології — все, щоб ви могли вдосконалюватися у своїй професії.
У цьому матеріалі зібрали відповіді на основні запитання про роботу інспекторів освітньої безпеки та пропускні пункти.
Міністерство освіти і науки розробило й на початку серпня 2024 затвердило нові рекомендації та критерії щодо оцінювання, які враховують специфіку навчання в НУШ.
Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять мільйонів жертв, які загинули від Голодомору 1932–1933 років, а також масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. Цьогоріч День пам’яті жертв Голодоморів припадає на 23 листопада.