пл. Народна, 4, м. Ужгород, Закарпатська обл., 88008
depon@carpathia.gov.ua

Новини департаменту

До закладів профосвіти вже подали заяви понад 48,5 тис вступників - зарахування завершиться у вересні

01-08-2019

48 тис 539 вступників уже виявили бажання навчатися в закладах професійної освіти. Загалом це майже 40% від прогнозованої кількості вступників у профтехи цього року. Основний “наплив” традиційно відбуватиметься в останній місяць літа. Про це розповіла гендиректор директорату професійної освіти МОН Ірина Шумік сьогодні, 31 липня 2019 року, в приміщенні Міністерства.

МОН пропонує для громадського обговорення Національну стратегію розвитку інклюзивної освіти на 2020-2030 роки

26-07-2019

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення Національну стратегію розвитку інклюзивної освіти на 2020-2030 роки, метою розробки якої є формування інклюзивного освітнього середовища та створення умов, в яких кожна особа має доступ до якісної освіти з урахуванням її потреб, що сприяє розвитку її потенціалу без відриву від сім’ї та громади. Національна стратегія сприятиме створенню умов для самореалізації кожної особистості.

Оголошення конкурсу на заміщення вакантної посади директора Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти

23-07-2019

Департамент освіти і науки Закарпатської обласної державної адміністрації оголошує конкурс на заміщення вакантної посади директора Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти

Школяр із Ужгорода став призером світової олімпіади з математики

23-07-2019

Олесь Голембовський, учень 11 класу Ужгородської загальноосвітньої спеціалізованої школи-інтернату з поглибленим вивченням окремих предметів Закарпатської обласної ради, здобув бронзову медаль на 60-й Міжнародній олімпіаді з математики – International Mathematical Olympiad (ІМО).

Діти з Каунаського самоврядного району Литовської Республіки розповіли голові Закарпатської обласної ради М. Рівісу про свій відпочинок в ,,Арніці”

22-07-2019

Сьогодні, 22 липня 2019 року, голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс зустрівся з дітьми із Каунаського самоврядного району Литовської Республіки та супроводжуючими їх педагогічними працівниками, які у ці дні перебувають на відпочинку на Закарпатті у рамках  реалізації спільно з Каунаським самоврядним районом проекту Міжнародних дитячих таборів.

Національно-патріотичне виховання в дії: рій „Орли” Великоберезнянсього району взяв участь у Зборі активістів гри „Джура” – ,,Школа джур козацьких”

22-07-2019

З 6 до 14 липня 2019 року на базі дитячого центру соціальної реабілітації „Перлина Придніпров’я” с. Орлівщина Новомосковського району Дніпровської області вперше проведено Збір активістів Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура”)  (середня вікова група) – ,,Школа джур козацьких”. Участь у ньому брали рої-переможці або рої-призери Всеукраїнського заочного конкурсу звітів про роботу роїв гри „Сокіл” („Джура”) віком 11-14 років. Закарпаття представив рій „Орли” Забрідської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Великоберезнянського району.

Лілія Гриневич: держава вперше виділила субвенцію для дошкільнят з особливими освітніми потребами – спрямовано 37,2 млн грн

19-07-2019

37,2 млн гривень держава спрямувала на місця для підтримки дошкільнят з особливими освітніми потребами. Основна мета – допомогти цим дітям краще соціалізуватися в суспільстві та дати їм максимум можливостей для розвитку. Про це розповіла Міністр освіти і науки Лілія Гриневич сьогодні, 19 липня 2019 року, під час спілкування з пресою у Запоріжжі.

Випускники магістратури 30-ти спеціальностей проходитимуть атестацію в формі єдиного державного кваліфікаційного іспиту – постанова Уряду

18-07-2019

Випускники магістратури 30-ти найбільш суспільно важливих та пов’язаних з підвищеним ризиком спеціальностей складатимуть атестацію в формі єдиного державного кваліфікаційного іспиту. Це буде незалежна перевірка результатів навчання студента та його готовності працювати за фахом. Відповідну постанову ухвалив Уряд України сьогодні, 17 липня 2019 року. Її поступове впровадження почнеться з 2020 року.

Як учнів профтехів мають забезпечувати спецодягом - Уряд затвердив відповідний Порядок

18-07-2019

В Україні запрацюють єдині правила закупівлі, використання та обліку спецодягу для учнів закладів профосвіти. Відповідний Порядок був затверджений Урядом сьогодні, 17 липня 2019 року. Він, зокрема, визначає механізм використання одягу, взуття та інших засобів захисту під час виробничого навчання.

Закарпатський рій ,,Патріот” повернувся з неабиякими здобутками з Всеукраїнської дитячо-юнацької військово- патріотичної гри „Сокіл” („Джура”)

17-07-2019

З 2 до 16 липня 2019 року в м. Новомосковськ Дніпропетровської області проходив ІІІ етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура”). Участь у зазначеному всеукраїнському заході взяв рій ,,Патріот” учнів Негровецького навчально-виховного комплексу „Загальноосвітній навчальний заклад І–ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад” імені Василя Росохи Міжгірської районної ради, які стали переможцями II (обласного) етапу гри „Сокіл” („Джура”). Всього у грі взяло участь 26 роїв, представників усіх областей України.

Джури з Великоберезнянщини представили Закарпаття на Всеукраїнському вишколі „Джура-Прикордонник”

17-07-2019

З 21 по 29 червня 2019 року в м. Ізмаїл Одеської області на базі Навчального центру морської охорони відбувся Всеукраїнський вишкіл „Джура-Прикордонник”, спрямований на підготовку громадських активістів, які залучаються до організації та проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура”) та „Джура-Прикордонник”.

"ЗНО в магістратуру": для вступників проведуть третю сесію єдиного вступного іспиту з іноземної мови, вона відбудеться 5 листопада

17-07-2019

Для вступників у магістратуру, які хочуть повторно скласти єдиний вступний іспит (ЄВІ) з іноземної мови, в листопаді проведуть спеціальну третю сесію. Відповідний наказ МОН був опублікований сьогодні, 17 липня 2019 року.

Випускники шкіл, що складали ЗНО на додатковій сесії, отримають документи про освіту вчасно й встигнуть подати заяви до вишів – свідоцтва виготовляють за добу

17-07-2019

Результати ДПА в формі ЗНО з додаткової сесії будуть розміщені в електронних кабінетах шкіл сьогодні, 17 липня 2019 року, з 15-ї години. Таким чином школи вже сьогодні зможуть замовити свідоцтва про освіту для тих випускників, що проходили тестування на додатковій сесії. Після отримання замовлення документи виготовлятимуть впродовж доби та передаватимуть на місця.

МОН пропонує для громадського обговорення проєкт Положення про реєстр сертифікатів педагогічних працівників ЄДЕБО

16-07-2019

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проєкт Положення про реєстр сертифікатів педагогічних працівників, що успішно пройшли сертифікацію.

МОН створило Концепцію розвитку англійської в університетах: рівень В1 – обов’язкова умова вступу, В2 – випуску, викладання профільних дисциплін іноземною та «мовні скринінги»

15-07-2019

Міністерство освіти і науки розробило та затвердило Концепцію розвитку англійської мови в університетах. Документ передбачає організацію мовних курсів та інтенсивів, володіння англійською мовою на рівні не менш як В1 стане обов’язковою умовою для вступу, В2 – для випуску, частину профільних дисциплін пропонують зробити англомовними та проводити регулярні «скринінги знань», зокрема, запровадити обов’язкове ЗНО з іноземної мови після бакалаврату. Про це розповіла Міністр освіти і науки Лілія Гриневич сьогодні, 13 липня 2019 року, в межах робочої поїздки на Тернопільщину.

Затверджено 100 сучасних компетентнісних стандартів вищої освіти

15-07-2019

Затверджено 100 сучасних стандартів вищої освіти: 73 - бакалавра та 27 - магістра. Зокрема, в них прописано очікувані результати студента для його успішного завершення навчання. Про це розповіла Міністр освіти і науки Лілія Гриневич сьогодні, 13 липня 2019 року, під час спілкування з пресою у Тернопільському національному педагогічному університеті ім. Володимира Гнатюка.

Вступники, що мають помилки в свідоцтві про освіту, можуть реєструвати кабінети та подавати заяви без термінової заміни документа – листи МОН

12-07-2019

У разі виявлення помилок у документі про базову або повну загальну середню освіту вступники можуть реєструвати електронні кабінети та подавати заяви до вишів, не чекаючи виготовлення дубліката. Відповідні листи МОН за підписом заступника Міністра освіти і науки Вадима Карандія сьогодні, 12 липня 2019 року, були розіслані у виші, місцеві органи управління освітою та ДП «Інфоресурс».

Відомі терміни проведення ЗНО-2020

11-07-2019

Наказом Міністерства освіти і науки України від 9 липня 2019 року № 947 затверджено календарний план підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2020 року.

Як відкрити інклюзивну групу у виші чи закладі профосвіти - Уряд визначив відповідний порядок

11-07-2019

Діти з особливими освітніми потребами отримають більше можливостей для навчання у вишах та профтехах. Відповідні порядки - як організувати інклюзивне навчання в закладах вищої та професійної освіти - Уряд ухвалив з доопрацюванням сьогодні, 10 липня 2019 року.

Якою має стати профосвіта в Україні - Уряд ухвалив законопроєкт “Про професійну (професійно-технічну) освіту”

11-07-2019

“Перезавантаження” змісту, передача управління на місця та більше можливостей для співпраці з бізнесом. Такі ключові виклики закладені в проєкт закону “Про професійну (професійно-технічну) освіту”, який сьогодні, 10 липня 2019 року, схвалили з доопрацюванням на засіданні Кабміну. Далі документ буде передано на розгляд до Верховної Ради України.

Освітні програми українських вишів зможуть акредитувати авторитетні іноземні агентства - затверджено перелік

11-07-2019

Відтепер держава визнаватиме акредитацію освітніх програм в українських вишах, зроблену низкою іноземних агентств. Тобто студентам, які навчались за акредитованими цими організаціями програмами, видаватимуть диплом державного зразка. Відповідний перелік агентств було затверджено сьогодні, 10 липня 2019 року, на засіданні Уряду.

Підручники 2019: на початок липня вже надруковано 68% підручників для 2-х класів, 100% – для 5-х, 25% – для 6-х та 4% – для 11-х класів

10-07-2019

Наразі Міністерство освіти і науки чітко вкладається у графік друку підручників – усі книги будуть доставлені на обласні бази до 15 серпня. Місцеві органи управління освітою за законом зобов’язані виконати доставку підручників до закладів освіти протягом 15 календарних днів після отримання, тому за планом усі підручники 1 вересня вже мають бути в школах. Про це розповіла Міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час Координаційної ради з питань впровадження реформи в сфері освіти, яка проводилася за участі Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана сьогодні, 9 липня 2019 року.

9 липня на Фейсбуці МОН відбудеться прямий ефір щодо подання заяв у виші - вступники зможуть онлайн отримати відповіді на свої запитання

08-07-2019

Напередодні початку прийому заяв у виші на Фейсбук-сторінці Міністерства освіти і науки ( https://www.facebook.com/UAMON/) відбудеться прямий ефір щодо порядку подання заяв.

Початок: 09.07.2019 о 12.30, орієнтовна тривалість – година.

Свято юних талантів ,,Рекітське сузір’я – 2019”

08-07-2019

Уже 16 рік поспіль у мальовничому краї нашого Закарпаття відбувалося неповторне і захоплююче творче дійство.

Юні поети і прозаїки, журналісти та інші творчі діти з різноманітних куточків України та з-за кордону цими днями стали учасниками XVІ Міжнародного фестивалю-конкурсу юних талантів ,,Рекітське сузір’я” у десяти номінаціях, а саме: поезії, прозі, журналістиці, художньому фото, малюнку, авторській пісні, літературно-мистецькій композиції, ІТ технологіях, мистецтві театру, етнографії та народних традиціях. Фестиваль проходив з 3 до 8 липня 2019 року на Міжгірщині під гаслом ,,Під одним небом живемо – працюємо і творимо!”.

Лілія Гриневич: у 25 українських школах пропілотують новітню програму соціального, емоційного та етичного навчання

08-07-2019

Виховання цінностей - наріжний камінь Нової української школи, але ми ще не маємо достатньо напрацювань, як їх виховувати в межах системи освіти. Одну з програм, яка пропонує сучасні підходи для соціального, емоційного та етичного навчання - SEE Learning, пілотуватимуть вже цьогоріч у 25 школах України. Про це розповіла Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич сьогодні, 7 липня 2019 року, в межах V Національної (не)конференції EdCamp Ukraine.

Лілія Гриневич: потрібно створювати опорні школи та розвивати позашкілля - дослідження показують, що це суттєво впливає на успіхи дітей вже в початковій школі

08-07-2019

У малих школах діти мають суттєво гірші навички з математики та читання - про це свідчить моніторинг якості початкової освіти, який відслідковує розвиток математичної та читацької грамотності серед 4-класників. Це означає, що політика створення опорних шкіл - правильна, наразі вже працює 767 таких закладів. Про це розповіла Міністр освіти і науки Лілія Гриневич сьогодні, 6 липня 2019 року, під час спілкування з журналістами на Полтавщині.

Школа не зобов’язана ставити свою печатку на документі про освіту, свідоцтва та додатки без печатки є дійсними й приймаються для вступу – роз’яснення МОН

05-07-2019

Технічні описи документів про освіту НЕ містять жодних вимог про наявність на таких документах печатки закладу освіти. Відповідне роз’яснення надає МОН України сьогодні, 5 липня 2019 року, в зв’язку з численними зверненнями вступників та їхніх батьків на гарячу лінію.

Відкрито XVІ Міжнародний фестиваль-конкурс юних талантів ,,Рекітське сузір’я – 2019”

04-07-2019

У середу, 3 липня, відбулося урочисте відкриття XVІ Міжнародного фестивалю юних талантів „Рекітське сузір’я – 2019”.

МОН пропонує для громадського обговорення проєкт наказу «Про затвердження Положення про дуальну форму здобуття професійної (професійно-технічної) освіти»

03-07-2019

Міністерство освіти і науки пропонує для громадського обговорення проєкт наказу «Про затвердження Положення про дуальну форму здобуття професійної (професійно-технічної) освіти».

4 категорії вступників можуть отримати додаткові бали цього року, однак перед поданням заяв треба обов’язково уточнити умови їх нарахування

03-07-2019

Цього року 4 категорії вступників можуть отримати додаткові бали до свого конкурсного бала, але для їх нарахування є певні умови, які обов’язково треба врахувати під час подання заяв до вишів. Відповідне роз’яснення надав Директорат вищої освіти та освіти дорослих МОН сьогодні, 2 липня 2019 року, в зв’язку з початком активної фази вступної кампанії.

Випускники 2019 року на порозі самостійного життя

02-07-2019

За гарною традицією упродовж останніх днів червня у  закладах освіти області відбулося урочисте вручення випускникам свідоцтв про здобуття повної загальної середньої освіти, нагородження золотими та срібними медалями тих, які за період навчання в 10 – 11 класах досягли особливих  успіхів,  відзначення грамотами за певні досягнення під час навчального процесу.

Вступники, які з певних причин не отримали ID-картку, можуть одержати спеціальну довідку в місцевому підрозділі ДМС і подати її до вишу, - очільник директорату МОН Олег Шаров

02-07-2019

Для вступників, які з певних причин, зокрема релігійних, не отримали паспорт громадянина України у формі ID-картки, прийом документів до вишів буде на підставі свідоцтва про народження та листа територіального підрозділу ДМС. Про це повідомив гендиректор директорату вищої освіти і освіти дорослих МОН Олег Шаров під час пресконференції щодо старту вступної кампанії сьогодні, 1 липня 2019 року, у залі Колегії МОН.

МОН пропонує для громадського обговорення проєкт Положення про дуальну форму здобуття вищої та фахової передвищої освіти та Типовий договір про здобуття вищої, фахової передвищої освіти за дуальною формою

26-06-2019

Міністерство освіти і науки України в рамках виконання пунктів 2 та 3  заходу 1 Плану заходів з реалізації Концепції підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 03 квітня 2019 року № 214, робочою групою з реалізації І та ІІ етапів Концепції підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти у вищій та фаховій передвищій освіті (наказ МОН від 13.02.2019 № 175) пропонує для громадського обговорення проєкт Положення про дуальну форму здобуття вищої та фахової передвищої освіти та Типовий договір про здобуття вищої, фахової передвищої освіти за дуальною формою.

Підготовка до проведення єдиного вступного іспиту з іноземної мови (ЄВІ) та єдиного фахового вступного випробування з права і загальних навчальних правничих компетентностей (ЄФВВ)

25-06-2019

2 та 4 липня 2019 року в області відбуватиметься єдиний вступний іспит з іноземної мови (ЄВІ) та єдине фахове вступне випробування з права і загальних навчальних правничих компетентностей (ЄФВВ) відповідно.

Вступ 2019: для вишів та приймальних комісій проведуть регіональні наради щодо Умов прийому та змін до них

25-06-2019

Фахівці МОН проведуть серію регіональних нарад стосовно вступної кампанії 2019 року та Умов прийому до вишів. Відповідний наказ уже розміщено на сайті Міністерства освіти і науки.

Як відкрити інклюзивну групу в дитсадку – Уряд визначив порядок, а у бюджеті на це закладено майже 38 млн грн

25-06-2019

Які документи треба для зарахування дитини з особливими освітніми потребами в дитсадок, як має проходити навчання та скільки таких дітей може бути в одній групі – Уряд затвердив правила організації інклюзії в дошкіллі. Відповідний порядок набув чинності та опублікований на сайті Кабміну сьогодні, 24 червня 2019 року.

Стартувала гаряча лінія МОН та приймальня громадян щодо вступної кампанії 2019 року

24-06-2019

Що таке конкурсний бал і як він розраховується, скільки заяв можна подати на бюджетну і контрактну форми навчання, якими пільгами можна скористатись під час вступу. Відповіді на ці та інші запитання вступники тепер зможуть отримати, звернувшись на гарячу лінію МОН або у приймальню громадян щодо вступної кампанії. Їхня робота стартувала сьогодні, 24 червня 2019 року, і триватиме до 9 серпня.

Особливості вступної кампанії у 2019 році

24-06-2019

Мінімальні прохідні бали 150 та 130 для окремих спеціальностей, творчі конкурси до подачі заяв, компактніші терміни вступної кампанії – ці та інші новації чекають на вступників у заклади вищої освіти (ЗВО)  у 2019 році.

Представники Закарпаття у рейтингу закладів вищої освіти „Топ-200 Україна 2019ˮ

24-06-2019

Центр міжнародних проектів „Євроосвітаˮ в партнерстві з міжнародною групою експертів IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence, презентували новий академічний рейтинг закладів вищої освіти України „Топ-200 Україна 2019ˮ.

Вступ 2019: творчі конкурси для вступників на бакалавра та молодшого спеціаліста проходитимуть у декілька потоків, а реєстрація на них не залежатиме від наявності сертифікатів ЗНО

24-06-2019

Цього року МОН змінило терміни проведення творчих конкурсів для вступу на бакалавра та молодшого спеціаліста на основі повної загальної середньої освіти. Порядок, який визначає процедуру конкурсу та реєстрації на нього, було розміщено на сайті Міністерства сьогодні, 21 червня 2019 року.

На сайті МОН розміщено текстову та відеоінструкцію для вступників щодо роботи з електронним кабінетом – їхня реєстрація розпочнеться 1 липня

24-06-2019

Сьогодні, 21 червня 2019 року, на сайті МОН розміщено текстову та відеоінструкцію щодо роботи з електронним кабінетом. Ознайомившись із ними, вступники дізнаються про особливості створення і наповнення кабінету, вибір конкурсних пропозицій та подачу електронних заяв.

Визначено порогові бали “склав/не склав” з усіх предметів ЗНО

21-06-2019

Встановлено порогові бали “склав/не склав” для трьох тестів зовнішнього незалежного оцінювання – історії України, географії та біології. Відповідні рішення прийняла експертна комісія при Українському центрі оцінювання якості освіти сьогодні, 21 червня 2019 року, під час засідання у залі Колегії МОН.

Відбулося розширене засідання колегії департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації

21-06-2019

Колегією департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації, що відбулася 20 червня 2019 року, розглянуто питання про моніторинг результативності участі учнів закладів загальної середньої освіти області у Всеукраїнських учнівських олімпіадах з навчальних предметів та про ефективність використання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами, про підсумки 2018/2019 навчального року і перспективи року наступного доповів кожен із присутніх на колегії начальників місцевих органів управління освітою під час звітування про виконану роботу.

Навчання через гру, тренінги для вчителів та ще 2 роки поставок наборів LEGO для усіх першокласників - Лілія Гриневич та віце-президент The LEGO Foundation підписали меморандум

20-06-2019

The LEGO Foundation надасть безкоштовні LEGO «6 цеглинок» та «LEGO Play Box» ще для 2-х наборів першокласників Нової української школи, які прийдуть навчатися у наступних 2019-2020 та 2020-2021 навчальних роках. Планується також розширення співпраці Фундації та МОН у дошкільній освіті, закладах вищої освіти та післядипломної педагогічної освіти і  проведення додаткового навчання для вчителів.  Про це йшлося на пресконференції Міністра освіти і науки Лілії Гриневич, яку вона дала після підписання двостороннього меморандуму про співпрацю між МОН та Фундацією сьогодні, 20 червня 2019 року, у місті Києві.

Звітування керівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти

20-06-2019

Відповідно до наказу департаменту освіти і науки 14.05.2019 № 143 „Про завершення 2018/2019 навчального року та підготовку до 2019/2020 навчального року”, з метою поєднання державного і громадського  контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності у закладах освіти у червні відбулося звітування керівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти на загальних зборах колективу закладу освіти за підсумками навчального року.

20 червня для приймальних комісій проведуть вебінар щодо роботи з ЄДЕБО під час вступної кампанії

19-06-2019

20 червня 2019 року для приймальних комісій вишів відбудеться вебінар щодо особливостей роботи з ЄДЕБО під час цьогорічної вступної кампанії. Захід організовує та проводить ДП “Інфоресурс”.

Вступити у виш за результатами співбесіди або іспитів зможуть визначені категорії абітурієнтів - роз'яснення МОН

18-06-2019

Цього року вступити до закладу вищої освіти за підсумками співбесіди зможуть три категорії вступників, а за результатами вступних іспитів - майже десять. Роз'яснення щодо використання пільг розміщені на сайті МОН сьогодні, 18 червня 2019 року, у розділі “Вступна кампанія 2019”.

Набуло чинності положення про інституційну форму навчання – що це означає

18-06-2019

14 червня набуло чинності положення про інституційну форму здобуття загальної середньої освіти, яке дозволяє будувати індивідуальну траєкторію для учнів.

Перший механізм для створення індивідуальних програм школярів, можливості співпраці між закладами освіти та нові підходи до вечірніх шкіл - Лілія Гриневич розповіла про Положення про інституційну форму

18-06-2019

Відтепер школи зможуть організовувати для дітей мережеву форму здобуття шкільної освіти – це дозволить будувати індивідуальну траєкторію школярам, а також самій школі пропонувати учням цікавіші форми навчання. Крім цього, пропонуються нові підходи до роботи вечірніх шкіл. Усе це передбачено Положенням про інституційну форму здобуття загальної середньої освіти (зареєстрований у Міністерстві юстиції за № 547/93518 від 22.05.2019), що набув чинності сьогодні, 14 червня 2019 року.

Лілія Гриневич: Ми підготували реформу оплати праці освітян - найбільше переваг отримають вихователі, молоді вчителі та майстри

14-06-2019

Чинна система оплати праці педагогів - вихователів, учителів, майстрів, викладачів - породжує величезну нерівність. Це потрібно змінити, тому МОН підготувало реформу оплати праці. Про це розповіла Міністр освіти і науки Лілія Гриневич сьогодні, 13 червня 2019 року, в межах прес-підходу в загальноосвітній школі I-III ступенів у селі Сосонка Вінницької області.