НМТ-2024 вступники складатимуть з 14 травня до 25 червня під час основної сесії та з 11 до 19 липня — додаткової. Такий календарний план МОН затвердило в наказі від 22 лютого.
Переможці продовжать посилену підготовку та пройдуть додатковий відбір для участі в Міжнародній олімпіаді з математики, яка відбудеться у Великобританії.
Повідомляємо про старт нового конкурсу “Мотивація нескорених 2.0”, що розпочинається у березні 2024 року. Цей захід відбуватиметься в межах соціального проєкту “Scholarship в Україні”.
Міністерство освіти і науки України інформує про затверджений Порядок прийому на навчання для здобуття ступенів бакалавра, магістра, доктора філософії / доктора мистецтва у 2024 році.
Цьогоріч у боротьбі за першість та можливість представити країну на міжнародному рівні зійшлися понад 160 учасників, серед яких і семеро закарпатців.
Мета заходу – розвиток і популяризація в територіальних громадах області Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура”) як ефективного засобу національно-патріотичного виховання учнівської молоді.
Вступники до ЗВО на творчі спеціальності цього року обов’язково складатимуть національний мультипредметний тест (НМТ), а також творчий конкурс.
Відсьогодні розпочинається реєстрація для участі в національному мультипредметному тесті (НМТ). Триватиме вона до 11 квітня включно. Цьогоріч Український центр оцінювання якості освіти проводить реєстрацію в безпаперовій формі.
Табір „Арніка” − це нові відкриття, перші випробування, перевірка на самостійність і готовність проявити нові можливості. Друга відпочинкова зміна у філії „Арніка” Комунального закладу позашкільної освіти „Закарпатський обласний центр дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН” Закарпатської обласної ради тривала з 26 лютого по 10 березня 2024 року. Протягом двох тижнів разом із дітьми із Запорізької області відпочивали вихованці закладів освіти Нересницької сільської територіальної громади та м. Ужгород.
У 2023/2024 навчальному році в очній формі буде проведено IV етап олімпіад з астрономії, біології, болгарської мови та літератури, географії, інформатики, інформаційних технологій, історії, математики, правознавства, румунської мови та літератури, словацької мови та літератури, угорської мови та літератури, української мови і літератури, фізики, хімії (наказ МОН від 12.03.2024 № 314).
14 березня о 9.00 розпочнеться реєстрація для участі в цьогорічному національному мультипредметному тесті (НМТ). Триватиме вона до 11 квітня включно. Український центр оцінювання якості освіти забезпечить реєстрацію в безпаперовій формі.
З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка, з метою поповнення бібліотечних фондів, створення мобільних бібліотечних куточків, формування книжкових поличок в укриттях Уповноважений із захисту державної мови за підтримки Міністерства освіти і науки України, Всеукраїнського проєкту “Єдині” та студентських мовних омбудсменів започатковує Всеукраїнський проєкт збору книжок "Вільні читають українською!".
Програми стажування, підготовка до НМТ та вебінари для освітян.
9 березня 2024 року Україна відзначає 210-річницю від дня народження видатного українського Пророка, поборника правди і свободи Тараса Григоровича Шевченка.
У рамках проєкту „Забезпечення безперервності навчання та розвитку дітей дошкільного віку в умовах кризи в Україні”, який реалізує ВГО „Асоціація працівників дошкільної освіти”, відповідно до співпраці Міністерства освіти і науки України з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ в Україні) в рамках ініціативи „Спільно до навчання” в області проведено дві хвилі онлайн-навчання за програмою підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів дошкільної освіти з питань сприяння гендерній рівності та запобігання насильству в дошкільному дитинстві.
Запрошуємо вчителів, викладачів закладів передвищої і вищої освіти та всіх охочих освітян пройти курс «Цифрові навички для освіти з Google». Навчання організовано компанією «Google» у співпраці з Міністерством освіти і науки України.
Масштабні змагання цього разу обʼєднали понад 550 команд дівчат та юнаків із 22 громад нашого краю.
Відсьогодні в Україні діє перший портал повідомлень про матеріали, пов’язані із сексуальним насильством над дітьми в мережі – StopCrime.
Під час повномасштабної війни в Україні особливо важливими стали розвиток і посилення статусу української мови. Водночас потрібно сприяти розвитку мов корінних народів і національних меншин (спільнот), а також надавати можливості для розвитку та збереження етнокультурної ідентичності учнів і учениць.
Змагання протягом 1–5 березня проходять в ужгородському спорткомплексі «Юність».
Департамент освіти і науки, молоді та спорту спільно з Центром інновацій та розвитку УжНУ та партнерами ГО «Зелений Варош», ГО «Станція заготівлі вторсировини Проєктна, 3» і ГО «Українська спілка молодих географів» 29 лютого у м.Ужгород провели еко-вечірку "Разом на хвилі Еко" для молоді міста.
Закарпатці вибороли «срібло» на Чемпіонаті України з хортингу серед юнаків та дівчат, який протягом 23-25 лютого проходив у Мукачеві.
Загалом за першість у розділах «Сутичка» та «Показовий виступ» змагалися 315 учасників з 12 регіонів країни.
23 лютого завершився другий (обласний) етап конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук. 98 учасників захищали науково-дослідницькі роботи, які впродовж року готували з науковими керівниками та науковими консультантами у відділеннях історії, наук про Землю, філософії та суспільствознавства.
Приєднуйтеся до цифрової платформи, на якій знайдете матеріали та відеоконференції від викладачів у сфері IT.
У перший день у чотирьох підгрупах за першість боролися одразу 18 команд закладів освіти обласного центру Закарпаття.
У лютому 2024 року Світовий банк, уряд України, Європейський Союз і ООН опублікували спільне дослідження Rapid Damage and Needs Assessment (Швидке оцінювання шкоди й потреб, RDNA), у якому оцінено втрати та потреби на відновлення України внаслідок війни з росією. Це вже третє таке дослідження.
З 8 по 21 лютого 2024 року тривала перша в цьому році відпочинкова зміна у філії „Арніка” Комунального закладу позашкільної освіти „Закарпатський обласний центр дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН” Закарпатської обласної ради.
НМТ-2024 вступники складатимуть з 14 травня до 25 червня під час основної сесії та з 11 до 19 липня — додаткової. Такий календарний план МОН затвердило в наказі від 22 лютого.
20 лютого 2024 року відбулась онлайн-зустріч старшокласників із психологами-практиками з теми «Емоційний інтелект: вчимося розуміти себе, навколишніх та вирішувати конфлікти». Понад 700 учасників брали участь у діалозі. Мінімум теорії, максимум психокорекційних технік та практичного інструментарію отримали старшокласники.
16 лютого Кабінет Міністрів України підтримав постанову, яка дозволяє запустити освітній застосунок «Мрія». Завдяки цьому освітній процес для дітей, батьків і вчителів стане сучаснішим та ефективнішим.
16 лютого 118 юних науковців представили свої науково-дослідницькі роботи у відділеннях хімії та біології, екології та аграрних наук, філології, літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства.
Для визначення дати завершення освітнього процесу та форм його організації в літній період педагогічні ради й керівники шкіл мають зважати й на те, наскільки навчання в умовах війни вплинуло на психічний стан та інтелектуальний розвиток учнів, чи є в них освітні втрати та які активності будуть найбільш дієвими для їхнього подолання.
Документ містить інформацію про основні засади підготовки та проведення національного мультипредметного тесту, особливості складання основних і додаткових сесій в тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ), визначення результатів, подання і розгляду апеляційних заяв тощо.
У рамках співпраці керівництва обласної військової адміністрації та представництва Генерального Консульства Угорщини в місті Ужгород Асоціація Ракоці упродовж тижня приймала українських дітей з різних куточків України – Запоріжжя, Донецька, Маріуполя, Закарпаття в угорському місті Шаторальяуйхелі. Більшість із них вперше побували в Угорщині, тому охоче знайомилися із культурою, традиціями, архітектурними пам’ятками. Угорські партнери подбали про цікаву й змістовну програму відпочинку. Діти мали змогу брати участь у цікавих заходах, під час яких відбувався обмін досвідом, поглядами на різні життєві й соціальні ситуації.
Відсьогодні цьогорічні вступники та всі охочі можуть перевірити знання та скласти демонстраційний варіант мультипредметного тесту.
Цими днями департамент освіти і науки, молоді та спорту обласної військової адміністрації провів онлайн-нараду з керівниками місцевих органів управління освітою, медичними працівниками закладів загальної середньої та дошкільної освіти щодо епідемічної ситуації, яка склалася в області, відповідної організації освітнього процесу у цих умовах, а також заходів профілактики можливих спалахів захворювання на кір і краснуху. Обговорено основні клінічні симптоми, особливості перебігу й можливі ускладнення цих захворювань, способи реагування на них з боку медичного та педагогічного персоналу, застосування засобів специфічної профілактики (вакцинації).
БРАМА – це синергія громадян, приватного та державного секторів у протидії дезінформації та незаконному контенту в інформаційному просторі.
9 лютого відбулось урочисте відкриття II етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук. Усього 294 юних науковців візьмуть учать у регіональному етапі конкурсу та захищатимуть свої наукові роботи у форматі онлайн.
Віктор Микита, голова обласної державної адміністрації – начальник обласної військової адміністрації, у межах робочої поїздки до Угорщини побував у навчальних осередках, де зараз діти з-поміж вимушених переселенців здобувають освіту українською мовою.
Філія „Арніка” Комунального закладу позашкільної освіти „Закарпатський обласний центр дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН” Закарпатської обласної ради з радістю продовжує приймати на відпочинок дітей військовослужбовців, учасників бойових дій, дітей, позбавлених батьківського піклування, з багатодітних та малозабезпечених сімей.
12 лютого на Закарпатті запрацює безоплатний Освітній канал для підготовки одинадцятикласників до НМТ. Онлайн-заняття щотижня проводитимуть з трьох навчальних предметів – історії, математики й української мови.
Майже тиждень у супроводі дорослих у місті Шаторальяуйхей проведуть близько 50 дітей з різних регіонів країни, зокрема й із Закарпаття. Серед них і вихованці дитячого центру «Ковчег миру», котрий у перші дні повномасштабного вторгнення евакуювався з Маріуполя на Ужгородщину.
06 лютого проведено ІІІ (обласний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з економіки, який передбачав участь учнів закладів загальної середньої освіти 10–11-х класів.
15 сучасних комп’ютерів отримав заклад освіти в селі Берегуйфалу, де навчаються понад 170 учнів.
ІІІ (обласний) етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з астрономії відбувся 05 лютого.
Департамент освіти і науки, молоді та спорту щиро вітає Вас з Днем народження!
Хай мужність та витримка, наснага та професіоналізм допомагають Вам досягати високих результатів на благо розвитку нашого краю та України! Хай усі дороги будуть відкриті і кожен день пропонує нові можливості у реалізації Ваших проєктів та планів, на які попереду чекає успіх!
Добра, Божих щедрот, людської поваги і шани за мудрі й сміливі, принципові та виважені рішення , які додають віри у власні сили і ведуть до Перемоги!
З пошаною до Вас і вдячністю за підтримку освітян, учнівської молоді та спорту в нашому краї!
Департамент освіти і науки, молоді та спорту щиро вітає професора Юрія Попика з ювілеєм! Бажаємо Вам міцного здоров’я, особистого щастя, добробуту й процвітання, наснаги у реалізації нових творчих ідей, злагоди та взаєморозуміння в родині.
Навчальні заклади області для участі в проєкті зареєстрували понад 1830 команд. Про це повідомив Віктор Микита, голова обласної державної адміністрації – начальник обласної військової адміністрації.